Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

U Srbiji sve skuplje nego u Nemackoj! Verovali ili ne!

elitemadzone.org :: MadZone :: U Srbiji sve skuplje nego u Nemackoj! Verovali ili ne!

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 56412 | Odgovora: 217 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.info-net.co.yu.



+558 Profil

icon Re: U Srbiji sve skuplje nego u Nemackoj! Verovali ili ne!16.11.2007. u 13:22 - pre 199 meseci
Nije tacno. To si ti u stvari hteo da napises komentar na seirenje nad "stedljivim nemcima o kojima ce price ici u istorijske citanke" i nad "potrosnjom koja nezadrzivo raste" . Po meni nad time seire sam rčini koji ne vide dalje od sopstvenog nosa. Da bi potrosnja rasla, treba staro da se baca bez potrebe, a kad se staro baca bez potrebe, novo i nepotrebno se pravi bez ikakve mere, a kad se novo i nepotrebno pravi bez ikakve mere, onda se sve vise unistava priroda, i onda jednog dana ima da se ja probudim u ledenom dobu ili u kakvoj slicnoj blagodeti, i to zbog onih koji nemaju pojma ni o cemu, ali zato znaju da se dive svetlucavom kamenju. Neka idu brate u neku divljinu, eno im na primer Sibir, ili Sahara, pa tamo neka nezadrzivo sire potrosnju. Sta ce oni medju pitomim ljudima. Eto, mogu na primer da te teritorije pretvore u mesta pogodna za zivot, pa bar da bude neke vajde od njih.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
193.47.77.*



+7173 Profil

icon Re: U Srbiji sve skuplje nego u Nemackoj! Verovali ili ne!16.11.2007. u 13:37 - pre 199 meseci
Lesli,

Ali pazi - sad ti ulazis u paradoks, ne sporim ja to sto ti pricas glede potrosackog drustva i nekih mana koje takvo drustvo ima inherentno dizajnu (istini za volju, svako uredjenje drustva ima neke mane - a ovo potrosacko se pokazalo jos kao i najmanje lose)... Ali, eto - ne valjaju vam visoke cene u Srbiji - pa visoke cene smanjuju potrosnju, i cine drustvone tako potrosackim :) A obicno su visoke cene i posledica relativno malog trzista...

Znaci, Miskovic je po toj logici dobar za Srbiju jer sprecava da ta Srbija posrne u kandze zlog potrosackog mentaliteta :-) E, sad - ni to ti ne valja...

Tesko je to Lesli, cardak ni na nebu ni na zemlji - ni potrosacko drustvo aka Nemacka, gde je sve jeftinije od Srbije - ne valja; a ni Srbija gde je skoro sve luksuz...

Nije tebi lako (TM) :)

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

hecky
Milan Topalov
Göttingen

Član broj: 10602
Poruke: 885
*.henleymediagroup.com.



+5 Profil

icon Re: U Srbiji sve skuplje nego u Nemackoj! Verovali ili ne!16.11.2007. u 13:37 - pre 199 meseci
Sto se tice Miskovica...


On je, kao i svi biznismeni, svuda u svetu, neverovatno predvidiv: Uradice sve, ne bi li zaradio sto vise novaca, a da pri tome ne zaglavi na robiju.

Drzava je tu da propise sta se sme, a sta ne (i kazni prekrsioca), a sve u skladu sa interesom vecine gradjana.

To je sistem, ciju je validnost istorija dokazala, a koji vekovima funkcionise u svim razvijenim drzavama u svetu (i koji Srbija, ne bas uspesno, pokusava da implementira).


Srpski drzavni aparat je, nazalost, hronicno neefikasan u obezbedjivanju fer pleja na srpskom trzistu, pa tako Srbija ima razne Miskovice, visoke cene, nelojalnu konkurenciju i sl.


U prevodu, nije Miskovic kriv sto smo (smo kao mi, ko drugi) ga pustili da "zaradi" milijarde i bude vlasnik pola Srbije. Krivi su gradjani Srbije, jer su glasali za koga su glasali i podrzavali koga su podrzavali.
 
Odgovor na temu

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
195.34.114.*



+105 Profil

icon Re: U Srbiji sve skuplje nego u Nemackoj! Verovali ili ne!16.11.2007. u 13:41 - pre 199 meseci
Pa i nije bilo neke alternative na izborima...
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: U Srbiji sve skuplje nego u Nemackoj! Verovali ili ne!16.11.2007. u 13:46 - pre 199 meseci
To mi jako liči na ono "nisam ja za Slobu, ali ko drugi...".
 
Odgovor na temu

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
195.34.114.*



+105 Profil

icon Re: U Srbiji sve skuplje nego u Nemackoj! Verovali ili ne!16.11.2007. u 13:48 - pre 199 meseci
Pa ne pogledaj u poslednjih 20 godina, koliko novih lica ima? Ko je tada bio protiv Slobodana Milosevica sada je na vlasti pa se ispostavilo ni da oni nevaljaju...
 
Odgovor na temu

hecky
Milan Topalov
Göttingen

Član broj: 10602
Poruke: 885
*.henleymediagroup.com.



+5 Profil

icon Re: U Srbiji sve skuplje nego u Nemackoj! Verovali ili ne!16.11.2007. u 13:49 - pre 199 meseci
Zasto nije bilo alternative? To je pravo pitanje .

Da li je neko primetio da je Sloba provukao Srbe kroz 3 rata u 20 godina (sva tri izgubio) i unistio ekonomiju i jos sto sta i nije mu falila dlaka s glave.

Djindjica su snajpovali posle 3 godine u kojima je Srbija pocela da staje na svoje noge ?

Na stranu zavere, Soros, pravoslavlje... kako nekom upropascenom zemljoradniku, koji je izgubio sina u ratu, nije palo napamet da isprazni sarzer u Milosevica na nekom od mitinga (a bilo ih je puno, jer je Sloba bio "covek od naroda")?

Mislite o tome (tm)
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
193.47.77.*



+7173 Profil

icon Re: U Srbiji sve skuplje nego u Nemackoj! Verovali ili ne!16.11.2007. u 13:50 - pre 199 meseci
Pa zato sto je vecina svrsavala (tj. i dalje...) na Sloboleona - ljudi mrze i preziru ono sto im je strano i nakaradno, a videlo se sta je strano i nakaradno vecini u Srbiji - na zalost :(
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
adsl-217-84.eunet.yu.



+165 Profil

icon Re: U Srbiji sve skuplje nego u Nemackoj! Verovali ili ne!16.11.2007. u 14:18 - pre 199 meseci
...u iscekivanju "6. oktobra"...
 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: U Srbiji sve skuplje nego u Nemackoj! Verovali ili ne!16.11.2007. u 16:12 - pre 199 meseci
Citat:
Slobodan Miskovic: Pa i nije bilo neke alternative na izborima...


Slažem se sa ovim. Zašto nije bilo - dobro pitanje, ali ne bez odgovora: trebali smo se dosad privići na to da se u Srbiji (mada ovo nije geografski ograničeno) u politiku petljaju uvek oni najnekompetentniji i oni sa "zadnjim namerama". Sve to nije slučajno.

Na primer, neko normalan sebe može kandidovati za neku funkciju, ali mu mentalitet ubrzo prereže svaki kontakt sa njegovim starim "ja", vlast mu se učini kao vidikovac ka mogućnostima koje ranije nije imao i tako se, u kratkim crtama opisano, javlja izopačenost koju svaki dan posmatramo. Oni koji su "normalniji", a pritom i potencijalno sposobniji od ovih normalnih - nikada se neće upustiti u ovakvu avanturu, jer - imaju svoj život, porodicu, možda i privatni biznis i zadovoljni su svojim životom.

Iz svega toga proizilazi letargija u kojoj se kolektivno nalazimo pola decenije. Inicijalni napon koji je pre 7 godina počeo da nas diže iz ovog stanja, nekako je zamro brzinom kojom se i pojavio.

Znam da sve ovo zvuči kao čisto filozofiranje, ali ne znam kako bih drukčije mogao da objasnim nedostatak novih snaga?

Nekakvo poštenje bi moglo da se pojavi (po mom mišljenju) isključivo kada bismo na neki način mogli da jednu garnituru političke "elite" preko noći smenimo mlađom i pritom na svaki način sprečimo da upoznaju jedni druge. Inače se ideje za "biznis" i "širenje ideja svetske politike" očas posla prošire kao nekakva groznica i na tu novu garnituru. Politično društvo je homogeno i prilično viskozno. Ako se čak ponekad i učini da nisu svi isti, već sledećeg trenutka oni sami sebe demantuju.

Sve i ne bi bilo toliko loše, kada bismo mi (kolektivno) bili u stanju da to vidimo, a onda nešto i učinimo.

E jbt, al' sam se smorio...

Pozdrav
 
Odgovor na temu

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
77.70.71.*



+105 Profil

icon Re: U Srbiji sve skuplje nego u Nemackoj! Verovali ili ne!16.11.2007. u 16:29 - pre 199 meseci
I ja se smorim kad razmisljam na tu temu tako da sam odlucio da prestanem o tome da zamaram sebe. Jednostavno resenja nema u vremenu koje je za mene prihvatljivo (5-10 godina).
 
Odgovor na temu

hecky
Milan Topalov
Göttingen

Član broj: 10602
Poruke: 885
*.henleymediagroup.com.



+5 Profil

icon Re: U Srbiji sve skuplje nego u Nemackoj! Verovali ili ne!16.11.2007. u 16:40 - pre 199 meseci
Izvinjavam se za ovo "spustanje", ali posle onolikog socnog pljuvanja po Miskovicu nisam mogao da odolim .

Fali nama Srbima pragmatizma i sebicnosti da oteramo (na izborima) one sto nam stetu prave ... i trezvenosti da tu stetu prepoznamo na vreme.
 
Odgovor na temu

Mister Big Time
The Consigliere
enterparadajz
Belgrade

Mister Big Time
Član broj: 15306
Poruke: 4747

Sajt: www.go2bed.net


+43 Profil

icon Re: U Srbiji sve skuplje nego u Nemackoj! Verovali ili ne!17.11.2007. u 03:37 - pre 199 meseci
Citat:
Slobodan Miskovic: I ja se smorim kad razmisljam na tu temu tako da sam odlucio da prestanem o tome da zamaram sebe. Jednostavno resenja nema u vremenu koje je za mene prihvatljivo (5-10 godina).


Word.

Da je do 10 god bilo bi super, al' bice to jednog lepog dana 2020 i neke... :|


 
Odgovor na temu

stil

Član broj: 4832
Poruke: 2066



+419 Profil

icon Re: U Srbiji sve skuplje nego u Nemackoj! Verovali ili ne!17.11.2007. u 06:08 - pre 199 meseci
Kod nas postoji problem , koji se sastoji u tome sto malo malo menjamo kurs kojim se krecemo. Kurs zavisi od onih koji su trenutno na vlasti. Sada idemo nekako u cik cak : -) . Medjutim , za to postoji resenje. Trebamo uraditi ono sto su uradili Rumuni kad su se oslobodili od svog tiranina. Zakonom definisati taj kurs , staviti ga na papir. Tako da svaka sledeca vladajuca garnitura mora da ga prati , inace krsi zakon.
 
Odgovor na temu

DS_Store
[es] :: Macintosh

Član broj: 32090
Poruke: 666
212.200.204.*



+4 Profil

icon Re: U Srbiji sve skuplje nego u Nemackoj! Verovali ili ne!17.11.2007. u 08:05 - pre 199 meseci
Citat:
hecky: On je, kao i svi biznismeni, svuda u svetu, neverovatno predvidiv: Uradice sve, ne bi li zaradio sto vise novaca, a da pri tome ne zaglavi na robiju.

Drzava je tu da propise sta se sme, a sta ne (i kazni prekrsioca), a sve u skladu sa interesom vecine gradjana.

...

U prevodu, nije Miskovic kriv sto smo (smo kao mi, ko drugi) ga pustili da "zaradi" milijarde i bude vlasnik pola Srbije. Krivi su gradjani Srbije, jer su glasali za koga su glasali i podrzavali koga su podrzavali.


Nema potrebe da se izvinjavaš za spuštanje, sigurno da je svako ko je odvojio bar pet minuta da zaista razmisli o ovome i sam došao do sličnih zaključaka i - smorio se.

Jedino sa čime se ne bih složio, odnosno za šta mislim da se ne slaže sa ostatkom poruke, je da ljudi koji koriste propuste/nesposobnost/nepostojanje države na takav "bizmismenski" način nisu krivi, kao ni sa tim da Mišković nije kriv.

Pravi problem je sama potreba tih ljudi da kradu, otimaju, nekontrolisano akumuliraju kapital. Slažem se, relano stanje stvari je takvo da te potrebe postoje kod velikog broja ljudi pa država mora da stvori okvir u kome se sve to kreće. Ali to i dalje ne znači da nema krivice tih ljudi, samo zato što država nije uradila svoj (mnogo veći) posao ili samo zato što ih ima jako veliki broj (kažeš: "svi biznismeni, svuda u svetu" - nisu svi ljudi biznismeni).

Postoji granica do koje je bilo koja država u stanju da uređuje ponašanje zakonima i propisima i na jednom mestu jednostavno mora da se osloni na moral i zdrav razum svojih građana (poznati su primeri gradnje vile na obali Ženevskog jezera i ribolov dinamitom u Švedskoj, oba sprovedena od strane građana iz ex-YU, koji jednostavno nisu bili sankcionisani zakonom jer su ljudi/društva bili takvi da nisu mogli da zamisle tako nešto).
Tako da mi imamo još jedan začarani krug, kako je već objašnjeno par postova iznad.

Da li je taj čovek ostao željan svega u detinjstvu pa je sad neumeren ili je nešto drugo u pitanju ne menja činjenicu da je to u suštini nenormalno ponašanje i mislim da ipak snosi neku krivicu jer ako se ne koriguje/leči onda pravi ozbiljne probleme drugima.
A da li je formalno kriv pred zakonom, to zavisi od toga da li živiš u kapitalizmu, komunizmu ili nečemu trećem. Mada mislim da, u konačnom, i nema neke preterane razlike imajući u vidu srž problema (nazad na temu o transhumanizmu :).

[Ovu poruku je menjao DS_Store dana 17.11.2007. u 09:55 GMT+1]
10 HOME
20 SWEET
30 GO TO 10
 
Odgovor na temu

hecky
Milan Topalov
Göttingen

Član broj: 10602
Poruke: 885
*.t-mobile.co.uk.



+5 Profil

icon Re: U Srbiji sve skuplje nego u Nemackoj! Verovali ili ne!17.11.2007. u 10:10 - pre 199 meseci
Interesantno je da spominjes drzavni aparat kao ONI, a gradjane kao MI.

Drzavni aparat cine predstavnici (iz redova gradjana) kojima su gradjani ukazali poverenje na izborima, tako da je i drzavni aparat isto MI. Gde onda lezi odgovornost ?

Opet je Miskovic kriv ?

Koje su alternative:
a) Korigovati sve "Miskovice" dok su mali, da bi se sprecilo da se razviju u nemoralne biznismene? Uvesti predmet Moral u skole? - WTF?
b) Napraviti (odlazenjem na izbore, angazovanjem i sl) drzavni aparat koji ce propisivati pravila utakmice (u skladu sa interesom gradjana) i uredno kaznjavati prestupnike? - Oh yeah

Alternativa b) zahteva puno vremena, ali jedina ima perspektivu. Takodje, poslovna kultura (poslovnosti, poslovni moral) se mnogo brze razvija, kad se zna da prekrsioca ceka sankcija drzave, u krajnjoj liniji.

Cinjenica je da "poslovni moral" sluzi iskljucivo da se zaradi sto vise, na duze staze, a da nije "bogom dan" (ako si siguran da te neka laz nece "ugristi za zadnjicu", a da ce ti pomoci da zaradis... sta ces uraditi?... pa slagati naravno hehe).
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.info-net.co.yu.



+558 Profil

icon Re: U Srbiji sve skuplje nego u Nemackoj! Verovali ili ne!17.11.2007. u 11:20 - pre 199 meseci
Hoces, ako si nenormalan, kao sto je opisao DS_Store. Elem. E pa mozda je negde drzavni aparat "mi" ali ovde nije. Tako je ovde vatda bilo, i bice. To jest od Turaka na ovamo. Mi smo bili "mi" , a oni su bili "oni" koji hoce da nam otmu nase, pa smo onda "mi" ta nadoknadjivali na druge nacine. Problem je u tome sto oni koji imaju zelju da se bave drzavnim poslovima priohvataju taj koncept. Djindjic to nije hteo, nego je hteo da drzava bude servis gradjanima, i zato je ubijen. Ubili su ga svi ovi, jer bi ako drzava postane servis gradjanima onda oni ostali bez sredstava zivot. A mnogo ih je u tom zajednickom zlocinackom poduhvatu. Recimo, mozda je ćata u vasoj opstini deo njega. Ako je zaposljen preko veze zato sto je u nekoj partiji ili je rodjak nekoga iz partije, onda jeste deo. Lekar koji "prima poklone" isto. Itd. I sve dok je tako, mi cemo ostatli "mi" , a "oni" ce ostati oni. Mozda nije los predlog koji je dao stil, ali da bi se taj predlog ostvario, potreban uslov je da se prvo ostvari i ono sto je u Rumuniji bilo pre njega, samo sto ovde nije jedan tiranin nego ih je malo vise, ali nema veze, to je to.

Sve u svemu, nije ovde drzavni aparat "mi", nego je neprijatelj. Pored ostalog, zato sto ovde i ne postoje izbori, nego je to samo farsa, kao i sve u ovoj zemlji. Da pred svetom izgleda kao da je i ovde civilizovano. Ovde se ne bira, nego se navija, i onda se "glas" daje onom konju za koga se smatra da ce da pobedi. Tako da, sto se mene tice, ja sa tom bagrom nista nemam, niti oni mene predstavljaju, a drugi kako hoce.
 
Odgovor na temu

hecky
Milan Topalov
Göttingen

Član broj: 10602
Poruke: 885
*.t-mobile.co.uk.



+5 Profil

icon Re: U Srbiji sve skuplje nego u Nemackoj! Verovali ili ne!17.11.2007. u 12:42 - pre 199 meseci
Lesli, u tvojoj poruci vidim samo... bla bla bla bla... zlocin, lopovi neprijatelji... bla bla bla... bla

Sem predzadnje recenice, sa kojom se slazem, a koja dosta fino opisuje problem .
 
Odgovor na temu

Sopocanac

Član broj: 15777
Poruke: 469
212.200.222.*



+1 Profil

icon Re: U Srbiji sve skuplje nego u Nemackoj! Verovali ili ne!17.11.2007. u 13:34 - pre 199 meseci
Evo danas hleb poskupe za 4 dinara i ulje za 20% . Neverovatno sta nam rade ove lopovske kvazidemokrate
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.info-net.co.yu.



+558 Profil

icon Re: U Srbiji sve skuplje nego u Nemackoj! Verovali ili ne!17.11.2007. u 14:19 - pre 199 meseci
Citat:
hecky: Lesli, u tvojoj poruci vidim samo... bla bla bla bla... zlocin, lopovi neprijatelji... bla bla bla... bla :)

Sem predzadnje recenice, sa kojom se slazem, a koja dosta fino opisuje problem :).

To sto ti vidis uopste nije ni vazno. Ono sto je vazno je da je sve to tacno od reci do reci. I vazno je da si se ti toga resio, a jos jedan manje ili vise od onih koji su naprasno postali nobles i koji nama ovde sa visoka deli lekcije o civilizovanisti, koga je briga.

Evo ti malo o tvojim idolima, da se kulturno uzdizes:

Citat:
Pritisak Delte na novinare
16. novembar 2007. | 15:10 -> 18:49 | Izvor: B92
Beograd -- Javnost je danas mogla da pročita da vlasnik Delte Miroslav Mišković lično zove novinare povodom tekstova o njegovoj kompaniji.

(...)

U Nezavisnom udruženju novinara kažu da su i ranije upozoravali da u poslednje vreme novinari trpe veće pritiske od novobogataša nego od političara jer su u rukama ovdašnjih tajkuna ogromno bogatstvo i moć.

Zato telefonski pozivi Miroslava Miškovića nisu iznenadili Đorđa Vlajića iz Nezavisnog udruženja novinara Srbije, koji kaže da je Ljiljana Smajlović samo javno izgovorila ono što svi odavno već znaju.

"Biznismeni, političari ili uticajni ljudi s vremena na vreme zivkaju novinare i od njih traže da nešto pišu ili ne pišu", kaže on.

"Gospodin Mišković i njegova kompanija su neko vreme na tapetu zbog monopola i sada se ta priča odmotova i očigledno je da veoma žulja Miškovića i njegovu kompaniju i on traži način da suzbije tu vrstu kritike koja dovodi u pitanje njegov položaj na tržištu", kaže Vlajić.

Vlajić kaže i da u odbranu medija, pored esnafskih udruženja, mora da stane i celo društvo.

Da pored udruženja, novinare od pritisaka mora da štiti i država smatra i Nino Brajević iz Udruženja novinara Srbije. On upozorava da tajkuni koriste to što mediji zavise od reklama velikih oglašivača i upozorava da javnost u Srbiji još ne zna ko su vlasnici pojedinih medija.

"Zanimljivo bi bilo da se odgovori na pitanje koliko je Miškovićevog kapitala u rukama Miškovićevim", kaže on.

"Mi operišemo sa podacima da, osim Večernjih, ima i novina koje jako zavise od kapitala i finansiranja iz imperije Mišković", kaže on. "Posao je medija da pitaju, kririkuju, a ne da slušaju nikoga, pa ni imperiju Mišković", kaže Brajević.

ANEM: Nedopustivi pritisci Delte

Pritiske Miškovića na novinare Politike osudila je i Asocijacija nezavisnih i elektronskih medija ANEM.

U redakcijskom komentaru objavljenom u današnjem broju lista, Ljiljana Smajlović, glavna i odgovorna urednica, optužila je Miroslava Miškovića, predsednika holdinga Delta, da zove urednike i novinare tog lista i kritikuje ih zbog manjka patriotizma.

ANEM podseća da, u skladu s važećim propisima, niko ne sme, ni na posredan način, da ograničava slobodu javnog informisanja.

Smajlovićeva navodi da se, prema Miškovićevom mišljenju, manjak patriotizma ogleda u nedostatku podrške lista njegovoj poslovnoj imperiji.

Mišković, 42. na listi stotinu najbogatijih ljudi u postkomunističkim državama Evrope, po poljskom nedeljniku Vprost, koji njegovo bogatstvo procenjuje na dve milijarde dolara, rukovodi grupom kompanija osnovanih u Srbiji, čiji je formalni vlasnik preduzeće "Hemslejd trejding limitid" s Kipra.

Iz holdinga Delta su, inače, očigledno nezadovoljni tretmanom u medijima u Srbiji, pre nešto više od mesec dana zapretili da će podnositi tužbe protiv, kako su naveli, "svakog ko iznese neistinu o kompaniji Delta ili njenom menadžmentu".

Važeći Zakon o javnom informisanju takođe predviđa da niko ne sme da vrši pritisak na javno glasilo i njegovo osoblje, kao ni uticaj koji će da ih omete u obavljanju posla.

ANEM ukazuje da je za ostvarivanje funkcije medija u demokratskom društvu neophodno da budu nezavisni od centara političke, ali i finansijske moći, te da se u svom radu rukovode interesom javnosti.


Vi tamo kako hocete, ali mi cemo ovde to unistavat, pa sta bude neka bude. Zato smo i peti oktobar pravili, da unistimo nase lopove i krvnike. Vasa perspektiva nas ne zanima.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: U Srbiji sve skuplje nego u Nemackoj! Verovali ili ne!

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 56412 | Odgovora: 217 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.