Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Peti kocioni cilindar

elitemadzone.org :: AutoZone :: Peti kocioni cilindar

[ Pregleda: 22413 | Odgovora: 13 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Ka2
Beograd

Član broj: 68774
Poruke: 981
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Peti kocioni cilindar02.10.2008. u 23:38 - pre 189 meseci
Godinama nisam mogao bez natezanja da prodjem tehnicki pregled. Stalno su mi govorili da mi ne rade zadnje kocnice. Ja odem kod majstora oni kazu - rade. Pitam prijatelja i on mi objasni - kada je auto prazan zbog postojanja tog nekog petog cilindra zadnje kocnice prakticno ne koce vec samo "usmeravaju" ili tako nesto... kaze, neka sednu dvoje pozadi pa ces da vidis... tako je i bilo i tako su mi rekli i u servisu... medjutim, bio sam na dva mesta na tehnickom i oni bukvalno kao da u zivotu nisu culi za to, uopste nece da prihvate moje objasnjenje, prosto neverovatno...

Ja onda po*izdim i odem u servis i kazem im da mi iskljuce taj peti cilindar... sada na valjcima kocnice dobro koce i ja prolazim tehnicki... auto i dalje dobro koci, ne osecam razliku (mada mozda sam i zaboravio)... ipak, isti onaj prijatelj mi kaze da to nije bas dobro... kaze da mi sada sva cetiri tocka koce u isto vreme... a i nije logicno da mi je neki deo iskljucen, sto jes' jes' posebno zato sto su kocnice u pitanju...

Sta vi mislite o citavoj ovoj prici ? Da li da vratim peti cilindar i kako da prodjem tehnicki tako ?
Hyundai i30 1.4
 
Odgovor na temu

sasa022

Član broj: 15151
Poruke: 4501



+361 Profil

icon Re: Peti kocioni cilindar03.10.2008. u 00:58 - pre 189 meseci
Peti cilindar se pravilno zove korektor kocenja i nije preporucljivo izbaciti ga iz sistema.
Treba ga samo "nastelovati" ( postaviti u polozaj kao kad je u gepeku oko 100 kg tereta ).
 
Odgovor na temu

Deep|Blue
Srce Srbije

Član broj: 631
Poruke: 1431
195.178.63.*

ICQ: 101830817


+314 Profil

icon Re: Peti kocioni cilindar03.10.2008. u 07:27 - pre 189 meseci
Samo da mi je znati kakvi su ti to tehnicki pregledi kad nisu culi za korektor???
Inace standardna procedura pri slabijem kocenju na tehnickim jeste da traze da sedne neko pozadi.

"Hmmm", rekao je, "...suprostavlja se nadrealizmu prikrivene metafore..." Razmišljao je tome na trenutak, a onda je zatvorio beležnicu s mrkim osmehom.
"I smrt je za njih suviše dobra"
 
Odgovor na temu

sasa022

Član broj: 15151
Poruke: 4501



+361 Profil

icon Re: Peti kocioni cilindar03.10.2008. u 08:52 - pre 189 meseci
@Deep|Blue
Poenta je da kocnice rade dobro uvek kada zatreba,a ne samo na tehnickom pregledu....

 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
77.46.193.*



+5251 Profil

icon Re: Peti kocioni cilindar03.10.2008. u 10:08 - pre 189 meseci
Na tehnickom pregledu prave probleme da bi uzel koji paru. Nacin rada petog cilindra i njihovo merenje kocione sile nema puno pametnih korelacija.
Pri tome i razlike u kocenju levo-desno moraju da postoje...itd..nacin merenja lufta u trapu je blago receno smesan..
Tehnicko stanje vozila ne dobija nikakvu ocenu na tehnickom pregledu. Vazno je uzimanje novca.

To sto prave probleme i "naguravaju" neke zamisljene vrednosti nema veze sa realnoscu ili tehnikom. To sluzi samo za baksis.
Pokvareni ljudi, polupismeni, koji ne shvataju da postoje i ljudi koje takvi podaci mogu da nasekiraju, ne zbog reketa, vec zbog bezbednosti.

Poz.
 
Odgovor na temu

inobradovic

Član broj: 58983
Poruke: 1222
*.dclient.hispeed.ch.



+84 Profil

icon Re: Peti kocioni cilindar03.10.2008. u 11:00 - pre 189 meseci
sigurno je u pitanju neko zastavino vozilo jer ona prave taj problem sa 5 cilindrom
 
Odgovor na temu

apex
kikinda

Član broj: 31144
Poruke: 918
*.adsl-1.sezampro.yu.

Sajt: www.polovni-delovi.com


+1 Profil

icon Re: Peti kocioni cilindar03.10.2008. u 12:36 - pre 189 meseci
Neispravan ili "iskljucen" peti cilindar nije uopste bezazlena stvar. Mogao bi da se zacudis kada vidis da u krivini ili na mokrom putu zadnji kraj auta krene ispred tebe.
http://www.polovni-delovi.com - Najveći portal polovnih delova za sve tipove vozila
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.rcub.bg.ac.yu.



+5251 Profil

icon Re: Peti kocioni cilindar03.10.2008. u 13:31 - pre 189 meseci
Citat:
inobradovic: sigurno je u pitanju neko zastavino vozilo jer ona prave taj problem sa 5 cilindrom


Nisi pogodio, a postoji vise razloga. Ili ne pratis forum ili ne razmisljas zasto se nas clan zove K2.

Peti cilindar ne bi trebalo skidati i izbacivati iz upotrebe. Nov nije bas toliko skup.

Sa druge strasane, razne "legende" imaju problem sa istim, narocito R4.

Neka vozila imaju drugacije podesavanje sile kocenja na 60:40 ili 70:30 odnosa prednji:zadnji tockovi.

Sve u svamu, inoviranje sklopova kocionog sistema moze da ide samo u smeru poboljsanja sistema za kocenje a ne olaksavanja popravke nadri majstorima, ili jos ludje, pojednostavljivanje i pojeftinjenje odrzavanja.

Poz.
 
Odgovor na temu

Ka2
Beograd

Član broj: 68774
Poruke: 981
94.189.158.*



+1 Profil

icon Re: Peti kocioni cilindar03.10.2008. u 18:10 - pre 189 meseci
Ja ne mogu da svaki put pre tehnickog to otkacim pa posle zakacim i stalno tako, a na dva mesta su me zezali tako... bukvalno sam bio prinudjen da skinem to i mozda teoretski sada sam manje bezbedan (iako vec par godina vozim bez toga i nema problema...)

Poenta citave price je koja je tacno funkcija petog cilindra i kako je moguce da na tehnickom za*ebavaju ljude i bukvalno ih teraju da iskljuce nesto sto zasigurno poboljsava citavu situaciju oko kocenja i jos se prave ludi, znaci napravise me budalom kada sam im obasnjavao, kao da nikada nisu culi za to... sa druge strane, mozda mogu i da ih razumem, oni gledaju sta im kaze onaj merac a sa petim cilindrom on definitivno ne pokazuje nista jer je potrebna masa pozadi da bi kocnice uopste pocele da hvataju...

I ja tako vozim vec dve godine, i vise, ali planiram da sledeci put kada odem kod majstora da ozbiljno porazgovaram o tome i kazem mu da mi ukljuci to i da mi nasteluje (ako je to moguce a Sasa kaze da jeste) da mogu da prodjem tehnicki pregled bez problema...

Auto je Ford Ka. :)


Hyundai i30 1.4
 
Odgovor na temu

bugsu
Vojvodina - Subotica

Član broj: 40006
Poruke: 381
77.46.231.*



+3 Profil

icon Re: Peti kocioni cilindar03.10.2008. u 21:18 - pre 189 meseci
pa ti pre tehnickog nemoz u gepek da nakrkacis 200kg?neko prase i tako to :D onda ce 5cilindar da radi :)

sad malo ozbiljnije...nema neka inspekcija koja proverava rad teh. pregleda pa da se oni pozovu i da se objasni da ljudi nemaju tri cuke o autuima... :)
Say NO to pop culture!!!
Crno je uvek u modi....
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
77.46.193.*



+5251 Profil

icon Re: Peti kocioni cilindar04.10.2008. u 12:43 - pre 189 meseci
Ne, jednostavno ljudi aljkavo rade posto su i propisi aljkavi.
S obzirom na metodu merenja, zadnja je dovoljno da se detektuje da koci, sa skalom 0,4 do 0,7..narocito sa vozilima koja imaju lagan zadnji kraj.

Peti cilindar regulise silu kocenja na zadnjim tockovima, maksimalno ravnomerno na oba (s obzirom da je malo zastarelo resenje), obezbedjuje delimicnu nezavisnost zadnjeg kocionog sistema u slucaju kvara, tako da prednji tockovi mogu da nastave da koce, delimicno..

Ima svoju funkciju, izbacivanjem se dobija veca pokretna zapremina kocione tecnosti, veca mogucnost za probleme sa vazduhom, neravnomerno kocenje zanjih u odnosu na prednje tockove, smanjenje kocenja prednjih tockova za istu silu na pedali..

Poz.
 
Odgovor na temu

botr
Srbija

Član broj: 229796
Poruke: 2008
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+371 Profil

icon Re: Peti kocioni cilindar11.06.2010. u 11:42 - pre 168 meseci
Vidim da se na ovoj temi zapocelo s pricom o vrednostima sile kocenja na tehnickom, e sad, mene interesuje koje su to normalne vrednosti? pre par dana sam bio na tehnickom i auto mi je imao 1.9 na prednjim i 1.7 na zadnjim tockovima, ako se dobro secam. U kojoj jedinice su izrazene ove brojke? N?
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.rcub.bg.ac.rs.



+5251 Profil

icon Re: Peti kocioni cilindar11.06.2010. u 14:43 - pre 168 meseci
Normalne vrednosti postoje u nekakvim tablicama koje imaju na tehnickom pregledu. U kilonjutnima..

Ali, po mom dugogodisnjem iskustvu(koje po novim pravilima ne mora da znaci nista) majstorima je vazniji baksis, koji mogu da iskukaju "gledanjem kroz prste"..na temu ispravnog kocionog sistema.
 
Odgovor na temu

botr
Srbija

Član broj: 229796
Poruke: 2008
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+371 Profil

icon Re: Peti kocioni cilindar11.06.2010. u 15:24 - pre 168 meseci
Prosao sam tehnicki bez problema, ali me interesuje, inace pre valjaka, radnik na tehnickom je nesto podesavao uredjaj, ubacio je masu vozlia.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Peti kocioni cilindar

[ Pregleda: 22413 | Odgovora: 13 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.