Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako to izgleda kad se desi nekom drugom - tema za razmišljanje

elitemadzone.org :: MadZone :: Kako to izgleda kad se desi nekom drugom - tema za razmišljanje

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7

[ Pregleda: 33000 | Odgovora: 134 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
adsl-78-30-129-93.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Kako to izgleda kad se desi nekom drugom - tema za razmišljanje04.03.2009. u 20:57 - pre 184 meseci
btw,valjda i ta policija ima kamere,a ako ne,banka sigurno ima

sta se u ovakvim slucajevima moze uraditi ,koliko snimak kamere vredi na sudu?
[nek se neki pravnik javi]
 
Odgovor na temu

burex
46°05'N 19°39'E

Član broj: 24964
Poruke: 987
*.eunet.rs.



+679 Profil

icon Re: Kako to izgleda kad se desi nekom drugom - tema za razmišljanje04.03.2009. u 21:00 - pre 184 meseci
Citat:
cinjenica da 10% civilnog stanovnistva poseduje utoku nece promeniti misljenje

I beg to differ. Samo 1 slučaj gde se oružje upotrebi u samoodbrani bi garantovano odvratilo hiljade jajara od daljih "akcija". Vrlo je lako poslati poruku koju će i najveći debili od njih čuti. Sećate se sablje? Protesta zbog Kosova i starijih i novijih? U svim gradovima (da, i van Beograda) je bilo bilo blaže, ili jače pojačano prisustvo policije - u to vreme su se ti uličari povukli dok se stvar nije stišala.

[Ovu poruku je menjao burex dana 04.03.2009. u 22:11 GMT+1]
A man is smart. People are stupid.
 
Odgovor na temu

Challenger

Član broj: 37755
Poruke: 156
93.86.3.*



+1 Profil

icon Re: Kako to izgleda kad se desi nekom drugom - tema za razmišljanje04.03.2009. u 21:02 - pre 184 meseci
Nisam pravnik, ali znam da se sl. snimci koriste u istrazi (ne toliko i na sudu) i to samo ako dodje do npr. pljacke te banke ili nekog ubistva. U ovom slucaju ne vredi nista, posto:
1) nije podneta prijava
2) niko nije povredjen - prakticno nema kriv. dela (sem pretnje/iznudjivanja, a to se na kameri ne vidi)
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
adsl-78-30-129-93.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Kako to izgleda kad se desi nekom drugom - tema za razmišljanje04.03.2009. u 21:10 - pre 184 meseci
@burex cekaj ,da li pod samoodbrana mislis "lik seta ulicom,napadne ga banda s nozem,krene na njega,ovaj izvadi pistolj i upuca ga da bi ga onesposobio" ili "lik seta ulicom,napadne ga neki lik s pistoljem,napadnuti "zna" da oduzme pistolj i upuca napadaca da ga onesposobi"?

ako je 1. to bi znacilo da imas pun grad budala s pistoljima [ma sta ti govorio 600-800 000 ljudi koji su potpuno normalni i nemaju nikakvih problema a da poseduju pistolj nema teoretske sanse da postoji,pogotovo tu] da ne sirim sad dalje

ono oko sablje se slazemo,secam se da su stojali panduri s kalasima [ali ne lokalci,nego tzv pokrajinci,koji su nedavno nakon raspusteni] i tada je bilo mirnije

a to oko tih "protesta za kosovo",cini mi se 2004. ,ako se dobro secam,obesi macku o rep te pandure ;)
 
Odgovor na temu

bugsu
Vojvodina - Subotica

Član broj: 40006
Poruke: 381
91.150.124.*



+3 Profil

icon Re: Kako to izgleda kad se desi nekom drugom - tema za razmišljanje04.03.2009. u 21:18 - pre 184 meseci
Citat:
Horvat:nego,sto sam sad procitao na dizajn zoni na onoj temi,nisam jos cuo...jesi ti cuo bug za ove price? - http://www.dizajnzona.com/foru...amp;view=findpost&p=675715

ovo o Sinalco Boys?

znam za to i cuo sam...doduse cuo sam ja svasta ...imam ja svezih informacija o takvim stvarima :)
Na prethodnoj stranic si spomenuo gradjevisnku mafiju ...caletov sef (gradjevinska firma u subotici) dobijao pretece pozive tj trazili su mu pare, ali ovaj put je policija odlicno reagovala (sto mi jako cudno)

Citat:
Challenger: @ bugsu: Razbojnici (pravi) ne bi kupili legalno, jer im to ne treba u zivotu, a ovi koji se pominju na ovoj temi nemaju para ni za onaj plasticni na vodu... Mozda njih par i ima, ali 99% ne.

al ako gradjanin kupi pistolj tj ako pistolja ima vise na ulici veca je sansa da ti "pilicari" ukradu taj isti pistolj
+ nzm ko bi kupio oruzije kad na to ide porez :/

a i za nas narod nije oruzije, takav na mentalitet...za male stvari odma potezemo necim da se bijemo ....

Citat:
Horvat:@bug,nisam niti video niti cuo da je iko zaustavljen zbog nepropustanja pandura,a veruj mi,video sam i doziveo x puta,pa nisam video da je iko kaznjen...

nisam ja to rekao :D pogresno si procitao...
Say NO to pop culture!!!
Crno je uvek u modi....
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
adsl-78-30-129-93.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Kako to izgleda kad se desi nekom drugom - tema za razmišljanje04.03.2009. u 21:23 - pre 184 meseci
Citat:
bugsu
naravno policija ne radi nista , zaustave te ako oduzmes prednost pesaku,


ja greskom napisao pandura umesto pesaka,hahaha :D


da,to oko kupovine svedoka,cuo sam da su izasli,ali nisam cuo da je kupljen,nisam cuo tu pricu...

i kako je reagovala?je l u cuzi taj sto je delio pretnje?
 
Odgovor na temu

Challenger

Član broj: 37755
Poruke: 156
93.86.3.*



+1 Profil

icon Re: Kako to izgleda kad se desi nekom drugom - tema za razmišljanje04.03.2009. u 21:25 - pre 184 meseci
Te bande nisu bande. Prave bande naplacuju dugove, lupaju reket, rasturaju gudru, pljackaju banke/poste, kradu automobile i sl. Ovi sto prepadaju ljude cim padne prvi mrak, babe s pazarom i penzijama, klinke po prodavnicama i trafikama, otimaju ribama torbe po prodavnicama/ulicama itd. su pilicari, jajare, decurlija, lesinari, tako nesto. Otprilike, da im kazes BU razbezali bi se... Da znaju da "zrtve" poseduju neko oruzje, ne da ne bi napali, nego ne bi ni razmisljali o tome.

Jednostavno, oni idu linijom manjeg otpora. Evo primer: jedan/dva/4 "kriminalca" vide lika od 2m, 100kg, izlazi iz menjacnice i nosi par 1000€, ide npr. prema nekom Porsche-u (BMW-u ili sl.). Na drugoj strani vide babu od 80 godina, jedva se vuce, izlazi iz poste i jos prebrojava 5-6-10000 din penzije. Sta mislite koga ce napasti, a? Pa sve da ih je Ali Baba i 40 razbojnika, nece onog prvog. Jer ne znaju da li ima nesto ili nema, ako ima - sta ima i sl. Frka, a muda za to nemaju. Zato ce baba da ostane bez penzije, klinac bez kesha za uzinu i sl.

Po slicnom principu funkcionisu i panduri (vecina) - ni oni nemaju muda. Zasto da se mesaju u tucu/pljacku/ubistvo kad mogu da na*ebu? Oni lepo sacekaju da se sve zavrsi, odu u neku kafanu i milina. Ili zaustave par vozila, "naplate" kazne i o5 odu u kafanu. Eventualno, tu i tamo smaraju neke klince ili sredovecne ljude, legitimisu ih, malo se izivljavaju i to je to...

@ bugsu: Ti koji "lako potezu" ce, u nedostatku pistolja, potegnuti noz/viljusku/sekiru/asov/bilo sta... Ili nabaviti nesto "na crno". To je ista prica kao s gudrom - ko hoce da se drogira, nabavice, pa bilo to legalno ili ne
 
Odgovor na temu

burex
46°05'N 19°39'E

Član broj: 24964
Poruke: 987
*.eunet.rs.



+679 Profil

icon Re: Kako to izgleda kad se desi nekom drugom - tema za razmišljanje04.03.2009. u 21:29 - pre 184 meseci
Citat:
cekaj ,da li pod samoodbrana mislis "lik seta ulicom,napadne ga banda s nozem,krene na njega,ovaj izvadi pistolj i upuca ga da bi ga onesposobio" ili "lik seta ulicom,napadne ga neki lik s pistoljem,napadnuti "zna" da oduzme pistolj i upuca napadaca da ga onesposobi"?

Malo si generalisao scenario, ali sledeće su mogućnosti:
1. Ni ne napadnu te jer znaju da mogu da završe sa rupom u grudima
2. Počnu da prave "krugove" oko tebe, na šta ti prikažeš oružje, pa počne bežanija (99.9% delovanje)
3. Ne zastraše se od oružja, moraš ga upotrebiti, završe u bolnici
4. Budeš budala, pa ne iskoristiš oružje, ili ti ga oduzmu, ili ga ne upotrebiš na adekvatan način.

Citat:
ako je 1. to bi znacilo da imas pun grad budala s pistoljima

Pištolj privlači veoma veliku pažnju kada opali. Sumnjam da bi takve budale imale tojash u međunožju dovoljno velik da rizikuju u tolikoj meri za 300din, kada već beže čim čuju da nailaze neka kola... Takve okorele kriminalce koji su spremni za oružanu borbu na sred ulice nećeš naći da ti traže 300din, a ako nekim čudnim slučajem sa takvim okorelim imaš "posla", barem bi imao veću šansu da preživiš nego da jednostavno prihvatiš metak u čelo.
A man is smart. People are stupid.
 
Odgovor na temu

bugsu
Vojvodina - Subotica

Član broj: 40006
Poruke: 381
91.150.124.*



+3 Profil

icon Re: Kako to izgleda kad se desi nekom drugom - tema za razmišljanje04.03.2009. u 21:31 - pre 184 meseci
Citat:
Horvat: ja greskom napisao pandura umesto pesaka,hahaha :D


da,to oko kupovine svedoka,cuo sam da su izasli,ali nisam cuo da je kupljen,nisam cuo tu pricu...

i kako je reagovala?je l u cuzi taj sto je delio pretnje?


za pesaka...nisi svestan .... sedi u auto pre podne i idi na mlecnu pijacu i kad ides pd gimnazije ka radijalcu na kruznom toku ako oduzmes prednost vozili ili pesaku odma iza coska kod parkinga sinagoge stoje panduri zauzeli 2-3 mesta da moze da stanes....i ti njih ne vidis od trafike al oni tebe vide....mene su jednom zaustavili (kontrola), prijatelju su naplatili kaznu za oduzimanje prednosti i jos sam cuo 2-3slucaja...tu najvise deru....

za ove SB ....to je mafija, ja u koju god sam skolul isao osnovnu/srednju bilo je ljudi u mom razredu sto su se snima druzili pa znam kakvi su ....i dokle ce da idu ... imaju ne vidjenu srecu ...samo toliko...

za ovo trece...slikan je novac koje je za primopredaju, otisli su na licu mesta 13 pandura bilo na toj lokaciji u civilu po 2komada pistolja i 4 sarzera ovaj se nije pojavio....zatrazeno je od mob operatera listing poziva...kazu da znaju da je iz zednika..sta ce dalje biti.... :) nece mirno da spava.... (mada to nije neki profi uterivac...budala neka)



Say NO to pop culture!!!
Crno je uvek u modi....
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
adsl-78-30-129-93.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Kako to izgleda kad se desi nekom drugom - tema za razmišljanje04.03.2009. u 21:38 - pre 184 meseci
@burex,to su neki "worst case scenarios"
ali samo sto legalno nosenje oruzja ne poteze samo "zastrasivanje dzeparosa za 300 dinara" ,u tome je stvar
jer eto, matori ima pistolj,klinac oce da bude smeker,uzme pistolj i tako ode u grad ;) [a eto,matori ne mora da mu bude mafijozo]

@bug,pa iskreno i treba da te kazne,ako si prekrsio,jbte pesaci su postali pokretne mete :D

za slinavko boj [djole ne pravi sranja,koliko ja znam] necu ni da komentarisem,znam koji su idioti...a fora skoro svi koji su u toj bandi su sinovi imucnih ;) [da napomenem,imetak stekli 90ih]

a za ovo trece,mogu tti reci i mene jako iznenadjuje,bice da sef zna nekog u policiji
jos kad bi se tako [sem pistolja] radilo i za iznudu od doktora/pandura/sudije i ostalih ,pa di bi nam kraj bio,mozda bi i bili u pravnoj drzavi :)

edit:evo jos jedan "worst case scenario",s pilicarima ;)
 
Odgovor na temu

Challenger

Član broj: 37755
Poruke: 156
93.86.3.*



+1 Profil

icon Re: Kako to izgleda kad se desi nekom drugom - tema za razmišljanje04.03.2009. u 21:43 - pre 184 meseci
Zavisi koliko su trazili od tog "sefa". Ako je neka veca suma, onda je to standardna procedura; ako je za sicu - sef ima veze.
 
Odgovor na temu

bugsu
Vojvodina - Subotica

Član broj: 40006
Poruke: 381
91.150.124.*



+3 Profil

icon Re: Kako to izgleda kad se desi nekom drugom - tema za razmišljanje04.03.2009. u 21:52 - pre 184 meseci
sef nema veze u to sam siguran 100% , a nije velika suma vec jako smesna...
ali zasto je tako murija reagovala...zato sto ce ga lako naci pa ce se moci hvaliti da su nekog uhapsili ;) dosta je propusta napravio taj lik tako da ono :) glup ko tocilo

Citat:
Horvat:@bug,pa iskreno i treba da te kazne,ako si prekrsio,jbte pesaci su postali pokretne mete :D

za slinavko boj [djole ne pravi sranja,koliko ja znam] necu ni da komentarisem,znam koji su idioti...a fora skoro svi koji su u toj bandi su sinovi imucnih ;) [da napomenem,imetak stekli 90ih]

pa ja nzm ko od subotickih bidza nije stekao nesto 90ih? (mozda ajd cakanj mada ni tu nisam siguran)
Say NO to pop culture!!!
Crno je uvek u modi....
 
Odgovor na temu

Flo33
Slovenija

Član broj: 137113
Poruke: 738



+1554 Profil

icon Re: Kako to izgleda kad se desi nekom drugom - tema za razmišljanje04.03.2009. u 21:59 - pre 184 meseci
Nije mi jasno zašto svaka diskusija o nekoj temi ode u pogrešnu stranu?

Jedno jedino pitanje je zašto policija i sudstvo ne rade svoj posao? Uopšte ne treba razmišljati o naoružavanju civila.

Ako uzmemo za primer da policajaca ima sasvim dosta, a takođe i kriminalaca, džeparoša, jajara dolazimo do toga da policija ne radi svoj posao. Zašto?

Zato što neće snositi sankcije ako ne rade ono za šta ih narod plaća.

Kako rešiti vrzino kolo? Ne znam.. Tj ne znam ni jedan neradikalan način.

Svugde, ali svugde ima kriminala. Pa i u Nemačkoj ima kvartova gde policija ne ide. Ali u Srbiji ne postoje getoi, ili štatijaznam, cela zemlja je rizična.


Mom prijatelju u sred bela dana pre godinu- dve uzmu par hiljada na Adi. Šta će, da završi u bolnici zbog hiljadu dinara?

Neko pomenu JAR. Tačno, ima kriminala. S tom razlikom da znaš gde da ga očekuješ. Kao u Meksiku i Brazilu, itd...
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
adsl-78-30-129-93.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Kako to izgleda kad se desi nekom drugom - tema za razmišljanje04.03.2009. u 22:00 - pre 184 meseci
ili su sigurni da ga nece uloviti,pa prave pozEriste da kao nesto rade :D,koj ce ga znati,ali bio bi red nesto i da urade...

[zalazimo u off,ali cakanj je 90ih samo povecao svoj kapital,on je iz imucne porodice potekao,tako da... ,a i nisu svi 90ih se bavili mutnim poslovima i nesto stekli,mada da bi opstao,morao si nekog podmazivati ;) da ne politiziramo sad]


edit:flo,slazem se potpuno
 
Odgovor na temu

ajdeBre
Niš

Član broj: 92438
Poruke: 254
*.adsl.beotel.net.



+9 Profil

icon Re: Kako to izgleda kad se desi nekom drugom - tema za razmišljanje04.03.2009. u 22:10 - pre 184 meseci
O čemu pričate, ljudi? Kakvi pištolji? Pa, čovek je sam rekao:
Citat:
biber021: ...Lično, 12 godina sam proveo (i provodim) u treniranju borilačkih veština i nenasilno rešenje konflikta smatram najvećim uspehom u konfliktnoj situaciji za civilizovanog čoveka...
On sa DVANAEST godina borilačkih veština iza sebe nije ni pokušao da se odbrani, već je situaciju "rešio" - kapitulacijom...
A što se tiče pištolja:
1. Pištoljem treba umeti rukovati - veliki broj vlasnika vatrenog oružja ne ume pravilno da isprazni oružje => nesrećan slučaj (ubije sebe ili drugoga)!
2. Da li ćeš imati vremena da u nekoj situaciji a)izvadiš pištolj, b)otkočiš, c)ubaciš metak u cev, d)pucaš tako da pogodiš napadača, a ne neku babu sa druge strane ulice? Da li si brz kao Dok Holidej?
3. Da li umeš da držiš pištolj u ruci? Da li si siguran da ti napadač neće oteti pištolj iz ruke? Dešavalo se mnogima.
Koliko god možda nekome smešno zvučalo, ali i za pištolj je potrebna obuka. I ne bi smeo svako da ga ima.
Bezbolna palica? A gde ćeš da je držiš? U džepu? Nosićeš je u ruci dok hodaš ulicom? Heh. To možda nije loše imati u kući, blizu ulaznih vrata, i eventualno ispod sedišta u kolima.
Nož? A kada te panduri rutinski zaustave, legitimišu i pretresu, kojom magijom ćeš da dokažeš da ga ne nosiš radi izvršenja razbojništva (isto važi i za bezbolku)? A, na kraju krajeva, i nožem treba umeti rukovati, i važi slično kao i za pištolj.
U biberovoj situaciji, ja lično bih se sukobio sa njima - štošta sam (kao i on) trenirao, s tom razlikom da to uz odgovarajuću taktiku i upotrebljavam u situaciji kada sam napadnut - mada, da budem iskren, odaavno mi se to nije desilo.
A što se policije tiče, jedino u vreme Sablje su radili svoj posao, i eventualno kada imaju neku dnevnu akciju - mene su, npr., negde 2003. u "akciji protiv pešaka" uhvatili u nelegalnom, protivzakonitom i ničim izazvanom prelasku ulice van pešačkog prelaza, i naravno mi naplatili kaznu. Jbg, pešaci su bezopasni, a ovi tipovi sa bokserima i sl. nisu...
The only place you can find Success before Work is in the dictionary.
-------
If you want to shoot, then - shoot; don't talk!
-------
One shot - one hit...
 
Odgovor na temu

burex
46°05'N 19°39'E

Član broj: 24964
Poruke: 987
*.eunet.rs.



+679 Profil

icon Re: Kako to izgleda kad se desi nekom drugom - tema za razmišljanje04.03.2009. u 22:35 - pre 184 meseci
Citat:
Nije mi jasno zašto svaka diskusija o nekoj temi ode u pogrešnu stranu?

Pa da diskutujemo o načinima da se animira policija? To je nemoguće, jer čitava nacija urla na muriju da digne svoje lenjo dupe sa kafanske stolice i da uradi nešto za građane, ali ništa. Od malena me uče da poštujem čike u plavom, ali oni mi nijedan problem u životu nisu rešili! Šta dalje da očekujemo? Naravno, kada sateraš čoveka u ćošak gde policija ne pomaže više, neće sigurno razmišljati kako će da kontaktira ombudsmana, već kako da preživi u takvoj odvratnoj sredini.

Citat:
1. Pištoljem treba umeti rukovati - veliki broj vlasnika vatrenog oružja ne ume pravilno da isprazni oružje => nesrećan slučaj (ubije sebe ili drugoga)!

Citat:
3. Da li umeš da držiš pištolj u ruci? Da li si siguran da ti napadač neće oteti pištolj iz ruke? Dešavalo se mnogima.

zavisi od ovoga što si sam napisao:
Citat:
Koliko god možda nekome smešno zvučalo, ali i za pištolj je potrebna obuka. I ne bi smeo svako da ga ima.


Citat:
On sa DVANAEST godina borilačkih veština iza sebe nije ni pokušao da se odbrani, već je situaciju "rešio" - kapitulacijom...

Možda je sada ovo teško napisati, ali on je imao sreće. Sledeći put neko od nas može da naleti na nekog narkomana u krizi kome i 100din predstavlja plen veka i koji se neće suzdržavati da te nabode. Ne kažem da treba po svaku cenu upotrebiti oružje, već ponekad i popustiti, ali sigurno se može naći dobra prilika da se vatreno oružje iskoristi u takvim situacijama. Da milicija radi svoj posao redovno, ne bi bilo potrebe da razmišljam o potrebi posedovanja vatrenog oružja, ali pošto to ne radi, onda je sasvim druga situacija u pitanju.

Evo malo video materijala, pa ko ima vremena, neka ga prouči:
http://www.milkandcookies.com/link/60509/detail/

A man is smart. People are stupid.
 
Odgovor na temu

Flo33
Slovenija

Član broj: 137113
Poruke: 738



+1554 Profil

icon Re: Kako to izgleda kad se desi nekom drugom - tema za razmišljanje04.03.2009. u 22:41 - pre 184 meseci
Citat:
Pa da diskutujemo o načinima da se animira policija? To je nemoguće, jer čitava nacija urla na muriju da digne svoje lenjo dupe sa kafanske stolice i da uradi nešto za građane, ali ništa. Od malena me uče da poštujem čike u plavom, ali oni mi nijedan problem u životu nisu rešili! Šta dalje da očekujemo? Naravno, kada sateraš čoveka u ćošak gde policija ne pomaže više, neće sigurno razmišljati kako će da kontaktira ombudsmana, već kako da preživi u takvoj odvratnoj sredini.



Pre nekog vremena je bila priča o civilnoj kontroli vojske i policije. I zataškana je pre nego što je i započeta. I naravno da će policija biti takva kakva jeste, nesposobna i nezainteresovana dokle god ne odgovaraju nikome. A mislim i verujem da gro naših problema dolazi kao posledica naše kompletne apatije i nezainteresovanosti za bilo šta osim svojih du****. Sebični smo. Nacionalno.
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
adsl-78-30-129-93.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Kako to izgleda kad se desi nekom drugom - tema za razmišljanje04.03.2009. u 22:50 - pre 184 meseci
kad pomenu sebicnost...scena ,leto,pakao napolju,ima vec par godina,putujem gradskim busom s mamom i samo jedan lik se onesvesti u busu,SVI MRTVI LADNI gledaju svoja posla ,mama pocela histeriju dajte vode,niko ne ferma,ja podizem decka [tj pomazem njegovom drugaru] na sediste i proderem se vode,tek onda neko dodao flasu vode i prilazi jedna zena koja poznaje lika,lik se osvescava i tamo ga posle ta zena dadiljala,znaci ja sam se sokirao ...
toliko ljudi zabija nos u komsijino dvoriste ,toliko ljudi cita zutu stampu,a kada treba pomoci nekome,prc...
[inace ovo je kao odg na flo-ovo "sebicni smo"]

dakle ljudi treba da pocnu OD SEBE...sto ti da ocekujes da ti neko pomogne,ako ni ti neces pomoci
 
Odgovor na temu

burex
46°05'N 19°39'E

Član broj: 24964
Poruke: 987
*.eunet.rs.



+679 Profil

icon Re: Kako to izgleda kad se desi nekom drugom - tema za razmišljanje04.03.2009. u 23:19 - pre 184 meseci
Citat:
SVI MRTVI LADNI gledaju svoja posla.

Priznajem da sam imao jedan dobar "fajt" sa ćaletom kada sam ostao da pomognem jednoj ženi koja je pala sa skutera (auto u blizini pravio skretanje, a ona odjednom tras dole, verovatno zato što je vozila jednom rukom). Čekao sam 20min muriju i hitnu pomoć, rekao sam im šta sam video, a šta nisam, napisao izjavu, ukazao im na neke dokaze koje uopšte nisu ni videli, a ženu su odveli u bolnicu sa blagom povredom glave i slomljenom nogom. Na čitavu priču koju sam prepričao kod kuće sam dobio fine komentare od mog oca koji mi je rekao da sam trebao otići pre nego što su došli murjaši (a nakon hitne pomoći) jer će me sada ganjati muževi od ovih dveju žena vozača, moraću da gubim vreme na sudovima i sl. Naravno, poludeli smo i jedan i drugi od urlanja, ali ima nečega u tome što mi je ispričao (verovatno zato što je već jednom tako i sam prošao). Ipak i dalje smatram da sam u pravu, a nikakve pozive na sud srećom nisam dobio, niti me je iko ganjao ;)

Zaista, ljudi gledaju tuđa posla više nego što trebaju, ali kada zatreba pomoć - onda doviđenja i laku noć.
A man is smart. People are stupid.
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
adsl-78-30-129-93.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Kako to izgleda kad se desi nekom drugom - tema za razmišljanje04.03.2009. u 23:26 - pre 184 meseci
sorry na off=u,ali pohvalno burex,jako pohvalno
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Kako to izgleda kad se desi nekom drugom - tema za razmišljanje

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7

[ Pregleda: 33000 | Odgovora: 134 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.