Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Zabrana pušenja na javnim mestima!

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Zabrana pušenja na javnim mestima!

Strane: << < .. 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 618110 | Odgovora: 2139 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

branko tod

Član broj: 325192
Poruke: 3937



+9457 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!19.10.2014. u 21:23 - pre 115 meseci


Dokaz da duvan ne izaziva štetne posledice
Blago onome ko rano poludi, ceo zivot mu u veselju prodje

 
Odgovor na temu

2012

Član broj: 296004
Poruke: 248



+926 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!19.10.2014. u 21:28 - pre 115 meseci
Jedino mesto gde ne dozvoljavam pusenje nikome, cak ni samom sebi je automobil. Jedino se sa tom zabranom slazem, treba zabraniti i strogo kaznjavati pusenje u automobilu, ne samo vozaca vec i ostalih putnika. Postoji realna oposnost za ucesnike u saobracaju.
 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!19.10.2014. u 21:35 - pre 115 meseci
A to, vidiš, nije obuhvaćeno zakonom o istrebljenju pušača. Toliko o brizi zakonodavca (i osvetnički nastrojenih apologeta) za bezbednost, zdravlje i smanjenje svih rizika koje pušenje može da nosi.
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!19.10.2014. u 21:36 - pre 115 meseci
Citat:
Sceka:
Citat:
Shadowed: Sta tebe zabole koje cu ja trovanje da prihvatim koje necu?
Evo, reci, sta se tebe uopste tice?
...

Pa pazi, tacno je to i ja to tako ceo zivot. Jos kad sam bio klinac bio sam drcan "do zla Boga" i nisam dao nikome da odlucuje o mojim stavovima, prohtevima, zeljama... pa cak ni svojim roditeljima, a kasnije ni ostalima. Neko bi rekao "tvrdoglavost, svojeglavost" i slicno ali ja sam to video drugacije - kao moju licnu slobodu, kao klinac i mladic kao neki bunt a kasnije bukvalno ponosan na to sto zivim kako ja hocu i tacka.

Tako da razumem ovo sto si napisao, skroz. I podrzavam takav stav.

Samo, zakonodavac se ne slaze sa tobom. Zakonodavac kaze da nemas to pravo, da biras kojim ces trovanjem da budes trovan. A narocito bitno - ne zanima ga da li ces, da li ti to prihvatas ili ne. Jednostavno si u ocima zakonodavca ignorisan po tom pitanju. Jednostavno zakonodavac ne dozvoljava da se trujes duvanskim dimom i tacka, velika tacka. Mozes ti da budes drcan koliko god hoces ali zakonodavac neumoljivo ignorise tvoje stavove po tom pitanju - ignorise i tebe kao pojam!

A nesto ne vidim da se zalis na zakonodavca. Prihvatas smerno i pokorno sve od strane zakonodavca i ne pitas ga cak ni zasto te ignorise po pitanju odlucivanja o tome sta ces da prihvatis kao trovanje a sta ne.

Ili te ne zanima ako se poklapa sa tojim stavovima?! :)

I samo da se razumemo, ne obracam se licno tebi, samo koristim nesto sto si napisao a provejava kroz temu a niko tako explicitno nije to rekao/napisao. Uglavnom se svi trude da to na neki nacin "zaviju u oblande" zdravlja, morala, civilizacijskog pomaka...


Pozdrav!





Omasio si poentu totalno. Ne radi se o izboru cim ces da se trujes nego izboru cime ces da dozvolis da te drugi truju. A razlog za post je to sto je Vladd napisao da nema smisla da se zalim na to sto me truju duvanom a ne zelim se sto me truju drugim stvarima. E, pa ako me truju sa X stvari, ja cu sam da odaberem za koji deo od X cu da se bunim i ako se bunim samo za jednu (a nije samo jedna), to toj jednoj nije nikakvo opravdanje. Dakle, ne radi se o stavu zaknodavca nego o stavu Vladd-a.
To je kao da ja vidim da te neko osamari pa dodjem pa te i ja osamarim pa kad krenes da negodujes ja ti kazem "sto se bunis, nisi se ni za njega bunio".
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!19.10.2014. u 21:36 - pre 115 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic:
Ti to vidis kao dobru stvar, i to je tvoje vidjenje. Ja to vidim kao jos jednu nesenzibilnu zabranu - zabrane radi i tom zabranom su kaznjeni i ljudi koji nisu bili netolerantni, a pusaci su.

Vidim kao dobru stvar, jer sam licno video kako izgleda i jedan i drugi sistem. I posle toliko godina zabrane i sami pusaci ne zele da se vrate na staro, jer su se odvikli da smrde na dim ili da borave u zadimljenom prostoru.

Da, pretpostavljam da ima i drugih, koji misle da im je sloboda ugrozena, ali ja i dalje ne mislim da je bilo sta drugo od totalne zabrane bolja stvar. Totalna zabrana donosi toliko pozitivnih stvari, i fokus na pusenje kao losu stvar. Sam si rekao, 42% ljudi u Srbiji pusi. Sta je tacno dobro u tome? Svaka mera protiv pusenja treba da bude pozdravljena.

Opet, pusenje nije zabranjeno, niti treba da bude. Ali svakako jedno moderno drustvo treba da na sve nacine pokazu koliko je stetno i da ne tretira to kao neku normalnu praksu. To je i deo obrazovanja i poruka treba da bude jasna.
 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!19.10.2014. u 21:40 - pre 115 meseci
Citat:
SlobaBgd:
A to, vidiš, nije obuhvaćeno zakonom o istrebljenju pušača. Toliko o brizi zakonodavca (i osvetnički nastrojenih apologeta) za bezbednost, zdravlje i smanjenje svih rizika koje pušenje može da nosi.

Ako se ne varam, pusenje je zabranjeno u javnom prevozu (i taksijima) nekoliko godina, ali i dalje ne funkcionise?
 
Odgovor na temu

2012

Član broj: 296004
Poruke: 248



+926 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!19.10.2014. u 22:00 - pre 115 meseci
@branko tod

Vidim skupljas slicice, imas li neku da pokazes kolika je smrtnost kod nepusaca koji nisu ulazili u lokale/objekte/prostore u kojima se pusi.

Ja sam za kompromisno resenje, mislim da sam citao negde da je tako u Ceskoj (moze se javiti neko da demantuje) da ima lokala u kojima se moze pusiti i lokala u kojima ne moze. Vlasnik restorana odlucuje kakvu ce ragistraciju napraviti. Sa moje tacke gledista to je najpostenije.

Imas li neku slicicu koja pokazuje koliko lekara pusi. Ja ih poznajem dosta i dobar deo pusi. Jednom sam se zateko u jednom hotelu gde je bila vecera (kongres lekara) i da ti kazem da je bilo dima kao u kafanama od pre 30 godina koje ti pomenu, a kojih se i ja secam.

Da pricamo objektivno, ima studija koje pokazuju stetnost duvana, ne sporim to. Nisam strucan da to odbacujem, ali i ne prihvatam bas a priori, bas iz razloga velikog broja lekara pusaca.
MEDJUTIM tvrdim da reklamna i cela ostala kampanja u vezi zabrane pusenje nije posledica brige za zdravlje ljudi vec je pozadina sasvim drugacija. Kao sto tvrdim da nema logike apsolutna zabrana pusenja u prostorijama u kojima nije obavezno boraviti kao sto su pomenutu ugostiteljski objekti, vec treba omoguciti pravo izbora. Onda napraviti analizu stetnosti pusenja na nepusace koji ne borave u prostoru u kojem se pusi, i normalno posle angazovati tebe da skupljas slicice i da ih ovde objavis.
 
Odgovor na temu

2012

Član broj: 296004
Poruke: 248



+926 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!19.10.2014. u 22:14 - pre 115 meseci
Imam jedno pitanje za nepusace.
Kad imas prijatelja sudiju ili predsednika suda koji je pusac i odes kod njega na posao da ga posetis, kad sekretarica donese kafu i ponudis ga cigarom sta ce se desiti:
- prihvatice cigaru i zapaliti
- predloziti da izadjete napolje ispred zgrade suda
- reci da je zabranjeno pusenje i da podrzava zabranu
 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!19.10.2014. u 22:18 - pre 115 meseci
Citat:
2012:
Ja sam za kompromisno resenje, mislim da sam citao negde da je tako u Ceskoj (moze se javiti neko da demantuje) da ima lokala u kojima se moze pusiti i lokala u kojima ne moze. Vlasnik restorana odlucuje kakvu ce ragistraciju napraviti. Sa moje tacke gledista to je najpostenije.

Ovo nije uopste dobro niti posteno resenje. Jer ce se svi lokali izjaviti kao pusacki, i opet nepusac ne moze posteno sesti.
Da li ti nisi skoro bio u Srbiji, ili ne izlasis? Kod nas je fora da treba deo biti za nepusace.... ima ga, ali kao da ga nema u 99% lokala!
 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!19.10.2014. u 22:20 - pre 115 meseci
Citat:
2012:
Imam jedno pitanje za nepusace.
Kad imas prijatelja sudiju ili predsednika suda koji je pusac i odes kod njega na posao da ga posetis, kad sekretarica donese kafu i ponudis ga cigarom sta ce se desiti:
- prihvatice cigaru i zapaliti
- predloziti da izadjete napolje ispred zgrade suda
- reci da je zabranjeno pusenje i da podrzava zabranu

Nazalost, nista od toga, on ce vec cumiti cigaretu, jer ga briga ;)
Ali jos gore - i obicni radnici, svi u sudu su ranije pusili! Dodjes da overis dokumente, dodjes po LK, itd. oni cume.... da li je to korektno?
 
Odgovor na temu

2012

Član broj: 296004
Poruke: 248



+926 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!19.10.2014. u 22:26 - pre 115 meseci
Nisam skoro bio u Srbiji, tacnije bio sam prosle godine u februaru.
Nisi me razumeo, ne pricam o prostoru za pusace. Vec o lokalu, znaci ceo prostor za pusace ili za nepusace. Ako ste vi nepusaci reprezentativni broj neko ce se odluciti da otvori lokal za nepusace jer ce videti interes u tome.
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!19.10.2014. u 22:31 - pre 115 meseci
Samo da pojasnim jer ocigledno uvek treba da se crta...

Citat:
@Dexic
...AKo ti smeta sto govorim istinu...

Opet se interpretira na svoju ruku ono sto napisem?! Nikakve veze nema ovo citirano - pisao sam o kulturi dijaloga, izrazavanju. Istina, pa i oko toga bi mogli da se nadgornjavamo i to uspesno ali je to u principu "mlacenje prazne slame" po meni jer tebi ne vredi nista govoriti kad nesto pikujes. Ili nekoga... (npr Ventura, dosadio si apsolutno svima bio!). Sada si se namerio na Ivana... pa ok, moze to tako ali smara, vec vidjeno, dosadno... Odjavljujem se od "razgovora" sa tobom.

@Shadowed - Jok. Ni ti nisi procitao dobro ono sto sam napisao, odnosno tumacis kako ti je doslo. Nisi ti licno u pitanju, samo sam iskoristio tvoje reci (zato sam citirao i objasnio zasto) da poentiram u pravcu konkretnog pitanja teme i odnosa zakonodavca sa nagovestajem o buducim potezima istog a kao osvrt na to da se u stvari masi poenta ali skroz jer bukvalno nikoga od zakonodavaca u stvari nije briga za zdravlje nepusaca (konkretno) kao ni do misljenja nepusaca ili pusaca ili bilo kog coveka/stanovnika/zitelja... i da je rec o necemu sasvim drgacijem u samoj osnovi. A nije nas zakonodavac to izmislio, to je izmisljeno negde drugo i samo se kopira cim se svati smisao (da ne navodim ko i kada i kako i zasto je izmislio ne samo ovo za pusenje, a neko je to i pomenuo bas skoro...). Po ovom pitanju se odjavljujem od "razgovora" sa tobom.


Pozdrav!


"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!19.10.2014. u 23:05 - pre 115 meseci
Citat:
2012:
Nisam skoro bio u Srbiji, tacnije bio sam prosle godine u februaru.
Nisi me razumeo, ne pricam o prostoru za pusace. Vec o lokalu, znaci ceo prostor za pusace ili za nepusace. Ako ste vi nepusaci reprezentativni broj neko ce se odluciti da otvori lokal za nepusace jer ce videti interes u tome.

Ali, covece, oni ne razmisljaju tako... vide da svugde idu pusaci, i oni naprave pusacki kafic/restoran!
Nece da cekaju da se nakupe nepusaci, kad mogu odmah da im dolaze pusaci.. ne gleda niko na duge staze ovde! Inace bi mi imali nepusacka mesta.
Sta briga gazdu to, kad on ne udise dim licno? Radnici udisu.

Da li vi stvarno toliko ne kapirate koliko su pusaci silni u ovoj zemlji i dalje? Idemo negde, ja moram da zapalim.... ne morate svi, sve vreme, na svakom mestu... izadjite vani!

Sceka, ako ti smeta da li koristim rec "bazdi" vs. "smrdi", bespotrebno ides u krivinu sa temom, ti smaras.
 
Odgovor na temu

branko tod

Član broj: 325192
Poruke: 3937



+9457 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!19.10.2014. u 23:31 - pre 115 meseci
[quote]2012:

Jao pa ti si jedan od onih koji saosećanja sa nama u Srbiji deli iz inostranstva, i duboko saučestvuje u patnjama dok ne ugasi računar. Pa ti nisi bio ovde godinu i po dana,
i tvoja briga je na nivou dima cigarete od pre tri dana,

"Vidis iz ove zabrane pojavila se jedna subkultura, jedna nova pojava, to su druzenje, upoznavanja, cak i vise od toga, ljudi koje mozes videti u bastama restorana ili na mestima za pusace. Zimi se baste ograde nekakvim plasticnim materijalima, postave se lampe kao za kokoske, podele se cebici ljudima koji tamo sede i to su pusaci, ljudi koji zele uzivati u "svom pusenju" placajuci cenu i pruzajuci otpor umisljenim reklamnim kampanjama o zdravlju iz kojih stoji goli materijalni interes. E ti ljudi su nova subkultura, u tim prostorima stvara se nova zajednica. Zbog prijateljstva i druzenja sede tu i nepusaci, u jednom momentu svima ce do*urciti, i ode vasa zabrana u vetar. Ko sto se polako legalizuje konzumiranje droge, kao sto je zabranjeno internet kladjenje, ali polako se ukida zabrana."

Da li je ovo iskustvo iz te zelje u kojoj si i ne kažeš koja je ili iz Srbije ? Ako je odavde onda mora da ti neko šalje sličice nove kulture. Nemoj više da vi od preka vršite moralnu propagandu i edukaciu Srbije. Da ti do-urči u tom inostranstvu češao bi se ti sledeća dva meseca. A u kolima nedaš da puše da bi ih bolje posle prodao jer je to preko veliki adut.

Srbija se opametiti ne može !!!!!!!




[Ovu poruku je menjao branko tod dana 20.10.2014. u 00:47 GMT+1]
Blago onome ko rano poludi, ceo zivot mu u veselju prodje

 
Odgovor na temu

2012

Član broj: 296004
Poruke: 248



+926 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!20.10.2014. u 00:20 - pre 115 meseci
Ja nisam pomenuo saosecanja. Ja sam se ukljucio u temu/diskusiju na pitanje jednog diskutanta sta je sledece kad stisa hajka na pusace. Tamo sam naveo moja iskustva iz USA u vezi tezine ili BMI i lekarskog, u vezi osiguranja kao pusaca, isto iz USA. Pa sam napomenuo da je kampanja posla iz USA iako tamo ne postoji zdravstveni fond u obliku kakav je prisutan u Srbiji. Jednostavno sve ide preko osiguravajucih kuca, ali to nije tema.
Posle sam pomenuo zabranu upotrebu usisivaca vece snage od 1600W u Engleskoj, takodje u kontekst apsurdnosti tvrdnje da je zabrana uvedena kao posledica brige drzave za zdravlje stanovnistva. Posle sam pomenuo problem pronalazenje stana u kojem je dozvoljeno pusenje, to je iskustvo iz Londona, Engleska.

Ne radi se o saosecanju, vec o diskusiji i odbrani mog stava da pozadina NIJE BRIGA DRZAVE, vec je u pozadini nesto drugo. Ako ima kvorum i dovoljno slusaoca/citaoca objasnicu ti veoma lepo i razumljivo, cak i za usisivace.

Iskustva sa subkulturom su iz Londona, a mogu se videti i u Skopju, Zagrebu i na drugim mestima. U Londonu ispred pabova sede ljudi u tim "satorima" i puse. Veoma su prijateljski nastrojeni kad im se pridruzis, izlazio sam ispred restorana/paba da zapalim. Tamo je veci problem cena cigara, ko ima malu platu tesko da ce pusiti. Cena pakle je 6-7 funti, ako puse dvoje po jednu paklu to je 450 funti mesecno, to je kompletna potrosacka korpa za mesec dana ili pola necije kirije. ali ni to nije tema.

Da rezimiram. Zabrana pusenja je glogalni proces i veliki broj drzava se primio u kolo, ja sam mali da bih nesto promenio. Samo reagujem na teoriju da je to zbog brige drzave za mene ili nekog drugog clana drustva. Jednostavno nije to motiv.

Niko od diskutanata nije reagovao na moj komentar o prekovremenom neplacenom radu, isto iskustva iz Engleske. Po meni to je stetnije za moje zdravlje od pusenja, ali o tome niko, pa ni ti niste dali komentar. To je uredu, ali pusaci, e oni su svo zlo ovog sveta.

Kada na nekom engleskom forumu naletim na diskusiju koa sto je ova sa teorijom da je zabrana zbog moje dobrobiti, reagovacu na isti nacin.
 
Odgovor na temu

2012

Član broj: 296004
Poruke: 248



+926 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!20.10.2014. u 00:28 - pre 115 meseci
[quote]branko tod:
Citat:
2012:

Da ti do-urči u tom inostranstvu češao bi se ti sledeća dva meseca. A u kolima nedaš da puše da bi ih bolje posle prodao jer je to preko veliki adut.

Srbija se opametiti ne može !!!!!!!




[Ovu poruku je menjao branko tod dana 20.10.2014. u 00:47 GMT+1]

 
Odgovor na temu

2012

Član broj: 296004
Poruke: 248



+926 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!20.10.2014. u 00:49 - pre 115 meseci
[quote]branko tod:
Citat:
2012:

Da ti do-urči u tom inostranstvu češao bi se ti sledeća dva meseca. A u kolima nedaš da puše da bi ih bolje posle prodao jer je to preko veliki adut.

Srbija se opametiti ne može !!!!!!!




[Ovu poruku je menjao branko tod dana 20.10.2014. u 00:47 GMT+1]


Kada ti dosadi u inostranstvu zamenis ga drugim inostranstvom ili promenis posao ili promenis grad. vecina kada popizdi ona se udrogira ili napije, napije se redovno svakog petka i subote. Ja ne pijem, ne drogiram se i ne uzimam sredstva za smirenje, ja pusim i palamudim da me muka mine.

U kolima ne pusim i nedam da se pusi jer sam na jednom trening gledao posledice nesreca izazvanih pusenjem za vreme voznje. Onda sam imao licno iskustvo gde sam umalo izleteo zbog pusenje za vreme voznje. A i nekoliko godina sam koristio sluzbeno vozilo u kojem nije smelo da se pusi.
 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!20.10.2014. u 02:07 - pre 115 meseci
Citat:
Dexic:
Citat:
2012:
Imam jedno pitanje za nepusace.
Kad imas prijatelja sudiju ili predsednika suda koji je pusac i odes kod njega na posao da ga posetis, kad sekretarica donese kafu i ponudis ga cigarom sta ce se desiti:
- prihvatice cigaru i zapaliti
- predloziti da izadjete napolje ispred zgrade suda
- reci da je zabranjeno pusenje i da podrzava zabranu

Nazalost, nista od toga, on ce vec cumiti cigaretu, jer ga briga ;)
Ali jos gore - i obicni radnici, svi u sudu su ranije pusili! Dodjes da overis dokumente, dodjes po LK, itd. oni cume.... da li je to korektno?

Retko upotrebljavam ovakav vokabular koji sledi, ali ponekad se mora, kad sagovornik zasluži: Lupetaš i lažeš ovo što si napisao.
Radio sam u sudu, pre sve ove frke sa zabranama, i pušilo se samo u kantini suda. Ulazio sam u sudnice, u službene prostorije, na suđenja, u kancelarije sudija, u računski centar, u magacin materijala, prostorije obezbeđenja, i nigde se nije pušilo. Čak ni na parkingu suda. Za svo radno vreme, popušio bih tri cigarete, jednu u kantini uz kafu i dve na pauzi, na putu do pekare i nazad, na ulici.
Nego, dokaz da ne znaš o čemu lažeš je to da dođeš u sud po LK. LK se ne vadi u sudu. Ali zvuči zanimljivo da potkrepi neistine koje pišeš.
 
Odgovor na temu

dule_ns
Novi Sad

Član broj: 123863
Poruke: 257
194.247.212.*



+690 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!20.10.2014. u 08:13 - pre 115 meseci
Molim odgovor na jedno pitanje od zagovornika poštovanja izbora (2012, Sloba i sl):

Ako smatrate da dozvola/zabrana pušenja u kafanama, kafićima i restoranima treba da bude izbor vlasnika, da li takođe smatrate da dozvola/zabrana pušenja u prodavnicama (bilo kojim hrane, pića, odeće, hardvera ...) treba da bude izbor vlasnika. Ako ne, u čemu je razlika?
 
Odgovor na temu

ozocko

Član broj: 238899
Poruke: 110
*.adsl.eunet.rs.



+59 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!20.10.2014. u 09:46 - pre 115 meseci
mogu ja?...kao zagovornik izbora;

tacan odgovor glasi: - treba da budne stvar izbora, nema nikake razlike!

molim, fala lepo.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Zabrana pušenja na javnim mestima!

Strane: << < .. 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 618110 | Odgovora: 2139 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.