Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti

elitemadzone.org :: MadZone :: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti
(TOP topic, by pajaja)
Strane: << < .. 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 809052 | Odgovora: 1450 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

boban74
Becej Srbija

Član broj: 268895
Poruke: 19
*.dynamic.stcable.net.



+66 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti08.01.2011. u 14:33 - pre 161 meseci
@toplim
Evo stize jos jedna nova godina za par dana pa cemo videti.
Ne znam da li je svima bilo tako pre ostavljanja,ali uvek mi je u glavi :Ostavi cigarete,ostavi cigarete ali nikako da prelomim i da probam ponovo da ih ostavim.
Da,ponovo da ostavim cigarete,zaboravio sam da Vam kažem da nisam pušio u 1998 god celu godinu.
A kako sam ih tada ostavio nemam pojma.
Definitivno mi je ostavljanje u ovoj godini jedna od prvih stvari koje treba da uradim
@dejanet
Pokusao i sa tim i sa zvakama i sa tabexom i nista.
Pozdrav

 
Odgovor na temu

milani63

Član broj: 161095
Poruke: 18
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+29 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti11.01.2011. u 12:30 - pre 161 meseci
Prvom koji se javi, a koji želi da počne sa odvikavanjem, poklanjam knjigu Alena Kara.. Lak način da ostavite pušenje.

Knjigu ću poslati poštom.. adresu poslati na PM.

 
Odgovor na temu

suki-bgd

Član broj: 276939
*.wm.rs.



+1 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti11.01.2011. u 20:07 - pre 161 meseci
Pušač sam oko 20 godina i već neko vreme sam planirao da ostavim cigarete. Danas mi je prvi dan i osećaj je neverovatan:) Vrti mi se u glavi, pomalo sam dezorjentisan i non-stop mi se spava. Koncentracija je na "nuli", a i preterano se znojim. Pokušavam sebe da ubedim da je sve to dobro i da će proći, ali teško ide. Inače, imam iskustva u ostavljanju cigareta. Pored toga što sam ih hiljadu puta batalio :), dva puta sam zaista ostavljao na po šest i četiri meseca. Bilo je to pre 14 i osam godina. Nažalost, želja nikada nije prestala. Sećam se da sam se prvi put za manje od dva meseca ugojio preko 20 kilograma, koje nikada nisam skinuo. Taman kada je kriza prošla (barem sam ja mislio) jedno jutro sam se probudio i zapalio i to bez kajanja... Nisam preterivao sa brojem popušenih cigareta, ali pušio sam oko paklice dnevno, ponekad malo više. Međutim, znao sam uveče kada izađem da popušim za par sati i do dve pakle. Naravno, to se dešavalo retko i samo kada mnogo pijem (takođe retko). Eto, ne znam šta sam hteo, ali sam morao nešto da napišem. Razumite me... Znam da ću ih ovaj put zaista pobediti!
 
Odgovor na temu

zorana milosevic

Član broj: 258425
*.adsl.eunet.rs.



+1 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti12.01.2011. u 20:12 - pre 161 meseci
Veceras odlucujem kako cu od sutra. Zelim da prestanem da pusim. Moze li neko da mi objasni kako izgleda prvo JUTRO bez cigarete? Vec mi je tesko, u glavi su mi svi vasi komentari, iskustva, saveti. Zelim da budem odlucna.
 
Odgovor na temu

boske666

Član broj: 277035
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti12.01.2011. u 21:07 - pre 161 meseci
Imam 45 godina.Pusim od 1986.Dakle 24 godine!Juce i danas nisam zapalio ni jednu!Borba je strasna ali verujem da cu izdrzati!
 
Odgovor na temu

glackop
Le.

Član broj: 168452
Poruke: 1143
*.ninet.rs.



+26 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti12.01.2011. u 21:32 - pre 161 meseci
Ja sam tu borbu nakon dva dana izgubio.Prvog dana sam samo dve popusio,drugog tri a treceg nastavio,cestitam svima koji su uspeli.
 
Odgovor na temu

boban74
Becej Srbija

Član broj: 268895
Poruke: 19
*.dynamic.stcable.net.



+66 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti12.01.2011. u 21:41 - pre 161 meseci
Knjiga je stigla.
Jos da je procitamo i postanemo nepusac!
Pozdrav
 
Odgovor na temu

boske666

Član broj: 277035
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti13.01.2011. u 08:50 - pre 161 meseci
Trece jutro bez cigarete.
Najveca kriza od 17:00-22:00.
Nemam nikakva pomagala tipa flasteri,nicorette...
Pijem vodu i jedem mandarine kao semenke!
Da li ima jos nekoga ko je u ovoj fazi tj. na pocetku?!
Pozdrav!
 
Odgovor na temu

endre85

Član broj: 207893
Poruke: 325



+116 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti13.01.2011. u 12:55 - pre 161 meseci
I bolje ti je bez tih ""pomagala" koja spominjes. Ona sadrze nikotin, pa bi ti samo produzile agoniju i/ili smanjili sansu za ostavljanje.

Postavi sebi markere tj male rokove:
Izdrzi tri dana, pa nedelju dana, pa mesec dana itd. Posle mesec dana bice neuporedivo lakse.

Ja dok sam ostavljao, analizirao sam ostale pusace ( i mlade i stare). Gledao sam im boju koze, kosu, lice i ranceve izazvane pusenjem, glas itd. To je pomoglo da vidim koliko je to losa navika.



[Ovu poruku je menjao endre85 dana 13.01.2011. u 14:07 GMT+1]
 
Odgovor na temu

kuruz
Serbia

Član broj: 97792
Poruke: 44
109.72.50.*

Sajt: www.kuruz.co.nr


+15 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti14.01.2011. u 09:33 - pre 161 meseci
Evo da se prijavim i meni je danas treci dan.

Imam 36 godina, propusio sa 20, ostavljao cigarete preko 10 puta. Najduze 1x18meseci i 2x8meseci.
Imao sam perioda kada sam pusio preko dve pakle dnevno, nikada manje od jedne, a zadnjih 8-9meseci sam na jednoj i po pakli dnevno - jace cigarete
Sto bi se reklo bas imam iskustva sa ostavljanjem, ali i vracanjem :-P
Probacu ukratko da vam prenesem moja iskustva, mozda nekom pomogne. Nacini za ostavljanje cigareta:

1. Varijanta sa smanjivanjem cigareta. Probao 3-4 puta, od one svaki dan 1 manje, do one samo ujutro ili samo uz kafu. Moje iskustvo je da je ovo najteza varijanta za ostavljanje cigareta. Krize su brojnije, kao da posle svake cigarete ostavljam izpocetka. Produzavanje agonije bez ikakve potrebe i posle 3-7 dana, svaki put sam digao ruke i vratio se cigaretama i to na duzi period.

2. Ostavljanje "bez plana" ili "ostavljam ih zauvek". Prvih 7 dana relativno lako se izdrzi, a onda od 7-og do 30-og dana, ustanem jedno jutro i zaboravio sam sve lose strane cigareta, zaboravio sam kasalj, smrad iz usta, zute prste... Secam se samo kako je prijala cigareta uz kafu, pivo, posle rucka ili seksa i naravno propusim istog momenta. Kod varijante "ostavljam ih zauvek" ima posebna vrsta opasnosti koja se javlja posle par meseci, kada vam dim vise ne smeta, a sedite u prijatnom drustvu prijatelja koji puse i uhvatite sebe kako im zavidite i kako vi vise nikada necete tako uzivati u cigaretama, kao sto oni sada uzivaju. Kombinacija panike i nostalgije dovodi do uzimanja omiljene paklice sa stola i paljenje cigarete.

3. "Planirano u detalje" ostavljanje. Sa ovim nacinom sam uspeo da izdrzim prvi put 18 meseci i drugi put 8 meseci, a sada mi je treci pokusaj. Ovaj nacin znaci da sam vec spreman i da znam sta me ceka u kojoj fazi ostavljanja. Najmanje 7 dana ranije se odredi tacan datum ostavljanja cigareta. Zabeleze motivi, napravi pisana "plus/minus" tabela, najavi svim prijateljima i rodbini. I kada osvane prvo jutro ne-pusenja dalji tok kod mene je podeljen u sledece faze:
I faza - "Necu zapaliti cigaretu 10 dana sta god da se desi". Prva tri dana su pravi pakao, krize ceste i jake, mesta i situacije me podsecaju na cigarete. Ne druzim se sa pusacima. Izuzetno sam nervozan, lose skoncentrisan, prija mi da lezim, posle 20h nisam gladan ali mi se trazi hrana. Narednih 3-4 dana je lakse i to dosta. Primecujete da je svaki dan sve lakse i lakse, da su krize redje i da sve manje mislite o cigaretama. I onda BUM 7-og ili 8-og dana najjaca kriza, nervoza, samo da zapalim jednu, samo da povucem dim, svadjam se sa svima. Ovde moze da vam pomogne samo jaka volja i obecanje sa pocetka "necu zapaliti 10 dana. OK, izdrzacu jos 2-3 dana pa cu onda zapaliti, necu da ispadnem sisa !!!" Medjutim, vec sutra, nema ni traga od krize, kao da nikada nisam ni pusio. Prosto mi je neobicno da prodje po 4-5 sati da ne pomislim na cigaretu.
II i poslednja faza - "Ako do kraja dana donesem odluku da cu da propusim, prespavacu, i sutra ujutro ako ne promenim misljenje kupujem cigarete i pusim". E sad sam iskomplikovao, jel da? Krace moze da se kaze "Ne pusim do sutra". Zasto je ovo bitno? Eliminise strah da do kraja zivota vise necu pusiti (kako glupa izjava). U principu nije tesko. Ima dana kada mi se trazi cigareta vise puta, ima dana kada pomislim jednom ili dvaput na cigaretu. Meni se veoma jake krize desavaju oko 30-og dana i traje jedan dan. Posle toga mozete se smatrati nepusacem i uzivati u tome.

Svaki od ovih nacina sam primenjivao bez ikakvih pomocnih sredstava tipa tableta, flastera, lasera ili hipnoze. Sto bi se reklo "na suvo".

 
Odgovor na temu

boske666

Član broj: 277035
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti14.01.2011. u 13:03 - pre 161 meseci
Cetvrti dan.Danas nije lose.Izdrzite i vi ostali!Pozdrav!
 
Odgovor na temu

kuruz
Serbia

Član broj: 97792
Poruke: 44
109.72.50.*

Sajt: www.kuruz.co.nr


+15 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti15.01.2011. u 11:51 - pre 161 meseci
Cetvrti dan...
Prethodnu noc spavao 13 sati k'o beba. Danas nema nervoze, jos nisam imao krizu da bih zapalio, cak sam poceo da komuniciram i sa kolegama na poslu... idemo dalje
 
Odgovor na temu

boske666

Član broj: 277035
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti15.01.2011. u 15:11 - pre 161 meseci
Peti dan!I ja spavam kao beba od 23:30 do 09:00.Svako jutro pijem kafu u pusackom drustvu!Pozivam ljude da nam se pridruze u odvikavanju!Za KURUZ-a:
Ne popustaj!!!Pozdrav!
 
Odgovor na temu

boban74
Becej Srbija

Član broj: 268895
Poruke: 19
*.dynamic.stcable.net.



+66 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti16.01.2011. u 06:48 - pre 161 meseci
ajde da probam i ja da se pridruzim Vama nepusacima.
Evo sad vec pocinje treci dan i onako. Mislim da mi vise fali psihicki u glavi cagareta nego fizicki.
Pijem i kafu,jedem normalno za sada je sve ok.
Pozdrav svima
 
Odgovor na temu

boske666

Član broj: 277035
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti16.01.2011. u 13:54 - pre 161 meseci
Bravo Bobane!Samo napred!!!Nema predaje!!!
 
Odgovor na temu

boban74
Becej Srbija

Član broj: 268895
Poruke: 19
*.dynamic.stcable.net.



+66 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti16.01.2011. u 18:01 - pre 161 meseci
@boske666
Fala na podrsci.
Ajmo ljudi probajte da ostavite,lako je.
Samo ugasite cigaretu i kazete nema vise.
Pre toga se naoruzate dobrom voljom i super je.
Verujte mi da nisam ni sanjao da je tako lako ostaviti cigarete,a voleo sam da pusim...... Uf sto fale ponekad ali nije tako strasno.
Pozdrav svima
 
Odgovor na temu

kuruz
Serbia

Član broj: 97792
Poruke: 44
109.72.50.*

Sajt: www.kuruz.co.nr


+15 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti17.01.2011. u 10:17 - pre 161 meseci
Dan sesti....

@boske666
nema popustanja

Jutros me je obradovalo kada sam u prodavnici video da su moje cigarete sada 120din paklica. Znaci da dnevno ne trosim 180din... Pomnozite sa 365dana... 625 EUR...
Ako ste materijalista kao ja, onda samo ovo moze da predstavlja dovoljnu motivaciju.
 
Odgovor na temu

milani63

Član broj: 161095
Poruke: 18
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+29 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti17.01.2011. u 11:29 - pre 161 meseci
Svaka cast ljudi!
Ne popustajte.. samo napred!
Nakon 10 dana bice neuopredivo lakse.. krize ce skoro potpuno nestati.. vise cete imati osecaj praznine nego stvarnu potrebu da zapalite.. Pravi uspeh je trenutak kada prestanete da brojite dane bez cigarete.. Ja sam prestao da brojim posle 16-17 dana.
 
Odgovor na temu

boban74
Becej Srbija

Član broj: 268895
Poruke: 19
*.dynamic.stcable.net.



+66 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti17.01.2011. u 17:31 - pre 161 meseci
Za sada sve ok.
Nema krize samo navika,gde su mi cigare,sad bih zapalio itd..
Nista opasno.
@Boske666 hvala na podrsci jos jednom
Pozdrav.

 
Odgovor na temu

LudiVlajko

Član broj: 277462
178.79.0.*



+1 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti18.01.2011. u 16:23 - pre 161 meseci
Procitajte knjigu Allen Carr "Lako je ostaviti pusenje" i videcete da stvarno ne postoji nista lakse nego ostaviti taj otrov, ja guram vec 10 dana bez ikakve krize, uz pivo u drustvu pusaca, uz sve ono sto sam nekada mislio da ne bih mogao bez tog djubreta. Pokusavao sam ranije snagom volje da ostavim duvan ali bi se pokusaji zavrsavali za manje od 24h.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti
(TOP topic, by pajaja)
Strane: << < .. 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 809052 | Odgovora: 1450 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.