Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pronalazac Milos Stankovic i Google Project 10^100

elitemadzone.org :: MadZone :: Pronalazac Milos Stankovic i Google Project 10^100

Strane: 1 2 3 4 5 6 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 139881 | Odgovora: 258 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

burex
46°05'N 19°39'E

Član broj: 24964
Poruke: 987
*.eunet.rs.



+679 Profil

icon Re: Pronalazac Milos Stankovic i Google Project 10^10024.11.2008. u 19:20 - pre 187 meseci
Zašto? Zato što je iz Srbije? Biće preko 100000 projekata dostupnih za glasanje, pa ako želite da izaberete neki od njih, proučite o čemu se projekat radi pre nego što glasate!

Edit:
I evo su "prelimenarni rezultati":
https://www.project10100previews.com/TOP_10_PROJECTS.html
Toliko o tome...
A man is smart. People are stupid.
 
Odgovor na temu

deerbeer
Beograd

Član broj: 174418
Poruke: 1189
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+395 Profil

icon Re: Pronalazac Milos Stankovic i Google Project 10^10024.11.2008. u 19:33 - pre 187 meseci
Citat:
Skandy: PA ne bi bilo lose prijaviti se u podsetnik, kako bi glasali za Milosev projekat kada dodje vreme.
http://www.project10tothe100.com/reminder.html

Naravno da hocu al kad procitam o projektu i odzivu ovde u Srbiji. Sto da ne glasam za "nase gore list"
Zato kazem ne mora da kaci ceo rad ovde na madzone samo nek kaze par reci
o onome sto ima i sta planira i sta ocekuje od konkursa. Nece nista faliti ako kaze nesto sto je ispod ocekivanja od onoga sto su
novine i mi dosad napisali i shvatili

Viva lollapalooza
 
Odgovor na temu

Laki_Gen
Beograd

Član broj: 156057
Poruke: 634
*.adsl.verat.net.



+7 Profil

icon Re: Pronalazac Milos Stankovic i Google Project 10^10024.11.2008. u 19:36 - pre 187 meseci
Ja glasam samo za Gorki List. Sto bih glasao za njega, dobicu neki %? Ako usavrsi hladnu fusiju, glasacu za njega, ali da bude predsednk. Dotle...
 
Odgovor na temu

deerbeer
Beograd

Član broj: 174418
Poruke: 1189
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+395 Profil

icon Re: Pronalazac Milos Stankovic i Google Project 10^10024.11.2008. u 19:48 - pre 187 meseci
Sad videh link sa jutjuba dosta je kratak ..
Kako vam se cini ostala konkurencija ?

@Laki_Gen
Jelenko pilenkovac ..najs tu mit ju mister Laki_Gin
I ja bi glasao pre za gorki list od njega dobijam makar neki promil :
Viva lollapalooza
 
Odgovor na temu

Skandy
AB, Canada

Član broj: 152655
Poruke: 944
*.cable.casema.nl.



+41 Profil

icon Re: Pronalazac Milos Stankovic i Google Project 10^10024.11.2008. u 19:54 - pre 187 meseci
Ako je uspeo da dobije zlatnu medalju, za svoj projekat, na medjunarodnom takmicenju, predpostavljam da je clanovima komisije sve potanko objasnio. Preliminarni rezultati zaista potvrdjuju da se njegov projekat trenutno nalazi na prvom mestu.
Citat:
burex: Zašto? Zato što je iz Srbije? Biće preko 100000 projekata dostupnih za glasanje, pa ako želite da izaberete neki od njih, proučite o čemu se projekat radi pre nego što glasate!

Tesko da ce iko od "glasaca" pogledati svih 100000 projekata, ali verujem da su trenutnih prvih 10 postavljeni od strane neke komisije, kao najbolji i najvredniji paznje. Od predstavljenih 10 projekata, mislim da je njegov na zasluzenom prvom mestu.
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
adsl-221-177.eunet.yu.



+165 Profil

icon Re: Pronalazac Milos Stankovic i Google Project 10^10024.11.2008. u 19:55 - pre 187 meseci
Citat:
burex: Zašto? Zato što je iz Srbije? Biće preko 100000 projekata dostupnih za glasanje, pa ako želite da izaberete neki od njih, proučite o čemu se projekat radi pre nego što glasate!


bas to sam hteo napisati ;)...glasaj za ono sto [smatras da] UISTINU vredi,a ne za "zemu" ili sta god

edit:
https://www.project10100previews.com/TOP_10_PROJECTS.html

ovo nije zvanicni site ,nigde ne pise da google ima ikakve veze s ovim,stoga...
 
Odgovor na temu

Skandy
AB, Canada

Član broj: 152655
Poruke: 944
*.cable.casema.nl.



+41 Profil

icon Re: Pronalazac Milos Stankovic i Google Project 10^10024.11.2008. u 19:58 - pre 187 meseci
Citat:
deerbeer:
Kako vam se cini ostala konkurencija ?


Mislim da su pored Milosevog jos dva americka projekta vredna paznje, iskoriscenje energije iz fitnes centara, saobracaja...... Ostali izlozeni su takodje dobri, ali ne u meri kao pomenuta tri.
 
Odgovor na temu

deerbeer
Beograd

Član broj: 174418
Poruke: 1189
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+395 Profil

icon Re: Pronalazac Milos Stankovic i Google Project 10^10024.11.2008. u 20:09 - pre 187 meseci
Citat:
Horvat: bas to sam hteo napisati ;)...glasaj za ono sto [smatras da] UISTINU vredi,a ne za "zemu" ili sta god

edit:
https://www.project10100previews.com/TOP_10_PROJECTS.html
ovo nije zvanicni site ,nigde ne pise da google ima ikakve veze s ovime,stoga...

Eh da nekako mi se i cini da UISTINU vredi patent koji koliko toliko sprecava zagadjenje atmosfere i prirode ,
mada i jesu efikasni oni mali "americki" generatori ispod zemlje a pokrecu ih automobliske gume.Zanimljivo ..
Ako makar zagadjujes prirodu sa automobilskim gasovima i isparenjima ,makar vratis neku energiju zauzvrat ..
http://www.youtube.com/watch?v=sxay6gNtmHE

Viva lollapalooza
 
Odgovor na temu

burex
46°05'N 19°39'E

Član broj: 24964
Poruke: 987
*.eunet.rs.



+679 Profil

icon Re: Pronalazac Milos Stankovic i Google Project 10^10024.11.2008. u 20:11 - pre 187 meseci
'ALO!
https://www.project10100previews.com/TOP_10_PROJECTS.html < NIJE zvanični sajt Google 10 to the 100th projekta! U pitanju je neki običan poll koji se verovatno može i "srediti" sa nekim firefox macro pluginom!

Ili Blic u ovom slučaju poprima sve žuću i žuću boju, ili imamo još jednog Marka Tasića na grbači...

A man is smart. People are stupid.
 
Odgovor na temu

deerbeer
Beograd

Član broj: 174418
Poruke: 1189
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+395 Profil

icon Re: Pronalazac Milos Stankovic i Google Project 10^10024.11.2008. u 20:22 - pre 187 meseci
^
Ama neka je i u zadnjih 100th projekata , samo disktujemo o onome sto smo videli .
Znam da nije pravo glasanje (pise i na sajtu) i ne radi se o paljenju raje senzacionacionalistickim vestima ..


Viva lollapalooza
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.info-net.co.yu.



+558 Profil

icon Re: Pronalazac Milos Stankovic i Google Project 10^10024.11.2008. u 21:22 - pre 187 meseci
Citat:
deerbeer: Nego bas me interesuje razlog odbijanja ministarstva ?

Nije im ponudio dovoljno veliki koverat ili dogovor da dele zaradu bratski (na ruski nacin) ako to donese profit.
 
Odgovor na temu

djordje1979
Đorđe Trifunović
Beograd

Član broj: 31540
Poruke: 218
91.150.70.*

Jabber: djordje1979


+92 Profil

icon Re: Pronalazac Milos Stankovic i Google Project 10^10024.11.2008. u 21:59 - pre 187 meseci
Citat:
deerbeer
Ako makar zagadjujes prirodu sa automobilskim gasovima i isparenjima ,makar vratis neku energiju zauzvrat ..
http://www.youtube.com/watch?v=sxay6gNtmHE

Inace ovo ne funkcionise. Potrebno je sagoreti dodatno kolicinu goriva u automobilu da bi se savladala postavljena prepreka. Imalo bi smisla samo u specificnim situacijama kada vozac zeli da zaustavi vozilo, jer mu tada gubitak kineticke energije odgovara.
 
Odgovor na temu

stil

Član broj: 4832
Poruke: 2066



+419 Profil

icon Re: Pronalazac Milos Stankovic i Google Project 10^10024.11.2008. u 22:29 - pre 187 meseci
Ili kad ide niz strmu ravan :)
 
Odgovor na temu

burex
46°05'N 19°39'E

Član broj: 24964
Poruke: 987
*.eunet.rs.



+679 Profil

icon Re: Pronalazac Milos Stankovic i Google Project 10^10024.11.2008. u 22:30 - pre 187 meseci
Citat:
Imalo bi smisla samo u specificnim situacijama kada vozac zeli da zaustavi vozilo, jer mu tada gubitak kineticke energije odgovara.

Što je već odrađeno u hibridnim vozilima. (i još svoje pošteno plaćeno gorivo ne donira gradu )
A man is smart. People are stupid.
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
adsl-221-177.eunet.yu.



+165 Profil

icon Re: Pronalazac Milos Stankovic i Google Project 10^10024.11.2008. u 22:51 - pre 187 meseci
Citat:
deerbeer: Eh da nekako mi se i cini da UISTINU vredi patent koji koliko toliko sprecava zagadjenje atmosfere i prirode ,
mada i jesu efikasni oni mali "americki" generatori ispod zemlje a pokrecu ih automobliske gume.Zanimljivo ..
Ako makar zagadjujes prirodu sa automobilskim gasovima i isparenjima ,makar vratis neku energiju zauzvrat ..
http://www.youtube.com/watch?v=sxay6gNtmHE

kao 1. ne prozivaj me
kao 2. ja jesam za ekologiju ;)
kao 3. i dalje nisam video ostale predloge...pa da kazem da li je ovaj stvarno dobar ili ne

a ovo je sve samo neki levi sajt od nekih levih ljudi odabrana lista...tako da...do kraja januara nema potrebe raspravljati da li je ovaj patent zaista zasluzan ili ne

[sto se tice tog videa...povecava se potrosnja goriva...doduse moze se i drugacije resiti,ali opet sta ako nije prometna ulica,bla bla....]
 
Odgovor na temu

peka
Beograd

Član broj: 3947
Poruke: 124
*.dynamic.sbb.rs.



+2 Profil

icon Re: Pronalazac Milos Stankovic i Google Project 10^10025.11.2008. u 02:15 - pre 187 meseci
Dakle, imam novog Marka Tasica. Sve je tu, revolucionarna "ideja koja će spasti svet", srpska vlada koja zanemaruje domaceg genijalca, americka kompanija koja "kupuje nase mozgove" i ostvaruje profit...

... i gomila izmisljotina da to sve podrze. :)

Prvo mjesto na sajmu "Arhimed" u Rusiji: netacno (link).

Prvo mjesto na Googlovom preliminarnom glasanju: netacno, nikakvo glasanje jos nije bilo, jos uvijek traju prijave. Ovaj sajt koji se ovde pominje, kao sto su neki primjetili, nema veze sa Googlom.

Pobjeda na konkursu ce otvoriti radna mjesta u Srbiji: ne mora da znaci, Google odlucuje gdje i kako ce se ideja implementirati (ma garant ce u Srbiji).

Medjunardni inovacioni odbor mu dodijelio zlatnu medalju: jedino mjestu na internetu gdje to pise je komentar uz klip na Youtube koji je Milos okacio. :)

Clan akademije izumitelja Srbije: organizacija je osnovana prije 4 godine od strane 20-ak "pronalazaca" link, medju kojima je i ovaj lik (izmislio covjek perpetuum mobile, bila je o njemu i njegovim pronalascima tema na ES), i koja sad dijeli nekakve diplome, pa je Milos i najmladji akademik u istoriji Srbije?

Hladna fuzija...?


Blic pokazuje koliko su ozbiljne novine, a naslov teme je odgovarajuci, stvarno sta ce nam mozak, kad imamo Blic. U svakom slucaju, mislim da bi bio red da decko upise neke doktorske studije u USA ili tako nesto, na racun drzave, naravno... ;)

[Ovu poruku je menjao peka dana 25.11.2008. u 03:39 GMT+1]
IRC is just multiplayer notepad.
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
207.59.110.*



+6455 Profil

icon Re: Pronalazac Milos Stankovic i Google Project 10^10025.11.2008. u 02:45 - pre 187 meseci
Još jedan koji hoće da mu država plati izlet u New York, smeštaj u hotelu, džeparac i sve što ide uz to... A bogami i neki stančić kad se 'mozak' vrati u Srbiju... (hint: Marko Tasić)

A i normalno da se obraća političarima i novinama... Jedino njima i može da proda svoju priču.

 
Odgovor na temu

Stranger2
Stranger2

Član broj: 143429
Poruke: 2572
212.15.176.*

Sajt: www.videomajstor.com


+43 Profil

icon Re: Pronalazac Milos Stankovic i Google Project 10^10025.11.2008. u 02:52 - pre 187 meseci
Svaka cast nekome ko je izumeo nesto vredno, medjutim u celoj toj prici ja ne bih krivio drzavu. Mogu se sloziti da je drzava kriva sto nema neki sopstveni program motivisanja "mozgova" i sprecavanja odliva sposobnih ljudi u inostranstvo ali o ovom izumu imam drugacije misljenje.

Evo kako ja to vidim:
- Milos je izumitelj a ne biznismen.
- On je osmislio proizvod a ne biznis.
- Onaj ko je osmislio proizvod ne mora sam da ga proizvodi u sopstvenom biznisu. Ako se taj filter stvarno lako moze prozvoditi on moze da naruci proizvodnju od bilo koje fabrike i da proizvedene filtre sam prodaje (po visoj ceni od proizvodne, naravno).
- Cak ne mora sam ni da ih prodaje (jer nije iskusan biznismen) vec moze da napravi ugovor sa nekom trgovackom firmom koja ce biti distributer tih filtera i koja ce sigurno prodati vise nego on.
- A ako je patentirao taj izum i ako je to zaista nesto vredno. Onda neka nudi licenciranje svim zivim fabrikama. Ako je proizvodnja tih filtera zaista isplativa ocito ce moci lepo ziveti od licenci.

U svemu tome ne vidim zasto se uopce obraca drzavi. Nadam se da je u svakom slucaju stvar patentirao i pravno zastitio svoj izum od kopiranja.

p.s.
Bez obzira da li se milos razume u ovo sto sam napisao, takav covek svakako ima poznanike koji bi mu dali ovakve savete ukoliko je stvarno to to. Zbog toga su mi malo sumnjivi njegovi cudni potezi...
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
207.59.110.*



+6455 Profil

icon Re: Pronalazac Milos Stankovic i Google Project 10^10025.11.2008. u 03:36 - pre 187 meseci
Citat:
Stranger2
U svemu tome ne vidim zasto se uopce obraca drzavi.


Obraća se državi jer taj 'izum' očigledno ne funkcioniše, i očigledno je prazna priča kao svojevremeno i priča Marka Tasića o revolucionarnoj kompresiji podataka i još kojekakvim revolucionarnim baljezgarijama. Dobri izumi, su dobri proizvodi, i njima ne treba država da ih gura, takve proizvode gura tržište i profit...

 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9514
212.200.68.*



+10255 Profil

icon Re: Pronalazac Milos Stankovic i Google Project 10^10025.11.2008. u 08:35 - pre 187 meseci
Ljudi, budite realni.

Vremena Aleksandra Volte, Blejza Paskala, Nikole Tesle i sličnih je odavno prošlo ! Vremena "velikih pronalazaka" su odavno iza nas ! Sada je vreme malih, sitnih poboljšanja, sitnih kockica u velikom mozaiku, koja tek ujedinjena mogu da daju svetu neki novi kvalitet, neki boljitak.

Ovaj članak je samo potvrda da je pomenuta dnevna novina puna novinarčića, piskarala i "mastiljara" (citirao sam Leslija). Svako ko pomisli da će jedan jedini pronalazač izumeti filter koji će spasiti svet i "usavršiti" hladnu fuziju, zreo je za ludaru !

There is no silver bullet !


... univerzalni filter za gasove, elektrostatički prečistač, eko-auspuh, magnetni motor, pokretna protivtenkovska mina. Trenutno radi na dizajnu automobila i aviona, ali i na usavršavanju gorivne ćelije i hladne fuzije.

Da li da plačem ili da se smejem !
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Pronalazac Milos Stankovic i Google Project 10^100

Strane: 1 2 3 4 5 6 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 139881 | Odgovora: 258 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.