Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

TV na stand-by = 30 solji caja

elitemadzone.org :: MadZone :: TV na stand-by = 30 solji caja

Strane: < .. 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 21856 | Odgovora: 88 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

chupcko
Negde
Beograd

Član broj: 5560
Poruke: 1141

Sajt: www.google.com


+63 Profil

icon Re: TV na stand-by = 30 solji caja27.02.2009. u 11:18 - pre 183 meseci
Pa ako ste toliko energetski svesni sto ne kupite lcd, on trosi manje struje :))))).

A i jel vi iskljucujete uredjaje bas iz struje kada idete negde, recimo da spavate ?

Cisto da se razumemo, ne tvrdim da uredjaji na stand by-u ne trose nista, nego da ne trosa bas toliko kao sto mali perica zamislja.

Na kraju ispada da trose koliko i jedna sijalica, i sada ocekujete od nekog ko placa tu energiju po ekonomskoj ceni da gasi uredjaje, dok neko drugi koji je rasipa ne mora ????

Evo ja sam ponudio model ponasanja koji ce da stedi punooooooooo energije. U 22:00 se prekida program svih tv i radio stanica. Internet provajderi obaraju servere. Ulicna svetlost se gasi, zapocinje policijski cas. Ko mora da vozi, neka trosi svoj akumulator. Tako neka bude do 6:00. To ce biti znacajna usteda elektricne energije.

Naravno sada ce neki sektas da kaze: to je suvise radikalno :). A da, cupanje tv-a iz struje nije radikalno.

Ajde da vidimo ko cupa sve svoje uredjaje iz struje kada ne rade ?
CHUPCKO
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
adsl-221-177.eunet.yu.



+165 Profil

icon Re: TV na stand-by = 30 solji caja27.02.2009. u 14:28 - pre 183 meseci
uu cupko,ala ga pretera
evo ja licno imam 2 crt monitora
na faxu imamo ...pa necu te lagati,ali ~90% racunara sa crt monitorima [tu racunam i racunare profesora,neracunajuci laptop-ove]
veeelika vecina mojih prijatelja i poznanika ima isto ove
drugo,tv sa katodnim cevima...pa na prste jedne ruke mogu da nabrojim ljude koje poznajem da imaju lcd/plasma tv...

i da,ulicna rasveta je tu s razlogom
sto se tice stednje,kod nas su smanjili jacinu [ne u citavom gradu,konkretno u mom kraju] kad je pocela ona kriza s gasom,nedavno su vratili na redovno

mogu ti reci,da je k vredilo kad je bilo smanjeno ;),samo vidis da tinja sijalica...

edit: zar ne mislis da neko "Mora" da radi u periodu od 22-06? pa evo prvi pekari... sta ako bi se i njima iskljucila struja?
ili npr vatrogasci,policajci,bolnica...sta da oni ne gase?
 
Odgovor na temu

chupcko
Negde
Beograd

Član broj: 5560
Poruke: 1141

Sajt: www.google.com


+63 Profil

icon Re: TV na stand-by = 30 solji caja27.02.2009. u 20:43 - pre 183 meseci
Pa ja samo navodim kako se moze ustedeti struja :)

Oni sektaski, ja sektaski, pa da vidimo ko je jaci ...

Oni glupu ideju, ja jos gluplju, njihovo stedi 100 W moje stedi 100 MW :)

CHUPCKO
 
Odgovor na temu

stil

Član broj: 4832
Poruke: 2066



+419 Profil

icon Re: TV na stand-by = 30 solji caja27.02.2009. u 22:00 - pre 183 meseci
Dobro chupko sad znamo da ti imas lcd eto da nam se ti malo pohvalis. Ja recimo sve uredjaje drzim na jednom prekidacu (produzni sa vise uticnica). Kad krenem negde na duze vreme jedan klik i gotovo, to je navika. To radim prvenstveno zbog zastite od pozara a leti i zbog mogucih oluja koje se mogu dogoditi u vremenu kad nisam kod kuce a drugi razlog je potrosnja el. energije. Ne vidim da sam zbog toga u nekoj sekti.
 
Odgovor na temu

chupcko
Negde
Beograd

Član broj: 5560
Poruke: 1141

Sajt: www.google.com


+63 Profil

icon Re: TV na stand-by = 30 solji caja27.02.2009. u 22:21 - pre 183 meseci
Zavisi od toga sta znaci odlazak na duze staze :), jel to odlazak na spavanje ?

Sa druge strane, ako nekome ne smeta da ga lazu, ako neka :).

A lcd, bez komentara ...

CHUPCKO
 
Odgovor na temu

peca26000

Član broj: 195056
Poruke: 3216



+62 Profil

icon Re: TV na stand-by = 30 solji caja28.02.2009. u 06:08 - pre 183 meseci
Zaci sad su sektasi oni koji idu da spavaju
A ovo si ti izmislio :
[quote]Nego neko je rekao da svi uredjaji u standby-u trose 100 W[/code]
Nisam nasao da to negde pise

Citat:
Cisto da se razumemo, ne tvrdim da uredjaji na stand by-u ne trose nista, nego da ne trosa bas toliko kao sto mali perica zamislja.

Tu zamisao kako si mislo ,ja nigde nisam to napisao .
Citat:
Na kraju ispada da trose koliko i jedna sijalica, i sada ocekujete od nekog ko placa tu energiju po ekonomskoj ceni da gasi uredjaje, dok neko drugi koji je rasipa ne mora ????

A ovde si 100% u pravu ! Poceo si da razmisljas kako treba ,iako nisi hteo .
Citat:
Oni glupu ideju, ja jos gluplju, njihovo stedi 100 W moje stedi 100 MW

Dzaba dok se osvestis sta ko ima
Citat:
U kojem veku vi zivite ??? Kakve bre katodne cevi, kakav crt, da li poznajete nekog ko ima jos crt monitor ????

Bolje bi bilo da se pitas gde zivimo
Citat:
Pa ako ste toliko energetski svesni sto ne kupite lcd, on trosi manje struje )))).

A jel za koje pare i sta da jedem posle A?
Citat:
A i jel vi iskljucujete uredjaje bas iz struje kada idete negde, recimo da spavate ?

Naravno vadim sve kad ne znam za sebe
Citat:
Evo ja sam ponudio model ponasanja koji ce da stedi punooooooooo energije.

U ovaj deo ti je najaci ,BRAVO MAJSTORE
Citat:
A lcd, bez komentara ...

Pa ima kometar je da manje trosi i to duplo ,blagos tebe .
Veliki pozdrav
 
Odgovor na temu

chupcko
Negde
Beograd

Član broj: 5560
Poruke: 1141

Sajt: www.google.com


+63 Profil

icon Re: TV na stand-by = 30 solji caja28.02.2009. u 10:42 - pre 183 meseci
Sto bi se reklo, detektovali smo laz u reklami, sve ostalo je offtopic :)
Ako neko zeli da demantuje reklamu, neka izvoli ovde. A ako zeli da sektasi, moze, ali bez mene :)
CHUPCKO
 
Odgovor na temu

stil

Član broj: 4832
Poruke: 2066



+419 Profil

icon Re: TV na stand-by = 30 solji caja28.02.2009. u 11:15 - pre 183 meseci
Zbog takvih kao sto si ti struja i treba da poskupi. Nista ljude kao sto si ti ne opameti bolje nego udarac po dzepu. Izgoreo stan zbog nekog uredjaja kojeg je sklapao kinez na nekom brodu da ne pominjem. Pozdrav i sve najbolje.
 
Odgovor na temu

chupcko
Negde
Beograd

Član broj: 5560
Poruke: 1141

Sajt: www.google.com


+63 Profil

icon Re: TV na stand-by = 30 solji caja28.02.2009. u 11:52 - pre 183 meseci
Ja se izvinjavam, ali hoces reci da sadasnja cena struje je stipendirana od strane nekoga, to jest to nije ekonomska cena struje ????

Ko to placa ostatak cene, neka svetska tajna organizacija ???? Ali dobra :), nisu masoni, nego rotarijanci ????

A inace crna hronika puna tih pozara zbog uredjaja koji su zapalili. Doduse nisu bas televizori, nego kvarcne peci. Dobro nisu bile na standby-u nego su radile punom snagom (500W ?). Dobro nije se bas u potpunosti pridrzavalo pravila sigurnosti (ne jorgan na kvarcnu pec !!!).

Glupo pitanje, jel to neko pokusava da opravda svoju neobrazovanost ???? Da li preskaces i tramvajske sine, nikada se ne zna ?



CHUPCKO
 
Odgovor na temu

peca26000

Član broj: 195056
Poruke: 3216



+62 Profil

icon Re: TV na stand-by = 30 solji caja28.02.2009. u 12:05 - pre 183 meseci
500W nije ni ringla za kafu .
Da nesto naucis ,te kineske kvarcne su svaki grejac (stangla) je 1000W jedna !
 
Odgovor na temu

stil

Član broj: 4832
Poruke: 2066



+419 Profil

icon Re: TV na stand-by = 30 solji caja28.02.2009. u 12:25 - pre 183 meseci
@ chupko Dotirana cena struje - Google Search Ne preskacem tramvajske sine. Zasto bih kad znam kako to funkcionise.
 
Odgovor na temu

frenkijevac1
Novi Sad

Član broj: 169054
Poruke: 353
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+32 Profil

icon Re: TV na stand-by = 30 solji caja04.03.2009. u 13:24 - pre 183 meseci
Uređaj je napravljen da radi na stand by-u samo zbog veka trajanja elektronskih komponenti (duže traju kad su konstantno pod naponom, nego kad se pale/gase cesto) i zbog daljinskog upravljača (da ne moramo da ustajemo - vrlo bitno)

Ja se ovog drugog ne odričem, pa makar tv trošio struje kao 100000 kuvanja čaja

Energija se mnogo puta više rasipa na nekim drugim stranama... tako da o ovome ne treba pričati..

Ova fora za 30 šoljica čaja je smešna... kao i ta kampanja za uštedu energije u srbiji.. neka štede amerikanci i kinezi, pustite nas da bar malo živimo )
 
Odgovor na temu

stil

Član broj: 4832
Poruke: 2066



+419 Profil

icon Re: TV na stand-by = 30 solji caja05.03.2009. u 06:28 - pre 183 meseci
Citat:
Uredjaj je napravljen da radi stand by zbog veka trajanja elektronskih komponenti (duze traju kada su konstantno pod naponom nego kad se pale/gase cesto
Netacno Uredjaje treba iskljucivati ukoliko su bez nadzora. Na primer kada ljudi krenu na posao ili u skolu. Nema svrhe da tada budu na napajanju (prvo zbog sigurnosti od pozara a posle zbog potrosnje).
 
Odgovor na temu

chupcko
Negde
Beograd

Član broj: 5560
Poruke: 1141

Sajt: www.google.com


+63 Profil

icon Re: TV na stand-by = 30 solji caja05.03.2009. u 08:30 - pre 183 meseci
Opet netacno, najveci broj pozara je uzrokovan losim prikljucnum kutijama i prikljucima. Evo posladnja dva koja su se desila su bili posledica losih produznih kablova koje je neko razdrndao vadeci i ukljucucjuci aparate, pa onda prave male strujne lukove :). I eto nama pozara :))). Evo ja sam licno spalio bar 3 takvih produznih kutija.

A svoju paranoju nemoj da opravdavas ekoloskom svescu :)
CHUPCKO
 
Odgovor na temu

stil

Član broj: 4832
Poruke: 2066



+419 Profil

icon Re: TV na stand-by = 30 solji caja05.03.2009. u 08:46 - pre 183 meseci
Ono sto pricam ne pricam napamet. Mislim sam kao neko ko je zavrsio elektrotehnicku skolu kompetentan da pricam o tome. Podrazumeva se da produzni kabl ima prekidac na sebii, da nije kupljen kod kineza i da je precnik provodnika u skladu sa opterecenjem koje smo na njega prikljucili. To se pita onaj gde se produzni kupuje. Veruj mi, nije paranoja u pitanju vec samo razumo ponasanje. Video sam kako se TV zapalio iz cista mira u stand by rezimu.

[Ovu poruku je menjao stil dana 05.03.2009. u 10:02 GMT+1]
 
Odgovor na temu

chupcko
Negde
Beograd

Član broj: 5560
Poruke: 1141

Sajt: www.google.com


+63 Profil

icon Re: TV na stand-by = 30 solji caja05.03.2009. u 11:28 - pre 183 meseci
I ja sam cuo da najvise ljudi umire u krevetu, pa zatim u kupatilu. Da li to znaci da ne treba vise nikada da legnemo u krevet ? Ili da se ne kupamo :).

A isao si u elektrotehnicku skolu, pa sto ne kazes. A da li si ikada otvorio produzni ili taj isti prekidac i video mozda tragove paljevine ?

Ne pricam o amperazi, uglavnom svi koji se nalaze mogu da izdrze barem 3000W, pricam da cestim mehanickim prekidanjem kontakata se stvara prvo razglavljenje, a zatim i mogucnost strujnog luka.

Ali neka, samo ti iskljucuj, vesti su ionako prepune tih samo-zapaljivih televizora :))).

A i ovo nema veze sa temom. Vec je pokazano da je reklama lazna.
CHUPCKO
 
Odgovor na temu

frenkijevac1
Novi Sad

Član broj: 169054
Poruke: 353
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+32 Profil

icon Re: TV na stand-by = 30 solji caja05.03.2009. u 11:29 - pre 183 meseci
Pričaš napamet, pošto sam i ja završio elektrotehničku školu - smer elektronika. Ta škola je toliko smešna da sam iz nje izašao sa skoro istim znanjem kao pre

Ispada da su ljudi koji prave uredjaje sa stand by-em glupi i da je to samo bezveze napravljeno da bi trošilo struju i da hoće s' vremena na vreme da plane tek tako, samo od sebe , ili da su ovi što ih koriste glupi - zato što ih ne isključuju iz struje a ti si jedini pametan pošto si završio elektrotehniku

Lepo sam rekao da se mnogo mnogo vise energije rasipa na drugim mestima i da je ovo poslednje koga se treba dotaći kad se priča o uštedi energije.

A ljudi su lepo izracunali da ne može da se kuva čaj sa strujom koja se koristi za stand by tv-a što je i tema.

Tehnologija će verovatno napredovati u smislu da će samo smanjivati potrošnju el. energije u stand by režimu, neće ga sigurno izbaciti iz upotrebe zbog kuvanja čaja

ps. jel ti pre spavanja sve uredjaje iskljucuješ iz struje?? jer tada ostaju bez nadzora
komp. liniju. tv. dvd. durgi komp. drugi tv. drugi dvd. svetla. veš mašinu. mašinu za pranje sudova. sve?
Imaš i produžni koji nije kineski i ima prekidač na sebi?? good for you
Treba opušteno pre spavanja da okreneš glavni prekidač, ili da spustiš osigurače, ko zna šta može da se zapali, pogotov zimi kad radi grejalica
 
Odgovor na temu

stil

Član broj: 4832
Poruke: 2066



+419 Profil

icon Re: TV na stand-by = 30 solji caja05.03.2009. u 12:02 - pre 183 meseci
@ frekijevac To što ti nisi tamo ništa naučio kao što i sam kažeš, to je tvoja stvar. Ne znam samo zašto se onda javljaš.

Eliminating "standby" electricity loss from home appliances could save up to 25 percent on electrical bills, study shows
09 Feb 2001


By Robert Sanders, Media Relations

Berkeley - If you need proof that your appliances are sucking energy even when they're sitting unused, just turn out the lights some evening. All those glowing red dots and flashing digital clocks are a clear sign your household appliances are spending your money while you sleep.

One of the biggest energy gobblers are the transformers that continuously recharge your cell phone, power your computer peripherals and keep your Game Boy ready for use.

A recent study by students and scientists at the University of California, Berkeley, and Lawrence Berkeley National Laboratory (LBNL) shows that the average California home pays between $50 and $70 every year to keep those little red lights burning, the clocks ticking and the electronics humming while the appliances go unused. Eliminating this standby or "leaking" electricity could save households between six and 26 percent on their average monthly electricity bill, the study found.

"We've only recently found out how substantial the energy savings can be," said Daniel Kammen, professor of energy and resources at UC Berkeley and director of the Renewable and Appropriate Energy Laboratory. "People could save enough power to offset the rise in electricity rates."

J.P. Ross, a master's degree student in the Energy & Resources Group, conducted the study last spring, the first time anyone in this country actually went into homes to measure standby power consumption. He sought out 10 homes in northern California of varying size, number of occupants and income level.

Checking every appliance in each house, he and co-author Alan K. Meier of the Environmental Energy Technologies Division at LBNL found that standby energy use averaged 67 watts per household, more than you would waste by burning a 60-watt bulb day and night all year long. Standby usage ranged from six percent to 26 percent of the homes' annual electricity use.

In a 1999 study, Meier and his LBNL colleagues had estimated average U.S. home standby usage at 50 watts, or about five percent of nationwide annual electricity usage, based on lab measurements of leakage in many different appliances.

"Whether it's six percent or 16 percent, it's a significant quantity of electricity being wasted," Ross said. "Typically, the larger the house, the more appliances and the greater the standby energy use."

On average, each of the 10 homes contained 19 appliances using standby power.

The study was small and localized, considering there are more than 10 million households in the state, but Ross said the message is unambiguous: more needs to be done to reduce leaking electricity.

One solution is to unplug appliances when not in use, Kammen said. An alternative is to group appliances on one surge protector or power strip so that all can be turned off at once. This works well for entertainment systems or for a computer and its associated printers, scanners and other peripheral devices.

Computer printers are one of the big energy wasters, some of them drawing 11.5 watts when idling. Some TVs and video cassette recorders draw almost as much, while set-top cable boxes can draw twice that: the most wasteful Ross found drew 23 watts when the box was off.

And one of the newest appliances on the market, personal video recorders meant to replace VCRs, can draw 50 watts when "off," he said.

A permanent solution, however, is in the hands of appliance manufacturers. While it is impossible to turn off many U.S. appliances, in Europe many come with two "off" buttons: one a remote ready and another that actually turns the appliance off. Rechargers, on the other hand, could include a feedback circuit that shuts off the transformer when a battery is fully charged.

The range of standby waste in similar appliances shows that it is possible to reduce standby waste substantially with no loss of function. Meier and Ross advocate a standard of one watt standby usage for energy efficient appliances.

"Our model predicts you could get a 68 percent reduction in standby usage if all appliances drew only one watt when not in use," Ross said.

This shouldn't be too hard for industry to achieve, he said, "Manufacturers have to pay attention," he said. "People from industry are getting interested because policy makers are now interested."

The California Energy Commission, for example, set up a workshop on standby power use after LBNL published Ross's results in May 2000. Ross also reported the results at an international conference in Italy last September.

For now, homeowners need to take a close look of their energy leakage. Ross found it was possible to reduce his own small household standby usage to 14 watts, by getting rid of his cell phone, unplugging his "powerless" power tools and unplugging other appliances when not in use.

"We don't have to buy into the current paradigm of ever increasing power usage," Ross said. "We should all question how much power we are using."

The study of standby power usage was funded by the Energy Foundation and the assistant secretary for energy efficiency and renewable energy of the U.S. Department of Energy.

###

More information on standby power consumption can be found on the Web at http://eetd.lbl.gov/



http://berkeley.edu/news/media/releases/2001/02/09_energ.html

[Ovu poruku je menjao stil dana 05.03.2009. u 13:32 GMT+1]
 
Odgovor na temu

frenkijevac1
Novi Sad

Član broj: 169054
Poruke: 353
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+32 Profil

icon Re: TV na stand-by = 30 solji caja05.03.2009. u 12:45 - pre 183 meseci
Neću ni da čitam ovo samo sam pogledao datum 2001 godina
I šta su uradili do danas kako bi nešto promenuli - NIŠTA.
Zato što samo lupaju gluposti, a uz to su i plaćeni za to pogotovo ti profesorčići sa berklija

U prošlom postu sam ti sve lepo napisao i ti nakačiš ovaj glupi tekst iz 2001 ne vidim smisao.

Nisi ogovorio, jel gasiš noću sve po kući?
(da ustedis 50/70 dolara godišnje)

Ova država da je pametna da napravi koju elektranicu na drini i da ne mislimo o potrošnji struje milion godina i da nam je sve non stop ON, a ne na STAND BY

 
Odgovor na temu

stil

Član broj: 4832
Poruke: 2066



+419 Profil

icon Re: TV na stand-by = 30 solji caja05.03.2009. u 18:58 - pre 183 meseci
Ja sam rekao da isklucujem sve elektricne uredjaje kada nisam kod kuce (osim zamrzivaca i frizidera). Jednostavnim pritiskom na prekidac na produznom kablu. Kada sam kod kuce i ne planiram da tv koristim neko duze vreme (preko 6-7 sati) ja ga isklucim na off . U suprotnom je na stand by. To radim zbog toga sto sam bio u termoelektrani Nikola Tesla i zbog toga sto sam polozio termodinamiku i elektrotehniku i znam koji sve procesi stoje sa one strane stekera. Sto se tice hidroelektrane. Tu zavisis od toga koliko dodole dobro rade svoj posao. A sve to da bi se ti bahatio sa stand by rezimom...
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: TV na stand-by = 30 solji caja

Strane: < .. 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 21856 | Odgovora: 88 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.