Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Stradao vaterpolista Daco Ikodinovic

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Stradao vaterpolista Daco Ikodinovic

Strane: << < .. 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 172253 | Odgovora: 735 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

su27killeryu

Član broj: 50706
Poruke: 394
213.133.8.*



+334 Profil

icon Re: Stradao vaterpolista Daco Ikodinovic08.07.2008. u 07:58 - pre 192 meseci
Mene skoro svaki dan neko namjerno isijece tj. oduzme mi prednost (a vidim po njegovoj reakciji i pokretu glave da me vidi). Po sistemu prikoci ko te .... Sto znaci da u saobracaju ima poprilicno poremecenih osoba.
 
Odgovor na temu

stsung
NS

Član broj: 12899
Poruke: 432
89.110.207.*



+2 Profil

icon Re: Stradao vaterpolista Daco Ikodinovic08.07.2008. u 08:30 - pre 192 meseci
Bez obzira na to shto je namerno sechenje jasan prekrshaj, pomalo je licemerno "druge" smatrati poremecenima shto rade po tom principu "prikoci ko te ..." dok u isto vreme ti takodje, namerno, se ne pridrzhavash pravila saobracaja. Pre bih rekao da si i ti u tom taboru "poremecenih", narochito sa ovakvim tvojim izjavama:

Citat:
ja i jos poneki koji se ne pridrzavamo ogranicenja nikada nismo imali udes

Ogranicenje brzine moze da sluzi eventualno u svrhe ekologije(mada automobili i motori pogotovo moderni zauzimaju jako mali dio globalnog zagadjenja) jer se pri vecoj brzini naravno trosi vise goriva


Ako vam je to generalni mentalitet vozacha u CG, onda nije ni chudo shto pored jednih shto namerno ne poshtuju ogranichenje brzine (ti), postoje i oni koji namerno seku druge po principu "prikochi ko te ...". Smatrate valjda da ste iznad zakona i da se zakon ne odnosi na vas pa mozhete da se ponashate kako hocete, i posle ja treba pazim iza sebe kad pretichem vishe nego da pazim ispred sebe da vozilo koje pretichem sluchajno ne krene naglo da kochi, ili da mi naleti neko iz suprotnog smera daleko vecom brzinom. Obracanje pazhnje na druge uchesnike u saobracaju, vazhi i za tebe, isto kao i za tog koji te "namjerno isijeche".
 
Odgovor na temu

Predrag Supurovic
Pedja YT9TP
Užice

Član broj: 157129
Poruke: 6279

Sajt: pedja.supurovic.net


+1570 Profil

icon Re: Stradao vaterpolista Daco Ikodinovic08.07.2008. u 08:39 - pre 192 meseci
Citat:
su27killeryu: Mene skoro svaki dan neko namjerno isijece tj. oduzme mi prednost (a vidim po njegovoj reakciji i pokretu glave da me vidi). Po sistemu prikoci ko te .... Sto znaci da u saobracaju ima poprilicno poremecenih osoba.


Treba imati u vidu da ti vozis na PG table u Crnoj Gori, tako da se tvoja konstatacija, koju ne sporim, odnosi na tvoju sredinu. Mi u Srbiji smo svakodnevno svedoci toga, jer kad god naidjemo na budalu u saobracaju, obicno ima PG table.

Bestijalnost crnogorskih vozaca ide dotle da bi trebalo zabraniti im ulazak u Srbiju samo u posebnom rezimu, tako da se osiguramo da svojim automobilom u Srbiju ulaze samo oni koji znaju da voze i imaju zreo odnos prema saobracaju uopste.
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.adriamedia.co.yu.



+896 Profil

icon Re: Stradao vaterpolista Daco Ikodinovic08.07.2008. u 08:41 - pre 192 meseci
@su27killeryu

Tebi treba trajno oduzeti dozvolu i zabraniti kontakt sa bilo kakvim motornim sredstvom. Ja da rizikujem zivot svog deteta u kolima zbog takvih ne pada mi napamet.

Ionako CG table zaobilazim u sirokom luku kad god ih vidim na putu.

Moj dobar ortak je radio signalizaciju puteva i projekte saobracaja na nekim deonicama. Ljudi ZNAKOVI koji stoji na putu NISU ZA DZABE. Prati se statistika udesa, protoka saobracaja, stanja puta, vremenskih uslova i svacega jos i znakovi su tu DA BI SPASLI ZIVOTE a ne da bi ih gadjali jajima i zvrljali.
 
Odgovor na temu

su27killeryu

Član broj: 50706
Poruke: 394
213.133.8.*



+334 Profil

icon Re: Stradao vaterpolista Daco Ikodinovic08.07.2008. u 08:53 - pre 192 meseci
A strasno se prati :D Kultura saobracaja jeste primjetno veca u Srbiji, ali je isto tako od Srbije primjetno veca u Sloveniji tako da bi vam onda trebalo zabraniti ulazak u Sloveniju.

Tvoje dijete nece stradati od mene i mene slicnih za to ne moras da brines.
 
Odgovor na temu

pantic68
zoran pantic
sabac

Član broj: 50312
Poruke: 913
91.150.70.*



+11 Profil

icon Re: Stradao vaterpolista Daco Ikodinovic08.07.2008. u 09:06 - pre 192 meseci
Neiskustvo ili bahatost je najcesci uzrok problema. ne pretice se na putu koji ima samo dve trake tako sto prosisas sa 200km/h pored drugog vozila. Ja se uvek priblizim vozilu, na dozvoljeno rastojanje, i osmotrim sta se desava a i samog vozaca u vozilu ispred.
Mnogo problema moze da se izbegne posmatranjem ponasanja drugih vozaca. Potom kad sam siguran da je i on mene video gas patos. Inace i ne preticem osim ako onaj ispred ne ide ekstremno sporo ili vrluda i svaki cas nabada kocnicu. Tada je neophono odmaci se iz razloga bezbednosti.
Po dosadasnjem iskustvu kod sudara prilikom preticanja uvek je kriv onaj koji je bio pozadi jer je jako tesko dokazati da onaj ispred nije dao zmigavac na vreme te policija uvek nakalemi krivicu onom pozadi. Osim ako je poznata licnost onda je sve moguce. Moguca je i obostrana krivica kada svako snosi stetu na svom vozilu i svako plati svoju kaznu.
Imao sam identican slucaj kada je tip sa zastavom naglo skrenuo u dvoriste preko puta. Siguran sam da nije dao zmigavac a ja sam skretanje signalizirao rukom posto zmigavaca nije bilo i prestrojio se 100 m ranije da seljak moze na vreme da vidi moje namere. Kad sam bio na 20-30 m sesir je navintao volan a ja sam trzajima tela pokusavao da se vratim u desnu traku i uspeo da izbegnem pad ali sam polupao lulu od krajnjeg cilindra levi dekl i gadno nagnjecio levu nogu.
Uspeo sam da smirim bajk 200m dalje i stao da skakucem na onoj zdravoj nozi pobledeo u licu od bolova kad je dosao seljak svestan svoje greske i uplaseno pita sta cemo da radimo, kako da mi pomogne. Posto sam malo dosao sebi i razmislio u to milosevicevo vreme o nekakvo odsteti nije moglo biti reci niti sam mogao dokazati da nije dao zimavac ako sam ne prizna a jedino sto je moglo biti dokazano je da moj suzuki ima tablice od nekog mz-a. Tu sam resio da dignem rike od isterivanja pravde i da svako krpi svoje a noga ce sama zarasti.
Medjutim kad je seljak video da ja necu da trazim nista od njega resio da trazi on od mene. Kaze "a sta cemo sa zastavom, toliko je ugnjecena da baba nije mogla da izadje na zadnja vrata" :) Ok rekoh posto ne mogu da hodam sad cu ja motociklom do tamo da vidim kolika je steta. Upalim suzu i odem kuci. Organi reda su me kasnije trazili ali bez veceg uspeha. Naravoucenije: ako ucestvujete u udesu gde krivica nije bas ocigledna uvek prvi trazite odstetu makar i ne bili u pravu.
 
Odgovor na temu

su27killeryu

Član broj: 50706
Poruke: 394
213.133.8.*



+334 Profil

icon Re: Stradao vaterpolista Daco Ikodinovic08.07.2008. u 09:27 - pre 192 meseci
Hah isto tako je tesko dokazati i da je dao zmigavac...

Mislim da onaj ko je sposoban da preveze R1 50 km isto tako je sposoban i da uoci pravilno dat zmigavac 3 sekunde prije preticanja imao on 1,74 ili 17,4 promila.
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.adriamedia.co.yu.



+896 Profil

icon Re: Stradao vaterpolista Daco Ikodinovic08.07.2008. u 09:32 - pre 192 meseci
Citat:
su27killeryu: Tvoje dijete nece stradati od mene i mene slicnih za to ne moras da brines.


Da ne brinem? Pa jedno 20 puta sam dosao u takvu situaciju zbog takvih kao ti da moram da brinem i ne znam kojim cudom izbegnem udes.

Ne razumem zasto je tesko postovati saobracajne propise i znakove? Sta, napalili ste se na "Pravila pravila" od Riblje Corbe pa ste buntovnici. Hocete da budete kao Dzems Din? Videli ste kako se zguzvo. Vozio 250 na sat i covek koji je uredno skretao sa sve zmigavcem (dokazano na kraju) zamalo da strada.

Ako ja postujem propise i znakove, ocekujem to i od drugih a ne da strahujem od ubica po putevima.
 
Odgovor na temu

pantic68
zoran pantic
sabac

Član broj: 50312
Poruke: 913
91.150.70.*



+11 Profil

icon Re: Stradao vaterpolista Daco Ikodinovic08.07.2008. u 09:37 - pre 192 meseci
Tesko jeste ali po nekom nepisanom pravilu policija u zapisniku navodi kao krivca onog pozadi ili u nesrecama sa poginulim pesacima i biciklistima uvek je kriv vozac motornog vozila pa onda on na sudu mora da dokazuje da nije sto ume da bude zamorno i skupo.
 
Odgovor na temu

Predrag Supurovic
Pedja YT9TP
Užice

Član broj: 157129
Poruke: 6279

Sajt: pedja.supurovic.net


+1570 Profil

icon Re: Stradao vaterpolista Daco Ikodinovic08.07.2008. u 09:48 - pre 192 meseci
Citat:
su27killeryu: A strasno se prati :D Kultura saobracaja jeste primjetno veca u Srbiji, ali je isto tako od Srbije primjetno veca u Sloveniji tako da bi vam onda trebalo zabraniti ulazak u Sloveniju.


Brini ti o tome kako ce tebe da tretiraju u Sloveniji a ne nas. Mi, kao sto vidis imamo problema sa vama.

Citat:
Tvoje dijete nece stradati od mene i mene slicnih za to ne moras da brines.


Ja sam, stavise, uveren da tebi glava nece jos dugo ostati na ramenima i kao to rekoh, samo se nadam da neces jos nekoga odvesti u grob.

Citat:
su27killeryu:
Mislim da onaj ko je sposoban da preveze R1 50 km isto tako je sposoban i da uoci pravilno dat zmigavac 3 sekunde prije preticanja imao on 1,74 ili 17,4 promila.


Hvala bogu pa se kod nas u saobracaju koriste zantno drugaciji zakoni, a vi iz PG bi trebalo da postujete nase zakone kada se nalazite u Srbiji, a ne te svoje nakaradne.
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
79.101.145.*



+5251 Profil

icon Re: Stradao vaterpolista Daco Ikodinovic08.07.2008. u 10:12 - pre 192 meseci
Ima li nekih vesti o Dacinom oporavku...nista ne pise po novinama
 
Odgovor na temu

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Srđan Pavlović
Član broj: 139340
Poruke: 5571
91.150.99.*

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: Stradao vaterpolista Daco Ikodinovic08.07.2008. u 10:19 - pre 192 meseci
Cek da mu prodje vizita, sad je oko 11h... bice sigurno u narednim vestima ;)
I mene interesuje kako je chovek bez obzira na ovu raspravu ovde :)
 
Odgovor na temu

su27killeryu

Član broj: 50706
Poruke: 394
213.133.8.*



+334 Profil

icon Re: Stradao vaterpolista Daco Ikodinovic08.07.2008. u 10:23 - pre 192 meseci
Citat:
cozmo_im: Da ne brinem? Pa jedno 20 puta sam dosao u takvu situaciju zbog takvih kao ti da moram da brinem i ne znam kojim cudom izbegnem udes.


Ja nikad u opasnu situaciju ne dovodim prvo sebe pa onda ostale. Ako ti tvrdis da je opasno voziti 45 km/h tamo gdje je ogranicenje 40 km/h izmedju nekih njiva gdje nema nikoga to je druga stvar. Onda nemoj izlaziti iz kuce, a pogotovo nemoj djecu izvoditi, moze meteor da im padne na glavu.

Citat:
Predrag Supurovic: Hvala bogu pa se kod nas u saobracaju koriste zantno drugaciji zakoni, a vi iz PG bi trebalo da postujete nase zakone kada se nalazite u Srbiji, a ne te svoje nakaradne.


Da, inace u Srbiji se jako postuje zakon...
 
Odgovor na temu

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Srđan Pavlović
Član broj: 139340
Poruke: 5571
91.150.99.*

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: Stradao vaterpolista Daco Ikodinovic08.07.2008. u 10:27 - pre 192 meseci
Citat:
Ako ti tvrdis da je opasno voziti 45 km/h tamo gdje je ogranicenje 40 km/h izmedju nekih njiva gdje nema nikoga to je druga stvar.


Nazalost, svrhu ogranicenja koja ima svoje razloge, nastradali uvek shvate kasno.

Citat:
Da, inace u Srbiji se jako postuje zakon...


Radi se o tome da ga treba postovati, bilo da se radi o Srbiji ili nekoj drugoj drzavi.
 
Odgovor na temu

su27killeryu

Član broj: 50706
Poruke: 394
213.133.8.*



+334 Profil

icon Re: Stradao vaterpolista Daco Ikodinovic08.07.2008. u 10:33 - pre 192 meseci
Ispada da ga ne postujemo samo mi koji dodjemo iz CG. Ja ga postujem isto i ovdje i tamo.
 
Odgovor na temu

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Srđan Pavlović
Član broj: 139340
Poruke: 5571
91.150.99.*

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: Stradao vaterpolista Daco Ikodinovic08.07.2008. u 10:39 - pre 192 meseci
Citat:
su27killeryu: Ispada da ga ne postujemo samo mi koji dodjemo iz CG. Ja ga postujem isto i ovdje i tamo.


Za tebe ne znam :) - ali sigurno se bas ne moze generalizovati i reci da svi iz CG ne postuju saobracajne propise,
mislim da je to isto kao i ovde - zavisi od coveka do coveka, samo tvoja izjava o ogranicenjima brzine pre govori
o tome da bas i nisi sklon da ih postujes :)
Vidi o cemu se radi - 40 i 45 na sat u uslovima koji ne mogu dovesti do nevolje ne predstavlja nikakav problem,
ali se jednom u 5 godina desi da tih dodatnih 5 kmh spasi zivot i ispostavi se da to ogranicenje i nije tako
proizvoljno stavljeno, vec je bas racunato na situacije kada ce ono da presudi.
Mogu ja da vozim autoputem 290 na sat i da ne poginem. Ali da vozim svaki dan od Beograda do
Mitrovice recimo 290 na sat godinu dana, siguran sam da bih poginuo. Dakle radi se o tome da su
ogranicenja tu da URADE POSAO ONDA KADA TREBA, i to rade dobro, kada se postuju.
Recimo, kada vozis 60, trag kocenja je oko 20 metara (lupam, ali recimo da je tako) -
i zamisli da ti izleti dete ispred auta na 25 metara iza neke zive ograde pored puta,
a ti si vozio 67 kmh... i onda ubijes dete zbog dodatnih 7 kmh, jer ti dosadno da vozis 60.
 
Odgovor na temu

101010

Član broj: 166349
Poruke: 112
79.101.243.*



+18 Profil

icon Re: Stradao vaterpolista Daco Ikodinovic08.07.2008. u 11:14 - pre 192 meseci
Sto me podseti na video:

50 Km/h vs. 67 Km/h




A propo price "ma briga me, za ogranicenje, pojas, pice itd. nece mi biti nista", a kada bude ovo su posledice :


 
Odgovor na temu

pantic68
zoran pantic
sabac

Član broj: 50312
Poruke: 913
91.150.70.*



+11 Profil

icon Re: Stradao vaterpolista Daco Ikodinovic08.07.2008. u 11:33 - pre 192 meseci
Nevezivanjem pojasa se ne ugrozava niko sa strane kao nepostovanjem ogranicenja brzine. Cak pojasi i vazdusni jastuci ohrabruju u nepostovanju ostalih propisa. Secam se tipa koji je sa svojim kabrioletom usmrtio cetvoroclanu porodicu izlecuci iz sporedne ulice, izasao, izvadio kasetofon da mu neko ne ukrade i posle se hvalio kako su jastuci dobra stvar.
 
Odgovor na temu

New Village DC
Projektant hardvera
Srbija

Član broj: 65539
Poruke: 438
*.adsl.verat.net.

Sajt: www.itnetwork.rs


+222 Profil

icon Re: Stradao vaterpolista Daco Ikodinovic08.07.2008. u 11:36 - pre 192 meseci
U auto skolama bih uveo obavezno gledanje ovog drugog klipa, svaki dan po jedanput. Imali bi mnogo odgovornije vozace.
Ovi se prepanuše, a Marko, onako srdit iza sna, uze jednog po jednog darivati: kog
sabljom, kog buzdovanom. Nije se ni triput okrenuo, a već svih sedam s dušom rastavi.

 
Odgovor na temu

101010

Član broj: 166349
Poruke: 112
79.101.243.*



+18 Profil

icon Re: Stradao vaterpolista Daco Ikodinovic08.07.2008. u 11:46 - pre 192 meseci
Citat:
Nevezivanjem pojasa se ne ugrozava niko sa strane kao nepostovanjem ogranicenja brzine. Cak pojasi i vazdusni jastuci ohrabruju u nepostovanju ostalih propisa.


Hm, ne znam, bar meni nije bliska ta logika. Slazem se da bolji auto vise vuce da ga brzo vozite, ali da konkretno sistemi za bezbednost provociraju nesigurnu voznju, mozda kod budala koje obrni okreni voze nesmotreno ...

Inace nije uvek istina da nevezivanjem pojasa ne ugrozavate druge.
Ako u automobilu ima vise putnika u trenutku saobracajne nesrece, tela nevezanih mogu da polete kao loptice u loto masini.
A tada su kao kursumi, ne samo sto u medjusobnim sudarima ljudi mogu da se izlome kosti, moze se i poginuti.
Dovoljno je da zamislis da te ubace u mesalicu sa jednim dzakom cemenata od 50kg i zavrte, a dzak je mnogo meksi od kostiju ljudskog tela.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Stradao vaterpolista Daco Ikodinovic

Strane: << < .. 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 172253 | Odgovora: 735 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.