Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Stradao vaterpolista Daco Ikodinovic

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Stradao vaterpolista Daco Ikodinovic

Strane: 1 2 3 4 5 6 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 172099 | Odgovora: 735 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

dulsrules
belgrade

dulsrules
Član broj: 75681
Poruke: 168
*.artcommunication.co.yu.

Sajt: www.youtube.com/dulsrules


+31 Profil

icon Re: Stradao vaterpolista Daco Ikodinovic29.06.2008. u 01:15 - pre 192 meseci
Ne brze od zivota, ne, ako mislis bilo gdje, moras sporije, ejeeejeee....
 
Odgovor na temu

superbaka

Član broj: 5290
Poruke: 2924



+1298 Profil

icon Re: Stradao vaterpolista Daco Ikodinovic29.06.2008. u 10:57 - pre 192 meseci
ako je traktorista isao autoputem, onda je i on kriv jer ne sme da se krece putevima viseg karaktera od regionalnog (magistralni i autoput) i gde je brzina kretanja veca od 80km/h...
po zakonu, ko prvi izbaci zmigavac taj i pretice bez obzira na poziciju u koloni... izuzetak je kad je vec neko zapoceo preticanje... Ikodinovic je kriv samo ako je presao nedozvoljenu brzinu, nije dao zmigavac ili zapoceo preticanje posle drugog vozaca...
 
Odgovor na temu

kristi1

Član broj: 151211
Poruke: 2012
*.ptt.yu.

Sajt: www.mycity.rs/Ambulanta


+88 Profil

icon Re: Stradao vaterpolista Daco Ikodinovic29.06.2008. u 11:23 - pre 192 meseci
Da u pravu si, po onim slikama se vidi da je vozio dosta brzo, ali se isto tako vidi da je udario u jugo cim je ovaj poceo preticanje, tako da mi se cini da nije imao sanse da izbegne udes. Znaci jugo je ladno krenuo da pretice i garant nije pogledao ili je pogledao mahinalno kad je poceo da pretice, ali kasno.
 
Odgovor na temu

smfilip
Beograd

Član broj: 12580
Poruke: 1630



+4 Profil

icon Re: Stradao vaterpolista Daco Ikodinovic29.06.2008. u 11:39 - pre 192 meseci
ljudi,ne znam koja je situacija bila,ali motor mnoooogo brze ubrzava od auta,pa sve i da je vozac Yuga poceo preticanje,pa tek onda primjetio motor koji mu dolazi iza(ako je recimo isao 100-150,lako moze da se desi da ga ne vidi kad pogleda u retrovizor,a vec sledeceg trenutka je tu),prosto je NEMOGUCE reagovati tako brzo i vratiti auto...
 
Odgovor na temu

srki
Srdjan Mitrovic
Auckland, N.Z.

Član broj: 2237
Poruke: 3654
*.xdsl.xnet.co.nz.



+3 Profil

icon Re: Stradao vaterpolista Daco Ikodinovic29.06.2008. u 12:06 - pre 192 meseci
Citat:
superbaka: po zakonu, ko prvi izbaci zmigavac taj i pretice bez obzira na poziciju u koloni...

Po zakonu ne smes da pretices kolonu vozila.

 
Odgovor na temu

žutokljunac

Član broj: 153760
Poruke: 374
77.238.217.*



+471 Profil

icon Re: Stradao vaterpolista Daco Ikodinovic29.06.2008. u 12:40 - pre 192 meseci
Ima li nekih informacija oko Dače?
 
Odgovor na temu

RonJ
Kać,NS

Član broj: 117102
Poruke: 108
77.46.227.*



+27 Profil

icon Re: Stradao vaterpolista Daco Ikodinovic29.06.2008. u 13:06 - pre 192 meseci
O kakvom autoputu govorite,nesreca se desila na putu Novi Sad-Zrenjanin
 
Odgovor na temu

djole_za
zajechar

Član broj: 158998
Poruke: 101
79.101.76.*



+6 Profil

icon Re: Stradao vaterpolista Daco Ikodinovic29.06.2008. u 13:28 - pre 192 meseci
sve je to u redu,samo mi nije jasno sto svi sad brane lika koji je ko zna kojom brzinom isao po putu koji definitivno nije predvidjen za te brzine
Citat:
RonJ: O kakvom autoputu govorite,nesreca se desila na putu Novi Sad-Zrenjanin


dok da je bilo ko drugi bio u pitanju onda biste ga naravno napali svim raspolozivim snagama..verovatno je kriv i vozac juga,ali je sigurno kriv i danilo,ali koliko ja vidim glavna polemika se vodi oko juga,a ne vozacu motora koji je jurcao neprilagodjenom brzinom..
 
Odgovor na temu

stsung
NS

Član broj: 12899
Poruke: 432
89.110.198.*



+2 Profil

icon Re: Stradao vaterpolista Daco Ikodinovic29.06.2008. u 13:41 - pre 192 meseci
Pozd.

Bez obzira na okolnosti, chinjenica je da vozachi motora cheshce ugrozhavaju saobracaj. To shto oni samim time cheshce i nastradaju je zbog toga shto su manje zashticeni pri sudarima. Njihova vozhnja je retko "normalna", a to znachi da se krecu u sredini trake iza vozila normalnom brzinom. Umesto toga stalno se shetaju levo-desno, gledaju kako da obidju vozilo ili kolonu ispred sebe, kako da se provuku izmedju vozila itd. A valjda je jasno da ne mozhe da vozach ispred konstantno da prati motor kako mu se konstantno ponavljuje chas u levom chas u desnom retrovizoru - mora da gleda i shta se deshava ispred njega. Iako postoji mogucnost da je vozach juga presekao put motoru, ako se vozach motora kretao velikom brzinom, pa josh i obilazio kolonu, jako lako mozhe da se desi da se jednostavno stvorio pored juga, a pride josh i zbog malih gabariteta u mrtvom uglu pa ga vozach juga jednostavno nije video. To me uvek podseti na onaj crtani film, kada vozach na raskrsnici puteva pogleda levo/desno ono kilometrima nema nikoga, krene da prelazi i u tom momentu ga enormnom brzinom pregazi drugo vozilo. Tehnichki, kriv je jer je presekao put drugom vozilu, ali fizichki je pri tolikim brzinama nemoguce ochekivati od vozacha ispred da reaguje adekvatnom brzinom. Sud ce utvrditi okolnosti, ali za sada je jasno da je vozach motora nepropisno vozio velikom brzinom i obilazio kolonu vozila.

Svako dobro.
 
Odgovor na temu

Challenger

Član broj: 37755
Poruke: 156
79.101.147.*



+1 Profil

icon Re: Stradao vaterpolista Daco Ikodinovic29.06.2008. u 13:51 - pre 192 meseci
^^^^ A sta recimo kad neko ide 50-60 km/h motorom, krene da pretekne 1 auto ispred sebe, ubrza na 70-80 km/h, krene da obilazi i kad se nadje na polovini automobila koji obilazi, ovaj iz auta pocne preticanje automobila ispred sebe, skrene levo bez ikakvog upozorenja, udari u motociklistu (ili ovaj u njega, zavisi kako ko tumaci) i obojica zavrse van puta? Ovaj s motora se naravno skroz polomi, a ovaj u automobilu dobro ugruva i slomi ruku.
Nije to tako naivno kao sto izgleda, jeste motor laksi, ali o5 je to ~ 200kg x 80 km/h, moze dooobro da pomeri neki manji auto....


btw. R1 uopste nije "malih gabarita", pogledaj na onim slikama koliki je npr. spram Yugo-a...
 
Odgovor na temu

stsung
NS

Član broj: 12899
Poruke: 432
89.110.198.*



+2 Profil

icon Re: Stradao vaterpolista Daco Ikodinovic29.06.2008. u 13:52 - pre 192 meseci
Pozd.

Ovo je kontradikcija - kako obilazi 1 auto ispred sebe ako ispred tog auta opet postoji automobil?

Svako dobro.
 
Odgovor na temu

Challenger

Član broj: 37755
Poruke: 156
79.101.147.*



+1 Profil

icon Re: Stradao vaterpolista Daco Ikodinovic29.06.2008. u 13:58 - pre 192 meseci
@ stsung: Pa ne znam, jedino da nacrtam... Jel' ti uvek kad pretices, pretices celu kolonu od 100 vozila ili jedan - po - jedan??? Znaci, jedan auto, pa 10-20m iza njega drugi, i onda 10-15m iza tog drugog motor? Kapis (ili da nacrtam)?
 
Odgovor na temu

stsung
NS

Član broj: 12899
Poruke: 432
89.110.198.*



+2 Profil

icon Re: Stradao vaterpolista Daco Ikodinovic29.06.2008. u 14:05 - pre 192 meseci
Pozd.

Kolona se zove tako jer se podrazumeva da izmedju elemenata kolone nema mesta da se ubacuje drugo vozilo. Da li ti krecesh da obilazish kada si 200m iza sledeceg vozila ili tek kada se priblizhish? Dakle, taj tvoj prvi auto nema razloga da krene da pretiche kada je vozilo ispred njega josh uvek daleko. A vezano za gabaritet ... poznato je da se i ceo auto u traci pored mozhe tako postaviti da se ne vidi u retrovizoru - zbog ovoga je uvek potrebno pogledati vishe puta pre menjanja trake. Kako je motor sigurno manji od automobila, ovo znachi da se time i lakshe "sakrije".

Svako dobro.
 
Odgovor na temu

mrle 011

Član broj: 143142
Poruke: 234
*.ptt.yu.



+8 Profil

icon Re: Stradao vaterpolista Daco Ikodinovic29.06.2008. u 14:10 - pre 192 meseci
Citat:
djole_za: sve je to u redu,samo mi nije jasno sto svi sad brane lika koji je ko zna kojom brzinom isao po putu koji definitivno nije predvidjen za te brzine .....


pa Challenger-u se javilo da ovaj iz juga nije preticao vec naglo izleteo, da nije ukljucio zmigavac, da je nesavestan i nesposoban, da vozacki nikad nije ni polozio, da u retrovizor nije ni pogledao jer ne zna sta to uopste znaci, da njegov automobil uopste i nije automobil, da je nesmotren, da je on uzrok nesrece ..... itd....

a ovaj na jamahi je sve suprotno od ovog prvog, zato sto je on vaterpolista.
eventualno je malo brze vozio od propisanog, 80,5 ili 81 Km/h.
 
Odgovor na temu

Challenger

Član broj: 37755
Poruke: 156
79.101.147.*



+1 Profil

icon Re: Stradao vaterpolista Daco Ikodinovic29.06.2008. u 14:13 - pre 192 meseci
@ stsung: Pa to da "izmedju elemenata kolone nema mesta da se ubacuje drugo vozilo" nije po zakonu, mora se drzati obavezno/bezbedno odstojanje od vozila ispred (sto, po mom iskustvu, retko ko postuje). A otkud ja znam zasto ovaj ispred krene da pretice mnogo ranije nego sto je to potrebno (pitanje je da li i on zna)? Znam i ja da nema razloga, ali to je postalo uobicajeno.
Inace, u poslednje vreme sam se nagledao (skoro svakodnevno) da npr. na jednom magistralnom putu, na kojem je uvek iz jednog pravca frekvencija saobracaja niska, vozaci automobila cesto krenu da preticu vozilo koje je 50-60-100m ispred, predju potpuno u levu traku (bez davanja bilo kakvog signala) i tek kad stignu to vozilo ispred, ukljuce (z)migavac i zavrse preticanje! Opste loodilo izgleda...

A ti mrle 011 ne lupetaj, ovo sto sam napisao par post-ova iznad je situacija koja se meni desila prosle godine (a i uopste se previse cesto desava na nasim putevima), a npr. ima neke slicnosti s ovom temom.

btw. na prvoj strani sam napisao da su u ovom slucaju verovatno obojica krivi za to sto se desilo.

P.S. Yugo nikad necu smatrati autom - eto, licno misljenje
 
Odgovor na temu

stsung
NS

Član broj: 12899
Poruke: 432
89.110.198.*



+2 Profil

icon Re: Stradao vaterpolista Daco Ikodinovic29.06.2008. u 14:20 - pre 192 meseci
Pozd.

Obavezno odstojanje se podrazumeva, ali to obavezno odstojanje u koloni bi se narushilo ako bi neko odluchio da uleti, zbog chega to uletanje i predstavlja prekrshaj.

Lichno nikada nisam video da neko ispred mene pochinje da pretiche vozilo ispred koje je josh uvek daleko - mislim zbog chega bi to neko radio, i ulazio u suprotnu traku bez ikakve potrebe kada ispred njega takoreci nema nikog??? Zbog toga ne mogu da se slozhim sa tobom da je ovo postalo "uobichajeno". Mozhda imamo razlichita iskustva.

To preticanje prvog automobila je tvoja postavka - motor obilazi vozilo 1 a onda vozilo 1 bez ikakvog razloga prelazi u suprotnu traku, tj. obilazi vozilo koje je josh uvek daleko. Prema okolnostima ovog sluchaja sa Ikodinovicem, nakon udarca motora u jugo, ili juga u motor, kako hocesh, jugo je udario u prikolicu vozila ispred. Ovo govori da su sva tri vozila na bliskom odstojanju.

Svako dobro.

 
Odgovor na temu

Challenger

Član broj: 37755
Poruke: 156
79.101.147.*



+1 Profil

icon Re: Stradao vaterpolista Daco Ikodinovic29.06.2008. u 14:28 - pre 192 meseci
Izgleda da imamo razl. iskustva, tj. ili manje putujes ili si imao srece da ne naletis na svakakve budale, majmune i sl. I ovo sa preticanjem jednog vozila, kojem odjednom padne na pamet da pretekne vozilo ispred (za sta jos nema potrebe ni uslova) nije moja pretpostavka, vec iskustvo.

A sto se tice ovog:
Citat:
stsung:Prema okolnostima ovog sluchaja sa Ikodinovicem, nakon udarca motora u jugo, ili juga u motor, kako hocesh, jugo je udario u prikolicu vozila ispred. Ovo govori da su sva tri vozila na bliskom odstojanju.

Ne mora da znaci, mozda su svi bili na bliskom odstojanju, mozda je Yugo bio blizu traktora a ovaj se zaleteo na motoru, mozda je izmedju Yugo-a i motora bilo neko relativno blisko odstojanje, a traktor bio malo dalje pa usporio radi iskljucenja s puta, mozda je bio i scenario slican onom mom - to znaju samo ta trojica vozaca koji su ucestvovali...
 
Odgovor na temu

stsung
NS

Član broj: 12899
Poruke: 432
89.110.198.*



+2 Profil

icon Re: Stradao vaterpolista Daco Ikodinovic29.06.2008. u 14:38 - pre 192 meseci
Pozd.

Kako god okrenesh, ispada da je motor obilazio kolonu, jer nije bilo uslova da se drugo vozilo ubacuje izmedju juga i traktora, odnosno vozach juga nije krenuo da obilazi vozilo koje je josh uvek daleko ispred njega. Zato je obilazhenje kolone i zabranjeno - podrazumeva se da pri takvom obilazhenju ne mozhesh da skrenesh desno (nema mesta da se ubacish) niti levo (nema puta), a u susret ti mogu doci vozila. Video sam X puta da neko obilazi kolonu, i to bash i na ovom putu o kojem je ovde rech, i zbog istog uzroka - traktor je zbog sporosti napravio kolonu. Ali umesto da vozach X sacheka da vozachi ispred njega obidju traktor, on iako je 10 15 20-ti u koloni nagazi na gas i krene da ih sve obilazi, eto zhuri mu se. Recept za katastrofu.

Svako dobro.
 
Odgovor na temu

Challenger

Član broj: 37755
Poruke: 156
79.101.147.*



+1 Profil

icon Re: Stradao vaterpolista Daco Ikodinovic29.06.2008. u 14:50 - pre 192 meseci
Citat:
stsung: Pozd.

Kako god okrenesh, ispada da je motor obilazio kolonu, jer nije bilo uslova da se drugo vozilo ubacuje izmedju juga i traktora, odnosno vozach juga nije krenuo da obilazi vozilo koje je josh uvek daleko ispred njega

Ne slazem se... Otkud znas da nije bilo dovoljno mesta izmedju Yugo-a i traktora da se motor "ubaci" u kolonu? Pazi, motoru treba mnogo manje mesta, tako da se rastojanje izmedju drugih ucesnika (elemenata kolone) bas i ne narusava. A otkud znas (pretpostavljam da nisi bio tamo) i da ovaj u Yugo-u nije krenuo da pretice doticni traktor? Ima tu x mogucnosti, scenarija i sl, ali kazem - samo njih trojica znaju kako je bilo.

Nagledao sam se i ja svega na tom putu, od obilazenja kolone (najludje je kad lik sleperom krene da obilazi sve), preko klinaca sa skuterima koji znaju da naprave show, a i nekih ZR (ili NS, ne znam tacno) taxista koji se valjda trkaju ko ce pre stici....
 
Odgovor na temu

Nabukodonosor
Marjan Bažalac
Kraljevo

Član broj: 17066
Poruke: 6463
91.150.108.*

Jabber: nabukodonosor@elite.....
ICQ: 235843000
Sajt: https://www.toolsify.com


+565 Profil

icon Re: Stradao vaterpolista Daco Ikodinovic29.06.2008. u 14:57 - pre 192 meseci
Ljudi, ne filozofirajte previse sa tim kolonama. Ono sto se 100% desilo je sledece. Imamo na jednoj strani Dacu koji vozi svoj motor iz BG-a (vracao se iz BG-a za NS sa treninga reprezentacije) verovatno brzinom od 100, 150 ili 200kmh, zavisno na kom delu puta je bio u nekom trenutku. U jednom trenutku vidi ispred sebe Yuga (jos dok je bio mozda i 200,300,400 metara iza njega) i posto vozi mnogo vecom brzinom od njega, sigurno nece da se sunja iza njega pola sata vec na nekih 100, 150 metara od njega ulazi u levu traku i zaobilazi ga. U medjuvremenu, ovaj sa Jugom ne gleda u retrovizor (jer da je gledao video bi ga SIGURNO u levoj traci, nije to mis ili zaba pa da se ne vidi) i pocinje da pretice, ali posto je Daca vec tada vozio dosta brzo, nema sanse ni da ukoci ni da se skloni i desava se sta se desava.
Meni se mali milion puta desilo da kada pocnem da preticem, neka budala isto tako odluci da pretice i on, a ne pogleda u retrovizor. Desilo mi je se ovo barem 20 puta. Znaci nije retka pojava.
Ovaj scenario se desio 99%. Kakve kolone kakvi bakraci. Sad ce on da se sunja iza Juga koji zbog traktora ispred sebe ide 30 na sat.

Citat:
Ali umesto da vozach X sacheka da vozachi ispred njega obidju traktor, on iako je 10 15 20-ti u koloni nagazi na gas i krene da ih sve obilazi, eto zhuri mu se. Recept za katastrofu.

Da, poprilicno tacno, ali ja npr. ako vidim da je iza traktora neka nespretna zena ili neki nespretni idiot, koji ceka da nema nikoga u suprotnoj traci kilometrima ispred, ja to ne mogu da cekam, vec preteknem i njega i traktor pa on neka ceka do sutra ako hoce. Naravno, ako ima uslova za to, a ne ispred neke krivine ili da ulecem u makazice.
Have you ever had a dream that you were so sure was real? What if you were unable to wake from
that dream? How would you know the difference between the dream world...and the real world?

www.toolsify.com
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Stradao vaterpolista Daco Ikodinovic

Strane: 1 2 3 4 5 6 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 172099 | Odgovora: 735 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.