Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Video nadzor preko neta, software itd

[es] :: Enterprise Networking :: Video nadzor preko neta, software itd

[ Pregleda: 3118 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

vekiii
home
Brčko

Član broj: 198549
Poruke: 24
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Video nadzor preko neta, software itd19.02.2009. u 10:02 - pre 184 meseci
Evo imam mali problem da obavim pa me zanima vase misljenje ili vasa iskustva u vezi s tim.
Imam u planu da postavim jednu ili vise IP kamera za video nadzor i snimak bih posmatrao sa drugih racunara putem neta...

Na koji nacin da to uradim, koju opremu da koristim, kaji software se koristi u toj situaciji itd...
Nadam se da ste me razumjeli u mojim zahtjevima i pitanjima pa mi koliko je moguce pomozite.

 
Odgovor na temu

MCM
Bgd

Član broj: 19001
Poruke: 31
*.adsl.beocity.net.



Profil

icon Re: Video nadzor preko neta, software itd22.02.2009. u 10:05 - pre 184 meseci
Po mom misljenju velika je razlika izmedju JEDNE i VISE kamera...
Drugo postavlja se pitanje zelis li to negde i snimati ili samo gledati?
Mada po recenici "...nadzor i snimak bih posmatrao..." se zakljucuje da bi hteo i da snimas.
Iz nekog mog iskustva proizilazi da ako hoces da koristis samo jednu kameru, omoguci NAT-om ili PAT-om na internet routeru koji imas pristup IP adresi kamere i to ti je to.
Problemi se pojavljuju ako hoces da snimas i kasnije da pregledas snimke. Koliko znam IP kamere mogu snimati ali samo frejmove, a ne full video snimak. Imaces problem sa tonom - u frejmovima nema tona, zar ne? Osim toga ako snimas trebace ti i neki server gde ces da bacas te frejmove. Jednostavnije IP kamere su mnogo losijeg kvaliteta od CCD (po pitanju osetljivosti svetla kvaliteta snimka itd.. a kostaju kao dve CCD.) Da ne govorim o megapixelnim IP kamerama. Pretpostavljam da i ne mislis da ih koristis - preskupe su.
Predlog postavi vise CCD kamera i DVR na koji ces da snimas. Omoguci PAT - NAT konekciju prema DVR-u i uz koriscenje programa za pregledanje mozes gledati sve sto te zanima. Po pitanju cene - saberi dva i dva i bice ti jasno.
Ovo je samo grubo izlaganje ali bolje ne moze da bude jer nema dovoljno podataka za dublju analizu

Pozdrav!
 
Odgovor na temu

[es] :: Enterprise Networking :: Video nadzor preko neta, software itd

[ Pregleda: 3118 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.