Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kolika vam je potrošnja goriva?

elitemadzone.org :: AutoZone :: Kolika vam je potrošnja goriva?

Strane: << < .. 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 863085 | Odgovora: 2196 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9497
93.186.70.*



+10253 Profil

icon Re: Kolika vam je potrošnja goriva?15.08.2018. u 07:51 - pre 69 meseci
Izgleda da svake godine počinje ponovna diskusija da je "gradska vožnja" potpuno nedefinisan termin, koji je rastegljiv do +/- 5 l/100. Toliko rastegljiv daje potpuno nesuvislno diskutovati o potrošnji u gradskoj vožnji.

Ja sam već pisao da je izgradnjom Mosta na Adi, koji je postao moja redovna dnevna ruta, potrošnja moje Lanće opala za BUKVALNO 1 L/100 ! Ne nisam premapirao motor, nisam išao u Švecku po gorivo
Jednostavno, nabacivanje kilometraže vozeći u 5. stepenu prenosa na 80 km/h u gradskoj vožnji i onda: saberi / podeli = litar manje.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9497
93.186.70.*



+10253 Profil

icon Re: Kolika vam je potrošnja goriva?15.08.2018. u 08:01 - pre 69 meseci
Citat:
Nebojsa Milanovic:.... platili debele kazne za falsifikovanje podataka o potrošnji ...

Koliko se sećam Hundai je priznao ne samo da nije nije vozio auto na putu, nego nije "vozio" auto ni na valjcima (što rade svi drugi) pa merio razliku goriva. Hundai je merio CO2 u izduvu (!) i na osnovu toga računao koliko je goriva potrebno da se pređe 100 km. Pišično, nema šta !

Da li može da se dostigne deklarisana potrošnja ? Ne može. Sve i da je auto idealno ispravan, pa majkumu u normalnoj vožnji na autoputu, daćeš negde malo jače po gasu, da nekog pretekneš, ukočićeš mnogo puta, pa onda opet po gasu. Staćeš da platiš putarinu, pa čekaš u koloni, pa opet prva-druga-treća. Staćeš da odeš u klonju. Da ne pominjem klimu, stvari u prtljažniku, više od jednog putnika. Možda i voziš koji km kontra vetru, neka uzbrdica / nizbrdica. I tako dalje i tako dalje.

I sve je to u redu, sve je to normalno. Kapiraš, ako je fabrička deklarisana potrošnja (na primer) 5 l/100 km, onda je sasvim ok da ti konkretno na putu, kad kreneš na more, realno potrošiš 5.5 i ako ne uključuješ klimu. Otprilike.

OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6806
*.adsl.net.t-com.hr.



+1450 Profil

icon Re: Kolika vam je potrošnja goriva?15.08.2018. u 08:34 - pre 69 meseci
Recimo da stalno merim potrošnju i uvek sipam do vrha. Ovo su rezultati koje postiže prazan auto, samo ranac i laptop, imam 90ak kg, bez klime, nema naglih ubrzanja i sportske vožnje, kočim motorom i to gledam da baš ima kontinuitet prilikom zaustavljanja. Gledam da je najniži stepen prenosa ali nikako onaj koji bi oštećivao motor i sistem prenosa nego idealno da bude. Jednostavno posle automobila 200+ ks uživam u laganoj vožnji tj krstarenju.

Sve je original nista remapirano ni budzeno, gume propisno naduvane, različiti vremenski uslovi itd. Sa klimom ode 0,5 litara gore. Ali zato kada sipam gorivo u srbiji skazaljka vrlo brzo krene da silazi. Odmah se primeti razlika. Dok sam vozio vw mislio sam da je to normalno auto da troši 30-50% više i svi su govorili da je to ok, da mora više eto ima toliko konja blabla.
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.mediaworksit.net.



+896 Profil

icon Re: Kolika vam je potrošnja goriva?15.08.2018. u 09:27 - pre 69 meseci
Meni je u Crnoj Gori, sa njihovim gorivom ista bila potrosnja na Picasso 2.0 HDI. Nikakvu razliku nisam osetio u radu motora, niti je bolje vukao, niti mirnije radio. Inace sipam samo NIS evrodizel jer je to preporuceno od strane Citroena/Peugeota/Forda, tj PSA grupacije za HDI motore.

Potrosnja je bila identicna. Ne znam kakvo je gorivo u CG, sipano je samo na Eko pumpama tamo (Jugopetrol).

U Grckoj isto nikakve razlike. Brat je isao po Italiji i rekao je da nema razlike isto.
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16357



+2922 Profil

icon Re: Kolika vam je potrošnja goriva?15.08.2018. u 10:23 - pre 69 meseci
Citat:
Java Beograd:
Izgleda da svake godine počinje ponovna diskusija da je "gradska vožnja" potpuno nedefinisan termin, koji je rastegljiv do +/- 5 l/100. Toliko rastegljiv daje potpuno nesuvislno diskutovati o potrošnji u gradskoj vožnji.

najmerodavnija je prosecna potrosnja po prosecnoj brzini.

meni je recimo prosecna brzina u gradskoj voznji 28km/h, tako da neko sa slicnom prosecnom brzinom moze lepo da uporedi svoje podatke sa mojim.


Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9497
93.186.70.*



+10253 Profil

icon Re: Kolika vam je potrošnja goriva?15.08.2018. u 10:27 - pre 69 meseci
Može biti. Pitanje je da li svi board comp. rade isto, tj. da li na isti način raučunaju prosečnu brzinu.

Kod mene je 32.4 km/h prosečna gradska.

http://www.elitemadzone.org/t323428-57#3837215




OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6806
*.adsl.net.t-com.hr.



+1450 Profil

icon Re: Kolika vam je potrošnja goriva?15.08.2018. u 11:35 - pre 69 meseci
Ekonomično naučiš kada u mladosti imaš ekonomajzer na komandnoj tabli i vrlo brzo ti uđe u krv, šteta što su to izbacili naftni lobiji i banke vrlo korisna stvarčica. Jednom kada naučiš kasnije po vibracijama osećaš auto šta i kako treba da radiš. Prvo i osnovno za ekonomičnu vožnju je 4 cilindra i 16 ventila dok kod ovih trocilindraša baš moraš da se prilagodiš automobilu kako ovaj nebi gutao ko ferari.

Jedno pitanje: Raste li vam potrošnja goriva kada vozite po planinama gde je ređi vazduh? Trenutna potrošnja na početku uspona i ona na vrhu pošto većina ljudi danas to ima podešeno u digitalnom obliku umesto nekadašnjeg ekonomajzera? Nema ništa do skazaljke ili led indikacije kao što je imala korola davnih 90tih.
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16357



+2922 Profil

icon Re: Kolika vam je potrošnja goriva?15.08.2018. u 15:29 - pre 69 meseci
Citat:
Java Beograd:
Može biti. Pitanje je da li svi board comp. rade isto, tj. da li na isti način raučunaju prosečnu brzinu.

Kod mene je 32.4 km/h prosečna gradska.

http://www.elitemadzone.org/t323428-57#3837215




To ti je prosek na 10000km a tu sigurno nije bila samo gradska voznja, resetuj to ponekad pa ces videti da je manji prosek, i na zalost veca potrosnja :)
Ja resetujem svaki put kad sipam gorivo, znaci otprilike na nekih 300-400km.

@bordzija

ekonimizer?
dal si ozbiljan?
Pa to ima gotovo svaki auto, to je zapravo trenutna potrosnja na BC, toliko precizno ni jedna analogna kazaljka nikada nije mogla da prikaze.



Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9497
93.186.70.*



+10253 Profil

icon Re: Kolika vam je potrošnja goriva?15.08.2018. u 15:42 - pre 69 meseci
Citat:
bakara: To ti je prosek na 10000km a tu sigurno nije bila samo gradska voznja ....
Naravno da resetujem, ponekad.
A pomenutih 10.000 km je sigurno, garant, gradska vožnja. Kao što napisah, od jeseni do proleća. Znam da nisam putovao na more. :)
Ali, ja do posla idem autoputem Tošin Bunar - Gazela, vraćam se preko mosta na Adi i tako ... Dosta se tu vozi u petom stepenu prenosa. Zato i kažem da ne postoji standard "gradska vožnja".
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16357



+2922 Profil

icon Re: Kolika vam je potrošnja goriva?15.08.2018. u 16:25 - pre 69 meseci
Svejedno je to mnogo kilometara i irelaventno ako te zanima prosecna potrosnja na 100km ili bar "jednog" rezervoara.
Obicno niko ne diskutuje o potrosnji na 10000km, resetuj ti to bar na svako sipanje pa ces dobiti drugacije i tacnije podatke.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

sasa022

Član broj: 15151
Poruke: 4501



+361 Profil

icon Re: Kolika vam je potrošnja goriva?15.08.2018. u 16:35 - pre 69 meseci
@bordzija

I mali trocilindras sa 6 ventila i 50-ak KS se lepo vozi ako imas sluha i mere za njegove mogucnosti.

Za ekonomicnu voznju jednostavno moras imati sluha i dara.
Pojedincima ne pomaze ni sva elektronika i automatski menjac.
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6806
*.adsl.net.t-com.hr.



+1450 Profil

icon Re: Kolika vam je potrošnja goriva?15.08.2018. u 16:55 - pre 69 meseci
Tačno tako ko je tvrd na gasu i brzinama ne može da se nada ekonomičnoj vožnji. Da mislim na te stare ekonomajzere koji su bili u obliku skazaljke koja je šetala iz zelenog u crveno pa si mogao kraičkom oka da je balansiraš. Ne ovi digitalni su mi apsolutno neprirodni i potpuni promašaj. Kao pušenje elektronske cigare uz kafu :-)
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16357



+2922 Profil

icon Re: Kolika vam je potrošnja goriva?15.08.2018. u 17:25 - pre 69 meseci
A sta ti je govorila kazaljka?

Samo da pustis gas a to znas i bez nje,...
sa brojkama je mnogo lakse jer tacno znas gde najmanje trosi u odnosu na putnu brzinu, jos ako imas tempomat, mozes jako precizno da izvuces najnizu potrosnju.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8357
*.gprswap.mts.telekom.rs.



+1344 Profil

icon Re: Kolika vam je potrošnja goriva?15.08.2018. u 17:30 - pre 69 meseci
Njegov i20 verovatno nema board computer i zato se on kune u kazaljku.

Kakva kazaljka, kakvi bakrači, pa kazaljka skoro da nema veze sa potrošnjom, ona samo meri pritisak u usisnoj grani, a uopšte ne uzima u obzir brzinu kretanja, stepen prenosa, itd.

Kazaljka uopšte ne može da se poredi sa BC.
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16357



+2922 Profil

icon Re: Kolika vam je potrošnja goriva?15.08.2018. u 17:46 - pre 69 meseci
haha, sasvim moguce da nema, on cesto ide sa konja na magarca.
Samo da magarac ima duzu garanciju
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6806
*.adsl.net.t-com.hr.



+1450 Profil

icon Re: Kolika vam je potrošnja goriva?15.08.2018. u 17:54 - pre 69 meseci
Nema ekonomajzer jer je to štedljiv auto nije rasipan kao audi, vw i bmw. Meni u principu ne treba jer sam davno apsolvirao i sada uživam u ekonomičnoj vožnji koja je jeftinija i od gsb-a.

Da jesam imao ekonomajzer u digitalnoj formi još pre 20 i kusur godina i nikada mi nije leglo kao skazaljka.
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8357
*.dynamic.sbb.rs.



+1344 Profil

icon Re: Kolika vam je potrošnja goriva?15.08.2018. u 18:13 - pre 69 meseci
Neverovatno koliko si ti opsednut malom potrošnjom, pri čemu taj tvoj i20 spada među najveće trošadžije u B segmentu

Ako ti je već stalo do male potrošnje a voliš Hyundai, kupi i20 ili još bolje i10 1.1 dizel (bez obzira na protivtegove u bloku) - i trošićeš još manje.


p.s. Za tvoju informaciju, i20 je najgori Hyundaijev auto, loša kopija Corse iz tog vremena, presiromašan, preplastičan i veoma slabo opremljen...Nema intervalne brisače, nema disk kočnice pozadi, nema nikakvu centralnu konzolu i još puno toga što sam ja imao na i10.

I30 iz tog vremena je bio auto koji je najviše davao za uloženi novac, pa onda i10, a sa i20 koji je došao samo godinu dana kasnije je već počeo Hyundaijev pad, koji evo kako se završio http://www.elitemadzone.org/p3849116

 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9497
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+10253 Profil

icon Re: Kolika vam je potrošnja goriva?15.08.2018. u 18:30 - pre 69 meseci
Citat:
bakara:
Svejedno je to mnogo kilometara i irelaventno ako te zanima prosecna potrosnja na 100km ili bar "jednog" rezervoara.
Obicno niko ne diskutuje o potrosnji na 10000km, resetuj ti to bar na svako sipanje pa ces dobiti drugacije i tacnije podatke.

Izgleda da nisi lepo pogledao fotku. Ako pogledaš, u donjem delu slike, vidi se da je bord izračunao prosek od 6.5 L/100 km. Potrošnja jeste iskazana kao L/100 km, ali obračunata na 10.100 km. Objasnio sam i da bord, koliko ja znam, greši.

Kao što znamo, nema boljeg proseka i tačnijih podataka od proseka sa velikim brojevima. Jer jedan rezervoar može da ode baš oko Nove Godine, kada je možda prosek potrošnje malo veći, i vožnja svakako sporija. Namerno nisam resetovao, nego uprosečio celu jesen / zima sezonu.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6806
*.adsl.net.t-com.hr.



+1450 Profil

icon Re: Kolika vam je potrošnja goriva?15.08.2018. u 18:32 - pre 69 meseci
Ja sam ekološki osvešćen vozač, što manja potrošnja to čistiji vazduh, do prodavnice pešaka ili biciklom, razvrstavanje otpada, hrana bez konzervansa i aditiva. Polako sve vas to čeka za neku godinu neće mnogo da boli.

Elem da se vratimo na temu: Potrošnja goriva, ne kakav je koji auto i šta ima ili nema.

Ps: Hyundai je pre 10 godina otvorio jednu novu eru automobilizma i pomakao motore sa unutrašnjim sagorevanjem sa mrtve tačke. Znam jako je teško da učenik prešiša učitelja ali je tako. U suštini to je za hyundai sporedna delatnost dok je za vw audi i bmw osnovna i jedina. Ne piše im se dobro, pola amerike ga odavno vozi, svaki treći auto hyundai a svaki drugi honda.
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

celawi
Aleksandar Obrenovic
bg

Član broj: 83708
Poruke: 164
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.restoranibeograda.com


+1 Profil

icon Re: Kolika vam je potrošnja goriva?16.08.2018. u 09:31 - pre 69 meseci
Ma možemo mi da raspravljamo o potrošnji goriva koliko hoćemo...koliko god da troše voziila i kako god mi vozili džaba sve kad je Cena Goriva previsoka.
Pogledajte Cene Goriva.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Kolika vam je potrošnja goriva?

Strane: << < .. 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 863085 | Odgovora: 2196 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.