Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Devojka na kvizu zna manje od desetogodisnjaka

elitemadzone.org :: MadZone :: Zanimljivi linkovi :: Devojka na kvizu zna manje od desetogodisnjaka
(Zaključana tema (lock), by pajaja)
Strane: < .. 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 25292 | Odgovora: 110 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Jovan_NS
Novi Sad

Član broj: 141776
Poruke: 76
79.101.144.*



+1 Profil

icon Re: Devojka na kvizu zna manje od desetogodisnjaka10.12.2007. u 10:19 - pre 199 meseci
100 ljudi, 100 cudi... 100 zena, 200...

Nego, pravopis znam, cak cu i postovati sta sam dobio iz pismenog u sredu, tako da do tada se samo malo smirite, necemo o pravopisu!
BTW, u osnovnoj sam isao na takmicenja i srpskog tako da znam o cemu pricam, a potpis nisam proveravao kako sam ga napisao, i da mi nije oprezni borac za pravopis MR. Jablan, suptilno i sa stilom, ukazao na fatalnu gresku, boze moj, nastavio bi da se brukam. Potips menjam posle ovog posta!
Nadam se da u ovoj temi necemo vise da se lomimo oko gramatike, ako se svi slazu?

Ivan Dimkovic je upravo izlozio ono sto sam ja pokusao da vam kazem, ali nisam znao kako!
Citat:

Pa SAD srednje skole, MyWay, i nisu bas najbolje na svetu ako gledas celu SAD kao prosek. Stavise, ima ih vrlo losih ali zbog nekih drugih stvari.

Sto se ne bi ugledali na prvih 10?


To je ono sto i ja mislim. Njima su skole, ove drzavne u koje i mi idemo, propast! U skoli ladno mozes poginuti, ni kriv ni duzan. Iz takvih skola izlaze max. 10% ako ne i manje, ucenika koji su sposobni da nesto urade veliko u zivotu, sto nije slucaj kod nas(barem ne u mojoj skoli bre)

a ovo
Citat:
Sto se ne bi ugledali na prvih 10?
je popuno ispravno i to bi mi trebali da radimo. Da se razumemo: nismo degenerik nacija, po inteligenciji smo makar u prvih 10 u svetu, a i mnogi svetski velikani su dolazili u svet dosli bas iz SRBIJE bato (najbolji primer - NIKOLA TESLA)!!!

Zato bi trebalo iskoristiti sav taj potencijal nasih ljudi i da stvorimo novi sistem obrazovanja! A znate koji je glavni motivator naseg naroda? Sujeta...
Živi svaki dan kao da ti je poslednji...
... jednom ćeš biti upravu!!!
 
0

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Devojka na kvizu zna manje od desetogodisnjaka10.12.2007. u 10:31 - pre 199 meseci
Koliko ti decko imas godina? 15?
 
0

jablan

Član broj: 8286
Poruke: 4541



+711 Profil

icon Re: Devojka na kvizu zna manje od desetogodisnjaka10.12.2007. u 10:44 - pre 199 meseci
Citat:
Jovan_NS: mnogi svetski velikani su dolazili u svet dosli bas iz SRBIJE bato (najbolji primer - NIKOLA TESLA)!!!

Ajde čoveče ne sramoti se više, nego knjigu u šake...
 
0

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Devojka na kvizu zna manje od desetogodisnjaka10.12.2007. u 11:39 - pre 199 meseci
Citat:
Jovan_NS: a i mnogi svetski velikani su dolazili u svet dosli bas iz SRBIJE bato (najbolji primer - NIKOLA TESLA)!!!

I onda kazu imamo dobro obrazovanje...
 
0

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
adsl-217-84.eunet.yu.



+165 Profil

icon Re: Devojka na kvizu zna manje od desetogodisnjaka10.12.2007. u 12:40 - pre 199 meseci
Citat:
Neznas ti tu ko pije a ko placa!!!


fatalna greska!i nisam ti brat ;)

p.s. od kada je gosn. tesla rodjen u srbiji????

Citat:
Njima su skole, ove drzavne u koje i mi idemo, propast! U skoli ladno mozes poginuti, ni kriv ni duzan. Iz takvih skola izlaze max. 10% ako ne i manje, ucenika koji su sposobni da nesto urade veliko u zivotu, sto nije slucaj kod nas(barem ne u mojoj skoli bre)


odakle znas? rekao bih da je ivan [mozda i gresim] mislio na "centralne" oblasti amerike,koje su kao sela kod nas,sve boli k. za to [profesore] i neke extreme po vecim gradovima...i odakle ti podatak 10%? lupas,procitao si negde [u kuriru] ,rekli su ti,izracunao si,zvanican podatak??
 
0

Fuzz
Bojan Vukovic
Novi Sad

Član broj: 8631
Poruke: 3866
*.ADSL.neobee.net.



+9 Profil

icon Re: Devojka na kvizu zna manje od desetogodisnjaka10.12.2007. u 12:50 - pre 199 meseci
Citat:
Jovan_NS: 1NAJGORA STVAR: Kao elektrotehnicar elektronike, imao sam jako, jako malo prakse(samo DVA casa nedeljno) sto je jako malo da bi mi ista naucili. SRECOM imao sam profesora genija - suvog genija, koji se zalagao da treba vise prakse nego teorije, i koji bi na pravom mestu ucinio velike stvari... Stvarno mu se divim! Pozz za mog profesora prakse Dragana Salapuru !!!


Salapuru? Daj mame ti... Ustvari, ne znam kakva je danas situacija, ali u moje vreme smo tom Salapuri godisnje davali casha u vrednosti jedne ekskurzije za kojekakve skripte i budzenje njegovog NASA kabineta, a 99% posto vremena na praksi smo proveli cupajuci komponente sa prastarih pokvarenih stampanih ploca.
anti-heroin spree
 
0

MyWay

Član broj: 25141
Poruke: 1263
*.telekom.yu.



+629 Profil

icon Re: Devojka na kvizu zna manje od desetogodisnjaka10.12.2007. u 14:59 - pre 199 meseci
Citat:
Horvat: odakle znas? rekao bih da je ivan [mozda i gresim] mislio na "centralne" oblasti amerike,koje su kao sela kod nas,sve boli k. za to [profesore] i neke extreme po vecim gradovima...i odakle ti podatak 10%? lupas,procitao si negde [u kuriru] ,rekli su ti,izracunao si,zvanican podatak??

Možda jeste, možda nije.. :-)
Činjenica je da su ameri No29 a mi No41 što se ne bi dalo zaključiti čitajući vaše postove - pogotovo one gde se govori o prastarom (germano-rusko ?!) modelu obrazovanja i usporedbi sa pupil-friendly/mind-stimulating modelom. Eh sad moguće je da je sistem tako napravljen da ih neverovatno boost-uju na faxu/poslu pa su tako napredni, ili su pak umovi koje uvoze oni koji im daju kvalitet, i oplemenjuju jedan (pih) običan svetski prosek?! :-)
Save time... see it my way.
 
0

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
adsl-217-84.eunet.yu.



+165 Profil

icon Re: Devojka na kvizu zna manje od desetogodisnjaka10.12.2007. u 19:34 - pre 199 meseci
gde sam ja pominjao prastaro rusko-germansko skolovanje i jos neke stvari za koje me "prozivas" ;)

edit:ponovo sam procitao post i skontao da pise VASE,a ne TVOJE postove,tako da ,kontam da se ne odnosi na mene direktno...

[Ovu poruku je menjao Horvat dana 10.12.2007. u 20:46 GMT+1]
 
0

Jovan_NS
Novi Sad

Član broj: 141776
Poruke: 76
79.101.144.*



+1 Profil

icon Re: Devojka na kvizu zna manje od desetogodisnjaka11.12.2007. u 00:50 - pre 199 meseci
Gledam vase postove, i ne mogu da verujem!

Upravo sam napisao post od 12 redova ali ga brisem jer ste me stvarno razocarali.

Vasa razmisljanju se tako losa(cast pojedincima) da mi jednostavno dodje da zaplacem od muke i da napisem teks mrznje zbog kog bi bio dozivotno iskljucen za ES-a, tako da cu malo da se smirim.

A vi uzivajte u svojim svetovima i nastavite samo tako, pa dokle dogurate...

Ne bih da budem cinican, ali ko se zadnji smeje, najsladje se smeje.


ZA kraj samo da rascistim neke nedoumice: imam 18 god, Horvat tacno je da mi nisi brat(ne daj boze, ne sa takvim razmisljanjem), Tesla nije rodjen u Srbiji ali je iz SRPSKE porodice, i to iz duboko religiozne PRAVOSLAVNE porodice i on je 1000 puta izjavio da se ponosi svojim SRPSKIM poreklom! O Tesli znam vise nego svi vi ovde zajedno(i to bez preterivanja) tako da ni ne pokusavajte da pocinjete sa raspravama o njemu!

Izvinjavam se svima koji su se nasli povredjeni ili iznervirani, nije mi to bila namera!

Jablane i DaliborP vi ste momci neznalice, a najveca greska vam je u tome sto ste ubedjeni u suprotno.

E da, Fuzz, ne znam sta ste radili kod Salapure, ali covek ima genijalno razmisljanje i treba ga poslusati!

P.S. Ko spomene pravopisne greske, taj stvarno nije vise za ozbiljniju raspravu!
Živi svaki dan kao da ti je poslednji...
... jednom ćeš biti upravu!!!
 
0

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Devojka na kvizu zna manje od desetogodisnjaka11.12.2007. u 07:16 - pre 199 meseci
Kakve veze ima odakle je Tesla? Da je ostao u svom selu, odnosno u ovim krajevima, bio bi neki ćata ili seoski učitelj u najboljem slučaju.
 
0

MyWay

Član broj: 25141
Poruke: 1263
*.telekom.yu.



+629 Profil

icon Re: Devojka na kvizu zna manje od desetogodisnjaka11.12.2007. u 08:52 - pre 199 meseci
Citat:
Horvat:edit:ponovo sam procitao post i skontao da pise VASE,a ne TVOJE postove,tako da ,kontam da se ne odnosi na mene direktno...
Odnosi se na (veliku) većinu učesnika/postova u ovoj temi, tako da si dobro skontao :-)
Zaista ne bih mogao da tvrdim da je neka nacija glupa ili ne, ali, ako se pretpostavi da znate šta pričate/pišete, i da je američki obrazovni sistem zaista tako dobar (i mind-stimulating) i imajući u vidu da su 29-ti na svetu, onda bih lako mogao da zaključim da je čovek bio u pravu - da ameri jesu glupi.
I slično, uzimajuću u obzir zastarelost sistema/učila/metoda u Srbiji (koje opet spominjete) i imajući u vidu da smo No41 u svetu, mogu da zaključim da jesmo (poprilično) pametni. :-)

Save time... see it my way.
 
0

jablan

Član broj: 8286
Poruke: 4541



+711 Profil

icon Re: Devojka na kvizu zna manje od desetogodisnjaka11.12.2007. u 08:57 - pre 199 meseci
Sokole, ono što si propustio da primetiš jeste da PISA test ne meri nečiju pamet, već kvalitet obrazovnog sistema. Obrazovni sistem u USA je taman toliko dobar koliko pokazuje rezultat testa. Nije dobar, ali je dosta bolji od našeg.
 
0

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
193.47.77.*



+7173 Profil

icon Re: Devojka na kvizu zna manje od desetogodisnjaka11.12.2007. u 09:01 - pre 199 meseci
Citat:
Jovan_NS
ZA kraj samo da rascistim neke nedoumice: imam 18 god, Horvat tacno je da mi nisi brat(ne daj boze, ne sa takvim razmisljanjem), Tesla nije rodjen u Srbiji ali je iz SRPSKE porodice, i to iz duboko religiozne PRAVOSLAVNE porodice i on je 1000 puta izjavio da se ponosi svojim SRPSKIM poreklom! O Tesli znam vise nego svi vi ovde zajedno(i to bez preterivanja) tako da ni ne pokusavajte da pocinjete sa raspravama o njemu!


Jovane, potpuno je irelevantno odakle je Tesla, i da li je Srbin ili Rumun, osim za neke druge stvari kojima se ne bavimo ovde.

Tri cinjenice, medjutim, jesu relevantne:

1. Tesla je svoje obrazovanje stekao van Srbije
2. Tesla je emigrirao u USA, kako bi mogao da se bavi svojim radom kao shvacen i prihvacen naucnik
3. Tesla je odbijen za stipendiju od strane Matice Srpske, sto je verovatno i motivisalo ovog coveka da zapali iz nasih krajeva

Sta ti govore ove 3 cinjenice?

Evo ja cu da ti pomognem - govore da:

- Je Srbija pre 100 godina isto bila rupcaga koja je i danas, sa korumpiranim sistemom negativne selekcije - Tesla je odbijen za stipendiju od strane sopstvene zemlje, ali je sigurno neciji "sin" ili "kum" dobio istu... i taj kum je ostao u Srbiji da nam bude lep i pametan ;-)

- Je Tesla bio dovoljno pametan da to primeti i da ode negde drugde gde moze da zivi zivot koji zeli i da stvara

- To mesto se zove United States of America, bas kao i danas kada 85% skolovanih migranata odlucuje da ide bas tamo da nastave svoj zivot. Dva nasa najveca velikana nauke (Nikola Tesla i Mihailo Pupin) su otisli u USA i uzeli americko drzavljanstvo, kako bi bili Amerikanci srpskog porekla - valjda zbog toga sto su Amerikanci glupa nacija ;-)

A da li bi pametan covek mogao da ide da zivi u zemlju debila i glupaka? Ne bih rekao... to takodje indirektno pokazuje i da u USA nisu bas tako glupi kao sto mozda tebi izgledaju - u sta ces se, iskreno se nadam, uveriti i sam kada te neki put bude naveo tamo ;-)
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
0

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Devojka na kvizu zna manje od desetogodisnjaka11.12.2007. u 09:05 - pre 199 meseci
Ali Tesla je iz duboko religiozne PRAVOSLAVNE porodice!
 
0

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12849



+4784 Profil

icon Re: Devojka na kvizu zna manje od desetogodisnjaka11.12.2007. u 09:16 - pre 199 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: 1. Tesla je svoje obrazovanje stekao van Srbije
2. Tesla je emigrirao u USA, kako bi mogao da se bavi svojim radom kao shvacen i prihvacen naucnik
3. Tesla je odbijen za stipendiju od strane Matice Srpske, sto je verovatno i motivisalo ovog coveka da zapali iz nasih krajeva

Sta ti govore ove 3 cinjenice?

1. Ali je pamet doneo iz Srbije tj. bio je pametan jer je iz srpske porodice. Dzabe skola ako nisi genije.
2. Jeste, to je bilo zbog onog pod 3, jer nije dobio stipendiju ovde (objasnjenje sledi)
3. To je zavera zapada. Oni nikada ne mogu imati takvog genija pa je njihov lobi uticao da Tesla nema ovde uslove za rad i da mora otici u Ameriku.
 
0

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
adsl-217-84.eunet.yu.



+165 Profil

icon Re: Devojka na kvizu zna manje od desetogodisnjaka11.12.2007. u 11:04 - pre 199 meseci
ma sve je to velesvetska zavera ,da pomislimo da zavera u stvari ni ne postoji,i da se medjusobno "koljemo",pa posle oni da nam "kradu" pametne ljude,damn bastards...

a stvarno ne vidim kakve veze ima to da li je tesla poreklom iz srpske ili kinezke ili uzbekistanske ili aboridzinske familije ... sve u svemu nije sa TERITORIJE SRBIJE [sto se navodi u nekom od prethodnih postova]...

p.s. a ko vrsi ta ispitivanja,ja nisam cuo niko iz moje blizine da je isao na ista testiranja... niti sire...je l' i to po babi i po stricevima?

i kao sto je ivan rekao,amerika PRUZA mogucnost da vrsis naucna istrazivanja,cak te i stimulise,a ovde [ i okruzenju] i dan danas - ko te jebe ;)
 
0

MyWay

Član broj: 25141
Poruke: 1263
*.telekom.yu.



+629 Profil

icon Re: Devojka na kvizu zna manje od desetogodisnjaka11.12.2007. u 11:57 - pre 199 meseci
Citat:
jablan: Sokole, ono što si propustio da primetiš jeste da PISA test ne meri nečiju pamet, već kvalitet obrazovnog sistema.

Ajde pročitaj opet moj prethodni post. Nije mi problem da ti razjasnim sve navedeno do najsitnijih detalja, ali smatram da si u stanju pažljivim čitanjem i sam da shvatiš šta je rečeno, sokole :-)
Mislio sam da je lako shvatljivo, te sam izgleda bio suviše škrt u izlaganju - maaada ne vidim nijedan razlog (osim površnosti u čitanju) da se tumači da ja PISA test tretiram kao merilo 'pameti' nacije??!! Sa sve tezom da je No29 na testu 'glup' a No41 'pametan'!!!???!?!?!?
Save time... see it my way.
 
0

jablan

Član broj: 8286
Poruke: 4541



+711 Profil

icon Re: Devojka na kvizu zna manje od desetogodisnjaka11.12.2007. u 12:43 - pre 199 meseci
Onda stvarno ne razumem šta si hteo da kažeš. :( Jbg, ipak sam ja išao u srpsku školu...
 
0

zmej
Nis

Član broj: 33922
Poruke: 169
*.jotel.co.yu.



+265 Profil

icon Re: Devojka na kvizu zna manje od desetogodisnjaka12.12.2007. u 17:22 - pre 199 meseci
Pa ne mogu da verujem o cemu se ovde raspravlja.Cela USA se satirom smeje svojoj gluposti,primer za to je Homer Simson koji je primer prosecnog amerikanca,ili South Park.(Da li su likovi u tim serijama pametni,ne bih rekao).
Drugo sto se tice PISA testa on je test koji je napravljen za ocenu kvaliteta anglosaksonskog obrazovnog sistema,te kao takav ne bi bio odgovarajuca referenca za ocenu naseg obrazovnog sistema.Slazem se da je nas sistem los,ali ne bih isao toliko daleko da tvrdim da je americki sistem bolji od naseg.Jedno recimo od pitanja je bilo:
Da li je amerika otkrivena pre ili posle propasti rimskog carstva....
Pa sad nas djak prvo se pita kakve to veze ima jedno sa drugim,pa se pita da li se misli na propast zapadnog ili istocnog rimskog carstva....Ali nesumnjivo zna da je ameriku otkrio Kolumbo 1492....
Mislim ima u svakoj zemlji pametnih i glupih ljudi,ovaj kviz koji je povod ove teme je Da li si pametniji od djaka petaka,podsecam da je ova riba odgovarala za pitanje od 25000$,i ne samo da je odvalila par gluposti nego samo tako,
taj kviz se emituje i kod nas i redovno ga pratim i nisam nijednom video ovakvo odvaljivanje gluposti.

ja bih ali ne znam kako!!!
 
0

Iksi
ivan Kostov
koordinator informatickog centra za
slepe, Medicinska skola
Beograd

Član broj: 44520
Poruke: 1558
*.com
Via: [es] mailing liste

ICQ: 2147483647


+12 Profil

icon Re: Devojka na kvizu zna manje od desetogodisnjaka12.12.2007. u 18:15 - pre 199 meseci
kako se taj kolumbo zajebao :)))
 
0

elitemadzone.org :: MadZone :: Zanimljivi linkovi :: Devojka na kvizu zna manje od desetogodisnjaka
(Zaključana tema (lock), by pajaja)
Strane: < .. 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 25292 | Odgovora: 110 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.