Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Beograd preskup za Engleze

elitemadzone.org :: MadZone :: Beograd preskup za Engleze

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 20630 | Odgovora: 103 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Marko_L
Beograd

Član broj: 20532
Poruke: 2885
*.dynamic.sbb.co.yu.

Jabber: Marko_L@elitesecurity.org


+828 Profil

icon Re: Beograd preskup za Engleze19.01.2008. u 00:17 - pre 198 meseci
Citat:
Ili ono "komso jel' imas mer za sudje? Nemam komso, bice, sutra narucujem robu". Onda ides kod drugog komsije i tako stalno.
Meni to nije uopste prakticno.

Svaka ti čast za ovo. Jedva sam čekao da se pojave hipermarketi kao u celom normalnom svetu, a ne kao mentol da obilazim 5 radnji da bih našao šta mi treba. Pun mi je nos više sitnih trgovaca koji nabavljaju robu na kašičicu i kod kojih ne možeš da nađeš 2 dana zaredom istu robu. Jedan dan ima jednu vrstu praška, drugi dan drugu, treći dan nema nijedan, ali biće... i sve tako.
Citat:
poenta je sto je nova vlast izneverila ocekivanja naroda i mesto boljeg zivota , donela bolji zivot samo sebi, dok vecina obicnog naroda zivi jednako lose ili gore nego pre 2000te godine.

Jednako loše ili gore ? Tebi je kanda malo kratko pamćenje ili pak nismo živeli u istoj Srbiji. Ja nikad neću zaboraviti avanture iz tog doba... recimo odeš po hleb, u prodavnici kažu stiže za sat vremena... a ispred prodavnice 50-100 ljudi čeka isti... pa umesto za sat stigne za 3... ljudi nervozni... oće da biju... onaj hleb ni ne stigne do prodavnice, već se razgrabi... ko je bio malko jači odnese i po 5 komada... a ovi malo slabiji i deca... hebi ga, onako pognu glavu, pa kući bez leba, neko i bez oka... Ajde i to, nego što iznapušavaju vozača koji je dovezao hleb što je kasnio, pa mu prete... pa onda niko neće da doveze hleb narednih nedelju dana... ili kada me je neka baba zveknula kišobranom u glavu jer je mislila da sam rukom krenuo da uzmem poslednju flašu ulja iz prodavnice... penzioneri kampuju ispred pošte... ne možeš da uđeš paket da podigneš, jer svi misle da si došao da podigneš dedi penziju preko reda... bilo ne ponovilo se... Ako je danas tebi jednako loše ne znam šta da ti kažem... kada si poslednji put video tuču oko litre ulja ili kilograma hleba... ili babe koje biju kišobranom ako slučajno prođeš pored ulja ?
-Odracuonogakomijedrpiorazmaknicu.
-Ne rxdi mi txstxturx, kxd god hocu dx
ukucxm "x" onx ukucx "x".
-Ko kaaz e da ja neuummem da kuuca
m.
-Piše "Insert disk 3", a jedva sam i ova
dva ugurao u drajv
-Postoje samo dve osobe kojima
verujem, jedna sam ja, a druga nisi ti
 
Odgovor na temu

stonex

Član broj: 25873
Poruke: 642
*.adsl-2.sezampro.yu.



+9 Profil

icon Re: Beograd preskup za Engleze19.01.2008. u 01:31 - pre 198 meseci
Vidite da covek nije izasao iz kuce nekoliko godina , on i ne zna da ljudi danas imaju kuci nove televizore, frizidere, sporete , kompjutere . A to sigurno nisu kupili u Slobino vreme . Mozda je on bolje ziveo tada jer je verovatno krao a to danas vise ne radi . NE POSTOJI NIJEDAN POSTEN COVEK u ovoj zemlji koji moze da kaze da se tada bolje zivelo , TAKO NESTO moze da izjavi samo neko ko je tada krao . Nijedan politicar osima Mrkonjica , Dacica i ostalih iz SPS-a nije rekao da se tada bolje zivelo . Zasto ? Pa zato sto su KRALI !!! Zato i danas govore da se tada lepse zivelo . Tada je samo lopovima i prevarantima bilo dobro , postenim ljudima nije sigurno .
 
Odgovor na temu

Bananaman

Član broj: 13587
Poruke: 76
*.eunet.yu.



+1 Profil

icon Re: Beograd preskup za Engleze19.01.2008. u 01:56 - pre 198 meseci
Stos je u tome sto smo svi redom pre 2000. ziveli kao poslednja ljudska beda i prezivljavali na kasicicu tako sto su mnoge cene bile nerealno niske i dotirane od strane drzave tako da obezbedjuje minimum minimuma minimuma prezivljavanja. Struja je bila dzabe, telefon je bio dzabe (da li se secate da se pocetkom devedesetih nije mogao dobiti slobodan signal jer su mnogi pricali satima, znajuci da ce racun - dok stigne - biti obezvredjen do apsurda?), komunalije, hleb, mleko i jos ponesto. Ono sto neki ovde ne znaju ili ne zele da znaju je da je time "jedena esencija" privrednih resursa cije su cene bile socijalna kategorija. Drugim recima, sistemi su raubovani do iznemoglosti: EPS, Telekom, drzavne trgovine (RK Beograd, npr.), mlekare itd. U kakvom su stanju oni bili 2000. govori i to da je zima te godine "izgurana" 80% na stranoj struji jer je EPS bio na kolenima...

Posle 2000. standard se u zemlji nemerljivo popravio - mnogima, ali ne svima. Zato imamo i dalje gomilu ljudi koji se obicno nazivaju "tranzicionim gubitnicima". To su uglavnom osobe u svojim kasnim cetrdesetim i starije, koje su u doba Tita i Slobe primenjivale filozofiju "radio, ne radio - svira mi radio" i "ne mogu mene toliko malo da plate, koliko ja mogu malo da radim". Ti ljudi su od sindikata dobijali zimnicu i polutke, neku bednu platicu za svoj otaljani posao i sanjali o (falsifikovanoj invalidskoj) penziji koju ce provesti na vikendici od 14 kvm koju su kreditom koje je obezvredila inflacija kupili na 10 km od sopstvenog mesta. Naravno, samoupravljanje je "promovisalo" da su svi radnici - od direktora do kafe kuvarice ravnopravni i da se otkaz moze dobiti jedino ako se ubije neko...

Danas su ti ljudi ostali bedni, nezadovoljni su i izfrustrirani... Drzava im vise ne dotira za hleb, struju i jogurt - sve mora da se plati... Na poslu nema vise samoupravljanja, nema polutki, nema beskrajnih push-pauza... Kod privatnika nema javasluka, ima rada, rada i rada. Nema sitnih prevara koje Srbi toliko vole... u vidu cekova na veciti pocek, kredita koje ne treba vracati, trange-frange "ekonomije" i sl... E, takvim ljudima je danas gore nego pre 2000. Ima ih na stotine hiljada... Oni sa mrznjom gledaju na tanki srednji sloj koji polako stasava i koji cine osobe sa fakultetom, koje rade neke drugacije poslove za (jos uvek) bednih 400-600 evra, koje voze polovna strana kola, imaju kreditnu karticu, kupuju jednom nedeljno potrepstine u supermarketu i sanjaju da kupe stan od svojih para, a ne tako sto ce im ga drustvo dati.

Svako ko tvrdi da se danas zivi gore nego pre 8 godina je ili lazov ili demagog ili odbija da vidi realnost. Druga je stvar sto bi u Srbiji moralo da se zivi jos daleko bolje, ali to dolazi postepeno i samo onima koji se snadju u ova prelomna vremena. Oni koji ne uspeju da se snadju bice sve teze i svoj bes izlivace gde stignu...
The Time is Near!
 
Odgovor na temu

Majstor Duja
Duic Goran
poljski toalet
Novi Sad

Majstor Duja
Član broj: 82753
Poruke: 954
*.ADSL.neobee.net.

Sajt: www.elektrocentar.com


+17 Profil

icon Re: Beograd preskup za Engleze19.01.2008. u 11:28 - pre 198 meseci
Hej, otisli ste predaleko!

Poenta jeste da nesto u tom disparitetu priliva novca i troskova zesce nije u redu ali analiza perioda 10 godina unazad nam nece doneti nista novo.
Eminentno je da ne postoji politicka volja da se problem resava kao sto ne postoji lider u toj "grani privrede" koji ce nekompromitovan da povede igru...
Tako da smo, moji sugradjani, prilicno zaglibili tu gde smo....steta sto drzava ne moze da proglasi bankrot.
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
79.101.187.*



+5251 Profil

icon Re: Beograd preskup za Engleze19.01.2008. u 11:55 - pre 198 meseci
Kako nece doneti nista novo. Pa ekonomski sistem je okrenut u suprotnom smeru, ne prema rodovskom drustvu i razmeni, nego prema civilizaciji.
Od platice 3DM se zivelo, snalazilo, kupovalo i placalo, kada se stigne.
I tada je vojska sluzbenika banaka i sl (beobanke i postanske stedionice narocito) zivela beneficirano, gospodski, na nekontrolisan pocek, od nekoliko stotina cekova mesecno. A raja 20 eventualno, ako su "dobri" 30 ili 40.

Istina, lepo su ziveli i raznosaci gajbi, i svi njihovi prijatelji i poznanici.

Od 2000-te je uvedeno da su salterski sluzbenici to sto jesu, a ne ministri, da se pomaze mladost i pamet, rad i zalaganje za zajednicu.
Da nije potrebna polutka od sindikata, da ne treba nista da se "deli", vec da odes i da kupis sta ti treba, ili ne, srazmerno plati.
Plata je mozda manja, negde veca, od "zasluge na radu", i to je glavni deo "prelaznog perioda", i to je tako, nedoradjeno, ali se krece u smeru sredjivanja.

Naravno, i dalje su u solidnoj meri risutne zloupotrebe, ne samo zbog zgrtanja para, ili "opstanka", vise je zbog pojedinog poganog mentaliteta, zelje za isticanjem, pokazivanjem nekih devijantnih "sposobnosti". Sladje im je da ukradu dinar, nego da zarade 10.
Samo konstatujem da ih ima, ne diskutujem o devijantnima.

Uvedeni su porezi, poboljsano je zdravstvo, penzionerima vraceni dugovi, poljoprivreda je zaostala, samo u segmentu bica, sargarepe ima dovoljno. I dalje polproizvodjaci igraju dodole, lepse im je da kupe merdzana ili forda karavana, nego da "bace" par ena sistem za navodnjavanje. Sta ce majstoru alat, ima boga...red je da se puvamo, da smo domacini, vozimo kola, pravimo cirkuske svadbe i slave kao rimske bahanalije (trebnik, sta to bese u pravoslavlju, smerno i skromno, ma daaaaj...veselo, da se puca)

Ne vidim kako je moguce, sa cinjenicama, i zdravom logikom, generisati takvu vrstu nezadovoljstva, i "vracati" se u istoriju, koliko treba, i 5000god, za neki "argument".

To je proslo, i Tito, i SLoba, i Car Lazar, i viljuske, idemo DALJE... ako se moze..

Nije lak put iz Demebelije u Rmbaliju. A da je usporen, pa jeste, jos uvek je gungula u gradu radnim danom u podne....a "radnici" kukaju, i beba kmeci dok ne dobije...makar lazu..

Pa ili smo ljidi, ili infantilni

Poz
 
Odgovor na temu

Laki_Gen
Beograd

Član broj: 156057
Poruke: 634
*.adsl.verat.net.



+7 Profil

icon Re: Beograd preskup za Engleze19.01.2008. u 15:55 - pre 198 meseci
Tranzicija je jedna zeznuta stvar, svakako postoji mogucnost da su neke cjene prenaduvane, ali takvo je sada vreme, drzava se vise bavim necim
drugim nego standardom gradjana, pa svi pokusavaju da love u mutnom. Neko i uspije.
Sta je bilo sa onim uljem iz uvoza, sto ga obecase za 95 din po litru? Proslo je dva mjeseca otprilike, ali jos ni 1 litar nije uvezen i nema naznake da ce biti u
skorije vreme,a drzava se odrekla carine na taj uvoz. Da je stvarno isplativo uvoziti ono ulje sto neko rece da kosta 0.85 E u Njemackoj, Miskovic
i kompanija bi se prvi otimali za taj uvoz. Ocigledno neko ovdje nije bas informisan o realnosti.
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
91.150.115.*



+5251 Profil

icon Re: Beograd preskup za Engleze19.01.2008. u 16:14 - pre 198 meseci
Pa to su "opasne igre". Ako se preduzmu koraci, realni, onda je to jedna vrsta propast. Kada se uveze ulje, "rasprodaje se i unistava" poljoprivreda. I pogorsava bilans zemlj. I to ce bar da se izbegne, na kraju fiskalnog perioda, kada se slabo prave troskovi vise se prikazuje priliv.

Sa druge strane, ako "poljoprivreda" nije u stanju, da proizvede, ulje ili sta god, po ekonomskim cenama, sa solidno jeftinom radnom snagom, pa kome to treba...imas auto koji trosi 50L na 100km, to cudo se valjda "cuva" ili baca na otpad.

A kako sad doneti odluku, i kojom stazom ici, umlatiti neefikasni poljoprivredu, kao jedini realni potencijal, zbog marifetluka..ne znam sta da mislim.
A cinjenica je da je prisutna velika kolicina javasluka i bezobrazluka. Susa, jel'da, pa u zadnjih 100god, 8 od 10 godina su susne, i nikome nista. Niko da pravi ozbiljan dugorocan plan, svi bi da sicare i jajare od sezone do sezone.

A ulje i mleko i kojesta, samo su primetne posledice brljotina, "domacinskih"...

Poz.
 
Odgovor na temu

pantic68
zoran pantic
sabac

Član broj: 50312
Poruke: 913
91.150.70.*



+11 Profil

icon Re: Beograd preskup za Engleze19.01.2008. u 16:23 - pre 198 meseci
Citat:
Marko_L: Jednako loše ili gore ? Tebi je kanda malo kratko pamćenje ili pak nismo živeli u istoj Srbiji. Ja nikad neću zaboraviti avanture iz tog doba... recimo odeš po hleb, u prodavnici kažu stiže za sat vremena..
Citat:
stonex: Vidite da covek nije izasao iz kuce nekoliko godina , on i ne zna da ljudi danas imaju kuci nove televizore, frizidere, sporete , kompjutere . A to sigurno nisu kupili u Slobino vreme . Mozda je on bolje ziveo tada jer je verovatno krao a to danas vise ne radi .

Ovde svako prica svoju pricu po sistemu sit gladnom ne veruje. Oni u drzavnim firmama sto tad nisu ni dobijali platu sada su zadovoljni kao i oni koji su prvi posao dobili posle 2000. Ko je dobio otkaz posto je firma prodata u bescenje bivsem direktoru sad se zali.
Radio sam svasta u zadnje dve decenije a najmanje bio zaposlen u drzavnoj firmi(par dana) Ako izuzmemo periode hiperinflacije i bombardovanja stvari stoje ovako: cena rada u privatnom sektoru je u proseku ista pre i posle 2000. a cene materijala. energije poreza, taksi i svega ostalog a pre svega hrana su neuporedivo vece. To zivot cini tezim i ne pomaze puno sto su televizori jeftini.
Da je to privremena posledica menjanja privrednog modela razumeo bih. Medjutim to nije tako . Privreda ne napreduje, proizvodnja se smanjuje i jedino se prave veliki trzni centri . U isto vreme potrosene su ogromne sume kredita, donacije su otisle u javnu potrosnju, novac iz privatizacije takodje a stari dugovi poput devizne stednje i oduzete imovine su prolongirani za sledecu deceniju. Skupo cemo platiti ovaj privid boljeg zivota to vam garantujem.
 
Odgovor na temu

Laki_Gen
Beograd

Član broj: 156057
Poruke: 634
*.adsl.verat.net.



+7 Profil

icon Re: Beograd preskup za Engleze19.01.2008. u 17:40 - pre 198 meseci
Citat:
pantic68:
Da je to privremena posledica menjanja privrednog modela razumeo bih. Medjutim to nije tako . Privreda ne napreduje, proizvodnja se smanjuje i jedino se prave veliki trzni centri . U isto vreme potrosene su ogromne sume kredita, donacije su otisle u javnu potrosnju, novac iz privatizacije takodje a stari dugovi poput devizne stednje i oduzete imovine su prolongirani za sledecu deceniju. Skupo cemo platiti ovaj privid boljeg zivota to vam garantujem.

Rast BDP-a u poslednjih 6 godina je konstantno 6-7%. Industrijaska proizvodnja je rasla po slicnim stopama, samo je jedne godine bila manja.
Donacije i privatizacija u javnu potrosnju??? Jesi ti cuo za famozni NIP (doduse ni on sav nije otisao u investicije).
Devizna stednja prolongirana za sledecu deceniju, ne lupetaj svasta (dug penzionerima je vracen u cjelosti, poljoprivrednim ce biti do kraja ove godine,
stara devizna stednja je isplacena dobrim djelom, zadnja serija obveznica dospjeva 2016, ali je moguce naplatiti i odmah po diskontnoj vrednosti).

Kako cemo to skupo platiti i koji to privid? Kad nam je tako lose zasto se utrkuju da otvore sve vise prodavnica i trznih centara, ko ce u njima kupovati?
Cime garantujes?
 
Odgovor na temu

pantic68
zoran pantic
sabac

Član broj: 50312
Poruke: 913
91.150.70.*



+11 Profil

icon Re: Beograd preskup za Engleze19.01.2008. u 19:20 - pre 198 meseci
Ako si siguran u tacnost tih statistika onda nista samo opusteno nastavi da uzivas. Sto se mene tice ja cu korigovati svoje planove u skladu sa mojim vidjenjem. Mrzi me sad da ti crtam kako dolazi do rasta BDP-a i zasto od toga samo manja grupa moze imati koristi. I da su podatci takvi 6-7% je smesno kad pocinjes od nicega. Sa tim tempom necemo stici nigde. To jednostavno nije dovoljno. Zamisli palatu od 250e i stan i druge troskove koji kostaju 500e. Sledece godine recimo imas vecu platu 10% . Pa 15%. I uprkos stalnom napretku jednog dana te izbace iz stana i umres od gladi.
Ti nisi u takvoj situaciji? Pa nista onda uzivaj. Karakteristicno za srbe. Niko se kod nas ne brine za tudju nesrecu. Tek kad ostanu na ulici izadju ispred vlade da se bune. Ostali koji nisu u tolikom problemu ih gledaju sa podsmehom. Znate za onu pricu da u paklu pored srpskog kazana nema djavola da ih cuvaju. Kad neko podje da se izbavi ostali ga vuku za noge nazad. Gledam u evropi kad god im se ucini da je vlada ucinila neku makar najsitniju nepravdu izadje rulja na ulicu sa molotovljevim koktelima da im stavi do znanja da to ne prolazi.
 
Odgovor na temu

žutokljunac

Član broj: 153760
Poruke: 374
*.sa.hs-hkb.ba.



+471 Profil

icon Re: Beograd preskup za Engleze19.01.2008. u 19:27 - pre 198 meseci
To je moje generalno zapažanje. Ako nemaš platu bar 500€, možeš da ga duvaš. Problematična je to rabota. Tržišne cene a male plate zbog neproduktivnosti i zaostale privrede. Velika nezaposlenost. Biće gutavo, ali šta je tu je. Profitiraće ljudi koji znaju da rade i imaju neku struku. A i ovo profitiraće pod navodnike.
Ipak je Sloba bio zakon ali nema ko to da vidi.
Da nije bilo nepravednih i ničim izazvanih sankcija, Beograd bi bio ko London. Sve je to zbog teritorijalnog itegriteta i suvereniteta. Slobica je vodio poštenu i pravednu socijalnu politiku. Brinuo se o penzionerima i socijalno ugroženim.
Šta ovaj priča da nije bilo leba? De nije bilo leba? Kod mene je uvek bilo. Leba, mleka, jogurta, jeftine struje, jeftine režije, ne plaćaš prevoz. Fino ceker i pred samouslugu. Tu malo popričam sa penzionerima, pomlatimo se oko mleka pa sutra pošaljem tatu da čeka ( pretili mi kišobranom ).
Eh, to su bili dani...

[Ovu poruku je menjao žutokljunac dana 19.01.2008. u 20:37 GMT+1]
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
77.46.241.*



+5251 Profil

icon Re: Beograd preskup za Engleze19.01.2008. u 20:10 - pre 198 meseci
Da, u pravu si, i platicu od 3 marke ladno ostavljas na stranu. Jos ako ti se posreci da svercujes nesto, eto biznisa. Ladno si mogao da kupis televizor za za 200dm, i pride da kupis milansku salamu, u C marketu, za proslave. Rafovi puni nekog keksa, i "smokija", sve porodicno pakovanje, po 20kg, da se ukucani druze pred tv-om...ili uz rakiju.

Pa druzenje ljudi po redovima, mitinzima, demonstracijama.

Ako ti smeta gungula, kupis 5 l benzina "original grckog, zelenog", za polugodisnju platu i odes na pecanje. Niko te ne pita za dozvolu, jedino moras da se cuvas dinamita i lovokradiica.

Delovi za zastavu nikad jeftiniji, pokradeni magacini preseljeni na buvljak, svako nesto ponese iz proizvodnje, mozda ce da zameni za perfektnu madjarsku salamu. I debrecine su im bile, uf, lekovite..

Deci se kupovali rancici, da imaju da nose dzeparac, ionako sa rancem para ne mogu da kupe paklo cigara, mozda jednu zvaku.

Knjige za skolu bile besplatne, jedino se dopunski casovi placali, i tako ponegde, po neki baksis, zlatni lancic razrednoj za osmi mart.

Eeee kakva su to vremena, herojska, bila. Da smo tada mogli na medjunarodna takmicenja, sve bi ih odrali. Toliko je snage i herojstva bilo.
I zabava, ekstra, ko voli dnevnik a ko turbo folk. Ne moze obicne vesti i obican folk, sve je bilo "turbo" za nebeski narod...


A sada, fuj, sve vise licimo na bledunjavu mlitavu evropu...


MA VAZI......iovako "slep" kod ociju..

Poz
 
Odgovor na temu

žutokljunac

Član broj: 153760
Poruke: 374
*.sa.hs-hkb.ba.



+471 Profil

icon Re: Beograd preskup za Engleze19.01.2008. u 20:17 - pre 198 meseci
Citat:
Da, u pravu si, i platicu od 3 marke ladno ostavljas na stranu.

Nije 3 nego 5, a to nije bilo stalno nego samo 1993. godine. Kad je Avram to zaustavio, bila je plata preko šeset ( 60 ) maraka! A posle 1995. god., plate su bile preko 600 maraka.

Citat:
kupis 5 l benzina "original grckog, zelenog"

Ja sam u Bugarskoj kupovao crveni, Shellov. Oko pola marke litar. A vidi sad.

Citat:
Da smo tada mogli na medjunarodna takmicenja, sve bi ih odrali.

A košarkaši? A vidi sad.

[Ovu poruku je menjao žutokljunac dana 19.01.2008. u 21:29 GMT+1]
 
Odgovor na temu

pantic68
zoran pantic
sabac

Član broj: 50312
Poruke: 913
91.150.70.*



+11 Profil

icon Re: Beograd preskup za Engleze19.01.2008. u 20:48 - pre 198 meseci
Zajebava ovaj zutokljunac . Daleko od toga da je bilo dobro i da je moglo da se nastavi ali me brine sto se mnogo godina kasnije i dalje vrtimo u krug.
 
Odgovor na temu

žutokljunac

Član broj: 153760
Poruke: 374
*.sa.hs-hkb.ba.



+471 Profil

icon Re: Beograd preskup za Engleze19.01.2008. u 20:59 - pre 198 meseci
Naravno da se vrtimo u krug kada se Srbija nije promenila ni 1%. Iste ideje, ista politika...
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Beograd preskup za Engleze19.01.2008. u 21:57 - pre 198 meseci
Citat:
žutokljunac: A posle 1995. god., plate su bile preko 600 maraka.


Auu. Gde su to bile 600 dem? Kod dilera benzina? Cigara? Deviza?
 
Odgovor na temu

žutokljunac

Član broj: 153760
Poruke: 374
77.238.201.*



+471 Profil

icon Re: Beograd preskup za Engleze19.01.2008. u 22:12 - pre 198 meseci
1996. , 1997. , 1998. i nije bilo loše.
1997. jedna osrednja plata je bila oko 600 DM. Ja sam zarađivao oko 1000 DM tako što sam švercovao čarape iz Bugarske i prodavao ih. Prvo na buvljaku, a posle sam razradio posao. Nit firme, nit išta, samo reket na carini od 100 maraka do Sofije. Kafa u centru ( Njegoševa ) oko 1 DM. Diskovi jeftini, benzin, brza hrana, komunalije, struja, bla, bla... a dobra para.
Možda su bile male plate u propalim preduzećima u prosveti ili zdravstvu, ali onaj ko je radio kod privatnika, bez problema je imao 600 DM. Bilo je i dosta državnih firmi gde je 600 DM bila normalna plata. Penzije su bile oko 400 DM. Uporedite to sa cenama.
Kako je danas? Dobra plata je 500€, baš dobra plata, a cene?
Ne govorim o periodu 1991 - 1995, i 1999 - ...
 
Odgovor na temu

Laki_Gen
Beograd

Član broj: 156057
Poruke: 634
*.adsl.verat.net.



+7 Profil

icon Re: Beograd preskup za Engleze19.01.2008. u 22:32 - pre 198 meseci
Dal' si ti caknut ili ti samo smrdu noge? Osrednja plata 600 DM. E onda mi je cale konjina neopjevana kad je on isao u Kostolac na ugljenokop za 200 DM. Obicno je imao platu oko 150. Poslje se zaposlio kod privatnika u selu punom gastarbajtera i pravio stolariju za 250 DM. Prva komsinica mi bila nastavnica u skoli, necu ni da pominjem koliku je ona platu imala. Penzija 400 DM? Hahaha, lupas kao Maksim po diviziji. Koji je to imao 400, alo bre 400, ne mogu da vjerujem sta covjek napisa.
Prosjecna plata neka je danas 250E i malo je domacinstava koja zive od jedne plate.
 
Odgovor na temu

žutokljunac

Član broj: 153760
Poruke: 374
77.238.201.*



+471 Profil

icon Re: Beograd preskup za Engleze19.01.2008. u 22:42 - pre 198 meseci
A ti bi da uporediš ugljenokop u Kostolcu sa centrom Beograda ili Dubaijem ( buvljak na NBG )?
Plata ( kraj 1996., cela 1997. i pocetak 1998. ) je bila bez problema 600 DM.
Ako hoćeš iskreno, dešavalo mi se x puta da za jedno prepodne ( od 8. 00 -13.00 ) na buvljaku zaradim 200 DM ( pogotovu petak, subota i nedelja ).
Plata u Bg, u jednoj manjoj turističkoj agenciji, SS, je bila 500 DM.

P. S. - Samo nemoj da me pitaš kako sam mesečno zarađivao 1000 a za jedno prepodne sam bio dobar 200.
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Beograd preskup za Engleze19.01.2008. u 22:48 - pre 198 meseci
Citat:
žutokljunac:
Plata ( kraj 1996., cela 1997. i pocetak 1998. ) je bila bez problema 600 DM.

Cista laz.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Beograd preskup za Engleze

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 20630 | Odgovora: 103 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.