Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Ne kupujte ves masine, perite rucno...

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Ne kupujte ves masine, perite rucno...

Strane: < .. 1 2 3 4

[ Pregleda: 18447 | Odgovora: 70 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
212.200.204.*



+5251 Profil

icon Re: Ne kupujte ves masine, perite rucno...23.11.2008. u 12:34 - pre 186 meseci
Citat:
jablan: I pored najbolje volje ne mogu da skapiram šta si ovde hteo da kažeš i na koga misliš...


Pojavi se nesposobni smrlja, i izvali glupost, u svetski ozbiljnoj situaciji (na koju gradjani sabo mogu da uticu, samo su zrtve), i na tu glupost se razvije debata o pranju gaca, i trosi vreme, mozak i prostor na serveru. Kao da u Svedskoj nije kriza, sa sve grupnim veserajem....

Citat:
žutokljunac: ... samo da ispravim svoju pismenost...


Eto sa cime se bavi zutokljunac , u sred zezanja

Citat:
deerbeer: Sad nam jos i reci "realan" kurs dinara ...


I sta ce ti ??...Zamisli neki broj..i eto ti "realan" kurs..da se dodatno zamlacujemo..

Realan je onaj koji je na terenu, da li ce trajati, zavisi od brzine potrosnje resursa..Ako je i TA GLUPOST predmet rasprave, nazdravlje..

Ne postoji termin "fiktivnog realnog" kursa, koji navodno zavisi od ne zna se cega, kvazi realnog stanja.

Postoji potreba da se zavitlavamo sa dinarom, zbog manipulacija i prelivanja vrednosti od gradjana ka drzavi. To je jedna metoda, druga je poskupljenje i visoke cene proizvoda, i "u evrima"..i dalje placamo NERAD i NESPOSOBNOST..

Poz.
 
Odgovor na temu

Skandy
AB, Canada

Član broj: 152655
Poruke: 944
*.ip.telfort.nl.



+41 Profil

icon Re: Ne kupujte ves masine, perite rucno...23.11.2008. u 16:13 - pre 186 meseci
Citat:
vladd:Kao da u Svedskoj nije kriza, sa sve grupnim veserajem....

Jeste kriza je, u Swedskoj, Holandiji, Nemackoj..... ali cene padaju, a kupovna moc gradjana raste (barem onim zaposlenim).
 
Odgovor na temu

deerbeer
Beograd

Član broj: 174418
Poruke: 1189
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+395 Profil

icon Re: Ne kupujte ves masine, perite rucno...23.11.2008. u 23:15 - pre 186 meseci
Citat:

I sta ce ti ??...Zamisli neki broj..i eto ti "realan" kurs..da se dodatno zamlacujemo.

E dobro je .. taman sam mislio da to izbegnemo na ovoj temi, jer ih je bilo dosta na madzonu ..
Izvini.. bilo je vise ironije nego stvarne potrebe da saznam realni kurs

Citat:

Pojavi se nesposobni smrlja, i izvali glupost, u svetski ozbiljnoj situaciji (na koju gradjani sabo mogu da uticu, samo su zrtve), i na tu glupost se razvije debata o pranju gaca, i trosi vreme, mozak i prostor na serveru. Kao da u Svedskoj nije kriza, sa sve grupnim veserajem....

Pa ajde sad da opalimo pljuvacinu po svim ministrima i politicarima na 15 strana i da ih moderatori stave u "crne bisere".
Bas cu biti ponosan zbog toga
al kad pogledas ipak jako smo javno mnjenje (mislim na ovaj forum) sa ovolikim posetiocima koji citaju ovo .

Negativna selekcija nasih kadrova na visokim polozajima je pojava koja se sece iz :"korena" a ne odozgo
Evo ti "hint" na tu temu : http://www.elitemadzone.org/t3...seg-drustva-jedna-od-situacija
A ovo sa veserajem se samo na to nadovezuje ..
Kad pocistis "g****" iz svog dvorista onda krenes redom dalje
Makar ja to tako shvatam ...



Viva lollapalooza
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.info-net.co.yu.



+558 Profil

icon Re: Ne kupujte ves masine, perite rucno...24.11.2008. u 11:04 - pre 186 meseci
Je li, znalci, ajde mi objasnite nesto. Zasto ovi bizmismeni sad placu kao piice pa povecali sve cene majku mu imperijalisticku i odugovlace sa svojim obevazama koje su vezane za evre? Mislim, nisam primetio da su plakali dok je evro stajao, niti pa da su povecavali plate svojim robovima itd, a sad kad evro malo skocio, to jest malo se priblizio realnom stanju, odma' digli u nebesa recimo meso. A trljali su ruke dok su ovima sto sisaju drzavno vime plate rasle nicim izazvane, dok je evro padao. Tad nisam primetio da su smanivali cene i da su plakali zbog toga sto evro stoji. Sta je bilo, jel onaj kukuruz koji je obran jos jesenas dok je evro bio "realan" naprasno resio da e bas sad nece da ga jedu svinje dok mu ne plate pa je zato meso poskupelo ili sta je tu u pitanju? Poskupela oprema za zimske sportove pa mora i meso? Ne zanimaju me teorije iz konzerve i lepe zelje, samo da se zna.
 
Odgovor na temu

deerbeer
Beograd

Član broj: 174418
Poruke: 1189
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+395 Profil

icon Re: Ne kupujte ves masine, perite rucno...24.11.2008. u 12:26 - pre 186 meseci
Citat:
@vladd
Postoji potreba da se zavitlavamo sa dinarom, zbog manipulacija i prelivanja vrednosti od gradjana ka drzavi. To je jedna metoda, druga je poskupljenje i visoke cene proizvoda, i "u evrima"..i dalje placamo NERAD i NESPOSOBNOST..


@Lesli
Sad treba da ulazimo u metodoligiju rada srpskih berzanskih strucnjaka ,biznismena,Miskovica,ministara itd...
koji steluju kurs kako im dune,podignu cene mesa telefona ,struje,gasa, da bi popunili drzavnu kasu tamo gde je suplje ,
pa to ja i ti i svako na ovom forumu mozemo da radimo bez problema (presipanje iz supljeg u prazno) .


E ovo je kljucna stvar , lepo ti je rekao @vladd , a upravo je stvar u NERAD-u i NESPOSOBNOSTI i njenom "realnom kursu" u citavom drustvu.
Lako ces jednu "pametnu" ministarsku glavu zameniti sledecom "pametnom" ministarskom glavom koja dodje , pa opet pljuvanje i ista prica
i tako u nedogled a mi trosimo i mozak i vreme i hard-disk na serveru .
Treba se zapitati odakle sve te "pametne" glave dolaze i kako napreduju u karijeri ?
Zasto se stalno smenjuju idioti u ovoj ili onoj vlasti ...?
Zasto nam je nametnuta negativna selekcija koja ja dovodi ovakve ljude na kljucne pozicije
u sred svetske finansijske krize ?








Viva lollapalooza
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
212.200.204.*



+5251 Profil

icon Re: Ne kupujte ves masine, perite rucno...24.11.2008. u 17:22 - pre 186 meseci
Eeee, kada saznam zasto je presudna NEGATIVNA SELEKCIJA, postacu Kineski Car

Ocigledno je marionetski sistem ospstao i dozivljava svou katarzu, na ovim prostorima. Neka nekolicina ocigledno upravljaju ovom kolonijom..

Ali necu dalje, zacas ce me optuziti za pristalicu "teorije zavere"..mada mi taj termin nije jasan..zavera koja uspe, prestaje da bude zavera, postaje normalan sled dogadjaja, tok istorije..

Za sada, osmatram kako ce se odraziti kriza koja sledi, i da li cu biti uvucen u drzavne igre, obezvredjivanja posla, dok drugi apliciraju beneficije..

Mislim, ni '93-'96 nismo prali na ruke, a sada propisuju takav "lek"...nije mi do smeha..uopste..

Poz.
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.info-net.co.yu.



+558 Profil

icon Re: Ne kupujte ves masine, perite rucno...24.11.2008. u 21:19 - pre 186 meseci
Citat:
deerbeer: Zasto nam je nametnuta negativna selekcija koja ja dovodi ovakve ljude na kljucne pozicije u sred svetske finansijske krize ?

Koji ste to vi i ko vam je nametnuo tu selekciju? Ja znam zasto su vam je nametnuli, ali da vidimo ko je. Nametnuli su vam je zato sto ste pljunuli, da ne kazem sta ste jos drugo, na sve ono zbog cega ste u sustini bili protiv onoga svih onih godina (a to nije bilo da imate da kupite klima uredjaj nego su bile neke vrednosti u pitanju i ološ koji je pripušten da divlja kako hoće, bar kod velike vecine "vas" koji ste bili protiv onoga je to bio razlog) i zato sto vam se otvorila straznjica za pare i dozvolili ste da vas zaseni lazni sjaja djindjuva i ogledalaca. Delom to, a delom zato sto je vecina ovih sto su trebali da budu pozitivno selektovana bila radja stici i uteci, no na strasnom mestu postojati. To iz istog razloga, iz ovog sa otvorenom straznjicom.

A sad da vidimo ko vas je primorao da pristanete na sve to? Ja i to znam ,a znate li vi, ko god da ste?
 
Odgovor na temu

deerbeer
Beograd

Član broj: 174418
Poruke: 1189
*.adsl-3.sezampro.yu.



+395 Profil

icon Re: Ne kupujte ves masine, perite rucno...25.11.2008. u 11:04 - pre 186 meseci
Jeli Lesli opet ti maznuse onu posiljku u posti pa si malko nervozan.. majku im lopovsku .
Citat:
@Lesli
Delom to, a delom zato sto je vecina ovih sto su trebali da budu pozitivno selektovana bila radja stici i uteci, no na strasnom mestu postojati.

Zna se ovde u Srbiji veoma dugo koliko ljudi preziru neciji uspeh.
To nije nikakva tabu tema . Vlast se menja al mentalitet naroda izgleda nikad .

edit:
Citat:

Koji ste to vi ...

Sad me malo podsecas na Iliju Cvorovica iz balkanskog spijuna kad skine periku podstanaru
Ko si bre ti ? pa ti nisi jakovljevic ti si neki veci izdajnik



[Ovu poruku je menjao deerbeer dana 25.11.2008. u 12:21 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao deerbeer dana 25.11.2008. u 12:21 GMT+1]
Viva lollapalooza
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.info-net.co.yu.



+558 Profil

icon Re: Ne kupujte ves masine, perite rucno...25.11.2008. u 12:44 - pre 186 meseci
Aha, znaci i ti znas ko ti je nametnuo te muke Tantalove sto ih podnosis, ali neces da kazes, nego ces ili da trazis krivce na drugom mestu, ili da racionalizujes. Pa dobro.

Nego vidim imas problem sa ovim aksiomom o bezaniji, pominjes nekakvu zavist, isto kao i mnogi pre tebe koji se javljaju iz raznih konzervi na raznim temama kad se pise o degeneracijima koje su ovde rasirene? Ako neko pises o lopovima, mora da im zavidi, ako pise o glupanima mora da im zavidi, bla bla bla. Znas kako, lopov za sve druge misli da su lopovi, pa tako i zavidljivac za sve druge misli da su zavidljivci. Ali izdo si ono kad nisi hteo da mi ucinis i da mi svojim recima opises kako se osecas kad vidis kakvog uglednog gradjanina u... Mercedesu. Da si mu ucinio sad bi znali ko je kriv.

Elem. Pa sta, to je istina. Ko to treba da bude pozitivno selektovan ako svi pobegnu da bi punili du*e, pa onda krenu da otuda naricu kako je u majčici Srbijici negativna selekcija ? Ja razumem za Teslu i slicne, covek jednostavno nije mogao ovde da se ostvari, ali jedno je Tesla (koji nije ni bio baba narikaca koja kuka o negativnoj selekciji, nego je podrz'o pozitivnu selekciju ono kad je bila '45, zato ga patriote i ne vole) , a drugo su sitnosopstvenici - babe narikace. Pobeg'o si, to je tvoje pravo, ali onda ćuti o negativnoj selekciji. Imas pravo da brines o bivsoj ti zemlji i sve, ali ćuti o negativnoj selekciji. Ni to se isto nije promenilo, pisao Arcibald Rajs o srpskoj intelegenciji odavno. Ja zato i tvrdim da nema nista od vas, koliko god se koprcali, sve dok ne postanete ljudi pa priznate ko je kriv. A znate vi.
 
Odgovor na temu

deerbeer
Beograd

Član broj: 174418
Poruke: 1189
*.adsl-3.sezampro.yu.



+395 Profil

icon Re: Ne kupujte ves masine, perite rucno...25.11.2008. u 13:08 - pre 186 meseci
Citat:

Pobeg'o si, to je tvoje pravo, ali onda ćuti o negativnoj selekciji.

Ja sam jos u ovoj zemlji ako te bas zanima, zivim i radim ,placam porez, i te glupe ministre i malo vise sam zabrinut.
Jel sad OK ?

Citat:

Ali izdo si ono kad nisi hteo da mi ucinis i da mi svojim recima opises kako se osecas kad vidis kakvog uglednog gradjanina u... Mercedesu.

Pa jel treba da mu podmetnem bombu pod kola zarad te pozitvne selekcije?

Secas se Nikole Simica u Tesnoj Kozi ?
"Ama koju god bitangu ti dovedu ona avanzuje a ja i dalje mladji referent. Od koga sam ja bre mladji ? "
:)
Izvini sto te izdah druze Lesli :)
No hard feelings ....




Viva lollapalooza
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.info-net.co.yu.



+558 Profil

icon Re: Ne kupujte ves masine, perite rucno...25.11.2008. u 14:55 - pre 186 meseci
Secam se, secam se
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Ne kupujte ves masine, perite rucno...

Strane: < .. 1 2 3 4

[ Pregleda: 18447 | Odgovora: 70 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.