Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Dobijanje nemacke boravisne vize

[es] :: Vodič za emigraciju :: Dobijanje nemacke boravisne vize

Strane: << < .. 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1187318 | Odgovora: 3980 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

SANJAPK
ne radim

Član broj: 314510
Poruke: 6
...kabel-badenwuerttemberg.de.



Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize15.12.2015. u 12:25 - pre 101 meseci
Moje iskustvo je ovakvo, Juna je suprug potpisao ugovor za Krankenpfleger u jednom Domu u BW pokrajni, za dete i sebe podnosim zahtev za spajanje porodice Oktobra,jer je suprug imao obezbedjen stan 3 meseca u domu, novembra nakon mesec dana dobijam odgovor iz Ambasade da suprug nema uslove za spajanje porodice iako ima netto 1500€ i stan od 50kv. Odmah sam kontaktirala Ambasadu meilom i telefonom gde su mi rekli da suprug nema STATUS jos u DE, i da se to resava u roku od godinu, dakle mora da ima Anerkennung i stalan posao za spajanje porodice, sto je i u procesu sada. Tako da ne ide sve tako brzo kao sto se nadate i kao sto smo se i mi nadali.
 
Odgovor na temu

Nekons
Novi Sad

Član broj: 326398
Poruke: 66
*.adsl.eunet.rs.



+2 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize15.12.2015. u 12:39 - pre 101 meseci
Sanja vidite koliko je razlicito,menu su licno u ambasadi rekli prosle godine da ja i deca imamo sva prava da odemo kod supruge ne bitno da li je ona na praksi od 3 meseca,probnom radu od 6 meseci .............jer po njihovom mi se vezujemo za njenu boravisnu dozvolu i koliko je ona ima na taj period dobijamo i mi.Naravno pod uslovom da ona ima primanja ne manja od 1900 eur Bruto i odgovarajucu kvadraturu stana.
Moje mišljenje je da stalan posao nema veze sa Arnekerungom,moja supruga je pocela da radi Arnekerung dok je jos bila na probnom radu od 6 meseci.
 
Odgovor na temu

SANJAPK
ne radim

Član broj: 314510
Poruke: 6
...kabel-badenwuerttemberg.de.



Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize15.12.2015. u 12:51 - pre 101 meseci
Da, ali kao sto kazete prosle godine, ovo je pre manje od mesec dana bilo, dosta su izmenjali zakone, ja sam se isto nadala da ce nas vezati sa suprugovom vizom cak nas nisu ni odbili nego su poslali vec odradjen formular sa povlacenjem vize, cak mi je i ona na informacijama zena rekla da joj uopste nije jasno i da je cudno zasto nam nisu dali vizu kad sve od papira imamo, gledala je predmet 10minuta bukvalno i izvinjavala mi se i tek kad je videla sta je problem objasnila mi je da suprug mora resiti Status svoj u DE.
 
Odgovor na temu

Nekons
Novi Sad

Član broj: 326398
Poruke: 66
*.adsl.eunet.rs.



+2 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize15.12.2015. u 13:05 - pre 101 meseci
Naši prijatelji su otisli u blizinu Minhena,Muz je otišao u julu a ona mu se priključila početkom septembra,on je tek tada predao zahtev za Arnekerung kada je počeo da radi,kaze da ce ga dobiti krajem godine.BW je najrigoroznija pokrajina sto se toga tice.Zaista ne znam sta da vam kazem.
 
Odgovor na temu

IgorPetra
Srbija

Član broj: 331591
Poruke: 14
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize15.12.2015. u 14:09 - pre 101 meseci
Upravo je supruga zvala ambasadu. I nista specijalno joj nisu znali reci (mislim na kvadraturu i to oko minimalne bruto-neto zarade).
MEDJUTIM, rekose joj da zajedno sa njom (termin u ambasadi joj je zakazan za 11.januar), mozemo predati i mi za spajanje porodice, samo sto ce ona dobiti vrlo brzo vizu, a mi cemo cekati duze.
A napomenuse joj i to da ce to oko spajanja lakse odraditi u samoj Nemackoj (sad mi tek nista nije jasno).
Kako predavati za spajanje - ako ona jos nema boravisnu vizu, ni stanarsko pravo...kontam da su i ovi iz ambasade jako sturo informisani i da i kad zele da te informisu - ne pomazu ti previse.

Jako nam je bitno da li je 11 ili pak 13 kvadrata po clanu porodice. Ako o ovome imate bilo kakav pisani trag novijeg datuma, molim vas uputite me na isti.
 
Odgovor na temu

Shkema
Vozač

Član broj: 295081
Poruke: 4



+1 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize15.12.2015. u 16:06 - pre 101 meseci
Pozdrav...Da li neko ima iskustva dobijanja radne sa poslom vozača?Ja sam dobio ponudu,stigao mi je i ugovor od poslodavca.Radim ovaj posao osma godina od završetka srednje škole.Koliko sam listao forum nisam naleteo na takvu neku priču.Inače termin mi u ambasadi 11 januara,a ja sam se baš istripovao da od toga nema ništa...zato što vozača ima pa ima.
 
Odgovor na temu

IgorPetra
Srbija

Član broj: 331591
Poruke: 14
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize15.12.2015. u 17:22 - pre 101 meseci
Jedan prijatelj je zvao kancelariju za strance u Minhenu danas.
Trazi se 12m kvadratnih po clanu porodice (deca do 2 godine se ne racunaju, sto je odlicno u nasem slucaju).
Takodje je 1995e bruto - je na ivici da se odobri (zavisi od troskova stana), ali svakako je poruceno da pokusamo i da zahteve podnesemo sto pre, cim se supruga prijavi tamo na boravak.
Ostaje nam da vidimo kakve su vesti iz ambasade i "na terenu", ali ne odustajemo.
 
Odgovor na temu

Terapeut

Član broj: 329561
Poruke: 10
2a02:8071:81b3:2a00:28a8:455..



+1 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize15.12.2015. u 18:25 - pre 101 meseci
Citat:
Shkema:
Pozdrav...Da li neko ima iskustva dobijanja radne sa poslom vozača?Ja sam dobio ponudu,stigao mi je i ugovor od poslodavca.Radim ovaj posao osma godina od završetka srednje škole.Koliko sam listao forum nisam naleteo na takvu neku priču.Inače termin mi u ambasadi 11 januara,a ja sam se baš istripovao da od toga nema ništa...zato što vozača ima pa ima.




Od 01.01. Vazi nov zakon za Balkan (sa olaksicama). U prethodnoj poruci sam okacila link na kome su podrobnije objasnjeni uslovi za dobijanje radne vize.
 
Odgovor na temu

KoVacH_
She Kovach

Član broj: 61447
Poruke: 46
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+14 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize17.12.2015. u 07:13 - pre 101 meseci
Pozdrav!


Pročitah nekoliko zadnjih stranica ali nisam našla konkretan odgovor na ono što mene zanima.

Deca i ja smo mađarski državljani, suprug nije. Ja imam u planu u februaru da idem za Nemačku. Jezik pričam odlično, u Berlinu mi živi mama, ima veliki stan, planiram da se zaposlim tamo.
Znam da decu mogu da vodim odmah jer su državljani EU ali me zanima kakav je postupak što se mog muža tiče?

Da li ja u Berlinu moram da predam zahtev za spajanje porodice (za njega), kakav je uopšte proces što se tiče njega koji ima srpski pasoš?

Hvala!
 
Odgovor na temu

Harz
Wiss. Mitarb., TU Clausthal
Deutschland

Član broj: 195909
Poruke: 121
212.117.65.*



+23 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize17.12.2015. u 08:29 - pre 101 meseci
Procitaj malo vise strana! Ova tema je prezvakavana najmanje 10 puta!
 
Odgovor na temu

Aloma021

Član broj: 331787
Poruke: 1
*.res.bhn.net.



Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize02.01.2016. u 04:52 - pre 101 meseci
Hitno mi treba pomoc ako je neko upucen. Dobio sam radnu dozvolu na 3 godine preko elektro firme. Priznali su mi srednju skolu. Bio sam vezan ugovorom za firmu. Morao sam da dam otkaz i vratim se u Srbiju iz zdravstvenih razloga. To je bilo pre dva meseca. Sad ne mogu da se vratim u istu firmu. Da li mogu sa tom vizom da trazim posao u nekoj drugoj firmi i ako ne mogu koji nacin postoji da dodjem ponovo bez odlaska u ambasadu? Hvala
 
Odgovor na temu

rainymanyu

Član broj: 82964
Poruke: 128
Via: [es] mailing liste



+15 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize02.01.2016. u 13:37 - pre 101 meseci
Verujem da je viza,kao i uvek na pocetku bila vezana za firmu, tako da ako
ne
mozes/ne zelis u istu firmu, moras u ambasadu i pocinjes sve ispocetka.Poz
i
srecno
 
Odgovor na temu

IgorPetra
Srbija

Član broj: 331591
Poruke: 14
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize03.01.2016. u 17:25 - pre 101 meseci
Kakvo je stanje sa nasim vozackim dozvolama, je l nesto promenjeno oko priznavanja od 1.januara ili je i dalje po starom?
I, ako je po starom (da se mora polagati ponovo), koliko izadje (vremena i novca) polaganje za B kategoriju?
 
Odgovor na temu

Nijaz89
Nijaz Licina
Nezaposlen
Tutin, Srbija

Član broj: 331814
Poruke: 3
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize03.01.2016. u 18:36 - pre 101 meseci
Imam samo jedno pitanje, kada predam za vizu za spajanje porodice dali mogu dok traje proces da putujem za Nemacku kao turista ili moram da budem u Srbiji?

Hvala unapred!
 
Odgovor na temu

markotas96
sluzbenik
ptt

Član broj: 319318
Poruke: 14
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize11.01.2016. u 17:54 - pre 100 meseci
Poštovanje svima i unapred se izvinjavam ako je na ovo moje pitanje već u ranijim postovima dat odgovor.
Naime,upisan sam na osnovne ,bachelor studije Ekonomije na jednom od Univerziteta u Nemačkoj.Sada razmišljam da ukoliko sve bude dobro,šta i kako nakon završetka studija master sobzirom da Ekonomija ne spada u tkzv.STEM/MINT deficitarna zanimanja u Nemačkoj.
Ako sam se dobro informisao i pored 1,5 godine dozvoljenih za traženje posla u struci,za ostanak nakon studiranja,tj.za dobijanje nemačke stalne radne boravišne vize nakon završetka mastera i pored 5 godina studentske boravišne vize kao jedan od dodatnih uslova se navodi da je neophodno uplaćivati doprinose obavezne ili dobrovoljne doprinose u zakonski penzioni fond najmanje 60 meseci .
Ukoliko je neko upoznat molim Vas za odgovor da li je studentima dozvoljeno uplaćivati neki zakonski minimum u dobrovoljne penzione fondove i u koji je fond najbolje uplaćivati penziono,dobrovoljne uplate u penzoni fond i koji je iznos zakonski minimum ukoliko je uopšte dozvoljena uplata u ove svrhe za studente.
Svima unapred veliko hvala na pomoći.
 
Odgovor na temu

rainymanyu

Član broj: 82964
Poruke: 128
Via: [es] mailing liste



+15 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize12.01.2016. u 03:50 - pre 100 meseci
Pa to uplacivanje odnosi se na zaposlenost, tj.uplacivanje ako radis dok
studiras ukljucujuci pozicije kao Praktikant, Bachelorant, Master Arbeit..
 
Odgovor na temu

Nervozna bombona

Član broj: 331455
Poruke: 9
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize12.01.2016. u 19:49 - pre 100 meseci
Pozdrav, da li mi neko moze reci sta je to biometrijska fotografija? Procitala sam na sajtu ambasade da trebam da prilozim 3 biometrijske fotografije, pa ne znam kako da objasnim u foto radnji sta mi treba.
 
Odgovor na temu

jablan

Član broj: 8286
Poruke: 4541



+711 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize12.01.2016. u 19:56 - pre 100 meseci
Obična fotografija za dokumenta, 3.5x4.5 cm. Ja to radim u kućnoj radinosti. :)
 
Odgovor na temu

Mobins
komercijala
privatna

Član broj: 331949
Poruke: 1
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize13.01.2016. u 16:45 - pre 100 meseci
Pozdrav svima,zanima me sledece.
Da li moj prijatelj koji ima firmu u Nemačkoj moze da me zaposli u njoj kao radnika.
Moja struka i njegova firma uopste nisu slicne.
Da li moje zanimanje mora biti na listi deficitarnih.
Po kom principu oni biraju radnu snagu,da li je obavezno oglasiti radno mesto....
Ukoliko neko zna bio bih vam jako zahvalan za informacije.
Unapred hvala
 
Odgovor na temu

Nervozna bombona

Član broj: 331455
Poruke: 9
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize17.01.2016. u 20:16 - pre 100 meseci
Jablan, hvala puno na odgovoru. I molim vas ako mi neko moze reci, u vezi ovog zahteva za izdavanje nacionalne vize(onaj papir na 4 strane sa podacima gde se stavlja slika) postoji pitanje "Da li posedujete zdravstveno osiguranje vazece za Saveznu Republiku Nemacku?" da li da stavljam odgovor "Ne" s obzirom da podnosim zahtev radi pridruzivanja bracnom partneru?
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Dobijanje nemacke boravisne vize

Strane: << < .. 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1187318 | Odgovora: 3980 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.