Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

TV na stand-by = 30 solji caja

elitemadzone.org :: MadZone :: TV na stand-by = 30 solji caja

Strane: < .. 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 22010 | Odgovora: 88 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

chupcko
Negde
Beograd

Član broj: 5560
Poruke: 1141

Sajt: www.google.com


+63 Profil

icon Re: TV na stand-by = 30 solji caja05.03.2009. u 20:51 - pre 184 meseci
A pa nisi cuo za samozapaljivanje zamrzivaca i frizidera, bolje ti i njih iskljuci, a tek da ne spoemnem da i brojjilo trosi struju i kada ne radi, pa i njega iskljuci ako mozes.

Ali sto ja rekoh, ok, tvoja licna paranoja, pa samo napred. Ne teraj nas ostale.

Prvo je bilo da puno trosi, pa smo dokazali da nije bas tako, pa onda da moze da se zapali, a ispada da nije ni tako lako. Bice da ti je to nauceno ponasanje. Ali ako samo ti, a ne smaraj nas tim glupostima.

A uzgred ameri da hoce da ustede struju, pa pogasili bi svetla u las vegasu i nju jorku i eto ... Veca usteda nego sva sranja sa stand by-om koji je i 2001 bio dosta stedljiv, a danas jos vise :).

Da ponovim jos jednom, skoro pa je dokazano da je reklama lazna, to jest hoax, rekao bi ja. Sve ostalo je proseravanje i primenjena paranoja.
CHUPCKO
 
Odgovor na temu

stil

Član broj: 4832
Poruke: 2066



+419 Profil

icon Re: TV na stand-by = 30 solji caja05.03.2009. u 22:05 - pre 184 meseci
Ja nikoga ni na sta ne teram. Kazem samo da nije razumno ostavljati ukljucene uredjaje koje ne koristimo. Zbog potrosnje elektricne energije ma koliko ona mala bila i zbog opasnosti od pozara (u svakom uredjaju ima na desetine elektronskih komponenti) . Ako si ti spreman da garantujes za svaku od njih nemam nista protiv. Garantuj. Sto se tice reklame . Prvi put je komentarisem a gledao sam je jos kad je tema pocela. Kaze da ako iskljucujete televizore preko noci mozete ustedeti energije da spremite 30 soljica caja. Ne kaze se koliko noci i koliko televizora. Onaj ko iskljuci tv zbog toga sigurno ce iskljuciti i video i stub i ... Nemam prilike da je sada ponovo pogledam tako da se ogradjujem ako sam je lose interpretirao. Ne obazirem se na tvoj ton kojim mi se obracas. To govori o tebi a ne o meni.
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
adsl-78-30-129-93.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: TV na stand-by = 30 solji caja05.03.2009. u 22:35 - pre 184 meseci
hmmm jedini razlog zasto moze doci do "samozapaljenja" uredjaja je neki prenapon u mrezi [npr. udario grom] ili slicno,ili da je nesto "naceto" u uredjaju ,i da baca varnice negde...to bi neki teoretski uzroci ovako iz glave mogli biti

stil,koji bi jos razlog mogao biti?

btw,ako mozes da gledas flash video,imas link do reklame na nekoj od prethodnih stranica
 
Odgovor na temu

maliradojca

Član broj: 55393
Poruke: 242
*.tron-inter.net.



+132 Profil

icon Re: TV na stand-by = 30 solji caja05.03.2009. u 23:03 - pre 184 meseci
Cini mi se da stari transformatori(ne coperski) trose do 5% struje kada nije prikljucen potrosac. Nisam elekrotehnicar,samo mi se tako cini da sam razumeo. Ja nekako kontam da je to potrosnja uredjaja na stend baj-u.
Ali mnogo bitnije je da za tih 100 dindzi mesecno (mozda,lupam) koje pojedu stend baj uredjaji imate uslugu da vam mikroprekidac odmah ukljucuje uredjaj.
 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: TV na stand-by = 30 solji caja05.03.2009. u 23:12 - pre 184 meseci
@stil
Sunce Ti... čemu toliki "rasizam" u pogledu kvaliteta kineskih proizvoda?
Nije valjda da veruješ da je sva kineska elektronika totalni dreš?

Nemaš Ti čak ni ideju koliko se vrhunskih proizvoda proizvodi baš tamo... baš kao i onih manje vrhunskih, pa i totalnih krševa. Postoji roba od 2$, a postoji i ona od 2000$. Uglavnom, "koliko para - toliko muzike", s tim što su Kinezi čovečanstvu definitivno učinili uslugu - povećali su efekat "banga" za "bucksove" u popriličnom procentu!

Nego, vi pobornici "green načina života", jeste li razmišljali da se odreknete tradicionalnih srpskih specijaliteta... sarme i pasulja, koji za jedno kuvanje izruče u šerpu struje koliko svi standby uređaji u kući/stanu ne učine ni za godinu dana?

Pa sad to pomnožite sa ukupnim brojem periodičnih gurmanluka koje praktikujete svakog meseca (pa puta 12), da vi'š šta je ušteda!

Eto, tako gledano, žderanje sarme bismo mogli posmatrati kao jedno čisto energo-rasipničko onanisanje. I ko se uzbuđuje? Pa niko. Jedni drndaju standby i ne uzbuđuju se zbog toga preterano (a u svetlu onoga što zaista možemo videti i po domaćim, ali i po stranim firmama - a to je opšte rasipništvo u svim segmentima), a drugi se uzbuđuju i sve što uštede gaseći uređaje na kablu, pojedu kroz jednu sarmu. Very green, indeed!

Banalno (kao i pomenuta reklama), premda tačno (za razliku od iste).

Pozdrav


P.S. Kompromis je moguć i sasvim jednostavan: u šerpu nalijte 30 šoljica vode za čaj, ali umesto čaja ubacite sarme i pustite da se krčkaju. Na taj način ste spojili lepo i korisno. Stand-by i daljinac su i dalje tu, a uludo utrošena energija je preusmerena na nešto bolje od čaja!
 
Odgovor na temu

frenkijevac1
Novi Sad

Član broj: 169054
Poruke: 353
*.adsl-1.sezampro.yu.



+32 Profil

icon Re: TV na stand-by = 30 solji caja05.03.2009. u 23:27 - pre 184 meseci
Citat:
stil: Ja nikoga ni na sta ne teram. Kazem samo da nije razumno ostavljati ukljucene uredjaje koje ne koristimo. Zbog potrosnje elektricne energije ma koliko ona mala bila i zbog opasnosti od pozara (u svakom uredjaju ima na desetine elektronskih komponenti) . Ako si ti spreman da garantujes za svaku od njih nemam nista protiv. Garantuj. Sto se tice reklame . Prvi put je komentarisem a gledao sam je jos kad je tema pocela. Kaze da ako iskljucujete televizore preko noci mozete ustedeti energije da spremite 30 soljica caja. Ne kaze se koliko noci i koliko televizora. Onaj ko iskljuci tv zbog toga sigurno ce iskljuciti i video i stub i ... Nemam prilike da je sada ponovo pogledam tako da se ogradjujem ako sam je lose interpretirao. Ne obazirem se na tvoj ton kojim mi se obracas. To govori o tebi a ne o meni.


Nije razumno isključivati uređaje koji imaju stand by režim iz struje, kad se ne koriste. Zato što je stand by režim baš zbog toga i napravljen. Nikad ne znaš kad će ti opet zatrebati. A kad ti zatreba mora da je ko zapeta puška

Šta sad, na primer, ti ležiš na krevetu i bleneš u plafon (jel? pošto je sve pogašeno) i stigne ti poruka na mobilni (koji radi na bateriju, pa je ON) kako na pinku ima gola nataša bekvalac (npr.) i ti dok ustaneš, pa naravno zapneš za papuče (pošto su i svetla pogašena), pa se nekako digneš i dovučeš do prekidača za svettlo prvo, pa dok dođeš do štekera, pa dok nađeš kabel, pa dok potrefiš utičnicu, pa dok upališ tv na prekidač, pa dok nađeš daljinski da prebaciš na pink... nataša (npr.) se već uveliko obukla i puši cigaretu ... mislim stvarno onda se skenjaš i nije ti ni do čega, a moraš opet sve da gasiš i da se spremaš za spavanje....

Normalno da svi sve pogasimo kad idemo na godišnji odmor, ali onaj ko gasi tv na prekidač ili ga čupa iz struje preko noći - po meni nije normalan
 
Odgovor na temu

peca26000

Član broj: 195056
Poruke: 3216



+62 Profil

icon Re: TV na stand-by = 30 solji caja05.03.2009. u 23:54 - pre 184 meseci
Totalno sam isprovociran ovo sto sam sve procitao do sada . Ovoliko gluposti i ubedjivanja . Jes ono sa sarmom je ipak korisnije nego sa cajem! (bar su puni stomaci)
evo vama shema sta ima mrezni stepen pa lupajte glavom zasto i zbog cega se vadi to iz struje ,mnogo ima bubica da bi mislio preko noci dal da vadis ili da ga ostavis?????
Sta vi neverujete u to da moze nesto i da zapali ,dovoljno da probije PTC i eto belaja ...
Cudo kako moze besvesno neko da tvrdi da su ovo lazi ,evo brate crno na belo pa razmisljaj ...
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: TV na stand-by = 30 solji caja06.03.2009. u 00:23 - pre 184 meseci
Sine....
u kakvom si Ti tripu.... je l' bi ova šema nekoga trebalo da impresionira?

Ja kad bih gasio sve servere koje čačkam svaki dan (a nisam pored njih), 3000 ljudi bi moglo da bere grožđe sezonski, jer bi skapali od gladi.

Kupi Ti lepo kvalitetnije uređaje i ne prži ih na 380V, pa će Ti trajati duže i neće se "samoinicijativno zapaljivati" all-day-long.

Pozdrav

P.S. Za sve godine rada, NIKAD, ALI - NIKAD mi se nije desilo da se nešto pripali u stand-by-u, pa čak ni tokom rada. Uvek se havarija dešava u trenutku samog paljenja (a i tada samo sa krš&co tehnikom). Ne kažem da verovatnoća ne postoji, ali isto tako - postoji verovatnoća i da Ti avion padne na glavu dok čekaš na pešačkom prelazu, pa ljudi ipak stoje na pešačkim prelazima.
 
Odgovor na temu

peca26000

Član broj: 195056
Poruke: 3216



+62 Profil

icon Re: TV na stand-by = 30 solji caja06.03.2009. u 00:49 - pre 184 meseci
Problem je zato sto ne tripujem ,lepo se vidi sta je tu na shemi ,sve je to slicno i kod drugih chopera .
Uvek moze da postoji prvi put a i nemora ...
 
Odgovor na temu

frenkijevac1
Novi Sad

Član broj: 169054
Poruke: 353
*.adsl-1.sezampro.yu.



+32 Profil

icon Re: TV na stand-by = 30 solji caja06.03.2009. u 00:57 - pre 184 meseci
Sad jos daj primer gde se ovo i kada zapalilo :)

STORM primeri/poredjenja su ti dojaja :))) haha
 
Odgovor na temu

stil

Član broj: 4832
Poruke: 2066



+419 Profil

icon Re: TV na stand-by = 30 solji caja06.03.2009. u 05:32 - pre 184 meseci
@ StORM48 Nemam ja nista protiv kineskih proizvoda samo zato sto su iz Kine. Imaju oni i kvalitetnih i manje kvalitetnih proizvoda kao sto kazes. Problem je sto kad udjes u neku kinesku prodavnicu kod nas imas jeftinu robu koja nije ni k od kvalitetna. Ona je jeftina zbog toga sto nije kvalitetna, ali to je druga prica . Toliko o mojem "rasizmu" . Sto se tice sarme. Ljudi su za to izmislili ekspres lonac. @ frenkijevac1 Posmatraj to ovako. Ne znam da li imas auto. Ukoliko ga imas, da li ga ostavljas upaljenog tokom noci na parking mestu ? Sve to u slucaju da ti ujutro hitno zatreba pa neces da cekas da mu se malo zagreje kabina i sediste da ti ne bude hladno kad sednes. Ili dodjes pola minuta ranije okrenes kljuc i vozis. Kazes gorivo je skupo, e pa isto tako da bi tebi gorela jedna lampica na televizoru tamo negde neki Pera mora da lozi vatricu citavu noc . Vec sam ranije napominjao, u letnjim mesecima moze se desiti da tresne grom u blizini i da otkaze sve sto ima elekroniku u sebi ukoliko je u tom trenutku pod naponom. U ostalom delu godine jednostavno ne zelim da razmisljam na tu temu i zbog toga jedan klik i gotovo. Ponavljam, iskljucivati samo one uredjaje koji se ne koriste, serveri moraju da rade 24h ukoliko zelimo da sajt bude dostupan 24h -> znaci koriste se. Toliko o tome. Da li sam paranoican ili ne vreme ce pokazati. A vreme u ovom slucaju radi u moju korist.

[Ovu poruku je menjao stil dana 06.03.2009. u 07:31 GMT+1]
 
Odgovor na temu

chupcko
Negde
Beograd

Član broj: 5560
Poruke: 1141

Sajt: www.google.com


+63 Profil

icon Re: TV na stand-by = 30 solji caja06.03.2009. u 06:45 - pre 184 meseci
Poredjenje sa automobilom nije dobro. Kola su u standby-u kada je prikljucen akumulator i mogu da upale na prekidac (kljuc). Totalno iskljucivanje je vadjenje akumulatora i praznjenje rezervoara, a moram priznato da osim u vojsci (kada se prepariraju kamioni za rat) nigde se to ne radi.

Prosto pustimo prazne price, ajde statistiku, primere samozapaljenja komponenti. Sto je najgore najvise slucajeva zapaljena novih komponenti je bilo kod onih nesretnih baterija u laptopovima :).
Koji da bude ironija jos veca nisu ni bili u stand-by-u.

Dakle, ako, samo vi gasite. Svako od nas ima nekog rodjaka koji je paranoik pa vezuje kola lancem i katancem, ili ima 20 brava, ili pak odvrce osigurace.

Pa da, ja predlazem da se odvrcu osiguraci. Lepo po zakonu, u 22:00 svi moraju da odvrnu osigurace
i da ih u 7:00 ponovo zavrnu ako im trebaju...

Ludooooooooo

CHUPCKO
 
Odgovor na temu

stil

Član broj: 4832
Poruke: 2066



+419 Profil

icon Re: TV na stand-by = 30 solji caja06.03.2009. u 07:38 - pre 184 meseci
Koliko ti treba vremena da pokrenes auto kada je motor ugasen, a koliko kada je upaljen a menjac u nultom polozaju (sta je tu stand by). Onda bi u onim filmovima odredjeni likovi cekali na (stand by) ispred odredjenih zgrada sa ugasenim motorom a ne sa upaljenim :) Sto ne ostavis motor da radi tokom noci i ujutro kad udjes pritisnes kvacilo, ubacis u odgovarajuci stepen prenosa i vozi. Time si ustedeo cirka 30 sekundi :) Ovo za osigurace necu da komentarisem zbog toga sto to nikada nisam pominjao.
 
Odgovor na temu

Backy
Branislav Đurković
Treptač svetala
Beograd, Zvezdara

Backy
Član broj: 54113
Poruke: 2303
79.101.227.*

Jabber: backy@elitesecurity.org
ICQ: 231979809
Sajt: www.elitesecurity.org/o/p..


+121 Profil

icon Re: TV na stand-by = 30 solji caja06.03.2009. u 09:18 - pre 184 meseci
koliko vremena ti treba da otvoriš es kad je komp "ugašen", a koliko kad je desktop u neutralnom položaju? ;p

da auto nije na standbyu, ne bi mogao da se pali daljinskim nego na kurblu :D
aka Vitez Koja
::
日本光学工業株式会社 :: One photo out of focus is a mistake, ten
photo out of focus are an experimentation, one hundred photo out of focus are a
style.
 
Odgovor na temu

stil

Član broj: 4832
Poruke: 2066



+419 Profil

icon Re: TV na stand-by = 30 solji caja06.03.2009. u 10:18 - pre 184 meseci
Da bi komp drzao na stand by rezimu iz dimnjaka termo elektrane u Obrenovcu svo to vreme mora da izlazi dim. Ili mislis da jedan blok u TENT mozes da pokrenes daljincem po potrebi :)
 
Odgovor na temu

chupcko
Negde
Beograd

Član broj: 5560
Poruke: 1141

Sajt: www.google.com


+63 Profil

icon Re: TV na stand-by = 30 solji caja06.03.2009. u 12:40 - pre 184 meseci
Malo je to laziranje, ako uzmemo da dosta uredjaja trosi 100 puta ( a u praksi i do 1000 ) manje u stanby-u rezimu nego u full rezimu, mislim da onda treba da 100 dimjnaka ... (1000 ?). Dakle pricamo o nesrazmeri, narocito posto ...

Mislim kao sto rekoh, ako sto ti to radis, ali ne propagiraj da je to normalno, nije.
CHUPCKO
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
77.46.173.*



+5251 Profil

icon Re: TV na stand-by = 30 solji caja06.03.2009. u 13:13 - pre 184 meseci
Trose nesto, i poznato je da trose minimalno, samo se postavlja pitanje CEMU ta panicna usteda..

To moze samo da sluzi sam izvoznom elektricarskom lobiju, da imaju vise mesta za prosirenje posla, po meni je smisao da se struja prodaje gradjanima, i da je trosi svako onoliko koliko moze da je plati.

Sta njih briga za mojih 5-25W na stend baju, ako te utrosene Watice placam??

Zar to nije smisao "TENT-a", da proizvodi robu koju placamo...

Ili je nesto drugo pozeljnije..

Poz.
 
Odgovor na temu

stil

Član broj: 4832
Poruke: 2066



+419 Profil

icon Re: TV na stand-by = 30 solji caja06.03.2009. u 17:58 - pre 184 meseci
Postavi se u ovakvu situaciju. Imaš vikendicu negde u planini. Poneo si sa sobom na odmor TV, desktop računar, muzičku liniju... i agregat. E sad ima li smisla da taj agregat radi 24h samo da bi održavao sve te uređaje na stand by. Potrošnja goriva zavisi od opterećenja. Logično je da uključiš agregat samo dok gledaš TV ili već šta hoćeš da radiš.

vladd Mani me sa tim teorijama zavera.
 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: TV na stand-by = 30 solji caja06.03.2009. u 18:51 - pre 184 meseci
To je tako u situaciji kada Ti zamišljaš kako to funkcioniše.

U stvarnosti, to funkcioniše mnogo gluplje - dovoljno je da negde, na nekoj raskrsnici u P_materini radi semafor i eto ti ga na - obren-krško mora da radi celu noć.

Tu postoji još jedan momenat, koji Ti očigledno nije poznat, pošto vidim da potenciraš neke malo š-l-b teorije - termoelektrana mora da se "loži" 24h/dnevno da bismo uštedeli! Kada bi se termo ili hidro elektrana ugasila na samo sat vremena, inicijalno "paljenje" bi potrošilo oko 300% više energije, nego da ista non-stop radi. Iz istog razloga se (recimo) ne gase ni visoke peći, pa ni avioni prilikom tankovanja; potrošnja pri startu prosto guta energiju i najveći deo odlazi... nikud! To još zovemo i efektom "duvanja u prazno", što u prevodu znači da elektrana (termo/hidro) radi svejedno - drndao Ti svoj TV na stendbajku ili ne. Sve što se ne potroši, odlazi u vetar, što direktno potire onu foru o nekakvoj uštedi ne-znam-već-čega.

Ekologija?

Ja sam za... ali kanda stendbaj s tim nema veze. Budi faca pa parkiraj auto, taksi nemoj da koristiš, a GSP ignoriši. I kad bi tako svako od nas ubedio po trojicu, to bi već imalo efekta. Da ne pominjemo najlon kese, plastične flaše i još pun rog raznog krša koji svakodnevno bacamo kud stignemo. Umesto kesa postoje lepe karirane torbe za pijacu/prodavnicu, plastične flaše... s tim ne znam šta bismo, pa eto - mozgaj oko toga. Sigurno će biti produktivnije od borbe protiv LED-ovki.

Prazne priče o svetlećim diodama i njihovom pogubnom delovanju na potrošnju i musavog Peru ložača iz kotlarnice ostavi za neki strip, jer je njegova uloga globalna. On je bitan koliko i prolećna kiša, a i funkcioniše vrlo slično - deluje za više ciljeve. Diode ga, s toga, slabo interesuju. Zato - ne zamišljaj da on džonja uz kotao zbog mojih LED-ovki (zbog Tvojih sigurno ne, jer si Ti štediša), jer je problematika vrlo daleko od banalne.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

stil

Član broj: 4832
Poruke: 2066



+419 Profil

icon Re: TV na stand-by = 30 solji caja06.03.2009. u 22:23 - pre 184 meseci
Gledaj ovako. Ti sa uređajima koji su na stand by imaš konstantno opterećenje koje opterećuje čitav sistem. Ja ništa ne zamišljam, ja znam kako sistem funkcioniše, ali sam ljudima davao slikovite primere . Tačno je da za pokretanje TE treba mnogo energije i zbog toga je taj postupak skup. Red veličina nekoliko stotina hiljada € . Zbog toga se elektrana stavlja u "tihi hod" kada nema opterećenja . U svakom slučaju će se više uglja potrošiti kada je veće opterećenje na mreži nego kada je manje ili kad ga nema. Za svaki proizveden 1kWh el. energije se u proseku potroši u proseku 1,5 do 2 kg uglja lignita.

Ja nisam pominjao potrošnju samih ledovki . One su samo indikator da je uređaj uključen. Pera ložač je bio slikovito objašnjenje da se tamo negde van naših pogleda mora koristiti prljava tehnologija za stvaranje električne energije koju uzimamo zdravo za gotovo.

Nisam očekivao od jednog supermoderatora da na ovakav način komunicira sa članovima foruma.

Pozdrav i sve najbolje.



[Ovu poruku je menjao stil dana 07.03.2009. u 08:04 GMT+1]
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: TV na stand-by = 30 solji caja

Strane: < .. 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 22010 | Odgovora: 88 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.