Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Beograd preskup za Engleze

elitemadzone.org :: MadZone :: Beograd preskup za Engleze

Strane: 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 20628 | Odgovora: 103 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

MyWay

Član broj: 25141
Poruke: 1263
212.200.240.*



+629 Profil

icon Re: Beograd preskup za Engleze18.01.2008. u 17:56 - pre 198 meseci
Citat:
aleksandarpopov: Da je tako, ne bi bilo tog (tih) pucnjeva.
U pravu si. Nisam (očigledno) bio jasan - elem, jedan čovek ne može sam ništa da promeni po pitanju napretka zemlje, kako njegov (pojedinačni) život ništa bitno ne menja, tako ni njegova smrt.
Save time... see it my way.
 
Odgovor na temu

Pneos
Pomocni radnik na gradjevini

Član broj: 138226
Poruke: 281
..9-r.retail.telecomitalia.it.



+5 Profil

icon Re: Beograd preskup za Engleze18.01.2008. u 17:57 - pre 198 meseci
Dokazano je da je Dr. Djindjica ubila mafija sa kojom se bio svezao po recima njegove supruge dok je rusio Slobu. Sad Cedo kaze pa to je Slobina mafija, to je Kostunicina mafija, a on sam se druzio sa tom mafijom.

Mislim prosvetlite me ja stvarno nista ne znam.
102>77+30+20 !
 
Odgovor na temu

Sopocanac

Član broj: 15777
Poruke: 469
91.150.109.*



+1 Profil

icon Re: Beograd preskup za Engleze18.01.2008. u 17:58 - pre 198 meseci
molio bih diskutante da se drze teme , ovde nisu tema ni djindjic ni sloba, nego realnost da je srbija jedna od najskupljih zemalja u evropi, toliko skupa , da se tome cude cak i ljudi koji dolaze iz najskupljih drzava u evropi.

ovde jedino sto je jeftino jeste radna snaga. zato su plate male .
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Beograd preskup za Engleze18.01.2008. u 17:59 - pre 198 meseci
Citat:
Sopocanac: A svi znamo da je Engleska najskuplja zemlja u Evropi.

Ja to nisam znao.
 
Odgovor na temu

Laki_Gen
Beograd

Član broj: 156057
Poruke: 634
*.adsl.verat.net.



+7 Profil

icon Re: Beograd preskup za Engleze18.01.2008. u 18:07 - pre 198 meseci
Ama dokle sa vama covek vise da se ubjedjuje, vi stalno kriv Tadic, Voja i druzina?! Ocigledno da sa ekonomijom nemate bas mnogo veze.
Cena mleka, hleba, jogurta, mesa, stanarine, prevoza, goriva, jabuka je MANJA U SRBIJI NEGO U EU. Jedino sto su i plate nesrazmerno manje.
Koliko vas zivi na selu? Da li znate koliko je potrebno rada i hrane da se utovi svinja od 150 kg? Da li znate kolika je cjena zive vage?
Nemojte tako napamet i politicke parole. Jesu izbori, ali drzite se teme i preciznih podataka.
 
Odgovor na temu

Sopocanac

Član broj: 15777
Poruke: 469
91.150.109.*



+1 Profil

icon Re: Beograd preskup za Engleze18.01.2008. u 18:12 - pre 198 meseci
laki gen, znaci oces da kazes nama je super a ovi englezi nemaju pojma.

e sad ti meni objasni kako recimo moze da kosta litar ulja manje u nemackoj nego u srbiji a svi znamo da je kod nas radna snaga 5 put jeftinija nego u nemackoj.
 
Odgovor na temu

Laki_Gen
Beograd

Član broj: 156057
Poruke: 634
*.adsl.verat.net.



+7 Profil

icon Re: Beograd preskup za Engleze18.01.2008. u 18:22 - pre 198 meseci
Gde sam ja rekao da Englezi nemaju pojma i da nam je super?
Jeftinije je kod nas, nego tamo i tacka. Evo ti http://www.hofer.at/at/html/product_range/2744_3456.htm primer. Mleko, kratkotrajno, u hoferu
koji je najveci diskont (nema da nadjes jeftinije, u njemu recimo nema kokakole ili milka cokolada) kosta 90din.
Koje ulje? Najjeftinije ulje u AT kosta 1.3E. Sad cu da potrazim link.
 
Odgovor na temu

žutokljunac

Član broj: 153760
Poruke: 374
77.238.207.*



+471 Profil

icon Re: Beograd preskup za Engleze18.01.2008. u 18:34 - pre 198 meseci
Citat:
MyWay: U pravu si. Nisam (očigledno) bio jasan - elem, jedan čovek ne može sam ništa da promeni po pitanju napretka zemlje, kako njegov (pojedinačni) život ništa bitno ne menja, tako ni njegova smrt.


Ružno je ovo što pišeš.

Citat:
Pneos: Dokazano je da je Dr. Djindjica ubila mafija sa kojom se bio svezao po recima njegove supruge dok je rusio Slobu. Sad Cedo kaze pa to je Slobina mafija, to je Kostunicina mafija, a on sam se druzio sa tom mafijom.

Mislim prosvetlite me ja stvarno nista ne znam.


Oh Bože... ne verujem šta čitam.
http://www.domovina.net/tribunal/page_006.php Imaš ovde i Legiju nekoliko puta. Još 1992. godine.
Da li si stvarno toliko zlurad i ostrašćen ili samo informisan Kurirom.
Idem... nemam stomak.
 
Odgovor na temu

hecky
Milan Topalov
Göttingen

Član broj: 10602
Poruke: 885
149.254.192.*



+5 Profil

icon Re: Beograd preskup za Engleze18.01.2008. u 18:35 - pre 198 meseci
Nije Engleska najskuplja zemlja za zivot u Evropi, ali London jeste najskuplji grad (prvenstveno zbog renti i transporta).

Evo par cena iz lokalnog Tesco-a: jabuke 160din/kg, mleko 73din/l, vocni sok 103din/l, krompir 88din/kg, celo pile 250din/kg, ... u Lidl-u su malo nize cene.

Inace i ovde je bilo frke oko mlecnih kartela i fiksiranja cena. Lupili par kazni od par stotina miliona ££ i sve reseno .

Ako neko oce da cita: http://news.bbc.co.uk/2/hi/business/7132108.stm
 
Odgovor na temu

Sopocanac

Član broj: 15777
Poruke: 469
91.150.109.*



+1 Profil

icon Re: Beograd preskup za Engleze18.01.2008. u 18:47 - pre 198 meseci
Citat:
Gde sam ja rekao da Englezi nemaju pojma i da nam je super?
Jeftinije je kod nas, nego tamo i tacka. Evo ti http://www.hofer.at/at/html/product_range/2744_3456.htm primer. Mleko, kratkotrajno, u hoferu
koji je najveci diskont (nema da nadjes jeftinije, u njemu recimo nema kokakole ili milka cokolada) kosta 90din.
Koje ulje? Najjeftinije ulje u AT kosta 1.3E. Sad cu da potrazim link.


laki gen ovo jednostavno nije tacno. ulje u nemackoj kosta 0.85 eura a ja sam ga juce placao po 132 dinara tj preko 1.5 eura. znaci pricas napamet i nemas veze sa ovom problematikom ocito zato sto nigde ne mrdas iz Srbije.

A tek kad b i se poredili sa amerikom tu bi tek videli koliko smo skupi.
 
Odgovor na temu

Laki_Gen
Beograd

Član broj: 156057
Poruke: 634
*.adsl.verat.net.



+7 Profil

icon Re: Beograd preskup za Engleze18.01.2008. u 18:52 - pre 198 meseci
Kad im nestane cinjenica, onda potezu parole i toljage (srecom pa smo u sajber svjetu ).
Na zapadu imas sjajnu stvar koja se zove AKTION, SALE, SONDERNPREIS itd., sto znaci SNIZENJE. Ako malo pazis sta i kada kupujes, mozes da prodjes
dosta povoljnije. Primjer: redovna cjena kokakole je 1,79 za flasu od dvije litre. Kada je snizenje, ta ista kola, ako kupis paket od sest komada kosta 1.29E
za flasu. Kupis paket i miran si nekoliko dana, a dotle opet u nekom drugom lancu prodavnica bude na snizenju. Tako je isto za meso i sve ostalo.
Ako npr. nekom vecem komadu mesa istice rok trajanja za 3-4 dana, snize i d0 40%, onda kupis dva i stavis u zamrzivac. Ko pazi na ta snizenja moze
zaista dosta da ustedi. To je glavna prednost kod "njih", sto snizenja jesu stvarna, a ne fiktivna.

@Sopocanac. Nemoj da me vuces za jezik. Kakvo ulje kosta 0.85? Sonnenblumenoil? Malo morgen.
 
Odgovor na temu

vindic8or

Član broj: 13207
Poruke: 2960
..ubr07.dals.blueyonder.co.uk.

Jabber: vindic8or@elitesecurity.org


+1 Profil

icon Re: Beograd preskup za Engleze18.01.2008. u 19:05 - pre 198 meseci
Ono sto je taj covek mislio je da je hrana u srbiji mozda tek malo jeftinija nego u UK, a da su primanja drasticno manja. Pa mu zbog te nesrazmere nije jasno kako ljudi u srbiji prezivljavaju.

Ne verujem da je hrana skuplja nego u UK. Mozda je naleteo na par artikala koji nemaju neku konkurenciju dole.

Uostalom ako nekog ne mrzi da poredi cene evo ga ok izvor:
http://www.sainsburys.com/groceries/index.jsp?bmUID=1200683008398

To je veliki lanac supermarketa za srednju klasu. Znaci ima i jeftinijih, ali ima i skupljih.
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Beograd preskup za Engleze18.01.2008. u 19:32 - pre 198 meseci
Citat:
žutokljunac:
Da li si stvarno toliko zlurad i ostrašćen ili samo informisan Kurirom.


Verovatno sva tri zajedno.
 
Odgovor na temu

maliradojca

Član broj: 55393
Poruke: 242
*.beotel.net.



+132 Profil

icon Re: Beograd preskup za Engleze18.01.2008. u 20:29 - pre 198 meseci
Ja mislim da su neke cene ovde vise zbog sporijeg obrta kapitala u Srbiji nego u EU. Npr. dok se u Srbiji proda jedan foto aparat na recimo 1.000 stanovnika mesecno, u bogatijim zemljama se npr. proda 10, i prodavci mogu da posluju sa nizom marzom.
 
Odgovor na temu

mrle 011

Član broj: 143142
Poruke: 234
*.ptt.yu.



+8 Profil

icon Re: Beograd preskup za Engleze18.01.2008. u 20:48 - pre 198 meseci
Citat:
Pneos: Dokazano je da je Dr. Djindjica ubila mafija sa kojom se bio svezao po recima njegove supruge dok je rusio Slobu. Sad Cedo kaze pa to je Slobina mafija, to je Kostunicina mafija, a on sam se druzio sa tom mafijom.

Mislim prosvetlite me ja stvarno nista ne znam.


offtopic:

pa ni ne moras puno da znas, niti treba biti mnogo mudar, niti posebno "obavesten", pa shvatiti da je dss od 1993. god. osnovana, organizovana, kontrolisana i finansirana od db-a.
kad bi kostunica ostao bez posla na drzavnim jaslama umro bi od gladi za desetak dana na ulici, a kamoli da moze da vodi i organizuje stranku od 20-30 ljudi, koliko je clanova njegova partija brojala od '93 do 2000-te.

broz je zato i osnovao taj njegov institut 70 i neke, da bi ovaj imao gde da radi i da ne bi umro od gladi.

no, ne pisem ja sad ovo radi tvog "prosvetljenja" - od toga nema nista - vec sam se, citajuci ovo, setio jednog dogadjaja, tj. trenutka kad mi je bas 100% postalo jasno da je dss jos jedna partija koju direktno kontrolise drzavna bezbednost.
ovo je u ovoj temi skroz offtopic, a niti je i ovaj ceo forum generalno za ovakve stvari, ali ipak je sve to istorija i mislim da je dobro da takve stvari ostaju negde zapisane, eto cak i ovde, pa stoga molim i moderatore da ne brisu ovaj moj post.

elem, kad su ovi tvoji, kako ih sada zovete "mafijasi", a pre ubistva premijera su bili "oficiri i dobri momci koji samo strajkuju u svojim uniformama, k'o sto lekari strajkuju u belim mantilima", pokusali da na ibarskoj magistrali ubiju onog blesavog vuka draskovica i kada su masakrirali nekoliko njegovih saradnika, onda se vojislav kostunica odmah, istog dana, latio papira i olovke i napisao saopstenje za javnost u kome se kaze da on zna sta se na ibarskoj magistrali desilo i da, sto se njega i dss-a tice, je to najobicnija saobracajna nesreca.

..... naravno, saopstenje je citano nekoliko puta u dnevnicima rts-a, kao sto su i sva druga njegova saopstenja uvek citana za vreme slobizma.

covek poznat po svojoj poslovicnoj "neobavestenosti", istog dana, expresno, pise saopstenje o dogadjaju o kome on sve zna !?
nesto slicno kao kad je, dok se telo zorana djindjica jos nije bilo ni ohladilo, izasao sa predlogom o formiranju koncetracione vlade.

politika v. kostunice se nikada u sustini nije razlikovala od politike s. milosevica, postojale su samo male razlike u formi.

najveci mrzitelji s. milosevica na svetu veruju u onu njegovu tvrdnju/pitanje izgovoreno 6.-7. (kad li bese) oktobra 2000-te, kad su ivanov i pavkovic doveli kostunjavog kod slobe na dedinje, a ovaj ga pit'o "pa dobro vojo, ja sam ti osnovao stranku i finansirao te godinama, sta je sad ovo".

 
Odgovor na temu

Pneos
Pomocni radnik na gradjevini

Član broj: 138226
Poruke: 281
..2-r.retail.telecomitalia.it.



+5 Profil

icon Re: Beograd preskup za Engleze18.01.2008. u 21:08 - pre 198 meseci
ostaje jos samo da mi objasnis zasto Ceda nije uhapsio Kostunicu za vreme Sablje. Da te podsetim: on je tada bio vicepremijer, a Kostunica nista jer mu je Djindjic par dana pre toga sa svojim ortacima Solanom i Djukanovicem ukinuo SRJ. Nesto se ne secam da nas je neko pitao povodom toga.
102>77+30+20 !
 
Odgovor na temu

mrle 011

Član broj: 143142
Poruke: 234
*.ptt.yu.



+8 Profil

icon Re: Beograd preskup za Engleze18.01.2008. u 21:46 - pre 198 meseci
Citat:
Pneos: ostaje jos samo da mi objasnis zasto Ceda nije uhapsio Kostunicu za vreme Sablje. Da te podsetim: on je tada bio vicepremijer, a Kostunica nista jer mu je Djindjic par dana pre toga sa svojim ortacima Solanom i Djukanovicem ukinuo SRJ. Nesto se ne secam da nas je neko pitao povodom toga.


postoje okolo po internetu toliki novinski intervjui o svemu tome, pa nadji sam i procitaj.
izdato je i nekoliko knjiga.
nadji negde cedomirovu knjigu, pa procitaj.
mene sad mrzi da pisem o svemu tome, a i mnogo se nerviram kad uopste razmisljam.
ako bih hteo da ti u jednoj kratkoj recenici odgovorim zasto vojislav kostunica nije uhapsen u "sablji", onda bi to bilo:

zato sto, na zalost, vladimir beba popovic nije vodio sablju.
 
Odgovor na temu

Laki_Gen
Beograd

Član broj: 156057
Poruke: 634
*.adsl.verat.net.



+7 Profil

icon Re: Beograd preskup za Engleze18.01.2008. u 21:51 - pre 198 meseci
Znaci u BG-u je skupo zbog Bebe Popovica? Manite se politike i prepucavanja.
Dajte konkretan primjer sta je to skuplje u BG nego negde drugdje na zapadu.

Cjene su manje ovdje, nego tamo i to je istina. Plate su nekoliko puta manje i zbog toga je i losiji standard. Nije nama lose jer je sve preskupo ili
zato sto je ova ili ona vlast toliko podigla cjene.
 
Odgovor na temu

mrle 011

Član broj: 143142
Poruke: 234
*.ptt.yu.



+8 Profil

icon Re: Beograd preskup za Engleze18.01.2008. u 22:19 - pre 198 meseci
Citat:

Laki_Gen:

To sto se tebi svidja vise plavo od zelenog, ili nacin trgovine od prije 20 godina nema veze sa tim sta je bolje i prakticnije.
Da je dobar taj sistem trgovine, ne bi propao. Odes sa automobilom jednom nedeljno u prodavnicu i kupis sta ti treba za narednih sedam dana i to sve na
jednom mjestu i uz veliki izbor, pa sta ti se svidja to uzmes.
.....................


ne, najbolje je da se preselim u kuhinju da zivim, a dnevnu i spavacu sobu da pretvorim u ostavu i komoru, pa da idem jednom godisnje sleperom u nabavku hrane u neki diskont.

kako bre 7 dana unapred znas sta ce da ti se jede?
kako izgledaju npr. jagode posle 7 dana, nikad to nisam jeo?
ili lubendara?

hrana se kupuje na pijaci.
to u konzervama, kutijama, kesama i tetrapacima nije hrana, to je *ranje.

hrana se unosi u organizam da bi mu davao ono sto mu je potrebno, a ne da bi bio mali potrosacki robotisani covek.
za to se kupuju kojekakvi, uglavnom plasticni, bezvredni predmeti i redjaju se po kuci.
 
Odgovor na temu

Laki_Gen
Beograd

Član broj: 156057
Poruke: 634
*.adsl.verat.net.



+7 Profil

icon Re: Beograd preskup za Engleze18.01.2008. u 22:50 - pre 198 meseci
I terasu da zastaklis, nema dovoljno mjesta!
Jogurt, mleko, meso, jaja, jabuke, riba, ulje, voda,sok, sir, zamrznuto povrce, slatkisi, ugalj za rostilj, case (sta cu, cesto mi ispadaju)....

Kad ti se jedu jagode, svratis usput i kupis. Koliko puta godisnje jedes lubenicu? Ako hoces da kupujes na pijaci niko ti ne brani.
Ajde baja kupi lubenicu na pijaci u sred zime.

Interspar recimo ima preko cjele godine od grozdja, jabuka do papaje (kad pozelis, ima).
Eto zbog cega je bolji hipermarket.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Beograd preskup za Engleze

Strane: 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 20628 | Odgovora: 103 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.