Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

C segment - najbolja kupovina

elitemadzone.org :: AutoZone :: C segment - najbolja kupovina
(TOP topic, by Nebojsa Milanovic)
Strane: << < .. 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1629703 | Odgovora: 5975 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

jnk
beograd

Član broj: 29216
Poruke: 1472



+1498 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina12.01.2013. u 18:39 - pre 137 meseci
Toyota auris zaista postavlja standarde u klasi. Ubedljivo je najruznija.
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina12.01.2013. u 19:34 - pre 137 meseci
Citat:
vladd: ...
Sa druge strane, "veliko iskustvo" gastarbajtera, koji su vidijeli sveta, koji su se naputovali i radili , i doneli veliki hvalospev industrije, je recimo razlog koji je mogao da bude do informaticke tehnologije..

...

To veliko iskustvo nasih koji su arbajtisali tamo u germanskoj zemlji, ali i u drugim zemljama diljem belog sveta, se uglavnom svodilo na dovozenje nekog vozila iz mercedesovog asortimana a u novije vreme se umesao i BMW. Pa cak i oni koji su radili u SAD nisu dovozili nista drugo! Ne znam niti sam cuo, ikada, da je neki gastarbajter dolazio na odmor ili se definitivno vracao u rodnu grudu sa Golfom. Ako neko zna za takav slucaj neka napise. :)


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

ikac2000
ikac2000
Nis

Član broj: 27534
Poruke: 519



+18 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina12.01.2013. u 20:19 - pre 137 meseci
Probao sam Rapid juce. za moje dimenzije od 185 cm i 105kg, uzak je, i na zadnjoj klupi mi glava udara u plafon, ali znatno manje nego u elantri ili fluence-u.

Sada pitanje iz ugla prosecnog kupca, sta mislite o Ceed-u 1.6 GDI ili i30 sa 1.6 motorom, nadam se da njima ne otpada rucica menjaca i ostali pehovi? Isao bih na varijantu sa tempomatom. Deluje mi da im je kvalitet sasvim na mestu, a kostaju 13.5-14.5 k eur.

Kupio bih ja golfa, ali je ipak skuplji, i mnogo je kradljiv.
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8376
*.dynamic.sbb.rs.



+1350 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina12.01.2013. u 20:25 - pre 137 meseci
Opiši malo detaljnije osećaj na zadnjoj klupi u Elantri, meni je to jedno od traumatičnijih iskustava i to je šteta za taj u celini solidan auto.

Rapid jeste uži i manji unutra od Ceed/i30 jer je dobrih pola broja manji od njih koji su čak najveći u klasi, tako da oko kupovine njih imaš moj glas za.

Oni su za svoju cenu odlični, naročito po pitanju prostora, a ako je dilema samo motor, išao bih na GDI.
 
Odgovor na temu

ikac2000
ikac2000
Nis

Član broj: 27534
Poruke: 519



+18 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina12.01.2013. u 20:38 - pre 137 meseci
U Elantri, od odlicnog utiska za izgled i upremu za tu cenu oko 13k eur (moje subjektivno misljenje), razocaralo me to sto ne mogu da se uspravim pozadi. Da nije toga, verovatno bih ga vec kupio.

U Rapidu stvarno ima nenormalno mesta za kolena pozadi, ali mi glava dodiruje plafon.

Verujem da u vecini limuzina postoji slican problem sa prostorom za glavu pozadi za vislje osobe, zbog linije auta.

Inace cekam ceed karavan ili i30 karavan, pa cu odluciti, ali bih definitivno isao na 1.6 benzinac, jer mi je prethodni Auris toliko imao.
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina12.01.2013. u 21:18 - pre 137 meseci
Citat:
ikac2000:

Kupio bih ja golfa, ali je ipak skuplji, i mnogo je kradljiv.


Odakle ti ta ideja da su noviji Golfovi benzinci kradljivi?
 
Odgovor na temu

ikac2000
ikac2000
Nis

Član broj: 27534
Poruke: 519



+18 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina12.01.2013. u 21:25 - pre 137 meseci
Istorijski gledano, verovatno ce biti.

Mozda nije u ovom trenutku, tek je izasao, ali kao jedan od najpopularnijih auta, verujem da ce postojati rizik.

Bez Zedera, definitivno ne bih mogao da se opustim i ostavim ga ispred zgrade svake noci, a nisam ljubitelj istog.

Vise sam za varijantu mirne glave.
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina12.01.2013. u 21:29 - pre 137 meseci
Citat:
ikac2000: U Elantri, od odlicnog utiska za izgled i upremu za tu cenu oko 13k eur (moje subjektivno misljenje), razocaralo me to sto ne mogu da se uspravim pozadi. Da nije toga, verovatno bih ga vec kupio.

U Rapidu stvarno ima nenormalno mesta za kolena pozadi, ali mi glava dodiruje plafon.

Verujem da u vecini limuzina postoji slican problem sa prostorom za glavu pozadi za vislje osobe, zbog linije auta.

...

Izvini ali ovo nikako ne razumem. Pa ako kupujes automobil za sebe, zasto bi ti toliko bilo prioritetno sednje pozadi ako si ti vozac tog vozila. Razumem da se ima obzira prema onima koji sede pozadi, narocito ako je u pitanju uzi deo porodice ali da je samom vozacu to prioritet i da se radi toga ne odluci za kupovinu nekog automobila - to mi je nesvatljivo.


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

ikac2000
ikac2000
Nis

Član broj: 27534
Poruke: 519



+18 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina12.01.2013. u 21:32 - pre 137 meseci
Citat:
Sceka: Izvini ali ovo nikako ne razumem. Pa ako kupujes automobil za sebe, zasto bi ti toliko bilo prioritetno sednje pozadi ako si ti vozac tog vozila. Razumem da se ima obzira prema onima koji sede pozadi, narocito ako je u pitanju uzi deo porodice ali da je samom vozacu to prioritet i da se radi toga ne odluci za kupovinu nekog automobila - to mi je nesvatljivo.


Pozdrav!


Ima nas jos visokih u porodici, a putujemo zajedno :-)
 
Odgovor na temu

BB308
Prof.
Frrr.

Član broj: 257537
Poruke: 210
*.hfc.dyn.abo.bbox.fr.



+31 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina12.01.2013. u 22:20 - pre 137 meseci
Citat:
pisacc:
Citat:
Zarko Silic: Otprilike u isto vreme kada su izasli propisi kojima se regulise rad elektricnih podizaca prozora i dozvoljeno otvadanje prozora na straznjim vratima samo do 1/3 od kraja.


Ovaj detalj nisam znao. A sada mi se postavlja pitanje, zašto? Ne uspevam da ustanovim razlog za to... ako je zbog dece, besmislica. Šta drugo može biti?


Ja samo zato isao do kola. Otvorio zadnji prozor do kraja?
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina12.01.2013. u 22:53 - pre 137 meseci
Ja sam to na Lnceru imao, a takodje i na A4. Nerviralo me pa sam zapamtio.
Ostalih se prosto ne secam.

Poz
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina12.01.2013. u 23:31 - pre 137 meseci
Citat:
ikac2000:
Istorijski gledano, verovatno ce biti.

Mozda nije u ovom trenutku, tek je izasao, ali kao jedan od najpopularnijih auta, verujem da ce postojati rizik.

Bez Zedera, definitivno ne bih mogao da se opustim i ostavim ga ispred zgrade svake noci, a nisam ljubitelj istog.

Vise sam za varijantu mirne glave.


Ni sa jednim autom parkiranim ispred zgrade nisi "mirne glave". Ako ni zbog ceg drugog, onda zbog toga sto je svaki automobil, a pogotovo nov automobil, potencijalna meta vandala i narkomana.

Inace, postoji ne malo modela automobila koji se ne mogu ukrasti na nacin da se upale i oteraju. Ugradjivaci alarma lazu, ili ne znaju kada kazu da se svaki automobil moze upaliti i odvesti, a sve sa ciljem da samo uzmu novac za ugradnju. Posteno bi bilo da kazu istinu pa ako musterija i dalje insistira na alarmu, tek onda da pristupe poslu.

Ovakvi modeli motora i automobila mogu se ukrasti na drugi nacin, ali kod takvog drugog nacina kradje nece pomoci ni pet Zedera, a ni bilo sta drugo.

 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina13.01.2013. u 00:07 - pre 137 meseci
Citat:
Zarko Silic: Da sada ne trazim preciznu godinu, ukoliko nekog zanima neka se potrudi pa nek pronadje taj podatak, u vecini evropskih zemalja je zakonom zabranjena ugradnja security stakala na prednji vetrobranski prozor, jos negde krajem 70-ih ili pocetkom 80-ih. Otprilike u isto vreme kada su izasli propisi kojima se regulise rad elektricnih podizaca prozora i dozvoljeno otvadanje prozora na straznjim vratima samo do 1/3 od kraja.

Moglo se desiti da se pronadje automol kuji nije uradjen po ovim propisima, ali je to najverovatnije rec o automobilima sa Istoka. Oni inace kasne nekoliko godina po svemu (sada vec tih nekoliko godina dostize i citavu deceniju ), pa je to najverovatnije slucaj i sa ovim staklima. Ja sam na primer 1994. kupio japansko vozilo (iz visoke klase) kod kojeg se prozor na zadnjim vratima spustao skroz do dole mada po evropskim standardima, vise od 10 godina u nazad, to nije smelo biti.

Biće da zadnje staklo na većini novih automobila FIZIČKI nije moguće spustiti do kraja, jer bi zveknulo u rub zadnjeg točka? Posle je neko skontao da mu se ne isplati smarati se s tim čak i kod automobila koji imaju segmentirano staklo, pa su onda smislili priču o "bezbednosti", mada se ja ne sećam da sam igde video neki pisani trag o tome, osim tračarenja po netu. Što reče jednom neko: "fenomenalan primer kako nedostatak predstaviti kao funkcionalnost".

I da stvar bude smešnija - sad ispada da je "japansko vozilo (iz visoke klase, je l'...) nazadno, jer nema taj "feature". Pa bwhahahhaha, pa ja ne znam da li bolji primer uvrnutog marketinga postoji?

Pozdrav

 
Odgovor na temu

etjen
beograd

Član broj: 153477
Poruke: 1946
95.180.95.*

Sajt: www.terrarenting.com


+492 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina13.01.2013. u 10:05 - pre 137 meseci
ja isto mislim da se na svim kolima gde je to fizički moguće, prozor spušta do kraja. Drugim rečima, kada ima nazad leptir, uglavnom se spušta do kraja.
Kod mene na novom Swiftu ide do kraja.

Tada sam pogledao kroz prozor... Imao sam sta da vidim... Napolju je bila fabrika MACIJE TRAVE! Morao sam nesto da ucinim!
 
Odgovor na temu

Nemanja
Informatiker

Član broj: 4663
Poruke: 1539
91.113.163.*



+583 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina13.01.2013. u 11:29 - pre 137 meseci
Citat:
Zarko Silic:


Inace, postoji ne malo modela automobila koji se ne mogu ukrasti na nacin da se upale i oteraju. Ugradjivaci alarma lazu, ili ne znaju kada kazu da se svaki automobil moze upaliti i odvesti, a sve sa ciljem da samo uzmu novac za ugradnju. Posteno bi bilo da kazu istinu pa ako musterija i dalje insistira na alarmu, tek onda da pristupe poslu.

Ovakvi modeli motora i automobila mogu se ukrasti na drugi nacin, ali kod takvog drugog nacina kradje nece pomoci ni pet Zedera, a ni bilo sta drugo.


Koji su to modeli?

Poz
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina13.01.2013. u 11:50 - pre 137 meseci
Nije tema, ali 12TSI (sto je bitno za ovu temu) sigurno ne moze, jos dugo nece moci, a najverovatnije nikada nece moci, a da li ce to mozda nekada posle 15 godina moci, vlasnika ovog vozila ne bi trebalo da zanim.

P.S. Na primer ne moze se takvo otudjivanje izvesti na 90% Fordova i na jos niz drugih modela drugih proizvodjaca. Na vecini modela iz viseg segmenta proizvedenih u poslednjih desetak godina. Ne moze ni na 16TDI motorima i jos ne mnogima. Bez saradnje sa vlasnikom mnoge automobile je nemoguce neopazeno odvozati, a to je tada jedna druga prica. Ovo mnogi ne znaju pa se zato nepotrebno upustaju u ugradnju raznih alarma i raznih nepotrebnih i pre svega stetnih zastitnih sistema.

Najpostenije i najkorektnije bi bilo da osoba koja ugradjuje alarm o svemu ovome upozna vlasnika vozila. Naravno osova koja ugradjuje alarm mora poznavati materiju do detalja. To je je valda svima jasno.

[Ovu poruku je menjao Zarko Silic dana 13.01.2013. u 13:07 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Nemanja
Informatiker

Član broj: 4663
Poruke: 1539
91.113.163.*



+583 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina13.01.2013. u 12:16 - pre 137 meseci
Ja sam pitao za ugradnju alarma kada sam kupovao kola, diler mi je rekao da ga oni mogu ugraditi, ali nema potrebe.
Opet sve zavisi od prethodnih iskustava, meni su jedan auto ukrali u Sloveniji, ispred zgrade ... Ali da ne idemo vise u offtopic, nije tema o alarmima.
Poz
 
Odgovor na temu

jnk
beograd

Član broj: 29216
Poruke: 1472



+1498 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina13.01.2013. u 12:25 - pre 137 meseci
Ni mercedesi se već duže vreme ne mogu odvesti. Audi i bmw nikako da nauče.
 
Odgovor na temu

BB308
Prof.
Frrr.

Član broj: 257537
Poruke: 210
*.hfc.dyn.abo.bbox.fr.



+31 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina13.01.2013. u 13:12 - pre 137 meseci
Citat:
jnk: Ni mercedesi se već duže vreme ne mogu odvesti. Audi i bmw nikako da nauče.

Ovo za BMW nije tacno. Dosli odkodirali upalili sa kljucem i otisli cirka par min.Poz.
 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina13.01.2013. u 13:16 - pre 137 meseci
Pa meni se čini da je jnk upravo to i rekao.

BTW, činjenica da se na sve te modele i dalje plaća užasno skup kasko, govori ipak da je to rizična grupa i da se krade. Koga je briga kako, ako je očigledno moguće?

Pozdrav
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: C segment - najbolja kupovina
(TOP topic, by Nebojsa Milanovic)
Strane: << < .. 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1629703 | Odgovora: 5975 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.