Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Projekat za izradu kuhinje po meri

elitemadzone.org :: TechZone :: Projekat za izradu kuhinje po meri
(TOP topic, by bakara)
Strane: << < .. 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 2354031 | Odgovora: 1872 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

dusans
Stojanov Dušan
Pančevo

Član broj: 9551
Poruke: 1343
*.dynamic.sbb.rs.



+311 Profil

icon Re: Projekat za izradu kuhinje po meri23.10.2013. u 19:34 - pre 126 meseci
Nemoj da stavljaš sudoperu u ćošak.
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16342



+2920 Profil

icon Re: Projekat za izradu kuhinje po meri23.10.2013. u 21:34 - pre 126 meseci
Citat:
batarus: Takva je nesto zamisao.... da iskoristimo prostor u cosku da ne bude OGROMNA rupa kao sto je sada nego tu da stavimo sudoperu...

Imate veliku kuhinju a upravo stavljanjem sudopere u cosak vi ce te taj prostor da izgubite a ne da iskoristite.

Voda koja curi oko sudopere ce da ide u spojeve radnih ploca.



Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

Nikola_BGD
Beograd

Član broj: 25863
Poruke: 340
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Projekat za izradu kuhinje po meri24.10.2013. u 10:26 - pre 126 meseci
Da malo ozivim temu :)

Zna li neko gde mi je najbolje da pogledam LED rasvetu koju bih ugradio u pod (dno) visecih elemenata kuhinje ?
Stavio bih LED trake celom duzinom tih elemenata ali ne bih bas samo da nalepim one samolepljive led trake.

Ideja mi je da vidim da mi tamo gde budem kupovao materijal uslicuju kanal u podu i da u taj kanal stavim aluminijumski profil, u njega zalepim LED traku i preko toga stavim onu "belu plastiku" - tako da se led traka ne vidi - da se izbegne da se vidi gomila svetlecih tackica.
Vidjao sam vec gotove kuhinje sa ovim resenjem, ali nisam siguran da u radnjama u kojima se prodaje okov imaju ovakve setove, ili cu morati posebno da kupujem LED traku, posebno alu profil, posebno plasticni "poklopac" preko svega...


Pa ako neko ima neki info, bio bih zahvalan ;)
 
Odgovor na temu

batarus
Andrej Ostrovski
IT sektor
Triple Jump Group
O-Bre-Novac

Član broj: 197260
Poruke: 33
109.122.83.*



Profil

icon Re: Projekat za izradu kuhinje po meri24.10.2013. u 10:40 - pre 126 meseci
Hvala za savete da ne stavljam sudoperu u cosak! mozda i cosak skorz izbacim....
HMMMMM

Ima li neko neki link ili naziv nekog programa koji mogu da skinem na komp pa da napravim 3d projekciju kuhinje da ubacujem elemente i izbacujem.
Ali samo da nije online posto pokusao sam sa par programa online i to bas bas bas ne funkcionise..

HVALA....

p.s. odlicna ideja za svetlo, em manje torsi struje em lepo izgleda i odlicno svetli...

A ja dok dodjem do svetla pricacemo mi jos....

he he
 
Odgovor na temu

hatorihanzo
nezaposleno lice

Član broj: 202535
Poruke: 13
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Projekat za izradu kuhinje po meri24.10.2013. u 10:44 - pre 126 meseci
Citat:
Nikola_BGD:
Da malo ozivim temu :)

Zna li neko gde mi je najbolje da pogledam LED rasvetu koju bih ugradio u pod (dno) visecih elemenata kuhinje ?
Stavio bih LED trake celom duzinom tih elemenata ali ne bih bas samo da nalepim one samolepljive led trake.

Ideja mi je da vidim da mi tamo gde budem kupovao materijal uslicuju kanal u podu i da u taj kanal stavim aluminijumski profil, u njega zalepim LED traku i preko toga stavim onu "belu plastiku" - tako da se led traka ne vidi - da se izbegne da se vidi gomila svetlecih tackica.
Vidjao sam vec gotove kuhinje sa ovim resenjem, ali nisam siguran da u radnjama u kojima se prodaje okov imaju ovakve setove, ili cu morati posebno da kupujem LED traku, posebno alu profil, posebno plasticni "poklopac" preko svega...


Pa ako neko ima neki info, bio bih zahvalan ;)


Svaka iole ozbiljnija radnja koja prodaje okove za nameštaj ima sada u ponudi i to što tebi treba. Ne zanm da li smem da "reklamiram" tako da ću ti poslati na PP gde da pogledaš.
 
Odgovor na temu

eeestablishment
srbija

Član broj: 268550
Poruke: 785
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: eeestablishment


+480 Profil

icon Re: Projekat za izradu kuhinje po meri24.10.2013. u 14:21 - pre 126 meseci
Citat:
Nikola_BGD:
Da malo ozivim temu :)

Zna li neko gde mi je najbolje da pogledam LED rasvetu koju bih ugradio u pod (dno) visecih elemenata kuhinje ?
Stavio bih LED trake celom duzinom tih elemenata ali ne bih bas samo da nalepim one samolepljive led trake.

Ideja mi je da vidim da mi tamo gde budem kupovao materijal uslicuju kanal u podu i da u taj kanal stavim aluminijumski profil, u njega zalepim LED traku i preko toga stavim onu "belu plastiku" - tako da se led traka ne vidi - da se izbegne da se vidi gomila svetlecih tackica.
Vidjao sam vec gotove kuhinje sa ovim resenjem, ali nisam siguran da u radnjama u kojima se prodaje okov imaju ovakve setove, ili cu morati posebno da kupujem LED traku, posebno alu profil, posebno plasticni "poklopac" preko svega...


Pa ako neko ima neki info, bio bih zahvalan ;)




Pomenute LED trake imas u OTC , Novi Beograd ( stanica izmedju super vera i delta sitija )
Ako ides 13 recimo , to je prva stanica posle tempa .
Video sam da imaju crvene , plave , bele ( kao neonsko svetlo ) i tople bele ( najvise podsecaju na svetlo obicne sijalice , i meni je najprijatnije oku )
Rekose mi da postoje dve vrste . Jedne su 4V po metru , a druge 12V po metru .
Ako zelis dekorativno svetlo, cisto estetike radi , da obasjas mozda 3 reda plocica odozgo onda mozes ove prve , a ako zelis ozbiljnije osvetljenje da ga koristis i osvetlis lepo i radnu povrsinu donjih elemenata onda uzmi ovo drugo .
Ja sam zalepio 3 reda ovih jacih led dioda duzine 2m i tek onda sam bio zadovoljan .
Jos nesto , stavio sam samo ALU profil (20x20 )odozdo na visece elemente , i sa njegove prednje strane zalepio kant traku u boji iverice tako da se svetlo usmerava prema dole i ne vide se one tackice kako ti kazes .
Primetio sam da se LED trake greju , pa nisam siguran da li bi bilo dobro da se zatvaraju tim plasticnim poklopcem ?
PozZz . . .


zašto bogati ne uživaju u bogatstvu i jelu i piću nego odmah pokušavaju da naprave

bombu i unište svijet . . . ( Bob Rock )
 
Odgovor na temu

Nikola_BGD
Beograd

Član broj: 25863
Poruke: 340
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Projekat za izradu kuhinje po meri24.10.2013. u 16:12 - pre 126 meseci
@hatorihanzo

Hvala na pp :)

Tek sam malo gledao okov na buvljaku za sada - a tamo imaju samo LED trake i generalno ne znaju sta prodaju.
Bio sam pre neki dan tamo gde si me poslao, ali bila je uzasna guzva a ja sam zurio. Bacio sam oko, nisam video ovo sto mi treba nigde da je ocigledno bilo izlozeno.
Otici cu ponovo i pitati sta mi tacno treba.

Ovaj deo sto si mi napisao za busenje poda "sa krilcima" nisam siguran da sam razumeo - da li je to neki specijalni alat ili postupak kojim se busi da se izbegne krzavost, ili se odnosi na tip profila, koji ce biti "sa krilcima" koji se ubacuje u izbusen pod i moze da pokrije eventualno iskrzanu ivericu ?

 
Odgovor na temu

Nikola_BGD
Beograd

Član broj: 25863
Poruke: 340
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Projekat za izradu kuhinje po meri24.10.2013. u 16:18 - pre 126 meseci
@eeestablishment

Hvala i tebi na komentaru.
Gledao sam vec na buvljaku ali mislim da ima "kompletnija" varijanta umesto da sam budzim profil.

Sto se tice poklopca preko alu profila, vidjao sam gotove kuhinje od 2+K eur koje to imaju i ne verujem da bi zagrevanje pravilo ozbiljniji problem.
Naravno, ostavljam mogucnost da su te LED trake na buvljaku projektovane da se samo zalepe, i da se racuna na neku prirodnu ventilaciju te da bi se pregrevale i kratko trajale ako se zatvore sa svih strana...
 
Odgovor na temu

eeestablishment
srbija

Član broj: 268550
Poruke: 785
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: eeestablishment


+480 Profil

icon Re: Projekat za izradu kuhinje po meri24.10.2013. u 16:35 - pre 126 meseci
Prve trake koje sam zalepio su imale neki sloj silikona preko sebe , racunao sam tada da ce tako biti bolje , u blizini je i sporet pa ima dosta isparenja .

Nije prosli ni 3 mes, a na pojedinim mestima pocele su da slabe i pregorevaju .

Kasnije sam na istoj tezgi uzeo iste LED trake samo bez ovog silikonskog dodatka i evo rade 3god svakodnevno bez problema .

PozZz . . .
zašto bogati ne uživaju u bogatstvu i jelu i piću nego odmah pokušavaju da naprave

bombu i unište svijet . . . ( Bob Rock )
 
Odgovor na temu

batarus
Andrej Ostrovski
IT sektor
Triple Jump Group
O-Bre-Novac

Član broj: 197260
Poruke: 33
109.122.83.*



Profil

icon Re: Projekat za izradu kuhinje po meri24.10.2013. u 17:16 - pre 126 meseci
Ajde neka slika kako to izgleda to LED svetlo...
Sta ste se stisli... xe xe


 
Odgovor na temu

hatorihanzo
nezaposleno lice

Član broj: 202535
Poruke: 13
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Projekat za izradu kuhinje po meri25.10.2013. u 00:02 - pre 126 meseci
Citat:
Nikola_BGD:
@hatorihanzo

Hvala na pp :)

Tek sam malo gledao okov na buvljaku za sada - a tamo imaju samo LED trake i generalno ne znaju sta prodaju.
Bio sam pre neki dan tamo gde si me poslao, ali bila je uzasna guzva a ja sam zurio. Bacio sam oko, nisam video ovo sto mi treba nigde da je ocigledno bilo izlozeno.
Otici cu ponovo i pitati sta mi tacno treba.

Ovaj deo sto si mi napisao za busenje poda "sa krilcima" nisam siguran da sam razumeo - da li je to neki specijalni alat ili postupak kojim se busi da se izbegne krzavost, ili se odnosi na tip profila, koji ce biti "sa krilcima" koji se ubacuje u izbusen pod i moze da pokrije eventualno iskrzanu ivericu ?



Nismo se razumeli :). Nema specijalnog bušenja. Ukoliko želiš da ti AL-profil u koji je smeštena LED traka bude u ravni sa podom visećih elemenata moraš napraviti nut (prorez) u koji ćeš smestiti taj aluminjumski kanal. Odnosno to je već nacrtano ovde Broj artikla je 833.72.705. E sa, vidiš kako sa strane postoje kao mala "krilca", mislim to sam ih ja tako nazvao :) koja pokrivaju delimično ivericu. Minimalno , ali ipak pokrivaju.
 
Odgovor na temu

Nikola_BGD
Beograd

Član broj: 25863
Poruke: 340
82.117.198.*



+1 Profil

icon Re: Projekat za izradu kuhinje po meri25.10.2013. u 08:39 - pre 126 meseci
Kapiram.
I pretpostavljao sam da je u pitanju profil koji malo prelazi preko proreza u dnu iverice kako bi sakrio ivice, ali nisam bio siguran, pa reko' da potvrdim za svaki slucaj.

Potrazicu ove profile pa da sklapam kuhinju :)
Hvala jos jednom.

Edit:
Jos jedno pitanje -

Kako se profil drzi u prorezu ? Da li se slicuje da bude knap, pa se prosto ubaci unutra i tako stoji, ili ga treba lepiti ili fiksirati srafom, ili.. ?


[Ovu poruku je menjao Nikola_BGD dana 25.10.2013. u 10:05 GMT+1]
 
Odgovor na temu

eeestablishment
srbija

Član broj: 268550
Poruke: 785
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: eeestablishment


+480 Profil

icon Re: Projekat za izradu kuhinje po meri25.10.2013. u 09:41 - pre 126 meseci
Da sam znao da postoje ovakva resenja odradio bih i ja tako .

Jedino ne znam koliko ste zadovoljni jacinom takvog svetla ?

Vidim da je unutrasnja korisna povrsina kanala 14mm , a to je dovoljno samo za 2 reda LED traka, i ako se uzme u obzir i ta zavrsna pvc kapa koja sigurno jos prigusuje , pitanje je koliko je to osvetljenje samo dekorativno ili se mozete osloniti recimo samo na njega kad nesto obavljate u kuhinji na radnoj ploci ?

PozZz . . .
zašto bogati ne uživaju u bogatstvu i jelu i piću nego odmah pokušavaju da naprave

bombu i unište svijet . . . ( Bob Rock )
 
Odgovor na temu

Nikola_BGD
Beograd

Član broj: 25863
Poruke: 340
82.117.198.*



+1 Profil

icon Re: Projekat za izradu kuhinje po meri25.10.2013. u 10:15 - pre 126 meseci
Koliko sam ja cuo, to osvetljenje je i vise nego dovoljno.
Obicno 1 red LED traka zavrsi posao. Pogledaj na ovoj temi malo unazad, mislim da su ljudi vec pisali o tome, pa su cak razmisljali da sklone jedan red LED traka...
 
Odgovor na temu

cveledalibor
Dalibor Cvetkovic
ne radi

Član broj: 300624
Poruke: 27
95.180.243.*



+2 Profil

icon Re: Projekat za izradu kuhinje po meri26.10.2013. u 11:12 - pre 126 meseci
MOzes da vidis na "70-oj strani" kako sam ja uradio na visecim sa 2 reda led trake. I 1 led traka je dovolnja.
 
Odgovor na temu

batarus
Andrej Ostrovski
IT sektor
Triple Jump Group
O-Bre-Novac

Član broj: 197260
Poruke: 33
109.122.83.*



Profil

icon Re: Projekat za izradu kuhinje po meri26.10.2013. u 16:19 - pre 126 meseci
Jedno od 10 crteza koje sam uradio... ovo je poslednji... ali nije i krajnji.....
Svaki dan vidim neku novu gresku i nesto nelogicno....
Ali imam ja vremena do proleca... bice to savrsena kuhinja...

he he...

Sad sam u svetlima... sta i kako.... gde.... i tako...

Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Heinz
Voždovac

Član broj: 293309
Poruke: 276
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Projekat za izradu kuhinje po meri28.10.2013. u 08:40 - pre 126 meseci
Citat:
Nikola_BGD:
Da malo ozivim temu :)

Zna li neko gde mi je najbolje da pogledam LED rasvetu koju bih ugradio u pod (dno) visecih elemenata kuhinje ?


Ja mogu da preporučim LED Shop u Ugrinovačkoj.
 
Odgovor na temu

deks007

Član broj: 49277
Poruke: 1360



+42 Profil

icon Re: Projekat za izradu kuhinje po meri28.10.2013. u 19:03 - pre 126 meseci
Citat:
batarus:
Jedno od 10 crteza koje sam uradio... ovo je poslednji... ali nije i krajnji.....
Svaki dan vidim neku novu gresku i nesto nelogicno....
Ali imam ja vremena do proleca... bice to savrsena kuhinja...

he he...

Sad sam u svetlima... sta i kako.... gde.... i tako...


Samo ta vrata u uglu jedno krilo ce ti biti bez rucke ili ces morati mnogo da je pomeras jer neces moci da ih otvaras . Pozdrav !
Zene cesto pitaju dali su inteligentni muskarci bolji muzevi . Inteligentni muskarci se uopste nezene !
http://www.youtube.com/watch?v=3n1HbrYNq30
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16342



+2920 Profil

icon Re: Projekat za izradu kuhinje po meri28.10.2013. u 19:32 - pre 126 meseci
^^ i sudopera je opet na glupom mestu.

Primetite da ljudi kod projektovanja najvise gresaka prave bas kod polozaja sudopere.
Sledeca cesta greska je da u maloj kuhinji postave rernu gore pa izgube na radnoj povrsini.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

deks007

Član broj: 49277
Poruke: 1360



+42 Profil

icon Re: Projekat za izradu kuhinje po meri28.10.2013. u 20:40 - pre 126 meseci
A zasto je na glupom mestu , navedi jedan razlog . Pozdrav !

Zene cesto pitaju dali su inteligentni muskarci bolji muzevi . Inteligentni muskarci se uopste nezene !
http://www.youtube.com/watch?v=3n1HbrYNq30
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Projekat za izradu kuhinje po meri
(TOP topic, by bakara)
Strane: << < .. 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 2354031 | Odgovora: 1872 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.