Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Genetski modifikovana hrana i "modifikovani" dodaci hrani

elitemadzone.org :: MadZone :: Genetski modifikovana hrana i "modifikovani" dodaci hrani

Strane: < .. 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 23689 | Odgovora: 80 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

SASA M.
Pripyat

Član broj: 32850
Poruke: 3180
87.116.158.*



+370 Profil

icon Re: Genetski modifikovana hrana i "modifikovani" dodaci hrani06.10.2007. u 07:47 - pre 201 meseci
Nisam ja radio studije, samo znam da postoji problem koji izazivaju genetski izmenjeni organizmi kada se primenjuju u ishrani. Linkova ima mnogo, na brzinu sam ova dva izdvojio, zato sto imaju delove koje direktno govore o problemu, kratki su, i nadam se, dovoljno razumljivi za citanje. Usput sam nalazio na tekstove o nekim istrazivanjima npr. da je 90% alergiije u SAD izazvano upotrebom gm proizvoda, Britansko udruzenje lekara koje broji 80& od svih lekara u zemlji je zatrazilo da se spreci sadjenje kultira u VB, slucajevi trovanja u Americi izmenjenim l-t... nesto, od kojih je umrlo petnaestak osoba, etc. Ja smatram da modifikacije mogu doneti mnogo cega dobrog, pri izlecenju bolesti i genskim anomalijama, ali u ovom slucaju mi se cini da gm hranu guraju korporacije koje je i proizvode i da stetnost ne postoji dolazi od strane njih samih. To je meni dovoljan razlog da se ovome pristupi sa dozom "razumne sumnje".


@Zoran

Ako sam dobro razumeo, geni nemaju statican obrazac oponasanja kako se mislilo, proteini koji nastaju u izmenjenoj biljci mogu biti stetni na promenu ponasanja gena, a time promenu kompletnog organizma. Postoje detalji, ali su suvise strucni za mene da ih razumem. Naravno ne deava se to preko noci, aki je problem sto se moze desiti da nauka nece imati odgovor ako do mutacija dodje. do sada su mutacije uglavnom bile prirodnim putem, ukrstanjem itd.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Genetski modifikovana hrana i "modifikovani" dodaci hrani

Strane: < .. 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 23689 | Odgovora: 80 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.