Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Projekat za izradu kuhinje po meri

elitemadzone.org :: TechZone :: Projekat za izradu kuhinje po meri
(TOP topic, by bakara)
Strane: << < .. 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 2360396 | Odgovora: 1872 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

CSS
OKOLO NAOKOLO

Član broj: 70952
Poruke: 118
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: dizajnenterijera.com


+2 Profil

icon Re: Projekat za izradu kuhinje po meri02.02.2011. u 18:31 - pre 160 meseci
Samo im kaži da su to krajnje mere a ako traže gde ide frezer samo naznači tamo gde ibe ABS od 2 mm (obično su to samo vrata) a gde od 0,45mm.

A evo malo i ideje za kuhinju (MOJA KUJNA) možda neko dobije inspiraciju:

i

 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16357



+2922 Profil

icon Re: Projekat za izradu kuhinje po meri06.02.2011. u 09:58 - pre 160 meseci
Citat:
ivanpro: Pozdrav bakara,

jeste da je tema stara 4 godine ali me zanima program

http://www.elitemadzone.org/t2...ekat-za-izradu-kuhinje-po-meri

molio bih te ako imas program da ga postavis i das link.

HVALA

Na zalost vise ne znam gde mi je disk, ako je neko drugi sacuvao neka okaci.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

stormatic
Milan Tasic

Član broj: 271875
Poruke: 6
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Projekat za izradu kuhinje po meri14.02.2011. u 23:10 - pre 160 meseci
Imam jednu dilemu oko postavljanja ugradne sudo masine.
U kojiko je standardna visina elementa 850 mm, debljina radne ploce 38 mm,
prostor koji ostaje je 812 mm.
U skicama sudo masina najmanja visina je 820 mm.
Znacu da mi fali 8 mm da bi dosao do minimalne ugradne visine.
Sta je resenje?
Hvala!
 
Odgovor na temu

johnny_walker
Zizko Zizić
Pančevo

Član broj: 143880
Poruke: 213
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Projekat za izradu kuhinje po meri15.02.2011. u 08:35 - pre 160 meseci
Nisam siguran da je visina 820mm.Imam ugradnu masinu,12 kompleta i kad sam je stavio unutra,ostalo mi je bar jos 10ak cm do radne ploce.Stavio sam front i to se ne vidi.Vidi se tek kad se masina otvori.
 
Odgovor na temu

ice cream

Član broj: 173118
Poruke: 55
82.117.202.*



+1 Profil

icon Re: Projekat za izradu kuhinje po meri15.02.2011. u 09:39 - pre 160 meseci
i masina za sudove se moze nivelisati kao i kuhinja (kad je na nozicama) tako da tu nebi trebalo da imas problema
ja sam isto bio u nedoumici ali sam imao masinu vec kupljenu tako da sam je postavio u max i min polozaj i izmeri cini mi se visinu od 80 pri minimumu do 84 pri maksimumu ,mada i to mozda varira od modela do modela ali podesavanje imas na svakoj pa probaj i sam ces doneti zakljucak bez gledanja u montazne prospekte(cak i u radnji ce ti dozvoliti)
i iz tvog posta se neda zakljuciti da li govoris o ugradnoj ili ne jer tu postoji razlika od nekih 3 cm a ti ides na ugradnu varijantu ,koja u stvari nema gornju plocu na sebi i otud ta razlika
po meni je sve u redu ,neces imati problema sa tom masinom,znaci postavis kuhinju probas da stavis masinu na mesto ,ako ne ulazi u predvidjen prostor (zbog visine) proveris da li je masina na minimumu ako jeste onda podignes kompletnu kuhinju uz pomoc nozica(izvrces ih)do minimalne potrebne visine,sve lepo podesis u libelu i onda ubacis sudo masinu u kuhinju i nju podignes da se priljubi uz radnu plocu (opet putem njenih nozica)i zasrafis je o radnu plocu i to je to ukratko
ali za svaki slucaj proveri sve
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16357



+2922 Profil

icon Re: Projekat za izradu kuhinje po meri15.02.2011. u 10:30 - pre 160 meseci
Citat:
stormatic
U skicama sudo masina najmanja visina je 820 mm.

To je visina bez gornje ploce.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

eeestablishment
srbija

Član broj: 268550
Poruke: 787
*.mbb.telenor.rs.

Jabber: eeestablishment


+480 Profil

icon Re: Projekat za izradu kuhinje po meri15.02.2011. u 13:36 - pre 160 meseci
Stormatic , iz pitanja ti se bas ne vidi da li je to gotova kuhinja koju nameravas da kupis ili tek planiras da pravis?
Visina koju pominjes od 850mm je karakteristicna i standardna za kuhinje sa radnom plocom od 30mm.
U poslednje vreme vise se koriste radne ploce od 40mm , pa i vise.
Na poslednjem sajmu su preovladjivale ove druge ( bilo ih je i od 60mm )
Ja u tom slucaju povecam za toliko visinu donjih elemenata tako da mi je prazan prostor uvek isti.lepo ispadaju kuhinje i sa visinom od 900mm , posebno ako i su gornji alementi veci od standardnih (jer gazdarica zeli kuhinju do plafona).
Elem , ako su ti donji elementi 850mm , i imaju radnu plocu 40mm resenje bi bilo da odvijes nogice na kuhinj maksimalno ( za toliko imaju hod )
PozZz . . .
zašto bogati ne uživaju u bogatstvu i jelu i piću nego odmah pokušavaju da naprave

bombu i unište svijet . . . ( Bob Rock )
 
Odgovor na temu

leedija

Član broj: 270237
Poruke: 10
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Projekat za izradu kuhinje po meri03.04.2011. u 10:15 - pre 158 meseci
htela sam da kupim ugradnu sudo masinu
http://www.tehnomanija.rs/kata...na-sudomasina-sgv-43e93eu.html
ali ne znam dimenzije aparata kada se vrata otvore. Kuhinja ce mi biti paralelna sa razmakom izmedju oko 80cm. Da li cu ja uopste moci da otvorim skroz vrata od masine?
 
Odgovor na temu

anon157690

Član broj: 157690
Poruke: 1574
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+144 Profil

icon Re: Projekat za izradu kuhinje po meri03.04.2011. u 11:59 - pre 158 meseci
Pa piše sve na sajtu: "Dimenzije: (ŠxVxD): 59.8 x 81 x 55 cm"
Sudomašine nemaju svoj element već se ugrađuju u prostor između dva susedna elementa.
Obično su predviđene za podnožja visine 10 cm tako da ako od njene visine oduzmeš podnožje
81-10=71 znači vrata će biti priblišno 71cm visoka što znači da ćeš moći da ih otvoriš ali ćeš
morati da stojiš sa strane i tako puniš mašinu...
P.S. Ima i mašina sa boljom garancijom...
 
Odgovor na temu

leedija

Član broj: 270237
Poruke: 10
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Projekat za izradu kuhinje po meri03.04.2011. u 19:10 - pre 158 meseci
da, kazem uzela bih ugradnu... imas li neki predlog za bolju masinu, za priblizno isto para?
 
Odgovor na temu

sany2307

Član broj: 162035
Poruke: 12
*.broadband.blic.net.



Profil

icon Re: Projekat za izradu kuhinje po meri03.04.2011. u 20:25 - pre 158 meseci
leedija, ne brini moci ces da otvoris masinu i stanes normalno ispred nje i ubasis sudje.
Kod mene je kuhinja na P cirilicno. Razmak je 80 cm, imam ugradnu masinu i sve funkcionise.
 
Odgovor na temu

leedija

Član broj: 270237
Poruke: 10
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Projekat za izradu kuhinje po meri04.04.2011. u 13:54 - pre 158 meseci
sany2307, hvala puno... :)
 
Odgovor na temu

johnny_walker
Zizko Zizić
Pančevo

Član broj: 143880
Poruke: 213
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Projekat za izradu kuhinje po meri03.07.2011. u 21:35 - pre 155 meseci
Davno nisam postavio nista na temi.Evo nove kuhinje koju sam zavrsio tasti i tastu.
U gornjem redu na prvi otvor sa policom idu staklena vrata(bice gotova za par dana)koja ce se otvarati nagore sa amortizerima,a u drugi otvor mikrotalasna.
U donjem redu od sporeta krece deo 15cm na izvlacenje sa flasama,ugradna sudomasina 45cm,element 30cm na izvlacenje,pa deo ispod sudopere,pa fiokar.
Treba jos malo da se doradi,da se postavi klocna dole ,kao i lajsna gore.
Znam da ce mnogi naci zamerku u slavini,slazem se.Ali na taj deo nisam mogao da uticem.Nisu zeleli da slavina ide odozdo,tj da prepravljaju vodovodne instalicije,pa zato se vidi i crevo sudomasine koje je povezano na dovod vode.Jbg,ja sam bio samo izvodjac radova.
E da ,slike su slikane telefonom,zato nije najbolji kvalitet.


 
Odgovor na temu

eeestablishment
srbija

Član broj: 268550
Poruke: 787
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: eeestablishment


+480 Profil

icon Re: Projekat za izradu kuhinje po meri04.07.2011. u 14:55 - pre 155 meseci
Johnny-shetachu , sve pohvale , lepo je i pedantno.
Posebno mi se svidja ta kombinacija dve boje .
Nadam se da ce ta staklena krila koja pominjes biti peskarena kako se ne bi videlo unutrasnje belilo ?
S tim u vezi , zasto ti je ovaj viseci elemenat iznad sporeta dublji , pa se vidi bela povrsina od korpusa ?
Mozda ti je nesto zasmetalo prilikom kacenja ?
Da ne bude da zakeram , i ova vidna bocna stranica od fioka je mogla da bude u boji krila . . .
Jedan moj bivsi doobar profesor je imao obicaj da kaze " Bog je u detaljima "
PozZz . . .

zašto bogati ne uživaju u bogatstvu i jelu i piću nego odmah pokušavaju da naprave

bombu i unište svijet . . . ( Bob Rock )
 
Odgovor na temu

johnny_walker
Zizko Zizić
Pančevo

Član broj: 143880
Poruke: 213
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Projekat za izradu kuhinje po meri04.07.2011. u 15:46 - pre 155 meseci
Element iznad aspiratora je dubok 42cm, a ostali viseci 35cm,jer sam morao u njega da ubacim neku cev koja je virila iz zida,a na koju se kaci crevo aspiratora(nije bilo podlozno promeni).A sto se vidi belo,moja greska,prevideo sam da ce biti ispupcenije,nisam registrovao u glavi.
Sto se tice fiokara,tu dolazi svetlija ploca bocno,da pokrije beli korpus.Meru uzeo tek kad sam zavrsio,hteo sam da pokrijem u potpunosti i iza elementa.Hteo sam da izbegnem prekrajanje ploce zbog krivog zida....
 
Odgovor na temu

Toxter
NS

Član broj: 39393
Poruke: 317
*.dynamic.sbb.rs.



+6 Profil

icon Re: Projekat za izradu kuhinje po meri31.07.2011. u 13:27 - pre 154 meseci
Pozdrav svima,

Iscitao sam celu temu, zaista jedna od najboljih na ES-u!

Elem, ovih dana se upustam u "majstorske" vode i pravim kuhinju.

Mozda mi je promaklo u ovih 59 strana ali imam jedno pitanje u vezi ugradne masine za sudje:
Naime, interesuje me koliku univer plocu treba odseci koja bi se montirala na vrata od masine.
Masina ce biti standardnih dimenzija, recimo ovakva

Planiram da napravim onu masku dole sto se stavlja na nozice kuhinje (valjda se zove cokla?).
Ono sto me prvenstveno interesuje:
Koliko smanjiti visinu univer ploce koji dolazi na vrata ugradne masine, da mi prilikom otvaranja vrata univer ne bi kacio za coklu?
Ili je to mozda vec reseno mehanizmom na vratima masine pa ne treba voditi racuna o tome?

Nadam se da razumete sta pitam.

Pozdrav
Sad mu nije nista, ubio si ga k'o zeca...
 
Odgovor na temu

anon157690

Član broj: 157690
Poruke: 1574
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+144 Profil

icon Re: Projekat za izradu kuhinje po meri31.07.2011. u 19:44 - pre 154 meseci
Prvo jedna preporuka, ako žena nije baš zapela za potpuno ugradnu mašinu onda bolje uzmi samostalnu i samo je gurni u rupu u kuhinji.
Zašto: potpuno ugradne mašine od dotičnog proizvođača nisu uopšte kvalitetne (veruj mi na reč) a prilično su skupe, ako hoćeš bolji model
trebaće ti 50.000 a ako si krenuo sam da praviš kuhinju onda ti verovatno nije cilj da te mašina izađe skuplje od materijala za celu kuhinju
(sem ako ti kuhinja nije 10 metara ) kad se pokvari imaćeš problem, trebaće ti novi panel jer kod skoro svake promene game proizvoda
(to je kad se menjaju svi modeli koji su u ponudi a to je recimo na svake 2-3 godine) dolazi i do promene sistema montiranja.... itd.
Bolje uzmi samostalnu mašinu, skini joj ploču sa gornje strane i rešio si stvar, možeš u boji a može i da se prefarbaju vrata, prelepe folijom...

Ali ako i dale insistiraš na baš toj ugradnoj mašini onda: širina same mašine je 598 mm tako da elementi treba da budu razmaknuti 600 mm,
ne više od toga, iza sudomašine ne sme da bude ništa (tipa utikač za struju ili priključak za vodu, to znaš!) bilo bi dobro da širina fronta isto
bude 598 mm a visina zavisi od visine okolnih elemenata znači ako su ostali elementi npr. 720 mm frontovi, isto tako napraviš i za mašinu.
Uz tu mašinu dobijaš jedan poveći papir sa svim dimenzijama 1:1 tako da možeš da ga zalepiš na univer, isečeš po njemu i ujedno izbušiš rupe
za montažu na mašinu.

Maska koja se stavlja ispod elemenata da se ne bi videle nogice jeste cokla ili podnožje i ovde sledi jedna relativno loša vest, podnožje ćeš
morati da usečeš da bi sudomašina mogla lepo da se otvara inače vrata neće moći da se otvor pod 90° kako treba već samo oko 45°.

Ako nešto nije jasno pitaj
 
Odgovor na temu

Toxter
NS

Član broj: 39393
Poruke: 317
*.dynamic.sbb.rs.



+6 Profil

icon Re: Projekat za izradu kuhinje po meri31.07.2011. u 19:56 - pre 154 meseci
Hvala na savetima, uzecu u obzir (citaj: preporucicu zeni :-) )
Ovoga sam se bojao sto si rekao da cu morati da usecem :(
Koliko treba da se usece? Centimetar-dva ili vise?

I jos jedno pitanje: cini mi se (koliko sam video u prodajnim salonima tehinike) da masina prakticno stoji na zemlji.
Tj. njena montaza se sastoji od "uguravanja" u korpus sirine oko 600mm i montiranja ploce na vrata.
Ili mozda treba da se masina stavi na neko postolje?

Unapred se izvinjavam na glupim pitanjima, ali prvi put ovo radim. A kao sto rece Java Beograd par stranica ranije, prodavci
u salonima tehnike ne umeju bas da odgovore na ovakva pitanja.
Sad mu nije nista, ubio si ga k'o zeca...
 
Odgovor na temu

anon157690

Član broj: 157690
Poruke: 1574
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+144 Profil

icon Re: Projekat za izradu kuhinje po meri31.07.2011. u 23:41 - pre 154 meseci
Pa za ovo usecanje nisam baš siguran ali tako oko 1-2 cm možda malo više...

Ne znam za sve brendove ali gorenje mašine imaju nogice koje se odvrću kad montiraš mašinu,
tako podigneš mašinu i 10 cm, nema posebnog postolja. onda zašrafiš po jedan šraf levo i desno,
to se radi iz mašine tj. tu gde je okvir od vrata, tako mašina drži susedne elemente uz sebe i još
2 šrafa gore u radnu ploču i to je to...

P.S. Pitanje za sve, koja je standardna debljina materijala od kojeg pravite kuhinje?
Ideja mi je da napravim neki automatizovani obrazac (u exelu) za proračun dimenzija
svih elemenata-delova koji su potrebni npr za element sa 5 fioki, sa 3 fioke, klasičan
element sa jednim vratima pa onda onaj sa duplim vratima isl. Samo se unese debljina
materijala, željena širina i visina tog elementa i dobija se maltene krojna lista :)

[Ovu poruku je menjao Fliz dana 02.08.2011. u 12:07 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao Fliz dana 02.08.2011. u 12:09 GMT+1]
 
Odgovor na temu

hatorihanzo
nezaposleno lice

Član broj: 202535
Poruke: 13
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Projekat za izradu kuhinje po meri19.09.2011. u 10:40 - pre 153 meseci
Pozdrav forumaši. Nakon dužeg vremena žena me iscimala da pravi nešto :) a koga ću drugog zvati u pomoć ako ne vas. Elem, hoće neku komodu Dužina=1.2m Dubina=50cm i Visina=1m. E sad problem je što hoće da to budu fioke a ja nešto mislim da je to mnogo široko za fioke (1.2m!!!) + čelo fioke nekih 30cm. Pa me interesuje mogu lči bez problem da napravim toliku fioku ili moram da je podelim na dva dela a čelo neka bude zajedničko.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Projekat za izradu kuhinje po meri
(TOP topic, by bakara)
Strane: << < .. 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 2360396 | Odgovora: 1872 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.