Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Dobijanje nemacke boravisne vize

[es] :: Vodič za emigraciju :: Dobijanje nemacke boravisne vize

Strane: << < .. 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1187481 | Odgovora: 3980 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Terapeut

Član broj: 329561
Poruke: 10
*.web.vodafone.de.



+1 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize04.12.2015. u 10:50 - pre 102 meseci
Ja sam dobila prvu vizu na 5 godina.
Jedna interesantna vest za sve
https://www.arbeitsagentur.de/...ContentId=L6019022DSTBAI785097
 
Odgovor na temu

Terapeut

Član broj: 329561
Poruke: 10
*.web.vodafone.de.



+1 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize04.12.2015. u 10:52 - pre 102 meseci
Ima li nekog da je nostrifikovao diplomu Strukovnog fizioterapeuta u nemackoj?
 
Odgovor na temu

Refresh in aMidiatly

Član broj: 331468
Poruke: 1



+3 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize05.12.2015. u 02:52 - pre 102 meseci
Off topick

@Nervozna bombona

Čestitam TI na Odabiri NICKA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ne mogu da ti pisem PP jer su ovi iz "Redakcije" RGB-KGB-CIA-BIA isuviše Q--eviti

Želim samo da Ti kažem, da ti je Nick ---STRAVA DOBAR !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Svako Dobro Nervozni Bombone
 
Odgovor na temu

Nervozna bombona

Član broj: 331455
Poruke: 9
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize05.12.2015. u 20:08 - pre 102 meseci
Hvala svima na odgovoru! Koliko sam shvatila, poenta je da se po dobijanju vize bude vise od polovine vremena tamo?
 
Odgovor na temu

suzanazivkovic

Član broj: 207815
Poruke: 10
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize06.12.2015. u 22:10 - pre 102 meseci
Ljudi, slogirala sam se malo pre kad sam procitala na sajtu Ambasade da je za radnu vizu potrebno znanje B1 nivoa jezika i to sa Getea??? Od kada? Suprug i ja smo se bavili zadnjih 8 meseci sa nostrifikovanjem njegove diplome za elektricara, konacno je nostrifikovali i sad srecni krenusmo u potragu, kad tamo procitah sokirala sam se... Jeli neko skoro predavao papire? Jesu li bas striktni sada oko tog znanja B1? Mislim, u pitanju je posao sa srednjom strucnom spremom.... Oboje imamo nivo A1 i u lokalnoj skoli smo ucili... Mislim sad da malo preteruju.... 😠

 
Odgovor na temu

dr82
Bec

Član broj: 331405
Poruke: 6
*.1.14.vie.surfer.at.



+1 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize06.12.2015. u 22:26 - pre 102 meseci
Ja sam pre nedelju dana postavila pitanje na forumu bas u vezi sa diplomom. Da li je priznata samo diploma iz Goethe Instituta ili i neka druga, npr. OeSD. Ali za sada bez odgovora
 
Odgovor na temu

zetaxx018

Član broj: 311330
Poruke: 149
*.exe-net.net.



+36 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize07.12.2015. u 09:37 - pre 102 meseci
Citat:
suzanazivkovic:
Ljudi, slogirala sam se malo pre kad sam procitala na sajtu Ambasade da je za radnu vizu potrebno znanje B1 nivoa jezika i to sa Getea??? Od kada? Suprug i ja smo se bavili zadnjih 8 meseci sa nostrifikovanjem njegove diplome za elektricara, konacno je nostrifikovali i sad srecni krenusmo u potragu, kad tamo procitah sokirala sam se... Jeli neko skoro predavao papire? Jesu li bas striktni sada oko tog znanja B1? Mislim, u pitanju je posao sa srednjom strucnom spremom.... Oboje imamo nivo A1 i u lokalnoj skoli smo ucili... Mislim sad da malo preteruju.... 😠



B1 ili B2 za posao (uvek tako bilo i bice), A1 za spajanje porodice gde supruznik ne radi. To sto idete u nekoj lokalnoj skoli ne znaci da znate i A1 (zbog toga traze/priznaju Gete).
Naravno da preteruju. Jer covek moze uvek da se snadje. Uvek moze da pokusa rukama i pomalo nogama i majmunskim kricima da objasni sta mu treba na poslu, nekoj ustanovi (banci, skoli, birou, bolnici),... Ali Nemci su glupi pa traze nekakav jezik sporazumevanja, kao ono 21 vek i te glupe fore.

[Ovu poruku je menjao zetaxx018 dana 07.12.2015. u 11:13 GMT+1]
 
Odgovor na temu

ppera14
Nis

Član broj: 329472
Poruke: 18
*.lear.com.



+1 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize07.12.2015. u 10:29 - pre 102 meseci
Zavisi za koji posao.
Ja sam zavrsio Ekonomski fakultet dobio posao u Minhenu i niko mi nije ni A1 trazio.Dobio sam vizu i radnu dozvolu u Julu za mesec i po i evo me radim (ko crnac:))
Moja zena je nakon toga aplicirala za spajanje porodoice. Ona ima diplomu fakulteta i nisu joj trazili ni A1.

Ja sam dobio plavu kartu koja je vezana za ugovor i vazi mi dokle mi vazi i pasos.
Zena je dobila to isto, plavu kartu koja je vezana za mene i moze da radi bilo gde.

Niko nam nije rekao da viza ne vazi ako nisi minimum godinu-dve-tri u Nemackoj.
 
Odgovor na temu

suzanazivkovic

Član broj: 207815
Poruke: 10
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize07.12.2015. u 16:39 - pre 102 meseci
Danas je moj suprug zvao ambasadu i žena nije ni umela da mu objasni i od prilike sporazumeli su se ovako: ako ti niko u ambasadi nije neko tražio B2 to je ok.... Msm... Prošli put kada je aplicirao za vizu odbili su ga zbog nostrifikacije, a ne zato što nema položen B2. I ja sam skontala lepo kako kome se zalomi, ako se nekome ne svidiš, uvek će naći način da te odbije... Ali sve jedno i dalje ćemo istraživati...
 
Odgovor na temu

NNikola
Berlin

Član broj: 44447
Poruke: 14
*.dyn.telefonica.de.



+6 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize07.12.2015. u 18:21 - pre 102 meseci
Citat:
ppera14:
Zavisi za koji posao.
Ja sam zavrsio Ekonomski fakultet dobio posao u Minhenu i niko mi nije ni A1 trazio.Dobio sam vizu i radnu dozvolu u Julu za mesec i po i evo me radim (ko crnac:))
Moja zena je nakon toga aplicirala za spajanje porodoice. Ona ima diplomu fakulteta i nisu joj trazili ni A1.

Ja sam dobio plavu kartu koja je vezana za ugovor i vazi mi dokle mi vazi i pasos.
Zena je dobila to isto, plavu kartu koja je vezana za mene i moze da radi bilo gde.

Niko nam nije rekao da viza ne vazi ako nisi minimum godinu-dve-tri u Nemackoj.

Potvrdjujem ovo sto ppera kaze. Ja sam vizu, a neposredno zatim i plavu kartu, dobio pocetkom oktobra, nemam nijedan gete ili osd sertifikat. Imam C1 sertifikat privatne skole Hartnackschule iz Berlina. Prilikom preuzimanja plave karte u Ausländerbehörde (u Berlinu) su mi ga cak prihvatili i uvazili za dobijanje Niederlassungerlaubnisa kroz 21 mesec, sto samo jos jednom pokazuje da sve zavisi od slucaja do slucaja i od sluzbenika na salteru.
 
Odgovor na temu

Au197/79
Zlatan Kadragić
Minhen

Član broj: 3556
Poruke: 772
*.static.isp.telekom.rs.

Sajt: aurelije.blogspot.com


+47 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize09.12.2015. u 13:07 - pre 102 meseci
Ne znam da li je slučaj @suzanazivkovic i traženja nivoa jezika slučajan problem (tj. da zavisi od šalterskog službenika), mada mogu da izrazim sumnju.

Ono što znam a što sam čitao zbog svog slučaja (a na istom mestu @suzanazivkovic može da proveri za svoj slučaj) je da onaj ko dobije EU BlueCard vizu (dakle ima fakultetsko obrazovanje, našao je posao koji solidno plaćen ili je slabije plaćen a spada u deficitarne) ne mora da zna jezik i njegov supružnik ne mora da polaže ni A1 da bi se spojio sa supružnikom koji radi u Nemačkoj i ima EU BlueCard. Tako da u slučaju @NNikola i @ppera14 nije u pitanju nikakva proizvoljnost (čuj proizvoljnost kod Nemaca) već pravilo.

@suzanazivkovic: pogledaj u jednom od mojih prethodnih postova sam ostavio link ka brošuri u kojoj je vrlo jasno opisano šta je potrebno da bi se dobila radna viza za svaki slučaj. Tebi treba slučaj nekog ko ne može da dobije EU BlueCard. U svakom slučaju ako idete na to da suprug dobije posao a vi mu se pridružite vi morate imati A1 sertifikat od neke od 3 priznate institucije (Gete, ona austrijska i verovatno neka švajcarska), a za supruga pretpostavljam da se traži i viši nivo znanja.
Bolje džaba ležat nego džaba radit.
 
Odgovor na temu

NNikola
Berlin

Član broj: 44447
Poruke: 14
*.dyn.telefonica.de.



+6 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize09.12.2015. u 15:34 - pre 102 meseci
@Au197/79

Da, ali ja sam u BG aplicirao za radnu vizu, a ne za plavu kartu (u konzulatu se i ne moze aplicirati direktno za nju). Postupak dobijanja plave karte je pokrenut tek u Berlinu, a sluzbenicima u konzulatu je nisam ni na koji nacin pomenuo.
 
Odgovor na temu

Au197/79
Zlatan Kadragić
Minhen

Član broj: 3556
Poruke: 772
*.static.isp.telekom.rs.

Sajt: aurelije.blogspot.com


+47 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize10.12.2015. u 07:56 - pre 102 meseci
@NNikola EU BlueCard se dobija naknadno. Moguće je da su odmah procenili da nećeš imati problem sa tom vizom, sigurno su u konzulatu raspolatali istim informacijama kao oni u Berlinu koji treba da odluče od dobijanju EU BlueCard. Sasvim sam siguran da bi drugačije prošao da nisi neko ko može da dobije tu vizu.
Bolje džaba ležat nego džaba radit.
 
Odgovor na temu

suzanazivkovic

Član broj: 207815
Poruke: 10
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize10.12.2015. u 16:53 - pre 102 meseci
@Au197/79 i ostali hvala Vam na Vašem mišljenju, u stvari svi ovde možemo samo da izrazimo lična mišljenja i iskustva, a ono što je stvarno potrebno sve zavisi od slučaja do slučaja zato što smo svi različiti, počevši od kvalifikacija, pa na dalje... Mi smo u svakom slučaju odlučili da probamo, jer dali smo jako puno para na sve ovo da bismo tako lako odustali (mada bilo je i takvih momenata na kraju živaca...), ali nekako uvek jedno drugom podignemo moral. Nadamo se da će sve na kraju ispasti kako treba....

@Au197/79 tražila sam link koji si spomenuo, ali nisam uspela da ga pronađem. Možeš li da mi pošalješ u pp ili ovde ako ti nije problem. Ja sam videla spisak na sajtu nemačke ambasade, ali takođe sam videla da su strpali sve odjednom, ljude sa fakultetom, za blue card, srednjoškolce i detašmance... Sve u isti koš... Svašta....

[Ovu poruku je menjao suzanazivkovic dana 10.12.2015. u 18:17 GMT+1]
 
Odgovor na temu

IgorPetra
Srbija

Član broj: 331591
Poruke: 14
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize13.12.2015. u 22:15 - pre 101 meseci
Propratio sam temu, barem svezije postove, i nigde ne nadjoh resenje za moju dilemu (mada, mozda mi je i promaklo).
Elem, uskoro, 01.02.2016. supruga pocinje da radi u Minhenu kao med.sestra, sa pocetnom bruto platom od 1995e.
Imamo sina od 16 meseci, i zeleli bismo da joj se pridruzimo (spajanje porodice).
Imam par pitanja, pa me zanima kakvo je vase misljenje i kakva su iskustva? (pre nego li sve rasprodam i dam otkaz na poslu)

Da li ce njena zarada biti dovoljna za spajanje porodice?
Sta mozemo jos dodati od papira da, ukoliko zarada nije dovoljna, smanjimo neizvesnost oko dobijanja vize za sina i mene (ovde mislim na neki bankovni racun sa ustedjevinom-kolika bi trebalo biti, ili na neku eventualnu slicnu garanciju ako znate)?

Negde sam procitao da je dovoljno bruto 1900e, negde netto min 1500, negde da je za stan potrebno min 16m po clanu, a opet negde 12. Zanima me postoji li neki propis koga se drze, gde je sve crno na belo da manje lutam (jer evo vec 2 noci ne spavam, samo na to mislim).

Nas plan je da sa njom krenemo i dete i ja, a da posle dozvoljenih 3 meseca turistickog boravka vratimo se u Srb i predamo za spajanje porodice. Predali bismo i ranije, ali je neophodno predati platnu listu poslednje 3 plate - da li je ovo pravilo bez izuzetaka?

Videh da od 01.januara 2016. stupaju novi, jos nizi, uslovi za zaposljavanje u Nemackoj nas sa "zapadnog Balkana", pa me zanima da li bi i spajanje moglo ici lakse?

Inace, ja sam dr.vet.med. pa, koliko sam pratio, samo nalazenje posla za mene tamo ne bi bio problem, ALI prvo treba dobiti osnovne papire.

PS negde sam procitao da ne bi trebalo da se spajanje porodice dovodi u pitanje, posebno jer je supruga zaposlena kao extra deficitaran kadar. I da ako se i desi da odbiju spajanje - pismena zalba ambasadi uglavnom resava stvar pozitivno. Ali, radije bih da ne dodje do zalbe, ako me razumete.
 
Odgovor na temu

SANJAPK
ne radim

Član broj: 314510
Poruke: 6
*.com
Via: [es] mailing liste



Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize13.12.2015. u 22:51 - pre 101 meseci
 
Odgovor na temu

sokyca
sonja dimitrijevic
nis

Član broj: 330571
Poruke: 6
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize14.12.2015. u 17:30 - pre 101 meseci
Citat:
IgorPetra:
Propratio sam temu, barem svezije postove, i nigde ne nadjoh resenje za moju dilemu (mada, mozda mi je i promaklo).
Elem, uskoro, 01.02.2016. supruga pocinje da radi u Minhenu kao med.sestra, sa pocetnom bruto platom od 1995e.
Imamo sina od 16 meseci, i zeleli bismo da joj se pridruzimo (spajanje porodice).
Imam par pitanja, pa me zanima kakvo je vase misljenje i kakva su iskustva? (pre nego li sve rasprodam i dam otkaz na poslu)

Da li ce njena zarada biti dovoljna za spajanje porodice?
Sta mozemo jos dodati od papira da, ukoliko zarada nije dovoljna, smanjimo neizvesnost oko dobijanja vize za sina i mene (ovde mislim na neki bankovni racun sa ustedjevinom-kolika bi trebalo biti, ili na neku eventualnu slicnu garanciju ako znate)?

Negde sam procitao da je dovoljno bruto 1900e, negde netto min 1500, negde da je za stan potrebno min 16m po clanu, a opet negde 12. Zanima me postoji li neki propis koga se drze, gde je sve crno na belo da manje lutam (jer evo vec 2 noci ne spavam, samo na to mislim).

Nas plan je da sa njom krenemo i dete i ja, a da posle dozvoljenih 3 meseca turistickog boravka vratimo se u Srb i predamo za spajanje porodice. Predali bismo i ranije, ali je neophodno predati platnu listu poslednje 3 plate - da li je ovo pravilo bez izuzetaka?

Videh da od 01.januara 2016. stupaju novi, jos nizi, uslovi za zaposljavanje u Nemackoj nas sa "zapadnog Balkana", pa me zanima da li bi i spajanje moglo ici lakse?

Inace, ja sam dr.vet.med. pa, koliko sam pratio, samo nalazenje posla za mene tamo ne bi bio problem, ALI prvo treba dobiti osnovne papire.

PS negde sam procitao da ne bi trebalo da se spajanje porodice dovodi u pitanje, posebno jer je supruga zaposlena kao extra deficitaran kadar. I da ako se i desi da odbiju spajanje - pismena zalba ambasadi uglavnom resava stvar pozitivno. Ali, radije bih da ne dodje do zalbe, ako me razumete.


ista situacija i kod mene, i ja pocinjem od 1.2. da radim kao med.sestra, ali u Frankfurtu, bruto 2200, a beba 6 meseca. :D idemo svi zajedno tamo, muz i beba na sengen, isto se i ja sve to pitam kao i ti, pa ako ima neko da nam pomogne neka se javi.
 
Odgovor na temu

Nekons
Novi Sad

Član broj: 326398
Poruke: 66
*.adsl.eunet.rs.



+2 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize15.12.2015. u 07:51 - pre 101 meseci
Moje iskustvo:Plata je dovoljna za spajanje porodice.Zadnja informacija od pre par nedelja koju ja imam iz Nemačke je da ti treba min 11m2 po članu za spajanje porodice.
Potreban ti je njen ugovor o zaposlenju,ugovor sa stanodavcem,međunarodni venčani list,međunarodni izvod za dete iz knjige rođenih.Što se jezika tiče mislim da ti treba A1 položen u nekoj licenciranoj školi(DAF,TELC,GOETHE,OSD).Neko kaže da visoko obrazovani ne treba da imaju položen A1 nivo(OVO PROVERI).

U našem slučaju bilo je ovako.Supruga je dobila ugovor na godinu dana sa probnim radom od 6 meseci.Ja sam dobio samo borovisnu dozvolu isto kao i ona na godinu dana.Nisam imao pravo da radim pošto je ona bila na probnom radu 6 meseci.Posle probnog rada dobila je ugovor na neodređeno vreme i tada sam i ja stekao pravo i dobo radnu dozvolu na osnovu nje.

Jako su čudni i sve zavisi od pokrajine u koju idete.Ona je dobila posao u struci koja nije deficitarna jer je firma uticajna i oni kazu da u toj pokrajini na osnovu nekog njihovog zakona mogu da zaposle osobe koje nisu iz EU i kadar koji nije deficitaran.

Ovde je neko pisao da je sredio papire u mestu u kojem je supruznik boravio kako bi izbegao cekanje u ambasadi,nama to nisu dozvolili.Ali nam je covek koji radi u njihovom uredu za strance do koga stizu papiri iz ambasade pomogao.Mi smo na odgovor cekali 7 dana jer je toliko bilo potrebno da predmet stigne do njega.Cim je dobio predmet resio je istog dana meni i cerkama boravisnu vizu.
Takodje na vreme za koje ce se viza dobiti zavisi i od velicine grada u koji idete.

P:S Ovo mi niko ne veruje i kazu da je nemoguce,moja supruga kada je odlaziila na vizu je cekala 3 dana.Tako da.......................

Svaki slucaj je drugaciji i niko nije prosao isto,ne znam koliko sam vam pomogao ali morate biti spremni na sve,puno zivaca,para,srece i naravno vere u uspeh.
 
Odgovor na temu

IgorPetra
Srbija

Član broj: 331591
Poruke: 14
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize15.12.2015. u 08:55 - pre 101 meseci
Hvala na trudu i odgovoru.

A1 imam, to sam resio na vreme, trebalo-ne trebalo.
Ono sto mene muci jeste sto u formularu za spajanja porodice, nigde se ne pominje sta si i koliko kvalifikovan. Interesuje ih samo nosilac vize i njegova primanja - u ovom slucaju supruga.
Sta mislite, da li ja mogu uz sve navedeno za podnosenje zahteva (izvodi, boravisna dozvola, sertifikat o jeziku, svi ovi ugovori itd) podneti i prevod diplome, cv ili otkud znam sta jos sto se ne trazi, kako bi imali mozda razlog vise da nam odobre vizu?

Ja sam sasvim slucajno pronasao na nekom sajtu da je minimum potreban 13 kvadrata (https://www.intl.kit.edu/ischolar/3331.php).
Posto idemo u Minhen, gde je slicno kao i u Berlinu, opsta gungula i haos na trzistu stanova (odromna potraznja, a ponuda mala), pa nam je ovaj podatak jako bitan da li je promenjeno ili je i dalje 13m2. Cene takvih stanova su sa "neben i heizkosten" minimum oko 700 evra, sto nam je problemcic.

Zanima me da li je moguce nekako se obavezati, neku izjavu potpisati, da u Nemacku ne ides da bi se nakacio na socijalu?
Jer zato se valjda sve ovo i trazi, da bi sprecili strance da se stave na teret drzave.

Popodne cemo zvati ambasadu, pa izvestavam sta su nam odande rekli o ovom nasem slucaju.
 
Odgovor na temu

Nekons
Novi Sad

Član broj: 326398
Poruke: 66
*.adsl.eunet.rs.



+2 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize15.12.2015. u 09:26 - pre 101 meseci
Ja mislim da tvoje diplome i kvalifikacije za spajanje porodice nisu bitne,ali svakako prevedi sve sto imas:liste predmeta sa faksa,licence,diplome trebace ti kasnije u Nemačkoj.
Što se stanova tiče nazalost Minhen je najskuplji,mozete gledati neka mesta u blizini Minhena gde su stanovi malo jeftiniji Dachau,Germering.....
Moja supruga je našla stan u blizini Dortmunda cena sa svim troskovima je oko 450eur za stan od 44m2.

Pitajte danas kada budete zvali ambasadu mislim da ce vam i oni reci da 11m2 potrebno po clanu.
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Dobijanje nemacke boravisne vize

Strane: << < .. 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1187481 | Odgovora: 3980 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.