Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kolika vam je potrošnja goriva?

elitemadzone.org :: AutoZone :: Kolika vam je potrošnja goriva?

Strane: << < .. 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 856031 | Odgovora: 2196 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9446
*.static.avana.rs.



+10242 Profil

icon Re: Kolika vam je potrošnja goriva?15.03.2019. u 07:14 - pre 61 meseci
Citat:
Nebojsa Milanovic: U šta se pretvori svaka diskusija "koliko ti troši u gradu", ništa novo.
Pa da, ali na dve strane ide ubeđivanje i dokazivanje kakve su ulice u Novom Sadu, pa dal' je veća gužva sad ili pre deset godina, pa dal' je laganije u Novom Sadu ili Novom Beogradu



Imam konkretan predlog:Dajte da spustimo loptu, i vratimo temu na pređašnji kolosek.

Sto forumaša - svaki vozi na svoj karakterističan način u karakterističnim uslovima
Sto automobila - novi, stari, dizel, benzin, plin, budženi, čipovani, sa fabričkim ili aftermarket felnama i gumama, tačni ili netačni bord kompjuteri, čep-čep varijanta ...

Dakle: forumaši povremeno objave koliko njihov auto troši, dal' na putu (izveštaj sa letovanja ) ili u gradu, jbg, tamo gde žive i to je to.

OK, poneki komentar je normalan, ali uzdržimo od nesuvislih komentata, a maksimalno izbegavajmo ubeđivanje i dokazivanje da neko laže o potrošnji.
Ja polazim od činjanice da niko ovde neće da laže, a pre svega neće da laže samog sebe.
Pa i ako misliš da neko laže - pusti ga, šta te briga, sebe laže, tebi ni u džep ni iz džepa. Možda i ne laže, nego mu je bord nespravan ili su mu felne+gume nestandardne ili mu na pumpi sipaju više, ili žena u međuvrenu dolije gorivo.


Mojne da pravimo deponiju od teme koja je imala zanimljiv informacioni karakter.

OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.mediaworksit.net.



+896 Profil

icon Re: Kolika vam je potrošnja goriva?15.03.2019. u 07:57 - pre 61 meseci
Ja prvi ne volim kad mi neko kaze da lazem, a sve dokumentujem. Mnogi od vas ni na jedan nacin (bar fotografijama) nisu dokumentovali svoju potrosnju.

Inace sam ustanovio da mi board kompjuter pokazuje tacno 0,15L na 100km vise nego po merenju najboljom metodom - isto gorivo na istom pistolju iste pumpe od cepa do cepa (ja prekidam dolivanje na prvi klik pistolja).

Trenutna prosecna potrosnja mi je 5,9 po boardu, odnosno 5,75 realne potrosnje.

Uglavnom, zadovoljan sam tacnoscu boarda, to je malo odstupanje bas.

Eto, mozete izneti vasa iskustva koliko vam je precizan board komp.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9446
*.static.avana.rs.



+10242 Profil

icon Re: Kolika vam je potrošnja goriva?15.03.2019. u 08:48 - pre 61 meseci
Nisam ni na koji način uputio tebi moj post, ako si stekao takav utisak - izvini.

Takođe, mislim da nikakvo "dokumentovanje" nije ni potrebno. Zaboga?!?


Meni board definitvno greši, prikazuje manje oko 15%-20%. Dakle:

- Kad mi piše potrošnju 5,5 L to je zapravo oko 6,5 L (tolika mi je otprilike putna potrošnja)
- Kad mi piše potrošnju 6,5 L to je zapravo oko 8 L (tolika mi je otprilike gradska potrošnja - moji uslovi vožnje, po ulicama koje svakodnevno prolazi)

Koliko sam čitao, to je i normalno jer je tehničko rešenje merača protoka takvo da izraubovanost merača uzrokuje da više "propušta" a manje registruje.

OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

veselinovic
Jovan Veselinovic
Ist. Sarajevo

Član broj: 7761
Poruke: 3860
109.165.232.141



+333 Profil

icon Re: Kolika vam je potrošnja goriva?15.03.2019. u 12:34 - pre 61 meseci
Si siguran da se tako mjeri potrosnja ( turbinom).
Ja mislio da komp racuna potrosnju tako sto zna pritisak goriva, zna vrijeme otvorenosti dizni, zna RPM i konacno zna brzinu kretanja.
Izmedju tih velicina i potrosnje postoji jednoznacna matematicka formula.
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6768
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1450 Profil

icon Re: Kolika vam je potrošnja goriva?15.03.2019. u 12:40 - pre 61 meseci
Meni je na vw g60 pokazivao u gram kada sam ga uzeo i 15 godina kasnije. Ako je kraća relacija pokaže 19 ako je duža pokaže 13-15 litara. Prosečna se poklapala u gram sa onim što natočim do vrha, uvek iste pumpe. Verovatno je vw imao neki bolji princip merenja dok kada laže to je valjda neka algoritamska šema koja sa godinama ne drži vodu?
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9446
*.static.avana.rs.



+10242 Profil

icon Re: Kolika vam je potrošnja goriva?15.03.2019. u 13:37 - pre 61 meseci
Citat:
veselinovic:Si siguran da se tako mjeri potrosnja ( turbinom).
Nisam. Otkud znam, čitao sam neke članke odavno. Uopšte ne tvrdim.

OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6768
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1450 Profil

icon Re: Kolika vam je potrošnja goriva?15.03.2019. u 14:00 - pre 61 meseci
Cisterna sa NS tablama se vrti oko slavije po najgorem špicu malopre snimljeno. Prosto da ne veruješ svojim očima, čovek došao čak iz novog sada da betonira gužvu u centru beograda. Nije li ovo kažnjivo?

I posle se pitaju otkud gužva u gradu i povećana potrošnja goriva, zagađenja i stresa!

Glup narod bira glupu vlast!
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

component

Član broj: 182885
Poruke: 1243



+442 Profil

icon Re: Kolika vam je potrošnja goriva?15.03.2019. u 15:16 - pre 61 meseci
Mogu iz pouzdanih izvora da ti kažem kako funkcioniše prevoz goriva u cisternama. NIS mora svaku cisternu unapred da prijavi i da dobije dozvolu za rutu kojem će ići. Nema tu vozač (ili njegov nadređeni) da nešto odluči ili ne. Kažnjivo bi bilo da nije išao tim putem tada, pošto mu je tako zacrtano.
Posmatraj to sa vedrije strane: u cisterni je gorivo koje ćeš da sipaš da bi se ti vozio u svojim kolima
"Nadam se da će aktuelna vlast, kada se sve ovo završi imati pošteno i fer suđenje."
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6768
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1450 Profil

icon Re: Kolika vam je potrošnja goriva?15.03.2019. u 15:57 - pre 61 meseci
A koji su to pouzdani izvori? Isti oni koji tvrde da je bućkuriš od goriva koje se valja po Srbiji na sveCkom nivoju?
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.dynamic.sbb.rs.



+896 Profil

icon Re: Kolika vam je potrošnja goriva?16.03.2019. u 18:42 - pre 61 meseci
@bakara:

Uspeo sam da ga uhvatim na 27kmh. Na 25kmh je jedno vreme pokazivao 6,7L na 100km, ali nekako na kraju je brzina ispala 27kmh. Sto znaci da ipak trosi ispod 7 litara u najgorem spicu:





Isao sam danas i do Smederevske Palanke. Od NS do izlaska za Mladenovac tempomat 130-135kmh kako gde. Od Mladenovca do Palanke magistrala u dozvoljenim brzinama (80kmh, ponegde 90kmh). Kako mi board pokazuje za 0,15L vise ona gradska potrosnja je 6.45, odnosno bilo bi, kao sto sam i precizno izracunao 6,6L na 25kmh kao sto si trazio da vidis. Prosek od NS do S. Palanke je 4,95L od cepa do cepa na 100km (to sam dodatno proverio i potvrdio da board pokazuje vise 0,15L). Odlicna potrosnja za tri osobe u autu i stvari i brzu voznju autoputem.




 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6768
*.dynamic.sbb.rs.



+1450 Profil

icon Re: Kolika vam je potrošnja goriva?16.03.2019. u 20:16 - pre 61 meseci
U najgorem špicu a ulice prazne koliko vidim na fotkama? Čudna mi onda ta tvoja prosečna brzina moram da priznam.
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.dynamic.sbb.rs.



+896 Profil

icon Re: Kolika vam je potrošnja goriva?17.03.2019. u 00:21 - pre 61 meseci
Fotkano je na parkingu pre gasenja vozila, a ne u voznji.
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8304
87.116.183.*



+1340 Profil

icon Re: Kolika vam je potrošnja goriva?28.03.2019. u 21:40 - pre 60 meseci
VW Polo 1.6 16V, vožnja strogo po gradu, relacije 1-2km, često i manje od 1km, 3-4 hladna starta dnevno, većinom loši vozači, pretežno hladno vreme.

Prosek od čepa do čepa - 9,2l/100km.

Leti, sa porastom temperature ova brojka se može spustiti za oko litar, pametnom vožnjom i nešto više i mislim da je to najmanja potrošnja koju benzinski motor u tim uslovima uopšte može da ima. Dizel u takvoj vožnji cenim da bi trošio 1-1,5l manje.
 
Odgovor na temu

botr
Srbija

Član broj: 229796
Poruke: 2008
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+371 Profil

icon Re: Kolika vam je potrošnja goriva?09.04.2019. u 10:36 - pre 60 meseci
Put Žagubica - Bor i nazad, trudio sam se da vozim štedljivo koliko je moglo, Megane 2 Grandtour 1.6 16v.

Prosečna brzina nije visoka, izgubio sam nekih 5kmh zbog par km vožnje iza kamiona brzinom 20-30kmh. Put, ko ne zna, uspon sa nekih 280m ndv, na 910m, pa spust na oko 350m i obrnuto, dosta krivina, 2 preticanja kamiona sa prikolicom i 5 automobila, od toga dva sa usporavanjem na njihovu brzinu i ubrzavanjem, a ostatak iz zamaha. Do pred kućom mi je prosečna bila 5.5 litra.



Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16343



+2920 Profil

icon Re: Kolika vam je potrošnja goriva?09.04.2019. u 14:57 - pre 60 meseci
Sto ne prebacis na engleski?

Lepa potrosnja :)
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8304
87.116.183.*



+1340 Profil

icon Re: Kolika vam je potrošnja goriva?09.04.2019. u 22:31 - pre 60 meseci
Nije to ništa čudno, sa čak duplo jačim autom (autima) na regionalnom putu ostvarujem istu potrošnju i bez specijalne pažnje na to, pokazao sam više puta.

Ne znam samo otkud trip da "benzinci troše 10" (i više) litara, to su gluposti.

 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.mediaworksit.net.



+896 Profil

icon Re: Kolika vam je potrošnja goriva?10.04.2019. u 07:49 - pre 60 meseci
Dobar dizel u ovakvim uslovima trosi minimum litar manje, ako ne i citav litar i po. Moja potrosnja u ovakvim uslovima je 4,1 do 4,2 L, ako gledamo prosecnu brzinu. Sa nekom paznjom to moze ispod 4L, ali to je onda gusenje dobre voznje. Povecanje prosecne brzine ce kod benzinca ipak doneti veoma veliki porast potrosnje, dok kod dizela nece. Recimo da opterecen dizel, sa 5 osoba u kolima, upaljenom klimom, punim gepekom (dakle maksimalnda dozvoljena nosivost), u ovakvim uslovima, sa puno uspona, ne prelazi 5 L. Sa druge strane, tako opterecen benzinac abnormalno dize potrosnju kada su usponi u pitanju.

Ovde jedino dobar pokazatelj sto otprilike benzinac vece kubikaze na otvorenom trosi isto kao i malolitrazni benzinac, jer je motor rastereceniji, i to nije lose. Uvek bih pre izabrao motor sa vecom radnom zapreminom, nebitno da li je turbo ili atmo.

Sa druge strane, dizel nije za grad, iako i tamo malo trosi, jer ga unistavaju kratke relacije (dizne, DPF, EGR). Benzinac je idealan, ali trosi dosta (u gradu). Znaci kompromis - hibrid :D
 
Odgovor na temu

botr
Srbija

Član broj: 229796
Poruke: 2008
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+371 Profil

icon Re: Kolika vam je potrošnja goriva?10.04.2019. u 11:55 - pre 60 meseci
Citat:
bakara:
Sto ne prebacis na engleski?

Lepa potrosnja :)



Razmisljao sam, ali sam odustao, posto mi ne smeta jer govorim i Nemacki.


Stil voznje mi je bio takav da potrosim sto manje goriva, kocnicu sam retko pipao, posto odlicno poznajem put, tako da sam na nizbrdicama hvatao zalet za uzbrdice i radio slicne stvari, sve u cilju sto manje potrosnje. Realan prosek bi bio 58kmh da nije bilo tog kamiona. Sa 10-ak kmh vecim prosekom potrosnja skace na oko 8 litra.

Imajte u vidu da je put prepun uspona i krivina, kada govorite o potrosnji. Nije isto kao u ravnici.

Sto se tice dizela, Touran 1.6 tdi mi istom takvom voznjom potrosi oko 0.7-0.8 litra manje, ali on ima 300kg vise. Povecanje proseka i kod njega drasticno dize potrosnju, ako se vodim onim gornjim primerom, pri takvoj voznji je njemu potrosnja oko 6.5 litra, pa i vise.

 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6768
*.dynamic.sbb.rs.



+1450 Profil

icon Re: Kolika vam je potrošnja goriva?10.04.2019. u 22:45 - pre 60 meseci
To hvatanje zaleta na nizbrdicama je meni potpuno suludo jer sam računajući uvek dolazio do iste cifre čak i manje potrošnje kada držim auto svo vreme u brzini. Ajde što troši više nego što u ekstremnim situacijama rastura kočnice prilikom nekih kočenja u krvinama koje su nezaobilazne na nizbrdicama van grada. Besmisleno je toliko rizikovati.

Samo ujednačen tempo vožnje i pravovremeno usporavanje motorom uz propisno napumpane gume, to je jedini recept za malu potrošnju.
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.mediaworksit.net.



+896 Profil

icon Re: Kolika vam je potrošnja goriva?11.04.2019. u 07:58 - pre 60 meseci
Kada se koci motorom, potrosnja je nula. Kada se spusta u leru, potrosnja je od 1,5 do 2 L.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Kolika vam je potrošnja goriva?

Strane: << < .. 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 856031 | Odgovora: 2196 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.