Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Delta city, kako Vam se svidja?

elitemadzone.org :: MadZone :: Delta city, kako Vam se svidja?

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 78372 | Odgovora: 279 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

sasa_vu
Beograd

Član broj: 62061
Poruke: 200

Sajt: www.fuckoffimbusy.com


+53 Profil

icon Re: Delta city, kako Vam se svidja?12.11.2007. u 22:14 - pre 200 meseci
Zara je brend koji je poznat po tome sto je na Daleki Istok izmestila samo manji deo proizvodnje(uglavnom roba koja moze duze da se prodaje, jer su poznati po tome da izbacuju kolekcije na 2-3 nedelje). Vecina robe se pravi u EU. A mi imamo potpisan sporazum o tekstilnoj trgovini sa EU(ako u meduvremenu nije ukinut;-)))), tako da se ne racuna carina od 20-22% na robu koja odatle dolazi, vec iznosi oko 8-10%(ako neko ima tacnije podatke neka me ispravi, ovo pisem po secanju). Sto znaci da ima lufta od bar 10-ak posto odmah pri uvozu da garderoba ovde bude jeftinija nego u EU ako je problem do carine. A jel jeftinije 10% od EU? Nije. A gde je tih 10%? Pretpostavljam u trgovackoj marzi:-)))
Citat:
Nek su i vece cene, ali 2-3 puta nisu sigurno vece. Pogledaj majce, 1000 din i ispod, sta mislis da je realno da kostaju 300 din? Takve cene su u Terranovi.

Najsveziji primer iz jula meseca-drugarica bila u Italiji, kupila u Zari letnju haljinu, 20e, vrati se ovde, vidi istu u Knezu, kosta 3500 din. A to je razlika izmedju 2 maloprodajne cene, a oba butika robu dobijaju po veleprodajnim. Jedino ako Zara nasim uvoznicima daje da duvaju bar 80% vece cene:-))) Ako bi dodali carinu i jos raznih troskova da uticu 50% na cenu(na maloprodajnu cenu u Italiji), realno bi bilo da kosta 30-ak e. Troskove ima i prodavnica u Italiji, zakup ili kupovinu lokala, radnike.....? I zaradu. A problem je sto nasi prodavci nemaju marze kao u Italiji(verujem ni troskove, npr plate radnika), nego su one malo vece. I onda dodjemo do 40-ak e.
90-ih su Air Max 2 kostale bese 120 ondasnjih maraka, kada je plata bila 3-5 maraka, pa su ljudi to kupovali ko blesavi.
Citat:
U zemlji gde trenerka i patike mogu da budu statusni simbol mogu da povecaju cene i za 100% opet bi to neko kupovao

To je to.
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die.
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.info-net.co.yu.



+558 Profil

icon Re: Delta city, kako Vam se svidja?12.11.2007. u 22:36 - pre 200 meseci
Citat:
Stefano:To su ulaganja i po 500000 eur. Treba lokal iznajmiti ili kupiti, a znate li koliko kosta iznajmljivanje lokala u prizemlju od 200 m2 u Knez Mihajlovoj?

Srce mi se cepa.
[/quote]
Citat:
žutokljunac: Prema tome, Dolče i Gabana jesu za šabana.

Hahahaha! Vala vaistinu!
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7173 Profil

icon Re: Delta city, kako Vam se svidja?12.11.2007. u 22:46 - pre 200 meseci
Secam se kada sam sa devojkom prosle godine dolazio u Srbiju - zaboravili da kupimo neki parfem za poklon, ne secam se vise ni koji al' se secam cena - u svakom slucaju u Free Shopu na minhenskom aerodromu - dakle, ne bas jeftinom mestu shodno tome da je to najskuplji grad u DE - je bio oko 28 EUR.

U Srbiji dosli - isti parfem na bg. Aerodromu (Free Shop) - cena oko 35 EUR ekvivalent u din... super, eto resenja - nije strasno skuplji nego u DE.

Dodjemo na kasu... a ono, kazu, 45 EUR - procitali smo pogresnu cenu (!? - "stavili ga na pogresnu stranu" :-)

Vratili parfem, jer je to stvar principa, nije lepo da te neko pravi budalom i da ti naplati isto g**** bezmalo 100% skuplje - i ove na kasi se iscudjavaju... "pa to vam je original"

Jest, u Minhenu su na aerodromu 100% valjali kineski fals, cim je bio 28 a ne 45 EUR.

Al, kako kaze izreka - dokle god je curana bice i podvarka ;-)
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Fuzz
Bojan Vukovic
Novi Sad

Član broj: 8631
Poruke: 3866
*.teol.net.



+9 Profil

icon Re: Delta city, kako Vam se svidja?12.11.2007. u 23:14 - pre 200 meseci
Duty free odavno ne postoji u Srbiji. Najjednostavniji nacin da se to utvrdi je cinjenica da cigerete identicno kostaju u duty free-u i gradskim trafikama.
anti-heroin spree
 
Odgovor na temu

stil

Član broj: 4832
Poruke: 2066



+419 Profil

icon Re: Delta city, kako Vam se svidja?13.11.2007. u 00:47 - pre 200 meseci
I kako neko posle moze da kaze da eto posebno ne volim ( o ) Miskovica & co. Preterali su , al' kao sto se kaze " Ko trazi vece izgubi iz vrece " ;-)
 
Odgovor na temu

DS_Store
[es] :: Macintosh

Član broj: 32090
Poruke: 666
212.200.204.*



+4 Profil

icon Re: Delta city, kako Vam se svidja?13.11.2007. u 06:00 - pre 200 meseci
Citat:
Stefano: Ako mislite da Delta i MPC nemaju nikakvih troskova, grdno se varate.

Kao što je čovek pitao: da li prodavci u inostranstvu imaju ikakvih troškova (zakup radnje, carine, transport iz Azije, itd.), da li i oni imaju neku maržu, tako i ja pitam da li kod nas plaćaju radnike onoliko koliko ih plaćaju u inostranstvu?
Da li i u inostranstvu vlasnici robnih marki ili zakupci franšiza/trgovci uopšte finansiraju sve političke stranke u zemlji (valjda dobijaju neke stvari zauzvrat, šta misliš?)?

Koliko znam, ubedljivo najviše novca ide upravo u plate zaposlenih. Ruku dajem da je razlika između nas i inostranstva u ovom delu tolika da zbirno za sve radnike pokriva i lokal u Knezu i palatu i jahtu i turistički let u svemir.

Možda je kod nas par stvari skuplje (lokal u Knezu, carina) ali zato je zbog kaubojštine mnogo, mnogo toga mufte, samo ako si pravi čovek. Jer da nije tajnih prihoda i olakšica onda niko ni ne bi imao novca da plaća sumanutu cenu zakupa i to bi se brzo svelo na pravu meru.
U stvari, upravo je cena nekretnina u Bg sjajan pokazatelj za celu ovu priču.

Ti si pošten trgovac pa nabrajaš troškove koje ti moraš da platiš, a ja ne verujem da Mišković plaća mnogo od toga.

Naravno, osnovni problem jeste u tome što ima jako puno retarda koji će platiti svaku cifru, pa makar nemali 'leba da jedu, samo ako je "marka".

10 HOME
20 SWEET
30 GO TO 10
 
Odgovor na temu

žutokljunac

Član broj: 153760
Poruke: 374
*.sa.hs-hkb.ba.



+471 Profil

icon Re: Delta city, kako Vam se svidja?13.11.2007. u 06:35 - pre 200 meseci
Skoro sam čitao komentare u vezi Miškovića i njegovog Delta city-a ( ovo mu valjda dođe kao neka institucija, pa mora ovako da se piše ). Zaprepastio sam se kada su počeli da se javljaju ljudi koji rade na osnovu ugovora o delu, radu ili kako se već to zove. Tu se raspon plata kreće od 8000-15000 dinara. Naravno, poslodavac ( gos´n Miško ), ne uplaćuje zdravstveno i penziono osiguranje, kao ni staž. Rad na crno u legalnim zakonskim okvirima, preko neke Studentske zadruge i slično.
Neverovatne stvari. Javljali su se ljudi koji otvoreno govore kako se radnici ucenjuju jer se prisiljavaju da potpisuju raznorazne ugovore, na svoju štetu, naravno. Rad u Srbiji u tim hiper marketima plaća se oko 75 centi po satu, i to je sve. Što je najgore, i po dva kandidata apliciraju na jedno radno mesto.
 
Odgovor na temu

smsnet

Član broj: 53593
Poruke: 129
*.cpe.vektor.net.



+1 Profil

icon Re: Delta city, kako Vam se svidja?13.11.2007. u 08:26 - pre 200 meseci

Ovde jos samo nedostaje da Miskov "londonski tim advokata" presavije papir i tuzi citav elitemadzone zbog "iznosenja neistina o DC" ;)

Salu na stranu, sinoc sam iscitao poruke na forumu koji se nalazi na web strani jednih nasih zenskih novina... listom, od prve do poslednje sve su odusevljene ponudom u DC. Dok je takvih - bice i para za Deltu.

Pozdrav,.
 
Odgovor na temu

žutokljunac

Član broj: 153760
Poruke: 374
*.sa.hs-hkb.ba.



+471 Profil

icon Re: Delta city, kako Vam se svidja?13.11.2007. u 08:32 - pre 200 meseci
Pa da, oduševljene. Nekada su skockane šetale po Trstu i Rimu i jurile sa cegerima, a sada po Delti, ali dobro, bitno da ne moraju da se presvlace farmerke i cipele, a stare bacaju u smeće. Do Tokija!
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
193.47.77.*



+7173 Profil

icon Re: Delta city, kako Vam se svidja?13.11.2007. u 08:44 - pre 200 meseci
Citat:
Fuzz
Duty free odavno ne postoji u Srbiji. Najjednostavniji nacin da se to utvrdi je cinjenica da cigerete identicno kostaju u duty free-u i gradskim trafikama.


Ne postoji zapravo ni u Nemackoj, Tax Free-je ;-)

Cak i da u Srbiji zaracunas taj porez (20%) - nema teoretske sanse da je samo to napravilo razliku od skoro 100% u ceni parfema - ocigledno je da je u pitanju veca zarada po prodatoj jedinici od strane maloprodaje.

E, sad, tu opet ide ona prica o kolicinama... zacarani krug.



DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

smsnet

Član broj: 53593
Poruke: 129
*.cpe.vektor.net.



+1 Profil

icon Re: Delta city, kako Vam se svidja?13.11.2007. u 09:09 - pre 200 meseci

Ako Misko vec bude tuzio ES, da bar ne bude zbog neiznosenja neistina... da dopunim moj post od ranije.

U jednoj zemlji EU gde je PDV 25% kupio sam parfem za 60eur, isti takav ( marka, velicina ) ovde u DC kosta 75eur. Kako je to moguce?

Mene najvishe plasi to sto tejkuni kao sto je Misko kazu "Ne morate vi u EU, mi cemo EU da dovedemo vama pod nasim uslovima"

Pozdrav,
 
Odgovor na temu

stil

Član broj: 4832
Poruke: 2066



+419 Profil

icon Re: Delta city, kako Vam se svidja?13.11.2007. u 10:21 - pre 200 meseci
Ma ne moze da tuzi citavu Srbiju :-)
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.info-net.co.yu.



+558 Profil

icon Re: Delta city, kako Vam se svidja?13.11.2007. u 11:36 - pre 200 meseci
Citat:
smsnet: Salu na stranu, sinoc sam iscitao poruke na forumu koji se nalazi na web strani jednih nasih zenskih novina... listom, od prve do poslednje sve su odusevljene ponudom u DC.

Za te "zenske novine" se dobro zna ko je vlasnik i o cemu se tu radi, a i da se ne zna ima dve mogucnosti. Prva, da su ti komentari tvrdo moderisani, sto je manje verovatno, i drugo, sve je to izmisljeno kao i 90% stvari u tim casopisima, sa ciljem da reklamira tog bilmeza. Cak i da je sve istina (a nije) , i ranije su tako pojedinili govorili da ako narod nema za hleb treba da jede kolace, pa ipak to nije ni najmanje smetalo tom "narodu" da takve nagradi prema zaslugama.
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
adsl-217-84.eunet.yu.



+165 Profil

icon Re: Delta city, kako Vam se svidja?13.11.2007. u 11:39 - pre 200 meseci
pa jbte ne drzi taj miskovic valjda svaku jebenu prodavnicu u "drzavi nam" srbiji!!!

tera te neko da kupujes "nike patike"...odes u drugu prodavnicu kupis rbk,adidas,converse...i mali milion KVALITETNE obuce [u ovom slucaju patike] ciji monopolista u srbiji nije miskovic,a i to za maxi,pa jbte zar u bg imate samo maxi prodavnice?? tesko je prosetati 10 min [ja se izvinjavam ako uistinu nemate druge prodavnice u okrugu od 1-2 km :D]...a to sto je neko pomenu neki zenske novine gde su "sve" odusevljene dc-om [district city :D] - turbo folk iz not ded ]:-> ... "bitno" je biti u "modi",poznat/vidjen/slavan ,"fancy"...tj. dok je ovaca bice i sisanja 8)...

p.s. ako je neko voljan da napise branse koje drzi miskolac,posto ja se stvarno nisam nikada bacakao s time pa ne znam [pretpodstavljam da drzi i delta sladolede - priznajem ,udelim mu i ja po neki dinar godisnje :D]

p.p.s. ako neko ima volje /love,nek sam otvori zastupnistvo za nike u srbiji [primer] pa nek bude konkurencija,e sad,ako ima love i volje ,a nema "mooda" ,ko mu kriv :)
 
Odgovor na temu

stil

Član broj: 4832
Poruke: 2066



+419 Profil

icon Re: Delta city, kako Vam se svidja?13.11.2007. u 12:02 - pre 200 meseci
Pogledaj http://www.deltayu.com/ pa onda , Clanice holdinga .Tome dodaj i bivsi C market i bivsu Pekabetu. Eto.
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
adsl-217-84.eunet.yu.



+165 Profil

icon Re: Delta city, kako Vam se svidja?13.11.2007. u 12:23 - pre 200 meseci
hvala za link :)

evo upravo gledam i ... ne drzi on monopol,u svakoj delatnosti ima konkurenciju...

medjutim neke stvari mi nisu jasne,sta je delta mc [pise da u subotici ima poslovni centar od 2,500m^2 i da prodaju gume za sve i prave bajsove,nem blage gde je to :D...bivsi partizan nije,to je euro gas otkupio...a i posebno se navodi delta bike] i lea group[sto nema nikakav opis] EDIT: nasao sam sajt,a to u stvari je "samo" reklamni video bilbord :)

ali najjace je ono "delta sport znd" ode on i kod braca rusa :D

jedan detalj
"Delta Fashion

BLA BLA
Direktor
Ivana Mišković Karić"
znaci miskovic i karic su se postali "rodovi"? :D

a vidim ovde ima i da je uvoznik bembara,ali cene zato nisu po 50-100% vece nego u nemackoj [nesto mi s*** acrobat reader pa ne mogu da proverim...]

sve u svemu,ko zeli moze da ne placa ;)

p.s. zeznuo sam se za sladolede :D
 
Odgovor na temu

stil

Član broj: 4832
Poruke: 2066



+419 Profil

icon Re: Delta city, kako Vam se svidja?13.11.2007. u 13:03 - pre 200 meseci
Kako ne drzi . Probaj u Beogradu da nadjes prodavnicu u okruzenju koja nije njegova kad na primer hoces da kupis Plazmu. Nema sanse , jedino da pesacis kilometar dva ,tri trzeci je :-(
 
Odgovor na temu

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
195.34.114.*



+105 Profil

icon Re: Delta city, kako Vam se svidja?13.11.2007. u 13:07 - pre 200 meseci
A Visnjica ducani? :)
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
adsl-217-84.eunet.yu.



+165 Profil

icon Re: Delta city, kako Vam se svidja?13.11.2007. u 13:09 - pre 200 meseci
pa moras ici u veletrgovine da kupis obicnu plazmu,zar je bg tako nesto veliko da ne postoje male prodavnice???

p.s. vidim da je miskovic dao odgovor
 
Odgovor na temu

smsnet

Član broj: 53593
Poruke: 129
*.cpe.vektor.net.



+1 Profil

icon Re: Delta city, kako Vam se svidja?13.11.2007. u 13:24 - pre 200 meseci

@Horvat

Ja da bih kupio neke proizvode koje ne mogu da nadjem u "dobro jutro komsija" dragstoru, a da ne dam pare Miskovicu moram da predjem 14km ili da idem u VERO u Vojislava Ilica koji mi je oko 10km ( nisam siguran ) daleko! Imao sam u kraju jedan veliki C market, ali dobro znamo kako se ta prodavnica sada zove.

 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Delta city, kako Vam se svidja?

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 78372 | Odgovora: 279 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.