Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pronalazac Milos Stankovic i Google Project 10^100

elitemadzone.org :: MadZone :: Pronalazac Milos Stankovic i Google Project 10^100

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 138979 | Odgovora: 258 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

deerbeer
Beograd

Član broj: 174418
Poruke: 1189
*.adsl-3.sezampro.yu.



+395 Profil

icon Re: Pronalazac Milos Stankovic i Google Project 10^10025.11.2008. u 10:28 - pre 186 meseci
^
Svaka cast ,lepo si rekao ..
Ne radi se o uopste o vanserisjkom izumu ili bilo sta i budite realni ,
Danas je dovoljno napraviti i mali gedzet pa da nam zivot na zemlji malo postane laksi :)

Ajde opet sebe da citiram :
Citat:

Nece nista faliti ako kaze nesto sto je ispod ocekivanja i od onoga sto su
novine i mi dosad napisali i shvatili


@Horvat
Ne prozivam te .. uostalom procitajte, pogledajte pa onda dajte komentar.Nista vise ..

Vidim opet prica o poklanjanju stanova od drzave i donacijom "mladog genijalca"
Ovakva malicioznost se moze videti samo u Srbiji ..
Dakle nije rec o tome da mu drzava obezbedi zivot vec da "iskoristi" nesto od toga :
Da razmotri projekat-patent, testira (ako je bulshit nek ga odbace i cao)
i izvrsi studiju o proceni izvodljivosti prozivodnje u nasim uslovima pomenutog filtra,
a tek kasnije da napravi plan o njegovoj daljoj prodaji i upotrebi. Mene su samo interesovale te stvari ..







Viva lollapalooza
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
193.47.77.*



+7169 Profil

icon Re: Pronalazac Milos Stankovic i Google Project 10^10025.11.2008. u 10:56 - pre 186 meseci
Citat:

– Tri dana posle odbijene molbe, konkurisao sam na konkurs koji je objavio „Google“. Posle samo nekoliko dana, na preliminarnom glasanju moj izum se našao na prvom mestu među više od sto hiljada predloga – objašnjava Miloš.


Hm,

Ako je decko ovo zaista rekao, onda je u pitanju osoba koja nema problem da iznosi neistine kako bi podrzao svoju stvar, posto nikakvog glasanja - preliminarnog ili ne nije bilo, a da je to uopste u vezi sa Google-om.

Isto tako, navode se diplome nekih organizacija vrlo sumnjivog kvaliteta i relevancije, zatim zlatna medalja na takmicenju u Rusiji gde se doticna persona ne pominje uopste na zvanicnom sajtu sa rang listom, itd...

--

Sta covek iz svega ovoga moze da zakljuci? Mislim, ako decko nije imao problem (kao sto rekoh, ako je tacno da je on to izjavio, posto zutoj stampi u Srbiji ne treba verovati ni slovo) da slaze u vezi Google glasanja stvarno ne znam koliko mu se moze verovati i za sve ostalo.

Interesantno, vecina javnosti je A PRIORI stala na njegovu stranu (cak sam video i pozive za ostavku doticnog podpredsednika vlade) - bilo bi interesantno utvrditi KOLIKO je ljudi sa tim stavom UOPSTE ULOZILO I MOMENAT TRUDA da proveri "fakte" iznesene u clanku?

Upravo ta "sitnica" je i glavni razlog zasto je lako manipulisati masu ljudi u Srbiji - vecina ljudi ima neke cvrste stavove (kakve god), i novinske clanke kao sto je ovaj vrednuju po tim internim stavovima i sistemima vrednosti, bez ikakve zelje ili znanja da stvari hladne glave uzimaju za tacne ili ne iskljucivo na osnovu fakata i provere.

Ima nesto u naslovu ove teme, samo nisam bas siguran da je autor mislio na istu stvar kao i ja sad ;-)
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
adsl-221-177.eunet.yu.



+165 Profil

icon Re: Pronalazac Milos Stankovic i Google Project 10^10025.11.2008. u 11:29 - pre 186 meseci
@deerbeer,ok,my bad

ali nek je sto puta sitnica,i ja sam prvi za preciscavanje izduvnih gasova i svega toga...
ali da kaze da je u roku od 3 dana [?!?!] izabran za PRVOG u masi od 100 000 na google-ovom takmicenju...pa onda da kaze da je dobio diplomu na takmicenju u rusiji i sta ja znam
sto se u roku od 2 min [ i manje] moze proveriti...
1. google nije dao ni tacan broj prijavljenih [kaze preko 100 000],a ne koji su proizvodi,a rezultati TEK POSLE JANUARA!
2. neko drugi je za rusiju proverio...


i sta onda treba da ga ja zalim sto ga je "drzava zavrnula"?
nek sve lepo predstavi,da spusti karte na sto,a ne tu da si daje razne diplome medalje i sta ti ja znam ,a di se nije ni pojavio [tip:rusija]...

i kako sad skacu svi da smene ministre ,ovo,ono,a sto su im plate 10x i vise vece od prosecne plate,sto za dz bukvalno jedu i piju...to nikom nista...sorry na pol. :)

i taaakooo...
p.s. neko rece da su prijave jos u toku,nisu :)
 
Odgovor na temu

deerbeer
Beograd

Član broj: 174418
Poruke: 1189
*.adsl-3.sezampro.yu.



+395 Profil

icon Re: Pronalazac Milos Stankovic i Google Project 10^10025.11.2008. u 11:40 - pre 186 meseci
Citat:
@Horvat
i sta onda treba da ga ja zalim sto ga je "drzava zavrnula"?
nek sve lepo predstavi,da spusti karte na sto,a ne tu da si daje razne diplome medalje i sta ti ja znam ,a di se nije ni pojavio

Tacno to, ja rekoh lepo juce .. nek dodje recimo na Techzone da se predstavi malo :)
Evo kopije slicne teme: http://www.elitesecurity.org/t...ti-rad-softvera-za-multimediju
Dovoljno govori o nasim "novinarima" , procitajte ... jer se Igor pojavio i rekao nesto na forumu .


Viva lollapalooza
 
Odgovor na temu

Skandy
AB, Canada

Član broj: 152655
Poruke: 944
*.cable.casema.nl.



+41 Profil

icon Re: Pronalazac Milos Stankovic i Google Project 10^10025.11.2008. u 11:58 - pre 186 meseci
Citat:
peka:
Prvo mjesto na sajmu "Arhimed" u Rusiji ne tacno

Ni u jednom tekstu se ne pominje osvajanje prvog mesta, vec zlatne medalje.
Citat:
Grand prix "Gold Archimedes" was awarded to:
- Military academy of Missile Forces named after Peter the Great for a series of developments presented at the Salon
- Center "VALCON" (Zhukovski, Moscow province) for a series of developments presented at the Salon (in special nomination)
- Delegations of inventors of the Republic Serbia for active participation in the Salon "Archimedes"

Special prizes were awarded to:
1. The Winner of the contest "Innovation potential of Moscow-2008" - a collective exposition of inventors and industrialists of Southeastern district of Moscow
2. "The Best industrial prototype" - Federal State Research Test Center REB, Stavropol
3. "The Best invention in interests of the Ministry of Defence of the Russian Federation" - Stavropol Higher military aviation engineering school (military institute) named after marshal of aviation V.A.Sudets
4. "The Best information partner of the Salon "Archimedes" - Magazine "Technics for youth"
5. "The Best invention in sphere of robotics" - All Army Academy of Armed Forces of the Russian Federation
6. "The Best invention in the sphere of nanotechnologies" - Technical university of Moldova and the Academy of sciences of Moldova
7. "The Best invention in interests of protection and rescue of people" - All Army Academy of Armed Forces of the Russian Federation

Kao sto se vidi iz prilozene liste, nagrade su dobijale samo organizacije, a ne i individualci.

Dalje, pomenuti sajt: http://www.project10tothe100.com/ jeste zvanicni sajt takmicenja, pod pokroviteljstvom Google-a.
Evo sta kazu na svom blogu: http://googleblog.blogspot.com/2008/09/project-10100.html
Pomocu google pretrage, sve izlistane stranici govore o pomenutom sajtu i stavljaju ga kontekst sa Google-om.
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
adsl-221-177.eunet.yu.



+165 Profil

icon Re: Pronalazac Milos Stankovic i Google Project 10^10025.11.2008. u 12:01 - pre 186 meseci
ko je rekao da project10 nije zvanican google-ov site?

onaj sa "rezultatima" nema nikakve veze s google-om

p.s. nisam znao da google ima blog i yt kanal :)
 
Odgovor na temu

peka
Beograd

Član broj: 3947
Poruke: 124
*.dynamic.sbb.rs.



+2 Profil

icon Re: Pronalazac Milos Stankovic i Google Project 10^10025.11.2008. u 12:20 - pre 186 meseci
Citat:
Skandy: Kao sto se vidi iz prilozene liste, nagrade su dobijale samo organizacije, a ne i individualci.


Da, to si u pravu. Ali je decko izjavio: "Ovaj pronalazak sam prvi put izlagao ove godine na Međunarodnom sajmu industrijske svojine „Arhimed“ u Moskvi i osvojio zlatnu medalju." Znaci, kao da je njegov izum dobio nagradu, iako na sajtu pise da je nagrada za "active participation", sta god to znacilo.
IRC is just multiplayer notepad.
 
Odgovor na temu

Skandy
AB, Canada

Član broj: 152655
Poruke: 944
*.cable.casema.nl.



+41 Profil

icon Re: Pronalazac Milos Stankovic i Google Project 10^10025.11.2008. u 12:46 - pre 186 meseci
@ Peka,
I sam sam sa svojim projektima ucestvovao na medjunarodnim sajmovi u takmicarskom smislu. Kao individualac nisam imao dovoljno novca ni da pridjem takmicenju, ali firme u kojima sam radio su bile spremne da finansiraju ucesce. Naravno, firme su u isto vreme ucestvovale u izlagackom programu, ali su se za odredjenu sumu novca prijavljuvali za takmicarski deo, gde je predstavljan moj projekat. Po dobijanju nagrade, moje ime nigde nije pominjano iako sam projekte radio samostalno, vecim delom kod kuce a i u formi kada vreme dozvoli. Koji je moj iteres u svemu tome bio? Proizvod je dobijao solidnu reklamu, samim tim i bolji plasman, sto mi je bio glavni interes. Firma je takodje dobijala solidnu reklamu jer se njeno ime pojavljivalo u kontekstu sa zlatnom medaljom.

Sto je tice ovog decka, najbolje sacekati i videti sta ce biti posle glasanja u februaru. Ono sto je meni upalo u oci u ovom clanku je, da je decko dobio negativan odgovor od ministarstva, posle samo procitanog pisma. Znaci niko se nije potrudio ni da ga pozove da porazgovaraju o projektu, da daju decku priliku da predstavi svoj projekat na pravi nacin ili mozda u vladi sede takvi "umovi" da na osnovu jednog pisma, mogu da zakljuce da taj projekat ne vredi nista.
Naravno, ne mogu ljudi u ministarstvu primati i razgovarati sa svakim ko ima bilo kakvu fix ideju, ali decko je dobio pozitivnu ocenu za svoj projekat na medjunarodnom sajmu i mogli su pokazati malo vise intresovanja.
Pitanje je kako u Srbiji dokazati da nesto vredi? Neko je rekao: "proizvod koji vredi sam pronadje svoje mesto na trzistu" i to je apsolutno tacno, ali takvom logikom je tesko doci do jedinstvenog proizvoda u svojoj zemlji, jer je preduslov da se proizvod vec pokazao.
I onda "paljba preko grane", kao jedina moguca alternativa, jer preko postoje ljudi koji imaju vise stpljenja i vremena da saslusaju svakoga ko eventualno moze daponudi nesto sto donosi profit.
 
Odgovor na temu

Marko_L
Beograd

Član broj: 20532
Poruke: 2885
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: Marko_L@elitesecurity.org


+828 Profil

icon Re: Pronalazac Milos Stankovic i Google Project 10^10025.11.2008. u 13:03 - pre 186 meseci
Za Miloša sam prvi put čuo pre par meseci kada je gostovao u emisiji "Ključ" Nataše Miljković na RTS-u. Još tada je pričao kako džrava nema razumevanja za njega, i ne samo za njega, nego i za druge talente, kako je pisao pisma ministru, kako ima 50 međunarodnih nagrada, prvo mesto u Rusiji na "Arhimed" takmičenju, kao i to da ima gomilu ponuda za zaposlenje iz celog sveta, pa i iz USA, ali eto on je patriota i želi da ostane u Srbiji. Dakle, u ovom slučaju, kao i u slučaju Marka Tasića, jedina krivica novinara je to što im je istraživački rad NULA, pa se nisu ni potrudili da provere činjenice, ali što se tiče sadržaja, ništa nisu izmislili ili prenaduvali, jer je dečko sve to lično izjavio glavom i bradom.
Posle te emisije, pojavio se i lično na forumu Nataše Miljković, gde je drvio to isto i non stop isticao kako je on najmlađi akademik (iako je isti zapravo član SAIN, a ne SANU, dakle udruženja koje zaista postoji, ali je totalno irelevantno u naučnim krugovima, jer od 20-tak članova nemaju nijednog istaknutog naučnika, doktora, magistra, već se sastoji od samoproklamovanih pronalazača, sve sam Proka Pronalazač). Na istom forumu je takođe i pokazao o kakvom se čoveku radi i koliko je prepotentan i nabeđen, jer već tamo su ljudi počeli da mu postavljaju smislena pitanja, na koja je on odgovarao sa visine, neretko i uvredama na račun sagovornika i gde opet ništa pametno nije rekao osim što je kao papagaj ponavljao kako on ima ponude, patente, jaku autobiografiju i slično... kao i to da samo treba ukucati njegovo ime i prezime u google i videti ko je i šta je (iako pretraga preko googla na prvom mestu izbacuje nekog novosadskog pozorišnog glumca koji se takođe zove Miloš Stanković, a tek onda idu novinarski članci sa njegovim imenom i prezimenom... dok kada se pokuša sa internacionalnom pretragom, ovog Miloša nema nigde, osim na 2 linka ka youtube koji je dotični sam postavio, što je malo čudno za nekoga ko ima 50 međunarodnih priznanja, nekoliko patenata i ponude za saradnju iz celog sveta). Uostalom, koga interesuje evo ga link
http://www.natasa-miljkovic.com/forum/viewtopic.php?t=2667
Znam da nije običaj da se na ES-u postavljaju linkovi ka drugim forumima, tako da ako admini smatraju ovo neprikladnim, neka obrišu, ali ovo je jedino mesto za koje ja znam gde se Miloš lično pojavio i pričao o svojim dostignućima, tako da mislim da je prilično bitno za ovu diskusiju.
Naravno, Srbi ko Srbi, obožavaju priče o domaćim genijima kojima se ceo svet divi i vuče ih za rukav da dođu kod njih, a eto rođena država ih sputava i neće da im pruži uslove za rad. Ovo nije ni prvi ni poslednji put da se tako nešto dešava i samo se pitam dokle će. Ovaj put se čak i išlo korak dalje, pa se tražila i smena ministra koji je odbio mladog genija. Meni samo nije jasno šta su oni očekivali od tog ministra ? Da izvuče pare poreskih obaveznika iz budžeta i da ih Milošu da se igra sa svojim pronalascima, pa ako uspe super, a ako ne uspe, uvek je tu čuveni izgovor "A pa to je zato što je Miloš iz Srbije, a zapad sigurno neće da dozvoli da neko iz Srbije napravi nešto.". Hoću i ja tako, eto imam ideju za softver i samo mi treba par miliona evra iz budžeta (moram prvo da proputujem pola sveta da nabavim sav potreban materijal za softver, pa moram platiti programere, pa moram da nabavim striptizete da održavam programere budnim, pa treba jesti svaki dan, a treba mi i kuća od barem 200 kvm, jerbo ne mogu da funkcionišem radeći u nekoj kućici, ima tu troškova ihaj). Pa ako taj softver prođe, sve će novine pisati o tome kako srpski softver osvaja svet, ja ću napuniti džepove i svi srećni, a ako ne prođe, pa hej, kako ste mislili da prođe kada zapad mora da štiti svoje proizvode, neće sigurno da puste da im jedan proizvod iz Srbije, ma kako dobar bio, osvoji tržište, sve lepo opisano u novinama, teorije zavere ovo-ono. I eto, kako god okreneš, ja imam pokriće. Prema tome, imam samo jednu poruku za ove što bi da smenjuju ministre. Uzmite lepo, pa iz svog džepa sponzorišite razne Tasiće i Stankoviće, lepo napravite akciju, otvorite račun, skupite pare i dajte Milošu da se igra sa svojim projektima, a mi što imamo pametnije načine da potrošimo pare, pustite da se pojedemo živi kada uspe u toj nameri.
-Odracuonogakomijedrpiorazmaknicu.
-Ne rxdi mi txstxturx, kxd god hocu dx
ukucxm "x" onx ukucx "x".
-Ko kaaz e da ja neuummem da kuuca
m.
-Piše "Insert disk 3", a jedva sam i ova
dva ugurao u drajv
-Postoje samo dve osobe kojima
verujem, jedna sam ja, a druga nisi ti
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
adsl-221-177.eunet.yu.



+165 Profil

icon Re: Pronalazac Milos Stankovic i Google Project 10^10025.11.2008. u 13:32 - pre 186 meseci
^^hvala na linku

prvo kaze "50 diploma i priznanja",pa 40... a na netu niti jedna jedina [ne 50,jednu trazim]...

 
Odgovor na temu

Laki_Gen
Beograd

Član broj: 156057
Poruke: 634
*.adsl.verat.net.



+7 Profil

icon Re: Pronalazac Milos Stankovic i Google Project 10^10025.11.2008. u 13:37 - pre 186 meseci
Mislim, hladna fuzija? Stosta bih povjerovao, ali kad sm ovo procitao... Megalomanija na djelu. Nije mu dosta filter, nego mora i hf.
Pitam se dal' postoji neki izum koji bi nam vise znacio od hladne fuzije? Na duze staze ja ne vidim apsolutno ni jedan. Mozda je to tema za neku drugu diskusiju.

edit: Jel' ovaj stvarno pocasni gradjanin Zemuna? Vojislava Vojvode - malog Vojvodstva?
 
Odgovor na temu

deerbeer
Beograd

Član broj: 174418
Poruke: 1189
*.adsl-3.sezampro.yu.



+395 Profil

icon Re: Pronalazac Milos Stankovic i Google Project 10^10025.11.2008. u 13:40 - pre 186 meseci
Citat:

samo nije jasno šta su oni očekivali od tog ministra ? Da izvuče pare poreskih obaveznika iz budžeta i da ih Milošu da se igra sa svojim pronalascima, pa ako uspe super, a ako ne uspe ..

Cemu sluzi Nacionalni investicioni plan ?
http://www.vesti.rs/zamenik-mi...cionalni-investicioni-plan.htm
Mene interesuje da li je neko odatle imao i pokazao interesovanje ili se oglasili povodom toga?
Pa nek izdaju lepo saopstenje: to ne vredi nista ,slucaj zavrsen ..
Znam da su zatrpani poslovima tipa "Horgosh Pozega" Koridor10 obilaznica mnogo para od poreskih obveznika ,rokovi itd..
postoje prioriteti i to je sasvim razumno ..

ovo mi je interesantno sa linka sto je izjavio :
Citat:

Političari vole da se slikaju sa mnom, ali kada im se obratim za pomoć onda ne odgovaraju.

Sto me ovo podseca na slucaj "Cavic" i njegovog srebra na olimpijadi :)

Medjutim nigde ne spominje sta je to tacno trazio od "politicara" (pomoc) sto nas naravno sve dovodi u sumnju ..

Citat:

Sto je tice ovog decka, najbolje sacekati i videti sta ce biti posle glasanja u februaru

Najbolje...
Viva lollapalooza
 
Odgovor na temu

Skandy
AB, Canada

Član broj: 152655
Poruke: 944
*.cable.casema.nl.



+41 Profil

icon Re: Pronalazac Milos Stankovic i Google Project 10^10025.11.2008. u 13:45 - pre 186 meseci
Iz diskusije na forumu Natase Miljkovic se vidi da je Milos jos uvek "zelen". Na stranu obrazovanje, njemu nedostaje osnovno kucno vaspitanje.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9444
212.200.68.*



+10242 Profil

icon Re: Pronalazac Milos Stankovic i Google Project 10^10025.11.2008. u 13:48 - pre 186 meseci
Citat:
Marko_L: ... ima gomilu ponuda za zaposlenje iz celog sveta, pa i iz USA, ali eto on je patriota i želi da ostane u Srbiji.

Kad god neko pomene patriotizam, ja odmah znam da se radi o parama. I uvek se zabrinem za svoj novčanik.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

deerbeer
Beograd

Član broj: 174418
Poruke: 1189
*.adsl-3.sezampro.yu.



+395 Profil

icon Re: Pronalazac Milos Stankovic i Google Project 10^10025.11.2008. u 14:05 - pre 186 meseci
Khm..
Citat:

Evropski komesar za proširenje Oli Ren predstavio je u Briselu 5.novembra 2008. godine Godišnji izveštaj o napretku Srbije u Procesu stabilizacije i pridruživanja za 2008. godinu.
U odeljku 4.1.7. Pravo intelektualne svojine u Izveštaju stoji sledeće:

http://www.yupat.gov.yu/sr/home/vesti.html

@Horvat
a evo na ovom linku http://89.216.38.53/rs-pubserver/search.jsp?lg=sr
je pretraga publikacija u pomenutom zavodu.Kako sad napraviti upit ?


Viva lollapalooza
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
adsl-221-177.eunet.yu.



+165 Profil

icon Re: Pronalazac Milos Stankovic i Google Project 10^10025.11.2008. u 14:39 - pre 186 meseci
pa bez broja patenta nikako
 
Odgovor na temu

burex
Software developer
Iterro
46°05'N 19°39'E

Član broj: 24964
Poruke: 987
*.eunet.rs.



+679 Profil

icon Re: Pronalazac Milos Stankovic i Google Project 10^10025.11.2008. u 14:44 - pre 186 meseci
Citat:
Interesantno, vecina javnosti je A PRIORI stala na njegovu stranu

Nažalost, primetio sam ovo na raznim blogovima i forumima na koje sam naleteo prilikom googlanja njegovog imena. Sve u fazonu "glasajte za Miloša", nit zašto, nit kako - samo glasaj - "naš je"! Tipična diskriminacija na nacionalnoj osnovi - radije ćemo dati glas nekom našem prevarantu, nego da glasamo za ideju koja ima potencijal, a da nije poreklom iz Srbije. Ovakvo ponašanje se proširuje k'o neka zaraza po čitavoj Srbiji - od kafana do javnih ustanova, gde se za "zemu" može svašta uraditi, jer je zemljak uvek VIP. Neće ovo da izađe na dobro...

Dakle, pošto smo sada mi postali zvanični Mythbustersi za Srbiju, možemo komotno zaključiti da je Blic žući od jutarnje mokraće (sa propratnim mirisom), a da mladi gospodin Sanković može da zavuče svoja priznanja iza ušiju, jer bi tamo verovatno sva stala.
A man is smart. People are stupid.
 
Odgovor na temu

deerbeer
Beograd

Član broj: 174418
Poruke: 1189
*.adsl-3.sezampro.yu.



+395 Profil

icon Re: Pronalazac Milos Stankovic i Google Project 10^10025.11.2008. u 15:38 - pre 186 meseci
Citat:

Tipična diskriminacija na nacionalnoj osnovi - radije ćemo dati glas nekom našem prevarantu, nego da glasamo za ideju koja ima potencijal, a da nije poreklom iz Srbije

U pravu si stvarno tako i izgleda ,to je zbog toga sto su ljudi mahom povrsni i neobavesteni
a pritom ih "malo mrzi da saznaju pravu istinu" i redovno im je laske da uvek gutaju tu "zuticu" iz blica i pressa .
Dovoljno je neko da bekne o "svetkom cudu" i o onome "Nije sto je Srbin al je stvarno najpametniji na svetu"
i odma svi znaju o cemu se radi ....

Pa evo ja pomenuh i americki patent (koji mi se na prvu loptu i svideo vise od Milosevog filtra )
i dao neki komentar za njega ..

Viva lollapalooza
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Nedeljko
Član broj: 314
Poruke: 8632
*.dynamic.sbb.rs.



+2789 Profil

icon Re: Pronalazac Milos Stankovic i Google Project 10^10025.11.2008. u 16:02 - pre 186 meseci
Citat:
Laki_Gen: Mislim, hladna fuzija? Stosta bih povjerovao, ali kad sm ovo procitao... Megalomanija na djelu. Nije mu dosta filter, nego mora i hf.


Ma, hladna fuzija je "macji dim". Imam kuci jedan improvizovani sporet napravljen u kucnoj radinosti, koji radi na hladnu fuziju. Nije to nista narocito.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
207.59.110.*



+6455 Profil

icon Re: Pronalazac Milos Stankovic i Google Project 10^10025.11.2008. u 16:38 - pre 186 meseci
Pregled emisije


dipl. inž. Miloš Sanković:

- U Srbiji je danas bolje biti podoban, ali se nadam da će uskoro doći vreme sposobnih ljudi koji će dobiti ono što zaslužuju.
- Na osnovu naučnog rada, priznanja i uspeha koji sam postigao sa svoje 24 godine, Srpska akademija izumiteljskih nauka me je primila za svog člana.
- Diplomirao sam na elektrotehnici i proizvodnom menadžmentu. Za ono što sam uradio, dobio sam više od 40 međunarodnih priznanja.
- Skoro sam se vratio sa zlatnom medaljom iz Moskve. Amerikanci su, takođe, proglasili moj pronalazak za najbolji, kao i Iranci. Bez obzira na sve međunarodne nagrade, najdraža mi je povelja za građanske zasluge kojom sam proglašen za počasnog građanina Zemuna.
- Do sada sam poslao preko hiljadu prijava za posao i stipendije. Fond za mlade talente me je odbio iz razloga što nije mogao da klasifikuje moja dostignuća; neki su govorili da će me nakon razgovora pozvati, što nisu učinili; neki su mi u lice rekli da ne mogu da me zaposle jer sam prekvalifikovan i jer ću vremenom ući u nečiju fotelju.
- Četiri političke stranke nudile su da se učlanim da bih dobio posao. Nisam se učlanio ni u jednu od njih, jer smatram da ne može niko da me ucenjuje da na osnovu partijske opredeljenosti dobijem posao.
- Roditelji me zovu borcem protiv vetrenjača zato što želim da promenim ono što je nemoguće. Želim da stručni ljudi rade stručan posao, a ne podobni.
- Amerikanci su mi nudili ogromnu stipendiju, i mogućnost da imam sopstvenu katedru. Sve sam odbio, jer želim da moje ideje i inovacije realizujem u Srbiji, da Srbija sve to izvozi a ne da uvozi.
- Političari vole da se slikaju sa mnom, ali kada im se obratim za pomoć onda ne odgovaraju.
- Patriota sam prema mojoj zemlji i narodu. Nisam patriota prema vlasti.
- Treba imati vere i nade. Da to nisam imao, nikada ne bih ostvario ovakav rezultat.
- Ceo svet me je priznao, osim naših ljudi. To me ni malo nije demoralisalo, iako sam se u početku nervirao. Ljubomora drugih daje mi snagu da budem što bolji i uspešniji.
- Zahvaljujući medijima dobio sam honorarni posao, i nadam se da ću uskoro biti primljen za stalno.
Ključna reč: Siguran sam da će biti bolje i da će stručni ljudi doći na stručna mesta. Prvi koji bi sa tim trebalo da krenu su građani na izborima.

-----------------------

Ovo gore je pregled emisije sa foruma Nataše Miljković, pretpostavljam oficijalan... Pa onda izjave dotičnog:

"Što se tiče medjunarodnog iskustva, imam ga vec 7 godina i saradjujem sa Moskvom, Pitsburgom, Briselom, Frankfurtom, Teheranom, Banja Lukom.... (lista je duga). Stalno smo u kontaktu."

"Završio sam 2 faxa, imam preko 40 medjunarodnih priznanja, najmladji sam Akademik u državi (i u svetu), zaslužni gradjanin Zemuna, zvanično od 2005 najbolji pronalazač na svetu..."

"Naravno. Dobio sam iz Amerike, Nemačke, Švedske, Rusije... "

"Da li sam ja "nedovoljno razvijena osoba za akademika"? Sa preko 40 medjunarodnih priznanja, osvojenih nagrada, naučnog rada i uspeha koji sam postigao? To mogu da kažu i da kritikuju samo ljudi koji su nešto postigli u životu, iza kojih stoje njihova dostignuca i rad. Naravno takvi ljudi su me podržali u mom radu i dodelili mi titulu. A ljudi koji su nedovoljno kvalifikovani, ljubomorni, pakosni i zli mogu da kažu šta hoće, to me ne zanima. "



Ovde se ne zna ko je luđi, ili ta Nataša Miljković ili ovaj dečko...


[Ovu poruku je menjao ventura dana 25.11.2008. u 17:57 GMT+1]
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Pronalazac Milos Stankovic i Google Project 10^100

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 138979 | Odgovora: 258 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.