Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Elektronski logor - Elektronske licne karte - Digitalni Andjeo 2

elitemadzone.org :: MadZone :: Elektronski logor - Elektronske licne karte - Digitalni Andjeo 2

Strane: < .. 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 41001 | Odgovora: 99 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
adsl-217-119.eunet.yu.



+165 Profil

icon Re: Elektronski logor - Elektronske licne karte - Digitalni Andjeo 221.07.2008. u 19:45 - pre 191 meseci
pa da,prijemnik mora biti blize :),na 10-ak cm
 
Odgovor na temu

Predrag Supurovic
Pedja YT9TP
Užice

Član broj: 157129
Poruke: 6279

Sajt: pedja.supurovic.net


+1571 Profil

icon Re: Elektronski logor - Elektronske licne karte - Digitalni Andjeo 221.07.2008. u 20:43 - pre 191 meseci
Citat:
momsab: pokusacu da objasnim: kradja pdoataka sa kartice je moguce samo iz blizine (i to bas bas blizu) onakvim uredjajem
kontas sada?


Zavisi sta ti je bas blizu. Meni se ne cini da je desaetak metara preterano blizu.
 
Odgovor na temu

mulaz
Ljubljana

Član broj: 47602
Poruke: 2239
*.dial-up.dsl.siol.net.

Jabber: mulaz@elitesecurity.org
Sajt: www.mulaz.org


+184 Profil

icon Re: Elektronski logor - Elektronske licne karte - Digitalni Andjeo 221.07.2008. u 21:28 - pre 191 meseci
10ak metara eksperimantalnom, JAKO SKUPOM opremom, i ogromnom antenon .. i to jos u jednom od laboratorija na nekoj univerzi u ameriki... znaci cisti proof-of-concept.

umesto dzeparosa moze i neko ko te sred noci udari necim po glavi, i uzme ceu novcanik, a svi okolo 'ja nisam nista video'. Ili ti samo izvadi pistolj, i moras da das novcanik, ili ce da ga uzme sam kad te upuca. Sve to je lakse, i jeftinije, nego nositi gomilu opreme na ulicu, i usmeravati prema jednoj tamo osobi, a da ona to ne primeti.

Ja samo kazem, ako neko hoce tvoje podatke, lakse ce jih dobiti na 'klasican' nacin :)
Bolje ispasti glup nego iz aviona
http://www.mulaz.org/
 
Odgovor na temu

momsab
Momčilo
Beograd, R.Srbija

Član broj: 2804
Poruke: 3041
89.216.97.*

Jabber: pitati@PP
Sajt: www.momsab.com


+1 Profil

icon Re: Elektronski logor - Elektronske licne karte - Digitalni Andjeo 221.07.2008. u 22:23 - pre 191 meseci
Predraze, jesi li pogledao onaj snimak? :) Covek samo izbliza (10cm ne 10m ) moze onakvom opremom (neki uredjaj od 8$ na eBay il' gde vec) da kopira podatke iz cipa na kartici

mulaz, a sta da radis nekom ko je cipovan (svojom voljom)? da mu seces ruku :D

Žena u krevetu i vino na stolu nikako ne smeju da čekaju. Jer, vino se greje a žena hladi.

-vinolog
 
Odgovor na temu

Predrag Supurovic
Pedja YT9TP
Užice

Član broj: 157129
Poruke: 6279

Sajt: pedja.supurovic.net


+1571 Profil

icon Re: Elektronski logor - Elektronske licne karte - Digitalni Andjeo 221.07.2008. u 22:38 - pre 191 meseci
Da kopiras podatke iz cipa treba ti vremena, bez obzira da li ocitavas sa 10 cm ili 10 m. Nisu ti podaci otvoreni nego ko zna kako kriptovani.

Ocitavanjem RFID-a se sigurno nece baviti sitni lopovi, nego najpre drzava i velike kompanije, a tek potom i kriminalne organizacije, a svima njima je oprema najmanji problem. Pri tom, njima uopte nije potreban veliki domet RFId citaca, vec pouzdanost ocitavanja, sto znaci da ce se to raditi na mestima gde se nedvosmisleno moze identifikovati nosilac RFID cipa, a to su najpre salteri i slicna mesta.
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Elektronski logor - Elektronske licne karte - Digitalni Andjeo 222.07.2008. u 09:59 - pre 191 meseci
Citat:
Predrag Supurovic: Ocitavanjem RFID-a se sigurno nece baviti sitni lopovi, nego najpre drzava i velike kompanije, a tek potom i kriminalne organizacije, a svima njima je oprema najmanji problem. Pri tom, njima uopte nije potreban veliki domet RFId citaca, vec pouzdanost ocitavanja, sto znaci da ce se to raditi na mestima gde se nedvosmisleno moze identifikovati nosilac RFID cipa, a to su najpre salteri i slicna mesta.

Evo resenja:

http://www.amazon.com/Travelon...locking-Passport/dp/B000Y0EO0I
 
Odgovor na temu

Predrag Supurovic
Pedja YT9TP
Užice

Član broj: 157129
Poruke: 6279

Sajt: pedja.supurovic.net


+1571 Profil

icon Re: Elektronski logor - Elektronske licne karte - Digitalni Andjeo 222.07.2008. u 10:05 - pre 191 meseci
Trebalo bi d au stvari sam dokument koji sadrzi RFID cip ima metalne korsice tako da ga je nemoguce ili tesko ocitati bez fizickog pristupa dokumentu. U SAD su, koliko znam, upravo tako i resili problem privatnosti.
 
Odgovor na temu

flighter_022
L2 Applications Administrator
NS

Član broj: 18499
Poruke: 737
41.204.224.*

ICQ: 23089150


+232 Profil

icon Re: Elektronski logor - Elektronske licne karte - Digitalni Andjeo 222.07.2008. u 14:23 - pre 191 meseci
Eto resenja. Mala tabakera, samo sto nije za cigare vec za licnu kartu, par kreditnih itd... samo da je od fero-magnetnog materijala i nema frke.
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
adsl-217-119.eunet.yu.



+165 Profil

icon Re: Elektronski logor - Elektronske licne karte - Digitalni Andjeo 222.07.2008. u 14:57 - pre 191 meseci
evo vam elegantna resenja :)
novcanik

i

futrola za pasos


samo ne znam koliko je provereno da je ovo faradejev kavez,tj da ima metalnu mrezu u sebi :)
p.s. ja nemam nikakve veze sa site-om,ovo nije reklama,bla bla bla
 
Odgovor na temu

mulaz
Ljubljana

Član broj: 47602
Poruke: 2239
*.dial-up.dsl.siol.net.

Jabber: mulaz@elitesecurity.org
Sajt: www.mulaz.org


+184 Profil

icon Re: Elektronski logor - Elektronske licne karte - Digitalni Andjeo 222.07.2008. u 17:44 - pre 191 meseci
Ima ima kavez u sebi.. nije to problem. To je tanka mrezica usivena izmedju Koze spolja, i one sintetike ili sta vec je to unutra. Vidjao sam i ljude koji su stavili aluminijastu foliju u bocinu futrolu za pasos... issces foliju velicine pasosa, samo malo siru (otvorenog naravno), i ubacis u obicnu futrolu zajedno sa pasosom, tako da kad je pasos zatvoren, da ga sa obe strane prekriva folija.

ps, slican sistem bi trebao da radi i na onim stvarcicama u prodavnicama koja piste ako nesto krades :) (nije da promovisem kriminal), ali vidjao sam na netu tutoriale kao se ubacuju mrezice/folije u obicne tasne/torbice za kradju :D (tako da se to ne primeti naravno) :)
Bolje ispasti glup nego iz aviona
http://www.mulaz.org/
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
adsl-217-119.eunet.yu.



+165 Profil

icon Re: Elektronski logor - Elektronske licne karte - Digitalni Andjeo 222.07.2008. u 18:49 - pre 191 meseci
Citat:
mulaz: ps, slican sistem bi trebao da radi i na onim stvarcicama u prodavnicama koja piste ako nesto krades :)

ubacis u kesicu cipsa ako cemo vec tako [ne promovisem,nije isprobano,bla bla bla]
 
Odgovor na temu

Predrag Supurovic
Pedja YT9TP
Užice

Član broj: 157129
Poruke: 6279

Sajt: pedja.supurovic.net


+1571 Profil

icon Re: Elektronski logor - Elektronske licne karte - Digitalni Andjeo 222.07.2008. u 19:32 - pre 191 meseci
Citat:
flighter_022: Eto resenja. Mala tabakera, samo sto nije za cigare vec za licnu kartu, par kreditnih itd... samo da je od fero-magnetnog materijala i nema frke.


Nije to resenje, jer pretpsotavlja da vlasnik dokument zna sta je RFID, kako to funkcionise, kako moze da onemoguci neovlasceno ocitavanja i da obezbedi nacin zastite. Tako nesto treba dabude dostupno svima pod istim uslovima i podrzaumevano, a to znaci da sam dokument mora biti sacinjen tako da onemogucava neovlasceno ocitavanje.

 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
adsl-217-119.eunet.yu.



+165 Profil

icon Re: Elektronski logor - Elektronske licne karte - Digitalni Andjeo 222.07.2008. u 19:33 - pre 191 meseci
mislis da mu korice budu faradejev kavez? :)
 
Odgovor na temu

mulaz
Ljubljana

Član broj: 47602
Poruke: 2239
*.dial-up.dsl.siol.net.

Jabber: mulaz@elitesecurity.org
Sajt: www.mulaz.org


+184 Profil

icon Re: Elektronski logor - Elektronske licne karte - Digitalni Andjeo 222.07.2008. u 22:08 - pre 191 meseci
Citat:
Predrag Supurovic: Nije to resenje, jer pretpsotavlja da vlasnik dokument zna sta je RFID, kako to funkcionise, kako moze da onemoguci neovlasceno ocitavanja i da obezbedi nacin zastite. Tako nesto treba dabude dostupno svima pod istim uslovima i podrzaumevano, a to znaci da sam dokument mora biti sacinjen tako da onemogucava neovlasceno ocitavanje.


sistem mora biti takav, da onaj koji neovlasceno iscita podatke sa pasosa, da iz njih nista ne vidi. Znaci iako procita 'serijski' brojsa pasosa, da sa njim nema sta da radi. Ne znam zasto se drugi narodi ne bune, ja imam rfid u pasosu i ne vidim problema u tome. Cale mi radi u banci, i imaju u sluzbenim karticama rfid, da ne mora da je vadi iz novcanika, nego samo priblizi skeneru, i vrata se otvaraju.
Bolje ispasti glup nego iz aviona
http://www.mulaz.org/
 
Odgovor na temu

Predrag Supurovic
Pedja YT9TP
Užice

Član broj: 157129
Poruke: 6279

Sajt: pedja.supurovic.net


+1571 Profil

icon Re: Elektronski logor - Elektronske licne karte - Digitalni Andjeo 223.07.2008. u 08:02 - pre 191 meseci
mulaz, onog trenutka kada neko pokupi serijski broj RFID-a ima vrlo upotrebljivu informaciju. Kao sto sam rekao vec na pocetku ove price, uopte nije neophodno procitati ostale podatke sa dokumenta, dovoljno je samo procitati ID, jer je on jedinstven i nedvosmisleno se moze povezati sa osobom koja je vlasnik dokumenta.

 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
adsl-217-119.eunet.yu.



+165 Profil

icon Re: Elektronski logor - Elektronske licne karte - Digitalni Andjeo 223.07.2008. u 13:59 - pre 191 meseci
jedino ako imas pristup mup-ovoj bazi,a ako imas pristup tamo,sto bi se jbavao sa rfid-ovima i ostalim pizdarijama?!?!
 
Odgovor na temu

Predrag Supurovic
Pedja YT9TP
Užice

Član broj: 157129
Poruke: 6279

Sajt: pedja.supurovic.net


+1571 Profil

icon Re: Elektronski logor - Elektronske licne karte - Digitalni Andjeo 223.07.2008. u 15:35 - pre 191 meseci
Nije neophodan pristup MUP-ovoj bazi. Ne radi se o tome da ti imas sve podatke iz dokumenta vec da mozes nedvosmisleno da razlikujes osobe.

Uopste ne moras da znas da li se osoba zove Pera Peric, ali mozes da zabelezis njen ID i da je nazoves Osoba A. Svaki sledeci put kada ocitas isti ID znas da je to osoba A i za taj ID mozes da vezes koje god zelis podatke, pa i licne podatke ako ti trebaju i ako imas nacina da do njih dodjes.

Ne treba biti mnog mastovit pa da se takva informacija upotrebi, a da ne pricamo o tome da mozes na neki nacin da izvrsis i legitimisanje osobe tako da uzmes i njene podatke tako da umesto Osobe A dobijes i Peru Perica. Kao sto rekosmo, takvim poslovima se bave samo velike organizacije koje mogu imati interesa i kojima organizacija takvog posla nije nikakav problem.

Takodje, posto se RFID cipovi obicno kupuju u serijama, i njihovi brojevi su u serijama (tako je bar bilo sa cipovima koje sam ja koristio). To znaci da se na osnovu samog ID-a cipa moze utvrditi pripadnost nekoj seriji iz cega se moze zakljuciti recimo poreklo cipa, u slucaju pasosa, to moze biti drzava iz koje je pasos. Dakle ne znas identitet osobe li znas iz koje je drzave. Opet, ne treba biti mastovit da se takva informacija iskoristi.
 
Odgovor na temu

mulaz
Ljubljana

Član broj: 47602
Poruke: 2239
*.dial-up.dsl.siol.net.

Jabber: mulaz@elitesecurity.org
Sajt: www.mulaz.org


+184 Profil

icon Re: Elektronski logor - Elektronske licne karte - Digitalni Andjeo 223.07.2008. u 17:01 - pre 191 meseci
Kao prvo, pasos se ne nosi svaki dan sa sobom. Znaci da nije bas nesto upotrebljiv u svrhe pracenja potreba kupaca, targetiran marketing, i sl. Koje druge organizacije si imao u mislima?

Da neko sazna iz koje si drzave? To rade policajci i danas, zausteve te na ulici, "pokazi licnu kartu... nisi odavde, a pasos? .. evo izvolte, hvala lepa"
A ako imas neke ideje o velikim 'mafijama' i slicnim, njima je jos uvek lakse da te sacekaju ispred kuce, ili ti otmu zenu/dete, pa moras da platis/vratis pare, nego da po celom gradu namestaju senzore za rfid i nadaju se se da imas pasos sa sobom
Bolje ispasti glup nego iz aviona
http://www.mulaz.org/
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Elektronski logor - Elektronske licne karte - Digitalni Andjeo 223.07.2008. u 17:21 - pre 191 meseci
Citat:
Predrag Supurovic: Opet, ne treba biti mastovit da se takva informacija iskoristi.

Pa-pa-paranoja....
 
Odgovor na temu

Predrag Supurovic
Pedja YT9TP
Užice

Član broj: 157129
Poruke: 6279

Sajt: pedja.supurovic.net


+1571 Profil

icon Re: Elektronski logor - Elektronske licne karte - Digitalni Andjeo 223.07.2008. u 18:20 - pre 191 meseci
Bas naprotiv, ne da nisam paranoican nego se uposte ne palim na teze o zlorabljenju RFID-a, samo se zanimam za tehnicki izvodljive zloupotrebe.
Iance, pasos se nosi u inostranstvu.

 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Elektronski logor - Elektronske licne karte - Digitalni Andjeo 2

Strane: < .. 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 41001 | Odgovora: 99 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.