Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Zabrana pušenja na javnim mestima!

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Zabrana pušenja na javnim mestima!

Strane: << < .. 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 618016 | Odgovora: 2139 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!18.10.2014. u 10:18 - pre 115 meseci
Citat:
vladd:
Jos nisi shvatio da je inputirano "trpljenje" i dadoticni dim nije bas toliko stetan, realno je manje stetan od izlucevina dizel goriva.
Pa nepusacima, odnosno ljubiteljima "svezeg" vazduha, "ne smeta":)
Ne smetaju im hemikalije u dezodoransima, farbama, vestackim osvezivacima, ali dim biljke je alarmantan.

Dim biljke :-) Ti si totalno van ikakve realnosti.

A primeticu da Hilandar i dalje gori koliko vidim...relativizacija ko zna koja po redu. Sad smo presli na dezodoranse i farbe.

A to da li je dim stetan ili ne uopste nije tema...samo prisustvo dima je tema.
Citat:

I s obzirom na srecne poklice urbanih brdjana, izgleda da imaju znacajnog uspeha...prihvacena je "lekcija" iz "zdravlja" i "poslusnosti".

O tome pricam, a ne o uljudnosti, koja je neophodna...

Upravo tako, radi se o zdravlju i poslusnosti. Deo o zdravlju ti i ostali okoreli pusaci ne mozete da razumete, niti verujem da hocete, inace ne bi pusili po 30 godina. A deo o poslusnosti cete morati na silu, jer drugacije ne ide.

Iskreno ne vredi sa vama diskutovati posto ne mozete neke osnovne stvari da razumete, kao sto je uticaj na zdravlje ili tolerancija prema nekom ko ne zeli da bude u zadimljenoj prostoriji. Tema se vrti u krug.

Ali da ste zavrsili sa svojom silom i komforom, to je neminovno. Jbga, stigla civilizacija.

 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!18.10.2014. u 10:45 - pre 115 meseci
Citat:
vladd:
Jos nisi shvatio da je inputirano "trpljenje" i dadoticni dim nije bas toliko stetan, realno je manje stetan od izlucevina dizel goriva.
Pa nepusacima, odnosno ljubiteljima "svezeg" vazduha, "ne smeta":)
Ne smetaju im hemikalije u dezodoransima, farbama, vestackim osvezivacima, ali dim biljke je alarmantan.

To se zove HIPOKRIZIJA.

Citat:
Sve je to normalno, samo još da se vi unormalite, kao što ste prije 100-njak godina prihvatili da nije normalno pljuvati po podu u svakoj prilici i na svakom mjestu


Ne znam KO je to "prihvatio odsustvo PLJUVANJA, kada pogledam samo parcence ulice ispred zgrade primetim pedesetak "upljuvaka" od ZVAKE i jedno desetak izlucevina od kucnih ljubimaca...

To je zdravo i preporucljivo, valjda, kao i PRISTOJNO u svakoj prilici zvakati zvaku i izbljuvati je bezobzirno???

Ali zvakanje kaugume je ZDRAVO, cisti i beli zube:D..sa sve vatreno ljutim(organizam alarmira bolom) hemikalijama i aspartanima

Ja nesto nisam za takve "virtuelne stvarnosti"...

Zabrana pusenja je probna vezba birokratije, da ispiranjem mozga i redefinisanjem prioriteta, zombira gradjanstvo.

I s obzirom na srecne poklice urbanih brdjana, izgleda da imaju znacajnog uspeha...prihvacena je "lekcija" iz "zdravlja" i "poslusnosti".

O tome pricam, a ne o uljudnosti, koja je neophodna...



Sta tebe zabole koje cu ja trovanje da prihvatim koje necu?
Evo, reci, sta se tebe uopste tice?
Postoji N vrsta trovanja koja me okruzuju svakodnevno, apsolutno je na meni da odlucim kojih M (M<=N) trovanja cu da prihvatim a koje necu.
Vidis, za pusenje na javnom mestu, kada se uvede, treba da bude kaznjavano odgovarajucim kaznama, ali za bezobrazluk kao sto je taj tvoj treba posebna kazna.
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!18.10.2014. u 11:10 - pre 115 meseci
Ono sto je po meni najveci bezobrazluk je ta relativizacija i pozivanje na ostale vrste zagadjenja, automobile, dezodoranse, i ne znam sta.

Da u javnim mestima poput kafana neprestano rade automobili dok recimo pijes kafu i svojim izduvnim gasovima pune prostoriju to bi imalo smisla.
Da se ljudi bez prestanka prskaju dezodoransom u kafani, recimo na svaki 30 sekundi kao sto pusaci oko tebe pale cigarete, to bi imalo smisla.

Takodjer za svako drugu vrstu zagadjanja, gasova, mirisa i smradova - da se isto radi na javnim mestima, u zatvorenim prostorijama ta prica bi imala smisla.

A posto nista od toga se ne desava, niti je ikom normalno da neko radi slicne stvari u zatvorenim prostorijama, argument vam je supalj kao i vasa pusacka prica.
 
Odgovor na temu

2012

Član broj: 296004
Poruke: 248



+926 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!18.10.2014. u 11:21 - pre 115 meseci
Citat:
Odin D.:
Citat:
2012: @Odin D.

Samo nam jos civilizaciski objasni zasto bi ti kao nepusac ulazio u lokale za pusace , za koje si znao i bio upozoren da se tamo pusi, a posle se bunio kako ti smeta sto se u tom lokalu pusi.

Objasniću ti čim mi objasniš šta je to "lokal za pušače".
To bi valjda trebalo da bude neka pušionica i da na njoj velikim slovima piše "PUŠIONICA", a ne restoran, kafe, ili pivnica.


Nedade ti logican odgovor, osim sto si ubacio suvisnu filozofiju.

Lokal za pusace je lokal gde je dozvoljeno pusenje, kao sto je prostor ili prostorija za pusenje prostor ili prostorija gde je dozvoljeno pusenje. Nije obavezno pusiti, ali je u tom prostoru ili toj prostoriji dozvoljeno pusenje. jasno je i tebi, samo u nedostatku argumentacije, dodajes neke suvisne price.
U firmi gde sam raio postojao je prostor za pusenje, jasno obelezen. Nije pusacima zabranjen pristup, ali ako udju tu nemaju se sta buniti. Na pauzi ja odem da pijem kafu i pusim kao covek. Ako je neko hteo da nesto razgovara samnom dodje tamo i pricamo, ne mora biti pusac. Dobrovoljno dodje, sedi i prica. Kako je dosao dobrovoljno, nema sta prigovarati i niko ne prigovara. Ako su pusaci dobili prostor u kojem je zabranjeno pusenje, mora im se dati i mesto gde mogu pusiti. Nema filozofije, prosta logika. Veci deo je sa ogranicenjem, ali postoji i oduska. Kako je osiguranje mocna organizacija, uvela je ogranicenja.

Bilo je komentara o zdravlju. Ja sa svojih 44 godina i 30 godina pusackog staza, zdravstveno i kondiciono stojim bolje od velikog broja nepusaca koje poznajem. Bez problema mogu da istrcim svojih 6-10km i izvozim svojih 20km svaki drugi-treci dan u teretani. U ratu sam nosio pancir i sljem 24 sata, i kad spavam, pusio dve kutija cigara i nikakvih problame sa zdravljem nisam imao.
Ako je covek zdrav i kondiciono spreman, ako mu je dobar imunoloski sistem cigare mu ne moze smetati. Smetaju miilon drugih stvari. Kada se zdravlje pokvari iz nekog razloga onda sve moze smetati i pogorsavati zdravlje.
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!18.10.2014. u 11:35 - pre 115 meseci
Citat:
2012:
Lokal za pusace je lokal gde je dozvoljeno pusenje, kao sto je prostor ili prostorija za pusenje prostor ili prostorija gde je dozvoljeno pusenje. Nije obavezno pusiti, ali je u tom prostoru ili toj prostoriji dozvoljeno pusenje. jasno je i tebi, samo u nedostatku argumentacije, dodajes neke suvisne price.


Stvar je samo u tome da javno mesto ne moze biti lokal za pusace. Ono za sta ja jesam je da moze da se registruje neka varijanta kluba/udruzenja gde biste imali to sto ti pricas.
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!18.10.2014. u 11:51 - pre 115 meseci
Citat:
2012:Bilo je komentara o zdravlju. Ja sa svojih 44 godina i 30 godina pusackog staza, zdravstveno i kondiciono stojim bolje od velikog broja nepusaca koje poznajem. Bez problema mogu da istrcim svojih 6-10km i izvozim svojih 20km svaki drugi-treci dan u teretani. U ratu sam nosio pancir i sljem 24 sata, i kad spavam, pusio dve kutija cigara i nikakvih problame sa zdravljem nisam imao.

Super za tebe, ajde sad jos ubedi naucnike koji dokazuju suprotno. Ili one koji su umrli od raka pluca direktno izazvanog pusenjem.
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!18.10.2014. u 13:38 - pre 115 meseci
Mene uvek nasmeje kada se javi neki pusac u temi i objasni kako on moze i treba da pusi, i to uvek uz neko zanimljivo objasnjenje
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
93.87.128.*



+5251 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!18.10.2014. u 16:23 - pre 115 meseci
Pusenje definitivno nije nesto za sta se moze reci da ne smeta. Ili da nije stetno. Stetno je kao i vecina hemikalija sa kojima se susrecemo, u vecoj ili manjoj meri.

I pusacima smeta, samo na drugi nacin.

Ali je navika, slicna alkoholizmu, jedna specificna zavisnost. Koja ne izaziva halucinogene intoksikacije, ali izaziva neke druge nus pojave. Ukljucujuci i smrad ustajalog dima koji se hvata po odeci.

Sto se "smrada tice" on je znacajan, ali bih podsetio da i smrad kucnih ljubimaca(i u stambenom prostoru miris mokrace, i miris odela iz takvog prostora) nije "sanel", pa se ne drami, nego se bulazni o "ljubavi", a u stvari je poprilicna mora i obaveza.

Sve mogu da se slozim, da je duvan na odredjen nacin stetan(u vecim kolicinama nikotin je otrov), konzumiranje moze da izadje iz okvira pristojnosti, da su ustajali talozi dima smrdljivi, ali ZABRANA jedne takve aktivnosti, koja je sa svojim osobinama poprilicno paralelna, u vecoj ili manjoj meri sa ...zvakama, alkoholom, kucnim ljubimcima..mislim da nije put u "normalno" drustvo.

Ali ovo drustvo, poprilicno nezrelo i neobrazovano, najvise voli da se polarise, na ove i one, na pripadnike za i pripadnike protiv, da se RADUJE i pozdravlja sikaniranje drugih, iz okvira ISTE zajednice, posto ni birokratija nije iznad "gliba" stereotipa.

I taj detalj je ono ZABRINJAVAJUCE. Nevozaci(ili "biciklisti") se raduju sikaniranju i kaznjavanju vozaca(nije da nema bahatih), nepusaci su presrecni zbog sikaniranja pusaca, vecina nas je indiferentna prema sikaniranju trudnica ili novinara...valjda je to posledica osmatranja "licnog profila" i nezelje da se uredi zajednica, vec da se samo SEBI ugodi...idemo dalje..samo ne znam gde...
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!18.10.2014. u 16:33 - pre 115 meseci
Citat:
2012: mora im se dati i mesto gde mogu pusiti. Nema filozofije, prosta logika.

E vidiš, tu si se preje'bao. Izgleda da ne mora.
A ti možeš zapaliti jednu u udobnosti doma svog, pa na miru i tišini poraditi malo na toj filozofiji i logici.


 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!18.10.2014. u 17:13 - pre 115 meseci
Primam studentkinju na stan. moze da pusi.
 
Odgovor na temu

Kovacevic Vladimir

Član broj: 131509
Poruke: 1237
*.dynamic.sbb.rs.



+346 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!18.10.2014. u 17:47 - pre 115 meseci
Off

Lekar pacijentu: "Moraš prekinuti pušenje - umrećeš!!!"

Pacijent: "Blago Tebi! Ti ćeš umreti zdrav!"

Pozdrav
Vladimir
It´s easy to play any musical instrument:
all you have to do is touch the right key at the right time and the instrument
will play itself.
Johann Sebastian Bach
(1685 - 1750)
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!18.10.2014. u 19:18 - pre 115 meseci
Citat:
Shadowed: Sta tebe zabole koje cu ja trovanje da prihvatim koje necu?
Evo, reci, sta se tebe uopste tice?
...

Pa pazi, tacno je to i ja to tako ceo zivot. Jos kad sam bio klinac bio sam drcan "do zla Boga" i nisam dao nikome da odlucuje o mojim stavovima, prohtevima, zeljama... pa cak ni svojim roditeljima, a kasnije ni ostalima. Neko bi rekao "tvrdoglavost, svojeglavost" i slicno ali ja sam to video drugacije - kao moju licnu slobodu, kao klinac i mladic kao neki bunt a kasnije bukvalno ponosan na to sto zivim kako ja hocu i tacka.

Tako da razumem ovo sto si napisao, skroz. I podrzavam takav stav.

Samo, zakonodavac se ne slaze sa tobom. Zakonodavac kaze da nemas to pravo, da biras kojim ces trovanjem da budes trovan. A narocito bitno - ne zanima ga da li ces, da li ti to prihvatas ili ne. Jednostavno si u ocima zakonodavca ignorisan po tom pitanju. Jednostavno zakonodavac ne dozvoljava da se trujes duvanskim dimom i tacka, velika tacka. Mozes ti da budes drcan koliko god hoces ali zakonodavac neumoljivo ignorise tvoje stavove po tom pitanju - ignorise i tebe kao pojam!

A nesto ne vidim da se zalis na zakonodavca. Prihvatas smerno i pokorno sve od strane zakonodavca i ne pitas ga cak ni zasto te ignorise po pitanju odlucivanja o tome sta ces da prihvatis kao trovanje a sta ne.

Ili te ne zanima ako se poklapa sa tojim stavovima?!

I samo da se razumemo, ne obracam se licno tebi, samo koristim nesto sto si napisao a provejava kroz temu a niko tako explicitno nije to rekao/napisao. Uglavnom se svi trude da to na neki nacin "zaviju u oblande" zdravlja, morala, civilizacijskog pomaka...


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
93.87.128.*



+5251 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!18.10.2014. u 20:52 - pre 115 meseci
Najjaci su bas doticni sto su ubedjeni da IMAJU neki "izbor"..dok ne shvate da nemaju..nikakav

Ali to su duge staze..

Vakcinisace ih ...vec necim

Nema tu nikakve "relativizacije", prosto me glava boli od razmisljanja i opreza od svih, raznih OTROVCNA, u hrani, odeci, hemikalijama, vakcinama, aditivima... pa sada vidim i "novu modu", sa "ekoloskim" premazom za gradju..cuvenim "oplatolom"..

Pa NIKO nije zabranio gradjevinsku industriju..a trebalo bi..koliko stete nanosi..

Nema nikakve relativizacije, samo se ukazuje na preterivanje i navodno pruzanje nekakvih "izbora...

Zivo me zanima "izbor" gradjana Bora, Panceva, Uzica...

Moze to ogranicenje i normalnije da se aplicira, a ne prenemaganje i preterivanje..u stilu novokomponovanih experata
 
Odgovor na temu

branko tod

Član broj: 325192
Poruke: 3937



+9457 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!18.10.2014. u 21:02 - pre 115 meseci



Ovo je najbolje rešenje
Blago onome ko rano poludi, ceo zivot mu u veselju prodje

 
Odgovor na temu

2012

Član broj: 296004
Poruke: 248



+926 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!18.10.2014. u 23:00 - pre 115 meseci
Citat:
DaliborP:
Citat:
2012:Bilo je komentara o zdravlju. Ja sa svojih 44 godina i 30 godina pusackog staza, zdravstveno i kondiciono stojim bolje od velikog broja nepusaca koje poznajem. Bez problema mogu da istrcim svojih 6-10km i izvozim svojih 20km svaki drugi-treci dan u teretani. U ratu sam nosio pancir i sljem 24 sata, i kad spavam, pusio dve kutija cigara i nikakvih problame sa zdravljem nisam imao.

Super za tebe, ajde sad jos ubedi naucnike koji dokazuju suprotno. Ili one koji su umrli od raka pluca direktno izazvanog pusenjem.


To sto naucnici dokazuju nesto ne znaci da su i sami uvereni u to. Jednostavno, velika se para okrece u toj prici oko zabrane, skupljaju se politicki poeni i to je cela pozadina price. To sto naucnici dokazuju prvo treba pogledati kroz prizmu novca, a kasnije kroz neku naucnu tezinu tvrdnje. Normalno, kao sto sam vec nekoliko pota ponovio nema ova kampanja veze se brigom za nekoga ko je umro od raka pluca direktno izazvanog pusenjem, a moguce je da takav i ne postoji. Jedina osnova je interes, materijalni interes, ne briga za nekoga. Vi nepusaci ste izabrali da ne pusite, jedan deo zato sto mu pusenje 'nije leglo", ali ima i jedan veliki deo koji je u ovom filmu kao posledica kampanje i price o "velikoj stetnosti". Nema veze, takav je sistem.

Vecina ljudi su po svom karakteru poltroni i konformisti i jednostavno sada je ispravno da se bude u filmu nepusaca, da se napadaju pusaci za sva zla, da se jedu nekakva g*vna od zdrave hrane, da zene budu anoreksicne, to je moderno. Ne krivim ja vas i nema logike da se natezemo, takvi ste, tolko vam je kapacitet, prihvatatajte sve price sa TV-a, i robujte zabranama. Nema svrhe ova diskusija. Mi koji pusimo nastavicemo da pokusavamo da praktikujemo svoje uzivanje kako se snadjemo, vi pokusavajte da nas sprecite i to je to.

Vidis iz ove zabrane pojavila se jedna subkultura, jedna nova pojava, to su druzenje, upoznavanja, cak i vise od toga, ljudi koje mozes videti u bastama restorana ili na mestima za pusace. Zimi se baste ograde nekakvim plasticnim materijalima, postave se lampe kao za kokoske, podele se cebici ljudima koji tamo sede i to su pusaci, ljudi koji zele uzivati u "svom pusenju" placajuci cenu i pruzajuci otpor umisljenim reklamnim kampanjama o zdravlju iz kojih stoji goli materijalni interes. E ti ljudi su nova subkultura, u tim prostorima stvara se nova zajednica. Zbog prijateljstva i druzenja sede tu i nepusaci, u jednom momentu svima ce do*urciti, i ode vasa zabrana u vetar. Ko sto se polako legalizuje konzumiranje droge, kao sto je zabranjeno internet kladjenje, ali polako se ukida zabrana.

U medjuvremenu ja cu ljude nuditi da zapale, vi im pricajte da je to stetno. Ja cu iznositi svoj primer kako mi nije nista, a objasnjavacu da je vasa kampanja na nivou kampanje za vakcinaciju protiv pticjeg gripa (isto potvrdjene od naucnika i Svetske zdravstvene organizacije). Vi ih plasite nekim svojim pricama.

Ja jos nisam cuo za primer da je neko umro od posledica direktno izazvanih pusenjem, ali sam citao za slucaj devojke koja je umrla od trovanja (sepse) direktno izazvano pirsingom, tako da treba i to zabraniti.
Citao sa mnogo slucajeva dobijanja HIV-a i Hepatitisa izazvanog tetoviranjem, tako da treba i to zabraniti.
Citao sam da je mnogo veca verovatnoca dobijanja vasi kod ljudi sa dugom kosom, tako da treba i to zabraniti.
Ima jos mnogo takvih apsurdnih primera. Naravno da se ja ne slazem sa takvim zabranam, ali vi koji ste zagovornici zabranjivanja razmslite o tome.






 
Odgovor na temu

2012

Član broj: 296004
Poruke: 248



+926 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!18.10.2014. u 23:15 - pre 115 meseci
Skoro sam na jednom satelitskom kanalu (makedonskom) gledao za skup lekara u Skopju koji su odrzali kongres i najavljuju veliku akciju i proteste zasto lekari nisu ulkjuceni u postupak izdavanja gradjevinskih dozvola. Njihov stav je da su vodeci se "brigom za zdravlje zajednice" odlucili da se pobune zbog toga sto ih nema u tom postupku odlucivanja, jer su oni najkvalifikovaniji za "brigu o ljudima".
Pretpostavljam da ce taj svoj angazman naplacivati, ali vazna je "briga za ljude". Mozda se kasnije i naucno utvrdi da je bilo smrtnih slucajeva direktno izazvanih losim rasporedom zgrada ili kuca.
 
Odgovor na temu

branko tod

Član broj: 325192
Poruke: 3937



+9457 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!19.10.2014. u 01:10 - pre 115 meseci
2012

Ja sam pobornik zabrane pušenja duvana, a prvenstveno što mi sve više smeta
zdravstveno dim i to iz mog okruženja, porodice. Nisam nikada pušio cigarete,
ali sam se jedno vreme folirao sa lulom. Ali sam presedeo noći i dane u oblacima
kafanskog dima.Ko je išao u kafane pre 30 godina zna kako su izgledale.Jezivo,
bukvalno se nije video drugi kraj lokala.
Zato i ne učestvujem u diskusijama jer sam sigurno pristrasan na štetu pušača.
Ponekad pokvareno ubacim neku sliku zabrane, iznoseći tako moj stav. I dalje ću.
A boriću se da bar kod mene u kući pušači ostave to zlo.
Pišem direktno tebi jer me je jedna tvoja postavka nagnala na razmišljanje. Rekao
si : E ti ljudi su nova subkultura, u tim prostorima stvara se nova zajednica.
Zbog prijateljstva i druzenja sede tu i nepusaci.
I ja sam kao nepušać primetio to . A znaš na šta me to podseća. Podseća me na
alkoholičare koji piju ispred kioska i nagovaraju i druge da postanu alkosi.
Sećam se da se u pabovima u Londonu piće točilo do 11, i da su barmeni u 10 do
11, zvonili zvononom na šanku da naručiš još neko piće. Jer bar se zatvarao u 11,
ali si ti mogao da piješ do zatvaranja paba. Tako i gazde sa grejalicama i ćebićima,
sve je u funkciji love. I duvan i alkohol su pogubni ( alkohol normalno manje :D ),
i stvaraju naviku. Po svemu sudeći da se duvanska industrija svojski trudi da ubrza
stvaranje zavisnosti na razne načine, kroz nove vrste duvana, njegovu hemisku
obradu da bi regrutovala pušače u drugim zemljama .
Znaš kada si mlad misliš da si bog, a kada te stignu godine shvatiš da si uglavnom
posustali magarac koji nije shvatao da nije najpametniji.
Moj teča je pušio jezivo, dve kutije, i umro je od raka pluća. Desetak godina kasnije
umrla je i tetka, koja nikad nije zapalila cigaretu, od hronične opstrukcije pluća , koju
je izazvao dim iz tečinih cigareta.

Blago onome ko rano poludi, ceo zivot mu u veselju prodje

 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
93.87.128.*



+5251 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!19.10.2014. u 09:22 - pre 115 meseci
Zna se tacno kako je nastala "panika" oko duuvana i inputiranje "otrovnih" posledica.

PA se nastavilo sa "mastima", belim secerom..itd

Kafa je do pre neku godinu bila STETNA, a sada se provlace i neke cinjenice da je cak izuzetno korisna, u KONTROLISANIM kolicinama.

Znanje lavira, zbog raznih uzroka.

Trebalo bi procitati istoriju duvana, pa konstatovati neke cinjenice. A hajka je pocela krajem sedamdesetih, kada su kapitalisti proracunali "izgubljene" minute na cigaret pauzama.

Sa druge strane, najlakse je formirati krivicu, makar i lazno, da bi se preduzela akcija..ne samo u slucaju duvana...

Ali to je malo slozenije za razumevanje, prosto me cudi kako neki "slobodnomisleci" prihvataju takve trakalice...i jeftine socio zamke.
 
Odgovor na temu

branko tod

Član broj: 325192
Poruke: 3937



+9457 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!19.10.2014. u 10:17 - pre 115 meseci


Ako laže koza, ne laže rog. Pluća nepušača i pluća pušača
Blago onome ko rano poludi, ceo zivot mu u veselju prodje

 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!19.10.2014. u 11:45 - pre 115 meseci
Citat:
U medjuvremenu ja cu ljude nuditi da zapale, vi im pricajte da je to stetno. Ja cu iznositi svoj primer kako mi nije nista, a objasnjavacu da je vasa kampanja na nivou kampanje za vakcinaciju protiv pticjeg gripa (isto potvrdjene od naucnika i Svetske zdravstvene organizacije). Vi ih plasite nekim svojim pricama.

Slusaj, mozes ti da pricas sta hoces ali ljudi poput tebe, vladd-a, Slobe itd su proslost. Svet je uveliko svestan stetnosti pusenja, to vise ni nije tema za razgovor i diskusiju.

Nalazite se na margini drustva, i tamo cete i ostati.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Zabrana pušenja na javnim mestima!

Strane: << < .. 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 618016 | Odgovora: 2139 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.