Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako to izgleda kad se desi nekom drugom - tema za razmišljanje

elitemadzone.org :: MadZone :: Kako to izgleda kad se desi nekom drugom - tema za razmišljanje

Strane: 1 2 3 4 5 6 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 32997 | Odgovora: 134 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
adsl-78-30-129-93.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Kako to izgleda kad se desi nekom drugom - tema za razmišljanje04.03.2009. u 19:24 - pre 184 meseci
@frenkijevac [sta li ti znaci ovaj nick?!] i biber sprej je zabranjen zakonom,tj treba ti dozvola
 
Odgovor na temu

burex
46°05'N 19°39'E

Član broj: 24964
Poruke: 987
*.eunet.rs.



+679 Profil

icon Re: Kako to izgleda kad se desi nekom drugom - tema za razmišljanje04.03.2009. u 19:31 - pre 184 meseci
Citat:
hmmm,da,ali ko odredjuje ko je "sposoban" [savestan i bla bla] da nosi pistolj? uplatis 3000 dinara i sposoban si?
a tacno je to,krimosi ce ga nabaviti,ne pravi se zbog njih ovo...
a meni iskreno ne treba pun grad naoruzanih debila ,ne znam za tebe,i sta sad,napadne te neko,u sred grada,izvadis pistolj,pucas,puff promasis i najebe neki prolaznik ni kriv ni duzan,i ti na robiju ,to je resenje?

Razumem to što želiš reći u potpunosti, ni ja ne želim da neki debil nosi oružje tek tako, ali takav debil će ga zaista bez problema naći i to za manje para nego da ga nabavi legalno. Evo, već i na ES-u su počele preporuke da se nabave ilegalnim putem oružje za samoodbranu... Inače, istu situaciju imaš i sa automobilima i vozačkim dozvolama. Dođe debil, plati da prođe ispit, plati polaganje, prođe lekarski pregled, i eno ga u ćaletovoj bembari, i od njegovih akcija zavisi život drugih vozača na putu, kao i hiljada ljudi na pešačkim prelazima i van njih. Kreten je kreten, a debil je debil, bilo sa pištoljem, nožem, autom ili jednostavno svojom pesnicom (Miladin Kovačević, npr.). Meni bi bilo najdraže da imam oružje koje držim na bezbednom mestu i da ga nikad ni ne moram ni videti, a kada mi neka lopuža dolazi blizu kuće, da zna da postoji dobra šansa da ne doživi sledeći dan, ili da se probudi u gradskoj bolnici, pa da razmisli šta mu je bolje raditi.
A man is smart. People are stupid.
 
Odgovor na temu

Challenger

Član broj: 37755
Poruke: 156
93.86.3.*



+1 Profil

icon Re: Kako to izgleda kad se desi nekom drugom - tema za razmišljanje04.03.2009. u 19:32 - pre 184 meseci
@ Horvat: Nisam ja za divlji zapad, nego za neki normalan zakon koji ce dozvoljavati drzanje i/ili nosenje oruzja svakome ko prodje npr. psih. testove i obuku. Ali ne da prodje zato sto mu je tetka sekretarica u SUP-u vec zapravo. Inace, da je takva situacija, ovo
Citat:
Horvat: i sta,sad napadnu te tako kao u sceni iz 1. poruke,ti izvadis utoku,oni izvade i pocne obracun+ u centru grada si i izresetate jos 10 ljudi okolo,tako?

se ne bi desavalo, posto ti klosari ne bi imali muda da rade to sto rade kad bi bar 10% gradjana posedovalo neko oruzje. Oni bas i racunaju na to da su svi bespomocni + im zakon i sudstvo nista ne mogu. Ostalih oblika kriminala/ubistava bi naravno bilo (npr. kao iz tvog primera - gradjevinci) ali bi se bar ovo eliminisalo.
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
adsl-78-30-129-93.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Kako to izgleda kad se desi nekom drugom - tema za razmišljanje04.03.2009. u 19:38 - pre 184 meseci
pogledajte link,sad sam naisao na taj na dizajn zoni - http://www.nskriminal.net/krivicna_dela/razbojnistva

@burex,tacno,ali ne mislim ja pod ovim [samo] na obicne krimose,nego na "normalan" svet,sve ok,prodje taj test,skroz je normalan,nema frke,hepi u zivotu,eto ima pistolj u sefu u podrumu za"ne daj boze"...i samo jednog dana dogodi se "nesto" [ovo moze biti od prevare,preko ogrebanog auta,...iskoristite mastu] i pukne liku film,izvadi pistolj i pocne se igrati prljavog harija...

mislim da nam to ne treba,previse je "prljavih" i ovako


@ch. evo ,amerika ti je puna oruzja,pa eto opet imas razbojnistva [ne samo utokama] ,a siguran sam i u drugim zemljama

s jednom razlikom [moguce da gresim],sto policija posle napravi uvidjaj I TRAZI KRIMOSA ,a sudstvo osudi...

i jos jednom burex,slazemo se,osim oko onog dela s oruzjem ;)

edit:evo procitajte ko su bile ubice ... sta kad bi jos ljudi imalo oruzja? - http://www.nskriminal.net/krivicna_dela/ubistva
 
Odgovor na temu

biber021
Novi Sad

Član broj: 55257
Poruke: 246
79.101.194.*



+4 Profil

icon Re: Kako to izgleda kad se desi nekom drugom - tema za razmišljanje04.03.2009. u 19:42 - pre 184 meseci
Teško je reći bilo šta globalno. Svako ima svoje mišljenje i svoj način razmišljana u cilju pronalaženja brzog i efikasnog rešenja. Lično, kada se duboko zamislim i pogledam naše okruženje i društvo, rešenja nema, bar ne lakog. Analogija sa devedesetim ne stoji, jel su devedesetih latentni ludaci poludeli. Sada, lagano, lude svi koji su labilni i podložni lošim primerima u okruženju, porodici i medijima.
Oštri zakoni i oštra akcija policije ne može da reši za godinu ili dve ono što je stvarano godinama, a to je društvo utemeljeno na ratu, nasilju i opštem zaglupljivanju od strane medija sa naglaskom na materijalizam. Ali ako i ovakvi zakoni i akcije ne otpočnu uskoro, vraćamo se anarhiji i haosu, koji zaista jesu najravnopravniji, ali nisu osobeni civilizovanom čoveku.
Nemoralni i devijantni su uvek ranije i bolje naoružani i spremniji od onih drugih, stoga smo mi "normalni" korak iza u naoruzavanju i reakciji.
Jedino u šta sam uvek siguran je da nasilje rađa nasilje i i tako dalje do potpunog istrebljenja.
Lično, 12 godina sam proveo (i provodim) u treniranju borilačkih veština i nenasilno rešenje konflikta smatram najvećim uspehom u konfliktnoj situaciji za civilizovanog čoveka. Međutim, dolazi vreme kada treba da počnemo da radimo na sebi, da se osvestimo i da zaštitimo sebe i svoje bližnje.
Ako ovo uspemo tek onda možemo da se udružimo i stvorimo (i menjamo) društvo koje teži duhovnom napretku i dugoročnom boljitku svih nas koji delimo ovaj prostor u kojem živimo.

Možda je ovakvo mišljenje "prejako" za neke, ali bojim se da treba razmišljati da ne bude iznenađenja.
 
Odgovor na temu

Challenger

Član broj: 37755
Poruke: 156
93.86.3.*



+1 Profil

icon Re: Kako to izgleda kad se desi nekom drugom - tema za razmišljanje04.03.2009. u 19:45 - pre 184 meseci
Naravno da postoje razbojnistva, ali u kojim delovima grada? To sam vec objasnio... A i ne moze se kriminal iskoreniti, nego treba samo smanjiti broj odr. krivicna dela preventivom (od kojih je jedna i ova). I hajde kad vec pominjemo tu cuvenu Ameriku, da pomenemo mozda i Svajcarsku? Oni su tu negde drugi-treci cini mi se po broju legalnog oruzja, pa kod njih nema bas toliko razbojnistava, bar ne po vecim gradovima, sirem centru, ispred policijskih stanica itd.
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
adsl-78-30-129-93.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Kako to izgleda kad se desi nekom drugom - tema za razmišljanje04.03.2009. u 19:47 - pre 184 meseci
hmmm ali pogledaj mentalitet naroda u svedskoj i mentalitet ovde
pogledaj drzavne "organe" tamo i pogledaj ove zakrljale organe ovde

najgore je sto je trulez svuda...pocev od obicnog gradjana,treba da se vrsi pritisak na policiju/sudstvo/vladu...

dok se cuti,nece biti dobro...

edit:p.s. mozes mi dati link o tome koja drzava ima koliko registrovanih korisnika v. oruzja?
 
Odgovor na temu

Challenger

Član broj: 37755
Poruke: 156
93.86.3.*



+1 Profil

icon Re: Kako to izgleda kad se desi nekom drugom - tema za razmišljanje04.03.2009. u 19:55 - pre 184 meseci
Na brzinu jedino ovo http://en.wikipedia.org/wiki/Lists_of_countries_by_gun_ownership s tim da je ovde prikazano ukupno naoruzanje (civili + vojska + policija), probacu da "iskopam" nesto detaljnije...
 
Odgovor na temu

noreniou
žarkovo-ak-žarkovo

noreniou
Član broj: 6411
Poruke: 392
*.static.ikomline.net.



+120 Profil

icon Re: Kako to izgleda kad se desi nekom drugom - tema za razmišljanje04.03.2009. u 19:55 - pre 184 meseci
Po meni najbitnije kad te okruzi masa i trazi novce je da se ostane pribran to jest
ne ulaziti u preterane rasprave jer ionako su budale cim salecu ljude na ulici za 300 ili 3 hiljade dinara
Elem ako ih ima do troje cetvoro i ako ste malo vece konstitucije probati napraviti neku ludu facu kad ti 'glavni vodja copora' preti - mozda kaze gle desmo ovu budalu nasli da cimamo i odu a ako su napadni i ako procenis da nemaju toplo/hladno oruzje krenuti u fajt iznenadjenja sa glavnim i paziti da te ostali ne obore na zemlju jer onda ide gazenje :)
druga solucija je pravac buvljak, kupovina replike policijske znacke -relativno se lako nalazi (sto samo po sebi nije nelegalno sve dok sa njom ne pokusate da zaustavljate druge ljude) pustite malo budale kad vas saletu i onda se napravite vazni kad ih kazete, izvlaceci znacku iz dzepa jakne/pantalona, momci ajd sada 10 sklekova na betonu il pravac stanica pa ne izlazite 2 dana odatle :)
a treca solucija - ako ste manje konstitucije, ne volite da se peglate, necete da kupite znacku il sta vec drugo je da se vadite na SEKU (sv. ek. krizu a ne pevaljku ) i psujete sve politicare na mrtvo ime zbog toga sto ste sirotinja :)


Jedna od ovih stvari ce sigurno upaliti :)
 
Odgovor na temu

burex
46°05'N 19°39'E

Član broj: 24964
Poruke: 987
*.eunet.rs.



+679 Profil

icon Re: Kako to izgleda kad se desi nekom drugom - tema za razmišljanje04.03.2009. u 19:55 - pre 184 meseci
Treba naći negde statistiku, koliko je osoba ubijeno vatrenim oružjem nabavljenim na crno, a koliko legalnim. U svakom slučaju, moje mišljenje ostaje isto: Ako je neka labilna osoba ubila nekoga iznenada vatrenim oružjem, to vatreno oružje vrlo lako može biti sekira, staklo, nož, itd. Ako je neko blesav, naći će način. Uostalom, reakcija na upotrebu vatrenog oružja od strane kriminalca i od strane poštenog građanina je različita, jer kriminalci preferiraju da ne ostavljaju toliko tragova koliko to radi vatreno oružje, i da ne uzbunjuju okolinu pucnjem - kao što sam sada pročitao na DizajnZoni, čim je žrtva počela da urla, "junaci" se upiškiše i bež' u polja...

Citat:
@ch. evo ,amerika ti je puna oruzja,pa eto opet imas razbojnistva [ne samo utokama]

Razbojništava ima, ali manje nego kod nas, a siguran sam da će dobar deo ljudi iz dijaspore potvrditi da olakšice koje krimosi dobijaju u Srbiji neće tamo nigde naći. Nije tu samo sudstvo zaslužno, po mom mišljenju...
A man is smart. People are stupid.
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
adsl-78-30-129-93.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Kako to izgleda kad se desi nekom drugom - tema za razmišljanje04.03.2009. u 20:02 - pre 184 meseci
@ch,hajde nadji civile...mada po ovome,i onako nema puno pandura i vojnika,srbija je na 4. mestu?!?! ,a ti bi da 10% ima legalno oruzje? a koliko ima sada?!

@burex,kao sto rekoh,panduri,sudstvo vlada ;)
 
Odgovor na temu

Challenger

Član broj: 37755
Poruke: 156
93.86.3.*



+1 Profil

icon Re: Kako to izgleda kad se desi nekom drugom - tema za razmišljanje04.03.2009. u 20:06 - pre 184 meseci
Tacno. Znaci, kome treba vatreno oruzje (mislim na prave kriminalce) - naci ce, i vise nego sto im treba. Njima ionako ne bi palo na pamet da nabavljaju legalno. E sad, sto se tice ludaka, mogu da napadnu nekog bilo cim, samo da im se u trenutku ludila nadje pri ruci, i u takvim situacijama, u 99% slucajeva, nema odbrane. Dolaze iznenada, nicim izazvani, s bilo kojim oruzjem i retko ko se moze odbraniti. Ali to nije tema. Tema su pilicari/lesinari koji idu na faktor iznenadjenja i zastrasivanje, i to im uspeva, cak mislim da su i oni iznenadjeni koliko uspeha imaju. Da neko samo podvikne, izvadi bejzbol palicu/noz/pistolj ili sl, pobegli bi glavom bez obzira kuci kod mamice, da se sakriju ispod stola. A da kojim slucajem znaju da jedno milion gradjana poseduje neko vatreno oruzje, ne bi im na pamet palo ni da pokusaju... Tim oblikom kriminala (ako se uopste moze tako nazvati) se bave oni koji su nesposobni za bilo sta drugo - paraziti i lesinari

@ Horvat: Kad nadjem, okacicu. Imao sam negde to istrazivanje, Srbija nije bila bas tako blizu vrhu, vise negde oko sredine. Najveci broj kod nas u civilnom (legalnom) vlasnistvu je lovacko naoruzanje. Ovo sa Wikipedia-e je neko radio istrazivanje, a za Srbiju su ubacili podatke MUP-a (ovi nasi dali broj i registrovanih i onih koje procenjuju da se nalaze kod stanovnistva). S tim da kod nas (legalno + ilegalno) 80-85% ukupnog naoruzanja cine razne lovacke puske i M70/M72
 
Odgovor na temu

commissar

Član broj: 18743
Poruke: 600
93.86.208.*



+172 Profil

icon Re: Kako to izgleda kad se desi nekom drugom - tema za razmišljanje04.03.2009. u 20:08 - pre 184 meseci
@Horvat:
1. Nije reprezentativna lista.
2. Peti smo.
Dobra vila mi je ispunila 2 zelje. Treci put nisam mogao.
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
adsl-78-30-129-93.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Kako to izgleda kad se desi nekom drugom - tema za razmišljanje04.03.2009. u 20:20 - pre 184 meseci
@commisar,moja greska,slucajno napisah 4 umesto 5,mada i nije velika greska :)
i naravno da nije "dobra" lista,zato i trazim tacniju i precizniju

@ch...hmmm pistolj = primarna i jedina svrha = ubijanje
bezbol palica = primarna svrha igranje sporta
noz = secenje ,doduse leptira i skakavaca je zastrasivanje
i tako dalje

ako vec tako,uzmes nosis bezbolku,ali opet ti pomenu ludake i kako njima svejedno,pa nije svejedno,ako te napadne bezbolkom vrlo verovatno ces preziviti,ako te napadne pistoljem v.v. da ces umreti

i sam si rekao sad da ima noz,palicu,pistolj za zastrasivanje,pa ako je za zastrasivanje,sta ce pistolj
a ameriku sam pomenuo bas zbog toga sto ti sad govoris ,kad bi se znalo da milion ljudi [a ima 6 milja stanovnika cini mi se] ne bi bilo tih prcipevaca,a eto,u americi ima xy vise,pa opet ima,pa makar to bilo po "sumnjivim krajevima"
 
Odgovor na temu

Challenger

Član broj: 37755
Poruke: 156
93.86.3.*



+1 Profil

icon Re: Kako to izgleda kad se desi nekom drugom - tema za razmišljanje04.03.2009. u 20:26 - pre 184 meseci
Pa mora da ima, samo ne u tolikom broju i ne u sred centra grada. I u toj famoznoj Americi nema kao kod nas da upadnu u stan dok su stanari tu (obicno dok spavaju) jer tamo znaju de ce ih neko mozda docekati s Glock-om, Beretta-om ili shotgun-om, pa lepo cekaju da ljudi odu na posao... A rekao sam da je npr. bejzbol palica (ili sl.) kod tebe, ne bi te ni napali. Ne kod njih. Oni "idu na to" da im se nista nece desiti, da su apsolutno bezbedni i sigurni i da ne postoji rizik da te npr. zaustave i uzmu pare. Tako razmisljaju. Da znaju da postoji i najmanja sansa da na*ebu, do "napada" tj. "iznudjivanja" ne bi ni doslo...
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
adsl-78-30-129-93.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Kako to izgleda kad se desi nekom drugom - tema za razmišljanje04.03.2009. u 20:28 - pre 184 meseci
pa to sam i mislio ti,kao napadnuti da imas palicu kod sebe
zasta ce ti pistolj onda?!
 
Odgovor na temu

Challenger

Član broj: 37755
Poruke: 156
93.86.3.*



+1 Profil

icon Re: Kako to izgleda kad se desi nekom drugom - tema za razmišljanje04.03.2009. u 20:31 - pre 184 meseci
Aj' da probam na kineskom: Da imas palicu (ili sl.) kod sebe u trenutku napada, odustali bi i razbezali se. Da znaju da imas pistolj (npr. culi na vestima da je 700-800000 gradjana kupilo CZ99 na kredit, po snizenoj ceni ), ne bi ni doslo do napada/prepada, kako vec...
 
Odgovor na temu

bugsu
Vojvodina - Subotica

Član broj: 40006
Poruke: 381
91.150.124.*



+3 Profil

icon Re: Kako to izgleda kad se desi nekom drugom - tema za razmišljanje04.03.2009. u 20:33 - pre 184 meseci
nesto veoma vazno (uhvatili ste se velikih gradova)
subotica nije veliki grad ( do 100k stanovnika )
ali ubistava,pljacki i sl ima ko da nas je 10x vise....
naravno policija ne radi nista , zaustave te ako oduzmes prednost pesaku, vozis biciklo po pesackoj zoni, nemas licnu kartu.... a to sto iza njih se vijaju sekirom i sl nikom nista...

Ja od kad sam ziv samo 1put video da policija legitimise...
I to pre 3godine na Makovoj oko 21H sata sa drugom isao i iza nas isli 3tipusa (roma) sa kapuljacam i prosli panduri u dzipu (naravno, pajero) okrenuli se i zaustavili ove iza (veoma onako "atraktivno" da se vidi sta znaju) zapisali im imena i otisli....

Pozornik i pajkane koji setaju ulicama ja nisam video ...skoro pa nikad....
a najvise tj najcesce pandure vidim po kafanama...i to u prilicno alkoholisanom stanju ...


@Challenger

da su XXX gradjana kupili CZ99 , kupili bi verovatno i razbojnici pa bi bilo metaka na sve strane...
Say NO to pop culture!!!
Crno je uvek u modi....
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
adsl-78-30-129-93.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Kako to izgleda kad se desi nekom drugom - tema za razmišljanje04.03.2009. u 20:43 - pre 184 meseci
@chall.. isto kao i bug-ov odgovor,iako ti pricas o "sitnima" ,pa ako su toliko "ludi" da ispred policije i u centru grada prete coveku i dzepare,onda im ni cinjenica da 10% civilnog stanovnistva poseduje utoku nece promeniti misljenje

sve u svemu,ja niti jedan dobar razlog da civil [a da nije lovac,mada i to pod upitnikom] poseduje + NOSI SA SOBOM pistolj, nisam cuo

@bug,nisam niti video niti cuo da je iko zaustavljen zbog nepropustanja pesaka,a veruj mi,video sam i doziveo x puta,pa nisam video da je iko kaznjen...

sad kad pominjes auto,pre par dana,prosle nedelje,bilo je vece,oko 6-7 sati,ne secam se tacno,idem do druga,prolazim bg putom [najsira ulica za one koji ne znaju] ,ulica ima 2+2 trake,i sad idu 2 automobila i autobus ispred njih,autobus u levoj traci,i samo prilazi ,cini mi se vw bora [dosta brzo je prosao] ,prelazi na trecu traku,zaobilazi automobile,i ulece u makazice da prodje pored autobusa na desnu traku...


nego,sto sam sad procitao na dizajn zoni na onoj temi,nisam jos cuo...jesi ti cuo bug za ove price? - http://www.dizajnzona.com/foru...amp;view=findpost&p=675715

edit:pesaka,ne pandura :D

[Ovu poruku je menjao Horvat dana 04.03.2009. u 22:24 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Challenger

Član broj: 37755
Poruke: 156
93.86.3.*



+1 Profil

icon Re: Kako to izgleda kad se desi nekom drugom - tema za razmišljanje04.03.2009. u 20:53 - pre 184 meseci
@ bugsu: Razbojnici (pravi) ne bi kupili legalno, jer im to ne treba u zivotu, a ovi koji se pominju na ovoj temi nemaju para ni za onaj plasticni na vodu... Mozda njih par i ima, ali 99% ne.

@ Horvat: Ispred policije (posebno tu) im je zgodno, posto tu nikad nema policije . Eventualno par njih se pojavi kad pesice dolaze/odlaze na posao, posto ostali ulaze s druge strane zgrade (iz druge ulice)
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Kako to izgleda kad se desi nekom drugom - tema za razmišljanje

Strane: 1 2 3 4 5 6 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 32997 | Odgovora: 134 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.