Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Zabrana pušenja na javnim mestima!

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Zabrana pušenja na javnim mestima!

Strane: << < .. 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 613386 | Odgovora: 2139 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!02.12.2014. u 14:52 - pre 113 meseci
Meni nije jasan taj mazohizam kod pusaca.Cupkaju ispred firme kao neki jadničci umesto da bace ta 6ovna.Te pauze bi ogranicio samo na 1 (jednu).

+ bacanje pola iznapusavane cigare na trotoar nije za primer maloj deci koja setajuci sa roditeljem nepusacem to i gledaju.
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.ipb.ac.rs.



+5251 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!02.12.2014. u 15:16 - pre 113 meseci
Meni nije jasan mazohizam nepusaca. Umesto da gledaju prelepe devojke (ili momke), ili prosto izloge po gradu, oni osmatraju sta PUSACI "rade"

Naravno da je idiotizam stajanje ispred firme, zbog pusenja, ali sada NI TO nece moci.

Mislim da se moze odvojiti nekoliko sati bez duvana, dok traje boravak na posl plus prevoz, i lepo i sa uzivanjem konzumirati u toplom domu.
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!02.12.2014. u 17:27 - pre 113 meseci
Citat:
vladd: Umesto da gledaju prelepe devojke (ili momke), ili prosto izloge po gradu, oni osmatraju sta PUSACI "rade":)

Pa naravno, kad prelepe djevojke možeš da vidiš u svako doba dana na svakom ćošku, ali gledati ljude zarobljene u nacrtanom kvadratu poput ovoga na slikama ispod mogao si ranije samo u okultnoj literaturi i filmovima :)







Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!02.12.2014. u 18:39 - pre 113 meseci
Citat:
Meni nije jasan mazohizam nepusaca. Umesto da gledaju prelepe devojke

.Ne mozes da udjes u firme pored njih,zato primecujem,a ti Odine sam si trazio ameriku pa gledaj.Jos malo pa ces zaboraviti svu lepotu nekulture..
 
Odgovor na temu

mr. ako

Član broj: 65959
Poruke: 2367



+2294 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!03.12.2014. u 04:59 - pre 113 meseci
Citat:
vladd:Otrovi koje duvan sadrzi jesu otrovi, ali su kolicine smesno male..i aspirin je realno otrov..ali je doziran kao lek.

Znaci ti ne bi imao protiv da te povremeno teram da smrces izmrvljen aspirin?


---


Dodatno, cak i da cigareta sadrzi manje opasne otrove, cak i da nije stetna uopste, taj dim i dalje smeta ljudima okolo, nekoga stipa za grlo, nekoga za oci, taj dim smrdi, prlja odecu, zagadjuje.
- Il n'est pas important qui, importe c'est quoi!
 
Odgovor na temu

branko tod

Član broj: 325192
Poruke: 3923



+9455 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!03.12.2014. u 06:00 - pre 113 meseci

Blago onome ko rano poludi, ceo zivot mu u veselju prodje

 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!03.12.2014. u 06:53 - pre 113 meseci
Citat:
mr. ako:
Citat:
vladd:Otrovi koje duvan sadrzi jesu otrovi, ali su kolicine smesno male..i aspirin je realno otrov..ali je doziran kao lek.

Znaci ti ne bi imao protiv da te povremeno teram da smrces izmrvljen aspirin?


---


Dodatno, cak i da cigareta sadrzi manje opasne otrove, cak i da nije stetna uopste, taj dim i dalje smeta ljudima okolo, nekoga stipa za grlo, nekoga za oci, taj dim smrdi, prlja odecu, zagadjuje.



Otrovniji i koncentrovaniji je npr alkohol. Ali trenutno nije propaganda obasjala taj smer, pa "nepusaci" ne znaju sta ne valja..

Ja tebi ne bih preporucio da udises cist kiseonik, posto bi ti skodilo zdravlju, vise od pakle cigareta, i pride MOMENTALNO.
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!03.12.2014. u 07:56 - pre 113 meseci
Citat:
vladd: Otrovniji i koncentrovaniji je npr alkohol. Ali trenutno nije propaganda obasjala taj smer, pa "nepusaci" ne znaju sta ne valja..:)

Koliko ces samo puta skrenuti temu potpuno besmislenim poredjenjima, pitam se samo. Neverovatno je koliko trolujes.
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12846



+4783 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!03.12.2014. u 08:11 - pre 113 meseci
Samo sto onaj ko pije ne ispovraca tebi u usta deo onog sto je popio niti te poliva picem (osim u vrlo retkim situacijama).

Takodje, ta tvoja relativizacija "sto za zalis za X a za Y ne" se tebe (i generalno pusaca) ne tice. Moja je stvar koje cu trovanje da tripim a koje necu.
 
Odgovor na temu

branko tod

Član broj: 325192
Poruke: 3923



+9455 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!03.12.2014. u 08:20 - pre 113 meseci
Citat:
vladd:


Ja tebi ne bih preporucio da udises cist kiseonik, posto bi ti skodilo zdravlju, vise od pakle cigareta, i pride MOMENTALNO.


O D K U D _ T O
Blago onome ko rano poludi, ceo zivot mu u veselju prodje

 
Odgovor na temu

2012

Član broj: 296004
Poruke: 248



+926 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!03.12.2014. u 09:25 - pre 113 meseci
Citat:
Shadowed:
Moja je stvar koje cu trovanje da tripim a koje necu.


Pusenje je OK, pusaci su problematicni. Trpeces ono trovanje koje moras trpeti. To sto su trenutno pusaci obelezeni kao problematicni nije zbog toga sto ti i tebi slicni hocete ili ne, vec je to zasluga osiguravajucih kompanija. Ne truju tebe niti bilo koga debeli ljudi, ali su se nasli na udaru osiguravajucih kuca, tako da polako postaju nepozeljni. Onda ce se pojaviti onaj maloumnik da nam objasnjava o bontonu, samo ce sada promeniti tekst da bi ispalo kako nije kulturno jesti i biti debeo ako su vec svi mrsavi.





 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12846



+4783 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!03.12.2014. u 09:35 - pre 113 meseci
Citat:
2012: To sto su trenutno pusaci obelezeni kao problematicni nije zbog toga sto ti i tebi slicni hocete ili ne, vec je to zasluga osiguravajucih kompanija.

Cek, ti hoces da kazes da se ja bunim kako mi smeta neciji dim jer u stvari prikriveno brinem za osiguravajucu kompaniju?
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!03.12.2014. u 09:43 - pre 113 meseci
Covek takve bisere prosipa na ovoj temi :-)
Jednom je cak rekao da ljudi ne puse jer su im tako rekli na televiziji, inace bi pusili :-)
 
Odgovor na temu

2012

Član broj: 296004
Poruke: 248



+926 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!03.12.2014. u 10:17 - pre 113 meseci
Citat:
Shadowed:
Citat:
2012: To sto su trenutno pusaci obelezeni kao problematicni nije zbog toga sto ti i tebi slicni hocete ili ne, vec je to zasluga osiguravajucih kompanija.

Cek, ti hoces da kazes da se ja bunim kako mi smeta neciji dim jer u stvari prikriveno brinem za osiguravajucu kompaniju? :)


To da li nesto nekome smeta je subjektivan osecaj i ne kazem ja da ti brines za osiguravajuce kompanije, vec kazem da su osiguravajuce kompanije brinuci za svoj profit pokrenuli i omasovili pricu o velikoj stetnosti pusenja, posebno uvodeci momenat pasivnog pusenja da bi se stvorila dodatna masa koji ce pritiskati na pusace i tako je histerija dosla do danasnjih dimenzija. Onda ste se ti i tabi slicni primili na tu pricu kao nesto IN i sada stalno malo ubacujete argument kako je pasivno pusenje nesto pogubno za vase zdravlje. Kada histerija narasne protiv debelih ljudi opet cete biti prvi koji cete naci razloga da to podrzavate iznalazeci opravdanja kako to indirektno steti vasem zdravlju i kako ne podnosite debele ljude.

Da li ti smeta automobilsko zagadjenje? Ako ti smeta zasto vozis ili se vozis automobilom? Kada osiguravajuce kompanije budu videli interesa da pokrenu hajku na automobile sa benziskim ili dizel motorima, pocece histerija i opet ces ti i tebi slicni biti prvi zagovornici elektricnih automobila. To se zove kurton filozofija.
 
Odgovor na temu

2012

Član broj: 296004
Poruke: 248



+926 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!03.12.2014. u 10:24 - pre 113 meseci
Citat:
DaliborP:
Covek takve bisere prosipa na ovoj temi :-)
Jednom je cak rekao da ljudi ne puse jer su im tako rekli na televiziji, inace bi pusili :-)


Tacno tako. Velika masa ljudi nema pojma o stetnosti pusenja, vec je gledala na TV ili videla da se o tome masovno prica i postali su zakleti nepusaci.

Kada su pre nekoliko godina pocele masovne reklame za teflonsko posudje, islo se sa tezom da drugo posudje ne valja samo je teflonsko dobro. Masovno se kupovalo i svakakv idiot je valjao pricu kako je mnogo upucen u stettnost teflonskog posudja, verovatno si i ti bio u toj grupi. Sada teflonsko posudje ne valja, ide masovna reklama, ide histerija i verovatno si i ti u toj grupi koja je sada upucena u stetnost teflonskog posudja, kunuci se u majku kako ne podnosis teflonsko posudje i nikad ga nisi koristio.
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12846



+4783 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!03.12.2014. u 10:25 - pre 113 meseci
Citat:
2012: Da li ti smeta automobilsko zagadjenje? Ako ti smeta zasto vozis ili se vozis automobilom? Kada osiguravajuce kompanije budu videli interesa da pokrenu hajku na automobile sa benziskim ili dizel motorima, pocece histerija i opet ces ti i tebi slicni biti prvi zagovornici elektricnih automobila. To se zove kurton filozofija.

To je ono sto ti kazem - ne tice te se. Mozda ja hocu da trpim auto-zagadjenje (kao sto se ti namerno trujes duvanom) a necu pusacko. Moja stvar. A to da nije stetno pasivno pusenje moz' okaciti macku o rep.
Ali, da, smeta mi i zalazem se za to da se smanji i ako je moguce ukine (koliko je to u mojoj mogucnosti). A to se i radi donekle (razni zahtevi za motorima koji imaju cistije izduvne gasove, bezolovnim benzinom i sl.). I sopstveno emitovanje tih gasova sam smanjio znatno - vozim bicikl kada vreme to dozvoljava, kada ne, putujem autobusom (manje zagadjenje po jednom putniku), vozim jedino motocikl a i to je 95% van naseljenog mesta.
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!03.12.2014. u 11:16 - pre 113 meseci
Citat:
2012:
Tacno tako. Velika masa ljudi nema pojma o stetnosti pusenja, vec je gledala na TV ili videla da se o tome masovno prica i postali su zakleti nepusaci.

Po kolicini gluposti koju napises vrlo brzo ces dosticu slavu svog prethodnog nicka :-)

Nego reci ti meni kako experti poput tebe saznaju da pusenje nije stetno?
 
Odgovor na temu

2012

Član broj: 296004
Poruke: 248



+926 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!03.12.2014. u 11:26 - pre 113 meseci
Citat:
DaliborP: Po kolicini gluposti koju napises vrlo brzo ces dosticu slavu svog prethodnog nicka :-)

Nego reci ti meni kako experti poput tebe saznaju da pusenje nije stetno?


Zasto ono Maric nije dobar?
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!03.12.2014. u 11:34 - pre 113 meseci
Neverovatno je koliko je pusacima tesko drzati se teme. O svemu se prica, teflonu, automobilima, alkoholu, debljini, lakovima, parfemima, Maricu ali o pusenju nikako.

Mi o pusenju a Hilandar gori, kako to mozemo da pitamo. Sramota.
 
Odgovor na temu

2012

Član broj: 296004
Poruke: 248



+926 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!03.12.2014. u 12:30 - pre 113 meseci
Citat:
DaliborP: Neverovatno je koliko je pusacima tesko drzati se teme. O svemu se prica, teflonu, automobilima, alkoholu, debljini, lakovima, parfemima, Maricu ali o pusenju nikako.

Mi o pusenju a Hilandar gori, kako to mozemo da pitamo. Sramota.


Sta ces kada ste upali u trans i sada moramo da vam crtamo kako stvari stoje ne bi li vas vratili u realnost. Obicno kada neko nesto ne razume njemu treba crtati i davati neke primere iz zivota da bi bolje shvatio. Kao kada objasnjavas detetu, moras se spustiti na detetov nivo i dati mu primere koje moze razumeti.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Zabrana pušenja na javnim mestima!

Strane: << < .. 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 613386 | Odgovora: 2139 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.