Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Velika glad na pomolu?

elitemadzone.org :: MadZone :: Velika glad na pomolu?

Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 44848 | Odgovora: 196 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Nabukodonosor
Marjan Bažalac
Kraljevo

Član broj: 17066
Poruke: 6463
77.46.223.*

Jabber: nabukodonosor@elite.....
ICQ: 235843000
Sajt: https://www.toolsify.com


+565 Profil

icon Velika glad na pomolu?29.11.2008. u 00:02 - pre 187 meseci
Nesto sada razmisljam pa sam mislio da cujem jos neko misljenje ili zapazanje. U takvom sam poslu da obilazim u toku dana dosta maloprodajnih objekata, prodavnica, ducana, nazovite ih kako hocete. I zadnjih mesec dana neprestano slusam price vlasnika radnji kako su im drasticno pali prometi, kako ljudi nemaju pare ni za hleb a kamoli nesto skuplje, kako je zavladala velika kriza. Danas mi se i brat zali koji je takodje vlasnik jedne radnje da je prepolovio nabavku i mleka i hleba i da ljude ladno dolaze i kupuju cetvrtinu hleba. Cujem danas da dve velike pivare (da ne reklamiram) vise ne rade povracaj robe, jer su ljudi poceli mnogo robe da im vracaju jer se nista ne prodaje. Danas takodje cujem da je u mom gradu mnogo lokala zatvoreno ili je pred zatvaranje. Merima je otpustila valjda veliki broj radnika i jos toliko treba da tek otpuste. Drugar iz jedne dosta jake firme u KV koja radi sa jednim prehrambenim proizvodom mi kaze da imaju ogromne probleme sa naplatom potrazivanja. Takodje mi jedan drugar iz Frikoma rece da im nikada nije bilo ovako tesko da naplate robu. Ako nije dezinformacija, uskoro bi trebali mnogo da se povecaju doprinosi za radnike, tako da ce mnoge radnje i zbog toga da se zatvore. Euro divlja nenormalno i tek ce, a zbog toga su vec pocele da rastu cene prehrambenih proizvoda.

Bas bih voleo da cujem neka zapazanja ljudi koji su u nekom poslu na osnovu koga mogu da daju neko misljenje. Ne zanima me preterano kako je u Beogradu, vec u gradovima u unutrasnjosti, jer su oduvek sve pare iz unutrasnjosti isle za BG i tamo nikada nece biti problema u ovoj meri.

Sta se desava sa ovom zemljom? Jesmo li se za ovo borili zadnjih godina. Ovakva kriza mislim da nije bila od sredine devedesetih.
Have you ever had a dream that you were so sure was real? What if you were unable to wake from
that dream? How would you know the difference between the dream world...and the real world?

www.toolsify.com
 
Odgovor na temu

maliradojca

Član broj: 55393
Poruke: 242
*.tron-inter.net.



+132 Profil

icon Re: Velika glad na pomolu?29.11.2008. u 00:10 - pre 187 meseci
Mislim da je situacija u Beogradu jos uvek prilicno stabilna, ali se to ne moze reci za Kraljevo. U Kraljevu je svakog meseca gora situacija. I to primetno. Tako da je realno da bude gladi.
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Velika glad na pomolu?29.11.2008. u 00:24 - pre 187 meseci
Što se tiče Novog Sada, nisam u ovdašnjim (većim) supermarketima primetio neku bitnu razliku, ljudi ima kao i obično, i na prvi pogled liči da kupuju kao i obično, a hleb neće da seku sve i da tražiš. Besnih kola i gužvi nikad više rekao bih, pola sata sam prolazio kroz ono malo centra. Na semaforu ispratih pogledom nekog klinca u novom Ferariju, novosadske table.
 
Odgovor na temu

Nabukodonosor
Marjan Bažalac
Kraljevo

Član broj: 17066
Poruke: 6463
77.46.223.*

Jabber: nabukodonosor@elite.....
ICQ: 235843000
Sajt: https://www.toolsify.com


+565 Profil

icon Re: Velika glad na pomolu?29.11.2008. u 01:06 - pre 187 meseci
Jedan Ferrari nije slika jednog drustva. To je i tragedija cele situacije, sto vise nema srednjeg staleza, vec malo tih u Ferarrijima i mnogo siromasnih. Mislim da je prosle godine, i pocetkom ove bila mnogo bolja situacija nego sada. Sada je nastupila mnogo velika kriza.
Have you ever had a dream that you were so sure was real? What if you were unable to wake from
that dream? How would you know the difference between the dream world...and the real world?

www.toolsify.com
 
Odgovor na temu

Take 5

Član broj: 200551
Poruke: 1423
79.101.171.*



+12 Profil

icon Re: Velika glad na pomolu?29.11.2008. u 02:23 - pre 187 meseci
Citat:
Nabukodonosor:Ne zanima me preterano kako je u Beogradu, vec u gradovima u unutrasnjosti, jer su oduvek sve pare iz unutrasnjosti isle za BG i tamo nikada nece biti problema u ovoj meri.
Sta se desava sa ovom zemljom? Jesmo li se za ovo borili zadnjih godina. Ovakva kriza mislim da nije bila od sredine devedesetih.


Pa Beograd i unutrasnjost vec godinama ne dele ni zajednicku planetu, a izgleda ni galaksiju. Istina je da vise od cetvrtine drzave zivi u Beogradu, ali gledati Srbiju kroz BG prizmu definitivno ne daje ni pribliznu sliku, jer to je ipak samo jedna cetvrtina... Novi Sad i mozda jos po neki veci grad (?) takodje pocinju da egzistiraju u nekakvom paralelnom univerzumu, dok ostatak Srbije zivi vec jako dugo mnogo gore nego sto se nekad zivelo u zemljama, koje smo godinama uzimali kao etalon za "zivot ispod crte" (da ih ne nabrajam, 3-4 zemlje bivsi susedi nekadasnje nase velike drzave).
Sve je tacno tako crno (i crnje), kako si vec opisao... na sta ce sve izaci ne znam, ali na dobro sigurno nece.
Odavno smo duboko udahnuli i zaronili, mnogi vec beznadezno tonu jer je do vazduha na povrsini nesavladivo daleko! Mnogo je ljudi vec bez posla, a to je tek pocetak. Sledeca godina ce biti surova, daj boze samo da ne bude neke zesce zime jer puno ljudi nije ove godine ni ogrev kupilo... Voleo bih da gresim, ali me nece iznenaditi masovnija pojava umiranja od gladi, zime... bede jednom recju!
:(
"Take Five" is the famous jazz piece written by Paul Desmond and performed by The Dave Brubeck Quartet. It is famous for its distinctive saxophone line and use of the unusual quintuple (5/4) time, from which its name is derived.

Take Five (1966)

Take Five by Al Jarreau 1976
 
Odgovor na temu

maliradojca

Član broj: 55393
Poruke: 242
*.tron-inter.net.



+132 Profil

icon Re: Velika glad na pomolu?29.11.2008. u 08:39 - pre 187 meseci
Citat:
Nabukodonosor: jer su oduvek sve pare iz unutrasnjosti isle za BG i tamo nikada nece biti problema u ovoj meri.
Sta se desava sa ovom zemljom? Jesmo li se za ovo borili zadnjih godina. Ovakva kriza mislim da nije bila od sredine devedesetih.

Nije bas tacno da "sve pare idu u Beograd",jer koje to pare mogu da "idu" u Beograd kad ih ocigledno nema(konkretno u Kraljevu). BIle su nekad parole, Trepca(rudnik na Kosovu) radi Beograd se gradi, Vojvodina radi Beograd se gradi, Hrvatska radi Beograd se gradi i tome slicno. Beograd ce uvek biti bogatiji od vecine gradova zbog toga sto je glavni grad, npr. centrale vecih firmi u Beogradu, i kada one placaju porez, deo tog poreza dobija lokalna uprava koja je Beogradska. Dalje, Beograd kao regionalni centar ima fakultete, firme kojih nema po Srbiji(revizorske kuce, marketinske firme, kovnicu novca, JAT...), strana predstavnistva, ambasade, strance, parlament i slicno, a to donosi novac bez obzira da li privreda radi ili ne radi.
A u Kraljevu je finansijska situacija je sve gora, pogotovo u zadnje vreme, a ja mislim da tome nije razlog samo globalna kriza, vec kriza i jos par razloga: Kraljevo je verovatno grad sa najvise izbeglica u Srbiji(procentualno), a ti ljudi su trosili neke pare koje su poneli kada su izbegli sa Kosova, ali i tome dodje kraj. Gde ce oni da rade, kad nema slobodnih radnih mesta jos odavno. A drugi je to sto nema firme koja je uspesno privatizovana, sve sam raspad, Magnohrom, Slovo...da ne nabrajam. Trece, lokalna uprava je blagi uzas, ne zna se koja je stranka gora i nesposobnija da uradi bilo sta u korist grada. Cetvrto, mentalitet je problem, malo ima firmi(novokomponovanih gazda) koje su svesne svog uticaja na lokalnu zajednicu, i time propustaju priliku da poprave situaciju. Mada je to problem cele Srbije,manje vise . Meni je stvarno tuzno sve to sto se dogadja sa Kraljevom.
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.info-net.co.yu.



+558 Profil

icon Re: Velika glad na pomolu?29.11.2008. u 08:53 - pre 187 meseci
U Srbiji ne moze da bude glad i nikad nije bila, evro ne divlja nego se konacno polako uspostavlja realna vrednost evra u odnosu na robu (bla bla truc o ponudi i potraznji i o vrednosti evra u odnosu na tzv dinar molim da se preskoci) , a to sto je mozda neka kriza negde, ne znaci da je kriza i u nekim drugim delovima zemlje. Nije, nego je isto u dlaku kao i svih ovih godina, i pre i posle lazne revolucije od petog oktobra, a to sto su mozda pojedini drugovi u nekim naseljima za ovih nekoliko godina zadrigli i omeksali, pa im je sad strasna katastrofa sto u pojedinim prodavnicama po tri dana nema kvasca, pa to to je samo njihov problem. Ono sto ih ne ubije ucinice ih jacim.

Nije vam valjao socijalizam, ili bar nesto slicno njemu da ste napravili kad ste se oslobodili, recimo dranje uglednih gradjana od poreza na posteno zaradjeni kapital (koji su izneli na Kipar i druga mesta) pa ulaganje toga tamo gde to nije ekonomski isplativo po zakonima tzv slobodnog trzista itd, recimo kao u Francuskoj sto je bilo, e pa sad uzivajte.
 
Odgovor na temu

dekster2
milosavljevic boban
centar

Član broj: 142273
Poruke: 758
79.101.131.*



+4 Profil

icon Re: Velika glad na pomolu?29.11.2008. u 09:02 - pre 187 meseci
cekajte,pa zar nije cela Srbuja u Beogradu.
Treba pricati o domorodcima da gladuju jer nemaju odakle da
pune zamrzivace,a da se videti iz prilozenog (petak odlazak i nedelja dolazak)
iz nazovi gladnih GRADOVA.
•Postujte sve ucesnike diskusije, pa cak i kada se ne slazete sa necijim misljenjem!
 
Odgovor na temu

kelja

Član broj: 70429
Poruke: 1416
79.101.207.*



+35 Profil

icon Re: Velika glad na pomolu?29.11.2008. u 09:18 - pre 187 meseci
Sta su/ko su domorodci?
 
Odgovor na temu

Ilic Igor
Vlasnik
Vlami d.o.o.
Beograd

Član broj: 14961
Poruke: 756
91.148.78.*

ICQ: 46969546
Sajt: www.gradjevinskinajlon.rs


+5 Profil

icon Re: Velika glad na pomolu?29.11.2008. u 09:39 - pre 187 meseci
Sto se Merime tice ona je privatizovana za neke smesne pare i sad taj covek radi sta on misli da je najbolje za njega.
Sto se prodavnica tice polako na njih senku bacaju veci koji polako ali sigurno ne zavise od drugih (imaju svoje hektare i hektare zemljista, svoje mlinove....), logicno je da "ubijaju" cenu, a to manji nemogu da isprate.
Divim se marketima koji su preko puta Ideje, Maxija i sl. i jos opstaju samo je pitanje dokle.

http://www.gradjevinskinajlon.rs/
Gradjevinski najlon i džakovi za šut.
 
Odgovor na temu

Nabukodonosor
Marjan Bažalac
Kraljevo

Član broj: 17066
Poruke: 6463
77.46.223.*

Jabber: nabukodonosor@elite.....
ICQ: 235843000
Sajt: https://www.toolsify.com


+565 Profil

icon Re: Velika glad na pomolu?29.11.2008. u 10:45 - pre 187 meseci
Citat:
U Srbiji ne moze da bude glad i nikad nije bila, evro ne divlja nego se konacno polako uspostavlja realna vrednost evra u odnosu na robu (bla bla truc o ponudi i potraznji i o vrednosti evra u odnosu na tzv dinar molim da se preskoci) , a to sto je mozda neka kriza negde, ne znaci da je kriza i u nekim drugim delovima zemlje. Nije, nego je isto u dlaku kao i svih ovih godina, i pre i posle lazne revolucije od petog oktobra, a to sto su mozda pojedini drugovi u nekim naseljima za ovih nekoliko godina zadrigli i omeksali, pa im je sad strasna katastrofa sto u pojedinim prodavnicama po tri dana nema kvasca, pa to to je samo njihov problem. Ono sto ih ne ubije ucinice ih jacim.

Nije vam valjao socijalizam, ili bar nesto slicno njemu da ste napravili kad ste se oslobodili, recimo dranje uglednih gradjana od poreza na posteno zaradjeni kapital (koji su izneli na Kipar i druga mesta) pa ulaganje toga tamo gde to nije ekonomski isplativo po zakonima tzv slobodnog trzista itd, recimo kao u Francuskoj sto je bilo, e pa sad uzivajte.

Lesli, izvini ali lupas gluposti. Znaci nisi u pravu i nemam snage sad da ti objasnjavam zasto jer svaka recenica ti je netacna. Samo kad si mi rekao da nije kriza, izgubio sam volju za razgovorom sa tobom, jer vidim da nemas pojma. Ali ako sam dobro shvatio iz nekih drugih tema ti si iz BG-a, tako da...
A sto se evra tice, zasto on raste ili zasto dinar slabi to nama nije toliko bitno. Ono sto je bitno je da cene osnovnih namirnica zbog toga rastu. Bas zabole moju babu zasto evro raste. Ona niti ima evre niti bi umela to da shvati. Ali zato ume da shvati da je cena mesa, hleba ili mleka skocila.


Citat:
Sto se prodavnica tice polako na njih senku bacaju veci koji polako ali sigurno ne zavise od drugih (imaju svoje hektare i hektare zemljista, svoje mlinove....), logicno je da "ubijaju" cenu, a to manji nemogu da isprate.
Divim se marketima koji su preko puta Ideje, Maxija i sl. i jos opstaju samo je pitanje dokle.

Pa koji su to veci u Kraljevu, G. Milanovcu ili npr. Cacku?! Kazem opet, ne pricamo o Beogradu.
Have you ever had a dream that you were so sure was real? What if you were unable to wake from
that dream? How would you know the difference between the dream world...and the real world?

www.toolsify.com
 
Odgovor na temu

žutokljunac

Član broj: 153760
Poruke: 374
77.238.207.*



+471 Profil

icon Re: Velika glad na pomolu?29.11.2008. u 10:51 - pre 187 meseci
Najviše volim kad Lesli kaže: " što vas ne ubije, učiniće vas jačim " " je l´tako? tako je! " i " ´oće to hoće, al´u ponedeljak u jedanaest ujutru ".
 
Odgovor na temu

vujo032
VUJIC RADIVOJE
Danguba!
CACAK

vujo032
Član broj: 61918
Poruke: 154
*.duga-net.com.



+101 Profil

icon Re: Velika glad na pomolu?29.11.2008. u 11:00 - pre 187 meseci
Država je pukla.
Mnogo je penzionera.
Fabrike ne rade, miriše mi na markice i tačkice za hleb!
Nikad nisam bio pesimista, nisam se brinuo ni kad je bilo bombardovanje,
ni kad su bile prodavnice prazne, ni kad je drmala hiper inflacija.
Narod ćuti u apatiji nema rešenje.
Na koga da diže kuku i motiku,kome dati poverenje.
Nema manje države a da se više drpa.
Deset miliona,sto miliona, ma cepaj samo uzimaj,
nikakvog reda, jedni druge pokrivaju.
Nama treba reda, a kako to napraviti, kad smo takav narod.
Mito i korupcija nam je u tradiciji, ako ne može nikako drugačije,
onda ide po redu, i kako treba.

Oprostite za ovaj (realni) pesimizam!
Kad bi mladost znala, kad bi starost mogla...
 
Odgovor na temu

deerbeer
Beograd

Član broj: 174418
Poruke: 1189
*.adsl-1.sezampro.yu.



+395 Profil

icon Re: Velika glad na pomolu?29.11.2008. u 11:42 - pre 187 meseci
Citat:
@Vujo032
Narod ćuti u apatiji nema rešenje.
Na koga da diže kuku i motiku,kome dati poverenje.

Ima resenja .. nije stvar staviti evro na "realan kurs" i gotova prica, a cenu idu i dalje u nebesa .
Poenta je u smanjenju JAVNE POTROSNJE svih vladajucih slojeva i zestoka borba protiv koprupcije .
pocevsi od opstina , mesnih zajednica , gradskih skupstina , plata direktora u j.p., updavnim odborima
troskovi narodne skupstine , vlade R.S. i redom i rigorozna kontrola istih ..


Pa da vidite kako bi onda bilo para za subvencionisanje onih koji proizvode hranu
koja je u ovom trenutku ljudima po Srbiji najpotrebnija .
Kako bi onda imali za povecanje penzija, manje cene prehrambenih proizvoda itd ..

A ovako politicari se baskare sa drzavnom kasom u sred svetske krize i smiruju narod kako to nas nece zahvatiti :
samo-dodeljene plate u j.p. , slucaj direktora JAT-a koji je pokrao pare i nestao ,
poslanicke plate njihovi troskovi za prevoz i ostale privilegije , i da ne nabrajam dalje ..

Situacija je teska za ljude koji zive van Beograda, to potpuno shvatam ,
al izgleda nam onda ostaje jos jedan 5. oktobar
pa da primenimo francuski recept - nema apatije ,
samo udri sa g******* motkama po poslanicima - bez izuzetka ovih ili onih ..




Viva lollapalooza
 
Odgovor na temu

maliradojca

Član broj: 55393
Poruke: 242
*.tron-inter.net.



+132 Profil

icon Re: Velika glad na pomolu?29.11.2008. u 12:02 - pre 187 meseci
Citat:
žutokljunac: Najviše volim kad Lesli kaže: " što vas ne ubije, učiniće vas jačim " " je l´tako? tako je! " i " ´oće to hoće, al´u ponedeljak u jedanaest ujutru ".
hahahaOvo nisam znao.
Ako bude frka, ima da glodjemo daske i koru sa drveta, korenje, zabe, miseve, nismo mi bolji od Kineza i ostale sirotinje.
A sad sam se setio teme od pre godinu i po, gde je Lesli lepo objasnio kako moze da se doruckuje kvalitetno za 600 din. za ceo mesec.evo teme
http://www.elitesecurity.org/t81769-41#1486235
 
Odgovor na temu

Mitrović Srđan
bloodzero
Freelance
Majur //: Šabac

Mitrović Srđan
Član broj: 10261
Poruke: 2800
212.62.47.*

Sajt: freeshell-reviews.com


+4 Profil

icon Re: Velika glad na pomolu?29.11.2008. u 12:30 - pre 187 meseci
Jeste da je drzava prsla ali meni je lepo :)
Nikada nisam ziveo bolje ko radi taj ce i imati.
Tony Melendez:
http://video.google.com/videoplay?docid=-
3819862628517136815&q=tony+melendez

NIKADA NE UZIMATI HOSTING NA GO DADDY!


 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
212.200.241.*

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Velika glad na pomolu?29.11.2008. u 12:59 - pre 187 meseci
Citat:
Mnogo je penzionera.
OK. Sta ti predlazes?

Ja mislim da je penzionera onoliko koliko je "Bog odredio" a problem je sto ima malo fabrika koje rade, pa su ti penzioneri vece opterecenje nego sto bi bili kad bi bilo mnogo fabrika i mnogo vise para.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
adsl-221-177.eunet.yu.



+165 Profil

icon Re: Velika glad na pomolu?29.11.2008. u 13:18 - pre 187 meseci
necu da ulazim u raspravu,samo da navedem jedan...paradox

cena nekretnina [konkretno m^2 stana],OGROMNA,naprosto O G R O M N O ,a gradi se ko blesavo,i sto je najgore LJUDI KUPUJU...mene zanima ODAKLE LJUDIMA LOVE??

cene u bg su od po nekoliko hiljada eura po kvadratnom metru [ns je nesto jeftiniji]...a zgrade k'o pecurke...
za "prosecan" stan,od 50-60 kvm ,to mu dodje 50+++ hiljada eura,SAMO ZA ZIDOVE,a taj stan jos treba i urediti...dodje se i do cifre od 100 000 e...ODAKLE?
 
Odgovor na temu

dr mabuse
dr mabuse

Član broj: 191605
Poruke: 44
93.86.92.*



Profil

icon Re: Velika glad na pomolu?29.11.2008. u 13:28 - pre 187 meseci
pa netje više tako ići...
osim za exluzivnu robu (staneove na exl lokacijama u Bgd, onaj ferari i sl) za sve ostalo će manje biti kupaca pa će pasti cene..

i valjda će uskoro da se izbriše ljudima iz glave onaj trip: kupim stan na kredu, rata me izađe nešto malo više nego što ga rentam i eto bingo kombinacije :-)
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.info-net.co.yu.



+558 Profil

icon Re: Velika glad na pomolu?29.11.2008. u 13:33 - pre 187 meseci
E da, ti su mi bili najsladji. To je pa najveci olos. Smucka tamo da kupi stan koji mu ne treba pa ga izdaje uz neki olupani namestaj i onda u principu dodje do dzabe stana samo zato sto je muckao. Ko ce meni da da za dzabe stan? Ocu i ja jedan stan, more dva ocu, ma pet, pa da placam rate od kirija a posle moja deca da zive od toga. Al' za mene nema, ja ne sisam drzavno vime, nego sam skoro svaki ekser morao sam da zakovem i svaku lopatu peska sam da ubacim u mesalicu za to sto imam. More em li ti jku. Nemoj da skinem kaiš pa da ti pokazem kombinacije. Znaci, tzv kriza je do jaja, ako se taj olos suzbije zbog nje.
Citat:
Nabukodonosor: Lesli, izvini ali lupas gluposti. Znaci nisi u pravu i nemam snage sad da ti objasnjavam zasto jer svaka recenica ti je netacna. Samo kad si mi rekao da nije kriza, izgubio sam volju za razgovorom sa tobom, jer vidim da nemas pojma. Ali ako sam dobro shvatio iz nekih drugih tema ti si iz BG-a, tako da...
A sto se evra tice, zasto on raste ili zasto dinar slabi to nama nije toliko bitno. Ono sto je bitno je da cene osnovnih namirnica zbog toga rastu. Bas zabole moju babu zasto evro raste. Ona niti ima evre niti bi umela to da shvati. Ali zato ume da shvati da je cena mesa, hleba ili mleka skocila.

Jeste kriza, vec 20 godina, i nista se nikad nije promenilo, osim za one koji su za ovih osam godina zadrigli, pa su poceli da uzimaju zdravo za gotovo da je njihovo bogom dano pravo da na primer uzimaju kredite za mora da tamo suncaju pozadinu. Njih ima dve vrste. Jedni su ovi koji su se gamizuci kroz partije, hvatajuci veze i ljubeci zadnjice ugurali da sisaju drzavno vime, a drugi su oni kod kojih ovi prvi trguju. Posebna kategorija su ovi koji zive od para koje im salje dijaspora. Onda su ovim prvima drugovi iz drzave stalno povecavali plate iz cista mira a evro na silu drzali na laznom kursu da bi stvarali privid napretka, pa da ovi prvi mogu da kazu, opa bato, ovog meseca sam primio 200 evra, sledeceg 250, onog tamo 300 idt, i da bi politicari mogli da prikazuju kako je napredak ovde. Razliku izmedju stvarne vrednosti evra, znaci vrednosti u robi, a ne u tzv dinarima, i ovog gubitka kog su davali sisacima drzavnog vimeta su pokrivali privatizacijama i od onoga sto salje dijaspora svojim rodjacima, a sto je oko 3 milijarde evra godisnje. A onda je djavo dos'o po svoje.

Sto se gladi tice, ponavljam da nikad u Srbiji glad nije bila pa nece ni biti, a to sto je cena hleba ili mesa ili mleka skocila, pa ne valjaju vam prodavnice, ali je zato skocio i evro, pa je vrednost hrane, ne u donosu na tzv dinar, nego stvarna vrednost tu negde gde ce i ostati i nece moci da prati dalji rast evra. Nije normalno ni da je za jedan evro moglo da se kupi dva hleba sad, a pre dve godine cetiri, a ovo sad je normalno. A babe i penzije... pa, u svakom slucaju od te penzije ima baba za leba i sa leba, osim ako joj nije najniza poljoprivredna penzija.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Velika glad na pomolu?

Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 44848 | Odgovora: 196 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.