Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Zabrana pušenja na javnim mestima!

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Zabrana pušenja na javnim mestima!

Strane: << < .. 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 618326 | Odgovora: 2139 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

branko tod

Član broj: 325192
Poruke: 3937



+9457 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!28.11.2014. u 19:48 - pre 114 meseci

Da nepušači ostanu u formi



Blago onome ko rano poludi, ceo zivot mu u veselju prodje

 
Odgovor na temu

2012

Član broj: 296004
Poruke: 248



+926 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!29.11.2014. u 05:10 - pre 114 meseci
Citat:
Au, al ste navalili. Za mene bi bilo normalno da ne zapale, ali na zalost kada su se svi naručali
povadiše nekoliko njih cigarete , bez imalo griže savesti, jer su tako navikli i zapališe .
Moja drugarica priča odlično srbski jer je studirala književnost i par godina predavala u školi
pre odlaska. Sada živi u Orange Couty, LA. Ko zna gde je to zna da je to elitni kraj i da je
sasvim moguće živeti tu i ne naići na pušača , ako izbegavaš restorane gde je dozvoljeno
pušenje.


Code:
Pojavi se tu i
drugarica N.N. koja je već 18 godina u USA. Normalno dobar deo društva povadi cigarete i zapali. Na to se NN šokira , 


Teoretski je moguce da ne naidje na pusaca, prakticno malo teze, ali drugarica se SOKIRALA! Zbog cega se sokirala? Odakle je to otisla u USA da joj nisu poznati nasi obicaji?
Zbog toga kazem da se pravi blesava, a i ti sa njom zajedno.

Citat:
U USA je nemoguće da ti neko puši pod nosem ako ti to nećeš.

Ovo je sada prseravanje, ako je stvarno to izjavila. Objasnio sam ti kako ide sa pusenjem. Ako je zabranjeno, onda je zabranjeno, ako je dozvoljeno onda je dozvoljeno i niko nikoga ne pita za posebnu saglasnost.

Citat:
Moj brat od tetke mi je još pre desetak godina pričao da je u NY morao sa nekog 15 sprata da silazi na ulicu i puši u žutom kvadratu na trotoaru, a dok je stanovao u hotelu
morao je da drži otvoren prozor i da duva napolje kada je palio cigarete jer su se iz susedne sobe žalili na duvanski dim koji je ispod vrata izlazio u hodnik.


Ne znam kako je bilo pre 15 godina, ali znam sledece: 2006 je u hotelima bilo soba za pusace. 2008 vec ih nije bilo. 2006 pusenje je bilo dozvoljeno u barovima, kao i u delu restorana sa sankom gde sacekas pre nego udjes u deo za rucavanje.

E vidis, ako je tvoj brat izlazio da pusi u prostoru "zutog kvadrata", kada zakoraci u taj prostor vise nikoga ne mora pitati da li tu moze pusiti, tako da tvoja drugarica ili ti, ako se nadjete u tom prostoru, ne predstavljate nekoga kojeg neki pusac treba pitati da li ce zapaliti.
Tako da je veoma moguce da ti neko pusi pred nosom, samo ako si se nasao u "pogresnom prostoru". Da ti ponovim jos jednom, domacin je nadlezan da odobri ili zabrani pusenje u tom prostoru stanu, ako je pusenje dozvoljeno, a kako si rekao/napisao bilo je dozvoljeno od strane istog, onda je misljenje tvoje drugarice ili tvoje nebitno.
Ja kada odem negde ja pogledam da li ima istaknuta zabrana, ako idem kod nekoga kuci ili u kancelariju onda pitam da li je pusenje dozvoljeno, ako dobijem dozvolu ovlascenog lica/domacina, od tog momenta me vise ne zanima sta ostali prisutni misle o tome. Tako rezonije vecina pusaca.

Citat:
212, objasni mi šta imaš protiv mene i što me stalno prozivaš, Normano da smo sedeli u stanu gde domaćinu nije palo na pamet da kaže zabranjeno pušenje, a normalno da žena ima pravo da iznese svoje zapažanje.
212, jesi li bio u Orange Couty, sa obzirom da si živeo , kako kažeš u USA par godina ?


Moze zena da iznosi svoje misljenej ali je nejasno zbog cega se sokirala. Njoj to isto moze dase desi i u samoj Americi, samo ako se nadje u prostoru za pusace, a kod nas je sasvim normalna stvar.
Inace nema nista protiv tebe jer te ne poznajem, ja samo reagujem na napisano. Pocnes nesto da pises sto nema veze sa vezom, onda dobijes pitanje na koje ne mozes odgovoriti, a koje je kljucno za dokazivanje ili obaranje tvoje teze i onda jednostavno pocnes da postavljas bezvezna pitanja i nestanes sa teme, isto kao sto i sada pokusavas.

Citat:
212, jesi li bio u Orange Couty, sa obzirom da si živeo , kako kažeš u USA par godina ?


Da li sam bio u Orange Couty,, ako sam vec bio u USA? Da li to hoces reci da je svako ko je ziveo u USA mora ici u Orange Couty kao dokaz da je ziveo u USA?
Ako ne mora, cemu onda ovo pitanje, koja je svrha pitanja?

Pogledaj i ostale teme gde si diskutovao kao tema o slavi, pa ces videti da si takodje postavio neko bezvezno pitanje i nestao.




 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!29.11.2014. u 07:41 - pre 114 meseci
Poenta je sto je dobar deo gradjana ubedjen da je ("aktivno")nepusenje nesto fensi, moderno i sustinski BITNO u zivotu
 
Odgovor na temu

branko tod

Član broj: 325192
Poruke: 3937



+9457 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!29.11.2014. u 08:26 - pre 114 meseci
212

Prvi put da si malo direktnije odgovorio na neko konkretno pitanje. Obično je tvoja taktika da
pređeš bez reči preko neprijatnih pitanja bez odgovora. Priznajem da sam možda dodao ono
šokirala zbog dramske jačine, ali da se vrlo začudila, jeste, jer svi oni koji su duvanili dok je
ona bila ovde duvane i dalje. Kao što i sam znaš svugde je tendencija odvikavanja od pušenja,
i to uspešna. Ovde u Srbiji ( ne znam u GB ) sasvim je moguće da ti pod nosem neko zapali
cigaretu iako je zabranjeno pušenje. Mom bratu apsolutno verujem, i znam da je istina sve
to. Sada živi u Bafalu i prvo pitanje kada je tražio zadnji stan je bilo da li je dozvoljeno pušenje.
Na moju veliku žalost nije ostavio duvan, a jako mu smeta i krati mu život.
Pitanje da li si bio u Ogange je namensko, jer da si bio shvatio bi da možeš da tu živiš
i da danima ne sretneš pušača. To je kraj poznat po uzgoju pomoradži , što i ime govori, i
izuzetno velikih prostora između kuća. Ja sam tu bio tri nedelje 87, i zato sam siguran u to.
Predivno mesto, nije daleko od mora, uživancija. To je svrha pitanja. Jer, ja bio sam i NY i
Čikagu, Sjetlu i Cedar Rapidsu, teškoj rupi.
Inače, sa teme koja me je zanimala nisam nestao nego je dobila ključ, dobio bi ti odgovor.
A meni je žao što nisam ostao negde napolu dok sam mogao, a onda , budi siguran ne bi
iz negde tamo , sa tuđim državljanstvom u džepu, sipao so po ranama Srba.
Blago onome ko rano poludi, ceo zivot mu u veselju prodje

 
Odgovor na temu

branko tod

Član broj: 325192
Poruke: 3937



+9457 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!29.11.2014. u 08:27 - pre 114 meseci
Citat:
vladd:
Poenta je sto je dobar deo gradjana ubedjen da je ("aktivno":))nepusenje nesto fensi, moderno i sustinski BITNO u zivotu:)


????

Blago onome ko rano poludi, ceo zivot mu u veselju prodje

 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!29.11.2014. u 09:24 - pre 114 meseci
Neces ti to ni razumeti...kao ni mnogi nepusaci....tako da ostaju.. "???"
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!29.11.2014. u 10:06 - pre 114 meseci
ja savršeno razumem šta si hteo da kažeš iako sam savršeni nepušač. Međutim moram da primetim to da pušači uglavnom nemaju najblažu predstavu koliko taj dim u nosu može da iritira. Meni lično je posle samo pola sata vremena u prostoriji sa dimom, nos nekoliko dana u nekom čudnom neprijatnom stanju.
 
Odgovor na temu

vilil1

Član broj: 174605
Poruke: 765



+1499 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!29.11.2014. u 10:54 - pre 114 meseci
Citat:
Java Beograd: Stvarno sam tolerantan, ali sam se nagledao tih koji se oko Božića vrate "preko bare" ili bar "preko grane" pa počnu da se pro*eravaju, kako je "tamo kod njih", a mi kao ne znamo, nemamo ni TV ni internet, i svi smo kao u pedesetim godinama prošlog veka, željni da nam ovi ispričaju kako je tamo ...

"Sada ce Meri da vam pokaze...kako se zvace."

 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!29.11.2014. u 12:48 - pre 114 meseci
Citat:
2012: ako dobijem dozvolu ovlascenog lica/domacina, od tog momenta me vise ne zanima sta ostali prisutni misle o tome.

Znači, ako ti pušač i još jedan nepušač dođete kod nekoga u posjetu, tvoje je samo da ispoštuješ domaćina, a po drugim gostima možeš i da se ispišaš ako domaćin odobrava.

"Nisam kriv. Ja sam samo sledio naređenja pretpostavljenih."
- SS oficir.
 
Odgovor na temu

2012

Član broj: 296004
Poruke: 248



+926 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!29.11.2014. u 15:12 - pre 114 meseci
Citat:
Odin D.: Znači, ako ti pušač i još jedan nepušač dođete kod nekoga u posjetu, tvoje je samo da ispoštuješ domaćina, a po drugim gostima možeš i da se ispišaš ako domaćin odobrava.

"Nisam kriv. Ja sam samo sledio naređenja pretpostavljenih."
- SS oficir.


Tacno tako, samo bez pisanja po gostima. Ako ja dodjem kod tebe u tvoju kucu, onda cu ja tebe pitati da li mogu zapaliti (ako vec neko ne pusi), a ti kao domacin odluci koji ces stav zauzeti. Ja cu u svakom slucaju postovati tvoju odluku. Osim toga, ako sam ja dosao kod tebe u goste, valjda se mi dobro poznajemo i verovatno ja znam kakav je tvoj stav po pitanju pusenje i da li se pusi kod tebe kuci.
Kod mene kuci se pusi i svako ko bude dosao mora se pomiriti sa tim. Ja kada idem kod jednih prijatelja koji su nepusaci izlazim na terasu da bih zapalio i postujem njihovu odluku.
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!29.11.2014. u 16:17 - pre 114 meseci
Vidi, uviđajan čovjek nikad neće, bez preke potrebe, dovoditi nekog, a pogotovo svog domaćina, u situaciju da mora da odlučuje o takvim stvarima.
Uviđajan čovjek nikad neće pitati domaćina kuće u kojoj se ne puši, ili ima djece, ili u kojoj u toj trenutku ima drugih ljudi koji su nepušači - da li mogu da zapalim? (jer je to isto kao da pitaš "da li mogu da prdnem") nego će sam izaći na balkon/terasu/dvorište da bi pušio/prdio.
Takođe, uviđajan čovjek ne poštuje samo svog domaćina, već i ostale goste, jer i oni su valjda jednako ljudi i to što su došli kod nekog u goste, ne znači da se po njima - čak i uz dozvolu domaćina - može $rati.
A tražiti od svog domaćina da tebi da neku prednost/pravo u odnosu na ostale goste je - u najmanju ruku - moralno smrdljivo i mimo svakih običaja kulturnog ponašanja u gostima.

Svako normalan zna da se stvara neprijatna situacija kad za stolom punih ljudi neko pita "mogu li ovdje da zapalim", a domaćin kaže "ne može".
Zbog toga skoro nijedan domaćin neće nikom reći "ne može", niti će ijedan kulturan i uviđajan čovjek to pitati, a niti će se ko od ostalih kulturnih i
uviđajnih gostiju buniti, jer ne žele da stvaraju ili izazivaju ikakve takve situacije, pogotovo ne u tuđem domu. Ljudi će uglavnom radije otrpiti to pušenje nego da takvima pokažu gdje im je mjesto, jer takvima koji to sami ne vide takvima teško da se šta može i objasniti.

To što ti pitaš domaćina uopšte ne znači da si ti uviđavan, već samo da iskorišćavaš gore navedenu situaciju i domaćinovu popustljivost.
Ti da znaš da će odgovor biti ne - ti ne bi ni pitao. Da nije siguran kakav će biti odgovor - normalan čovjek ne bi ni pitao.
Prema tome, ti ili uvijek znaš da će odgovor biti "da", ili nisi normalan.
A ima i takvih koliko hoćeš - i kad vide znak "Hvala što ne pušite" oni pitaju "A mogu li ja".
Znao sam jednu koja je bila pušač, a nije pušila u svom stanu, nego svako malo silazila liftom u prizemlje, pa pušila u dvorištu (jer zimi nije otvarala prozore zbog grijanja), a kad dođe u goste kod nepušača pita da li može da puši u stanu.

Znam pušače od kojih jedni u gostima automatski izlaze na terasu i ne žele da puše unutra sve i kad im kažeš da mogu, a znam i neke
koji pitaju da li mogu, a kad kažeš da (jer su ovisnici i puše jednu za drugom bez prestanka, pa bi teoretski non-stop stajali na terasi, te se bilo kakav drugi odgovor i ne očekuje, jer to bi bilo isto što i "ovdje niste dobrodošli"), onda on i žena popuše za dva sata 3-4 paklice, pa se poslije njih moraju prati zavjese, odjeća, stolnjaci, špricati namještaj nekim sprejom itd.
To što im je domaćin rekao "može" je u redu sa njegove strane, a to što oni njemu urade nije u redu, bez obzira šta im on rekao.
Tu se ne radi o formalnim dozvolama i štambiljima, nego o finim nijansama međuljudske uviđavnosti i poštovanja, koje sirovine ne mogu ni da prepoznaju ni da osjete.

Zbog toga je i izmišljen bonton - da se i oni koji nemaju osjećaj za to mogu u društvu ponašati kulturno i uviđajno za simboličnu cijenu jedne omanje knjižice.
Nažalost, još nije izmišljeno ništa što bi one bez tog osjećaja prisililo da kupe i pročitaju bonton.
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!29.11.2014. u 18:29 - pre 114 meseci
Imas plus Odine D:)
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!30.11.2014. u 13:08 - pre 114 meseci
Ovaj Odin ume i nešto mudro da napiše
Ali cela diskusija se vodi bez potrebe jer sam još na prošloj strani dao rešenje:
Citat:
pisac:
Ako je drugar pušač koji je takođe zapalio, sve je u redu. Ako nije onda nije u redu.


Eh, kad bi ljudi više slušali moja rešenja ovaj svet bi bio lepše mesto za život
 
Odgovor na temu

branko tod

Član broj: 325192
Poruke: 3937



+9457 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!30.11.2014. u 18:32 - pre 114 meseci
Citat:
Odin D.:
.


Vidiš, bon ton je nešto što je poznato društvu koje se skupilo , i to vrlo dobro.
Ali tu je malo drugačija priča. Pola "gostiju" se zna oko doba osnovne škole ili
gimnazije. A i bilo je nekada i nekih dubljih osećanja u okviru te grupe.
Mi se okupljamo i pošujemo dugi niz godina i volimo da se družimo, i slava je
dan kada se okupljaju stvarni prijatelji, kojim se i opraštaju neke stvari.
Blago onome ko rano poludi, ceo zivot mu u veselju prodje

 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!30.11.2014. u 19:46 - pre 114 meseci
Citat:
pisac:
Ovaj Odin ume i nešto mudro da napiše ;)
Ali cela diskusija se vodi bez potrebe jer sam još na prošloj strani dao rešenje:
Citat:
pisac:
Ako je drugar pušač koji je takođe zapalio, sve je u redu. Ako nije onda nije u redu.


Eh, kad bi ljudi više slušali moja rešenja ovaj svet bi bio lepše mesto za život :D

Znaci mi nepusaci da ne dolazimo kod tebe?

E to je vec bezobrazno... jer ti ovakvim (tvojim) razmisljanjem u stvari ssamo odrzavas "j***te se, idite drugde ako vam smeta".
 
Odgovor na temu

2012

Član broj: 296004
Poruke: 248



+926 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!01.12.2014. u 06:18 - pre 114 meseci
Citat:
pisac:
]
Eh, kad bi ljudi više slušali moja rešenja ovaj svet bi bio lepše mesto za život :D


^Samozadovoljavanje^.

Kada bi slusali tvoja resenje veoma lako bi mogli da se vrate nazad u pecine ili bar u kuci bez vode i struje u kojoj bi se grejali tako sto ce tumarati okolo da pronadju nesto malo drva za ogrev.
 
Odgovor na temu

2012

Član broj: 296004
Poruke: 248



+926 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!01.12.2014. u 06:41 - pre 114 meseci
@Odin D.

na prvi pogled izgledace kao da si nesto mnogo "kulturno i uvidjajno" objasnio kako se treba ponasati. medjutim sta ako to i nije bas tako kako ti zamisljas.

Kako sam ja razumeo pusaci moraju biti kulturni i pazljivi prema vama nepusacima, a vi nepusaci ste kao "beli medvedi" i vas bas briga sta o pusenju misle ostali. Vidis to je ista mantra kao sto prosipaju "veliki vernici" kada pocnu da se razmecu svojim pogledima na svet.

Ja to ovako gledam, ja sam pusac i smatram da je pusenje nesto sasvim uredu, ti si nepusac i mislis da to nije uredu. Kako je situacija u drustvu takva da su prava nepusaca dominantna, to je izdignuto na nivo zakona i propisano gde se ne moze pusiti. Kao ozbiljni ljudi moramo postovati zakon, ali sta cemo sa mestima gde nam se sukobljavaju interesi? Kako cemo tamo odrediti pravila ponasanja? Po cemu mora biti kako nepusaci zele?
Primer, ja i ti se nadjemo na nekom mestu i sad ja trebam biti kulturan i uvidjajan i izlaziti napolje dok tebe boli kita da li se to meni radi i da li mi je to zanimljivo. Bitno je da je tebi dobro, a meni ces objasniti da sam nekulturan ako ne cinim da tebi bude lepo. vidi k'urca.
Vecina se primila na pricu o velikoj stetnosti od pasivnog pusenja, onda su u svojoj glavi to multiplicirali i sada su u trendu.
Desavalo se meni da negde domacin ne dozvoljava pusenje, ja to prihvatim i cutim, nije mi drago, ali postujem. Desi se i da ne izlazim da zapalim, ocutim, sedim sto manje moram i to je to.
kada se nadjem u situaciju kako je gore opisana imam po meni korektnu opciju. Ako ja obicno popusim dve-tri cigarete na sat (kuci ili gde je dozvoljeno), kada se nadjem u opisanoj situaciji napravicu redukciju pa cu za 3-4 sata sedenja popusiti 4-5 cigareta, a ti koji si nepusac bices takodje korektan i otrpeti taj dim, jer ti to nece mnogo naskoditi.
Ako svako insistira na apsolutno postovanje svojih prava, onda nema drugo nego da domacin odlucuje.
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.dynamic.sbb.rs.



+6455 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!01.12.2014. u 08:29 - pre 114 meseci
Citat:
2012
Primer, ja i ti se nadjemo na nekom mestu i sad ja trebam biti kulturan i uvidjajan i izlaziti napolje dok tebe boli kita da li se to meni radi i da li mi je to zanimljivo. Bitno je da je tebi dobro, a meni ces objasniti da sam nekulturan ako ne cinim da tebi bude lepo. vidi k'urca.

Za razliku od duvanskog dima, prdež nije štetan po zdravlje, pa opet nešto nećeš masovno videti da ljudi prde na javnom mestu kad god im se ukaže prilika, nego se stisnu, ili odu do WC-a pa tamo obave to što treba.

Ipak postoji nešto što se zove bonton i civilizovani maniri.
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!01.12.2014. u 09:22 - pre 114 meseci
Citat:
ventura: Za razliku od duvanskog dima, prdež nije štetan po zdravlje, pa opet nešto nećeš masovno videti da ljudi prde na javnom mestu ....

Ali ako mu domacin dozvoljava sta ima mi tu da se bunimo....
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!01.12.2014. u 10:12 - pre 114 meseci
Citat:
2012:
kada se nadjem u situaciju kako je gore opisana imam po meni korektnu opciju. Ako ja obicno popusim dve-tri cigarete na sat (kuci ili gde je dozvoljeno), kada se nadjem u opisanoj situaciji napravicu redukciju pa cu za 3-4 sata sedenja popusiti 4-5 cigareta, a ti koji si nepusac bices takodje korektan i otrpeti taj dim, jer ti to nece mnogo naskoditi.

kada se nadjem u situaciju kako je gore opisana imam po meni korektnu opciju. Ako ja obicno prdnem dva-tri puta na sat (kuci ili gde je dozvoljeno), kada se nadjem u opisanoj situaciji napravicu redukciju pa cu za 3-4 sata sedenja prdnuti 4-5 puta, a ti koji si neprdac bices takodje korektan i otrpeti taj smrad, jer ti to nece mnogo naskoditi.

 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Zabrana pušenja na javnim mestima!

Strane: << < .. 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 618326 | Odgovora: 2139 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.