Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Delta city, kako Vam se svidja?

elitemadzone.org :: MadZone :: Delta city, kako Vam se svidja?

Strane: << < .. 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 78501 | Odgovora: 279 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

angelos
Predrag Petrovic
Field Support Engineer
Serbia,Belgrade

Član broj: 11840
Poruke: 444
91.150.106.*



+159 Profil

icon Re: Delta city, kako Vam se svidja?14.11.2007. u 13:56 - pre 200 meseci
Neverovatno kako lice! Samo nam treba neki H.S. da sabotira.
 
Odgovor na temu

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
195.34.114.*



+105 Profil

icon Re: Delta city, kako Vam se svidja?14.11.2007. u 14:03 - pre 200 meseci
Citat:
Za sta nije potrebno (za zatvor, za javnu osudu, za linc?) i zasto nije potrebno? Mene bas zanimaju dokazi da je nelegalno stekao pare (i koji deo para jer nije sigurno sve stekao nelegalno), ne moraju sudski dokazi, dovoljno je da mi das neke novinske clanke pa cu sam da procenim o relevantnosti tih dokaza na osnovu raznih drugih podataka.



Nije potrebno za moje misljenje o tome. Dovoljno je da pogledas gde je covek radio i sta je posedovao i sta poseduje sada. Tolika akumulacija kapitala nije moguca u zemlji kao sto je Srbija a da to bude na legalan i posten nacin.

Ako u obzir uzmes da je Srbija tj. tada Jugoslavija bila pod sankcijama i da od trgovine domacim proizvodima (gde je prozivodnja bila minimalna), sa platama koje su iznosila nekoliko maraka nije bilo moguce napraviti toliki profit a da to bude na legalan nacin.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Delta city, kako Vam se svidja?14.11.2007. u 14:17 - pre 200 meseci
Hm, nisam bas siguran da je to dovoljno objasnjenje.

Ako su Miskovic i Karic, na primer, imali neki povlasceni status za vreme sankcija u kontekstu poslovanja sa inostranstvom i uvoza - to pre svega znaci da je kriv onaj ko im je taj status dao a branio drugima. Ako je drzava, npr. omogucila Miskovicu neki ekskluzivan ugovor uz pomoc tendera/propisa, a Miskovic u tome nije ucestvovao, npr., direktnim mitom - onda, Miskovic mozda jeste ovakav i onakav, ali definitivno nije krsio zakon, jer mu je drzava to pravo dala uz pomoc legalnih kanala.

To je ono sto sam pricao i za vreme konfiskacije Mobtela - svi su napali Karica, a nikom nije palo na pamet da se zapita ko je u PTT-u potpisao tako nakaradan ugovor o osnivanju mobilnog operatera?

Ko su ti ljudi? Zasto oni nisu odgovarali nikom? Gde su sada? Pa nisu Karic i Miskovic sami sebi dali dozvole...

Hajde malo da vidimo ko je ta ekipa koja je svima njima omogucila da se obogate koristeci ekskluzivni status? Mogu da se kladim da su ti ljudi i dan danas "srafovi" po raznim politickim strankama. A Srbija je, usvajanjem onog nakaradnog Ustava koji je "narod" tako slasno progutao sa nekom glupom pricom o Kosovu - ponovo postala partijska drzava, sto znaci da se "partije" o svemu pitaju i da ne postoji teoretska sansa da politicari odgovaraju javnom mnjenju. Ne znam ni sta ce im parlament, onda - kad sve moze da se dogovori uz pomoc 10-tak ljudi :(

Tako vi, mozete napadati Miskovica do mile volje - ali ekipa koja predstavlja tzv. "politicku elitu" je proizvela sve to.. i da Miskovic nestane, nastao bi neki novi Miskovic, Karic, Peric, Zikic - bas zato jer sistem nije dobar i truo je iznutra i bazira se na dogovornoj ekonomiji na nivou feudalizma.

Bar taj Miskovic nije zapalio sa lovom iz zemlje, iako je mogao kao mnogi drugi, nego je bar tu lovu investirao u Srbiju i radna mesta u njoj. Ako je kriminalac, to ga nista ne opravdava - ali pre toga ce to morati da se dokaze. A dokaze jos niko nije ponudio koliko vidim, samo pausalno pljuckanje.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

srki
Srdjan Mitrovic
Auckland, N.Z.

Član broj: 2237
Poruke: 3654
*.ubs-dsl.xnet.co.nz.



+3 Profil

icon Re: Delta city, kako Vam se svidja?14.11.2007. u 14:24 - pre 200 meseci
Citat:
Slobodan Miskovic: Nije potrebno za moje misljenje o tome. Dovoljno je da pogledas gde je covek radio i sta je posedovao i sta poseduje sada. Tolika akumulacija kapitala nije moguca u zemlji kao sto je Srbija a da to bude na legalan i posten nacin.

Otkud znas da je pare zaradjivao samo u Srbiji? Ako je imao deonice u nekoj kiparskoj kompaniji (kao sto ima) onda je sa tom kompanijom mogao da zaradjuje i u inostranstvu. Mozda je i nesto izvozio i uvozio cime su druge zemlje ili privatna lica krsile medjunarodne sankcije ali on nije krsio domaci zakon na taj nacin.

Citat:
Ako u obzir uzmes da je Srbija tj. tada Jugoslavija bila pod sankcijama i da od trgovine domacim proizvodima (gde je prozivodnja bila minimalna), sa platama koje su iznosila nekoliko maraka nije bilo moguce napraviti toliki profit a da to bude na legalan nacin.

Ljudi su sigurno trosili vise od par maraka tj. snalazili su se da dodju do nekih drugih para ili su koristili ustedjevinu ili prodavali stvari po kuci, vikendice i slicno jer teoretski ne mozes da zivis troseci samo par maraka mesecno pa cak i da ne placas racune za vodu i struju. Zbog toga ovo sto pricas uopste nije nikakav dokaz. Ne kazem ja da nije lopov ali nikako da cujem neki normalan dokaz osim onog klasicnog: "ma pun je ko brod a to nema sanse legalno da se zaradi".
 
Odgovor na temu

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
195.34.114.*



+105 Profil

icon Re: Delta city, kako Vam se svidja?14.11.2007. u 14:34 - pre 200 meseci
Citat:
Hm, nisam bas siguran da je to dovoljno objasnjenje.

Ako su Miskovic i Karic, na primer, imali neki povlasceni status za vreme sankcija u kontekstu poslovanja sa inostranstvom i uvoza - to pre svega znaci da je kriv onaj ko im je taj status dao a branio drugima. Ako je drzava, npr. omogucila Miskovicu neki ekskluzivan ugovor uz pomoc tendera/propisa, a Miskovic u tome nije ucestvovao, npr., direktnim mitom - onda, Miskovic mozda jeste ovakav i onakav, ali definitivno nije krsio zakon, jer mu je drzava to pravo dala uz pomoc legalnih kanala.


Aha, neko je njima dao povlascen status bez da su ga oni trazili? Znaci neko iz drzave dosao do Mirslava Miskovica i dao mu povalscen status, puskom ga terali da ga uzme...nije nego..

Citat:
Ko su ti ljudi? Zasto oni nisu odgovarali nikom? Gde su sada? Pa nisu Karic i Miskovic sami sebi dali dozvole...


Ne pricamo o tim ljudima nego o konkretnoj osobi. NIsu sami sebi dali dozvole ali ih i nisu dobili zato sto su nekome bili simpaticni.

Citat:
Otkud znas da je pare zaradjivao samo u Srbiji? Ako je imao deonice u nekoj kiparskoj kompaniji (kao sto ima) onda je sa tom kompanijom mogao da zaradjuje i u inostranstvu. Mozda je i nesto izvozio i uvozio cime su druge zemlje ili privatna lica krsile medjunarodne sankcije ali on nije krsio domaci zakon na taj nacin.


Krsio je zakon, nije bitno ciji je. Odakle mu deonice u stranoj firmi za vreme sankcija? Od kojih para? Kako je uspeo da zaradi te pare? Moze neko logicno objasnjenje?

Citat:

Ljudi su sigurno trosili vise od par maraka tj. snalazili su se da dodju do nekih drugih para ili su koristili ustedjevinu ili prodavali stvari po kuci, vikendice i slicno jer teoretski ne mozes da zivis troseci samo par maraka mesecno pa cak i da ne placas racune za vodu i struju. Zbog toga ovo sto pricas uopste nije nikakav dokaz. Ne kazem ja da nije lopov ali nikako da cujem neki normalan dokaz osim onog klasicnog: "ma pun je ko brod a to nema sanse legalno da se zaradi".


Nije mogao leglano da zaradi tolike pare u zemlji koja je bila pod sankcijama i koja je imala najnizi standard u Evropi u to vreme a da to bude legalno. To sto je nesto klasicno ne znaci da nije istinito. Opet kazem, kako neko moze da zaradi tolike pare na legalan nacin u Srbiji, eto moze i u inostranstvu. Od kojih para je pokrenuo firmu i placao robu koju je koristio za trgovinu?
 
Odgovor na temu

srki
Srdjan Mitrovic
Auckland, N.Z.

Član broj: 2237
Poruke: 3654
*.ubs-dsl.xnet.co.nz.



+3 Profil

icon Re: Delta city, kako Vam se svidja?14.11.2007. u 14:48 - pre 200 meseci
Citat:
Slobodan Miskovic: Krsio je zakon, nije bitno ciji je.

Ciji je zakon krsio? Je l' mozes da navedes zakon?

Citat:
Odakle mu deonice u stranoj firmi za vreme sankcija? Od kojih para? Kako je uspeo da zaradi te pare? Moze neko logicno objasnjenje?

Moze. Za $1000 otvoris kompaniju na Kipru i ti imas 100% deonica. Ili otvoris sa 5-6 njih i ti imas 20% deonica. Mozda je otvorio i pre sankcija mada iako nije opet nije on krsio nikakav zakon. Mozda niko nije krsio nikakav zakon ali onda to znaci da Kipar nije postovao medjunarodne sankcije (a i nije cim se u to vreme prenosio novac tamo i nazad od nasih ljudi). Ako Kipar kao drzava nije doneo zakon o postovanju sankcija protiv Jugoslavije onda jednostavno niko nije krsio zakon.

Citat:
Nije mogao leglano da zaradi tolike pare u zemlji koja je bila pod sankcijama i koja je imala najnizi standard u Evropi u to vreme.

Da ponovim: otkud znas da je pare zaradjivao samo u Srbiji? I na koji nacin je nelegalno zaradio pare u Srbiji, je l' mozes konkretno da kazes? Kradja na ratistu, obijanje trafika, trgovina drogom, ilegalna trgovina oruzjem ili nesto drugo?

Citat:
To sto je nesto klasicno ne znaci da nije istinito. Opet kazem, kako neko moze da zaradi tolike pare na legalan nacin u Srbiji, eto moze i u inostranstvu. Od kojih para je pokrenuo firmu i placao robu koju je koristio za trgovinu?

Ako imas veze (a on je imao) ili ako imas dobar biznis plan onda mozes da nadjes investitore, da im das odredjen deo kompanije i zapocnes biznis. Tako sam ja ovde uradio, otvorio sam kompaniju sa $160 i nasao partnere koji su ulozili pare u kompaniju za racunare, softver i ostalo. Ne znam zasto mislis da moras da imas ekstra puno para da bi zapoceo biznis? Ako sam ja mogao da nadjem investitore iako nemam neko iskutvo u biznisu, sta mislis koliko je Miskovic mogao para da skupi? Prvo je jedan drugar ovde otvorio kompaniju (isto za $160) i vrednovao je na 2.5 miliona, skupio pola miliona od investitora za 20% kompanije i zapoceo biznis. A sada, sta mislis koliko je Miskovic mogao da skupi? Pa i bez jednog dinara on je sa svojim iskutvom mogao da vrednuje kompaniju na 10-20 miliona dolara ili vise i onda da nadje investitore.
Usluge i robu koju koristis za trgovinu cesto mozes da platis i kasnije ili na rate tako da je mogao da nabavi dosta robe i da krene sa trgovinom i pre nego sto bilo sta plati. Tako je makar ovde (a verovatno i na Kipru) i mnogi kafici tek kasnije plate robu koju preuzimaju od dobavljaca.

[Ovu poruku je menjao srki dana 14.11.2007. u 16:06 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Delta city, kako Vam se svidja?14.11.2007. u 14:54 - pre 200 meseci
Citat:

Aha, neko je njima dao povlascen status bez da su ga oni trazili? Znaci neko iz drzave dosao do Mirslava Miskovica i dao mu povalscen status, puskom ga terali da ga uzme...nije nego..


Pa pazi, nije kriminal traziti povlasceni status... i ja mogu da trazim Porsche-a na pokon od drzave. Upravo je sva tezina na drzavnim cinovnicima koji su ostetili drzavu takvim stvarima. Nisu Miskovic ili Karic u stanju da sami sebi daju status, vec je to uradio neko iz drzavne sluzbe.

Ko? Kako? i Zasto?

I zasto taj neko nije odgovarao ako je doslo do ostecenja drzave?

Moras da shvatis da je biti drzavni cinovnik posao na kojem se ti obavezujes narodu koji te je izabrao na postenu sluzbu u korist drzave... Nije to isto kao i biti privatni preduzetnik, gde se ti ne obavezujes nikom... Utoliko je veca krivica onih koji su davali takve dozvole.

Citat:

Ne pricamo o tim ljudima nego o konkretnoj osobi. NIsu sami sebi dali dozvole ali ih i nisu dobili zato sto su nekome bili simpaticni.


Pa ja i vidim da se ne prica o tim ljudima, iako su pre svega ti ljudi krivi za to. Kao sto sam rekao u mom postu, kriviti Miskovica je besmisleno, jer je drzava stvarala takve ljude sistematskim kriminalom unutar drzavne strukture. Treba te ljude pronaci i pozvati ih na odgovornost zasto su u ime drzave sklapali ugovore koji su stetni po nju?

To bi tebe, kao gradjanina Srbije bas trebalo prvo da interesuje - jer su ti ljudi radili za tebe, a ne Miskovic. Ti ljudi su bili u obavezi da rade u korist drzave, a ne Miskovic. I na kraju - ako su skopljeni ugovori na stetu drzave, ti ljudi su odgovorni a ne Miskovic.

Citat:

Krsio je zakon, nije bitno ciji je. Odakle mu deonice u stranoj firmi za vreme sankcija? Od kojih para? Kako je uspeo da zaradi te pare? Moze neko logicno objasnjenje?


Gde je dokaz? Koji tacno zakon je prekrsio i kada?

I za Miskovica, kakav god da je, postoji prezumpcija nevinosti - nije na njemu da se pravda, vec je na onom ko ga krivi da pokaze da ima elemenata krivicnih dela. Ja u svim tim napadima na njega nikad nisam video ni jedan jedini pokusaj dokazivanja konkretnog krivicnog dela, izuzev u poslednje vreme o monopolu. Niko do sad nije nasao za shodno da dokaze sve te price o ilegalnom bogacenju...

Pa, ***i ga... ne moze tako.

Citat:

Nije mogao leglano da zaradi tolike pare u zemlji koja je bila pod sankcijama i koja je imala najnizi standard u Evropi u to vreme a da to bude legalno. To sto je nesto klasicno ne znaci da nije istinito. Opet kazem, kako neko moze da zaradi tolike pare na legalan nacin u Srbiji, eto moze i u inostranstvu. Od kojih para je pokrenuo firmu i placao robu koju je koristio za trgovinu?


Pa to ti treba da kazes - jer si ti taj koji optuzuje. Ne moze se tim floskulama tipa "svi mi znamo da..." dokazati bilo sta, mora postojati crno na belo dokaz - ili bar trag.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
195.34.114.*



+105 Profil

icon Re: Delta city, kako Vam se svidja?14.11.2007. u 14:58 - pre 200 meseci
Rekao sam vec, moje misljenje je da je krsio zakon.

Opet izbegavas odgovor na moje pitanje, kako je moguce da neko zaradi vise od milijardu evra za tako kratak period.

Citat:
Moze. Za $1000 otvoris kompaniju na Kipru i ti imas 100% deonica. Ili otvoris sa 5-6 njih i ti imas 20% deonica. Mozda je otvorio i pre sankcija mada iako nije opet nije on krsio nikakav zakon. Mozda niko nije krsio nikakav zakon ali onda to znaci da Kipar nije postovao medjunarodne sankcije (a i nije cim se u to vreme prenosio novac tamo i nazad od nasih ljudi). Ako Kipar kao drzava nije doneo zakon o postovanju sankcija protiv Jugoslavije onda jednostavno niko nije krsio zakon.


nisam ja rekao da ne moze, citaj malo pazljivije. Poreklo novca mene interesuje i nista vise.

Previse mozda ima u tvom postu. Reci konkretno.

Citat:
I na koji nacin je nelegalno zaradio pare u Srbiji, je l' mozes konkretno da kazes?


Ako je zaradio legalno kazi mi nacin na koji je to bilo moguce a da se ne krsi embargo.

Citat:
Ako imas veze (a on je imao) ili ako imas dobar biznis plan onda mozes da nadjes investitore, da im das odredjen deo kompanije i zapocnes biznis. Tako sam ja ovde uradio, otvorio sam kompaniju sa $160 i nasao partnere koji su ulozili pare u kompaniju za racunare, softver i ostalo. Ne znam zasto mislis da moras da imas ekstra puno para da bi zapoceo biznis? Usluge i robu koju koristis za trgovinu cesto mozes da platis i kasnije ili na rate tako da je mogao da nabavi dosta robe i da krene sa trgovinom i pre nego sto bilo sta plati. Tako je makar ovde (a verovatno i na Kipru) i mnogi kafici tek kasnije plate robu koju preuzimaju od dobavljaca.


Otkud znas da je imao veze? Izvor? O kakvom biznis planu pricamo? Konkretno. Koja firma? Koji investitori? Koji biznis?
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Delta city, kako Vam se svidja?14.11.2007. u 15:03 - pre 200 meseci
Citat:

Opet izbegavas odgovor na moje pitanje, kako je moguce da neko zaradi vise od milijardu evra za tako kratak period.


Za 15 godina se moze zaraditi milijardu evra, nije potrebno tako nesto dokazivati jer ljudi koji su zaradili tolike pare za toliko godina ima bar dvocifren broj. Zaraditi milijardu evra u zemlji koja nije imala privatne banke je jos lakse - jer je covek napravio i banku koja je bila dobra u okruzenju gde nije postojala ozbiljna konkurencija.

Citat:

Otkud znas da je imao veze? Izvor? O kakvom biznis planu pricamo? Konkretno. Koja firma? Koji investitori? Koji biznis?


Tvoje pitanje je bilo "da li je moguce" - covek ti je odgovorio da jeste, i na koji nacin. Nema potrebe za detaljima koje ti trazis, jer je pre svega na tebi da izneses detalje koji pokazuju da je bilo krsenja zakona.

Na kraju krajeva, sad poricanjem price o "vezama" ne vidim kako mozes uopste da umesas Miskovica u sklapanje ugovora sa drzavom koji su losi po drzavu - ako nije imao veze, nije ni mogao imati takve ugovore ;-)
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
195.34.114.*



+105 Profil

icon Re: Delta city, kako Vam se svidja?14.11.2007. u 15:03 - pre 200 meseci
Citat:
Pa ja i vidim da se ne prica o tim ljudima, iako su pre svega ti ljudi krivi za to. Kao sto sam rekao u mom postu, kriviti Miskovica je besmisleno, jer je drzava stvarala takve ljude sistematskim kriminalom unutar drzavne strukture. Treba te ljude pronaci i pozvati ih na odgovornost zasto su u ime drzave sklapali ugovore koji su stetni po nju?

To bi tebe, kao gradjanina Srbije bas trebalo prvo da interesuje - jer su ti ljudi radili za tebe, a ne Miskovic. Ti ljudi su bili u obavezi da rade u korist drzave, a ne Miskovic. I na kraju - ako su skopljeni ugovori na stetu drzave, ti ljudi su odgovorni a ne Miskovic.


Pogresno si me shvatio. Nikoga ja ne amnestiram ali ti ljudi sto su dali povlastice Miroslavu uopste nisu bitni sada. Ja konkretno govorim za Miroslava.Ti vrtis pricu da nije samo o kriv, ja nigde nisam rekao da je samo on kriv.

Citat:
I za Miskovica, kakav god da je, postoji prezumpcija nevinosti - nije na njemu da se pravda, vec je na onom ko ga krivi da pokaze da ima elemenata krivicnih dela. Ja u svim tim napadima na njega nikad nisam video ni jedan jedini pokusaj dokazivanja konkretnog krivicnog dela, izuzev u poslednje vreme o monopolu. Niko do sad nije nasao za shodno da dokaze sve te price o ilegalnom bogacenju...





Za svaki dinar koji zaradi mora da pokaze dokaz kako ga je zaradio i da li je to bilo u skladu sa zakonom. Ako ne pokaze dokaz za mene je kriv ko crni djavo ;)
Pokusaj u USA da kupis kucu od 10 000 000$ bez da kazes odakle ti pare. :)

Citat:
Pa to ti treba da kazes - jer si ti taj koji optuzuje. Ne moze se tim floskulama tipa "svi mi znamo da..." dokazati bilo sta, mora postojati crno na belo dokaz - ili bar trag.


Kad dokaze poreklo novca onda je nevin, do tada je za mene kriv i to je to. ;)
 
Odgovor na temu

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
195.34.114.*



+105 Profil

icon Re: Delta city, kako Vam se svidja?14.11.2007. u 15:07 - pre 200 meseci
Citat:
Za 15 godina se moze zaraditi milijardu evra, nije potrebno tako nesto dokazivati jer ljudi koji su zaradili tolike pare za toliko godina ima bar dvocifren broj. Zaraditi milijardu evra u zemlji koja nije imala privatne banke je jos lakse - jer je covek napravio i banku koja je bila dobra u okruzenju gde nije postojala ozbiljna konkurencija.


Banku nije napravio od vazduha :)

Citat:
Tvoje pitanje je bilo "da li je moguce" - covek ti je odgovorio da jeste, i na koji nacin. Nema potrebe za detaljima koje ti trazis, jer je pre svega na tebi da izneses detalje koji pokazuju da je bilo krsenja zakona.


Ima potrebe, u normalnim zemljama ima svaki cent da pravdas, kako, znasto, koliko, kada, sve ;)

 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Delta city, kako Vam se svidja?14.11.2007. u 15:07 - pre 200 meseci
Citat:

Za svaki dinar koji zaradi mora da pokaze dokaz kako ga je zaradio i da li je to bilo u skladu sa zakonom. Ako ne pokaze dokaz za mene je kriv ko crni djavo ;)
Pokusaj u USA da kupis kucu od 10 000 000$ bez da kazes odakle ti pare. :)


Pa dobro, za tebe je kriv - ali ne i za zakon, niti za mene btw :)

U USA nigde ne "kazes" odakle ti pare kad kupujes kucu, jer se to vidi iz tvojih poreskih prijava koje fajlujes svake godine. Kao je to u USA obaveza vec vise od 100 godina, onda mozemo biti 100% sigurni da svako ziv u USA ima tacan istorijat protoka love kroz njegove racune.

Srbija nije imala takav sistem tokom 90-tih i pocela je da striktno primenjuje to tek u poslednjih par godina, pa je potpuno iluzorno traziti od ljudi da pokazuju nesto o cemu nije ni vodjena evidencija. Bas kao sto ni vecina gradjana Srbije ne bi bila u stanju da predstavi svoj tok novca tokom 90-tih, verujem ni da Miskovic to ne bi bio u stanju.

Na kraju krajeva, vecina Miskoviceve love dolazi od prodaje Delta Banke, verujem da je na to platio porez... pa eto ti dobra ideja o poreklu love.

Citat:

Kad dokaze poreklo novca onda je nevin, do tada je za mene kriv i to je to. ;)


Pa dobro, za tebe je kriv... Mada verujem da ne bi voleo da tebe zakon tretira kao kriminalca a da ti moras da dokazujes suprotno :) Ne znam zasto bi to isto pravo ti uskracivao drugima.

Citat:

Ima potrebe, u normalnim zemljama ima svaki cent da pravdas, kako, znasto, koliko, kada, sve ;)


Kao sto rekoh gore - procitaj. Ni ti ne bi bio u stanju da to uradis, niti tvoji roditelji. Zato sto nije postojao pouzdan finansijski sistem koji bi to belezio i koji je forsirao gradjane da to rade tokom 90-tih.

Eto, i ti si za nekog kriminalac po tvojim arsinima, jer ne bi mogao da ispunis te uslove koje trazis od Miskovica.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

srki
Srdjan Mitrovic
Auckland, N.Z.

Član broj: 2237
Poruke: 3654
*.ubs-dsl.xnet.co.nz.



+3 Profil

icon Re: Delta city, kako Vam se svidja?14.11.2007. u 15:14 - pre 200 meseci
Citat:
Slobodan Miskovic: Ima potrebe, u normalnim zemljama ima svaki cent da pravdas, kako, znasto, koliko, kada, sve ;)


Delta Banka je bila u vlasnistvu kiparske kompanije a ne Miskovica tako da Miskovic nije duzan da dokaze poreklo novca jer nije on dobio taj novac. On je duzan da prijavi novac koji dobije od kiparske kompanije u vidu dividende ali ne verujem da on sav taj novac prebacuje na svoj racun vec ga jednostavno ulaze u dalja investiranja. Tako bih ja radio, meni bih uplacivao taman da imam za dobru kucu, kola i jahtu ali sigurno ne bih sebi na racun stavio 300 miliona i na to platio porez.

Nego nikako da navedes konkretno koji je zakon Miskovic krsio.
 
Odgovor na temu

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
195.34.114.*



+105 Profil

icon Re: Delta city, kako Vam se svidja?14.11.2007. u 15:16 - pre 200 meseci
To sto u Srbiji nije postojao takav sistem ne znaci da oni koji su radili suprotno nisu krivi.

Citat:
Na kraju krajeva, vecina Miskoviceve love dolazi od prodaje Delta Banke, verujem da je na to platio porez... pa eto ti dobra ideja o poreklu love.


Niko to ne spori :) samo "onaj prvi milion" mi je sumnjiv :) banka se ne gradi od vazduha i dobre volje ;)

Citat:
Mada verujem da ne bi voleo da tebe zakon tretira kao kriminalca a da ti moras da dokazujes suprotno :) Ne znam zasto bi to isto pravo ti uskracivao drugima.


Ja nisam zakon ;) ja tretiram njega kao kriminalca i to je to. To je moje misljenje i nije mi potreban nikakav sud.

Citat:
Kao sto rekoh gore - procitaj. Ni ti ne bi bio u stanju da to uradis, niti tvoji roditelji. Zato sto nije postojao pouzdan finansijski sistem tokom ranih 90-tih. Eto, i ti si za nekog kriminalac po tvojim arsinima.


Ja tada nisam zaradjivao, roditelji zaposleni u drzavnim firmama, sve lepo pise u poreskom i bankama (kolicina novca primljena na racun u banci, od koga je primljeno i za sta), vrlo je lako dokazati da novac i imovina koju imas jeste legalna i stecena na legalan nacin.
 
Odgovor na temu

srki
Srdjan Mitrovic
Auckland, N.Z.

Član broj: 2237
Poruke: 3654
*.ubs-dsl.xnet.co.nz.



+3 Profil

icon Re: Delta city, kako Vam se svidja?14.11.2007. u 15:22 - pre 200 meseci
Citat:
Slobodan Miskovic: Rekao sam vec, moje misljenje je da je krsio zakon.

Koji zakon, da li mozes konkretno da navedes?

Citat:
Opet izbegavas odgovor na moje pitanje, kako je moguce da neko zaradi vise od milijardu evra za tako kratak period.

Mozda je krsio sankcije a to nije ilegalno. Navedi mi zakon koji je prekrsio cak i da nije postovao medjunarodne sankcije?

Citat:
Otkud znas da je imao veze? Izvor? O kakvom biznis planu pricamo? Konkretno. Koja firma? Koji investitori? Koji biznis?

Ja sam to stavljao kao mogucnost da bih ti objasnio da moze da osnuje kompanija i zapocne biznis bez prevelikih ulaganja. Ovde ljudi osnuju kompaniju sa $160 pa je vrednuju 1-5 miliona i nadju investitore za deo kompanije pa je isto tako i Miskovic mogao da uradi.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Delta city, kako Vam se svidja?14.11.2007. u 15:23 - pre 200 meseci
Koliko mi je poznato, 90-tih se lova dobijala "na ruke" na poslu u drzavnim firmama, a ne na "racun od banke" - vecina ljudi je preferirala kes, jer su tako mogli da ga zamene na ulici za devize :)

Dakle, dokaze ipak neces imati ;-)

Citat:
To sto u Srbiji nije postojao takav sistem ne znaci da oni koji su radili suprotno nisu krivi.


Isto koliko i ne znaci da su krivi. A kako jos nismo culi koji je tacno zakon prekrsio, mozemo samo da konstatujemo da dokaza jos nema.

Mislim da je jasno da ti Miskovica smatras kriminalcem i to je OK... ali, to opet nije dovoljno da on bude kriminalac i za zakon. Kao sto ocigledno nije
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
195.34.114.*



+105 Profil

icon Re: Delta city, kako Vam se svidja?14.11.2007. u 15:28 - pre 200 meseci
Problem u diskusiji tj. komunikaciji je sto vi konstantno trazite konkretne dokaze da je neki zakon prekrsen iako dobro znate, a to sam u nekoliko poruka i rekao, moje misljenje o njemu kao kriminalcnu ne zasniva na krsenju nekog konkretnog zakona.

Citat:
Koliko mi je poznato, 90-tih se lova dobijala "na ruke" na poslu u drzavnim firmama, a ne na "racun od banke" - vecina ljudi je preferirala kes, jer su tako mogli da ga zamene na ulici za devize :)


Da ali si imao izvestaj o primljenoj plati sa sve potpisom ovlascenog lica u firmi ;)

Citat:
Isto koliko i ne znaci da su krivi. A kako jos nismo culi koji je tacno zakon prekrsio, mozemo samo da konstatujemo da dokaza jos nema.

Mislim da je jasno da ti Miskovica smatras kriminalcem i to je OK... ali, to opet nije dovoljno da on bude kriminalac i za zakon. Kao sto ocigledno nije


Objasnio sam gore, on je za mene kriminalac i nista vise, to sto je uspesan kriminalac meni ne znaci nista niti imam zelju da likujem na njegovoj uspesnosti (jos nije osudjen) u krsenju zakona (mada uvek navijam za bad guys u filmovima :) ) .
 
Odgovor na temu

srki
Srdjan Mitrovic
Auckland, N.Z.

Član broj: 2237
Poruke: 3654
*.ubs-dsl.xnet.co.nz.



+3 Profil

icon Re: Delta city, kako Vam se svidja?14.11.2007. u 15:55 - pre 200 meseci
Citat:
Slobodan Miskovic: Niko to ne spori :) samo "onaj prvi milion" mi je sumnjiv :) banka se ne gradi od vazduha i dobre volje ;)

....

Otkud znas da je imao veze? Izvor? O kakvom biznis planu pricamo? Konkretno. Koja firma? Koji investitori? Koji biznis?



Bio je direktor velikih drzavnih preduzeca i stekao dobre veze koje je poceo da koristi pre nego sto su uvedene sankcije 1992. Posle kada je zaradio par miliona onda je osnovao banku i imao je filijalu u Moskvi a imao je i u drugim zemljama (npr. Makedonija). Znaci nije zaradjivao pare samo u Srbiji a posle za vreme sankcija je mogao da radi u inostranstvu uz pomoc inostranih kompanija. Imao je dovoljno iskustva da bi mogao uz pomoc ostalih da ostnuje banku a mozda je dobio i zajam za privredni preporod Srbije. Umeo je zbog svojih veza da skupi pametne ljude oko sebe, npr. Milku Forcan koja je imala usavrsavanje u Londonu jos pre rata i sankcija i sigurno jos dosta drugih ljudi koji su imali veze po inostranstvu. U biznisu su ti najbitnija poznanstva, to sam naucion na licnom primeru ovde na Novom Zelandu i cesto ti se isplati da das nekom biznismenu deo kompanije samo zato sto on ima poznanstva uz pomoc kojih moze da te upozna sa potencijalnim klijentima.

Citat:
Miroslav Mišković je rođen u Kruševcu 1945. godine. Nakon što je diplomirao na Ekonomskom fakultetu u Beogradu, radio je u deviznom sektoru Jugobanke u rodnom gradu. Odatle je nakratko prešao u Trajal, a potom u komšijsku Hemijsku industriju Župa, u kojoj je ubrzo izabran za generalnog direktora (1982. godine). Kao uspešan privrednik 1989. godine je dobio prestižnu jugoslovensku Avnojevu nagradu.

Odatle mu iskutvo.

Dalje da citiram:
Citat:
Navodno, nije ni pokušao da se vrati u tadašnju „društvenu privredu" nego je iznajmio sobu u hotelu „Slavija" u Beogradu i odmah osnovao uvozno-izvoznu firmu Delta M (dvostruko M – Miroslav Mišković). Treba pri tome imati u vidu da je iz vremena direktovanja Župom, koja je bila uspešna jer je praktično samo namešavala hemikalije iz uvoza, dobro znao da uvozničke firme iz Slovenije dobro zarađuju i u Srbiji, snabdevajući njenu industriju uvoznim repromaterijalom – pa mu je tadašnji, prvi ekonomski rat sa Slovenijom otvorio mogućnost da kao uvoznik „supstituiše" raznovrsnu robu koju su ovde prethodno isporučivale ljubljanske i firme iz drugih republika (a kasnije da okolo-naokolo uzima i njihovu robu). Ipak, neki njegovi poznanici kažu da je razdoblje „uhodavanja" privatnih poslova tokom 1991. godine nazvao njegovim „najtežim danima", jer je u početku navodno radio potpuno sam, ponekad i bez sekretarice.


A da kod nas nisu postojale drzavne firme sa direktorima debilima koji su izabrani po politickoj podobnosti onda on nikada ne bi mogao ovoliko da se obogati. Ovako je on mogao da dodje do tebe (zamisli da si ti direktor) i posto je poznata faca onda da predlozi da on uveze za tebe nesto po odredjenoj ceni i ti onda posto nisu tvoje pare prihvatis to jer ces biti jos veca faca sto sklapas posao sa nekim tamo biznis facama. :-)

Citat:
No, kako je imao dosta direktorskih i političkih veza i iskustva u spoljnotrgovinskim i deviznim operacijama, kao i u poslovanju sa bankama, ti „teški dani" izgleda da su trajali veoma kratko, jer je veoma brzo stekao „prvi milion maraka", navodno, „više na tuđu glupost, nego na sopstvenu pamet", kako je jednom rekao. Pre će biti da je tajna njegovog munjevitog uspeha bila u jednom drugom poslovnom kredu, koje je, navodno, jednom priznao: nijedan posao ne raditi sa privatnim srpskim sektorom, nego sa direktorima preduzeća u društvenoj svojini, koji se mogu „servisirati" u okviru za „nijansu" povišene cene aranžmana (što se više nego opravdavalo spoljnim sankcijama).
 
Odgovor na temu

biber021
Novi Sad

Član broj: 55257
Poruke: 246
77.46.230.*



+4 Profil

icon Re: Delta city, kako Vam se svidja?14.11.2007. u 16:02 - pre 200 meseci
Izvor Srđane, izvor? Moraš reći ko je ovo napisao i kada...Mnogi su pisali razne istorije...
 
Odgovor na temu

srki
Srdjan Mitrovic
Auckland, N.Z.

Član broj: 2237
Poruke: 3654
*.ubs-dsl.xnet.co.nz.



+3 Profil

icon Re: Delta city, kako Vam se svidja?14.11.2007. u 16:11 - pre 200 meseci
Vreme
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Delta city, kako Vam se svidja?

Strane: << < .. 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 78501 | Odgovora: 279 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.