Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Sta cete uraditi po vesti o ukidanju viza za EU ?

elitemadzone.org :: MadZone :: Sta cete uraditi po vesti o ukidanju viza za EU ?

Strane: << < .. 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 146459 | Odgovora: 674 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

MyWay

Član broj: 25141
Poruke: 1263
212.200.240.*



+629 Profil

icon Re: Sta cete uraditi po vesti o ukidanju viza za EU ?10.05.2008. u 22:56 - pre 194 meseci
Citat:
flighter_022: Veoma rado bih se trajno vratio u Srbiju i odatle radio svoj biznis, AKO:

1. Me drzava ne bi njakala kako god stigne i uzimala pare gde god moze (a ne mora)

2. Ako mi drzava ne bi odmagala u mom poslu (ne mora uopste da mi pomaze, to mogu i sam)

3. Ako bi se zakoni vezani za finansijsko poslovanje izmenili i doveli na neki normalan nivo, tako da ja mogu SVOJE PARE da primim ili posaljem kad i kako ja hocu, sve dok te pare nisu rezultat ilegalnih aktivnosti.

4. Da mogu da putujem gde i kada ja hocu, a da ne moram mesecima unapred da planiram vadjenje vize sa vrlo neizvesnim ishodom.

5. Da ne moram da se bojim da ce mi u 3:27 ujutro neko uleteti u spavacu sobu sa utokom i traziti pare.
U kojoj zemlji 'radiš svoj biznis'?
Da li ti se sve ovo u Srbiji dešavalo (osim br.4)?
Save time... see it my way.
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
79.101.132.*



+6455 Profil

icon Re: Sta cete uraditi po vesti o ukidanju viza za EU ?10.05.2008. u 23:09 - pre 194 meseci
Citat:
žutokljunac: Ovde pekare uglavnom drže Š. , pa ću to preskočiti


A ti radnici ne primaju platu ili?

Citat:
žutokljunac:
..dobar majstor za Pežo vozila nije bez 1500 KM/mes., a u sopstvenoj režiji neuporedivo više ), no razumeo sam šta hoćeš da kažeš. Međutim, kao što u prosek ulaze plate običnih radnika, tako ulaze i ovih što rade u državnoj službi, ili na primer u Fabrici duhana Sarajevo, gde vozač prima oko 2700 KM, elektroinženjer ( pripravnik ) 3500, čistačica 1500 ...


Jebo sve ovo ajmo svi u sarajevo da budemo vozači, pripravnici i čistačice... Zemlja dembelija...


Citat:
žutokljunac:
nije relevantno i nije pokazatelj standarda, ali ipak se svet ne svodi na radnicu u pekari ili u butiku, pogotovu za tebe, zar ne? ;)


Pa upravo ta radnica u pekari ili butiku ili kladionici predstavlja najveći sloj društva, i kad bi računao prosečnu zaradu mode metodom (ne znam kako ekvivalentno da to prevedem na srpski) ta cifra bi bila jako blizu upravo njihovih plata.
 
Odgovor na temu

flighter_022
L2 Applications Administrator
NS

Član broj: 18499
Poruke: 737
41.204.224.*

ICQ: 23089150


+232 Profil

icon Re: Sta cete uraditi po vesti o ukidanju viza za EU ?10.05.2008. u 23:14 - pre 194 meseci
Pise mi ispod nick-a u kojoj zemlji, i ne, nije ironija vec sam tu gde pise da sam :)

E sad, kako se biznis u africi radi znaju oni koji su ovde ziveli i radili, para vrti gde burgija nece...

Licno mi se nije desavalo jer sam otisao na vreme (16.05.2002, ooops, za koji dan punih 6 godina), ali recimo da mi je otac poljoprivrednik, znam kako ide u poljoprivredi, par bliskih prijatelja su u trgovini, proizvodnji, kombinaciji oba... te znam i kako ide sa porezima, cela familija mi je jos uvek u Srbiji te znam prilicno dobro kako se zivi...

Zar nije dovoljno pogledati sta se oko tebe desava, nego treba cekati da ti se stavka 5 desi licno? Nadam se da se razumemo... Bolje spreciti nego leciti.

Nije Srbija najgora, ima mnogo, ali bas MNOGO, gorih drzava (evo Nigerije na primer), ali to ne znaci da nema izuzetno mnogo prostora za unapredjenja na svim poljima (u Srbiji).
 
Odgovor na temu

MyWay

Član broj: 25141
Poruke: 1263
212.200.240.*



+629 Profil

icon Re: Sta cete uraditi po vesti o ukidanju viza za EU ?10.05.2008. u 23:17 - pre 194 meseci
Citat:
flighter_022: Pise mi ispod nick-a u kojoj zemlji, i ne, nije ironija vec sam tu gde pise da sam :)
Videh i sam, ali po tvojim uslovima koje citirah mislio sam da si odselio u najmanju ruku u neku skandinavsku zemlju :-)
Ako su ti oni uslovi neophodni da budu zadovoljeni da bi radio u Srbiji, kako to da radiš u Nigeriji?

P.S: Jel zaista tamo toliko valžnost vazduha kao što pričaju (ono da ne može veš da se osuši i sl - ili je klasično loženje(preterivanje)?
Save time... see it my way.
 
Odgovor na temu

flighter_022
L2 Applications Administrator
NS

Član broj: 18499
Poruke: 737
41.204.224.*

ICQ: 23089150


+232 Profil

icon Re: Sta cete uraditi po vesti o ukidanju viza za EU ?10.05.2008. u 23:58 - pre 194 meseci
Citat:
MyWay: Videh i sam, ali po tvojim uslovima koje citirah mislio sam da si odselio u najmanju ruku u neku skandinavsku zemlju :-)
Ako su ti oni uslovi neophodni da budu zadovoljeni da bi radio u Srbiji, kako to da radiš u Nigeriji?


Hm, strana firma (libanci), pa smo zasticeni kao beli medvedi (to redovan posao), a privatno radim softver. To privatno je jos lakse... ovde korupcija vlada, i mozes da opstanes samo ako radis po pravilima. Niko te ne njaka za poreze, ovo, ono, porez je ionako 5% pa ni nema svrhe izbegavati ga. Ima mnogo losih strana, i mnogo prevaranata, ali ako svoje usluge prodajes DRZAVI i njenim ustanovama, onda je sasvim fino. Ono sto JESTE problem je nedostatak infrastrukture, recimo mi ovde placamo nekih $550 mesecno za 384/128 kbit satelitsku vezu. O nekom ADSL-u i slicnim zezalicamanema ni govora... Generatori za struju nam rade 40-50% vremena, jer je elektrosnabdevanje uzasno lose itd...

Citat:
MyWay:P.S: Jel zaista tamo toliko valžnost vazduha kao što pričaju (ono da ne može veš da se osuši i sl - ili je klasično loženje(preterivanje)?


Jeste, nije paljevina. Sedis napolju navece (12 meseci u godini je barem dovoljno toplo ako ne i pretoplo), i pocnu prsti da ti se "lepe" od vlage... a nisu mokri. Ostavis torbu od laptopa 2 meseca i ne pomeras je, kad je pogledas, ponegde se uhvatila plesanj.

http://www.wunderground.com/cg...orecast?query=lagos%2C+nigeria

http://www.wunderground.com/cg...eather/getForecast?query=abuja

http://www.wunderground.com/cg...etForecast?query=port+harcourt
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
adsl-226-36.eunet.yu.



+165 Profil

icon Re: Sta cete uraditi po vesti o ukidanju viza za EU ?11.05.2008. u 07:44 - pre 194 meseci
Citat:
žutokljunac: Ovde pekare uglavnom drže Š. , pa ću to preskočiti


ovo je nisko!!

izvinite,ali kakve sad veze ima bosna i hercegovina,njeno deljenje,nigerija i ostale p.m. sa
STA CETE URADITI PO VESTI O UKIDANJU VIZA ZA EU????

offtopic:
Citat:
flighter_022
ovde korupcija vlada, i mozes da opstanes samo ako radis po pravilima

po pravilima korupcije??znaci da te reketiraju i tako to :),stvarno lepa zemlja,nema sta
 
Odgovor na temu

žutokljunac

Član broj: 153760
Poruke: 374
*.sa.hs-hkb.ba.



+471 Profil

icon Re: Sta cete uraditi po vesti o ukidanju viza za EU ?11.05.2008. u 08:03 - pre 194 meseci
Citat:
ventura:Jebo sve ovo ajmo svi u sarajevo da budemo vozači, pripravnici i čistačice... Zemlja dembelija...


Taman posla da je zemlja dembelija, tj. da imaju visok standard. Ne radi se o tome. Radi se o tome da smo mi toliko osiromašili da za koju godinu nećemo moći da stanemo na crtu Rumunima ili Bosancima, a da ljudi to jednostavno ne žele da prihvate, već se drže svog starog mišljenja iz prethodnog perioda. Ako ništa drugo, ukidaje viza je super stvar jer će bar neko proputovati, proći kroz Hrvatsku, Bosnu, Rumuniju, pa će shvatiti gde smo danas.


Citat:
Horvat: ovo je nisko!!


Nisam nacionalista. Upravo suprotno. Vidim do čega nas je to dovelo. Nemam ništa protiv njih. Kupovao sam dosta puta u njihovim pekarama, međutim, čim progovorim, osećam se neprijatno, pa takva mesta zaobilazim.
 
Odgovor na temu

Beltrammi

Član broj: 42910
Poruke: 883
..7-r.retail.telecomitalia.it.



+11 Profil

icon Re: Sta cete uraditi po vesti o ukidanju viza za EU ?11.05.2008. u 08:08 - pre 194 meseci
Pa sto se tice Rumuna i Italije evidentno je da odmah po ukidanju viza Rumuni dolaze u vecem broju u Italiju. Po ulasku u UE oni su preplavili Italiju. Cuo sam da su u Spaniji u jos vecem broju. To je zbog jezika, to i oni sami kazu, mada u vecini slucajeva sam primetio da oni i ne uce italijanski vec govore neki satro nadri jezik misleci da su menjajuci rumunski potrefili italijanski. Pored toga rumunski, verovatno zbog Rusa, ima malo drugaciju boju vokala od italijanskog i Italijani tako smesta pogode ko je Rumun cak i kad ovaj gramaticki pravilno prica, sto je skoro nemoguce posto je italijanska gramatika izuzetno teska !

Rumuni se dosta bave prostitucijom, a ne prezaju ni od najtezih zlocina i sto je neverovatno nekad cak zive i u pravim pravcatim cergama na obodima velikih gradova. Slicno kao cigani na NBG. Dosta se bave i gradjevinom i tu su poprilicno potisnuli Srbe i Siptare zbog nize cene rada. Ima ih dosta u zdravstvu, ali Italijani ih nerado uzimaju za poslugu jer nekako nemaju poverenja u njih.

Za Bugare nisam cuo da su prisutni puno u Italiji.

Slicno, cenim da ce po ukidnju viza Srbi pohrliti u omiljene destinacije nasih pecalbara Nemacku i Austriju, kao i Skandinaviju. Svi imaju nekog tamo sto je dobro za smestaj i pocetak, a posle kako vec krene.

 
Odgovor na temu

boccio
Boris Krstović
Spoonlabs.com
nbgd

boccio
Član broj: 7594
Poruke: 2458
89.216.94.*

Sajt: bocc.io


+771 Profil

icon Re: Sta cete uraditi po vesti o ukidanju viza za EU ?11.05.2008. u 09:07 - pre 194 meseci
Citat:
žutokljunac: Ako ništa drugo, ukidaje viza je super stvar jer će bar neko proputovati, proći kroz Hrvatsku, Bosnu, Rumuniju, pa će shvatiti gde smo danas.

Pa i sad svako moze da prodje kroz Hrvatsku, Bosnu... Doduse ne moze dalje od toga, ali i to je dovoljno da se uporedimo sa zemljama u regionu. U krajnjoj liniji, dovoljno je jednom otici vozom u Zagreb, pa videti ociglednu razliku scenery-ja na potezu Mitrovica - Sid, i posle Tovarnika...
Jeff, one day you’ll understand that it’s harder to be kind than clever.
 
Odgovor na temu

žutokljunac

Član broj: 153760
Poruke: 374
77.238.205.*



+471 Profil

icon Re: Sta cete uraditi po vesti o ukidanju viza za EU ?11.05.2008. u 15:25 - pre 194 meseci
Naravno, mislio sam pri proputovanju.
A ima dosta i u ovim " mentalnim barijerama " koje je Ivan pomenuo.
 
Odgovor na temu

flighter_022
L2 Applications Administrator
NS

Član broj: 18499
Poruke: 737
41.204.224.*

ICQ: 23089150


+232 Profil

icon Re: Sta cete uraditi po vesti o ukidanju viza za EU ?11.05.2008. u 16:16 - pre 194 meseci
Citat:
Horvat: po pravilima korupcije??znaci da te reketiraju i tako to :),stvarno lepa zemlja,nema sta


Korupcija nema apsolutno nikakve veze sa reketiranjem (osim eventualno u negonjenju reketasa koji plate kome treba da plate).
Medjutim, korupcija ima i te kakve veze sa dobijanjem ugovora za veoma lepe poslove. Na primer, mislim da je Siemens skoro napravio frku kada je "neki" ministar ovde, ocekivao pa i insistirao da se i on i ekipa ugrade u cenu.

Krajem 2007 izbio je ogroman skandal kada je bivsa ekipa ministarstva zdravlja podelila NEPOTROSENIH 300,000,000 Naira (oko $2,600,600). Sadasnja senatorka a koja je, slucajno, cerka bivseg predsednika, odbija da vrati preko $90,000 iz te pomenute sume, koju je prisvojila, i ladno kaze "Go fu*k yourself, I am not returning anything". Za ovu konkretnu pricu je bitno da je ovde zdravstvo u ocajnom polozaju, gotovo niceg na cega smo navikli u Evropi ili Americi, ovde jednostavno NEMA. Za tih $2,6M moze da se sasvim solidno opremi bolnica sa 150 kreveta, 2 operacione sale, klimatizacijom, dosta druge opreme itd, ali to nije bitno, bitno je da politicari pune dzepove.

A kako se ugovori dobijaju? Pa jednostavno. Moras da imas vezu, koja zna jednu ili vise osoba iz kruga koji je bitan za donosenje odluka. Imas sastanke sa tim ljudima, vidis sta treba da se radi, uradis projektnu dokumentaciju, napravis ponudu, oni ti na to kazu koliko da povecas cenu (da se i oni ugrade), napravis novu dopunjenu ponudu, i ides na izvrsenje ugovora. Kvalitet izvrsenja nije najbitniji, na zalost, pa mnoge firme zavrse pola od predvidjenog itd...

Slicno je i za sve javne nabavke i bilo koji drugi krupan ili sitan posao.

Eto, o toj vrsti korupcije govorim. Ili radis po OVIM pravilima, ili ne radis uopste. To je deo koji mi se ne svidja.

Za one koje interesuje, evo fotki:

http://www.sirmium.net/gallery/v/Africa/ (Afrika generalno)

http://www.sirmium.net/gallery/v/Africa/Nigeria/ (Nigerija)
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Sta cete uraditi po vesti o ukidanju viza za EU ?11.05.2008. u 16:23 - pre 194 meseci
Cek cek, @flighter_022

Ja te nesto definitivno razumem... Ti pises da bi se vratio u Srbiju ako bi Srbija eliminisala neke stvari koje su karakteristika drzava sa nekih drugih kontinenata, a sam zivis u.... Nigeriji

?!!? Nije mi bas najjasnije... pa zar u Nigeriji nemas vrlo slicne probleme, u jos goroj izvedbi od Srbije?



DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
77.70.71.*



+105 Profil

icon Re: Sta cete uraditi po vesti o ukidanju viza za EU ?11.05.2008. u 16:26 - pre 194 meseci
Pa u Nigeriji je verovatno u ekipi tj ima razradjen posao koji bi u Srbiji tesko nasao...

Btw fotografije su super :) sta je ono veliko zuto sto su iznosili iz kamiona, neka masina cini mi se...?
 
Odgovor na temu

žutokljunac

Član broj: 153760
Poruke: 374
77.238.205.*



+471 Profil

icon Re: Sta cete uraditi po vesti o ukidanju viza za EU ?11.05.2008. u 16:27 - pre 194 meseci
Verovatno u Nigeriji radi za firmu tako da te probleme rešava firma, a u Srbiji bi otvorio firmu tako da bi se sam morao boriti protiv takvih problema.
 
Odgovor na temu

flighter_022
L2 Applications Administrator
NS

Član broj: 18499
Poruke: 737
41.204.224.*

ICQ: 23089150


+232 Profil

icon Re: Sta cete uraditi po vesti o ukidanju viza za EU ?11.05.2008. u 19:51 - pre 194 meseci
Onos to je skidano sa kamiona je generator 1600 kWh, posto je ovo hotel sa nekih 250 soba, instalisana snaga je nekih 750-900 kWh. Elektro snabdevanje je ocajno, kao sto rekoh, te je generator neizostavni deo bilo kakvog ozbiljnijeg objekta. U proseku dnevno nema struje po 10-15 sati. Potrosnja? Sitnica. Nekih 220 litara NA SAT.

A sto se korupcije tice... Radim za hotel, i tu apsolutno nikakvih problema JA nemam. problema ima, ali to su problemi koje neko drugi resava, od imigracionog do svega ostalog. Pored toga, imam svoj privatni biznis (softver, mreze, kompleksniji sistemi). Imam svoje musterije, ali problem je sirenje trzista. najmanje je bitan kvalitet robe i usluga. Daleko bitnije je kome i koliko stavite u dzep da biste posao dobili. Zbog toga, neko ko moze da plati znacajno vise od tebe, dobice posao a ne ti, i to je komponenta koja mi se ne svidja. Jeste, dobijem 10x vise para za program ovde nego sto bih dobio u Evropi, ali zato ne dobijem 10 ugovora koje bih dobio da nema korupcije jer je kvalitet moje robe i usluga ovde znacajno bolji nego kvalitet koji mogu da ponude lokalne firme.

Medjutim, ono sto ovde NIJE problem je:

1. Nema nikakve potrebe da se utaji porez. Porez je 5%, i ne isplati se gnjaviti se sa tim. Platis 5% i miran si.

2. Drzava te ne njaka za koje kakve dodatne poreze i druge skrivene troskove. Registracija firme sa kapitalom od 1,000,000 'novaca' kosta 80,000 i to kompletni troskovi. Ako nema prometa, nema ni poreza. Ne a poreza na porez na porez na porez...

3. U svakom momentu mogu da posaljem pare u inostranstvo, ili ih primim. Za iznose do $10,000 ne moram da imam bilo kakvu dokumentaciju. Za iznose preko $10,000 ako imam urednu dokumentaciju, gornja granica za transfer ne postoji.

4. Sa mog privatnog racuna mogu isto u bilo kom momentu da posaljem pare bilo kome u inostranstvu bez da moram bilo kome da se pravdam. Ako je potrebno slati preko $10K obezbedite dokumentaciju i nema problema (i ta dokumentacija nije nista komplikovano). Probajte to u Srbiji da uradite. Recimo, u Raiffeisen banci su mi rekli da na moj racun kod njih pare mogu da uplatim ja, osobe koje imaju punomoc da rade sa mojim racunom i niko vise. Znaci ako recimo majka hoce da uplati recimo $37 da bih ja mojom karticom nesto kupio i poslao joj, to ne moze ako ona nema punomoc za moj racun. Moju platu koju ovde primam i na nju uredno placam porez ovde, mogu da deponujem na racun u Srbiji. Medjutim, izuzev ako se radi o kreditnoj kartici koju niko ne proverava, ne mogu da izvrsim transfer IZ Srbije na neki racun u inostranstvu bez da detaljno dokumentujem kome i zasto saljem. Toga ovde nema. I da me ne razumete pogresno, nikako ne govorim u koristit bilo kakvih kriminalnih radnji, vec iskljucivo o tome da covek ako posteno zaradi svoje pare, ne moze bas uvek da raspolaze sa njima onako kako u normalnim zemljama moze.

Sve se svodi na pitanje "Cije su moje pare". Zasto bih rizikovao? Da se razumemo, Nigerija jeste jedna od najnesigurnijih zemalja za zivot (u smislu visokog kriminaliteta), ali ima i dobrih strana.
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
adsl-226-36.eunet.yu.



+165 Profil

icon Re: Sta cete uraditi po vesti o ukidanju viza za EU ?11.05.2008. u 22:57 - pre 194 meseci
pa bas nije veselo u nigeriji,jos vece s***** nego kod nas,samo sto ti je preduzece podmazalo mnoge ministre i ostale zjbancije pa "glat" radite,ali opet,PREDALEKO OD TEME!
 
Odgovor na temu

flighter_022
L2 Applications Administrator
NS

Član broj: 18499
Poruke: 737
41.204.224.*

ICQ: 23089150


+232 Profil

icon Re: Sta cete uraditi po vesti o ukidanju viza za EU ?11.05.2008. u 23:25 - pre 194 meseci
Upravo tako. Daleko od teme... ;)

Mada, i nije. Ja sam rekao sta zelim, Myway pitao zasto, a onda sam ja vrlo detaljno i strpljivo objasnio ;) Znaci sve je u skladu sa temom.
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
adsl-226-36.eunet.yu.



+165 Profil

icon Re: Sta cete uraditi po vesti o ukidanju viza za EU ?12.05.2008. u 12:12 - pre 194 meseci
ne uklapa se jer je pitanje ukidanje viza sa eu i sta bi radili KADA SE VIZE UKINU,a ne sta bi radili da se stabilizuje drzava i ne znam ti ja sta
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
77.46.172.*



+5251 Profil

icon Re: Sta cete uraditi po vesti o ukidanju viza za EU ?12.05.2008. u 12:21 - pre 194 meseci
Pa pitanje je ocigledno tanko, i slabo zanimljivo u konkretnom smislu, vize kao vize.

Svi bi to pitanje oko viza da pretvore u personifikaciju boljeg zivota, a viza je samo zanemarljiv mali srafcic doticnog boljeg zivota, vise kao snala za kravatu..mislim, potrebno je odelo, cipele , kosulja i kais, a iglica...moze i to..:)

Poz.
 
Odgovor na temu

flighter_022
L2 Applications Administrator
NS

Član broj: 18499
Poruke: 737
41.204.224.*

ICQ: 23089150


+232 Profil

icon Re: Sta cete uraditi po vesti o ukidanju viza za EU ?12.05.2008. u 14:22 - pre 194 meseci
@Vladd:

Tacno, vize i njihovo ukidanje nemaju direktnog uticaja na kvalitet zivota. Medjutim, posredno imaju izuzetno velik znacaj, jer ce ljudi koji su se rodili i ziveli u istom "selu" imati priliku da malo putuju i vide da moze i drugacije da se zivi, da uopste ne moraju da tolerisu toliko sra*je (kao sto to moraju da cine u Srbiji) itd...

Istina, sama viza ne znaci nista. Ali ono sto je tom vizom omoguceno znaci mnogo vise.

Nadam se da kapiras na sta mislim.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Sta cete uraditi po vesti o ukidanju viza za EU ?

Strane: << < .. 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 146459 | Odgovora: 674 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.