Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Velika glad na pomolu?

elitemadzone.org :: MadZone :: Velika glad na pomolu?

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 45003 | Odgovora: 196 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

gleb
statistika
bgd

Član broj: 185972
Poruke: 44
*.159.17.bitsyu.net.



+3 Profil

icon Re: Velika glad na pomolu?29.11.2008. u 20:06 - pre 187 meseci
Bice ugrozeno 20% gradskog stanovnistva.
Ostali su ‘pokriveni’ izvorom hrane sa sela ili ‘donacijama’ od rodjaka i penzija iz inostranstva.
Tu ne racunamo onih 10% koji ce se jos vise obogatiti.

Vidim ovde neki ocekuju da ce drzava ‘nesto’... zaboravljajuci malu cinjenicu da su potomci crvene marame i dalje u sedlu. Prodali su i razj. sve, izmedju ostalog i organsku vezu sa selom, o proizvodnji hrane da ne govorimo, i sad eto ‘krize’, nicim izazvane.
To kidanje tkiva ovog drustva u vremenima kad hrana sve vise poskupljuje u svetu ce tek doneti racun.

Nego,
jedno pitanje – a sta smo mi naucili iz lekcije 90-tih?
bas sedim i razmisljam onako, ja sa sobom...

gleb
 
Odgovor na temu

jericho1405
Programer
Istocno Sarajevo

Član broj: 178952
Poruke: 45



+683 Profil

icon Re: Velika glad na pomolu?29.11.2008. u 21:04 - pre 187 meseci
Citat:
gleb
Nego,
jedno pitanje – a sta smo mi naucili iz lekcije 90-tih?
bas sedim i razmisljam onako, ja sa sobom...

Mi ne ucimo nista, mi sve znamo.
Jos ako nam neko "sa strane" pocne da soli pamet i ukazuje na probleme, ili moguce solucije problema, onda proradi nas dobro poznati inat, pa tada pogotovo necemo da radimo na taj nacin tj. po njihovom., bez obzira koliko to logicno bilo, il' povoljno za nas.

Upravo u ovome je nas problem. Tj. mi smo uvijek pocetnici, i jako, jako losi ucenici :)
Never argue with an idiot. They bring you down to their level and beat you with
experience.
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
77.46.171.*



+5251 Profil

icon Re: Velika glad na pomolu?29.11.2008. u 22:03 - pre 187 meseci
Bravo, potpisujem svaku rec

Poz
 
Odgovor na temu

musicmaster

Član broj: 50955
Poruke: 1447
77.46.251.*



+7 Profil

icon Re: Velika glad na pomolu?29.11.2008. u 23:48 - pre 187 meseci
Svi koji gledaju TV, redovno, znaju za nekakvu krizu koja tje da dodje.

Ostali koji prate TV manje i rade neshto konkretno u svom zivotu, i ne naglabaju kao zabe,
ne vide nikakvu krizu.

Sve mi se neshto chini da ovo treba povezati sa Zeitgeistom gde lepo objashnjavaju kako je nastao "terror", 'terror", "terror".....
Svetska kriza, svetska kriza, svetska kriza.... Globalna ekonomska kriza...

Zaista, koliko puta se moze chuti ova - "chinjenica", u toku jedne politichko-informativne emisije?
A vetjina ljudi je naravno navikla da koristi mobilni i slichna sranja umesto svoje sopstvene, prirodne memorije,
provezbavajutji tako bezbedno putovanje kroz krivu stazu.

Minimum tri deteta po porodici.
To je ono shto je odavno nastalo kao GLAVNI problem,
sa i bez krize,
u ovoj drzavi.

Ah, da..
U potpunosti se slazem sa Leslijem.

Vishe znojenja pre i posle tushiranja,
malo papira i matematike,
i naravno,
Biblioteke.
 
Odgovor na temu

Nabukodonosor
Marjan Bažalac
Kraljevo

Član broj: 17066
Poruke: 6463
77.46.223.*

Jabber: nabukodonosor@elite.....
ICQ: 235843000
Sajt: https://www.toolsify.com


+565 Profil

icon Re: Velika glad na pomolu?30.11.2008. u 00:00 - pre 187 meseci
Citat:
Svi koji gledaju TV, redovno, znaju za nekakvu krizu koja tje da dodje.

Ostali koji prate TV manje i rade neshto konkretno u svom zivotu, i ne naglabaju kao zabe,
ne vide nikakvu krizu.

Evo ja npr. se ne secam kada sam zadnji put odgledao nesto na tv-u a da to nije bio neki sport. A opet znam za krizu. Kako to boga mu, kad je tvoja teorija nepogresiva?!? Au, nesto se cudno onda desava, verovatno imam vizije. Ili mozda ipak ne pricam napamet, vec imam informacije "sa terena", za razliku od pojedinih filozofa ovde.
Have you ever had a dream that you were so sure was real? What if you were unable to wake from
that dream? How would you know the difference between the dream world...and the real world?

www.toolsify.com
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
77.46.171.*



+5251 Profil

icon Re: Velika glad na pomolu?30.11.2008. u 00:50 - pre 187 meseci
Koja sad kriza treba da dodje? Pa ja nisam ni izasao cestito iz krize '90, u medjuvremenu, posto su mi shebali 15 god zivota, upao u krizu srednjih godina, postao zrtva tranzicije, i sada neka nova zabava..

Poz
 
Odgovor na temu

maliradojca

Član broj: 55393
Poruke: 242
*.tron-inter.net.



+132 Profil

icon Re: Velika glad na pomolu?30.11.2008. u 01:56 - pre 187 meseci
Mi ovde moramo da se organizujemo da sprecimo krizu na vreme dok ne bude kasno, 25 sekretara eliteSKOJ-a. Laku noc drugari, odo' da spavam malo.
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
adsl-221-177.eunet.yu.



+165 Profil

icon Re: Velika glad na pomolu?30.11.2008. u 09:29 - pre 187 meseci
Citat:
musicmaster: Minimum tri deteta po porodici.
To je ono shto je odavno nastalo kao GLAVNI problem,
sa i bez krize,
u ovoj drzavi.


pu jbte,prvo "vices" kako je kriza sasvim sigurna,svima koji non stop bulje u tv,a koji samo ponekad pogledaju je sve lepo,a sad propagiras da svako po BAREM tri deteta da ima...ta deca ni ne seru ni ne jedu,nista im ne treba,zalijes ih ,pa rastu...


zeitgeist :)
mozda mislis na onaj deo kad se pominjala velika depresija pocetkom [sad vec] proslog veka?
slican scenario,samo sto ne znam da li je i onda bio zbog halapljivosti ljudi ;)...a i sad je "malo" sire
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.info-net.co.yu.



+558 Profil

icon Re: Velika glad na pomolu?30.11.2008. u 09:31 - pre 187 meseci
Pravo da ti kazem, i to je zabluda o deci, u kojoj sam bio i ja. Evo, moje jos par godina pa ce da bude sto se kaze "odraslo" , a uglavnom nisam ni primetio, mislim finansijski, a i ovo drugo je nakako bas brzo proslo. Nisam se ni okrenuo, a vec ima zelju da vise vremena provodi samo u sobi, nego sa mnom. Bas cudna stvar. Mada licno ja nisam za u tu pricu 3, 4 deteta pa cak ni za dva, ali nisu svi isti. Hocu da kazem da nema to veze, ne moraju bas da imaju sta znam, neke super mobilne, vazno da su srecni. Ko je za te stvari sa vise dece, ne treba da ga sprecava mozda malo losa trenutna finansijska situacija. Moja jedna baba je umela da kaze "more mladima i pljuvacka slatka" . To samo odrasli izmisljaju da deca imaju vece potrebe nego sto stvano imaju, verovatno zbog nekog osecaja krivice koji imaju zato sto ne provode dovoljno vremena sa decom ili slicno.
Citat:
vladd: Koja sad kriza treba da dodje? Pa ja nisam ni izasao cestito iz krize '90, u medjuvremenu, posto su mi shebali 15 god zivota, upao u krizu srednjih godina, postao zrtva tranzicije, i sada neka nova zabava..:)

Poz

More ima na kraju da ispadne da su ti (nam) ucinili uslugu. Da nije sve to tako bilo, mozda bi sad i ti (ja) na raznim slavama i proslavama sedeo i pricao o nekakvom PDV - u kao da sam zauman, a ovako sam ostao normalan. Sto rece pre nekoliko godina jedan sto ga zovem da mi sece drva kad sam ga pitao nesto o nekim izborima, kaze, "mene to uopste ne interesuje; ko god da pobedi, ja cu i dalje da secem drva motorkom" .
 
Odgovor na temu

žutokljunac

Član broj: 153760
Poruke: 374
*.sa.hs-hkb.ba.



+471 Profil

icon Re: Velika glad na pomolu?30.11.2008. u 10:53 - pre 187 meseci
Citat:
deerbeer: Nisam ni pokrenuo diskusiju o stanovima
vec sam pricao o krizi .
Poz


Počeo sam citirajući poznatog filozofa i mislioca iz savremene Srbije - Leslija, i završavam citirajući ga: " Žali se upravi vodovoda! ".
 
Odgovor na temu

drbogi

Član broj: 5045
Poruke: 601
79.101.243.*

ICQ: 454238854


+3 Profil

icon Re: Velika glad na pomolu?30.11.2008. u 11:34 - pre 187 meseci
30.11.2008.
Citat:

Češka fabrika automobila "Škoda" planira da privremeno obustavi proizvodnju, zbog smanjene tražnje vozila, od polovine decembra do 6. januara.


I Česi imaju priviđenja, pa eto malo da sastave praznike.....
 
Odgovor na temu

deerbeer
Beograd

Član broj: 174418
Poruke: 1189
*.adsl-1.sezampro.yu.



+395 Profil

icon Re: Velika glad na pomolu?30.11.2008. u 12:52 - pre 187 meseci
@Lesli
Ne kukam ja sto je meni lose, imam pristojnu platu i od nje koliko toliko pristojno zivim .
Ne zavidim drugima sto imaju vise , i zao mi je nekih sto neopravdano nemaju nista .

Mene licno zulja svaki dinar koji dajem(o) lopovima koji ne rade nista i baskare se, a ceo narod i dalje je u apatiji i "cuti"
jer im je dosta demonstacija, mitinga i kontra-mitinga i izbora .
i misle da je dovoljno sto su zapalili skupstinu 5.10 i bagerom pregazili rts ,
pa da im je to sigurna ulaznica u EU . Malko su se presli
Opet su nam kabadahije ponovo svima sele na grbachu ,
a narod treba da izadje na ulice jedino kad je "Kosovo je Srbija" u pitanju ...
NE vidim da je iko digao glas protiv pljacke,korupcije , krize , monopola,
poslanika koji ne rade nista i izivljavaju se u skupstini a pritom mogu sebi da povecavaju plate do mile volje ,
i sta sve jos na nase lepe oci .

Mene ne interesuju kule i gradovi sto ih obecavaju sa ulaskom u EU
mene jedino interesuje kada ce ovo drustvo i drzava prestati da bude nakaradno
i kada cemo svojoj deci ostaviti nesto sto je vredno ostajanja u ovoj zemlji .


Viva lollapalooza
 
Odgovor na temu

vujo032
VUJIC RADIVOJE
Danguba!
CACAK

vujo032
Član broj: 61918
Poruke: 154
*.duga-net.com.



+101 Profil

icon Re: Velika glad na pomolu?30.11.2008. u 13:12 - pre 187 meseci
Citat:

Češka fabrika automobila "Škoda" planira da privremeno obustavi proizvodnju, zbog smanjene tražnje vozila, od polovine decembra do 6. januara.


Razmišljao sam nešto i o Nemačkoj.
Svi znamo;bmw,vw,porše,audi,mercedes,... imaih još!
Da li se njihova privreda bazira na auto industriji, i da li će tu doći do zasićenja?
Ima mnogo proizvođača, neki skoro sedmično izbacuju novi model, ako će to više kupovati?
Mnoge porodice imaju dva i više automobila, kud će sa tim novo proizvedenim?

Odstupio sam od teme ali da se podsetimo šta je bilo sa skijama:

Skijanje je jedan od sportova koji je posljednjih godina znatno napredovao u popularnosti i masovnosti. Skijanje je poslednjih desetak godina doživelo pravu revoluciju.
Tmurni oblaci koji su se nadvili krajem osamdesetih godina na skijašku industriju, pretili su njenim potpunim krahom. Prodaja skija je bila katastrofalna, i to ne sarno u Evropi, već čak i na američkom tržištu. Onom klasičnom skijaškom okruženju je bilo potrebno nešto novo što bi ga ponovo vratilo na noge. Vodeće fabrike su se uhvatile posla, ali sve što su uspjele napraviti je bilo vezano za klasičnu konstrukciju skije ili njenu "šminku", što suštinski nije dalo očekivane rezultate.
I onda se pojavio spasonosni carving, skoro svi su bacili stare skije i pokupovali po nekoliko pari karvinga.
I sad su prodavcima pune šupe tog karvinga, ne znaju šta će sa tim skijama.

Šta vi mislite, pucaju li i Nemci ?
Kad bi mladost znala, kad bi starost mogla...
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.info-net.co.yu.



+558 Profil

icon Re: Velika glad na pomolu?06.12.2008. u 10:15 - pre 187 meseci
Je li bre eksperti, sta ste bre to uradili? Kako ste bre uspeli da vasu velicanstvenu i nadasve trzisnu ekonomiju za nepuna 24 sata ojacate za 6% ? Mislim, vidim evro pao sa 90 na 85 takozvanih dinara. Vidite kako vi mozete kad hocete. A posle se zalite kako se sporo razvijate. 6% za jedan dan, pa to bre ni Hitler nije umeo.

[Ovu poruku je menjao Lesli Eldridz dana 06.12.2008. u 12:18 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
adsl-221-177.eunet.yu.



+165 Profil

icon Re: Velika glad na pomolu?06.12.2008. u 12:00 - pre 187 meseci
Citat:
Lesli Eldridz: Mislim, vidim evro pao sa 90 na 85 takozvanih dinara.


sta sam rekao u onoj temi o predvidjanju kursa :),da ce ga vestacki spustiti,padace euro jos ;)
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.info-net.co.yu.



+558 Profil

icon Re: Velika glad na pomolu?06.12.2008. u 13:09 - pre 187 meseci
E, a najavljivali su unapred, secas se ono "pred Novu godinu ce da padne evro, zato sto tad dolaze gastarbajteri" . Nije nego. Kao u petak na subotu ovako cepa srpska privreda, pa ojaca za 6% u odnosu na evropsku, sta li ce tek u ponedeljak da urade, ne mogu ni da zamislim. Mora da svima ima da podele za dzabe dzet pakove i da obznane svetu kako su otkrili telepatiju. Privreda je to, i to trzisna. Drugi bar pomazu svoje privatne banke drzavnim parama iz budzeta, a ovi geniji ovde imaju jos bolji recept - samo napises na artiju, i gotova stvar. Vazno da je po zakonu. Legalizam je najvazniji, isto kao u slucaju ovih afera sa platama od sto milona dinara koje su sve po zakonu. Koja stoka. Samo, ko ne plati na mostu platice na cupriji, dzabe se koprcaju. Zato sto su sad na silu obarali kurs, doci ce dan kad ce umesto da evro bude 100 i da se tu ustali biti 120, a njihovu udjiguzi koji sisaju drzavne jasle ce opet imati platu po 5 evra kao pre. Perpetuum mobile jos niko nije smislio, pa nece ni oni.
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
adsl-221-177.eunet.yu.



+165 Profil

icon Re: Velika glad na pomolu?06.12.2008. u 13:17 - pre 187 meseci
isto kao sto je i leti drugi kurs nego na jesen,"gastarbajteri",nije nego cena psenice i placanje iste ;)
 
Odgovor na temu

Nabukodonosor
Marjan Bažalac
Kraljevo

Član broj: 17066
Poruke: 6463
93.86.130.*

Jabber: nabukodonosor@elite.....
ICQ: 235843000
Sajt: https://www.toolsify.com


+565 Profil

icon Re: Velika glad na pomolu?06.12.2008. u 13:29 - pre 187 meseci
Citat:
Mislim, vidim evro pao sa 90 na 85 takozvanih dinara

Dobro, malo si ga preterao, evro je 89,5.

http://www.kursna-lista.info/
Have you ever had a dream that you were so sure was real? What if you were unable to wake from
that dream? How would you know the difference between the dream world...and the real world?

www.toolsify.com
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.info-net.co.yu.



+558 Profil

icon Re: Velika glad na pomolu?06.12.2008. u 13:45 - pre 187 meseci
Pa to po toj listi, a ja sam ovo video u menjacnicama, evo, mogu i da slikam pa da stavim sliku. Sto bi ja smisljao nesto tako. Moguce je da oni muljaju zato sto je subota, ko bi znao. Ali to ne znaci da ne muljaju i ovi trzisni iz drzave i da nece da obaraju kurs.
 
Odgovor na temu

Nabukodonosor
Marjan Bažalac
Kraljevo

Član broj: 17066
Poruke: 6463
93.86.130.*

Jabber: nabukodonosor@elite.....
ICQ: 235843000
Sajt: https://www.toolsify.com


+565 Profil

icon Re: Velika glad na pomolu?06.12.2008. u 13:51 - pre 187 meseci
Moguce.
Have you ever had a dream that you were so sure was real? What if you were unable to wake from
that dream? How would you know the difference between the dream world...and the real world?

www.toolsify.com
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Velika glad na pomolu?

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 45003 | Odgovora: 196 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.