Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

C segment - najbolja kupovina

elitemadzone.org :: AutoZone :: C segment - najbolja kupovina
(TOP topic, by Nebojsa Milanovic)
Strane: << < .. 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1612269 | Odgovora: 5902 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

DrJekyll

Član broj: 26330
Poruke: 849



+152 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina28.08.2008. u 23:39 - pre 189 meseci
Zaboravio si da citiras onaj ostatak moje poruke, tu je objasnjeno jako lepo zasto "frljati" novac ;)

Ovo sam vec jednom napisao, jel mozemo mi da se slozimo da je Kia dosta nudi za novac koji trazi, ali ako novac ne predstavlja problem da je Audi svakako bolji?
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8305
195.252.73.*



+1342 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina28.08.2008. u 23:39 - pre 189 meseci
DrJekyll, treba uporediti jednak Audi i jednak ceed, a ne najjače verzije (jer i u toj najjačoj verziji Audi ima slabiju opremu od Ceed-a)?

Dakle, ideš jednu po jednu stavku i doplaćuješ kod Audija i onda objaviš rezultat.

Što se tiče mera, prostor za glavu uopšte nije kritičan ni kod Proceed-a kod koga je znatno manji nego kod Ceed-a.

Kritičan je prostor za noge (Ceed max. 915 mm, Golf max. 860 mm) i širina (Ceed 149/148, Golf 147/147).

Inače, na tom testu se Golf još i dobro pokazao, odmah je iza Ceed-a, dok je recimo Astra jako slaba, a to se ako malo bolje pogledaš karoseriju i golim okom može videti.

Citat:
DrJekyll: ali ako novac ne predstavlja problem...

pitah te već kome to ko kupuje auto C segmenta novac nije problem...

 
Odgovor na temu

DrJekyll

Član broj: 26330
Poruke: 849



+152 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina28.08.2008. u 23:52 - pre 189 meseci
Potpuno jednak nikad ne moze da se napravi, jer Kia nema na primer "radio-uređaj symphony sa BOSE sound-sistemom"

Citat:

Nebojsa Milanovic

Što se tiče mera, prostor za glavu uopšte nije kritičan ni kod Proceed-a kod koga je znatno manji nego kod Ceed-a.


Da li to u prevodu znaci da je Golf tu prostraniji iako si izricito tvrdio suprotno? :)


I da ponovim

Citat:

DrJekyll

jel mozemo mi da se slozimo da je Kia dosta nudi za novac koji trazi,ali ako novac ne predstavlja problemda je Audi svakako bolji?
 
Odgovor na temu

DrJekyll

Član broj: 26330
Poruke: 849



+152 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina28.08.2008. u 23:55 - pre 189 meseci
Citat:

Nebojsa Milanovic

pitah te već kome to ko kupuje auto C segmenta novac nije problem...



Ljudima koji imaju A6 ili A8 za duza putovanja, a A3 bi kupili za gradsku voznju...ja eto vozim A8 ali za grad imam drugi, manji auto.
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8305
195.252.73.*



+1342 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina29.08.2008. u 00:01 - pre 189 meseci
Citat:
DrJekyll:Da li to u prevodu znaci da je Golf tu prostraniji iako si izricito tvrdio suprotno? :)


Pronađi sam šta sam tvrdio, ali prostor za glavu nisam ni pomenuo, jer kod auta te klase on uopšte nije kritičan. Rekoh ti da nije kritičan ni u Proceed-u koji ga ima znatno manje nego Ceed...Ali ti nećeš da se baviš onim šta je bitno, nego inistiraš na onome što je potpuno nebitno

Tebi nije bitno ni što je neki auto toliko skuplji od drugog iste klase, da za njegovu cenu možeš da kupiš dva ovakva...

Pa o čemu onda da pričamo?

Kada to ne bi bilo bitno, vozio bih se i ja najmanje u Audiju, i to S 6 recimo...Ali pusti snovi su jedno, a stvarnost drugo...

p.s. Ajde okači neku svoju sliku u tom A 8, baš me zanima...
 
Odgovor na temu

DrJekyll

Član broj: 26330
Poruke: 849



+152 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina29.08.2008. u 00:13 - pre 189 meseci
Citat:

Tebi nije bitno ni što je neki auto toliko skuplji od drugog iste klase, da za njegovu cenu možeš da kupiš dva ovakva...


Znas kako, to je relativna stvar, neko bi tebi rekao zasto kupujes tu Kiu kad za te pare mozes kupiti dve Dacie...Stvar je jedino u tome ko sta zahteva od automobila, ti na primer spadas u 5-10% ljudi koji prate automobilizam i koriste svaku sitnicu od opreme, dok ostatak od 90-95% ljudi koriste automobile za prevoz od tacke A do tacke B i ne interesuje ih uopste prikljucak za ipod cruise control i tome slicno...

A audi A8 danas moze imati svako ko ima 10-15000 eura nije to nista spektakularno...
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8305
195.252.73.*



+1342 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina29.08.2008. u 00:21 - pre 189 meseci
Opet mešaš stvari...

Iako je odnos cena isti, razlika između Dacie i Ceed-a je kao nebo i zemlja, a između Ceed-a i A 3 je daleko manja...

Što se tiče ukusa, a ako voziš A 8 za 10-15k, onda se mnogo razlikujemo i u ukusu...Ja razmišljam isključivo o novom autu...
 
Odgovor na temu

DrJekyll

Član broj: 26330
Poruke: 849



+152 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina29.08.2008. u 00:34 - pre 189 meseci
Citat:

onda se mnogo razlikujemo i u ukusu...Ja razmišljam samo o novim autima...


Apsolutno se slazem da se razlikujemo
Posto si spomenuo jednom cini mi se da ne prelazis puno km, za tebe bi bio idealan polovnjak star 2-3 godine (toliko bi te stajao audi sa istom opremom kao Kia a pri tom je bolji od Kie) Moje licno misljenje je da ko ne prelazi puno (vise od 30000km) za njega je nov auto potpuno nepotreban, ali dobro, ukusi su razliciti.
 
Odgovor na temu

pancevac2006

Član broj: 120316
Poruke: 559
*.com
Via: [es] mailing liste



+1 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina29.08.2008. u 08:52 - pre 189 meseci
Malo offtopic-a....
Ljudi moram da kazem da sam zamrzeo KIU zbog ove teme. Kad vidim KIU na
ulici zaletecu se u njega.
Ako nesto ne volim to je prepotentnost a toga u ovoj temi koliko hoces.

Nismo svi dipl. ing. pa da gledamo na koji nacin su obradjivani klipovi i
koja je hemijska procedura koriscena prilikom pravljenja plasticnih delova,
da li ima 136 cm ili 137cm.... Ali nismo valjda mi ostali, koji nismo dipl.
ing, obicni "glupi potrosaci".

Pa gde bi mi bio kraj kad bih za svaku stvar koju kupujem pravio poredjenja
i procene. Kupujem ono sto mi se dopada a da li do 100km/h ubrza za 6 s ili
9s koga boli k***c. Izvinjavam se dipl. ing.-ima ali stvarno ne mislim da
sam "glupi potrosac"
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
79.101.202.*



+5251 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina29.08.2008. u 10:32 - pre 189 meseci
Ne vidim razlog da se mrzi ili previse voli, auto ovog segmenta. Druga je prica za neke igrackice, ekskluzivne klase.

To sto su neki inzenjeri, je njihov problem, dobra je stvar sto su doticni inzenjeri digli glas, i ponudili objektivan pristup sagledavanju kvaliteta vozila.

Nasuprot Gebelsovskoj propagandi, spinovanju marketinskih timova, komentara i prikaza uglavnom nepismenih(tehnicki su bezgranicno nepismeni) novinara, (pod)placenih da sve hvale, a ponekad i malo vise, koji izmisljaju termine i "kvalitete", koji su kao "spusteni" na nivo retardiranih kupaca, koji svake nedelje dobiju na lotou i kupuju nova kola, eto, malo, inzenjeri su dodali svoj doprinos, ukljucili svetlo na kraju tunela mraka, i slatkog neznanja, koje je tako pitko i prijatno za lakomislene.
U opstoj nepismenosti, pribegavanju proglasavanja i "demokratskog" preglasavanja da je nebo zeleno a VAG grupa neprikosnovena, eto inzenjeri su dali svoj doprinos tehnickom opismenjavanju.

Kome li bi da smeta takav realan stav, razmisljanje sa tehnicke strane???

Koga to zaboljavaju spolovila, kada mora da izbeci cetvoro-peto-godisnju zaradu, ili zaradicu od jedne dve- tri kombinacije. Nisu svi ministri da prave varijante za milionce.
Ko to zeli svoje pare da baci na Audi, zasto, i sta hoce da postigne. Da se vozi ili da se prikazuje. Da formira stav okoline prema sebi ili da koristi vozilo, da zivi prema sebi, i svom statusu, ili da podize pipke vapeci za potkovicom, zato sto i komsija...
Taj mentalitet nije ovde razmatran

Naravno, doprinos je uneo i dozu licnog, sto je opravdano zbog volonterizma i entuzijazma, a ako neko zeli profesionalnu dozu obrazovanja, za to su poznate, placene adrese, i visegodisnje skolovanje.

Poz.
 
Odgovor na temu

Pssssssst
Pssssssst
BG

Član broj: 76804
Poruke: 9
89.216.38.*



+1 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina29.08.2008. u 12:23 - pre 189 meseci
Nebojša Milovanović reče prvo ovo:

Citat:
1. Što se tiče dizajna, ostavimo estetiku po strani, jer je ona naravno subjektivna. Međutim, Ceed ima najviše prostora u kabini u klasi, i to po svim dimenzijama, a naročito u odnosu na ukupne spoljašnje dimenzije. Meni lično je to vrlo bitno, a u to se možeš uveriti pogledom na bilo koji uporedni test, može i nemački, jer u centimetrima ne smeju da lažu.


Nebojša Milovanović potom kaže:

Citat:
Što se tiče mera, prostor za glavu uopšte nije kritičan ni kod Proceed-a kod koga je znatno manji nego kod Ceed-a.

Kritičan je prostor za noge (Ceed max. 915 mm, Golf max. 860 mm) i širina (Ceed 149/148, Golf 147/147).


Nebojša Milovanović potom kaže:

Citat:
Pronađi sam šta sam tvrdio, ali prostor za glavu nisam ni pomenuo


Prvo, pomenuo si da
Citat:
'ima najviše prostora u kabini, i to po svim dimenzijama'
. E sad, možda sam ja prost i nisam inženjer, ali u svim automobilima u kojima sam ja bio, prostor za glavu je u kabini. Jedino ako je kod Kije prostor za glavu negde drugde...

[ne bolduj bespotrebno]



[Ovu poruku je menjao bakara dana 29.08.2008. u 21:06 GMT+1]
Anz
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8305
195.252.73.*



+1342 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina29.08.2008. u 12:37 - pre 189 meseci
Da si ikada ušao bilo na prednje, a naročito na zadnje sedište nekog auta i malo razmislio, bilo bi ti jasno koji parametri su uvek kritični.

pancevac2006, možda sam ja i previše detaljan, ali time nikoga ne prozivam. Kada sam pomenuo inženjere, to nije iz razloga da bilo koga prozovem, nego u svrhu razjašnjavanja da je Ceed projektantima konkurentskih automobila predstavlja mnogo veći problem nego samim kupcima.



edit: typo


[Ovu poruku je menjao Nebojsa Milanovic dana 29.08.2008. u 23:13 GMT+1]
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16343



+2921 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina01.09.2008. u 16:37 - pre 189 meseci
Mislim da smo apsolvirali taj santimetar prostora za glavu, dalja diskusija o ovome ce se smatrati za OT.

Hvala!
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.rcub.bg.ac.yu.



+5251 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina01.09.2008. u 16:55 - pre 189 meseci
Takodje i detinjasti nivo price postaje problem, kao i pare.
I milijarderi imaju problem sa parama, istina sa vecim brojem nula, tako da je iluzorno...

Koliko vidim, potencira se da TREBA dati vise para, samo ako se kaze AUDI, BOZE, i to je vec nekakva premisa..

Mislim da ovde "radimo" pomalo nalik na MythBusters-e...

Hvala na vasim velikim imenima, ja bih za moje "velike" evrice sam da biram, a ne ono proglaseno.

Nesto sam slicno govorio, o proglasavanju kvaliteta, da li od strane novinara, ili strane lakomislenih..

Kada oni tako olako, kao sto daju misljenje i li pare, budu meni iskesirali novac za auto, onda cu kupiti ono sto doticni pokazu prstom.

Dotle, za svoje pare, volim(o) da biramo, SAMOSTALNO
Nekome je mozda strana opcija, ali, eto postoji...

Poz
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16343



+2921 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina01.09.2008. u 17:09 - pre 189 meseci
I kako neko rece da bira auto koji vozi komsiluk...

Neka komsiluk gleda sta vi vozite, a ne vi u njih
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

akiko1
Damir Jusic
Tuzla

Član broj: 90256
Poruke: 183
217.199.131.*



+3 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina02.09.2008. u 09:05 - pre 189 meseci
Citat:
bakara: Naravno slazem se da je jos daleko od toga da ce da postane lider, ali je vrlo blizu toga da postane brand od postovanja.


Nije do komsilukka nego Audi, BmW, MERC... imaju IME i POSTOVANJE u auto svijetu (cak se i u KOREI zna ko to vozi, a ko sanja da ih kupi), a samim time i cijena MORA biti u skladu sa tim! Ako KIA ikada dostigne NIVO i UGLED kakav imaju ova auta postace i ona skuplja.
DA li je cijena Ceeda mozda promotivna bez mnogo zarade s ciljem da se osvoji trziste u kojem se zna ko je GLAVNI? Nisu oni uzalud toliko skupi niti je neko glup ili lud da kupuje ta auta pored KIA, Hyundai... KIA kao sto vidimo osvaja kupce i ima planove da postane "BRAND postovanja" u svijetu isto kao sto VW grupa planira do 2018. da postane BROJ 1 sto se tice proizvodnje u svijetu!
http://www.croatiabiz.com/info_lnews-article.php?ID=33458

Prelijep je Pro Ceed, na testovima je super... ali ono sto mene odbija od tog auta su godine nakon kupovine! Slucaj SORENTO moram navesti opet jer je tema "...najbolja kupovina" a meni kao i svakome je bitno da nakon nekoliko godina prilikom prodaje KIA vratim sto vise EURA u svoj dzep! Ovo jedino nije bitno dzet-setu, ali oni ne voze KIA! Taj dzip je napravio bum medju terencima ali to je bilo kratkog daha. Znam da je CEED "evropski" auto, ali ja cekam rezultate testova (prosjecnih vozaca + zena) za 3-4 god, pad cijene (predvidjanja nisu bitna)...

Zasto neko u EU kupuje neko drugo auto osim Ceeda kada je ocigledno da je KIA po svemu "bolja" od konkurencije?

http://www.asa-pva.ba/audi/novosti/a3.php
Zena MOZE biti i sa sela, ali auto MORA biti iz Njemacke!
 
Odgovor na temu

akiko1
Damir Jusic
Tuzla

Član broj: 90256
Poruke: 183
217.199.131.*



+3 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina04.09.2008. u 11:02 - pre 189 meseci
Evo vam i najnoviji uporedni test Audi A3 2.0 TDI, BMW 118d, Honda Civic 2.2i-CTDi i Volvo C30 2.0 D!

http://www.autobild.de/artikel...da-civic_volvo-c30_770777.html

Nemojte me samo pitati sta hocu da dokazem s ovim! Necu nista nego pogledajte onako reda radi!

Ne znam da li je neko vec stavio ovaj link ali evo...
http://www.proauto.ba/portal/v.../?page=6&id=23&nid=661
Zena MOZE biti i sa sela, ali auto MORA biti iz Njemacke!
 
Odgovor na temu

PanchoBanilla

Član broj: 141207
Poruke: 8
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina13.09.2008. u 01:37 - pre 189 meseci
Prema svim britanskim testovima koje sam citao za pro_cee'd vazi jedan veoma bitan zakljucak: U odnosu na Fokusa i Golfa koji predstavljaju dva najbolja automobila u klasi, pro_ceed nudi 90% njihovog ukupnog kvaliteta za 80% cene (konkretizacija Fifth gear).
Meni je ovo sasvim dovoljno i predstavlja mi revoluciju u odnosu platio-dobio.
Novi vlasnik pro_cee'd 1.4 (cisto da pokazem da sam objektivan )
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8305
*.3dnet.co.yu.



+1342 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina13.09.2008. u 09:17 - pre 189 meseci
Konačno jedan racionalni i logični zaključak koji govori ono što pričam preko 30 stranica.

Čestitam na izboru :)
 
Odgovor na temu

PanchoBanilla

Član broj: 141207
Poruke: 8
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina14.09.2008. u 01:30 - pre 189 meseci
Nije da se zalim, prezadovoljan sam autom nego me interesuje jer ce malo da omeksa kad se razradi (posle par hiljada km). Jeste da ide ko po sinama ali sam ipak ocekivao da je malo manje nervozna preko neravnina. Vozio sam fabiu pa sam ipak ocekivao napredak prelaskom u vecu klasu (mnogo vece osovinsko rastojanje). Volim tvrdje automobile koji bolje leze ali su niske ulice daleko od beogradskih (svetlosnim godinama) pa nekad takva voznja moze biti zamorna.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: C segment - najbolja kupovina
(TOP topic, by Nebojsa Milanovic)
Strane: << < .. 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1612269 | Odgovora: 5902 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.