Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Zabrana pušenja na javnim mestima!

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Zabrana pušenja na javnim mestima!

Strane: << < .. 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 617669 | Odgovora: 2139 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!03.12.2014. u 13:23 - pre 114 meseci
Ne znam ja bas ko se ponasa kao dete ovde, ignorisanje svake moguce cinjenice o stetnosti pusenja ili cinjenice ds nekom stvarno smeta dim je nista drugo nego detinjasto.

Mada dobro, iskreno tu i nema sta da se objasnjava, ti ces lepo izlaziti ispred da zapalis i uzivas kao sto i sad radis a mi cemo sedeti i uzivati u nezadimljenom prostoru. To je cinjenicno stanje. Tako da slobodno nastavi da nam objasnjavas i na nivou deteta, nemam nista protiv.
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!03.12.2014. u 13:33 - pre 114 meseci
Citat:
2012: Sta ces kada ste upali u trans i sada moramo da vam crtamo kako stvari stoje ne bi li vas vratili u realnost. Obicno kada neko nesto ne razume njemu treba crtati i davati neke primere iz zivota da bi bolje shvatio. Kao kada objasnjavas detetu, moras se spustiti na detetov nivo i dati mu primere koje moze razumeti.

Da, vrlo je zanimljivo gledati te kako nešto nekom objašnjavaš stojeći u žutom kvadratu.

U njemu možeš da pušiš, ali van njega možeš da ga pušiš.
To je jedina realnost koja je bitna i koja mene zanima.
A tvoju verziju realnosti možeš pričati nekom drugom - ali iz žutog kvadrata.



[Ovu poruku je menjao Odin D. dana 03.12.2014. u 14:50 GMT+1]
 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!03.12.2014. u 14:07 - pre 114 meseci
Od žutog kvadrata do logora za koncentraciju je mali korak.
A ovi što svršavaju kad vide ljude u žutom kvadratu su prvi kandidati za čuvare u pomenutim logorima. Još da neko uvede i žute trake oko ruke, kompletni ugođaj!
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!03.12.2014. u 14:24 - pre 114 meseci
Tako je Slobo legendo dobročinstva. Ali nismo ni mi zločesti baš beskorisni.
Da nije nas zločestih - po čemu bi ti bio poseban? Po čemu bi ti bio bolji od nekog drugog?
Bio bi običan pušač ko i svako drugi.
A ovako si borac za slobodu i pravdu.
Da se sad snimaju Otpisani, ti bi vjerovatno bio Tihi. Mislim prdež.
 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!03.12.2014. u 14:25 - pre 114 meseci
Odine, ponavljaš se.
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!03.12.2014. u 14:49 - pre 114 meseci
Naravno, dokle god je potrebno da naučiš.
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!03.12.2014. u 14:53 - pre 114 meseci
Citat:
SlobaBgd:
Od žutog kvadrata do logora za koncentraciju je mali korak.
A ovi što svršavaju kad vide ljude u žutom kvadratu su prvi kandidati za čuvare u pomenutim logorima. Još da neko uvede i žute trake oko ruke, kompletni ugođaj!

Kad je neko bezobrazan pa zavrsi u zutom kvadratu, naravno da ce normalan covek biti zadovoljan.
Sto se tice konc. logora, u nekim situacijama nije ni to losa stvar.
 
Odgovor na temu

Windows2
behind the shades

Član broj: 305979
Poruke: 167



+585 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!03.12.2014. u 15:16 - pre 114 meseci
Citat:
DaliborP:
Citat:
vladd:
Niko NE PRAVI zadimljene prostore, NITI pricamo o "zadimljenim prostorima"..pricamo o JAVNIM MESTIMA..ali ne o bolnicam i pozoristima, kafanama, vec o ULICI.., parkovima i ostalim OTVORENIM javnim mestima, koja ce tek biti obuhvacena NOVIM zakonom.

Otvorena javna mesta nece biti obuhvacena novim zakonom. Ti si nesto to pogresno protumacio. Ja i ne smatram da otvorena javna mesta treba da budu zabranjena za pusenje, to bi bilo suludo.

Verovatno je mislio na to da ce se nedugo po usvajanju ovog zakona predloziti i usvojiti sledeci novi koji je biti jos stroziji i koji ce obuhvatiti jos vise mesta i situacija za zabranu. Jer je to recept koji se primenjuje. Kao sto je slucaj sada sa zakonom o bezbednosti u saobracaju. Sve stroziji zakoni i sve vise zabrana. Ne samo sto se tice pusenja nego uopste. Ali da ne glumim ja tumaca njegovih misli reci ce sam verovatno sta je mislio.
 
Odgovor na temu

2012

Član broj: 296004
Poruke: 248



+926 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!03.12.2014. u 15:48 - pre 114 meseci
Citat:
Odin D.:
Citat:
2012: Sta ces kada ste upali u trans i sada moramo da vam crtamo kako stvari stoje ne bi li vas vratili u realnost. Obicno kada neko nesto ne razume njemu treba crtati i davati neke primere iz zivota da bi bolje shvatio. Kao kada objasnjavas detetu, moras se spustiti na detetov nivo i dati mu primere koje moze razumeti.

Da, vrlo je zanimljivo gledati te kako nešto nekom objašnjavaš stojeći u žutom kvadratu.

U njemu možeš da pušiš, ali van njega možeš da ga pušiš.
To je jedina realnost koja je bitna i koja mene zanima.
A tvoju verziju realnosti možeš pričati nekom drugom - ali iz žutog kvadrata.



[Ovu poruku je menjao Odin D. dana 03.12.2014. u 14:50 GMT+1]


Vidis i tu si u prednosti, ti bi po bontonu mogao da ga pusis i u zutom kvadratu i van njega.

Nego da vam objasnim (na vas deciji nivo) kako to izgleda u praksi.

Ja kao i svi ostali pusaci ima pravo izbora da li ce pusiti u nekom obelezenom prostoru ili ne. Jednostavno mogu da ne pusim i boravim u istom prostoru gde borave nepusaci. Nista strasno, ne smeta meni cist vazduh.
Medjtim kada budes ti ili slicni tebi (zadrti zagovornici zabrane pusenja i izivljavanja nad pusacima) imali potrebe da ti ja ili neko od pusaca nesto objasni ili jednostavno budes morao da slusas sta ti objasnjavam, e tada cu ja tebe odvesti u taj zuti kvadrat i tu cu polako na tenane da objasnjavam sve dok ti suze na oci ne poteku od tebi omiljenog dima.

Da ti nacrtam jos jednom, ja mogu izabrati gde cu boraviti i nemam obavezu da ulazim u nikakav obelezeni prostor, uzdrzacu se i zapalicu nagde na nekom drugom mestu, setajuci pored izloga. Ali kada mi budes pao saka ti moras uci u taj "zuti kvadrat", bilo to tebi drago ili ne. Ja sam to video u praksi kako izgleda. Vec sam pisao o tome. Kada na pauzi ima neko nesto da me pita ili razgovara samnom dolazi na razgovor u prostoru za pusenje.
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!03.12.2014. u 16:13 - pre 114 meseci
U jebte sav sam se naježio!
Vrlo se sekiram za sudbinu čovječanstva koje zavisi od ljudi koji su na nivou da im ti nešto objašnjavaš pomoću pušenja u žutom kvadratu.
 
Odgovor na temu

branko tod

Član broj: 325192
Poruke: 3937



+9457 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!03.12.2014. u 16:39 - pre 114 meseci



Razlika kod blizanaca koji puše i ne puše
Blago onome ko rano poludi, ceo zivot mu u veselju prodje

 
Odgovor na temu

2012

Član broj: 296004
Poruke: 248



+926 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!03.12.2014. u 16:51 - pre 114 meseci
Citat:
branko tod
Razlika kod blizanaca koji puše i ne puše


Na kojoj populaciji je vrseno ispitivanje, ova tri slucaja ne dokazuju nista.
Da li su blizanci celo vreme ziveli u istim uslovima, radili iste poslove, hranili se isto?
Ko je vrsio ispitivanja?

Tacno se zna kako se vrse odredjena ispitivanja. Populisticko izvlacenje nekoliko likova za koje nemamo dovoljno podataka nista ne dokazuju.

 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!03.12.2014. u 17:07 - pre 114 meseci
Citat:
2012:
Ja kao i svi ostali pusaci ima pravo izbora da li ce pusiti u nekom obelezenom prostoru ili ne. Jednostavno mogu da ne pusim i boravim u istom prostoru gde borave nepusaci. Nista strasno, ne smeta meni cist vazduh.

Bas je lepo sto imas izbor, konacno smo se slozili kako stvari treba da stoje, i svi zadovoljni.
Citat:

Medjtim kada budes ti ili slicni tebi (zadrti zagovornici zabrane pusenja i izivljavanja nad pusacima) imali potrebe da ti ja ili neko od pusaca nesto objasni ili jednostavno budes morao da slusas sta ti objasnjavam, e tada cu ja tebe odvesti u taj zuti kvadrat i tu cu polako na tenane da objasnjavam sve dok ti suze na oci ne poteku od tebi omiljenog dima.

Iskreno, tesko je to zamisliti. Ja jos nisam imao prilike da moram da slusam nekog u pusackoj zoni, ali bez problema sacekam da se pusac vrati sa pus-pauze.
 
Odgovor na temu

2012

Član broj: 296004
Poruke: 248



+926 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!03.12.2014. u 17:34 - pre 114 meseci
Citat:
DaliborP: Iskreno, tesko je to zamisliti. Ja jos nisam imao prilike da moram da slusam nekog u pusackoj zoni, ali bez problema sacekam da se pusac vrati sa pus-pauze.


A uvece kada izlazis ides samo sa nepusacima ili ti sedis odvojeno u prostoru za nepusace, a ostali ako su pusaci sade ispred lokala u prostoru za pusace i onda se dovikujete. Ili se mozda ponosno i ti dovuces u prostoru za pusace.

Generalno i ne ocekujem odgovor, sada ces ko svaka devojcica da pobegnes od odgovora.
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!03.12.2014. u 17:47 - pre 114 meseci
Izgleda da ti iz nekog razloga smatraš da je društvo pušača neophodno i nešto bez čega se ne može!?

Ja kad izlazim onda ne izlazim na parking restorana, trotoar ispred bioskopa, ili zadnju stranu kafea, nego baš u sam restoran, bioskopsku salu ili u sred kafea.
Ne znam zašto bih džežio ko klošar na parkingu restorana sa pušačem, ako sam nepušač i došao da jedem i pijem u restoranu?!
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!03.12.2014. u 17:49 - pre 114 meseci
Vec sam odgovorio, normalno je da cu sacekati da se vrate sa pauze. Sta tu ima da se odgovara?
Ti si umislio da si nesto mnogo vazan pa da te ljudi prate. Kulturno odes zapalis i vratis se u drustvo, kao i svi ostali.
 
Odgovor na temu

2012

Član broj: 296004
Poruke: 248



+926 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!03.12.2014. u 18:02 - pre 114 meseci
Odlicno. Samo sam ubedjen da oboje lazete.
Ka sto je vec bilo reci na diskusiji, prostri za pusace su dosta cesto puni nepusace. Ne umisljam ja da mene neko prati, ja znam da kada izadjemo i sednemo u prostoru za pusace, nepusaci dodju i sednu sa nama. Takodje znam sa posla da kada neko zeli da razgovara samnom izadjemo u prostor/prostoriju za pusenje. Ja nikoga ne prisiljavam, jednostavno imao sam srece da mi je takva pozicija da moraju razgovarati samnom.
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!03.12.2014. u 18:10 - pre 114 meseci
Izgleda da imamo dosta srece kad ne moramo tebe pratiti po pusackim zonama.

Tebe ova zabrana realno i ne pogadja, kad te ljudi uvek prate gde god krenes. Nista ti ne fali.
 
Odgovor na temu

2012

Član broj: 296004
Poruke: 248



+926 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!03.12.2014. u 18:30 - pre 114 meseci
Ne pogadja mene zabrana, mene pogadja histerija koja se stvara oko toga.
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!03.12.2014. u 20:09 - pre 114 meseci
Citat:
2012:
Ne pogadja mene zabrana, mene pogadja histerija koja se stvara oko toga.

Pa, kao sto se sa ove teme dalo videti, pusaci mnogo vise histerisu i gube dodir sa stvarnoscu povodom ove zabrane.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Zabrana pušenja na javnim mestima!

Strane: << < .. 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 617669 | Odgovora: 2139 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.