Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Zabrana pušenja na javnim mestima!

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Zabrana pušenja na javnim mestima!

Strane: << < .. 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 617978 | Odgovora: 2139 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!17.10.2014. u 10:17 - pre 115 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic:
Ako senzibilni kompromis ne moze funkcionisati u Srbiji iz sistemskih razloga, onda su takodje slabe sanse i da nekakve zabrane mogu funkcionisati posto je onda sistem problem a ne zakoni (koji se ne postuju).

Nisu nigde pusaci postali senzibilni preko noci, pa nece ni u Srbiji. Kako stvari danas stoje, oni (citajuci ovu temu je dovoljno primetiti) smatraju da imaju nekakva specijalna prava da rade to sto rade danas. Po njima je trenutni sistem normalan, da se svuda pusi, kome se ne svidja, nek se tusira, sedi kuci, ide u McDonalds itd.

Kolektivna drustvena svest ne postoji, i totalna zabrana je jedino resenje ako mene pitas. Da, verujem da u neki drzavama drugi sistem moze da funkcionise, ali druge drzave su druge drzave, i generalno mislim da su ljudi tolerantniji i svesniji problema.
Prosli put sam obilazio neke prijatelje u Beogradu, sa malom decom - svi bez problema puse u kuci, al sa otvorenim prozorom, da izadje dim...meni je to suludo. Da li si bio kod nekog na nekoj proslavi, slavi, a da se nije pusilo unutra? Ja jos ne.
 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!17.10.2014. u 14:11 - pre 115 meseci
Citat:
Sceka:
Citat:
Dexic: ...Izlazim u baste tokom leta, i ne mogu disati od dima tokom rucka... na otvorenom znaci, toliko ima pusaca :)
...

Pretpostavljam da je ovo neka ironija (ili tako nesto) ali ne kapiram u kom smeru i kome namenjena?

Harikiram, ali nije daleko od istine. Dim smeta nekim ljudima, nije fer da oni ne mogu sedeti zbog drugih negde.

Pusac moze svugde sedeti, niko mu ne brani - samo nemoj da on smeta drugima da sede u blizini, jer on/ona ne moze da ne pusi.


Sto rece Dalibor, po ovoj temi je ocigldno da pusac misli da je normalno da on sme svugde da pusi. Nije. Takvo razmisljanje mora da se iskoreni/promeni, to uopste nije normalno.

On zeli negde da postoji - no problem
Ja zelim tu isto da postojim - no problem
On zeli da ubaci cigaretu u to - e tu je problem. Ako nije njegova kuca/dvoriste u pitanju, nije fer da drugi ne mogu na javnom mestu zbog njega postojati. Smetalo to medicinski ili samo smetalo je nebitno... on uvodi promenljivu u postojanje drugih zivih bica, ne obratno.
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
93.87.128.*



+5251 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!17.10.2014. u 16:36 - pre 115 meseci
Ocigledno je da i jedni i drugi, i pusaci i nepusaci..ne vide dalje od svog nosa, odnosno sitnih licnih potreba.

Uvodjenje zabrane je LOSA stvar, principijelno...danas pogadja "pusace"..sutra ce pogoditi i "nepusace"..samo treba malo sacekati..

A tada nema "nazad"..prihvacena je NENORMALNA varijanta kao obicajna(ili uobicajena) varijanta..
 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!17.10.2014. u 17:08 - pre 115 meseci
Citat:
Dexic:
Sto rece Dalibor, po ovoj temi je ocigldno da pusac misli da je normalno da on sme svugde da pusi.

Hajde ne pričaj svašta. To što navodiš - niko nije rekao. I inače je karikiranje, harikiranje i preterivanje manir kojim se "argumentuju" stavovi u ovoj temi.
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!17.10.2014. u 17:26 - pre 115 meseci
Citat:
vladd: Ocigledno je da i jedni i drugi, i pusaci i nepusaci..ne vide dalje od svog nosa, odnosno sitnih licnih potreba.

Pravo da sedis u nezadimljenom prostoru na poslu, kafani, javnim ustanovama....nije sitna vec krupna potreba koja iskreno ne dotice samo nepusace vec i pusace. Koliko god voli neko da zapali cigaretu i uziva u njoj, ne mora da znaci da uziva i da sedi u prostoriji punoj dima. Evo ja sam taj npr.

Citat:
Uvodjenje zabrane je LOSA stvar, principijelno...danas pogadja "pusace"..sutra ce pogoditi i "nepusace"..samo treba malo sacekati..

A kako ce tacno pogoditi nepusace?
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!17.10.2014. u 18:08 - pre 115 meseci
Citat:
vladd:
Ocigledno je da i jedni i drugi, i pusaci i nepusaci..ne vide dalje od svog nosa, odnosno sitnih licnih potreba.

Uvodjenje zabrane je LOSA stvar, principijelno...danas pogadja "pusace"..sutra ce pogoditi i "nepusace"..samo treba malo sacekati..

A tada nema "nazad"..prihvacena je NENORMALNA varijanta kao obicajna(ili uobicajena) varijanta..:)


Ne.
Uvodjenje NEKIH zabrana je losa stvar. Uvodjenje nekih drugih zabrana je dobra stvar. Na osnovu toga koja je zabrana i da li je ta konkretna dobra ili ne treba odlucivati da li je uvoditi ili ne.
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!17.10.2014. u 18:18 - pre 115 meseci
Citat:
vladd: Uvodjenje zabrane je LOSA stvar, principijelno...danas pogadja "pusace"..sutra ce pogoditi i "nepusace"..samo treba malo sacekati..

A tada nema "nazad"..prihvacena je NENORMALNA varijanta kao obicajna(ili uobicajena) varijanta..:)

Pušenje nije zabranjeno, samo je regulisano gdje se može, a gdje ne može, i u tom smislu nije drugačije od bilo kakvih drugih stvari koje su isto tako "NENORMALNO" regulisane.

Ne postoji skoro nijedna radnja na svijetu (osim možda disanja) koja nije u nekom javnom prostoru "zabranjena", npr. ne možeš jesti u amfiteatru, ne možeš pišati na ulici, ne možeš spavati u restoranu itd.

Tako da "nema nazad" i "NENORMALNE" varijante su nešto gdje ljudi ni ne žele nazad, a ni nešto što je nenormalno.
Sve je to normalno, samo još da se vi unormalite, kao što ste prije 100-njak godina prihvatili da nije normalno pljuvati po podu u svakoj prilici i na svakom mjestu, ili ugovarati maloljetne brakove (a bilo je vijekovima "normalno" do tada) tako ćete zanormaliti i ovo, milom ili silom (bolje silom, brže se usvaja i bolje se pamti).
 
Odgovor na temu

bobpp
Novi Sad

Član broj: 49574
Poruke: 59
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!17.10.2014. u 20:14 - pre 115 meseci
A gde,ustvari,sad moze da se pusi a gde ne?
Nisam pratio od pocetka pa su mi neki detalji promakli.Na javnim mestima (tipa bolnica,biblioteka,raznih skupstina,opstina...) nije moglo ni ranije a i kad je moglo,nekad davno, nije bilo bas kulturno.U cemu je sad promena konkretno?
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!17.10.2014. u 20:46 - pre 115 meseci
U dodavanju ugostiteljskih objekata na listu javnih mjesta u kojima nije dozvoljeno izlaganje drugih lica duvanskom dimu.
 
Odgovor na temu

bobpp
Novi Sad

Član broj: 49574
Poruke: 59
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!17.10.2014. u 21:47 - pre 115 meseci
Za to znam,mislio sam da ima jos nesto.
A koja je poenta toga?Mislim,iako sam ex-pusac,dim mi ne smeta posebno pa posecujem sve lokale ali kad ne zelim da ga osetim idem na mesta gde je pusenje zabranjeno.Isto tako ne posecujem gay barove jer mi drustvo ne odgovara,ne posecujem lucke kafane iz istog razloga...jednostavno biram gde idem.
Nemam zelju sve da ih promenim jer mi nisu po volji...eto,mogu pa nek me mrze :).Bolnice i slicne ustanove su druga stvar,to vec ne mogu da biram ali ovaj deo sa kafanama zaista ne razumem.
Meni je to jednostavno-u ovom lokalu su pusaci,u ovom nepusaci...neko u ovaj,neko u onaj,slobodan izbor i gotova stvar.
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!17.10.2014. u 23:31 - pre 115 meseci
Citat:
bobpp:  Isto tako ne posecujem gay barove jer mi drustvo ne odgovara

Ne znam kakva je analogija sa pušenjem, jer je u svim barovima, pa i u gay barovima zakonom zabranjeno da ti dupe bude predmet penetracije u gay baru, samo zato što si ušao u bar (namjerno ili greškom).
Citat:
bobpp: ne posecujem lucke kafane iz istog razloga...

Ne znam na šta ciljaš ili kakva je analogija, ali je zakonom zabranjeno i u lučkim kafanama da te neko npr. bije, svejedno da li su ušao namjerno ili greškom.

Da li tebi odgovara ili ne odgovara ambijent, društvo, atmosfera - nije bitno i nije stvar zakona.
Stvar je zakona da onaj ko ne želi da bira, nego iz bilo kog razloga uđe u bilo koju kafanu - ne bude j'eban, prebijen, vređan, ponižavan, zaražen, otrovan, usmrđen i sl.
A u slobodnoj zemlji po zakonu je svako slobodan da ulazi u svaki javni objekat (čak i bez biranja!) i da mu tamo ne budu povređena njegova prava, sve dok se pridržava svojih zakonskih obaveza o ponašanju u javnom prostoru.

Zakonodavac je shvatio da je civilizacijsko pravo čovjeka da ne bude izložen duvanskom dimu drugih ljudi na javnom prostoru.
To je valjda suština i pravo ime ovog zakona - zaštita nepušača (a tako se i zove u zakonima zemalja na koje se pokušavamo ugledati, a valjda i kod nas),
a ne "zabrana pušenja", kako to ovdje neki žele predstaviti, da bi se predstavili kao žrtve proganjanja.




 
Odgovor na temu

2012

Član broj: 296004
Poruke: 248



+926 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!18.10.2014. u 00:26 - pre 115 meseci
@Odin D.

Samo nam jos civilizaciski objasni zasto bi ti kao nepusac ulazio u lokale za pusace , za koje si znao i bio upozoren da se tamo pusi, a posle se bunio kako ti smeta sto se u tom lokalu pusi. Samo, molim te, da ima logike u objasnjenju. Nemoj kao do sada da nesto objasnjavas sto veze sa zdravim razumom nema.

Tebi su pusaci postali opsesija, ili si placen da ovde mutis vodu i odrzavas diskusiju. Nije ni vazno.

Zamisli da imas sefa koji je pusac, ti si opsesivno opterecen pusacima i zabranom pusenja. Covek primeti tu tvoju opsesivnost i radovno te vodi na rucak ili veceru, sedite u basti gde se pusi i celo vreme ti duva u lice. Jednostavno ti testira karakter. Ako drzis do sebe ustaces i otici, sledeci put neces prihvatiti poziv i ulazis u rat. Ako ne drzis do sebe cutaces "junacki", a ovde ces plakati. Ili jos bolje, naletis na zensku u koju se zaljubis, a ona pusac. To bi bilo veselo.
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!18.10.2014. u 00:35 - pre 115 meseci
Citat:
Odin D.: ...
Zakonodavac je shvatio da je civilizacijsko pravo čovjeka da ne bude izložen duvanskom dimu drugih ljudi na javnom prostoru.
To je valjda suština i pravo ime ovog zakona - zaštita nepušača (a tako se i zove u zakonima zemalja na koje se pokušavamo ugledati, a valjda i kod nas),
a ne "zabrana pušenja", kako to ovdje neki žele predstaviti, da bi se predstavili kao žrtve proganjanja.

Ma jok. Pricamo o nasem zakonodavcu! Naseg zakonodavca ne da ne zanima to sto je nesto (bilo sta!) civilizacijsko pravo nego "civilizacijsko pravo coveka" kao pojam ni u trenucima ludila ne dolazi na dnevni red. Nikada. Nema kod naseg zakonodavca ni Z od "zastite nepusaca" na umu.

Zakonodavac kod nas (a tema se tice naseg naroda, Srbije!) uvodi "red" u zemlji a na osnovu mnogobrojnih pravila, saveta, preporuka, obaveza... koje EU namece na svojoj teritoriji a zahteva od svih clanova da se pridrzavaju. A narocito su pod lupom zemlje clanice koje se trude...

Sve to nije nista ni cudno ni lose ni bilo na koji nacin negativno, potpuno je normalno. Nije normalno ono sto se kod nas desava. Nije normalno da se naprecas donose zakoni a znajuci ko predlaze te nove zakone i narocito - koji su motivi tih sto predlazu i na koji nacin to sve funkcionise.

Ali, na ES-u je zabranjeno politicko sve pa i zbog toga a narocito zato sto mene licno mrzi da se nadgornjavam po politickim pitanjima - ovim bih zavrsio o tome. A i pominjano je to vise puta...


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

bobpp
Novi Sad

Član broj: 49574
Poruke: 59
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!18.10.2014. u 00:52 - pre 115 meseci
Ok.Meni je to "ulazenje (čak i bez biranja!)" malo nategnuto,posebno sto,za razliku od drugih ustanova,kafana nije mesto gde moram biti vec stvar izbora.Vise volim da pravim kompromise pa da svi budu zadovoljni,kazu da je dobro za karmu .Sta znam,nije mi to tesko ali ok,mogu da razumem i ovo.
Sto bi moja baba rekla "on je taki covek"...


 
Odgovor na temu

2012

Član broj: 296004
Poruke: 248



+926 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!18.10.2014. u 00:55 - pre 115 meseci
Citat:
Sceka: Ma jok. Pricamo o nasem zakonodavcu! Naseg zakonodavca ne da ne zanima to sto je nesto (bilo sta!) civilizacijsko pravo nego "civilizacijsko pravo coveka" kao pojam ni u trenucima ludila ne dolazi na dnevni red. Nikada. Nema kod naseg zakonodavca ni Z od "zastite nepusaca" na umu.

Zakonodavac kod nas (a tema se tice naseg naroda, Srbije!) uvodi "red" u zemlji a na osnovu mnogobrojnih pravila, saveta, preporuka, obaveza... koje EU namece na svojoj teritoriji a zahteva od svih clanova da se pridrzavaju. A narocito su pod lupom zemlje clanice koje se trude...

Sve to nije nista ni cudno ni lose ni bilo na koji nacin negativno. potpuno je normalno. Nije normalno ono sto se kod nas desava. Nije normalno da se naprecas donose zakoni a znajuci ko predlaze te nove zakone i narocito - koji su motivi tih sto predlazu i na koji nacin to sve funkcionise.

Ali, na ES-u je zabranjeno politicko sve pa i zbog toga a narocito zato sto mene licno mrzi da se ndgornjavam po politickim pitanjima - ovim bih zavrsio o tome. A i pominjano je to vise puta...


Pozdrav!


Scekicu prijatelju, moram te korigovati.

Ako prihvatimo logiku da se primamo na pricu kako nam je sve dirigovano iz EU, ulazimo u apsurdnu situaciju cineci dve greske, prvo prihvatamo tu tezu kao istinitu, a nije istinita. Druga greska je da dajemo potpuni alibi vlastima da rade sta hoce, pozivajuci se uvek iznova na "tako kazu iz evrope".

Jednostavno ovaj zakon na ovim prostorima je donesen po sistemu " videla zaba konj se potkiva, pa digla nogu i ona". kad nemas ni jedan zakon koji ti funcionise, moras se uhvatiti bar za slamku, da ne bude da nemogu ni jedan zakon da sprovedu, evo imaju jedan za primer.

Napravi jedan eksperiment, stani ako imas prilike ispred Suda, MUP-a, ili neke vaznije vladine institucije. Kazi mi koliko puta si video sudije, vise cinovnike ili ministre da izlaze da puse ispred zgrade. Samo nemoj da mi kazes da verujes kako su bas svi nepusaci.



 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!18.10.2014. u 01:11 - pre 115 meseci
Citat:
2012: Samo nam jos civilizaciski objasni zasto bi ti kao nepusac ulazio u lokale za pusace , za koje si znao i bio upozoren da se tamo pusi, a posle se bunio kako ti smeta sto se u tom lokalu pusi. Samo, molim te, da ima logike u objasnjenju. Nemoj kao do sada da nesto objasnjavas sto veze sa zdravim razumom nema.

Zakon se odnosi na javna mesta, dakle na lokale koji su javni, ne za lokale koji su za posace. Postavka ti je pogresna. Kad registrujete pusacki klub, lepo se uclanite, pa pusite i onda nepusaci nemaju sta da traze tu (ili ako bas hoce da dodju, neka trpe dim). Medjutim, kafane i sl. mesta su javna mesta a ne lokali za pusace.
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!18.10.2014. u 01:14 - pre 115 meseci
Citat:
bobpp:
Ok.Meni je to "ulazenje (čak i bez biranja!)" malo nategnuto,posebno sto,za razliku od drugih ustanova,kafana nije mesto gde moram biti vec stvar izbora.Vise volim da pravim kompromise pa da svi budu zadovoljni,kazu da je dobro za karmu :).Sta znam,nije mi to tesko ali ok,mogu da razumem i ovo.
Sto bi moja baba rekla "on je taki covek"...


To je ok - tebi je tako kako si opisao. Ali nije ok da se svoj stav projektuje na druge. Zato se zakon i ne donosi (ili bar ne bi trebao) na osnovu toga kakav je stav nekog pojedinca vec logicno. A logika lepo kaze - na javnom mestu nemas pravo da trujes druge jer je ono predvidjeno za sve i one kojima je sve jedno i onima kojima nije. Sasvim jednostavno.
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!18.10.2014. u 02:50 - pre 115 meseci
Citat:
2012: @Odin D.

Samo nam jos civilizaciski objasni zasto bi ti kao nepusac ulazio u lokale za pusace , za koje si znao i bio upozoren da se tamo pusi, a posle se bunio kako ti smeta sto se u tom lokalu pusi.

Objasniću ti čim mi objasniš šta je to "lokal za pušače".
To bi valjda trebalo da bude neka pušionica i da na njoj velikim slovima piše "PUŠIONICA", a ne restoran, kafe, ili pivnica.

U restoran se ulazi da se jede, u kafe da se piju pića, u pivnici pivo, u bioskop da se gleda film.
Dakle ništa od toga ne služi za pušenje, i ja kad uđem u restoran ulazim da bih ručao u čistom vazduhu, a ne udisao dim.

Da li neki grad nalazi za shodno da se u okviru gradskog područja nalazi neki odgovarajući broj pušionica - to je stvar grada.
Isto kao što je stvar grada Beograda da li će na 5 hektara u sred grada da se otvori jedan stadion za bejzbol ili 30 terena za tenis i košarku.
Stanovništvo grada odlučuje da li će da spucaju gradski prostor na bejzbol ili na nešto što im je potrebnije, zanimljivije, korisnije.

Tako je isto i sa pušionicama.
Ako stanovništvo grada smatra da im je na nekom mjestu u gradu potrebnija pušionica nego restoran, onda neka bude pušionica.

Međutim, nijedan savremeni civilizovani grad ne troši svoje gradske prostorne resurse na nešto čemu njegovi stanovnici mogu selektivno da pristupaju,
ili koje selektivno cilja baš na neku grupu, kao npr. restoran za bijelce, klupe za crnce, bazen za vlasnike šnaucera itd.

Ne kažem da je nemoguće imati tako nešto u privatnom vlasništvu, ali ako hoćeš da imaš komercijalni objekat na gradskom području onda jok.
U tom smislu, očigledno je većini stanovništva savremenih civilizovanih gradskih naselja iz nekog razloga važno da u svaki javni ugostiteljski
objekat može da uđe svako bez bojazni da će biti izložen bilo kakvoj neprijatnosti, svejedno da li je u pitanju duvanski dim, ili nešto drugo izazvano
njegovom rasom, bojom kože, naglaskom, navijačkim šalom, stilom oblačenja, frizurom...

I ja mislim da je to dobro.
Niko nije dužan da trpi ništa ni od koga i ni u kakvoj količini, pa tako ni tuđi duvanski dim oko sebe.
Umjesto da tražite način kako da ne smetate drugima, vi tražite način da drugi i dalje budu primorani da vas trpe.
Tu se ne radi ni o kakvom "pravu" na pušenje u javnom prostoru, nego prosto o dobroj volji ostalih da se odreknu svog stvarnog prava na netrovanje.
A pošto se pokazali koliko ste do sad bili solidarni sa nepušačima ("ko vas j'ebe, ako vam smeta jedite kod kuće, a ne u restoranu", ili čuvena slobina "To nije komunalni problem nego zdravstveni" - dakle, ako ti smeta duvanski dim idi kod doktora u bolnicu, pa će te oni tamo izliječiti od "smetanja duvanskog dima") - tako vam se otprilike sad i vraća.
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
93.87.128.*



+5251 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!18.10.2014. u 08:31 - pre 115 meseci
Jos nisi shvatio da je inputirano "trpljenje" i dadoticni dim nije bas toliko stetan, realno je manje stetan od izlucevina dizel goriva.
Pa nepusacima, odnosno ljubiteljima "svezeg" vazduha, "ne smeta"
Ne smetaju im hemikalije u dezodoransima, farbama, vestackim osvezivacima, ali dim biljke je alarmantan.

To se zove HIPOKRIZIJA.

Citat:
Sve je to normalno, samo još da se vi unormalite, kao što ste prije 100-njak godina prihvatili da nije normalno pljuvati po podu u svakoj prilici i na svakom mjestu


Ne znam KO je to "prihvatio odsustvo PLJUVANJA, kada pogledam samo parcence ulice ispred zgrade primetim pedesetak "upljuvaka" od ZVAKE i jedno desetak izlucevina od kucnih ljubimaca...

To je zdravo i preporucljivo, valjda, kao i PRISTOJNO u svakoj prilici zvakati zvaku i izbljuvati je bezobzirno???

Ali zvakanje kaugume je ZDRAVO, cisti i beli zube..sa sve vatreno ljutim(organizam alarmira bolom) hemikalijama i aspartanima

Ja nesto nisam za takve "virtuelne stvarnosti"...

Zabrana pusenja je probna vezba birokratije, da ispiranjem mozga i redefinisanjem prioriteta, zombira gradjanstvo.

I s obzirom na srecne poklice urbanih brdjana, izgleda da imaju znacajnog uspeha...prihvacena je "lekcija" iz "zdravlja" i "poslusnosti".

O tome pricam, a ne o uljudnosti, koja je neophodna...
 
Odgovor na temu

X Files
Vladimir Stefanovic
Pozarevac

X Files
SuperModerator
Član broj: 15100
Poruke: 4902
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: xfiles@elitesecurity.org


+638 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!18.10.2014. u 08:51 - pre 115 meseci
Citat:
vladd: To se zove HIPOKRIZIJA.

A ja, kao nepušač od prvog dana, u svojoj neposrednoj okolini primetio sam sledeće - najveći kritičari pušenja i pušača su bivši pušači.

Dok je neko bio pušač, bolelo ga je uvo za moje prisustvo u prostoriji u kojoj je zabranjeno pušenje. Naslušao sam se priča kako su zakoni glupi i sl. Inače, nikada reč prigovora nisam imao.

A sada, gle čuda, bivši pušači se strašno ljute kada neko puši u prostoriji u kojoj je zabranjeno pušenje, jer to nema smisla. Nije li i to licemerje?


Inače, meni nisu isto "izlucevine dizel goriva" i dim cigara. Iskreno, o zdravlju i ne razmišljam. Svestan sam da sam kao i drugi, okružen otrovima svih vrsta, pa i ne brinem. Kako meni tako i drugima. Ali bre smrad odeće i dlanova mi smeta. Gde god sednem, gde god pipnem namestaj, ruke mi se napune smradom. Cela mi jakna smrdi. Meni recimo to smeta.


[Ovu poruku je menjao X Files dana 18.10.2014. u 10:07 GMT+1]
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Zabrana pušenja na javnim mestima!

Strane: << < .. 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 617978 | Odgovora: 2139 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.