Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

C segment - najbolja kupovina

elitemadzone.org :: AutoZone :: C segment - najbolja kupovina
(TOP topic, by Nebojsa Milanovic)
Strane: << < .. 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1625110 | Odgovora: 5968 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

frenkijevac1
Novi Sad

Član broj: 169054
Poruke: 353
*.adsl-1.sezampro.yu.



+32 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina15.03.2009. u 23:30 - pre 184 meseci
Ti kažeš da je ceed savršen auto po ponašanju na putu - ja kažem da ti nisi vozio STVARNO savršen auto po ponašanju na putu

Ova pričica je smešna

Šta je trebao auto da se prevrne pri naglom kočenju i menjanju pravca, pa to ni A klasa više ne radi, a ne sportski orijentisan auto.

A i da je vozio golfa 2.0 tdi uspeo bi da obiđe i taj poslednji šleper )

Zz
 
Odgovor na temu

DrJekyll

Član broj: 26330
Poruke: 852



+152 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina15.03.2009. u 23:36 - pre 184 meseci

Za preticanje vise slepera pri 140km/h (gde je ogranicenje verovatno bilo 80km/h) ne pomaze nikakav poseban odabir automobila nego zdrav razum.




 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8373
*.3dnet.co.yu.



+1349 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina15.03.2009. u 23:43 - pre 184 meseci

A naročito je kafanski kada neko donosi neki zaključak o sadašnjim vozilima time što kaže da Golf VI ima bolji ABS nego Fiat Stilo?!

Pa da li je neko uopšte sumnjao u to i kakve to veze ima sa bilo kojim sadašnjim vozilom C segmenta??

Zato još jedanput pozivam na iznošenje što objektivnijih i utemeljenijih činjenica i podataka, i na maksimalno uzdržavanje od kafanskih priča i pogrešnih poređenja.





[Ovu poruku je menjao bakara dana 16.03.2009. u 21:22 GMT+1]
 
Odgovor na temu

rinenad

Član broj: 212560
Poruke: 305
*.adsl.net.t-com.hr.



+1 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina15.03.2009. u 23:56 - pre 184 meseci
Prvo idemo definirati da li ćemo potrošiti svih 20000 e za kupovinu ili je najpovoljnija kupnja oročiti 19000 u banci i voziti Jugo 45A iz 87 god. Znači ja pokušavam da izbalansiram lovu, kvalitet, tradiciju i imidž, pouzdanost i sve to temeljim na iskustvu ljudi iz prošlosti. Ako trošimo 15000-16000 onda sigurno golf 1,4, a ako ćemo svih 20000 e ta Kia Ceed nema šanse jer si u najkvalitetniji auto smestio 2,0 TDI 110 ks koji troši jako malo.

O ovom bifuel neću ni da govorim. To Kia nemože da ponudi iz logičnih razloga. Ja bih jako voleo da si upravu makar veći deo jer bi onda značilo da ćemo voziti dobre aute za manje love ali sumnjam. Razmisli samo zašto je klima recimo jednozonska u Ceedu. Sigurno ne zato što je džidža (iako je meni bezveze). Zašto je onako nežan lak, pogledaj plastike oko sedišta.

Znam da je ova slika slaba no nisam to baš tako zamišljao okačiću uskoro nove pa ćeš znati šta tačno govorim, a ti molim te pogledaj sva bočna stakla na Golfu VI i Ceed-u pa ćeš znati o čemu govorim.

U Cro. je Fiat počeo neku akciju -33% sigurno će i tu, danas sam prvi put čuo. Ako je onaj Bravo multijet 150 ks snižen to bi bila solidna kupnja.
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8373
*.3dnet.co.yu.



+1349 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina16.03.2009. u 00:08 - pre 184 meseci
Meni i dalje nije jasno zašto neki neće da shvate šta je svrha ove teme i da se ona odnosi na sve nove automobile C segmenta koji su dobra kupovina, a ne samo na one koji koštaju oko 20.000.

Evo čuli smo na forumu da je Hyundai I30 sa gomilom opreme, klimom i 109 KS samo nešto preko 12.000, što ga u donjem podsegmentu čini apsolutnim kraljem dobre kupovine trenutno.

Ali možda ne zadugo, jer sam čuo, i uskoro ću to proveriti, da je Auris oko 12,5 k, šta je takođe odlična ponuda.

Što se tiče tog Fiat-a 1,9 Multijet, to je fantastičan motor, najbolji u ovoj klasi, na testovima je pokazivao skoro 160 KS uz vrlo dobro izbalansirane ostale osobine.

Ako mu padne cena, biće možda najbolji izbor u tom gornjem podsegmentu oko 20 k.

 
Odgovor na temu

rinenad

Član broj: 212560
Poruke: 305
*.adsl.net.t-com.hr.



+1 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina16.03.2009. u 00:25 - pre 184 meseci
Čitao sam, a vidiš meni je žao što nije sačekao koji dan i kupio Polo. Ja sam duboko uveren da je novi Polo bolji od tog I 30.

 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina16.03.2009. u 06:41 - pre 183 meseci
Citat:
mm koncept: Ja sam duboko uveren da je novi Polo bolji od tog I 30.

hahah...ala si me nasmejao sa ovim, ovo kazem kao bivsi vlasnik pola

To je auto kome sam se najvise radovao sto sam ga brzo prodao
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

lancia88
lancia88
Beograd

Član broj: 10215
Poruke: 6528
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 281338349


+14 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina16.03.2009. u 07:25 - pre 183 meseci
Pozdrav,

da, otprilike kao i ja kada procitam da je Multijet odlican motor, da ne bude zabune, ja pisem samo o 1,3 modelu jer sa drugim nemam iskustava.......
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8373
194.106.167.*



+1349 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina16.03.2009. u 09:11 - pre 183 meseci
Sad ce vladd da te pita zasto, on je zaljubljen u taj 1,3 Multijet...

Inace, ovo izjava da je Polo sa svoja sirota tri cilindra bolji od duplo jaceg, mnogo veceg i neuporedivo opremljenijeg I30 - samo govori o onome ko je tu izjavu dao...

Ali sta ces kada je trol nekome drugo ime...
 
Odgovor na temu

goat
srbija

Član broj: 189682
Poruke: 954
*.livar.si.



+53 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina16.03.2009. u 10:04 - pre 183 meseci
Citat:
Nebojsa Milanovic

Što se tiče tog Fiat-a 1,9 Multijet, to je fantastičan motor, najbolji u ovoj klasi, na testovima je pokazivao skoro 160 KS uz vrlo dobro izbalansirane ostale osobine.



to može svaki savremen motor približne radne zapremine, samo je pitanje koliko će da traje.....

a koje su to ostale vrlo dobre izbalansirane osobin?...

i vidim da se polemiše o dobrim i manje dobrim ABS sistemima... bitno je da sistem funkcioniše, a da li će da trese karoserju ili pedalu kočnice ili se neće upopšte primetitoi aktiviranje ABS-a nije bitno uopšte.... pa ko taj sistem koristi u svakodnevnoj vožnji.... i ko uspeva da aktivira ABS pri brzini od 140km/h (još na suvoj podlozi!?)!?... mogu da zamislim motoristiku takvog vozača, i putanju njegovih saputnika kojima sečini da se nalaze u vešmašini !
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8373
194.106.167.*



+1349 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina16.03.2009. u 11:45 - pre 183 meseci
Citat:
goat
a koje su to ostale vrlo dobre izbalansirane osobin?...


Stvarno ne znaš, ili pitaš tek tako da bi nešto pitao?

Ima jako puno osobina po kojima se neki motor može posmatrati i testirati i veoma je važno da sve budu uravnotežene i izbalansirane.

Jedna od najbitnijih je ravnomernot obrtnog momenta u celom radnom režimu i tu je ovaj motor odličan, daleko bolji od VW 2,0 TDI recimo.

Ali Fiat je u međuvremenu taj motor još dodatno unapredio, izbacio je proširenu verziju pod imenom 2,0 Multijet kao i ultimativni 1,9 TwinTurbo sa dve turbine i 190 KS.

Ali oni izlaze iz okvira ove teme.
 
Odgovor na temu

goat
srbija

Član broj: 189682
Poruke: 954
*.livar.si.



+53 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina16.03.2009. u 12:53 - pre 183 meseci
Citat:
Nebojsa Milanovic: Stvarno ne znaš, ili pitaš tek tako da bi nešto pitao?

Ima jako puno osobina po kojima se neki motor može posmatrati i testirati i veoma je važno da sve budu uravnotežene i izbalansirane.

Jedna od najbitnijih je ravnomernot obrtnog momenta u celom radnom režimu i tu je ovaj motor odličan, daleko bolji od VW 2,0 TDI recimo.




stvarno nisam znao da obrtni moment može biti izbalansiran, do sada sam sam mislio da npr. može da bude ravnomeran u širokom režimu rada motora...
...specifična potrošnja goriva (g/KWh)
..... buka.....
....inercija....
.... mehanički gubici.....

.... sve parametri koji imaju veze sa okretanjem ali nikakve veze sa "balansiranjem"


mora da sam bio u zabludi


 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8373
91.148.110.*



+1349 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina16.03.2009. u 13:04 - pre 183 meseci
Ravnomernost obrtnog momenta je jedna od najbitnijih osobina motora, a o njoj se vrlo malo govori. VW TDI PD motori su po tome naročito loši, meni je recimo već samo to dovoljan razlog da o njima ne razmišljam.
 
Odgovor na temu

frenkijevac1
Novi Sad

Član broj: 169054
Poruke: 353
*.adsl-1.sezampro.yu.



+32 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina16.03.2009. u 14:10 - pre 183 meseci
Zato se fiat tako dobro prodaje, prosto se ljudi otimaju oko njega.. verovatno zbog tako dobro izbalansiranog motora..
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8373
91.148.110.*



+1349 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina16.03.2009. u 14:16 - pre 183 meseci
Ne. Fiat ima neke druge mane, ali taj motor je ekstra. Onako za svoju dušu sam ga poredio sa poznatim VW 2,0 TDI i ne postoji segment u kome je TDI bolji.

Naravno, moram da pomenem i Hondu 2,2 CTDi i D-TEC koji su izuzetni, ali njima je kod nas problem veća poreska osnovica. Veoma su dobri i novi Renault 2,0 DCi.
 
Odgovor na temu

rinenad

Član broj: 212560
Poruke: 305
*.adsl.net.t-com.hr.



+1 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina16.03.2009. u 17:05 - pre 183 meseci
Iz iskustva se mogu složiti vezano za Polo, ja sam imao novi 2000 god. onaj restiling međutim ovo je novija generacija i nekako mi uliva više poverenja nego I 30. Vreme će ionako pokazati da na našim prostorima auto iz Koreje nije dobra kupovina. Da li je jedini argument od više konja dovoljan da kupovina bude dobra.
Želim takođe stručne činjenice zašto je I30 bolji od Pola. Čime su se to Kia ili sl. dokazali, a koliko znam godinama se prevozimo VW-om.
 
Odgovor na temu

frenkijevac1
Novi Sad

Član broj: 169054
Poruke: 353
*.adsl-1.sezampro.yu.



+32 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina16.03.2009. u 17:13 - pre 183 meseci
Objasni zasto je VW GOLF prodavaniji od svih ovih navedenih? Zabluda kupaca - ne bih rekao
 
Odgovor na temu

rinenad

Član broj: 212560
Poruke: 305
*.adsl.net.t-com.hr.



+1 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina16.03.2009. u 17:21 - pre 183 meseci
I još otiđi na vw.de konfiguriraj Golf VI pa ćeš se uveriti koliko je oprema i cena za naše tržište ok. Golf kao moj košta u Evropi najmanje 18000 e i dalje je uvek među dva najprodavanija u segmentu. Pa misliš da ja nisam mogao da kupim Ceeda ili I 30? A temu auto-status uredno preskačeš. Sve što ide u prilog VW ti ignorišeš. Sve osim ks je na strani Golfa. Ili ti je možda važno ono malo kože na daleko lošijim sedištima. Slikaj taj prozor o kome drobim da svi vide i okači ga pa nam ti opiši šta vidiš. Stručan si toliko da vidiš razliku.
 
Odgovor na temu

DrJekyll

Član broj: 26330
Poruke: 852



+152 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina16.03.2009. u 18:36 - pre 183 meseci
Citat:

Ili ti je možda važno ono malo kože na daleko lošijim sedištima.


Tacno tako.

Stalno se navodi kako su toboze svi korejci odlicno opremljeni a pri tom se uopste ne spominje da ta oprema nije na istom nivou kao kod nemackih konkurenata (zato je ovi drugi i ne poseduju u "standardnoj opremi")

Nije dovoljno samo reci "ima klimu, ima kozu" ima klima TCL 12 i Daikin 12, da li su one iste? Da li je ista kozna jakna od 50e i 500e?
E tako je isto i sa opremom u automobilima, kod korejaca je to sve na mnogo nizem nivou, ili manje kvalitetno kako god hocete.
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.adriamedia.co.yu.



+896 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina16.03.2009. u 18:51 - pre 183 meseci
Ovo me stvarno, ova prepirka, podseca na devedesete... kada se pojavila Corolla, Lancer i sl...

Pogotovo ova izjava od mm koncept:

"Vreme će ionako pokazati da na našim prostorima auto iz Koreje nije dobra kupovina"

Isto to su govorili za japanske modele. E pokazalo se upravo obrnuto i Toyota je sad najjaci proizvodjac automobila na svetu, Corolla je najprodavaniji model na planeti. Svi japanci iz tog perioda su se odlicno prodali i odlicno pokazali i dokazali.

A svi su govorili "Ma nema sanse to da traje 2 godine..."

Ja sam ubedjen da je pred korejancima svetla buducnost. Kao i to da ce i Toyota dalje napredovati. Vec za koju godinu koreanci ce imati perfektne automobile koji ce biti za klasu ispred nemackih. Sigurno. Nema nazad.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: C segment - najbolja kupovina
(TOP topic, by Nebojsa Milanovic)
Strane: << < .. 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1625110 | Odgovora: 5968 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.