Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Elektronski logor - Elektronske licne karte - Digitalni Andjeo 2

elitemadzone.org :: MadZone :: Elektronski logor - Elektronske licne karte - Digitalni Andjeo 2

Strane: < .. 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 40391 | Odgovora: 99 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Jovan_NS
Novi Sad

Član broj: 141776
Poruke: 76
93.86.75.*



+1 Profil

icon Re: Elektronski logor - Elektronske licne karte - Digitalni Andjeo 224.07.2008. u 02:22 - pre 190 meseci
Ovi klipovi koje ste do sad postavili stvarno daju sirok spektar informacija i bogami postavljaju isto toliko pitanja!

Nego da krenem redom:

1. Stvar govori o djavoljevem broju, o zigoisanju, tako da cu se, posto nisam strucnjak za teologiju(a nisam ni jednog od vas koji ste komentarisali ove stvari kao "gluposti" susreo kao teologa), uzdrzacu od komentara

2. Prica oko pracenja ljudi pomocu cipova je vrlo uspesno ostvariva i to cak u skorijoj buducnosti. Da se razumemo: vecina ljudi na ovom forumu se bavi ili zanima za neko polje u elektronskoj industriji.
Ako malo bolje pogledamo razvoj cele ove industrije, bez imalo razmislajnja mozemo doci do zakljucka da se tehnicka dostignuca svakim danom sve vise i brze razvijaju.
Inace postoji jedna recenica koja veoma slikovito opisuje nacin razvijanja tehnologija na internetu a to je Verovati u apsurd, znaci biti realan, koju bi ja bez imalo grize savesti upotrebio i na celu datu situaciju.

Kazete da se RFID cipovi mogu procitati samo skupom opremom i to sa svega 10m? Naravno upravu ste.
Ali ako malo logicki razmislimo, tako vrhunska tehnologija nikako ne moze da stangira u mestu sa daljim razvojem.
Zdrav razum nalaze da se u buducnosti, cak da budem konkretan, u blizoj buducnosti ce biti moguce ocitavati podatke sa RFID cipova sa velike udaljenosti sto nas opet navodi na tvrdnju da je pracenje ljudi omoguceno.

Ne govorim da su ove nove licne karte resenje za lisavanje privatnosti naroda, ali su izuzetno dobar korak ka tome(ako bi se to jednog dana pozelelo).

Neko od vas spomene da svi koji se boje ovih novih lk trebaju da se "rese svi ostalih -djavoljevih- stvari poput mobilnog telefona, televizora, kompiutera" pa za tog heroja ja imam jednu poruku: sine ja nemam zakonsku obavezu da nosim svoj 42" LCD TV kad god izadjem iz kuce ali tesko meni bude li me plavi andjeo legitimisao a ja bez licne karte...

3. U cetvrtom delu "Elektronskog logora" jasno se ukazuje na masovno naoruzanje, atomsko oruzije i jos sto cuda koje daje jednostavnu poruku Nesumnjivo ce biti 3. Svetski rat. Jbg, zao mi, al to je susta realnost. Samo se nadam da cu se nauzivati do tada

Sta vi mislite da je toliko oruzije napravljeno kako bi se narod osecao sigurnijim?! heeheheh, zlo i naopako

4. Pitanje paranoje

Da li smo samo paranoicni ili iz iskustva naseg ovozemaljskog postojanja (citaj: istorija) vidimo malkice dalje u buducnost?
Zato vas molim da obratite paznju kad nekog nazivate paranoicnim, jer je to de facto uvreda za licni integritet svakog coveka(doduse oni inteligentniji se nece ni obazirati na ovakve provokacije jer su ljudi sigurni u sebe i u ono sto govore)


I zato dragi forumasi Be afraid, be very afraid ))
Živi svaki dan kao da ti je poslednji...
... jednom ćeš biti upravu!!!
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.cr.net.cable.rogers.com.



+7169 Profil

icon Re: Elektronski logor - Elektronske licne karte - Digitalni Andjeo 224.07.2008. u 04:39 - pre 190 meseci
Citat:

2. Prica oko pracenja ljudi pomocu cipova je vrlo uspesno ostvariva i to cak u skorijoj buducnosti. Da se razumemo: vecina ljudi na ovom forumu se bavi ili zanima za neko polje u elektronskoj industriji.
Ako malo bolje pogledamo razvoj cele ove industrije, bez imalo razmislajnja mozemo doci do zakljucka da se tehnicka dostignuca svakim danom sve vise i brze razvijaju.
Inace postoji jedna recenica koja veoma slikovito opisuje nacin razvijanja tehnologija na internetu a to je Verovati u apsurd, znaci biti realan, koju bi ja bez imalo grize savesti upotrebio i na celu datu situaciju.


Fakat da se tehnologija razvija brzo uopste ne dokazuje da ce ona u bilo kom momentu doci do tog stanja koje je opisano. Osim same tehnologije, postoji i sijaset drugih limita koji bi sprecavali takav razvoj dogadjaja + nije garantovano da ce sama tehnologija nastaviti da se krece u tom smeru.

RFID je pre 4-5 godina bio glavni buzzword u svim istrazivanjima, i svi su najavljivali RFID-zaciju svega... To se nije desilo, i sve su manje sanse da se to desi - bas kao sto ni mnoge druge stvari nisu postale siroko-zastupljene.

Citat:

Kazete da se RFID cipovi mogu procitati samo skupom opremom i to sa svega 10m? Naravno upravu ste.
Ali ako malo logicki razmislimo, tako vrhunska tehnologija nikako ne moze da stangira u mestu sa daljim razvojem.
Zdrav razum nalaze da se u buducnosti, cak da budem konkretan, u blizoj buducnosti ce biti moguce ocitavati podatke sa RFID cipova sa velike udaljenosti sto nas opet navodi na tvrdnju da je pracenje ljudi omoguceno.


Zaboravio si jednu sitnu stvar - postoje fizicki limiti, slab signal posle odredjene granice opada ispod nivoa kada ga je moguce detektovati bez obzira na osetljivost tvog prijemnika. Fizika nije matematika, i postoje granice ispod kojih kvantni efekti postaju dominantni i ispod toga nema dalje, bar ne u doglednoj buducnosti.

Citat:

3. Svetski rat. Jbg, zao mi, al to je susta realnost. Samo se nadam da cu se nauzivati do tada


Sta tacno treba da ukazuje da je to "susta realnost" ? Mislim, ustao sam jutros i imao lep dorucak u hotelu, provozali se malo Kanadom i sve cista priroda, tiho i takoto...

Gde su gomile partizana i atomske bombe koje padaju svuda oko nas? :)
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Predrag Supurovic
Pedja YT9TP
Užice

Član broj: 157129
Poruke: 6275

Sajt: pedja.supurovic.net


+1570 Profil

icon Re: Elektronski logor - Elektronske licne karte - Digitalni Andjeo 224.07.2008. u 07:32 - pre 190 meseci
Licne karte ne predstavljaju ugrozavanje privatnosti. One imaju ugradjen cip koji se ocitava iskljucivo kontaktnim citacem, sto znaci da se mroa imati fizicki pristup dokumentu da bi se ocitavanej izvrsilo. Problem su pasosi koji imaju RFID pa ihje moguce ocitati i bez fizickog pristupa dokumentu.

Citanje na 10m je nepotrebno i cesto nije ni pozeljno, jer sa tolikim "dometom|" moze se istovremeno ocitati mnogo cipova ako se nalaze u tom dometu a to je problem za identifikaciju i pracenje. Citaci se ugraduju tamo gde je lako povezati ocitan cip sa nosiocem - obicno su to vrata, salteri i slicna mesta.

Paranoji nema mesta, jer RFID nije tako nepoznata stvar. Ako, recimo, imate karticu za pracenje ulaska i izlaska u neki objekat, sasvim je izvesno da ona sadrzi RFID cip i vec imate taj propblem zastite svoje privatnosti, jer i tu karticumoze da ocita bilo ko sa odgovarajucim citacem.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9446
*.lukoil.co.yu.



+10242 Profil

icon Re: Elektronski logor - Elektronske licne karte - Digitalni Andjeo 224.07.2008. u 08:22 - pre 190 meseci
Citat:
Predrag Supurovic: Paranoji nema mesta, jer RFID nije tako nepoznata stvar. Ako, recimo, imate karticu za pracenje ulaska i izlaska u neki objekat ...

Paranoičnima ne vredi objašnjavati da je paranoja nepotrebna. Oni će paranoju da stvore i od nove džezve za kafu (na primer). To je prvi razlog za moj prvi post na ovoj paranoičnoj temi. A što se RFID-ja tiče, ima ga između ostalog i u svakoj knjizi u svakoj bolje opremljenoj knjižari !
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Ilic Igor
Vlasnik
Vlami d.o.o.
Beograd

Član broj: 14961
Poruke: 756
212.200.65.*

ICQ: 46969546
Sajt: www.gradjevinskinajlon.rs


+5 Profil

icon Re: Elektronski logor - Elektronske licne karte - Digitalni Andjeo 224.07.2008. u 09:49 - pre 190 meseci
Citat:
Java Beograd: A što se RFID-ja tiče, ima ga između ostalog i u svakoj knjizi u svakoj bolje opremljenoj knjižari !

Tamo treba i da ostanu.

Citat:
Ivan Dimkovic: Zaboravio si jednu sitnu stvar - postoje fizicki limiti, slab signal posle odredjene granice opada ispod nivoa kada ga je moguce detektovati bez obzira na osetljivost tvog prijemnika. Fizika nije matematika, i postoje granice ispod kojih kvantni efekti postaju dominantni i ispod toga nema dalje, bar ne u doglednoj buducnosti.

Nisam upucen, na koliko se menja nova el. L.K i pasos?

Moje skromno misljenje je ako neke stvari nema u komercijalnoj upotrebi ne mora da znaci i da ne postoji ili da je nemoguce.
Pod komercijalnoj upotrebi mislim da je nema u slobodnoj upotrebi.

Pre 17 godina masina koja mi je zauzimala ceo sto, sada "masinu" 10x jacu drzim za pojasom.

Ja licno sam protiv "cipovanja", ako smo toliko godina ziveli bez toga mozemo idalje, naravno ko zeli neka stavi i 3 komda.

RFID cipovi su vrlo interesantni za mega markete (nisam siguran u kom sam filmu to video), svaki redovan kupac bi trebalo da je ima i kad covek udje lepo ga obavesti o njegovim novim artiklima koje cesto kupuje (cena, novi proizvod...)


http://www.gradjevinskinajlon.rs/
Gradjevinski najlon i džakovi za šut.
 
Odgovor na temu

Predrag Supurovic
Pedja YT9TP
Užice

Član broj: 157129
Poruke: 6275

Sajt: pedja.supurovic.net


+1570 Profil

icon Re: Elektronski logor - Elektronske licne karte - Digitalni Andjeo 224.07.2008. u 10:10 - pre 190 meseci
Ako imas kod sebe smao jedan RFID cip, pa makar on bio i u kartici supermarketa, podlozan si pracenju :)
 
Odgovor na temu

momsab
Momčilo
Beograd, R.Srbija

Član broj: 2804
Poruke: 3041
89.216.97.*

Jabber: pitati@PP
Sajt: www.momsab.com


+1 Profil

icon Re: Elektronski logor - Elektronske licne karte - Digitalni Andjeo 224.07.2008. u 12:54 - pre 190 meseci
RFID omogucava i da meta zeza samo tako pratnju
nosis pasos koji oni rpate, u guzvi das ortaku (po mogucstvu da ste slicne gradje i izgleda) koji ide pored tebe 50ak m i posle se odvojite svako na svoju stranu... odlicna prilika za rusvaj :D molim, meni pet RFID pasosa
Žena u krevetu i vino na stolu nikako ne smeju da čekaju. Jer, vino se greje a žena hladi.

-vinolog
 
Odgovor na temu

Aleksandar Đokić

Član broj: 13478
Poruke: 4793
212.200.192.*



+638 Profil

icon Re: Elektronski logor - Elektronske licne karte - Digitalni Andjeo 224.07.2008. u 13:02 - pre 190 meseci
pa neka prate, ako nista nelegalno ne radis nemas problema, cipovanja treba da se plase lopovi i kriminalci
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
adsl-221-177.eunet.yu.



+165 Profil

icon Re: Elektronski logor - Elektronske licne karte - Digitalni Andjeo 224.07.2008. u 14:11 - pre 190 meseci
Citat:
Predrag Supurovic: Ako imas kod sebe smao jedan RFID cip, pa makar on bio i u kartici supermarketa, podlozan si pracenju :)


ako imas mobilni telefon podlozan si pracenju....

@guslar,znaci ti bi dao da te bilo ko prati da zna sta radis kada si gde ,jer,nista nelegalno ne radis?
 
Odgovor na temu

mulaz
Ljubljana

Član broj: 47602
Poruke: 2239
89.142.53.*

Jabber: mulaz@elitesecurity.org
Sajt: www.mulaz.org


+184 Profil

icon Re: Elektronski logor - Elektronske licne karte - Digitalni Andjeo 224.07.2008. u 14:32 - pre 190 meseci
Citat:
Horvat: ako imas mobilni telefon podlozan si pracenju....

@guslar,znaci ti bi dao da te bilo ko prati da zna sta radis kada si gde ,jer,nista nelegalno ne radis?


i to dosta laksim, a ni ne treba niko da te fizicki prati na par metara (a i sta ce mu rfid, kad te vidi ispred sebe), nego moe lepo od kuce, samo da gleda na ekranu :D

@Jovan_NS
RFID se cita sa relativno jeftinom opremom sa ~10 cm. sa ~10 metara moze sa skupom laboratorijskom opremom u laboratorijskim uslovima... znaci cisti proof of concept.
I da.. kako vec neko ispred mene kaze, fizicki je nemoguce izmeriti rfid sa jako velike udaljenosti. To je isto ko zvuk (ne bas, nego isti principi vaze). Idi ti na jedan kraj knez mihajlove u beogradu, i tvoj prijatelj na drugi, pa se derite. Em se zvuk siri na sve strane (priblizno), znaci da vecina ni ne ide u pravcu tvog druga. Jos je izmedju vazduh (i drugi ljudi i zgrade), gde se zvuk 'upija'. Em ima okolo dosta drugih ljudi, koji donose šum, koji polako sakrije tvoje dranje. Kod EM talasa je sve isto, nisu bas usmereni, jer je neprakticno, upijaju se u vazduhu i ljudima (i svemu ostalom), pa jos ne znam koliko drugih signala, sa kojima se mesa. Posto je jacina tvog glasa, kao i jacina rfid antene/transmitera jako ogranicena, i nema sanse da se jednostavno pojaca, tako ni nema sanse da se procita sa neke velike udaljenosti.
Bolje ispasti glup nego iz aviona
http://www.mulaz.org/
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
adsl-78-30-164-186.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Elektronski logor - Elektronske licne karte - Digitalni Andjeo 224.07.2008. u 14:38 - pre 190 meseci
kao sto ivan rece,rfid signal je slab,tako da to "hajtek" pracenje iz svemira je malo teze,jer su previse slabi signali,previse suma...
da se napravi rfid sa jacim signalom to bi bilo bzvz,jer npr. imas karticu za otvaranje vrata,a samo se setas [dakle, nemas nameru da udjes u zgradu]okolo i cim dodjes na 10-ak m,vrata se otkljucaju,sto je potpuno besmisleno

p.s. ono za mob nisam iz sale napisao ;)
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
92.46.69.*



+6455 Profil

icon Re: Elektronski logor - Elektronske licne karte - Digitalni Andjeo 224.07.2008. u 15:03 - pre 190 meseci
Oprema za očitavanje RFID čipova na daljinama 10-15 metara nije nikakav high tech, već se nalazi u slobodnoj prodaji - hint: Symbol/Motorola
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9446
*.lukoil.co.yu.



+10242 Profil

icon Re: Elektronski logor - Elektronske licne karte - Digitalni Andjeo 224.07.2008. u 15:37 - pre 190 meseci
Evo malo komentara od nekog ko se profi bavio RFID.

RFID uređaj generiše elktromagnetne talase na oko 500 ms. Može i više i manje, naravno, ali u svrhu otključavanja vrata (na primer) to je sasvim OK. Kartica preko antene "hvata" taj signal, i sa električnom energijom koja se u tom momentu indukuje, odradi "šta_već_treba" i pošalje digitalni signal od sebe. Onaj ko je generisao početni signal, sada hvata povratni digitalni signal i ako ga dobije odradi svoj deo posla.





Najviše poslova sam radio tako što sam samo čitao ID kartice, i dalje, svu logiku držao u softveru, tj. u bazi podataka. Na primer, od ranije je zapisano u bazi da za karticu sa ID-jem xxxxxxxxx otključam neka vrata, a neka ne. Ili ako se radi na primer o teretani, zapišem vreme ulaska i vreme izlaska za određeni ID, pa onda kasnije, kad dođe obračun, ti podaci se koriste.
Postoje ipak i kartice (Mifare) koje imaju i memoriju. Memorija može i ne mora biti zaštićena šifrom. Tako se u onom kratkom intervalu može koješta upisati u memoriju. Ovo se koristi, na primer kod autobuskih karata, gde nije zgodno čitati podatke sa servera (ili nije moguće) ali je sasvim dovoljno da se na nekoj memmoriskoj lokaciji dekrementuje broj unapred plaćenih vožnji autobusom.
Primera primene je bezbroj. (Ja sam radio 4-5 projekata)



E sad, pitanje je "Da li je moguće hvatati signal na 10 metara". Teoretski, da, ali sa karticama koje su napravljene da rade na takvim rastojanjima. Dakle, antena na kartici treba da bude dovoljno velika, da uspe da "na'vata" dovoljno elektromagnetnih talasa, da se indukuje dovoljno energije i da kasnije može da generiše dovoljno jake radio talase koje će neko da čita. Ali tu nije kraj problemima. RFID ne slučajno radi na malim rastojanjima, jer nepremostiva je prepreka kad se jave dve kartice u isto vreme. Dakle, uređaj generiše signal, a onda se dve ili više kartica javi i pošalju svoj ID.

Sve u svemu, sasvim je moguće napraviti takvu karticu koja će moći da se čita i sa preko 10 m, ali i koja ni teoretski neće moći da se čita preko 10cm.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Jovan_NS
Novi Sad

Član broj: 141776
Poruke: 76
79.101.84.*



+1 Profil

icon Re: Elektronski logor - Elektronske licne karte - Digitalni Andjeo 224.07.2008. u 17:02 - pre 190 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic:
RFID je pre 4-5 godina bio glavni buzzword u svim istrazivanjima, i svi su najavljivali RFID-zaciju svega... To se nije desilo, i sve su manje sanse da se to desi - bas kao sto ni mnoge druge stvari nisu postale siroko-zastupljene.


Prilikom pojave prvo atomskog oruzija(tacnije prilikom pojave prvih planova i ideja o njemu) americka vojska je imala probllem sa svojim narodom.

Naime, americki narod je bio izuzetno uplasen od tog oruzija, toliko da su pocele price o "atomskoj zaveri" i jos o 100 cuda vezano za bas to oruzije i tu tehnologiju. Posto si u inostranstvu sigurno mozes doci do neke knjige tipa "How to protect yourself from atomic war/weapons..." koje su bile itekako prodavane u to vreme.

Amrericka obavestajna sluzba je resila problem na krajnje fascinantan nacin: "bombardovanjem" naroda sa informacijama - preko novina, seminara, kongresa, televizije pa cak i flajera! Narod je bio upoznat sa svakom mogucem informacijom o nuklearnoj fizici, o proizvodnji, kako se sta radi itd...

Toliko su bili optereceni informacijama sa svih strana da su jednostvano prestali i da razmiljaju o tome jer se samo o tome i pricalo. Vojska je nastavila sa razvijanjem atomskog oruzija, narod je bio miran - i svi srecni.


Istu takvu kombinaciju moguce je ostvariti i sa pracenjem ljudi - kad budu puni informacija mozak ce prestati da bude znatizeljan i prestace da se misli o tome - bas kao sto prestanes da mislis o gladi kad se najedes :)

Citat:
guslac: pa neka prate, ako nista nelegalno ne radis nemas problema, cipovanja treba da se plase lopovi i kriminalci


Da sagledamo situaciju i sa druge strane zakona: posto ce sve sve pratiti preko kompa ( nece sigurno telepatijom :) ) uzecemo pravilo da je svaki kompijuter samo kutija i da kao svaka kutija moze biti otvoren tj svaki kompijuter moze bi 'akovan.
Prvi korak je sam vrh kriminalnog sloja koji ce ovu tehnologiju moci koristiti npr da provale u kucu nekog izuzetnog bogatog coveka kad on i njegovi cuvari nisu tu(fakat je da ako se krene sa cipovanjem - svi cemo biti cipovani) i uzme znate vec sta, ili recimo imas nekog coveka koji se bori recimo za neku stvari(npr da Kosovo opet bude srpsko) ti ga lociras i likvidiras. Tako jednostavno.
Kada vrh lanca izgustira ovu tehnologiju - prodavace je na ulici za sitne pare(pod ovim mislim nacin koriscenja tehnologije)

Koliko god postoji dobrih strana tog cipovanja(provera zdravlja coveka - alarm se oglasi u bolnici kad zrtva dobije srcani napad) postoji duplo vise negativnih stvari.
Živi svaki dan kao da ti je poslednji...
... jednom ćeš biti upravu!!!
 
Odgovor na temu

mulaz
Ljubljana

Član broj: 47602
Poruke: 2239
89.142.53.*

Jabber: mulaz@elitesecurity.org
Sajt: www.mulaz.org


+184 Profil

icon Re: Elektronski logor - Elektronske licne karte - Digitalni Andjeo 224.07.2008. u 19:03 - pre 190 meseci
...da.. ali zato ljudi sad znaju, da ako padne atomska bomba, i ako prezive, da ne smeju da izlaze napolje, da nose gas maske, itd itd...
Isto tako ce paranoiki ovde znati da mogu da stave pasos u vrecku od cipsa, i da nece moci niko nista da procita. A sad, dok nemajo pojma o tome, stvarno izgleda kao da hocu amerikanci da prate kad su isli na pijacu, kad na pivo, i kad na wc.
Bolje ispasti glup nego iz aviona
http://www.mulaz.org/
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
adsl-217-119.eunet.yu.



+165 Profil

icon Re: Elektronski logor - Elektronske licne karte - Digitalni Andjeo 224.07.2008. u 19:14 - pre 190 meseci
edit:ups pogresno procitao :D,izvini mulaz :)
 
Odgovor na temu

Jovan_NS
Novi Sad

Član broj: 141776
Poruke: 76
79.101.84.*



+1 Profil

icon Re: Elektronski logor - Elektronske licne karte - Digitalni Andjeo 224.07.2008. u 23:09 - pre 190 meseci
@mulaz sve sto si rekao si upravu ali nisi shvatio sustinu onoga sto sam hteo reci: dok nisu znali nista o tome, narod je bio spreman da se brani pa cak i da protestvuje oko cele te situacije a kad su se "nagruvali" informacijama narod je mirno prihvatio iako se sustinski situacija nije promenila
Živi svaki dan kao da ti je poslednji...
... jednom ćeš biti upravu!!!
 
Odgovor na temu

mulaz
Ljubljana

Član broj: 47602
Poruke: 2239
*.dial-up.dsl.siol.net.

Jabber: mulaz@elitesecurity.org
Sajt: www.mulaz.org


+184 Profil

icon Re: Elektronski logor - Elektronske licne karte - Digitalni Andjeo 224.07.2008. u 23:31 - pre 190 meseci
Citat:
Jovan_NS: @mulaz sve sto si rekao si upravu ali nisi shvatio sustinu onoga sto sam hteo reci: dok nisu znali nista o tome, narod je bio spreman da se brani pa cak i da protestvuje oko cele te situacije a kad su se "nagruvali" informacijama narod je mirno prihvatio iako se sustinski situacija nije promenila



pa da... narod se i struje branio, dok nije video cemu sluzi, i za sta je korisna :)
Bolje ispasti glup nego iz aviona
http://www.mulaz.org/
 
Odgovor na temu

Jovan_NS
Novi Sad

Član broj: 141776
Poruke: 76
79.101.84.*



+1 Profil

icon Re: Elektronski logor - Elektronske licne karte - Digitalni Andjeo 225.07.2008. u 00:49 - pre 190 meseci
pa i atomara je korisna, pogotovo kad je nego bezobrazan
Živi svaki dan kao da ti je poslednji...
... jednom ćeš biti upravu!!!
 
Odgovor na temu

Srki__

Član broj: 875
Poruke: 233
*.ptt.rs.



Profil

icon Re: Elektronski logor - Elektronske licne karte - Digitalni Andjeo 227.07.2008. u 23:21 - pre 190 meseci
hm, mislim da nista shvatili sustinu
uhvatili ste se tog odredjenog cipa i ne pustate ga. recimo i da je nemoguce njegovo ocitavanje sa velike udaljenosti, to nije bitno. bitno je da cemo mi biti naviknuti da nosimo cipove sa sobom. kad se bude pojavila tehnologija koja ce moci da se smesti u 1x1cm i kojom ce moci da se manipulise sa velike udaljenosti, bice donet zakon koji kaze da zbog "tih i tih" razloga, ne mozemo vise da nosimo kartice, nego moramo da se mikrocipujemo.

nikome ne bi bilo prijatno da zna da osoba X, njemu totalno nepoznata, moze da dobije sve njegove informacije jednim klikom (sta je jeo, gde je bio, sta je kupio, koliko je dao para deci, gde se krece, da li ima ljubavnicu/ljubavnika, da li je vozio pijan...)

neko je rekao da to obicne ljude ne treba da brine. verovatno je mislio da treba da se brinu samo jave licnosti, uticajni ljudi....?
a recimo ovako, ozenjen si, zivis po propisima, sve ok. i navatas se sa vrh ribom kojoj ne mozes da odolis (svi znamo kako je to kad ne mozes da se kontrolises i napravis glupost), i cap, stigne izvestaj tebi na posao o tome sta si radio i sa kim, i kaze se, daj lovu inace ide tvojoj zeni. neko ce pitati zasto bi neko mene odabrao. ne bi tebe kao peru perica (posto je navodjeno to ime ) nego si ti jedan od onih koje je izbacio komp pretragom po kriterijumu: sex da, sa zenom ne
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Elektronski logor - Elektronske licne karte - Digitalni Andjeo 2

Strane: < .. 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 40391 | Odgovora: 99 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.