Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Zabrana pušenja na javnim mestima!

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Zabrana pušenja na javnim mestima!

Strane: << < .. 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 616386 | Odgovora: 2139 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!21.10.2014. u 23:31 - pre 115 meseci
Ti si i pisca za*ebao sa kolicinom napisanog smeca i glupostima.
 
Odgovor na temu

2012

Član broj: 296004
Poruke: 248



+926 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!21.10.2014. u 23:44 - pre 115 meseci
Koji deo nisi razumeo, mislis da je ne tacan ili se jednostavno ne slazes sa napisanim?

Pitam cisto da bih dao argumentaciju u prilog odbrane svojih stavova.

Ja pretpostavljam koji te deo najvise pogodio, ali ajde, neka drugi diskutanti nagadjaju.
 
Odgovor na temu

2012

Član broj: 296004
Poruke: 248



+926 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!22.10.2014. u 07:39 - pre 115 meseci
@branko tod

Hoces da menjamo slicice?

Stvari koje su taksativno navedene iz cega si izvuko
Citat:
branko tod: Bravo. Tvoji stavovi su super ! Podržavaju ih volovi !


nisu moji stavovi, ja sam samo primetio da se tome tezi i da se to zagovara i propagira. Doci ce to i u nase krajeve, samo polako.

prvo je dosla droga
dosla je demokratija
doslo je izrabljivanje radnika
dosla je zabrana pusenja
pederi su izasli iz ilegale
svi su zabrinuti za globlno zatopljavanje
cigani/romi su dobili svoju dekadu (svi se kao nesto brinu za njih)
price o vegetarijanskoj ishrani i generalno o "zdravoj ishrani" moze se cuti na svakom cosku
pocece i progon debelih
o kreditima da ne pricam
knige se sve manje citaju

to je cinjenicno stanje. Nema tu mojih ili tvojih stavova, to se desava, to je proces koji se odvija i koji je zahvatio i Ex-Yu.

Sada su u USA u modi privatni zatvori. Takozano javno-privatno partnerstvo. Investiras, izgradis zatvor i onda lobiras da se zaostri kaznena politika, da bi imao "musterije".

Skoro sam imao jednu ponudu za posao (honorarni). Tip sprema nekakvu disertaciju i trebala mu je analiza, testiranje hipoteze da se pojavom privatnih zatvora povecava broj osudjenika, kao i testiranje da li ta pojava ima linerni trend povecanja. Sacekaj, mozda cemo i o tome voditi diskuiju za neku godinu.
Sacekaj da se malo bolje prime izvrsioci, pa da vidis povecanje broja beskucnika.

P.S. ako hoces jos prognoza, pocecu da ti naplacujem.
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!22.10.2014. u 08:46 - pre 115 meseci


Samo holina (Choline) ti treba oko 500-550mg dnevno, što je 4-5 žumanca od jajeta ili oko 900gr brokolija. Možeš li pojesti 900gr brokolija? Vitamina B12, dalje, ima samo u namirnicama životinjskog porekla. Ako misliš svoju vegan ishranu da dopuniš vitaminom B12 iz životinjskih izvora, automatski više nisi vegeterijanac Većinu zdravstvenih problema uzrokovanih modernom ishranom sa puno masnoća rešava fizička aktivnost, poput dijabetesa tipa 2 ili povišenog krvnog pritiska.
 
Odgovor na temu

branko tod

Član broj: 325192
Poruke: 3929



+9456 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!22.10.2014. u 21:46 - pre 115 meseci
2012

Sada su u USA u modi privatni zatvori.

Zaostaje Usa za nama. Pa toga je bilo koliko hoćeš još pre dvadeset godina po Surčinu. Sa obaveznim pušenjem.
Blago onome ko rano poludi, ceo zivot mu u veselju prodje

 
Odgovor na temu

mihojla

mihojla
Član broj: 120688
Poruke: 188
93.186.74.215

Sajt: keramicar.sekon.net/akciz..


+34 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!25.10.2014. u 16:21 - pre 115 meseci
Citat:
Sada su u USA u modi privatni zatvori.
Boravak se plaća.
Kap vode...
 
Odgovor na temu

2012

Član broj: 296004
Poruke: 248



+926 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!29.10.2014. u 05:18 - pre 115 meseci
Sta se placa? Ko kome placa?
 
Odgovor na temu

branko tod

Član broj: 325192
Poruke: 3929



+9456 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!28.11.2014. u 07:33 - pre 114 meseci
Hajde malo da aktiviram temu, zaspala je. Malo čarke opet nije na odmet

Na upravo prošloj slavi skupilo se neko staro društvo kod drugara. Pojavi se tu i
drugarica N.N. koja je već 18 godina u USA. Normalno dobar deo društva povadi
cigarete i zapali. Na to se NN šokira , jer ona, muž i dete ne puše i reče da ona
nije osetila duvanski dim tri godine ( od zadnjeg boravka ovde ). U USA je nemoguće
da ti neko puši pod nosem ako ti to nećeš.

Blago onome ko rano poludi, ceo zivot mu u veselju prodje

 
Odgovor na temu

2012

Član broj: 296004
Poruke: 248



+926 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!28.11.2014. u 09:16 - pre 114 meseci
Citat:
branko tod: Hajde malo da aktiviram temu, zaspala je. Malo čarke opet nije na odmet :D

Na upravo prošloj slavi skupilo se neko staro društvo kod drugara. Pojavi se tu i
drugarica N.N. koja je već 18 godina u USA. Normalno dobar deo društva povadi
cigarete i zapali. Na to se NN šokira , jer ona, muž i dete ne puše i reče da ona
nije osetila duvanski dim tri godine ( od zadnjeg boravka ovde ). U USA je nemoguće
da ti neko puši pod nosem ako ti to nećeš.


Sto stalno pricas neke smesne price i iznosis neke nebuloze, a kad se nadjes u poziciji da trebas objasniti ono sto si napisao pocnes da postavljas neka glupa pitanja ne bi li izbegao odgovor ili jednostavno nestanes sa teme.

Tako i u ovom slucaju.
Ovde ima nekoliko mogucih momenata.

1. Drugarica vam se pravi malo blesava
2. Nije ti lepo objasnila kako to izgleda u praksi
3. Nisi lepo razumeo sta ti je pricala
4. Lepo ti objasnila, lepo si razumeo, ali si sve izokrenuo da bi bilo zanimljivo za temu.

Da ti pojasnim kako to funkcionise, da ne obmanjujes ljude ovde.

Ako je u nekom prostoru zabranjeno pusenje, onda je pusenje zabranjeno i tu je pojedinacna volja potpuno ne bitna.
Ako je u odrdjenom prostoru dozvoljeno pusenje, onda onaj koji pusi nece ni pitati za misljenje da li ce zapaliti i apsolutno je ne vazno da li ti nesto hoces ili neces. Pretpostavlja se da ako boravis u tom prostoru nemas nista protiv pusenja.
Kako je prostorija u kojoj ste sedeli PROSTORIJA U KOJOJ JE DOZVOLJENO PUSENJE, nema niko potrebe da posebno pita tvoju drugaricu sta o tome misli.

Ja sam pusac i savrseno dobro sam upoznat sa svojim obavezama i svojim pravima, a na njihovom tlu sam proveo nekoliko godina.
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!28.11.2014. u 09:27 - pre 114 meseci
Citat:
branko tod:Normalno dobar deo društva povadi cigarete i zapali.

Zasto je to "normalno"?
 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!28.11.2014. u 09:30 - pre 114 meseci
A zašto nije normalno?
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!28.11.2014. u 09:46 - pre 114 meseci
Ako je drugar pušač koji je takođe zapalio, sve je u redu. Ako nije onda nije u redu.
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!28.11.2014. u 09:48 - pre 114 meseci
Citat:
SlobaBgd: A zašto nije normalno?

Zato sto nije 1950-ta godina.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9490
89.216.32.*



+10253 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!28.11.2014. u 12:02 - pre 114 meseci
Citat:
branko tod:Na to se NN šokira , jer ona, muž i dete ne puše i reče da ona nije osetila duvanski dim tri godine ( od zadnjeg boravka ovde ).
U USA je nemoguće da ti neko puši pod nosem ako ti to nećeš.

Sve znam ! Znam kako izgeda i faca te NN osobe dok izgovara: "Bouže, bouže !? Pa nije valjda da ui oude i dalje pušite ?! Mi u Šikagou odauno ne pušimo, i tamo kod nas u Američka demokuatija, niko ne može da puši ako ja to ne dozvouljauam".

Stvarno sam tolerantan, ali sam se nagledao tih koji se oko Božića vrate "preko bare" ili bar "preko grane" pa počnu da se pro*eravaju, kako je "tamo kod njih", a mi kao ne znamo, nemamo ni TV ni internet, i svi smo kao u pedesetim godinama prošlog veka, željni da nam ovi ispričaju kako je tamo ...

OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!28.11.2014. u 12:20 - pre 114 meseci
@Java
Bravo! Evo sad odmotavam film sa scenom koju si opisao, i nalazim sličnost sa nekim ljudima koji svrate u rodnu grudVu s vremena na vreme i najviše popuju kako je tamo onako a ovde ovako i kako i ovde treba da bude onako. I kad ih pitam da li bi se vratili ovde da je ovde onako, kažu - ne, ipak su se tamo uklopili. Pa čekaj, majku mu ebem, zar se nisi i ovde uklopio za trideset godina koliko si bio naš, dok nisi otišao tamo i postao njihov?! I smeta im pušenje, i glasna muzika, ali ne odbijaju domaće pečeno prase, sarme, domaće sitne kolače i domaće crno vino. Znači, polutani. Ni njihovi ni naši.
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12848



+4784 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!28.11.2014. u 12:26 - pre 114 meseci
A je l' mora sve da smeta ako nesto smeta?
 
Odgovor na temu

shadow-bg
Ciric Vukasin
Preduzetnik
Beograd

Član broj: 189835
Poruke: 313
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.bgwireless.net


+293 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!28.11.2014. u 12:42 - pre 114 meseci
Ja i zena smo nepusaci, ja sam se navikao da sam skoro uvek u duvanskom dimu, ali ona je izuzetno osetljiva na duvanski dim. Toliko je osetljiva, da mi sednemo na klupicu u sumi, i onda mi se zali kako joj smrdi duvan. Ja ne osecam, gledam okolo, cak nju napadnem da je pocelo da joj se prividja dim, kad smo ustali i krenuli, 50m dalje(!!!) zena sedi na klupici i pusi, ja je nisam primetio jer je bila zaklonjena drvetom, a vetar je izgleda pirkao u nasem pravcu. Ja kad god se vratim spolja moram da skidam svu odecu i da se tusiram, jer smrdim na duvan, jer sam u nekom momentu morao da budem u duvanskom dimu (kafic, autobuska stanica, ispred ulaza u objekte...).

Ne znam kako je u USA, nisam nikad bio, ali sam za proslu novu godinu bio u Budimpesti sa zenom 7 nocenja. To je bila prijatna promena. Nigde nema pusaca. Za tih 7 dana nijednom se nismo usmrdeli na duvan niti smo ga osetili. Kad smo se vratili u Srbiji, bukvalno na prokletoj granici smo se opet usmrdeli (izasli pusaci ispred autobusa da zapale). Od kako smo se vratili, postao sam i ja netolerantan na duvan, i jako bih voleo da se donese zakon kao u Madjarskoj.
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!28.11.2014. u 13:50 - pre 114 meseci
Citat:
shadow-bg: Od kako smo se vratili, postao sam i ja netolerantan na duvan, i jako bih voleo da se donese zakon kao u Madjarskoj.

Sad ce da te optuze da pro*eravas cim si si vratio preko grane, dosao si nazad da popujes...
 
Odgovor na temu

branko tod

Član broj: 325192
Poruke: 3929



+9456 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!28.11.2014. u 13:56 - pre 114 meseci
Au, al ste navalili. Za mene bi bilo normalno da ne zapale, ali na zalost kada su se svi naručali
povadiše nekoliko njih cigarete , bez imalo griže savesti, jer su tako navikli i zapališe .
Moja drugarica priča odlično srbski jer je studirala književnost i par godina predavala u školi
pre odlaska. Sada živi u Orange Couty, LA. Ko zna gde je to zna da je to elitni kraj i da je
sasvim moguće živeti tu i ne naići na pušača , ako izbegavaš restorane gde je dozvoljeno
pušenje.
Moj brat od tetke mi je još pre desetak godina pričao da je u NY morao sa nekog
15 sprata da silazi na ulicu i puši u žutom kvadratu na trotoaru, a dok je stanovao u hotelu
morao je da drži otvoren prozor i da duva napolje kada je palio cigarete jer su se iz susedne
sobe žalili na duvanski dim koji je ispod vrata izlazio u hodnik.
212, objasni mi šta imaš protiv mene i što me stalno prozivaš, Normano da smo sedeli u stanu
gde domaćinu nije palo na pamet da kaže zabranjeno pušenje, a normalno da žena ima pravo
da iznese svoje zapažanje.
212, jesi li bio u Orange Couty, sa obzirom da si živeo , kako kažeš u USA par godina ?

Blago onome ko rano poludi, ceo zivot mu u veselju prodje

 
Odgovor na temu

Windows2
behind the shades

Član broj: 305979
Poruke: 167



+585 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!28.11.2014. u 15:08 - pre 114 meseci
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Zabrana pušenja na javnim mestima!

Strane: << < .. 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 616386 | Odgovora: 2139 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.