Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

C segment - najbolja kupovina

elitemadzone.org :: AutoZone :: C segment - najbolja kupovina
(TOP topic, by Nebojsa Milanovic)
Strane: << < .. 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1625401 | Odgovora: 5968 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

pringles80
sysadmin
NBG

Član broj: 67842
Poruke: 124



+5 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina13.02.2009. u 02:01 - pre 185 meseci
Ovu temo ste neverovatno smorili, pratim je vec duze vreme jer planiram kupovinu auta, ali gomila ovih poruka treba da se prebaci u temu "VW vs. everything else".

Inace Kia Cee'd mi je bio omiljeni, lepo izgleda auto vidjam ih dosta u komsiluku. Ali ovaj Yaris TS mi se takodje svidja, a mozda i Suzuki Swift Sport. VW Golf me uopste ne zanima, pre bih uzeo nekog klona tipa Seat.

Ajde da se vratimo na temu!

 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.eunet.yu.



+1269 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina13.02.2009. u 12:49 - pre 185 meseci
Citat:
StORM48: Oho-ho... ovo su neki novi momenti!

A ja mislio da je polemika nepristrasna... Još samo da ispadne da Nebojša vozi Cee'd


Bez obzira sta ko vozi, ono sto sam napisao je 100% tacno.

Ako neko misli da nije, molim nek izvoli i neka izmeri.

Napametarije i novokonovanije su previse ocigledne.

Svako ce to zakljuciti i nema potrebe nastupapati za novim nickovima.

Molim konretno: sta nije tacno za Golf i sta nije tacno ca ostala vozila o kojima sam pisao.

 
Odgovor na temu

bd_67

Član broj: 196493
Poruke: 16
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina13.02.2009. u 17:01 - pre 185 meseci

Citat:
zarsilic:Molim konretno: sta nije tacno za Golf i sta nije tacno ca ostala vozila o kojima sam pisao.

Ništa nije 100% tačno. Dosta overejsinga, insinuiranja, paušalnih procena, i neljubaznosti prema neistomišljenicima, pogotovo g. Milanoviću, koji je jedini uspeo da ti inženjerskim pristupom poremeti koncept veličanja svega što nosi WV u nazivu, i zbog čega je morao biti onako surovo "najuren" sa teme.

[Ovu poruku je menjao bakara dana 14.02.2009. u 20:43 GMT+1]
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.adriamedia.co.yu.



+896 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina13.02.2009. u 18:03 - pre 185 meseci
Slazem se i ja.

Dakle Golf V moze biti bolji od Kia Ceed ili Hyundai I30 u nekim stvarima - ali da li je i bolja kupovina u toj klasi - bas i nije. Isto kao sto smatram da moze jedan I30 u klasi da bude i bolja kupovina od Aurisa recimo.

Mislim, vreme dolazi za neke druge modele, mora se pomiriti sa tom cinjenicom.

 
Odgovor na temu

ikac2000
ikac2000
Nis

Član broj: 27534
Poruke: 519
Via: [es] mailing liste



+18 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina13.02.2009. u 18:40 - pre 185 meseci
>
>
Otisao sam u Toyota salon (U Krakow-u) danas, i momentalno odustao od
Aurisa kao opcije. Auris ima prostora u putnickom delu kao polo ili
slicni. Plastika komandnog pulta je jednostavnija. Desno koleno udara u
centralnu tablu.

Kia Ceed (u kojoj sam se vozio XY puta) ima NEUPOREDIVO vise prostora,
auto je jednostavno veci i vise vredi za taj novac.

Nazad na Toyotu:

Inace model je 1.6 benzinac u Premium, ili tako nesto pack-u.

Ali cena, 11000 EUR za 2008 godiste, odnosno 13,500 za 2009! Kod nas je
Luna paket 15,600 na snizenju!. Gde mi to zivimo...
 
Odgovor na temu

yotsa
Jovan Popović
Beograd

Član broj: 60671
Poruke: 221
93.86.0.*



+1 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina13.02.2009. u 19:19 - pre 185 meseci
Pratim temu mesecima ali nikako da se oglasim, pa evo. Ja ću prići analizi na sasvim drugačiji način...

Kao prvo uopšte nisam stručan da procenjujem karakteristike vozila na osnovu brojki i navedenih performansi (čak i ne znam šta znači C segment) već na osnovu iskustva (preko 250.000km u poslednjih 10 godina) ali vozio sam dosta vozila baš iz te cenovne klase (i dalje vozim). Igrom slučaja (privatno i poslovno) prelazim između 4000km i 6000km mesečno sa sledećim vozilima (u poslednje 4 godine): Golf V 1.9TDI, Citroen C4 1.6HDi (ako se dobro sećam), Škoda Octavia 1.9, Chevrolet Tacuma 1.6SX (moj privatni auto).

Vozila su sva nova kupljena, ja ih najviše vozim u firmi, ne vodim računa koji auto koliko troši, najbitnije mi je da se osećam sigurno i udobno. Prelazim u cugu između 500 i 600km, uglavnom auto-putem. Nekako se desi da najčešće Golfa upotrebljavam (oko 70% svih putovanja). Vozna brzina mi je između 140 i 150km/h.

Putovanja su krenula Citroenom. jednom je u Mađarskoj toliko duvalo (bočni udari) da su mi se kola primetno zanosila desetak cm u stranu. Generalno pri brzinama preko 140km/h nivo buke u kabini je toliko visok da se ne čujem sa suvozačem. Nedao Bog da vozite nekog preko 180cm pozadi, taj može da umre usled nedostatka prostora (i vazduha) posle pola sata. Posle 5-6 putovanja rekao sam "u ovo čudo ne sedam nikada više". Pogotovu što "čudno" profilisano sedište me je u predelu ramena žuljalo (imam 190cm i 90kg).

Onda je malo korišćena (uzeta sa 15.000 pređenih km) Octavia došla na red pa sam poprilično dobio na komforu i sam osećaj tokom vožnje je bio mnogo bolji nego kod C4. Jedino se i kod Škode pri nekoj kritičnoj brzini oko 130km/h javljale neke čudne vibracije ali čim prebacim 140km/h to prestaje. Nakon 3 do 3,5 časa vožnje javlja mi se bol u leđima jer nema lumbalnu podršku (naravno, ni C4 nema u tom paketu) ali celo sedište mi je za generalno udobnije nego kod C4.

Golf je, kao što je neko rekao, najbolji po dinamici u gradu, "živahan je", ali je jako tvrd i poskakuje po neravninama, i kod njega se javlja buka u kabini kada se približavate 150km/h, sedišta su neudobna (a i nemaju lumbalnu podršku). I ovde nakon trećeg sata mi se javlja bol u leđima a ponekad mi utrnu zadnje lože na nogama. Odlično se ponaša prilikom bočnih udara vetrova. Mesta u kabini (pozadi pogotovu) ima manje nego kod Oktavije. Sviđa mi se upravljač, najbolje leži u ruci.

Takuma je auto koji sam kupio nov jer sam za količinu novca (pre 4 godina sam imao toliko para) najviše dobio. Njega rado biram kada idem na godišnji odmor, bilo da je planina (Kopaonik, Zlatibor) ili more (Grčka). Jednostavno, kvalitet vožnje je takav da uživam u vožnji i preglednosti (vozačevo sedište je uzvišeno), puno prostora i za decu pozadi, prtljažni prostor nije prevelik ali stane sve što treba. Odlično leži na auto-putu, nema buke u kabini iako je najviše od svih vozila. Sedišta imaju lumbalnu podršku ali i pored toga jako mi prijaju u donjem sedalnom delu. Mislim da dok ovo čitate i ne znate o kom vozilu se radi :) Na žalost, nije popularan jer nije "Nemac, Japanac, Francuz...".

Jedan od parametara koji uzimam u obzir je i subjektivni osećaj moje dece koji se žale da nekada u nekim vozilima mnogo ljulja pozadi ili mnogo odskaču. Tako da, ako moje klince pitate u kom autu hoće da se voze, odmah kažu: "Ševrolet!".

E sad znam da je sve ovo subjektivno i da mnogi faktori utiču na sve navedeno (gume, spoljna temperatura, pravac vetra i sl.) ali kao što vidite odabir vozila je subjektivna kategorija. Meni C4 i Golf V ne prijaju jer me umaraju prilikom dugih vožnji i ne osećam se prijatno posle toga. Sve u svemu ovakvi "jeftini automobili" nisu za ovakve namene, to definitivno mogu da tvrdim. Zato sam i postavi pitanje na forumu i tražim ko ima iskustva sa višom klasom (na žalost ne mogu sve da ih probam tako što ću da ih vozim 3-4 sati van grada) jer mi treba jedno (ali vredno) vozilo koje će da mi završava posao u smislu komfora i sigurnosti a to koliko troši, koliki mu je obrtni momenat, snaga i sl. nije vredno naspram ljudskog života jer sam svakog drugog radnog dana 5-6 sati na točkovima.

Ali moram da priznam da sam svašta naučio iz ovog posta :) Pozdrav.
 
Odgovor na temu

frenkijevac1
Novi Sad

Član broj: 169054
Poruke: 353
*.adsl-3.sezampro.yu.



+32 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina13.02.2009. u 20:05 - pre 185 meseci
Pljujete golfa samo zbog cene. Da ga daju u fulu za 15k niko ne bi ni pogledao druge aute.
Auto ima bolje vešanje, upravljanje, motor i menjač od svih u klasi. I onda lik iz autobilda, kao i većina ovde na forumu, kaže: Pa sve je to tako, ali u tojoti dobijete sve to samo malo lošije, ali dobijete navigaciju, mp3 radio, kožni volan i menjač i neke pregradice i još gomilu opreme (u smislu komfora), a za 3000e manje, i onda je kao auris bolji auto. Ja sam malo glup, pa mi nije jasno.
Tojota jeste isplativija kupovina, ali bolji auto po voznim karakteristikama nije. (a zbog voznje se valjda kupuje auto, a ne zbog mp3, dvd, kože i ostalih gluposti. bar ga ja zbog toga uzimam)
Bolja kupovina od nove tojote auris bi po meni bio polovan golf 5 2.0 gti ili tdi, u totalnom fulu. Što i može da se nadje do 20k.

http://suchen.mobile.de/fahrze...=&lang=de&pageNumber=3

Kad kia, tojota ili hyundai naprave nešto ovako, onda možda i počnem da razmišljam drugačije.


A to koliko je on (čika iz autobilda) auta vozio uopste nema veze kako će da oceni neki.
Ja sam provozao ferarija, pa šta sad treba da pričam kako ni jedan drugi auto ne valja i nije dobra kupovina.
Jeremy Clarkson (top gear) je provozao isto milion auta, čovek hvali engleze (rovera, jaguara i aston martina) samo zato što ih on lično voli i zato što je englez, iako ima i boljih auta na trzistu, a i on sam vozi mercedesa. Ko je tu lud sada Po tvom - ako on kaže da je nešto bolje od nečega, svi treba da mu verujemo zato što je vozio milion auta.
Svako brate ima svoje mišljenje i filozofiju.
Kada kupujem auto, kupujem ga za sebe, a ne za nekog slepca iz autobilda ili ko zna odakle koji ga je provozao dva kruga na stazi.

Ne znam šta bi me nateralo da kupim nov auto u c segmentu kada za te pare može da se uzme polovan, za dve klase veći i bolji, ili u istoj u fullu, ali ako treba... ..


[Ovu poruku je menjao bakara dana 14.02.2009. u 20:41 GMT+1]
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.dynamic.sbb.rs.



+896 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina13.02.2009. u 20:28 - pre 185 meseci
Citat:
ikac2000: Otisao sam u Toyota salon (U Krakow-u) danas, i momentalno odustao od
Aurisa kao opcije. Auris ima prostora u putnickom delu kao polo ili
slicni. Plastika komandnog pulta je jednostavnija. Desno koleno udara u
centralnu tablu.
Kia Ceed (u kojoj sam se vozio XY puta) ima NEUPOREDIVO vise prostora,
auto je jednostavno veci i vise vredi za taj novac.


Ovaj khm khm... ja vozio Aurisa i isprobavo Ceed-a u salonu (2 minuta od moje kuce). Ovaj, kako da kazem, upravo je suprotno od ovogo napisanog!!

Ceed je odlican, ima mesta, ali Auris em ima vise mesta, em veci gepek em su materijali unutra podosta kvalitetniji.

Mislim nisu ogromne razlike, ali u Aurisu se bolje sedi pozadi i napred, vise mesta pozadi za kolena...

Poredjenje sa Polom je smejurija...
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina13.02.2009. u 21:11 - pre 185 meseci
Preterali ste,

lock dok se ne ocisti silni OT!

EDIT:

Sredjeno!





[Ovu poruku je menjao bakara dana 14.02.2009. u 20:59 GMT+1]
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

mirarbi
Novi Beograd

Član broj: 105352
Poruke: 42
91.185.100.*



Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina15.02.2009. u 13:55 - pre 184 meseci
Posle višednevnog internet proučavanja, odluka je pala. Skupljamo još para, kako bismo kupili Novu Fabiu Combi 1,6 16 V 5g 105KS u Sport paketu opreme. Cena je, da zaokružimo, 14.000€. Ako ukebam neki dobar popust, sajamski npr., možda ga kupim i ranije, a ako ne, skupljam pare do oktobarskog sajma u Novom Sadu i pazarim ga u kešu.

Dobra stvar je što ovo 14.000€ nije cena na akciji, već redovna cena, pa nemam strah da ga za koji dan ili mesec, kad skupim pare, neću naći po toj ceni.

Inače, taj sport paket opreme ima sve sa mog spiska, čak i ESP, a obzirom da je kombi varijanta, prtljažnik je 480l! Dakle, nađoh model koji ispunjava sve moje zahteve, a i Škoda kod nas ima veliku servisnu mrežu, ok cenu održavanja i dobru kasniju prodaju, uz manji pad cene nego kod ostalih marki.

Šta kažete? Dobar izbor ili ne?
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8373
*.3dnet.co.yu.



+1349 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina15.02.2009. u 14:35 - pre 184 meseci
Paa... za tu namenu za koju si rekao da ti treba, to nije loš izbor, racionalan je. Samo, taj auto ne spada u ovu temu, to je model B, a ne C segmenta.

Lično, ne sviđa mi se izgled Fabie, i što je toliko ćoškasta (buka, veliki otpor vazduha...), ali imam i jednu veću zamerku na nju:

Fabia je jako uzak auto.

Za VW koncern se zna da na kvarno hoće da zakinu na nekim stvarima, ali da naprave nov model koji je 6-7 centimetara uži od ostalih u B segmentu (o segmentu da ne pričam, KIA Ceed je punih 15 centimetara širi auto!) - to je do sada neviđen slučaj zakidanja.

Dalje, ova cena od 14k za tu verziju mi je sumnjiva. Da li si ti siguran da je to kompletna cena, ja mislim da je to cena bez PDV. Proveri to, jer ako je bez PDV, onda je ukupna cena preko 16k.

A za manje od toga imaš ne samo Golf-killera, nego rekao bih killera celokupne te klase: I30 sa dizel motorom, naravno karavan.

Izlišno ga je porediti sa Fabiom.
 
Odgovor na temu

mirarbi
Novi Beograd

Član broj: 105352
Poruke: 42
91.185.100.*



Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina15.02.2009. u 16:50 - pre 184 meseci
Siguran sam da je cena sa carinom i PDV-om. Evo tabele:

NOVA FABIA COMBI SPORT
Cena sa carinom Cena sa carinom i PDV-om
1,2 51kw/70ks 5G 10,540 12,437
1,4 63kw/86ks 5G 11,520 13,594
1,6 77kw/105ks 5G 11,790 13,912
1,6 77kw/105ks AG 12,850 15,163
1,4 TDI 51kw/70ks 5G 12,880 15,198
1,4 TDI 59kw/80ks 5G 13,350 15,753
1,9 TDI 77kw/105ks 5G 14,280 16,850
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8373
*.3dnet.co.yu.



+1349 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina15.02.2009. u 16:55 - pre 184 meseci
Onda je ok pazar (naravno, ako su ti te dimenzije dovoljne).

Srećno :)
 
Odgovor na temu

rinenad

Član broj: 212560
Poruke: 305
*.adsl.net.t-com.hr.



+1 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina15.02.2009. u 20:05 - pre 184 meseci
Fiat bravo 150 ks multijet definitivno, 20000 milja mrak auto. Crvena boja i to je to. Kiu za pet godina nećeš moći prodati, makar ne tako lako. Imam stilo sa orig abarth i znam da je cool auto. Bolje i god star 116 nego kia.
 
Odgovor na temu

rinenad

Član broj: 212560
Poruke: 305
*.adsl.net.t-com.hr.



+1 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina15.02.2009. u 20:08 - pre 184 meseci
Pa i volvo c 30 osnovni je bolji.
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8373
*.3dnet.co.yu.



+1349 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina15.02.2009. u 20:12 - pre 184 meseci
Citat:
mm koncept: Kiu za pet godina nećeš moći prodati


Ko je spreman javno da se kladi samnom da će Hyundai/KIA za pet godina da bolje drže cenu nego i Fiat i Volvo? :)

 
Odgovor na temu

rinenad

Član broj: 212560
Poruke: 305
*.adsl.net.t-com.hr.



+1 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina15.02.2009. u 20:22 - pre 184 meseci
Mrtva trka objektivno ali dajem prednost volvu i fiatu (malu), kao novi auti su za mene neuporedivi.
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina15.02.2009. u 21:57 - pre 184 meseci
Citat:
Nebojsa Milanovic: Ko je spreman javno da se kladi samnom da će Hyundai/KIA za pet godina da bolje drže cenu nego i Fiat i Volvo? :)

Ja takodje smatram smesnim izjave da se za 5 godina nece lako prodati kie ili hyundai...

Mislim razmislite jos jednom:

-polovnjak iz uvoza sa vracenom kilometrazom koje prodaje sumnjivi preprodavac ili super ocuvana kia od prvog vlasnika sa urednom servisnom dokumentacijom?
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8373
*.3dnet.co.yu.



+1349 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina15.02.2009. u 23:01 - pre 184 meseci
Proširujem ponudu:

Ko je spreman da se kladi da će Hyundai/KIA za pet godina da bolje drži cenu nego Volkswagen?

Ajmo Golfovci u duši (a i ostali ubeđeni u "neprikosnoveni VW kvalitet") - izvolite predložite opkladu i 'ladno je (po vama) dobijte.

Krajnje je vreme da se, makar na ES-u razbiju neke predrasude koje datiraju iz 80-tih godina prošlog veka...
 
Odgovor na temu

rinenad

Član broj: 212560
Poruke: 305
*.adsl.net.t-com.hr.



+1 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina16.02.2009. u 00:38 - pre 184 meseci
Sorry, smešan si. Pozdrav!
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: C segment - najbolja kupovina
(TOP topic, by Nebojsa Milanovic)
Strane: << < .. 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1625401 | Odgovora: 5968 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.