Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

TV na stand-by = 30 solji caja

elitemadzone.org :: MadZone :: TV na stand-by = 30 solji caja

Strane: < .. 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 22056 | Odgovora: 88 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

frenkijevac1
Novi Sad

Član broj: 169054
Poruke: 353
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+32 Profil

icon Re: TV na stand-by = 30 solji caja07.03.2009. u 03:00 - pre 184 meseci
A šta je sa hidroelektranom? jel se i to loži?

ps. nema šanse da gasiš komp na prekidač jedino ako imaš komador 64
 
Odgovor na temu

chupcko
Negde
Beograd

Član broj: 5560
Poruke: 1141

Sajt: www.google.com


+63 Profil

icon Re: TV na stand-by = 30 solji caja07.03.2009. u 08:18 - pre 184 meseci
Mislim da je ovo besmisleno, kada sam na pocetku spomenuo sekte, na ovo sam mislio.

Neko ko je zadojen gluposcu, pokusava sve druge da ubedi kako je njegovo ponasanje u redu, iako vecina lako dokazuje da je em besmisleno, em beskorisno, ali nema veze ... Kao sto vernika ne mozete ubediti da boga bas i nema, tako i ovoga ne mozete ubediti da ...

Mislim, krneuli smo sa gasenjem malih uredjaja koji su na standby-u a propustamo gore katastrofe ??? To je vec zilotizam na kvadrat.
Gasiti sve uredjaje nocu ?? A trose oko 100 W. A pored gori cele noci sijalica od 100 W. Kada se pokazalo da uredjaji na standby-u ne trose bas toliko onda je krenula prica o samozapaljenju. Pa kada ni to nije proslo, krenula je prica o tome kako se trosi ugalj za tu struju. Evo recimo ja ne slavim novu godinu i bas me zanima koliko se ujglja potrosi za onu jebenu novogodisnje rasvetlu. Recimo u Srbiji. Nesto mi govori da ta rasvetla trosi mnogo vise nego cela Srbija na stand-by.

E do sada bi i pametnom bilo dosta da shvati da lupeta, a i nama glupima da shvatimo da pametni misli da je pametan :).

Bojim se da posle cele price svako normalan ce odustati od gasenja tv-a kompletno i ostalih stand-by uredjaja. Zato, pa prvo reklama je laz. Drugo nema nekog velikog smisla. Trece svako placa struju, pa sta ako zeli da je vise trosi.
CHUPCKO
 
Odgovor na temu

stil

Član broj: 4832
Poruke: 2066



+419 Profil

icon Re: TV na stand-by = 30 solji caja07.03.2009. u 11:26 - pre 184 meseci
U Srbiji ima 3.3 miliona brojila. Puta 100 W pa puta 6 sati tokom jedne noci je 1.98 miliona kWh samo za tu jednu noc. Pa puta 2 kg uglja po jednom kilovat casu je 3.94 miliona kilograma uglja koji su sagoreli bez ikakve potrebe u samo jednoj noci za tih 6 sati.
 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: TV na stand-by = 30 solji caja07.03.2009. u 12:21 - pre 184 meseci
Priznaj da radiš u EPS-ovom dispečerskom centru?

Ovako jasnu i preciznu predstavku (računam) možemo dobiti samo od visoko upućenih ljudi ili od onih koji misle da su upućeni, a nisu.

Kako si došao do cifre od 100w za uređaje u "stendbaju" po brojilu?
Jedino ako i krave i prasiće ne računaš za potrošače na stendbaju, po domaćinstvima u Srbiji?
Proveri koliko troši Tvoj frižider i Tvoj zamrzivač (ali i časovnik na šporetu, što nije retkost) i budi faca, pa ih odma' isključi!

Silno želim da čujem otkud 100w po domaćinstvu?

Citat:
stil: Ja ništa ne zamišljam, ja znam kako sistem funkcioniše

Samo Ti se čini da znaš... svojim tvrdnjama pokazuješ upravo suprotno.
Zapravo će se više energije uštedeti ako ugasiš auto kad staneš negde na par minuta; ako umesto crevom, u dvorištu, opereš auto u perionici, pod pritiskom, sa daleko manje vode; ako se bolje obučeš i ne glumiš supermena dok sediš u sobi na 35°C, dok je napolju -15°C; ako TV gasiš kada ga ne gledaš, a ne kao većina - stvaraš "atmosferu" kada si sam ili te tišina "ubija"; ne kuvaš kafu/čaj samo za sebe, jer time potrošiš više struje za jednu šoljicu nego celo stanovništvo jednog solitera u "noćnom stendbaju".

A druga stvar, svaki put kad Ti takva ideja padne na pamet, Ti se seti hidroelektrana čiji produkt, ako ne bude iskorišćen, biva uludo protraćen, zbog nemogućnosti skladištenja struje, tako da - u krajnjem slučaju, jedan Đerdap lako nadoknađuje gubitke na drugoj strani i sve u svemu - dođemo na isto.

Citat:
Nisam očekivao od jednog supermoderatora da na ovakav način komunicira sa članovima foruma.

Kakav način?
Ako sam supermoderator, nisam svetac.
A čak i da jesam - ne vidim kakav je to "način" na koji na komuniciram sa korisnicima, osim što ukazujem na očigledne zablude? Verovao ili ne, običan sam čovek, a ako si mislio da moderatori služe da čitaju besmislice, onda će biti da si se malo prevario.

Pozdrav

P.S. Koliko Ti troši bojler i koliko ga često gasiš?
P.P.S. Peglanje odeće baš i nije štedljiva rabota, te Ti predlažem da pređeš na ugljenu peglu. Em prirodno, em' štedljivo...
 
Odgovor na temu

stil

Član broj: 4832
Poruke: 2066



+419 Profil

icon Re: TV na stand-by = 30 solji caja07.03.2009. u 13:17 - pre 184 meseci
Odakle mi 100 W , pa chupko je pominjao tu cifru i ja sam je samo ubacio u proracun cisto da se vidi . Ne mora da bude toliko, poenta je da se neka mala brojka mnozi sa 3.3 miliona. Zbog toga se dobijaju velike cifre koje iz nase perspektive cine zanemarljivo male. Medjutim globalno gledano one to uopste nisu. Pomnozi cenu jednog kWh sa cifrom koja se tada dobije, pa neka je i samo 1W potrosnje po domacinstvu i sam vidi koliko se rasipa. Djerdap zadovoljava 20 % potreba Srbije za elektricnom energijom a mnogo zavisi od dotoka Dunava odnosno vremenskih uslova (padavina) . Grejac bojlera ima snagu od 2 kW i ukljucuje se samo nocu onoliko koliko mu treba da se "napuni" . Peglam samo one stvari koje moraju da se peglaju da ne bi isao izguzvan. Ja sam samo rekao da normalno zivite ali da kada uredjaje ne koristite duze vremena (dok ste na poslu, skoli itd) iskljucite na prekidac na kvalitetnom produznom kablu. To je sve. Nemojte sebi nista uskracivati . To je sve.



[Ovu poruku je menjao stil dana 07.03.2009. u 19:07 GMT+1]
 
Odgovor na temu

chupcko
Negde
Beograd

Član broj: 5560
Poruke: 1141

Sajt: www.google.com


+63 Profil

icon Re: TV na stand-by = 30 solji caja07.03.2009. u 15:32 - pre 184 meseci
A slucaj samo zapaljenja bojlera (od muke) nocu ?
Eh, koliko je samo ljudi poginulo tako :).

Evo ja sam se opametio, ne da cu da gasim sve svoje uredjaje nego cu kao Den Ejkord u filmu 1941-a da gasim sva svetla :)
CHUPCKO
 
Odgovor na temu

peca26000

Član broj: 195056
Poruke: 3216



+62 Profil

icon Re: TV na stand-by = 30 solji caja08.03.2009. u 18:18 - pre 184 meseci
Naravno da ces da gasis jer se bilo koji otpor na elektricnoj mrezi sabira .
i konacno opterecenje je amper a taj amper trazi onog da lozi kako bi postigao volte u mrezi
Po nekima je ovo cudno i hteli bi da izbegnu U x I = W na neku foru ali fore jos uvek nema he hehe
 
Odgovor na temu

chupcko
Negde
Beograd

Član broj: 5560
Poruke: 1141

Sajt: www.google.com


+63 Profil

icon Re: TV na stand-by = 30 solji caja08.03.2009. u 18:58 - pre 184 meseci
http://www.imdb.com/title/tt0078723/
CHUPCKO
 
Odgovor na temu

rainymanyu

Član broj: 82964
Poruke: 128



+15 Profil

icon vise o caju manje o stand-by.. :(14.09.2009. u 20:24 - pre 177 meseci
kakva teema i koliko prolupavanja.. zavere,sekte..ccc.. sta sve se nece roditi u glupavom umu, kome jos dodje i da se bahati i ismeva tudje strucno poznavanje materije.. znam da ce biti komentar jednog od ucesnika sada ali hajd neka mu bude zadovoljstvo da njegova bude poslednja pa bi neki moderator konacno mogao i da zakluca besmislenu raspravu..
p.s. da parafraziram neciju izjavu koja bi mogla biti i jedino sto se moze zakljuciti u temi.. budala te prvo navuce na svoj nivo govora i ponasanja pa te u raspravi dobije na iskustvo.. pa ko se prepozna prepozna se. :) pozz
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: TV na stand-by = 30 solji caja

Strane: < .. 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 22056 | Odgovora: 88 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.