Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kolika vam je potrošnja goriva?

elitemadzone.org :: AutoZone :: Kolika vam je potrošnja goriva?

Strane: << < .. 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 864970 | Odgovora: 2196 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.dynamic.sbb.rs.



+896 Profil

icon Re: Kolika vam je potrošnja goriva?23.02.2019. u 17:39 - pre 62 meseci
Citat:
bakara:
@cozmo_im
kolika ti je potrosnja za neki prosek brzine od 27-28km/h, ako ti ne bi bilo tesko da mi izvuces taj podatak za taj 1.6HDI motor?


Nikako ne uspevam da potrefim brzinu. Uspeo sam prosecno 33kmh, potrosnja po NS (dakle voznja po samom gradu) je 6.0 L na 100km.

Probacu jos u narednom periodu, pa cu sigurno napisati. Fotkao sam i ovo da ne bude rekla kazala, pa cu okaciti sve rezultate.

Sad sam inace merio Shell V Power dizel od cepa do cepa:

60% autoput, brzine su preko 130, otprilike 140 do 150 posto nema merenja prosecne brzine na jednoj deonici pa ga gazim malo. Nekih 40km sam vozio po vetru od 85kmh u petak (onaj olujni).
15% je stani kreni po Novom Beogradu
25% je Stara Pazova voznja po mestu i po NS.

za 285km predjenih, potrosio je 16,7L odnosno 5.85 L na 100km.

Da nije bilo tih 40km na onom vetru kada je potrosnja bila oko 8L na 130kmh, mislim da bi bilo i ispod 5,7L prosecne.

Zadovoljan sam potrosnjom, ustvari prijatno iznenadjen, s obzirom da Picasso trosi 1 litar minimum vise, a 2.0 HDI u tom autu je poznat kao mali potrosac.
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: Kolika vam je potrošnja goriva?23.02.2019. u 18:02 - pre 62 meseci
Citat:
cozmo_im: Nikako ne uspevam da potrefim brzinu. Uspeo sam prosecno 33kmh, potrosnja po NS (dakle voznja po samom gradu) je 6.0 L na 100km.

sa jos 5-6km/h manjim prosekom doterace on i do 7l prosek
ali ajde bas da vidimo

Koliko kosta taj dizel sto sipas?
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.dynamic.sbb.rs.



+896 Profil

icon Re: Kolika vam je potrošnja goriva?23.02.2019. u 18:33 - pre 62 meseci
Ne verujem, zato sto kad je bio onaj vikend sa minus 12 u NS, isli smo bas bukvalno mozda po 3 do 4km relacije i nije preslo 7 litara, a prosecna potrosnja najveca po NS mi je 6,4 L na duze staze (ovo je i radnim danom takodje).

Tako da cenim maks tu oko 6,5 L. Ali svakako cu napisati, kakva god bude.

Shell je 167.4 din litar, prednosti u odnosu na GDRIVE dizel i ostale ED su:

- motor je malko tisi u svim rezimima, tj vise onako malo meksi.
- nekako je kultivisaniji na niskim temperaturama kad ga upalis. Doduse ovaj je tih svakako na leru, ali ipak na minus 12 se primeti malo. Sa Shellom je nekako, kao sto rekoh, meksi bio.
- nema sitne vibracije od 1300 do 1500 obrtaja u 4. i 5. stepenu prenosa pri naglijem gasu. Sa Gdrive ima tu malu vibraciju u tom opsegu obrtaja, kako sipam ovaj toga nema. Suvozaci ne primete, ali kao vozac ipak se primeti da ima nesto na tim obrtajima. Shell to eliminise u potpunosti. Probao sam i uverio se da ne tripujem, reko mozda je subjektivno, ali definitivno nije, glatko je kroz ceo opseg obrtaja :) Presao sam tipa 2000km sa Gdrive toga ima, 2000km sa Shell nema, vratim Gdrive, vrati se i ta mala vibracija u visem stepenu prenosa na tim obrtajima. Vratim Shell - nema. Cudno.
- u svim rezimima odziv na gas je maltene trenutan, nebitno da li si na 1000 ili 4000 obrtaja. Sa GDrive ili ED, ima neku jako malo zadrsku. Nije strasna ali se oseti na jako niskom broju obrtaja. Doduse ko je vozio 2.0HDI od 90KS ovaj dodje gotovo sportski kad pipnes gas (mada je i dalje Multijet po meni zakon kako lepo ubrzava).

Na nekim jakim ubrzanjima nisam primetio razlike, sa oba goriva je doterao do deklarisane maksimalne brzine od 188kmh (kod mene 194 na cajgeru). Obican ED je jako slican Gdrive.

Dakle, Shell ipak nije marketinski trik. Na potrosnji nisam primetio nista, razlike su 0,1 do 0,2 maksimum, te cenim da trosi skoro isto sa svim gorivima koje sam sipao.
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6817
87.116.183.*



+1454 Profil

icon Re: Kolika vam je potrošnja goriva?23.02.2019. u 20:45 - pre 62 meseci
A što taj shell postoji samo uvojvodini a nema nijedne pumpe dalje? Jedva jedna u ns? Čije oni gorivo valjaju?
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.dynamic.sbb.rs.



+896 Profil

icon Re: Kolika vam je potrošnja goriva?23.02.2019. u 21:24 - pre 62 meseci
Imas u Jurija Gagarina na NBGD. Kazu da uvoze V power goriva iz Grcke.
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6817
*.internet.mts.telekom.rs.



+1454 Profil

icon Re: Kolika vam je potrošnja goriva?23.02.2019. u 21:38 - pre 62 meseci
Možeš misliti, shell pumpapa vuče benzin i naftu iz grčke. Kakva luda ideja. Kapiram da su ove u vojvodini mozda mađarsko gorivo jer su uglavnom bliže granici? To nebi bilo lose da se proba samo da nije ova nasa krdža od goriva.
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.dynamic.sbb.rs.



+896 Profil

icon Re: Kolika vam je potrošnja goriva?24.02.2019. u 12:36 - pre 62 meseci
Tako su govorili kad je otvoren Shell na NBGD. Kod nas mozes uvesti gorivo ali vecina uzima od NIS, a zatim dodaje aditive. Sto se tice ovog Shella, po meni je bolji od NIS. Da li ce biti bolji i u nekom drugom motoru, to ne mozes znati dok ne probas. Kolega ga sipa u Ibizu 1.4 benzinca i zadovoljan je, po njemu do sada najbolje gorivo koje je sipao, ne po potrosnji, vec po radu motora.
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6817
*.dynamic.sbb.rs.



+1454 Profil

icon Re: Kolika vam je potrošnja goriva?24.02.2019. u 13:35 - pre 62 meseci
Mućko sam i ja svojevremeno goriva sa aditivima i to se najbolje oseti na jačim automobilima, stvarno se oseti velika razlika ali to ne traje dugo, recimo sipam aditiv i sutradan auto ide mnogo bolje ali posle recimo nedelju dana ta snaga se polako zagubi. Najbolje mi se pokazao castrol aditiv onaj sa špicastim vrhom. Ajde možda ako budem raspoložen odem tamo i sipam mada mi ta pumpa nimalo nije simpatična, večito neki prevaraići držali, menjala ime često a ovo je samo Shell franšiza i ništa drugo.
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.mediaworksit.net.



+896 Profil

icon Re: Kolika vam je potrošnja goriva?25.02.2019. u 07:57 - pre 62 meseci
@bakara.

Sad sam otisao u drugu krajnost. Prosecna brzina za 10km voznje 14kmh - 7,4 L na 100km. Krenulo je sa 7.6 i nije prelazilo 7.4. Mali je uzorak, ali NS je takav da ne mozes ostvariti niski prosek brzine. Ovo sam silovao auto bukvalno.

Uglavnom to potvrdjuje moju konstataciju za 13.000km predjenih sa ovim motorom da, bar u NS, ne moze da potrosi vise od 6,4 L na 100km gradske voznje. Sveukupan prosek za tu kilometrazu mi je 5,75L, ako sracunam sve. Da nema autoputa i brze voznje, mislim da bi bio u fabrickim merenjima. Doduse vecinu od tih 13.000km sam presao zimi sa zimskim gumama, videcemo sa novim Fuldama kako ce biti na leto. Cenim 5,5L prosek na duze staze.
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6817
*.dynamic.sbb.rs.



+1454 Profil

icon Re: Kolika vam je potrošnja goriva?28.02.2019. u 22:34 - pre 62 meseci
Jedno pitanje, danas smo putovali bg-ns-bg i videli smo raznorazne cene goriva. Benzin 95 je na jednoj pumpi bio čak 5 dinara jeftiniji otkud tolika razlika u cenama?

@Cozmo a ipak može da se postigne fabrička potrošnja jel? Ja kada sam to naveo svi drvlje i kamenje na mene. Većina nema pojma da vozi al znaju da se žale kako im auto mnogo troši. Da bi se sjedinio sa automobilom u vožnji, moraš da poznaješ osnove konstrukcijskih rešenja i sistem funkcionisanja istog.

Evo ja se pre neki dan zapanjio kada sam ugledao klipove:


Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.dynamic.sbb.rs.



+896 Profil

icon Re: Kolika vam je potrošnja goriva?01.03.2019. u 18:14 - pre 62 meseci
Pa fabricki mozes, ali samo u iznimnim situacijama. Tpa, odredjena temperatura, nadmorska visina, podloga, gume, vetar i slicno. To je mozda jedno 5% od ukupne ostale potrosnje. Tako da svakako nije moguce uvek imati fabricku potrosnju.
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6817
87.116.181.*



+1454 Profil

icon Re: Kolika vam je potrošnja goriva?01.03.2019. u 22:08 - pre 62 meseci
Ja nemam tih problema, sve je ispravno, gume propisno napumpane, lagana vožnja i bukvalno skoro svaki put na otvorenom imam fabričku potrošnju. Čim nas ima nekoliko u autu, nešto se nosi potrošnja skoči pola litra litar. Sad kada bih našao alu felne 175/45/17 pa da oborim sve rekorde ;)
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6817
*.dynamic.sbb.rs.



+1454 Profil

icon Re: Kolika vam je potrošnja goriva?03.03.2019. u 12:29 - pre 62 meseci
Malo bajat tekst iz 2016te godine ali verujem da se ništa nije promenilo sem cene goriva koje su otišle nebu pod oblake, upravo ono na šta skrećem pažnju svo vreme:

Gorivo iz inostranstva - auto se "preporodi"


https://www.b92.net/biz/vesti/...0&dd=18&nav_id=1189144

Beograd -- Mnogi naši vozači po povratku iz inostranstva tvrde da im automobil manje troši i bolje ide kada sipaju gorivo na stranim pumpama.

“Mi, nažalost, nemamo nikakvu kontrolu kvaliteta goriva”, kaže Goran Papović, predsednik Nacionalne organizacije potrošača Srbije (NOPS).
“Jedino što možemo da kontrolišemo, jer nemamo odgovarajuće laboratorije, jeste oktanska vrednost goriva na pumpama. To, naravno, nije ni izbliza dovoljno, pa naši sugrađani sa pravom sumnjaju u kvalitet onog što kupuju”, kaže on.

Trt milojko.
I dalje tvrdim da srbi plaćaju najskuplje gorivo na planeti.
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

veselinovic
Jovan Veselinovic
Ist. Sarajevo

Član broj: 7761
Poruke: 3874
31.223.133.204



+334 Profil

icon Re: Kolika vam je potrošnja goriva?04.03.2019. u 05:57 - pre 62 meseci
Potrosnja goriva mnogo zavisi od stila voznje i prosjecne brzine.
Evo kod mene golf 4 1.6, ista dionica, prosjecna brzina 85kmh potrosnja 10.5l/100km
Ako je prosjecna 70 km/h potrosnja spadne ispod 8 litara.
Ako se bas trudim moze i ispod 7 litara, ali to je onda mucenje i mene i motora.
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6817
*.dynamic.sbb.rs.



+1454 Profil

icon Re: Kolika vam je potrošnja goriva?04.03.2019. u 10:40 - pre 62 meseci
Au al je taj golf rastrošan nije ni čudo što ljudi ugrađuju plinske uređaje kako bi preživeli da ne umru od gladi. Koliko li tek troši u gradu ne smem ni da sanjam? Mislim da više zavisi potrošnja od stila vožnje nego od brzine jer nije isto terati auto u crveno ili lagano menjati brzine. Imam drugara koji kada polazi obavezno da mali gas pa se auto zatrese e onda mu on nabije 3 iljade i tako svaki put. I opet muhyundai i30 1.4 benzin troši 7 litara po gradu što je meni neshvatljivo kako.

Za štedljivu vožnju baš treba imati sluha, ništa više.
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8370
*.gprswap.mts.telekom.rs.



+1348 Profil

icon Re: Kolika vam je potrošnja goriva?04.03.2019. u 10:57 - pre 62 meseci
Ne samo da treba imati sluha, nego treba imati motor sa najmanje varijabilnim razvodom ventila.

VVT je osnovna stvar za štedljivu vožnju, naročito po gradu, taj motor je nema, i to je razlog tolike potrošnje. Osim toga, vožnja na nižim obrtajima za takav motor jeste muka, on te tera da ga voziš na višim jer tek tada dobro radi, ali tada i dosta troši.

Ti Bordžija da umesto stare imaš novu verziju Kappa motora koja ima VVT, trošio bi još manje u gradu, a vožnja bi bila značajno lakša i tečnija.
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6817
*.dynamic.sbb.rs.



+1454 Profil

icon Re: Kolika vam je potrošnja goriva?04.03.2019. u 15:07 - pre 62 meseci
Verovatno bi trošio i manje ali gde ćeš manje od ovoga, ja prezadovoljan, meni super završava posao. Gledao sam skoro novi i20 ali mi se ne sviđa toliko a pošto sam imao saobraćajku ni ne planiram nešto opet da uzimam, iz korena sam promenio politiku kada su automobili u pitanju. Nije balkan za novi auto do daljnjeg.

Živo me zanima grande punto 1.3 mjt koliko bi mi trošio sa mojim stilom vožnje.
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8370
87.116.182.*



+1348 Profil

icon Re: Kolika vam je potrošnja goriva?04.03.2019. u 20:46 - pre 62 meseci
Ako želiš minimum potrošnje onda idi na Multijet isključivo sa varijabilnom turbinom. Varijabilna turbina je dizelima slično kao VVT benzincima, omogućava im elastičnost i upotrebljivost u donjem području obrtaja, mada dizeli ni sa tim nemaju bog-zna-kakvu elastičnost.

Ali uzimati dizel sa fiksnom turbinom kao taj mali MJT, to je muka u vožnji. On je bukvalno mrtav ispod 2000rpm, gori je nego taj tvoj motor u i20, moraćeš da ga držiš na višim obrtajima i da ga non-stop šaltaš, i od štednje a naročito od udobne vožnje nema ništa.

Nedostatatk VVT, odnosno elastičnosti u vožnji, je največa mana i tvog Huyndai motora, a i Fiat 1.4 16V koga sam imao u Puntu (a koji je inače odličan po svemu drugom), i zato sam prodao i jedan i drugi.

VW 1,6 16V BTS ima varijabilne ventile i, iako papiru nije puno jači od tog Fiata 1.4 16V - drastično je jači i upotrebljiviji u donjem području obrtaja. A to je u vožnji najbitnije jer to omogućava, mirnu, tečnu i tihu, a samim tim i štedljivu vožnju.

Benzin sa VVT je minimum za udobnu vožnju, a ima još bolja stvar od toga - to je VVT + turbo benzin, to je uživancija u elastičnoj vožnji.

Malo ima auta u B segmentu koji imaju VVT, ali od kada sam prešao na VVT i u najnižoj klasi, sasvim sigurno više nikada ne bih uzeo bilo kakav auto bez toga. Razlika u vožnji je ogromna.

Ovo ne piše ni u kakvim knjigama, niti u testovima, ovo je lično iskustvo.

 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6817
*.dynamic.sbb.rs.



+1454 Profil

icon Re: Kolika vam je potrošnja goriva?04.03.2019. u 21:17 - pre 62 meseci
Ne znam šta da ti kažem, do pre neku godinu sam vozio samo automobile 150-200-250 ks tako da nemam baš neki osećaj niti želju za sportskom vožnjom u ovim prdavcima, interesuje me samo minimalna potrošnja i ništa više. Udoban je koliko može da bude mali gradski auto, ne očekujem sad da plovi ko lađa, ubrzava kao ferari i slično. Nije mi interesantno da sad tu merim neke mikrone. Jeste verovatno bolja varijabilna turbina i plivajući zamajac ali za rezervni auto mi i nije toliko bitno.

Vozio sam variabilnu turbinu na novom autu ali se vrlo brzo raspala i nije mi baš nešto interesantna, jeste ubrzava linearno od početka do kraja ali kao atmosferac, nije dugo sastavila a benzinac je bio u pitanju, mini s.
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9514
*.static.avana.rs.



+10255 Profil

icon Re: Kolika vam je potrošnja goriva?05.03.2019. u 07:16 - pre 62 meseci
Retko se sreće neko ovoliko opsednut minimalnom potrošnjom, kao što je bordžija.

Kapiram ja da je nekome, na primer 12L/100km mnogo, ali cinculirati dal' troši 7 ili 8 - meni su to banalnosti.

A i cela tema je bordžijinom zaslugom otišla u krajnju banalnost.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Kolika vam je potrošnja goriva?

Strane: << < .. 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 864970 | Odgovora: 2196 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.