Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

C segment - najbolja kupovina

elitemadzone.org :: AutoZone :: C segment - najbolja kupovina
(TOP topic, by Nebojsa Milanovic)
Strane: << < .. 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1612842 | Odgovora: 5902 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

tdusko

Član broj: 93380
Poruke: 1701
212.200.65.*



+768 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina16.02.2009. u 18:20 - pre 183 meseci
Citat:
Ovde je zaista očigledno veoma teško usprotiviti se tom jednoumlju koje tako agresivno zastupa ekipa Golfadžija (Šilić, Nikola, Frenkijevac, Bakara...)


Kao sto je vishe puta i sam pomenuo, Nikola vozi pro ceed-a 1.6 crdi 90 KS. To sto se on suprostavlja i upusta u raspravu sa Nebojshom ne znaci da je Golfadzija vec samo ne zeli da primi zdravo-za-gotovo sve sto ovaj drugi kaze.


 
Odgovor na temu

bd_67

Član broj: 196493
Poruke: 16
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina16.02.2009. u 19:19 - pre 183 meseci
Mozda se na kraju i sa njim ispostavi isto sto i sa Šilićem.
Pedest i četiri strane je "vozio" Fiatiće i Opeliće (tako je sam napisao) i sve vreme veličao i overejsingovao sa WV automobilima. Ko zna dokle bi tako da mu jednostavno nije stavljeno do znanja da se i ovde zna nešto što već i svi vrapci znaju u NS a i šire. Ko zna šta sve može da izleti do osamdesete strane, bar po pitanju ostalih "neutralnih" učesnika ove diskusije, tako i Nikole. Ovde svako treba da veruje slepo u sve što neko drugi napiše, a kad istina izađe na videlo, sledi šta? Brisanje, vređanje, nipodaštavanje. Svaka čast ovom čoveku (g. Milanoviću) kada ima toliko energije i živaca da se preganja sa svima koji tako "nasrću" i još pri tom krajnje bahato prozivaju za neke večere, ručkove što uopšte nije tema ove teme.
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8305
*.3dnet.co.yu.



+1342 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina16.02.2009. u 20:43 - pre 183 meseci
Stepen skretanja sa teme i načini na koji Golfadžije to rade da bi u svaku priču ugurali svog ljubimca, je vrlo interesantan.

Citat:
Miroslav Jeftić: Stalno insistiraš da je referentni motor za poređenje najslabiji iz ponude, samo zato što je slične cene


Ne. Insistiram da se u ovoj temi vrši ono poređenje koje sam njen naslov nalaže, a to je poređenje automobila (a samim tim i njihovih motora) -koji imaju istu cenu.

E sad, što je tvoj ljubljeni VW u toj ceni sposoban da ponudi samo tako invalidne benzince, to je stvar za vaše razmišljanje.

Nisam ja u ovome ništa izmislio, to prilikom kupovine bilo čega, a naročito auta, oseća svako, pa i ti. Međutim, u ovoj temi pretežno pričaju maštači, a ne kupci, a to je stvar za urednike ovog foruma.

Dakle, gleda se kakva je ponuda za onu količinu novca kojom raspolažeš. Podatak šta koji proizvođač ima u ponudi za sumu koja je više hiljada, pa i desetina hiljada evra iznad sume koju imaš u džepu - za samu tvoju kupovinu je potpuno irelevantan.

Citat:
Miroslav Jeftić:
Zbog čega se moraju porediti motori iste cene

Upravo iz razloga koji sam gore objasnio, ne možeš kupovati parama koje nemaš.

Ali ovo je svima, pa i tebi, veoma jasno, ali Golferski um mora da izmisli neki način kako bi Golfa umetnuo u priču. E, nećete to na takav način više raditi na ovoj temi.

Citat:
Miroslav Jeftić:
valjda i treba da se porede motori istog tipa, tj. zapremine/snage


Naravno, i meni je to interesantno, ali to je za neku drugu temu.

Ovo je tema šta je najbolje za onaj novac koji imaš, a ne za onaj koji nemaš.

 
Odgovor na temu

dejankr
Dejan Krsmanovic
JavaEE programer
Beograd

Član broj: 7842
Poruke: 384
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina16.02.2009. u 21:08 - pre 183 meseci
Evo, ja ne poznajem Šilića, ali sam mogao da shvatim da je čovek skoro kupio Golfa, znači ne na početku teme već negde oko 30 i neke stranice :) Čak je čovek i pomenuo cenu.
A ne znam šta Nikola još treba da prezentuje, s obzirom da je skenirao i saobraćajnu dozvolu na ovoj temi. To što vozi pro_cee'd-a ne znači da mora u svemu da se slaže sa Milanovićem.

A što se tiče držanja vrednosti za 5 godina, siguran sam da će i dalje Golf biti daleko traženiji od cee'd-a, tj bolje će držati cenu. Iako vozim cee'd-a, bio sam svestan toga kada sam ga kupovao, ali to mi nikada nije bio kriterijum sa visokim prioritetom. Uostalom, traženiji automobili su traženiji i među lopovima, a to po meni sigurno nije prednost.

Inače cela ova priča sa najboljom kupovinom po meni nema mnogo smisla. Najbolja kupovina za koga? Nemamo svi iste kriterijume, niti ih vrednujemo isto. Nekome je bitna bezbednost, nekome performanse, nekome izgled, nekome veličina, imidž, postprodaja, itd. Neke kriterijume nije moguće kvatifikovati i drugačije ih doživljavamo (izgled npr). Naturati svoje kriterijume drugima je glupo. Meni lično cee'd jeste najbolja kupovina ali ne smatram da svako drugom jeste. Ne mislim da je nekome ko kupuje auto zbog imidža ili zbog performansi cee'd dobar izbor.
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8305
*.3dnet.co.yu.



+1342 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina16.02.2009. u 21:23 - pre 183 meseci
Dejane, mislim da se kriterijumi kupaca prilikom kupovine razlikuju manje nego što si naveo. Svi mi volimo i jak, i brz, i lep, i velik auto, a da ga platimo što je moguće manje. Zar ne?

Međutim, problem nastaje kada se ne nastupa sa pozicije kupca koji kupuje svojim novcem, nego sa pozicije maštača. E, tu je onda moguće veliko razmimoilaženje sa onima koji zaista nastupaju sa pozicije kupca, što se na ovoj temi i desilo.

Dva pitanja za tebe:

1. Zašto si se ti odlučio za Ceed, a ne za Golfa?

2. Zbog čega misliš da će neki Golf koji je koštao isto kao tvoj Ceed 1,6 CRDi sa 115 KS (ako takav Golf uopšte postoji, to je onda neki od najslabijih i najsiromašnijih verzija), za pet godina vredeti više nego tvoj Ceed? Ja sam recimo ubeđen u suprotno.
 
Odgovor na temu

bd_67

Član broj: 196493
Poruke: 16
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina16.02.2009. u 21:30 - pre 183 meseci
Citat:
dejankr: Evo, ja ne poznajem Šilića...

Ovde retko ko koga da poznaje, ali iz svega što je proizašlo iz ovih pedeset i kusur strana, meni lično nameće se samo jedno pitanje. Da li je Šiliću ovo prvi Golf u vlasništvu. Odgovor na ovo pitanje bi mogao malo drugačije svetlo da baci i na tih "prvih 30 strana". A, Nebojša bi napokon, kao moderator, mogao da ekipi Golfadžija otvori novu, posebnu temu u kojoj bi mogli samo o svojim ljubljenim mašinama da pišu do mile volje, veličaju ih i uzdižu u nebesa, a da sve nas ostale ovde ostave na miru tom trol pričom "Golg, Golf i samo Golf". Ili to, ili brisanje redom, pa kome pre dosadi.
Citat:
Nebojsa Milanovic: E, nećete to na takav način više raditi na ovoj temi.

Podržavam.
 
Odgovor na temu

frenkijevac1
Novi Sad

Član broj: 169054
Poruke: 353
*.adsl-1.sezampro.yu.



+32 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina16.02.2009. u 21:56 - pre 183 meseci
Ja lepo rekoh da je samo pitanje para.

A za ovo šta će biti za pet godina -
U šta hoćeš da se kladiš?


 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8305
*.3dnet.co.yu.



+1342 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina16.02.2009. u 22:08 - pre 183 meseci
Može u šta hoćeš, može i u javno priznanje/linčovanje na ES-u, a može i u neki ručak negde.

Ali još važnije od toga je što je zapisano šta je ko rekao, a posle pet godina će, pretpostavljam, svi biti pametniji i bez problema utvrditi ko je pobedio.

Nego, interesantno je da se niko osim tebe (za tebe nisam ni sumnjao), nije odlučio da prihvati opkladu. Govori li to nešto?

 
Odgovor na temu

lancia88
lancia88
Beograd

Član broj: 10215
Poruke: 6528
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 281338349


+14 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina16.02.2009. u 22:15 - pre 183 meseci
Pozdrav,

opklade nekako nikako ne mogu da uklopim u tehnicki forum...mislim, da se manemo ipak toga?
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8305
*.3dnet.co.yu.



+1342 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina16.02.2009. u 22:20 - pre 183 meseci
Naravno, kao što i rekoh, nije smisao u bukvalnom klađenju, niti u nekom ulogu, nego je to način da se zabeleži svačiji stav i kasnije utvrdi ko je napravio pravilniju procenu.

Javno priznanje/osuda je mnogo puta jača od formalnog uloga.

 
Odgovor na temu

frenkijevac1
Novi Sad

Član broj: 169054
Poruke: 353
*.adsl-1.sezampro.yu.



+32 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina16.02.2009. u 22:24 - pre 183 meseci
Citat:
dejankr: ..Inače cela ova priča sa najboljom kupovinom po meni nema mnogo smisla. Najbolja kupovina za koga? Nemamo svi iste kriterijume, niti ih vrednujemo isto. Nekome je bitna bezbednost, nekome performanse, nekome izgled, nekome veličina, imidž, postprodaja, itd. Neke kriterijume nije moguće kvatifikovati i drugačije ih doživljavamo (izgled npr). Naturati svoje kriterijume drugima je glupo. Meni lično cee'd jeste najbolja kupovina ali ne smatram da svako drugom jeste. Ne mislim da je nekome ko kupuje auto zbog imidža ili zbog performansi cee'd dobar izbor.


Ovo je i moje mišljenje od početka. Sa tim da mi je proceed, najbolja kupovina do 16000e, dok za više para ima dosta boljih auta u klasi.
I ako bih morao da biram 1.4 klot golfa ili kiju proceed 2.0 crdu fulu, pre bih uzeo kiju, iako sam da ne kažem zadrti golfista
A ako neko poredi golfa 2.0tdi u totalnom fulu (oko 30k) sa bilo kojim kia modelom, a još da kaže da je kia bolja (ne kupovina, nego auto) zato što je duplo jeftinija i sl. - onda je stvarno smešan i nemamo o čemu više da pričamo.

Milanović ide na foru da smo svi isti i da su sva auta ista, a medju istima najbolje je da svi kupimo kiju, jer dobijamo najviše za najmanje para

Citat:
Nebojsa Milanovic: Dejane, mislim da se kriterijumi kupaca prilikom kupovine razlikuju manje nego što si naveo. Svi mi volimo i jak, i brz, i lep, i velik auto, a da ga platimo što je moguće manje. Zar ne?

Međutim, problem nastaje kada se ne nastupa sa pozicije kupca koji kupuje svojim novcem, nego sa pozicije maštača. E, tu je onda moguće veliko razmimoilaženje sa onima koji zaista nastupaju sa pozicije kupca, što se na ovoj temi i desilo.

Dva pitanja za tebe:

1. Zašto si se ti odlučio za Ceed, a ne za Golfa?

2. Zbog čega misliš da će neki Golf koji je koštao isto kao tvoj Ceed 1,6 CRDi sa 115 KS (ako takav Golf uopšte postoji, to je onda neki od najslabijih i najsiromašnijih verzija), za pet godina vredeti više nego tvoj Ceed? Ja sam recimo ubeđen u suprotno.


Mislim da ne volimo svi jak, brz, lep i velik auto, koji bi platili sto je moguce manje.
To možeš i da proveriš jednom malom anketicom medju prijateljima. Meni niko nije rekao da voli sve ovo u jednom autu. Neko voli mali, a brz. Neko velik i brz, neko ne voli brzinu i vozi po ograničenju, nekome je bitna samo bezbednost, a nekome motor, nekome potrošnja, nekome je veoma bitna cena, a nekome cena nije ni pod brojem deset. Da li i dalje misliš ovo što si napisao?? Ako je tako, samo ćeš da dokažeš teoriju da svako ima svoje mišljenje
A gledajući ovaj tvoj problem kupac/maštač - koja je onda fora sa Žarkom koji je kupio golfa svojim novcem, a hvali ga kao maštač sa koje on pozicije nastupa? confused :~ totalno
(kupac koji kupuje svojim novcem/maštač - lol)

Ovo za opkladu nije problem nikakav. Moze osuda, pošto od večere ne verujem da će biti išta jer je previše komplikovano
Pošto si ti ovde redovan, a ja ko zna gde ću biti, pošalji mi mail za 5 godina kako se sve završilo
Ne znam šta govori to da sam jedini pristao da se kladim možda ti znaš?
Volim nemačke automobile generalno, odgovaraju mom karakteru (bar ja tako mislim) i uvek ću gledati da kupim nemački auto. Zato ih i branim toliko. Moguće zbog toga
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8305
*.3dnet.co.yu.



+1342 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina16.02.2009. u 22:42 - pre 183 meseci
frenkijevac, pročitaj još jednom svoj post, i ako razmisliš malo bolje, videćeš da se mi malo razlikujemo u ukusu, nego samo u načinu razmišljanja i stepenu analitičnosti.

Osim vas trolera, niko i nije poredio Golf GTI i KIA Ceed jer to nema smisla ni po jednom kriterijumu.

Nego, evo odmah još jednog klasičnog podmetanja od strane Golfista i notornog izmišljanja:

Citat:
frenkijevac1: Milanović ide na foru da smo svi isti i da su sva auta ista


Gde si ti video da sam to rekao? Totalna izmišljotina. 56 strana govorim o razlikama među autima.

Citat:
frenkijevac1: Mislim da ne volimo svi jak, brz, lep i velik auto, koji bi platili sto je moguce manje.
To možeš i da proveriš jednom malom anketicom medju prijateljima. Meni niko nije rekao da voli sve ovo u jednom autu. Neko voli mali, a brz. Neko velik i brz


Razmisli još malo bolje i shvatićeš zašto sam u naslov teme stavio C segment.

Upravo da se ne bi skretalo bilo u D segment (što su neki radili na početku), bilo u male napucane autiće B segmenta, što su neki ranije takođe ubacivali.

Zato, molim još jednom da se držimo teme.

Citat:
frenkijevac1:koja je onda fora sa Žarkom koji je kupio golfa svojim novcem, a hvali ga kao maštač sa koje on pozicije nastupa?


Žarko, iako je moj prijatelj, nastupa sa jedne pozicije koja nije korektna.

Kupio je Golfa 5 TDI, i to sa bogatom opremom, ali po ceni koja je preko 8000 € ispod regularne cene.

Dakle, nije ga platio, niti bi ga platio po pravoj ceni, ali i pored toga tu kupovinu ne-znam-kako zastupa. I ja sam mnogo puta rekao da bih kupio takvog Golfa po toj ceni, ali to nije realna ponuda koji svako može iskoristiti i zato tako nešto ovde ne treba ni pominjati.

Ovde su tema regularne cene i regularne akcije. Da li će neki to konačno shvatiti??

 
Odgovor na temu

rinenad

Član broj: 212560
Poruke: 305
*.adsl.net.t-com.hr.



+1 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina16.02.2009. u 22:57 - pre 183 meseci
Pozdrav, eto ako misliš da maštam daj mi e-mail da ti pošaljem sliku Golfa i Stila iz mog dvorišta pa razmisli onda da li maštam. Što se tiče opklade istina je da je nerealno vodim ja tebe na ručak i bez opklade ako se ikada sretnemo, a što se tiče Golfa VI budi uvjeren da se sa ceed-om može uspoređivati ali bezuspešno. Na kraju da li si provozao Golfa?
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8305
*.3dnet.co.yu.



+1342 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina16.02.2009. u 23:44 - pre 183 meseci
Opet podmetanje...gde sam rekao da si ti maštač? Znaju oni koji su, a to mogu da pretpostave i ostali čitaoci.

Nego, gledam u drugoj temi ovo:

Citat:
mm koncept: Btw. finalna obrada interijera mu je ista kao kod Pasata CC, a to je za tri klase više od bilo koje Kie, Yarisa, Suzukija ili sl.


Neverovatno :)

Nađi negde I30 i zamoli da te puste da sedneš malo unutra, pa onda prenesi svoje utiske. OK?

I još nešto, kao da želiš da te napucam, iako mi to uopšte nije namera (tema se svodi na to, zato ću se verovatno na neko vreme ponovo povući).

Citat:
mm koncept: Na kraju da li si provozao Golfa?


Tog tvog (bez uvrede) benzinca od 80 KS? Nisam, niti imam želju za tim.

Od kada sam provozao (mnogo puta) kumovog KIA ProCeed 2,0 CRDi od 140 dizel KS, rekao sam sebi: od ovoga - ništa manje! Sorry :)

 
Odgovor na temu

frenkijevac1
Novi Sad

Član broj: 169054
Poruke: 353
*.adsl-a-2.sezampro.yu.



+32 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina17.02.2009. u 00:54 - pre 183 meseci
ceed 1,4 CVVT 109 KS LX COOL 5 15.890 EUR 2.000 EUR 13.890 EUR
Znači bez popusta, po aktuelnom cenovniku KIA vozila, najslabija verzija, ceed-a, sa najslabijom opremom košta 310 eura manje od ovog golfa što je mm koncept kupio. (a koji inače, ima i dosta bolju opremu -klimatronik, izmedju ostalog)

i30 košta 13000 po zvaničnom cenovniku sa takođe malo lošijom opremom, ali je to jednostavno *** auto. To ni jedan normalan muškarac ne bi smeo da poželi

Tako da jedan mlad i pametan čovek, može slobodno da zaključi da se mm koncept nije zajbao sem što je taj 1.4 motor morao da zaobiđe i kupi dizela

Ps. Opet porediš kumovu mašinu 2.0crdi od 140ks sa 1.4 benzincem ccccc

Edit Lancia88: nastoj da vise pazis o izrazavanju, nisam uvek bas raspolozen da editujem poruke, neke ce i nestati i to samo zbog nacina izrazavanja.


[Ovu poruku je menjao lancia88 dana 17.02.2009. u 17:11 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8305
*.3dnet.co.yu.



+1342 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina17.02.2009. u 01:01 - pre 183 meseci
Citat:
frenkijevac1:

Ps. Opet porediš kumovu mašinu 2.0crdi od 140ks sa 1.4 benzincem ccccc :)


Opet podmećeš, i opet nespretno.. :D

Pogledaj dobro šta sam rekao; rekao sam da nakon 2,0 CRDi nemam nikakvu želju da probam tog jadnička od 80 KS.

Gde je tu bilo kakvo poređenje? Ta dva motora ne idu u istu rečenicu...

A što se tiče cenovnika, poradi malo bolje na informisanosti, ta cena od 13.890 je regularna, reč popust je samo proforme, bez ikakvog značenja. Cena je bila i manja, nikada nije bila veća.

Štaviše, trenutno je I30 bolja kupovina od Ceed-a, za tih 13.000 to je kraljevski auto ( kako vi Golfovci to zovete, u to ne ulazim..)
 
Odgovor na temu

frenkijevac1
Novi Sad

Član broj: 169054
Poruke: 353
*.adsl-a-2.sezampro.yu.



+32 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina17.02.2009. u 01:21 - pre 183 meseci
Praveći poređenje između ovoga što sam napisao u prethodnom postu za i30 i onoga što si ti rekao za i30 (kraljevski auto), mogu samo jedno da zaključim o tebi, al ne smem to da napišem šalim se naravno...
Kraljevski auto sa tako jad jadnom (jad jad jadnom) opremom hihi
Ovo je brate podmetanje

A za ovo moje podmetanje što kažeš - dečko kaže da provozaš golfa, a ti mu odgovoriš da posle kumove kije nemaš želju da voziš golfa 1.4 benzinca -
To je čisto poređenje kia proceed-a 2.0 full sa golfom 1.4 skoro klot. Čisto da ne može biti čistije. Nije u istoj rečenici, ali je u dve zaredom, pošto se služiš tačkom umesto zarezom
Zašto nisi rekao da nemaš želju da provozaš golfa 2.0 tdi u full-u, pa da se još izvučeš nekako (Inače pitao te da li si provozao golfa (nije rekao kojeg)).

Držiš se cene brate, ja to razumem, al ne možeš reći da je golf loš auto i da nije dobra kupovina.
A samim tim što to sranjce i30 košta 13000e - znači da košta kao osrednji auto B segmenta, znači da je cirkus
Cenovnik je sa zvaničnog sajta, cene važe od 26 januara dok se ne objavi novi cenovnik. Dalje informisanje me ne zanima.

[Ovu poruku je menjao lancia88 dana 17.02.2009. u 17:12 GMT+1]
 
Odgovor na temu

dejankr
Dejan Krsmanovic
JavaEE programer
Beograd

Član broj: 7842
Poruke: 384
*.static.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina17.02.2009. u 08:01 - pre 183 meseci
Citat:
Nebojsa Milanovic: Dejane, mislim da se kriterijumi kupaca prilikom kupovine razlikuju manje nego što si naveo. Svi mi volimo i jak, i brz, i lep, i velik auto, a da ga platimo što je moguće manje. Zar ne?


Ne slažem se. Mislim, kada bi postojao najbrži, najbezbedniji, naj... auto koji je još i najjeftiniji u klasi sa najmanjom potrošnjom i najjeftinijim održavanjem onda bi to možda bio auto koji je najbolja kupovina za većinu kupaca (nekima opet ni to ne bi bilo dovoljno jer ne vole da voze ono što i svi ostali, ili im se ne bi sviđao vizuelno itd). Pošto takav auto ne postoji, svi mi pravimo kompromise prilikom kupovine. Brz i startan auto obično nije mali potrošač. Udoban i veliki auto nije zgodan za gradsku vožnju. Vizuelno lep auto često ima lošu vidljivost iznutra.. Dalje, imidž je nešto što mnogima stoji kao značajan kriterijum, Kia tu definitivno stoji iza drugih marki. Možda nekima to zvuči neozbiljno i misle da o tome vode računa samo napaljeni momci u Strahinjića Bana, ali nije tako. U poslovnom svetu mnogi te ocenjuju i po tome šta voziš pa ima rezona kupiti auto sa boljim imidžom ako će to pozitivno uticati na posao.

Citat:
Nebojsa Milanovic:1. Zašto si se ti odlučio za Ceed, a ne za Golfa?


Što se mene tiče, već sam čini mi se pomenuo da me je kod cee'd-a privukla pre svega garancija, a onda i sve ostalo. Video sam da za te pare mogu dobiti najviše "muzike", a pošto nisam neko ko brine mnogo o tome kako će ga drugi gledati nije mi smetala značka Kie.

Što se tiče Golfa, prva stvar koja me od njega odbila nije ni cena ni ne znam ja šta, već to što je omiljen među lopovima. Prosto, ne volim da kada se parkiram razmišljam o tome da li ću ga naći kada se vratim. Pošto nemam garažu niti dvorište, nisam želeo da eskperimentišem sa Golfom. S obzirom da sam auto merkao jedno godinu dana i da sam krenuo od cifre od oko 10-12000 EUR, a onda postepeno povećavao kriterijume i povećao cenu do 18000, siguram sam da mi ne bi bio problem da sam sačekao još par meseci i skupio pare za nekog Golfa u OK opremi. Ali pošto mi nije cena bila osnovni problem kod Golfa, nisam tako uradio.


Citat:
Nebojsa Milanovic:2. Zbog čega misliš da će neki Golf koji je koštao isto kao tvoj Ceed 1,6 CRDi sa 115 KS (ako takav Golf uopšte postoji, to je onda neki od najslabijih i najsiromašnijih verzija), za pet godina vredeti više nego tvoj Ceed? Ja sam recimo ubeđen u suprotno.


Pazi, što se tiče vrednosti za 5 godina, prosto vidim kako ljudi gledaju na VW (bilo to opravdano ili ne) i sumnjam da će tu nešto bitno promeniti. Evo samo jedan primer - 2000. godine sam kupio Golfa II i platio ga 3500 DEM. 2008 godine sam isti auto prodao za 2000 EUR, a čak nisam stigao ni da stavim oglas! Gledajući odnos EUR/DEM, ispada da sam ga skuplje prodao nego što sam ga platio. OK, znam da to nije tako, ali mislim da bih svaki drugi auto mnogo teže i jeftinije prodao.

A inače, nisam siguran da si dosledan u argumentima o ceni Golfa, s obzirom da porediš ne-akcijske cene Golfa sa akcijskim cenama Kie. Pogledaj cene Cee'd-a za 2009 godinu i reci mi šta misliš ko je tu lud?
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8305
194.106.167.*



+1342 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina17.02.2009. u 08:12 - pre 183 meseci
Koliko znam, bila je samo jedna akcija VW-a i to kada su davali prošli model (V) i to samo sa jednim, (pra)starim TDI PD motorom. To je jako različito od situacija kod drugih kuća gde su na akciji najnoviji modeli, i to sa različitim motorima i paketima opreme, a osim toga akcije su im česte i dugo traju.

U svakom slučaju, kada neko govori o nekom autu, potrebno je da kaže kakva je njegova trenutna cena (bez obzira da li je akcija ili ne) , jer ova tema dovoljno dugo traje i trajaće, pa će se u njoj onda ostvariti dobar pregled tržišta.
 
Odgovor na temu

goat
srbija

Član broj: 189682
Poruke: 954
*.livar.si.



+53 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina17.02.2009. u 08:14 - pre 183 meseci
U celoj priči o valjanoj kupovini C segmanta do 20kE provuklo se mnogo subjektivnosti, objektivnosti i "NAKARADNE" objektivnosti....

Subjektivnost ne čudi jer na sreću ne mislimo svi isto i nemamo isti ukus!.. i to je veoma dobro....

Objektivnost.... za neke komentare stoji da su istiniti jer stoji da ih komentarišu ljudi sa ovog foruma čije je znanje doraslo toj oblasti u kojoj se komentariše



Nebojšina opsaka!!!!!!!!!!

citiram Nebojšu:
"Vašu sramotu oko prenosa nisam hteo ni da pominjem... upoređivanje prenosa samo preko poređenja veličine krajnjeg zupčanika u menjaču

Koliko moraš da ne znaš mehaniku pa da misliš da se to tako radi?"


A TI JE NEBOJŠA POZNAJEŠ!?...

zašto "nakardana" objektivnost!!!???..... kada su već uzeti menjači u argumentaciju može li OVDE neko reći ko je OVDE dovoljno kompetentan da kaže šta je LOŠE PROJEKTOVAN MENJAČ, KAKO TREBA DA SE PRORAČUNAVAJU STEPENI PRENOSA.... Je li to neko od nas ima dugogodišnje iskustvoa rada u toj oblasti?? Pokazao rezultate!?? SVEDSKI PRIZNAT!???
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: C segment - najbolja kupovina
(TOP topic, by Nebojsa Milanovic)
Strane: << < .. 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1612842 | Odgovora: 5902 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.