Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Elektronski logor - Elektronske licne karte - Digitalni Andjeo 2

elitemadzone.org :: MadZone :: Elektronski logor - Elektronske licne karte - Digitalni Andjeo 2

Strane: 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 40405 | Odgovora: 99 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

burex
Software developer
Iterro
46°05'N 19°39'E

Član broj: 24964
Poruke: 987
*.eunet.rs.



+679 Profil

icon Re: Elektronski logor - Elektronske licne karte - Digitalni Andjeo 221.06.2008. u 19:54 - pre 191 meseci
Citat:
vesna stevic: A zanima me da li je tacno da (podaci iz jedne Moorove emisije) u Kanadi godisnje bude povredjeno ili ubijeno od vatrenog oruzja do 200 osoba ,u Nemackoj 250... a u samoj Americi 11000 i kusur!?!?

http://www.freerepublic.com/focus/news/867674/posts

Čovek manipuliše svoje filmove na takav način da je to već čisto zlo...
Pogledati dokumentarac "Manufacturing Dissent". (Iako sam na nekoj temi o MM-u već komentarisao da neću pogledati "Sicko", pogledao sam ga za jedno dosadno poslepodne - i sam pokušaj da se Kubanski zdravstveni sistem predstavi kao tata-mata za onaj od USA-a je toliko debilan da je to neverovatno. Video sam par review-a tog filma u kome se prikazuju tipične slike Kubanskih bolnica koje uglavnom uključuju insekte po bolesnicima, fekalije po podu i nedostatak čak i najosnovnijih lekova.)

Evo sad pokušavam da gledam ovaj bućkuriš, i nikako mi ne ide od ruke... Sve neke rekla-kazala činjenice, glupe tvrdnje i još gluplji zaključci... Kada vidim ove komentare na YouTube klipovima, nekako mi se prevrne stomak kada saznam da takvi ljudi zapravo postoje. Mislim, eno ga gosn. pop kako trabunja o "Božijom datoj slobodi" i "Neće nikada moći orobiti narod..." - priča se o borbi protiv ropstva, a to je upravo što pokušavaju da uspostave nad svojim vernicima. Bjak.

Edit:
Hahahaha... Joj... "Opšte je poznato da će čipovi moći kontrolisati um, i ko se bude tome suprotstavio će biti eliminisan!"
Previše su gledali te đavolje Američke filmove...
A man is smart. People are stupid.
 
Odgovor na temu

vindic8or

Član broj: 13207
Poruke: 2960
..ubr11.dals.blueyonder.co.uk.

Jabber: vindic8or@elitesecurity.org


+1 Profil

icon Re: Elektronski logor - Elektronske licne karte - Digitalni Andjeo 222.06.2008. u 11:51 - pre 191 meseci
Citat:
burex:  i sam pokušaj da se Kubanski zdravstveni sistem predstavi kao tata-mata za onaj od USA-a je toliko debilan da je to neverovatno. Video sam par review-a tog filma u kome se prikazuju tipične slike Kubanskih bolnica koje uglavnom uključuju insekte po bolesnicima, fekalije po podu i nedostatak čak i najosnovnijih lekova.)


Moore i svo njegovo delo su namenjeni iskljucivo americkoj publici. To sto si ti iz Srbije video sliku bolnice na Kubi sa buba svabom i fekalijama pa znas da ovaj spinuje sliku prosecne kubanske bolnice nema nikakve veze sa namerom njegovog filma. On te podatke spinuje i tako masno preteruje u svemu samo sa jednim ciljem - a to je da iskoristi svoju popularnost da skrene paznju americke javnosti na odredjene probleme. On je postao popularan po tome da preteruje u jednostranosti, to mu je prikupilo popularnost i paznju javnosti, pa bi bilo prilicno glupo da sada kad je dobio paznju krene da menja metod i pretvara se u umerenog reditelja. A i freedom of speech mu daje mogucnost da ne bude umeren.

U demokratijama se socijalne stvari menjaju tek kad su dobro u svesti sire populacije i kad nesto masovno smatra problemom. Moore kroz svoje filmove zeli da skrene paznju na neke od ozbiljnijih problema (npr losa organizacija zdravstva ili nasilje i dostupnost oruzja). Predstavljanjem ekstremnih slucajeva kao prosecnih i slicnim metodama dopire do svesti i vise i manje obrazovanog sloja. Da li se ljudi tamo prepoznaju u tim problemima, cak i kad masno preteruje, to cemo ostaviti njima. Sigurno ne moze da im predstavi nesto sto ih ne zanima kao veliki problem.

Mi koji zivimo van USA to mozemo da posmatramo i kao igrani film - jer nema veze sa nasim zivotima i problemima. Moore je amerikanac za amerikance. Za nas je to samo sociologija.
 
Odgovor na temu

Srki__

Član broj: 875
Poruke: 233
89.110.203.*



Profil

icon Re: Elektronski logor - Elektronske licne karte - Digitalni Andjeo 218.07.2008. u 20:15 - pre 191 meseci
ovo jeste propaganda, ali ima neceg tu o cemu treba razmisliti i treba gledati nepristrasno.

trenutno ne postoje mogucnosti za tako necim, ali u relativno bliskoj buducnosti, verovatno ce biti donet zakon o mikrocipovanju ljudi (kao i kucnih ljubimaca), sto ima svoje prednosti a i svoje mane. ti napredni c(e/i)pici ce moci da loguju. pa recimo kad cirke vozis, odma kazna. e sad neki ne voze, ali ako svi skoce pa kazu da nikad ne voze cirke, u tu laz ni sami nece poverovati. ili ako kazu da to nikad nece biti moguce...a nekada je isto tako neko tvrdio da nije moguca transplantacija organa, ili da aparat zameni rad nekog vitalnog organa. a to su samo neki od primera.

Citat:
Konacno, cemu sve ove slike satelita.... Pa ne moze smart card reader da se ocita preko satelita . Ne, ne moze ni RFID - ako ga u toj licnoj karti uopste ima.
jel nemoguce da ga bude u necemu pod kozom za 5-10 godina?

Citat:
A gde su ti podaci bili pre smestanja na cip? I koja je onda razlika ako tvoja slika bude na nekom SQL serveru i uz to i na tom cipu?
bili su na papiru, a razlika je u tome sto i ti i ja i sve vise ljudi koristi ebooks radi lakseg snalazenja, ctrl+f i sta ti treba

sa druge strane, sve brave mogu da se obiju, svi alarmi deaktiviraju, sva dokumenta falsifikuju... naci ce se nesto i za ovo

nije nemoguce, i ne bih voleo da to dozivim


p.s.
nisam na strani autora filma, samo hocu da istaknem cinjenice sa obe strane
 
Odgovor na temu

Aleksandar Đokić

Član broj: 13478
Poruke: 4793
77.46.248.*



+638 Profil

icon Re: Elektronski logor - Elektronske licne karte - Digitalni Andjeo 219.07.2008. u 01:09 - pre 191 meseci
pa dobro, a "papirce" nase drago zeleno sa dvaju lista je suuuuper, cool...nema dalje :)

a njegovo falsifikovanje...ajde molim te
 
Odgovor na temu

Deep|Blue
Srce Srbije

Član broj: 631
Poruke: 1431
77.46.223.*

ICQ: 101830817


+314 Profil

icon Re: Elektronski logor - Elektronske licne karte - Digitalni Andjeo 219.07.2008. u 17:33 - pre 191 meseci
jedan dan (pre jedno 3 godine) dolazi mi baba iz crkve, daje mi papiric i kaze: "evo delili su nam nesto o ovom tvom kompjuteru" :)
ja pogledam, kad ......
pamflet
s jedne strane fin tekstic o cip licnim kartama, a sa druge poucan o racunarima.

Ajmo kompjutercici:
kompjuteri su zlo. otudjuju pojedince od drustva (ako cemo da priznamo istinu ovo je tacno :) ). navode narod na greh ( hmmm, i ovo je mozda tacno) .........
itd razne konstatacije protiv kompova
inace pamflet je radjen u word-u i stampan na hp5l stampacu.



druga strana:
nove licne karte donose cipove i numerisu ljude davajuci im pecat tri sestice sto je simbol sotone, a samo numerisanje ljudi to je delo sotone, da ih odvoji od boga.... (uuu jeeeee, dobar materijal za neki scifi-horor filmic)

inace, ako je numeracija !?! na novim licnim kartama delo sotone, sta je sa numeracijom na starim licnim kartama?
kad upisujete dete u knjigu rodjenih, ono dobija 2 parametra upisa - knjigu u kojoj je upisan i rb upisa.
e sad. negde do 1945-46 maticne knjige su vodile crkve, a ne opstine. i lepo pogledam ja crkvenu maticnu knjigu, kad ona lepo ima upisan redni broj pod kojim se vodi osoba. kako to, zar se sotona uselio i u crkve?

mada moram da priznam, da su crkvene maticne knjige predivne u poredjenju sa danasnjim - sto se tice popunjavanja.
stalno je korisceno isto mastilo i pisane su krasopisom, jako urednim.


zivo me zanima koji su pravi razlozi pobune crkve potiv novih licnih karti, kad nismo dobili nista novo. sem cipa sa biometrijskim podacima. dakle i dalje se podaci rade na slican nacin, sam sto sad "dosije nosite sa sobom"
"Hmmm", rekao je, "...suprostavlja se nadrealizmu prikrivene metafore..." Razmišljao je tome na trenutak, a onda je zatvorio beležnicu s mrkim osmehom.
"I smrt je za njih suviše dobra"
 
Odgovor na temu

Legionar_

Član broj: 183941
Poruke: 27
*.adsl-3.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Elektronski logor - Elektronske licne karte - Digitalni Andjeo 219.07.2008. u 18:01 - pre 191 meseci
Filmovi „Elektronski logor“ i „Digitalni andjeo“ su ozbiljna upozorenja svima koji zive u Srbiji, upozorenja o podloj prevari koju neprijatelji naseg naroda planiraju da sprovedu u Srbiji. Narod je po ovim pitanjima dosta neobavesten i mnogi ne znaju o tome ko su zlikovci koji vladaju zapadom i sta je njihov cilj.

Samo ime filma „Elektronski logor“ dovoljno govori. Film u kome se govori o elektronskim licnim kartama, i o daljim planovima (ugradnja biocipova u ruku ljudi) koje neprijatelji naseg naroda (zlikovci koji vladaju zapadom) nameravaju da sprovedu u Srbiji, sa ciljem da potpuno porobe nas narod i naprave od Srbije elektronski koncentracioni logor.

Film „Digitalni andjeo“ je na istu tematiku. U njemu se isto govori o biocipovima, zatim o masonima (tajnim vladarima zapada) koji su najvece zlo danasnjice, o njihovim podlim planovima uperenim protiv roda ljudskoga, o organizacijama koje su stvorili i koje su njihovo orudje za porobljavanje sveta.

 
Odgovor na temu

Deep|Blue
Srce Srbije

Član broj: 631
Poruke: 1431
77.46.223.*

ICQ: 101830817


+314 Profil

icon Re: Elektronski logor - Elektronske licne karte - Digitalni Andjeo 219.07.2008. u 18:26 - pre 191 meseci
e legionar, ako nisi primetio.
u mupu nikome ne nude da mu ugrade cip pod kozu, vec u licnu kartu. i to taj cip je poprilicno vidljiv.

"Hmmm", rekao je, "...suprostavlja se nadrealizmu prikrivene metafore..." Razmišljao je tome na trenutak, a onda je zatvorio beležnicu s mrkim osmehom.
"I smrt je za njih suviše dobra"
 
Odgovor na temu

sasa_vu
Beograd

Član broj: 62061
Poruke: 200

Sajt: www.fuckoffimbusy.com


+53 Profil

icon Re: Elektronski logor - Elektronske licne karte - Digitalni Andjeo 219.07.2008. u 18:26 - pre 191 meseci
Nije mi jasno zasto ljudi misle da su ti cipovi i biometrijska dokumenta smisljena i namenjena specijalno za Srbe u cilju unistavanja Srba i Srbije? Kao da drugi narodi to nece koristiti...
Odakle ta zabluda?
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die.
 
Odgovor na temu

mulaz
Ljubljana

Član broj: 47602
Poruke: 2239
*.dial-up.dsl.siol.net.

Jabber: mulaz@elitesecurity.org
Sajt: www.mulaz.org


+184 Profil

icon Re: Elektronski logor - Elektronske licne karte - Digitalni Andjeo 219.07.2008. u 18:50 - pre 191 meseci
Ja ne razumem odakle tak strah pred tim?!
Cip je sada na svemu.. na pasosima, karticama za bankomate, mastercardu, visi,...
Cak imam u pasosu rfid.. i sta sad? Jeste moze da se procita rfid i sa desetak metara sa preradjenom opremom, ali sta se sa tim dobija? prakticki nista. Vecina tih cipova/rfida radi slicno kao rsa key-evi, znaci public i private deo. Znaci ipak ti treba jos nesto, da dobijes podatak koji ti treba (private deo). A i kad imas taj key, to ti je isto kao da znas JBMG ili kako se vec zove maticni broj u srbiji.

E sada, sa elektrotehnickog smisla:
Ako je cip na kartici bez rfida, moze da se procita SAMO sa FIZICKIM KONTAKTOM, znaci ne iz satelita, ne sa 5m od tebe, nego neko mora da izvadi tvoju licnu kartu iz tvog novcanika i da je prikljuci/ubaci u citac.
Ako je na kartici rfid cip, moze da se procita sa razdalje od nekoliko cm, sa preradjenom opremom i do nekoliko metara. opet, ne moze sa satelita, nikako. I opet, rfid koristi EM talase, znaci, ako je neko stvarno paranoik, vidjao sam one drzace/etui-e za rfid kartice, koji su zasticeni metalom (tvore faradayev kavez), a ako nema para za to, moze i da se lepo uvije u aluminijastu foliju, pa makar sa cokolade. (Ako neko ne veruje, neka uvije mobilni telefon u foliju, i pozove svoj broj sa stacionarnog telefona).

e sada, zasto neko ne snimi jedan takav filmic, gde ce par inzenjira sve to da pokaze ljudima, kako to stvarno izgleda (laickim recima, "ovo je cip, ovo antena,..."), i napravi neku prezentaciju, znaci par citaca i par testnih kartica stave negde u centar grada, i puste ljude da sami vide kako se to 'skenira' (rfid), i sta treba da se uradi da se procita ova obica cip-kartica.
Bolje ispasti glup nego iz aviona
http://www.mulaz.org/
 
Odgovor na temu

filip_caca

Član broj: 64285
Poruke: 135
79.101.176.*



+12 Profil

icon Re: Elektronski logor - Elektronske licne karte - Digitalni Andjeo 219.07.2008. u 20:45 - pre 191 meseci
kao sto neki seljaci u nekoj selendri prave "ultra mega giga gluposti" i protive se uvodjenju struje u njihovo selo,kao stace to njima kad to moz i da ubije ?!?
isprani mozgovi neka veruju budalama i filmovima koji otkrivaju "istinu" i najbolje da odu u neku selendru,kod ovih ludaka odozgo,i neka zive ko pecinski ljudi a mi ostali cemo ziveti u procesu zvanom evolucija...
sve stalo...
samo deca rastu...
 
Odgovor na temu

Predrag Supurovic
Pedja YT9TP
Užice

Član broj: 157129
Poruke: 6275

Sajt: pedja.supurovic.net


+1570 Profil

icon Re: Elektronski logor - Elektronske licne karte - Digitalni Andjeo 219.07.2008. u 23:57 - pre 191 meseci
Licne akrte nisu problem. Podaci iz cipa se mogu procitati samo u odgovarajucem citacu, sto znaci da ne moze niko da ocita karticu a da nosilac katice to ne zna. To dodje samo kao zamena za prepisivanje podataka, sto ne moze biti lose, nego samo ubrzava svaku proceduru koja podrazumeva i prepisivanje podataka iz licne karte.

Pasosi su vec problem. Oni imaju RFID cip koji je moguce citati beskontakno i bez znanja nosiolaca pasosa. Ocitavac ne mora da cita sadrzaj cipa, dovoljno je da ocita jedinstveni broj cipa i tako moze da prati kretanej pasosa a time i vlasnika pasosa. Jos kada se to poveze sa gomilom situacija kada morate dati pasos na uvid, vrlo je lako povezati ocitani jedinstveni broj sa identitetom i to zaista prelazi u ugrozavanje privatnosti.

Jedna je stvar kada vam ovlasceno lice trazi dokument i vi mu ga date na uvid a druga ako i neovlascena lica mogu da ocitaju dokument bez vaseg znanja.


 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Elektronski logor - Elektronske licne karte - Digitalni Andjeo 220.07.2008. u 00:09 - pre 191 meseci
Ne sumnjam da je to tako u teoriji. Ja bih rekao da u praksi, ako neko zaista ima nameru da te prati, pratiće te imao-nemao pasoš, imao-nemao ličnu kartu. Ljudi promene ime, izmene lični opis i presele se na drugi kraj zemlje, pa ih opet prate - imali smo priliku da vidimo na vestima. S druge strane, mislim da obični turisti, studenti i ostali apsolutno nikog ne zanimaju.
 
Odgovor na temu

Predrag Supurovic
Pedja YT9TP
Užice

Član broj: 157129
Poruke: 6275

Sajt: pedja.supurovic.net


+1570 Profil

icon Re: Elektronski logor - Elektronske licne karte - Digitalni Andjeo 220.07.2008. u 08:04 - pre 191 meseci
Ne radi se ovde o pracenju tajnih sluzbi, nego o tome da ako imas RFID cip u dokumentu moze da te prati ko god hoce.
 
Odgovor na temu

rainymanyu

Član broj: 82964
Poruke: 128



+15 Profil

icon Re: Elektronski logor - Elektronske licne karte - Digitalni Andjeo 220.07.2008. u 18:47 - pre 191 meseci
mareBj said:
Jedino što je po meni vredno gledanja od filmova tog tipa:
- Zeitgeist
- The Corporation
- Psychiatry: An Industry of Death


+LooseChange 2
+An Inconvenient Truth
+Touching the Void

a sto se tice teme.. ponovo se slazem da grupa nedovoljno informisanih ili dovoljno informisanih sa ciljem da ostale dezinformisu kako bi obnovili uticaj soje firme (da ne kazem organizacije)lupa sto vise gluposti okolo a naivan narod se upeca na ono sto mu bude najnepoznatije od svega izlupetanog
 
Odgovor na temu

boban779

Član broj: 16815
Poruke: 433
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+41 Profil

icon Re: Elektronski logor - Elektronske licne karte - Digitalni Andjeo 220.07.2008. u 20:50 - pre 191 meseci
Hakeri mogu da kloniraju čipove sa ličnim podacima
Napisano pod: Prenosimo at 10:41

Danas - Com_Media, 9. avgust

Na konferenciji o bezbednosti, održanoj prošle nedelje u Las Vegasu pred okupljenim međunarodnim stručnjacima za sigurnost elektronskih podataka, jedan nemački konsultant pokazao je da može da klonira elektronske pasoše koje će SAD i neke evropske zemlje početi da izdaju svojim građanima već krajem ove godine. Ti pasoši, naime, sadrže radiofrekvencijsku identifikaciju, ili RFID čipove, koji treba da garantuju tajnost podataka. Međutim, ovaj stručnjak po imenu Lukas Grinvald tvrdi da podaci u tim čipovima veoma lako mogu da se kopiraju, te je izrada RFID pasoša čisto bacanje novca.


http://www.zazivot.org/archives/65


A ovde vidite kako se citaju podaci sa RFID cipova:
http://tv.boingboing.net/2008/03/19/how-to-hack-an-rfide.html
Keep clicking.
 
Odgovor na temu

mulaz
Ljubljana

Član broj: 47602
Poruke: 2239
*.dial-up.dsl.siol.net.

Jabber: mulaz@elitesecurity.org
Sajt: www.mulaz.org


+184 Profil

icon Re: Elektronski logor - Elektronske licne karte - Digitalni Andjeo 221.07.2008. u 17:47 - pre 190 meseci
I upakujes u aluminijastu foliju, i gotovo. A verujem i da imaju lokalni dzeparosi vise uspehau kradji pasosa, nego oni hakeri tamo sa razbijanjem sifri.
I opet, imas etui da kupis koji je zasticen metalom, a mozes i u auminijastu foliju da ga uvijes kad ga ne koristis.
Bolje ispasti glup nego iz aviona
http://www.mulaz.org/
 
Odgovor na temu

momsab
Momčilo
Beograd, R.Srbija

Član broj: 2804
Poruke: 3041
89.216.97.*

Jabber: pitati@PP
Sajt: www.momsab.com


+1 Profil

icon Re: Elektronski logor - Elektronske licne karte - Digitalni Andjeo 221.07.2008. u 18:24 - pre 190 meseci
mnogo je veca verovatnoca da ce "dzeparos" (mislim na uzimanje podataka sa ovakvih kartica) biti primecen i osujecen u nameri nego verovatnoca da ce uspeti da uzme podatke
prvo, kartica moze da se stavi bilo gde, pa i u cipelu npr :D
sta vise, ne bi me cudilo da je veca verovatnoca da ce "popiti batine" nego verovatnoca da ce uspeti da uzme podatke

dzeparosima je lako, sta ti od trazenog dodje pod ruku to maznu
kakvo nosenje uredjaja, laptopa itd itd
Žena u krevetu i vino na stolu nikako ne smeju da čekaju. Jer, vino se greje a žena hladi.

-vinolog
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
adsl-217-119.eunet.yu.



+165 Profil

icon Re: Elektronski logor - Elektronske licne karte - Digitalni Andjeo 221.07.2008. u 18:39 - pre 190 meseci
@mombas nisam razumeo,mislis ovaj "haj tek" dzeparos ce biti lakse primecen nego klasicni?
znaci ako lik [hipoteticki pricam,prica ne mora da ima veze sa realnoscu] sedi na klupi i kucka na laptopu ti ces mu prici i izmlatiti ga jer ti krade podatke? :D

valjda ces osetiti ako te neko ocese,vataci dok ti krade sadrzaj dzepova :)

[moguce da sam pogresno razumeo poruku]
 
Odgovor na temu

boban779

Član broj: 16815
Poruke: 433
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+41 Profil

icon Re: Elektronski logor - Elektronske licne karte - Digitalni Andjeo 221.07.2008. u 19:19 - pre 190 meseci
Pa nista, ako je to ta sloboda i demokratija za koju smo se borili onda cu umesto sendvica u alu foliju da umotavam pasos i licnu kartu.
Keep clicking.
 
Odgovor na temu

momsab
Momčilo
Beograd, R.Srbija

Član broj: 2804
Poruke: 3041
89.216.97.*

Jabber: pitati@PP
Sajt: www.momsab.com


+1 Profil

icon Re: Elektronski logor - Elektronske licne karte - Digitalni Andjeo 221.07.2008. u 19:35 - pre 190 meseci
pokusacu da objasnim: kradja pdoataka sa kartice je moguce samo iz blizine (i to bas bas blizu) onakvim uredjajem
kontas sada?

Žena u krevetu i vino na stolu nikako ne smeju da čekaju. Jer, vino se greje a žena hladi.

-vinolog
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Elektronski logor - Elektronske licne karte - Digitalni Andjeo 2

Strane: 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 40405 | Odgovora: 99 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.