Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

150 litara goriva za tanjir corbe!!!!!!!!!!!!

elitemadzone.org :: MadZone :: 150 litara goriva za tanjir corbe!!!!!!!!!!!!

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7

[ Pregleda: 31250 | Odgovora: 139 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: 150 litara goriva za tanjir corbe!!!!!!!!!!!!03.12.2008. u 09:53 - pre 187 meseci
Citat:
Lesli Eldridz
Nisu svi, ali neki jesu, i od tih nekih su i ovi sa corbama. Nego, sto stalno generalizujete i pominjete nekakve Srbe kad ih niko nije pomenuo? Sta su vam oni jadni uradili?


Molim lepo - ja sam odgovorio na ovaj citat:

Citat:

Sto se mene tice, ja samo hocu da kazem da su ljudi ovde generalno malo "teze musterije" sto se kaze, i ne mozes tek tako da im uvalis svaku budalastinu koju mozes na nekim drugim mestima


"Ljudi ovde" nisu Eskimi :)

Lepo kaze Java - vrlo je moguce da su doticne reklame namenjene glupom ostatku planete koje put nanosi kroz Srbiju - pa, eto, da im se ucini da se osecaju kao kod kuce... Mislim, pustite ih jadne, ako vec hoce da budu prevareni, sta tu moze da se uradi ;-)

A vi (anti corbasi ;-) lepo uvek mozete da natocite benzin negde drugde - recimo, tamo gde za iste pare dobijate benzin bez corbe, i svima super.

Mozda bi mogli da nadjete neku old-school pumpu, nastalu pre tih "pomodarskih" digitalnih modernih... tamo gde ce vam drug pumpadzija utociti manje benzina za iste pare, to je jos bolji feeling...

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.info-net.co.yu.



+558 Profil

icon Re: 150 litara goriva za tanjir corbe!!!!!!!!!!!!03.12.2008. u 09:59 - pre 187 meseci
Sve je to tacno, ali opet nije razlog da se anticorbasi ne podsmevaju corbasima i ne sire istinu o. Samo imam jedno pitanje. Jel' to obavezno da se uz digitalne i moderne pumpe, i uopste uz sve sto je digitalno, moderno, napredno itd uvaljuju i nazadne budalastine? Ne znam pa da pitam. Naprednjaci tog kalibra bi valjda trebalo u svemu da su napredni, ne samo u corbama i kad treba jedni drugima da uvaljuju neku robu.
Citat:
Ivan Dimkovic: "Ljudi ovde" nisu Eskimi :)

Ja sam mislio da vi biznismeni ne generalizujete po tim prevazidjenim kategorijama kao sto su nacije. Biznis ne zna ni za kakve granice, jel tako.
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.info-net.co.yu.



+558 Profil

icon Re: 150 litara goriva za tanjir corbe!!!!!!!!!!!!03.12.2008. u 10:13 - pre 187 meseci
E zato ja kazem da je vas liberalizam lazni liberalizam, sto ste totalno zapostavili onih osam sati kulture i razonode po drugu Lenjinu za siroke narodne mase, nego im umesto toga uvalili 24 sati nekulture i bofla, i onda ste ih tako sveli na beslovesne kreature kojima se oci usijaju samo kad vide te vase "dzabe" corbe i televizore (dok vam je omiljena uzrecica kako nema besplatnog rucka), a ja jednog takvog imam u dvoristu, ne kao vi sto ste, nego kao ovi vasi proizvodi na dve noge, samo sto on bar ide na cetiri noge, skace i mase repom kad me vidi da mu nosim corbu.
 
Odgovor na temu

klichko

Član broj: 84010
Poruke: 55
*.ns.ac.yu.



+6 Profil

icon Re: 150 litara goriva za tanjir corbe!!!!!!!!!!!!03.12.2008. u 10:18 - pre 187 meseci
Ljudi ovde, Srbi, Eskimi, Marsovci - nebitno, da l' će ta akcija sa čorbom uspeti ili ne, opet nebitno.

Taj potez je prilično bedan i u tome je sva poenta, a bedan je zato što je neiskren, kao časte te čorbom, how yes no, ajd da daju neki popust na hranu, pa da znaš na čemu si.

Ni ljud ovde, ni Srbin, ni Eskim (za Marsovca ne znam) se neće najesti od čorbe i cilj nije da se okrepi putnik namernik, nego da se isti dovuče u restoran gde će posle čorbe nastaviti s krkanjem, jer bože moj šta sad da ide do nekog drugog restorana kad ovde ima sve.

"Em su točili baš kod mene, em su jeli baš kod mene, em misle da sam ih ja častio, bravo ja", ko voli nek' izvoli, ali to nije razlog da ih se ne popljuje kad je pljuvanje na mestu.

 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: 150 litara goriva za tanjir corbe!!!!!!!!!!!!03.12.2008. u 10:36 - pre 187 meseci
Citat:
klichko:Taj potez je prilično bedan i u tome je sva poenta, a bedan je zato što je neiskren, kao časte te čorbom, how yes no, ajd da daju neki popust na hranu, pa da znaš na čemu si.

Ma treba da im zapalimo tu pumpu! Sramota.
Ili da ih tuzimo pa da dobiju kaznu da vise ne smeju davati corbu za dzabe, tad bi bilo ok.
 
Odgovor na temu

klichko

Član broj: 84010
Poruke: 55
*.ns.ac.yu.



+6 Profil

icon Re: 150 litara goriva za tanjir corbe!!!!!!!!!!!!03.12.2008. u 10:38 - pre 187 meseci
Da baš sam to rekao. Bravo!

 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9514
212.200.68.*



+10255 Profil

icon Re: 150 litara goriva za tanjir corbe!!!!!!!!!!!!03.12.2008. u 10:45 - pre 187 meseci
Citat:
klichko: Taj potez je prilično bedan i u tome je sva poenta, a bedan je zato što je neiskren, kao časte te čorbom, how yes no, ...

Dakle, ti si bio tamo, natočio 150 L i nisi dobio čorbu za dž. 'Oćeš da kažeš da je to prevara ?
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: 150 litara goriva za tanjir corbe!!!!!!!!!!!!03.12.2008. u 10:49 - pre 187 meseci
Citat:
Java Beograd: Dakle, ti si bio tamo, natočio 150 L i nisi dobio čorbu za dž. 'Oćeš da kažeš da je to prevara ?

Ne, on hoce da kaze (a i drugi) da bi bilo fer da se dobije dva kila pecene jagnjetine sa raznja sa corbom, sopskom salatom i velikim pivom, i da bi to bilo fer. Ovako, samo corba....ispod casti.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9514
212.200.68.*



+10255 Profil

icon Re: 150 litara goriva za tanjir corbe!!!!!!!!!!!!03.12.2008. u 10:51 - pre 187 meseci
E upravo sam to hteo da pitam. Dakle, za Leslija i njegove istomišljenike:

Kolika ponuda je za vas poštena ? Šta bi dakle jedan menadžer benzinske stanice trebalo da ponudi za kupljenih 150 L dizela, da ponuda ne bi bila uvredljiva ?
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: 150 litara goriva za tanjir corbe!!!!!!!!!!!!03.12.2008. u 10:53 - pre 187 meseci
Hehe totalno smo galantni, znaci besplatna corba uz benzin je prevara - zato sto smo ih "procitali izmedju redova" i znamo da im je cilj da nas navuku da se nakrkamo i zato treba da ih popljujemo :)

E stvarno... zanimljiv pogled na svet.

Idem sutra da pljunem u facu onu stoku iz robne kuce sto mi nude poklon uz kupovinu... to je bre samo da me navuku unutra da kupim nesto, stoka bezrepa...
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9514
212.200.68.*



+10255 Profil

icon Re: 150 litara goriva za tanjir corbe!!!!!!!!!!!!03.12.2008. u 10:56 - pre 187 meseci
Ne znam tačno pošto je dizel danas, neka je 75 din. Pošto se zna da je trgovačka marža oko 5% (proverena informacija), ostaje da je zarada benzinske stanice oko 550 din za natočenih 150 L.

Koliko dakle od tih para treba pokloniti mušteriji (kroz ovakve ponude), da bi ostalo dovoljno da se održava stanica, isplate plate ljudima koji tamo rade, i na kraju krajeva, da vlasnik nešto zaradi ?
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9514
212.200.68.*



+10255 Profil

icon Re: 150 litara goriva za tanjir corbe!!!!!!!!!!!!03.12.2008. u 10:59 - pre 187 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic:Idem sutra da pljunem u facu onu stoku iz robne kuce sto mi nude poklon uz kupovinu... to je bre samo da me navuku unutra da kupim nesto, stoka bezrepa...


Ja sam to nameravao da danas uradim ljudima iz Telenora ! Pazi, stoka, nudi 50% popusta na cenu razgovora, u decembru, na pozive u mreži ! Najgori ološ ! Talog dna ljudskog šljama !

Da su bar ponudili 100% popusta na sve pozive i SMS-ove u trajanju od godinu-dve dana, a ovako, hau jes no. Odmah sam ih provalio.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.info-net.co.yu.



+558 Profil

icon Re: 150 litara goriva za tanjir corbe!!!!!!!!!!!!03.12.2008. u 11:09 - pre 187 meseci
Sma - ra - nje. U decembru popust, a u januaru? Da menjamo mi broj svaki dan, to je najbolje, tamo gde je popust. I da kupujemo svakog meseca mobilne za 1 dinar i da se guramo stalno tamo gde "daju" dzabe corbe i televizore. To je pa tek prava stvar. A kad cemo zivit, majku mu imperijalisticku?
Citat:
Java Beograd: E upravo sam to hteo da pitam. Dakle, za Leslija i njegove istomišljenike:

Kolika ponuda je za vas poštena ? Šta bi dakle jedan menadžer benzinske stanice trebalo da ponudi za kupljenih 150 L dizela, da ponuda ne bi bila uvredljiva ?

Ne treba nista. Cist racun duga ljubav. Sipaj corbu, onu za u rezervoar, evo ti pare i aj' zdravo.
Citat:
Ivan Dimkovic: Hehe totalno smo galantni, znaci besplatna corba uz benzin je prevara...

Je li, od kad ste vi kapitalisti za "dzabe davanje". Onim zlikovcima, ime necu da im pomenem, bese jedna od vecih zamerki to "dzabe" lecenje, pa onda "dzabe" skolovanje... Kako sad, cekaj, jel' nema besplanog rucka, ili ga ipak ima, ali samo kad vama to odgovara? Odlucite se.
 
Odgovor na temu

klichko

Član broj: 84010
Poruke: 55
*.ns.ac.yu.



+6 Profil

icon Re: 150 litara goriva za tanjir corbe!!!!!!!!!!!!03.12.2008. u 11:15 - pre 187 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: Hehe totalno smo galantni, znaci besplatna corba uz benzin je prevara - zato sto smo ih "procitali izmedju redova" i znamo da im je cilj da nas navuku da se nakrkamo i zato treba da ih popljujemo :)

E stvarno... zanimljiv pogled na svet.

Idem sutra da pljunem u facu onu stoku iz robne kuce sto mi nude poklon uz kupovinu... to je bre samo da me navuku unutra da kupim nesto, stoka bezrepa...


Problem je što i nije potrebno mnogo čitati između redova, svako ko je nekad jeo u životu, a valjda ima takvih ovde, zna da se od čorbe nećeš najesti, a tvoj primer sa robnom kućom je uporediviji sa "mojim" popustom na hranu, znaš šta ti se nudi, znaš šta dobijaš, a ovamo ti se kao nudi nešto besplatno. Ako se gađamo primerima, ovo je sličnije onim TopShop ponudama tipa - kupi svesku za par hiljada dinara i besplatno dobiješ kosilicu za travu. Bedno je, a znaš to i sam, samo jebiga teško je priznati grešku.

 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: 150 litara goriva za tanjir corbe!!!!!!!!!!!!03.12.2008. u 11:20 - pre 187 meseci
Citat:
klichko: Problem je što i nije potrebno mnogo čitati između redova, svako ko je nekad jeo u životu, a valjda ima takvih ovde, zna da se od čorbe nećeš najesti

Mozda je teleca corba sa dosta mesa, i jos malo hleba...
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: 150 litara goriva za tanjir corbe!!!!!!!!!!!!03.12.2008. u 11:56 - pre 187 meseci
Citat:
klichko
Problem je što i nije potrebno mnogo čitati između redova, svako ko je nekad jeo u životu, a valjda ima takvih ovde, zna da se od čorbe nećeš najesti


A zasto bi morao svaki put da se "najedes" ("najesti" se valjda znaci nakrkati se sa necim "konkretnim" ?) Corbu mozes pojesti da bi se ugrejao, a i mnogima - verovao ili ne, dobra corba moze biti dosta za jedan obrok.

Na kraju krajeva, niko te ne tera da udjes i uzmes tu corbu (vecina ljudi verovatno i nema vremena da prilikom tocenja benzina napravi "corba" pauzu), a onome kome ta corba nesto znaci (na ovu hladnocu, uopste nije lose) ce sigurno stati i natociti benzin jer za iste pare dobija i topli napitak.

Ako je neko gladan do te mere da uz corbu mora da pojede i nesto "konkretno", sa druge strane, sigurno ce stati negde na putu i ovako i onako - pa ako je corba ukljucena u cenu benzina, to uopste nije lose.

Citat:
Bedno je, a znaš to i sam, samo jebiga teško je priznati grešku.


Ja ovde ne vidim nista bedno, i ne vidim kakvu gresku treba da priznam. Vidim samo cuvenu domacu "galantnost" koja se bilo gde drugo naziva jednim drugim imenom.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9514
212.200.68.*



+10255 Profil

icon Re: 150 litara goriva za tanjir corbe!!!!!!!!!!!!03.12.2008. u 12:01 - pre 187 meseci
Citat:
Lesli Eldridz: Sma - ra - nje. U decembru popust, a u januaru? Da menjamo mi broj svaki dan, to je najbolje, tamo gde je popust. I da kupujemo svakog meseca mobilne za 1 dinar i da se guramo stalno tamo gde "daju" dzabe corbe i televizore.

Sve sam im to rekao i na]ebao im se majke. Svima njima u Telenoru. Kako ih samo nije sramota ! Na kraju su mi se izvinili, i rekli da meni neće da obračunavaju popust, pa sam izašao zadovoljan.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

žutokljunac

Član broj: 153760
Poruke: 374
*.sa.hs-hkb.ba.



+471 Profil

icon Re: 150 litara goriva za tanjir corbe!!!!!!!!!!!!03.12.2008. u 12:08 - pre 187 meseci
Mladi gos´n Dimkoviću, da li biste bili ljubazni da nam priložite odgovarajući grafikon o povećanju prodaje benzina, deljenjem fraj čorbe na svakih 150 litara benzina.
Poznato je da dobra čorba greje, pospešuje varenje i generalno daje bolju sliku stolice...
Citat:
Ivan Dimkovic:
Idem sutra da pljunem u facu onu stoku iz robne kuce sto mi nude poklon uz kupovinu... to je bre samo da me navuku unutra da kupim nesto, stoka bezrepa...


Poznata je stvar da dobar trgovac daje na popust robu koju ne može da proda zato što je demode, zato što nema brojeva ili boje nisu moderne, ili mu jednostavno treba mesto u magacinu za robu koja se bolje prodaje. Taj poklon koji ti dobijaš, nisi dobio jer si im drag kupac, nego jer si kupio nešto što je bespotrebno, što verovatno nikada nećeš ni koristiti, a poklnon koji si uz to dobio je još beskorisniji. Nikad nisam čuo da trgovac daje na popust nešto što mu dobro ide ili da uz to deli poklon. Jednostavno, nema potrebe za tim jer se dobra roba dobro prodaje i nikakvi pokloni neće povećati njenu prodaju. Ti si žrtva marketinga. :) Isto kao što uveravaš sebe da je čorba dobra jer greje, isto tako ćeš uveravati sebe da je laserski češalj prava stvar i da bez njega više ne možeš da zamisliš život.

P.S. - Onaj treći Bob Rock mi je bas super ispao. Baš je smešno. ha-ha-ha
 
Odgovor na temu

žutokljunac

Član broj: 153760
Poruke: 374
*.sa.hs-hkb.ba.



+471 Profil

icon Re: 150 litara goriva za tanjir corbe!!!!!!!!!!!!03.12.2008. u 12:15 - pre 187 meseci
Inače, ovaj trik nije namenjen domaćem stanovništvu jer domaće kamiondžije rade ono što je Ventura već opisao. Namenjen je kamiondžijama u tranzitu. Generalno, ideja nije loša, čak je jako lukava jer je poklon jeftin i skoro da ih ništa ne košta a sigurno će imati efekta. Nije stvar u tome. Stvar je što su se oni reklamirali bilbordima.
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.info-net.co.yu.



+558 Profil

icon Re: 150 litara goriva za tanjir corbe!!!!!!!!!!!!03.12.2008. u 12:20 - pre 187 meseci
Citat:
Java Beograd: Sve sam im to rekao i na]ebao im se majke. Svima njima u Telenoru. Kako ih samo nije sramota ! Na kraju su mi se izvinili, i rekli da meni neće da obračunavaju popust, pa sam izašao zadovoljan.

Uopste ne mora bilo ko da se bilo kome na]ebe majke, niti je u tome stvar ko ce kome krvi da se napije, nego u tome da se stvari nazivaju pravim imenima, a to sa corbama i sa takozvanim popustima i "dva po ceni jednog" ,a cena jednog milion dinara, i slicno sa TV su obicne budalastine. Ali ne vidim ni u cemu je problem vas bizmismena i savremenih sto ima onih koji drukcije kazu pa po vama klevecu i lazu. Jesmo li se za takvu vasu slobodu borili?

Samo, ne rekoste jos ima li besplatnog rucka ili nema, nego sve nesto kao kisa oko Kragujevca, patetika o tome kako je to sa corbom u stvari jedan od najvecih i najplemenitijih izuma u celokupnoj historiji covecanstva, jer omogucava gladnom i promrzlom sirotanu koji mora sam k'o pas po kisi i mrazu vozi neke kamione da svrati i okrepi toplom čorbicom svoju napaćenu i plemenitu dušu. Sta tu vise racionalizujes, ako si baja, isprsi se pa kazi jasno i glasno svi da te cuju, "nema more besplatnoga rucka bre, pa sta, a tu corbu nudimo sa namerom" ili "ima ga, pa sta, evo, daljemo corbu iz cistog altruizma, ne moras nista ni da kupis kod nas" ili "ima, ali ne bas ceo rucak nego samo corba, pa sta" ili tako nesto .

Mada opet, mozda je u pitanju neka vrsta Del Boj logike, znate ono o tome kako je kradja fluorescentne farbe u stvari korisna, pa tako i ove budalastine sa corbama i popustima kojih nema. Ono, jes' da su sve to budalastine, ali to je u redu sve dok ovi sto ih pecaju ne znaju da su budalastine i dok pomazu da im uzmete pare. Ne znam sto onda tako ne kazete, pa niko od njih ne cita ove forume, nego tu izigravate neke Mahatme.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: 150 litara goriva za tanjir corbe!!!!!!!!!!!!

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7

[ Pregleda: 31250 | Odgovora: 139 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.