Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Sta cete uraditi po vesti o ukidanju viza za EU ?

elitemadzone.org :: MadZone :: Sta cete uraditi po vesti o ukidanju viza za EU ?

Strane: << < .. 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 146474 | Odgovora: 674 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Laki_Gen
Beograd

Član broj: 156057
Poruke: 634
*.adsl.verat.net.



+7 Profil

icon Re: Sta cete uraditi po vesti o ukidanju viza za EU ?15.05.2008. u 23:04 - pre 194 meseci
Sto su onda Hrvatima ukinuli vize? Oni u Eu mogu bez vize vec deceniju! Jesmo mi sugavi ili nase Vucine nesto rade pogresno?
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Sta cete uraditi po vesti o ukidanju viza za EU ?15.05.2008. u 23:24 - pre 194 meseci
Citat:
MyWay
onaj ko misli da se hrvatska dilpomatija razbijala od inicijative za ukidanje viza jednostavno ne poznaje naše sličnosti i razlike..


Ma da, o sposobnostima Hrvata da svoju zemlju predstavljaju se moze videti vrlo prosto gledanjem CNN-a ili BBC-ja duze od 15-tak minuta... Ako su imali budzet da svakih 10min vrte reklame za Hrvatsku na CNN-u siguran sam da su imali budzet i da lobiraju za svoju zemlju kroz diplomatske kanale.

Uostalom, koje je tvoje objasnjenje da Hrvatima recimo ne treba viza za Hong Kong ili Japan?

Ni jedni ni drugi nisu katolici - dakle, otpada klasicna "hrvatsko-vatikanska" teorija zavere u Srbiji
Ni jedni ni drugi nisu deo germanske uticajne sfere - dakle otpada klasicna "hrvatsko-nemacka" teorija zavere u Srbiji
Ni jedni ni drugi nisu ucestvovali u sukobima na teritoriji SFRJ - dakle otpada bilo kakva ideja "oduzivanja" za nesto.

Ne znam, MyWay, jedino sto meni pada na pamet je da su Hrvati ozbiljnije pristupili resavanju diplomatskih odnosa sa mnogim drzavama u poredjenju sa Srbima...

Ako imas drugacije misljenje, iznesi ga - konkretno, molim, a ne neke price kako je i SFRJ imala vizni rezim sa Grckom, cenim da to uopste ne opravdava ovu trenutnu situaciju u kojoj se Srbija nalazi.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

braker

Član broj: 80035
Poruke: 419
*.smin-1.sezampro.yu.



+2 Profil

icon Re: Sta cete uraditi po vesti o ukidanju viza za EU ?15.05.2008. u 23:58 - pre 194 meseci
Citat:
MyWay: Ispustio si pominjanu Grčku koja nije bila usamljeni primer viznog režima za stanovnike SFRJ...


Uzrok je tada bio nereseno Makedonsko pitanje, a susedsku idilu narusavala je i Hodzina Albanija.
Citat:
MyWay:
A ni objašnjenja tipa da je razlog i to što se naša diplomatija nije zalagala za ukidanje viza nemaju smisla upravo u poređenju sa Hrvatskom - onaj ko misli da se hrvatska dilpomatija razbijala od inicijative za ukidanje viza jednostavno ne poznaje naše sličnosti i razlike..


Ma jok, takvo nesto obicno s' neba pada, a nas hebe losa karma.

P.S. ''Ekipa'' je za potpis :-)



[Ovu poruku je menjao braker dana 16.05.2008. u 01:28 GMT+1]
.
 
Odgovor na temu

MyWay

Član broj: 25141
Poruke: 1263
*.telekom.yu.



+629 Profil

icon Re: Sta cete uraditi po vesti o ukidanju viza za EU ?16.05.2008. u 08:39 - pre 194 meseci
Citat:
braker: Uzrok je tada bio nereseno Makedonsko pitanje, a susedsku idilu narusavala je i Hodzina Albanija.
Čuo sam i ja za tu priču, samo ne znam šta to znači :-) Na stranu jebelimgaštaznači 'nerešeno Makedonsko pitanje' kada se zemlja zvala SFRJ i nije imala Makedoniju u nazivu - vraćam se na svoje pitanje od pre par postova: zašto se nekoj zemlji uvodi/skida vizni režim i šta se tačno postiže time?
Ajmo ovako, u SFRJ zbog nerešenog pitanja tralala, da bi otišao u Grčku ti odstojiš gomilu sati u redu u Strahinjića Bana, predaš pasoš, podigneš posle n dana i nn sati čekanja pasoš sa vizom i one dve takse/markice, i voila! sad je rešeno pitanje tralala ... mislim, idiotizam...
Ili ovako, brakerov put kroz Centralnu/Južnu Ameriku je zahtevao vize. OK. Čemu vize za tamo neki Honduras/Kostariku/Belize/Ekvador...? Pogotovo ako se pravi razlika da srbima treba viza a hrvatima ne? Pa oni ni ne znaju kako izgleda naš/hrvatski pasoš, niti imaju podatke o našim/hrvatkim građanima, niti iko osim avanturista i eventualno diplomatskog osoblja i ima potrebu da putuje tamo...wtf
Citat:
Ivan Dimkovic: Ma da, o sposobnostima Hrvata da svoju zemlju predstavljaju se moze videti vrlo prosto gledanjem CNN-a ili BBC-ja duze od 15-tak minuta... Ako su imali budzet da svakih 10min vrte reklame za Hrvatsku na CNN-u siguran sam da su imali budzet i da lobiraju za svoju zemlju kroz diplomatske kanale.

Uostalom, koje je tvoje objasnjenje da Hrvatima recimo ne treba viza za Hong Kong ili Japan?
Nemam objašnjenje, samo gomilu pitanja. A možda je nečiji odgovor ovde (čini mi se baš tvoj) i najviše prihvatljiv - a to je nekakava globalni 'beli šengen' kod kog velika većina zemalja koja jednostavno nema definisan stav prema nekoj zemlji (kao latinska Amerika, pa i JP/HK i sl) jednostavno, kao u windows-u inherit from the parent... A mi nismo baš dobri sa tatom :-)
A to: ko ima para za CNN/BBC ima i za sređivanje bezviznog režima... pa čak i za zemlje u koje se relativno retko putuje...neću ni da komentarišem - samo izdvajam da vidiš i sam kako to izgleda kad je napisano :-)
Save time... see it my way.
 
Odgovor na temu

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
88.203.200.*



+105 Profil

icon Re: Sta cete uraditi po vesti o ukidanju viza za EU ?16.05.2008. u 08:47 - pre 194 meseci
Inace viza za Siriju je 60e, da ne bude da su za EU skupe :))
 
Odgovor na temu

braker

Član broj: 80035
Poruke: 419
*.smin-1.sezampro.yu.



+2 Profil

icon Re: Sta cete uraditi po vesti o ukidanju viza za EU ?16.05.2008. u 14:31 - pre 194 meseci
Citat:
Slobodan Miskovic: Inace viza za Siriju je 60e, da ne bude da su za EU skupe :))


Od kada to? Ranije se viza dobijala uz dve fotke i pasos za DZ.

@MyWay
Znacenje pasosa i viza najbolje oslikava njihova preteca - nekada se po regioni putovalo sa ceduljcetom o namerama nosioca i pecatom vladara koji je blagosiljao put - sto mocniji i cenjeniji to sigurnije i vise otvorenih kapija gradova.
Tako i danas - pecat na tvom ceduljcetu zamrljan politickim autizmom postkomunisticke svite i grupnom narcisoidnoscu podanika, navodi kljucare naprednijih polisa da te zveknu buzdovanom u glavu. Videcemo sta ce uciniti nova-stara garda naslednika loze.
Danas je svaka tacka uz tuce ojra na dohvat ruke, razlozi migracijama sasvim drugaciji, a stambilj na prstenu vladara izgraviran stepenom uredenosti drustva i sposobnoscu diplomatije.

I na kraju, u globalnom selu nije tajna da losi decki iz Srbije nisu dobili prolazne ocene iz vladanja, drzavne administracije i predmeta medunarodni odnosi.
U korist tezi da je rec o cisto politickom pitanju govori i nekoliko istorijski karakteristicnih tacaka, kada nam se radijus slobodnog kretanja suzavao:

- I svetski rat; tu smo bili samo deo promene koja se desila u celoj Evropi (jeeeeaa)
- rezolucija Informbiroa - ucili iz istorije ;)
- i par svetih ratova nebeskog naroda s' kraja proslog veka - lekcija iz iskustva, zacementirana u secanju zahvaljujuci gomili packi od kojih mi/nam i danas zvoni u usima.

Nego, jeste zalosno kada Dzibuti Land svom bratu Dzibuti Landu uvede vizni rezim, prepisijuci od boljih ucenika.






.
 
Odgovor na temu

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
88.203.200.*



+105 Profil

icon Re: Sta cete uraditi po vesti o ukidanju viza za EU ?16.05.2008. u 14:44 - pre 194 meseci
Citat:
Od kada to? Ranije se viza dobijala uz dve fotke i pasos za DZ.


Zvao prosle nedelje ambasadu ovde u Sofiji, rekao da sam Srpski drzavljanin i dobio odgovor da nema problema i da je cena 120 leva. :)
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.rcub.bg.ac.yu.



+5251 Profil

icon Re: Sta cete uraditi po vesti o ukidanju viza za EU ?16.05.2008. u 14:49 - pre 194 meseci
U prevodu, ok 60€ :)
 
Odgovor na temu

pantic68
zoran pantic
sabac

Član broj: 50312
Poruke: 913
91.150.70.*



+11 Profil

icon Re: Sta cete uraditi po vesti o ukidanju viza za EU ?18.05.2008. u 21:06 - pre 194 meseci
Sestra se vratili iz poslovno-turistickog putovanja po spaniji i portugalu. Kada je grupa sastavljena od raznolikog sveta dosla u posetu gibraltaru bilo je srbi stoj, ostali napred. Kao sugavi. Na kraju su prosli i bez viza i jos se slikali sa bobijima. Ne mogu da verujem da sesnaest strana raspravljate da li je bolje imati ili nemati slobodu.
 
Odgovor na temu

Laki_Gen
Beograd

Član broj: 156057
Poruke: 634
*.adsl.verat.net.



+7 Profil

icon Re: Sta cete uraditi po vesti o ukidanju viza za EU ?18.05.2008. u 22:48 - pre 194 meseci
Nije bas da se raspravlja o slobodi, vec dal' nam to uopste treba. Neki smatraju da je svejedno dal' nam treba viza ili ne kada imamo nekih drugih problema.
Kada imas sengen, eu boravisnu ili pasos za koji ne treba viza, lako je soliti pamet onima koji bi da vide svjeta i nesto nauce ali, imaju problem da dobiju vizu.

Sestra koja treba da ide na matursku ekskurziju u Spaniju, Italiju i Francusku, treba (tj. njeni roditelji) da ispune 11 (jedanaest) stavki sa spiska. Do sada su potrosili dva radna dana
i trebace im minimum jos jedan da bi dobili sve papire. Da ne pricamo, da svaki dokument treba platiti, negde izdavanje, negde ovjeru. Pet eura za jedan, pet za drugi, tri za treci, nakupi se. Sada je njenim roditeljima krivo sto joj nisu izvadili hrvatski pasos, a imali su iste ideje kao i mnogi na forumu, "sta ce mi", "viza nije toliki problem", etc.
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
91.150.112.*



+5251 Profil

icon Re: Sta cete uraditi po vesti o ukidanju viza za EU ?19.05.2008. u 00:39 - pre 194 meseci
Bas tako. Sengen je jako daleko od slobode, i samo je specificna vrsta.

Rasprava o sengenu na nivou veselih turista je skoro pa uvredljiva.

Poenta je dostici nivo EU zemalja, i imati slobodan protok i ljudi i ideja na civilizovanoj osnovi, a ne kao ovih dana Rumuni sto imaju problem sa deportacijama socijale.

Iz tog ugla, SAMO ukidanje sengena jako mlo znaci za vecinu stanovnistva, pa i za "zeljni" deo, onih koji putuju, najcesce na odmor.
Tek poneki, redak slucaj sluzbenog putovanja, moze da se komplikuje sa vizom.

Tako da, bez standarda, sa par kinti u dzepu, prosto lutanje nekim prostorima, skoro pa iz dosade ili avanturizma, postaje besmisleno.

A to je i solidno smanjeno, sa povecani standardom, nazalost, gube se i neke druge "slobode", lencarenje, gluvarenje, puno se radi, ali i zaradjuje.

Kod nas je sada, ipak znacajno veci vapaj za radnim mestima, nego za aranzmanima u inostranstvu..

Poz.
 
Odgovor na temu

flighter_022
L2 Applications Administrator
NS

Član broj: 18499
Poruke: 737
41.204.224.*

ICQ: 23089150


+232 Profil

icon Re: Sta cete uraditi po vesti o ukidanju viza za EU ?19.05.2008. u 04:10 - pre 194 meseci
Vladd, ovde je 4 ujutro, jos uvek sam u kancelariji i neces mi zameriti ako nisam bas najbolje ukapirao:

Da li mislis da treba sada odmah da dobijemo/prihvatimo ukidanje viza, ili da sa tim treba sacekati i uciniti to iskljucivo onda kada Srbija dostigne ekonomski i svaki drugi nivo ostalih EU zemalja?
 
Odgovor na temu

Beltrammi

Član broj: 42910
Poruke: 883
..7-r.retail.telecomitalia.it.



+11 Profil

icon Re: Sta cete uraditi po vesti o ukidanju viza za EU ?19.05.2008. u 07:12 - pre 194 meseci
@vladd,

mislim da se situacija sa Rumunijom nece ponoviti bar ne u takvom obimu. Prvo Rumuni su 3x brojniji narod od nas, a iskreno i 3x su siromasniji (bili ?) znaci faktor je x9.

Uzgred, moj ujak je uvek strahovito mrzeo co zapad i naravno najvise Ameriku jos iz doba hladnog rata, a sada cini se, mrzi ih jos vise. Omiljena recenica mu je da u Njujojrku dnevno umre vise ljudi od gladi nego u Somaliji. Cak i da je tako, ja ne vidim sta to smeta da mi negde putujemo bez viza ?

 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Sta cete uraditi po vesti o ukidanju viza za EU ?19.05.2008. u 07:18 - pre 194 meseci
Citat:
Vladd
A to je i solidno smanjeno, sa povecani standardom, nazalost, gube se i neke druge "slobode", lencarenje, gluvarenje, puno se radi, ali i zaradjuje.


Nisam bas siguran u to... Cene skoro svega u Srbiji su vec dostigle EU nivo, tako da ko danas moze da gluvari moze da gluvari i u "EU modu" :)

Gluvarenje i lencarenje je stvar licnog izbora... Ko zeli da zivi tako, moze da zivi na isti nacin i u Briselu a i u Beogradu.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Beltrammi

Član broj: 42910
Poruke: 883
..7-r.retail.telecomitalia.it.



+11 Profil

icon Re: Sta cete uraditi po vesti o ukidanju viza za EU ?19.05.2008. u 07:22 - pre 194 meseci
e pa nije tako, jer onak ko gluvari u Brielu moze da skokne i do Amsterdama da popusi nesto !
 
Odgovor na temu

pantic68
zoran pantic
sabac

Član broj: 50312
Poruke: 913
91.150.70.*



+11 Profil

icon Re: Sta cete uraditi po vesti o ukidanju viza za EU ?19.05.2008. u 10:59 - pre 194 meseci
Citat:
vladd: Bas tako. Sengen je jako daleko od slobode, i samo je specificna vrsta.

Rasprava o sengenu na nivou veselih turista je skoro pa uvredljiva.

Poenta je dostici nivo EU zemalja, i imati slobodan protok i ljudi i ideja na civilizovanoj osnovi, a ne kao ovih dana Rumuni sto imaju problem sa deportacijama socijale.

Iz tog ugla, SAMO ukidanje sengena jako mlo znaci za vecinu stanovnistva, pa i za "zeljni" deo, onih koji putuju, najcesce na odmor.
Tek poneki, redak slucaj sluzbenog putovanja, moze da se komplikuje sa vizom.

Tako da, bez standarda, sa par kinti u dzepu, prosto lutanje nekim prostorima, skoro pa iz dosade ili avanturizma, postaje besmisleno.

A to je i solidno smanjeno, sa povecani standardom, nazalost, gube se i neke druge "slobode", lencarenje, gluvarenje, puno se radi, ali i zaradjuje.

Kod nas je sada, ipak znacajno veci vapaj za radnim mestima, nego za aranzmanima u inostranstvu..

Poz.


Sengen je samo jedan korak ka normalnosti ali paralelan sa ostalima, ne nesto sto treba da usledi posle necega. Dobro, treba uskladiti propise oko pasosa i slicno ali cekanje da se standard izjednaci je besmisleno. Sigurno bi mnogo vise ljudi putovalo, nije to toliko nedostizno skupo. Onda ne bi ovde slusali gluparije kako se eu zemljama tesko zivi i verovali u opravdanja politicara za svaku taksu i restriktivan zakon da to mora jer "tako je u evropi".

 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
77.46.217.*



+5251 Profil

icon Re: Sta cete uraditi po vesti o ukidanju viza za EU ?19.05.2008. u 12:01 - pre 194 meseci
Naravno da sam za ulazak na sengensku listu, kadgod, sto pre to bolje, da ne razmisljamo i o tome, ali me uvek povodi naslov teme, to sta bih radio, radio bih uglavnom sa parama, sa ili bez vize.
Znaci, odgovor je "nista posebno", ni vise ni manje, bar dok se ne pomeri standard.

I ne vidim zasto bi se tu vodila preterana diskusija o ko zna cemu i kakvim "namerama"..

Mnogo me vise brinu modaliteti razvoja, nego neka sitna povlastica..

Ili neko misli da od komarca treba napraviti magarca, pa dolazak na sengensku listu proglasiti visevekovnom teznjom i uspehom fantasticnog nebeskog naroda..:D:D

A to sto neko "moze" da skakuce temo vamo...mislim da ipak vise zavisi od para nego od administrativne mogucnosti..

Poz.
 
Odgovor na temu

BluesRocker

Član broj: 20536
Poruke: 1130



+394 Profil

icon Re: Sta cete uraditi po vesti o ukidanju viza za EU ?19.05.2008. u 12:23 - pre 194 meseci
O kakvom problemu sa parama je rec? Prosecna plata u Srbiji je 350 e, veca nego u Rumuniji i Bugarskoj. Jedna cetvrtina gradjana Srbije poseduje stanove u Beogradu ciji kvadrat vredi 2-4k evra. Polovina poseduje svu obradivu zemlju u Srbiji, prodaje poljoprivredne proizvode po evropskim cenama i izvozi u evropske zemlje. Na putevima je sve manje zastava a sve vise boljih automobila, sve je manje mesta za parkiranje a saobracaj u kolapsu. Ja se secam da pre 10 godina nisam sretao vise od 10 automobila na autoputu za sat vremena voznje, ali sam zato znao napamet gde je koja rupa.
I sad prosecan stanovnik Srbije ne moze da izadje iz zemlje jer nema para pa ne treba da se raduje ako mu ukinu vize?
Romanes Eunt Domus
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
193.47.77.*



+7177 Profil

icon Re: Sta cete uraditi po vesti o ukidanju viza za EU ?19.05.2008. u 13:56 - pre 194 meseci
Upravo to,

Prosecna plata u Beogradu je sigurno znacajno veca od 350 EUR, a prosecna plata ljudi koji su zaposleni u nekim ekonomski bitnim delovima privatnog sektora (bankarstvo, ekonomija, finansije, inzenjering, IT, ...) su sigurno daleko iznad toga.

Tih ljudi sigurno ima bar 20-tak% u Beogradu, Novom Sadu, itd... da je to i te kako solidna grupa ljudi koja ce imati jako olaksan put u EU zemlje, bez birokratije - a para za izlete u EU zemlje sigurno imaju.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

braker

Član broj: 80035
Poruke: 419
*.smin-1.sezampro.yu.



+2 Profil

icon Re: Sta cete uraditi po vesti o ukidanju viza za EU ?19.05.2008. u 17:03 - pre 194 meseci
Citat:
vladd:Ili neko misli da od komarca treba napraviti magarca, pa dolazak na sengensku listu proglasiti visevekovnom teznjom i uspehom fantasticnog nebeskog naroda..:D:D

Ah, ne ,vladd - malo su se pobrkali loncici. Kako trenutno stanje na postizbornoj berzi govori, teznja i uspeh fantasticnog nebeskog stremljenja ukazace ti se u liku zmirkave ideoloske kurve koja odbacivanje SSP-a, samim tim i promenu kursa politike EU u odnosu na otadzbinu, objasnjava zastitom nacionalnih interesa.

Ostacemo uskraceni za taj mali korak priblizavanja ocigledno razvijenijem svetu, a ovi ekscentricni nekomformisti sa ogranicenim budzetom mogu nastaviti skakutanje po domovini.Naravno, umesto citanja putopisa i istrazivanja/upoznavanja drugacije kulture, preporucuje se politicko-literarni opus zvanicne politike, izuzimajuci prilikama neprikladan naslov u kom se doticna kurva (ovde mozete deformisati izgovor slova r ) pominje.

Za videnije clanove geta pare nikada nisu predstavljele problem.

Eto, tako sitna povlastica jeste deo modaliteta razvoja i manje postaje vise.


.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Sta cete uraditi po vesti o ukidanju viza za EU ?

Strane: << < .. 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 146474 | Odgovora: 674 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.