Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako to izgleda kad se desi nekom drugom - tema za razmišljanje

elitemadzone.org :: MadZone :: Kako to izgleda kad se desi nekom drugom - tema za razmišljanje

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7

[ Pregleda: 32989 | Odgovora: 134 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

a1200

Član broj: 28980
Poruke: 200
*.BVCOM.NET.



+744 Profil

icon Re: Kako to izgleda kad se desi nekom drugom - tema za razmišljanje09.03.2009. u 19:40 - pre 184 meseci
@ajdeBre
Pa vidi ovako, ako zelis da budes zrtva... ne moras nista da nosis. Tu je policija da napravi zapisnik u urgentnom, i mozda dobijes jednu liniju u beogradskoj hronici - tipa: "Nepoznati napadaci naneli teske telesne povrede X.Y, dana tog i tog, u ulici xxx"

A ako vec nosis, nosi nesto sto je dovoljno dobro da se odbranis. Ja sam u par navrata popio batine, i to po pravilu me je napadalo uvek vishe od trojice - posto nisam slab :) (i to iz cistog kurc*nja, dosadno im, pa vole da se dokazuju).

Posto u ovoj govnjivoj zemlji nemas pravo da se zastitis (nosis pistolj - kazna je drakonska, 2 godine), a policiju boli k**** za "sitne delikvente", ovo je jako dobra solucija. Ne znam za tebe, ali ja cu bez problema upotrebiti ovo ako me neko napadne (tj. ako bi ga uopste imao i nosio na prvom mestu :), posto 'nije po zakonu'), pogotovu zato sto znam kako izgleda kad te chopor budala izgazi. U svakom slucaju ja nemam nameru nekom da se savijam ili dajem lovu... i taj stav me je u vishe navrata kostao.

I da, iznenadni odgovor (napad) je najbolja odbrana.



[Ovu poruku je menjao a1200 dana 09.03.2009. u 20:53 GMT+1]
 
Odgovor na temu

ajdeBre
Niš

Član broj: 92438
Poruke: 254
91.148.87.*



+9 Profil

icon Re: Kako to izgleda kad se desi nekom drugom - tema za razmišljanje09.03.2009. u 20:13 - pre 184 meseci
Jesi li ti čitao temu od početka? Izgleda da nisi.
1. Ko kaže da moraš da budeš žrtva ako ništa ne nosiš? To nije tačno.
2. Nisi slab, a popio si batine? Hmm. Pa šta ako ih je više od trojice? Imam utisak da nisi ni pokušao da se odbraniš? Ili nisi umeo...
3. Nemaš pravo da se zaštitiš? A imaš pravo da nosiš ovako nešto? Ma 'ajde?
4. Kazna za pištolj drakonska? A kolika je kazna ako nekog ubiješ ovim? ———Nisam rekao da treba da nosiš pištolj, ili bilo šta drugo umesto ovoga!
5. Ako nemaš nameru da se savijaš i da daješ lovu, kako to da si popio batine?
6. Da, napad je najbolja odbrana, ali ne tako kako ti misliš.
7. Kreni da treniraš nešto, boks ili kikboks.
8. Odlično znam kako izgleda kada te čopor budala izgazi, samo je meni bilo dovoljno jednom, posle toga sam počeo da treniram karate, pa prešao na boks, pa aikido...ne treba mi oružje. Provereno u praksi .

The only place you can find Success before Work is in the dictionary.
-------
If you want to shoot, then - shoot; don't talk!
-------
One shot - one hit...
 
Odgovor na temu

anon142305

Član broj: 142305
Poruke: 1492



+1542 Profil

icon Re: Kako to izgleda kad se desi nekom drugom - tema za razmišljanje09.03.2009. u 20:24 - pre 184 meseci
Citat:
fanfon: A imas ga nabaviti u skoro svakoj bolje opremljenoj prodavnici oruzja i municije. Cini mi se da u Temerinskoj ulici u NS ima jedna takva.

U Bg sam. Vec su prvoj prodavnici oruzja u kojoj sam gledao su mi rekli da nemaju sprej jer je zabranjeno zakonom, sto, uostalom, stoji i na linku koji sam (p)ostavio: http://www.mup.sr.gov.yu/domino/mup.nsf/P15SreZaSam

Jedino preostaje da se nadje nekako ispod ruke, al tu je problem ako ti nadju panduri...
 
Odgovor na temu

a1200

Član broj: 28980
Poruke: 200
*.BVCOM.NET.



+744 Profil

icon Re: Kako to izgleda kad se desi nekom drugom - tema za razmišljanje09.03.2009. u 20:29 - pre 184 meseci
Vidis decko... ja sam rekao da sam popio batine u nekoliko navrata. Isto tako u nekoliko navrata su ti koji su me napadali popili zesce batine, do mere da se vishe nisu pomerali na zemlji.
Ti izvlaci proizvoljne zakljucke koliko hoces... ali, najbolje bi bilo da nosis 100 Evra i da im odm'a das, i tom prilikom otpevas nesto za dusu (cisto da ih odobrovoljis, kad karate/kickbox zakaze).

Karate-kid fore u ulicnim tucama, protiv vishe likova, veze sa mozgom nemaju (tj. osim ako nisi bas neki extra profesionalac 10 god+), ja nisam, i zato koristim sredsva koja meni odgovaraju i koja smatram delotvornim.
 
Odgovor na temu

Challenger

Član broj: 37755
Poruke: 156
93.86.225.*



+1 Profil

icon Re: Kako to izgleda kad se desi nekom drugom - tema za razmišljanje09.03.2009. u 20:32 - pre 184 meseci
Citat:
ajdeBre
E, dobra ti je ova ideja sa WD40 - ubih se od smeha...a može i lak za kosu, ako te panduri pitaju - poneo si devojci na poklon...


A ne, lak za kosu jedino u kombinaciji s upaljacem

btw. Jel' zna neko (da ne obilazim za dz) gde u NS ili BG ima da se uzme nesto ovako: http://www.personalarms.com/folding_knives/folding_knives.htm. Nevezano za temu, treba mi za poklon jednom ortaku lovcu/ribolovcu (ne bih da uzimam nesto klasicno, vec nesto ovako, fancy)
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
adsl-78-30-161-188.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Kako to izgleda kad se desi nekom drugom - tema za razmišljanje09.03.2009. u 20:50 - pre 184 meseci
i eto,"dozvoli" se slobodno nosenje oruzja,i nastane opsta pucnjava po gradu,hoce onda biti "sto nam drzava ne dopusta da se zastitimo,sto je zabranjeno nositi kalas..."

pistolj sluzi za ubijanje ,ni za sta drugo
ako hoces da zastrasujes,nosi plastiku,ili upaljac


a ovaj bodez je daleko od samoodbrane :D


onaj kisobran je naj resenje,samo sto je skup <<


a ima i fora,zalepis kovanice selotepom,jedno 10-20 komada,i u eto ti :),sve legalno :P[nisam isprobavao,a niti imam zelju]

 
Odgovor na temu

mihajilo
ns

Član broj: 38943
Poruke: 159
93.87.158.*



+2 Profil

icon Re: Kako to izgleda kad se desi nekom drugom - tema za razmišljanje09.03.2009. u 20:51 - pre 184 meseci
Citat:
a1200: Za samoodbranu, jako dobra stvar je push knife:


Prvo, zato sto je mali - moze da se nosi u dlanu i da se ne vidi spolja (iznenadni - neocekivan napad)
Drugo, zato sto je udarac prirodan (isto kao da udars pesnicom), ne zahteva neku specijalnu vestinu
Trece, vrlo je delotvoran (tj. ako ih je vishe, ciljaj u glavu-lice, jedan udarac je dovoljan :))

...
Recimo da je push knife + suzavac jako dobra kombinacija.


Ja mislim da ovo bas i nije dobra stvar, ovim se lako covek ubije, a da ga mlatnes asovom ili sekirom vece su mu sanse da prezivi, jos ovim ako ciljas u glavu njega vise nema ako pogodis. Opet jedino ako bi vredelo zastrasivanje, jer ako imaju malo mozga pobeci ce kad vide nekoga da drzi to na ruci, po mogucstvu neocisceno od prethodne tuce, krvavo. :) Valjda ce shvatiti da je naisao "ludji od ludjeg".
Vise mi se svidja kombinacija biber sprej, deluje pola sata, odes kuci uzmes bezbolku i vratis se da "gospodi" objasnis "neke stvari u zivotu" , cak ne moras ni da zuris :) .
toliko od majla
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
93.86.148.*



+6455 Profil

icon Re: Kako to izgleda kad se desi nekom drugom - tema za razmišljanje09.03.2009. u 20:56 - pre 184 meseci
Vama se ovde kolektivno gine ili ostaje invalid zbog par stotina evra, ili i manje kolko već vredi prosečan mobilni telefon + to para u džepu što neko nosi... Ako te neko napadne da te opljačka, taj ne želi ta de povredi već da ti uzme to što imaš... Prema tome ako se to nekad nekome desi, najpametnije je predati sve što traži, i ne rizikovati da ti budala iseče bubrege pa da ostaneš invalid do kraja života, ili da te ubije zbog mobilnog telefona... Više glupavih saveta na jednom mestu nisam pročitao...
 
Odgovor na temu

ajdeBre
Niš

Član broj: 92438
Poruke: 254
91.148.87.*



+9 Profil

icon Re: Kako to izgleda kad se desi nekom drugom - tema za razmišljanje09.03.2009. u 20:57 - pre 184 meseci
Citat:
a1200: Vidis decko... ja sam rekao da sam popio batine u nekoliko navrata. Isto tako u nekoliko navrata su ti koji su me napadali popili zesce batine, do mere da se vishe nisu pomerali na zemlji.
Ti izvlaci proizvoljne zakljucke koliko hoces... ali, najbolje bi bilo da nosis 100 Evra i da im odm'a das, i tom prilikom otpevas nesto za dusu (cisto da ih odobrovoljis, kad karate/kickbox zakaze).

Karate-kid fore u ulicnim tucama, protiv vishe likova, veze sa mozgom nemaju (tj. osim ako nisi bas neki extra profesionalac 10 god+), ja nisam, i zato koristim sredsva koja meni odgovaraju i koja smatram delotvornim.

Vidiš dečko... recimo da imam malo više iskustva u tim stvarima od tebe. I, moram ti reći da ne znaš koliko ne znaš. I ne radi se o "karate-kid forama" (daleko je to od filmskih štosova), a protiv više likova se koristi drugačija taktika.
Kako hoćeš, ali iskreno se nadam da te niko neće napasti, jer ako upotrebiš to sr*anje, ode ti na robiju k'o bela lala. A lovu dajem samo kada nešto kupujem.
The only place you can find Success before Work is in the dictionary.
-------
If you want to shoot, then - shoot; don't talk!
-------
One shot - one hit...
 
Odgovor na temu

a1200

Član broj: 28980
Poruke: 200
*.BVCOM.NET.



+744 Profil

icon Re: Kako to izgleda kad se desi nekom drugom - tema za razmišljanje09.03.2009. u 21:06 - pre 184 meseci
@ajdeBre
Svako ima pravo na svoje misljenje.

Od vestina, jedino sto sam video da je stvarno efektno je krav maga. I kad bih imao vishe vremena (tj. ako nadjem vremena) sigurno cu upisati tako nesto.
 
Odgovor na temu

bugsu
Vojvodina - Subotica

Član broj: 40006
Poruke: 381
77.46.166.*



+3 Profil

icon Re: Kako to izgleda kad se desi nekom drugom - tema za razmišljanje09.03.2009. u 21:09 - pre 184 meseci
neko tu rece da se nosi plasticni pistolj ili upaljac pistolj ...
ti izvadis pistolj i sta da bude da i oni izvade (jer su nadrogirani/pijani pa nisu sveesni situacije ili vole da rizikuju) i sta onda? sam sebi noz u ledja

po meni je bolje ako te vec dohvate takvi klinci odma udri po njima..e sad to vazi samo za one koji znaju da se "fajtu" dobro :D



Citat:
a1200: Za samoodbranu, jako dobra stvar je push knife:


Prvo, zato sto je mali - moze da se nosi u dlanu i da se ne vidi spolja (iznenadni - neocekivan napad)
Drugo, zato sto je udarac prirodan (isto kao da udars pesnicom), ne zahteva neku specijalnu vestinu
Trece, vrlo je delotvoran (tj. ako ih je vishe, ciljaj u glavu-lice, jedan udarac je dovoljan :))

...
Recimo da je push knife + suzavac jako dobra kombinacija.


za ovu stvarcicu koliko moz robijat? 2-5god?


vezbaj te vi ljudi trcanje :)
Say NO to pop culture!!!
Crno je uvek u modi....
 
Odgovor na temu

Laki_Gen
Beograd

Član broj: 156057
Poruke: 634
*.adsl.verat.net.



+7 Profil

icon Re: Kako to izgleda kad se desi nekom drugom - tema za razmišljanje09.03.2009. u 21:14 - pre 184 meseci
Dal' se neko od vas stvarno potukao (istovremeno) sa vise njih????

Cisto sumnjam. Mozda ste samo gledali filmove i tamo oni fino stoje u redu i krecu jedan po jedan.
U stvarnosti je to daleko drugacije.
Sanse u "jedan protiv tri" su jako lose, sem ako su pijani/debili/laksi od 70kg.

Kakvo suprostavljanje nekome ko ima noz?
Ako neko ima noz, cutis i obracas mu se sa "da gospodine". Simple as that. Hebes sto eura.
 
Odgovor na temu

fanfon
Apatin

Član broj: 15355
Poruke: 2658
93.86.225.*



+363 Profil

icon Re: Kako to izgleda kad se desi nekom drugom - tema za razmišljanje09.03.2009. u 21:35 - pre 184 meseci
Tacno, ne treba srljati vec cekati priliku da smugnes sto brze. Pun sprint je najbolje resenje ako si u gradu i ako si u ikakvoj kondiciji. U suprotnom, stice te. Mada, adrenalin je cudo. A sto se tice napada vise njih, tacno je da si brojcano slabiji, ali to nije preterano bitan preduslov da ces izvuci deblji kraj pod uslovom da znas nesto da udaris i da se ne uplasis, jer strah paralise. A kad neko dobije par puta po tikvi ili vidi da mu je drugar dobio, zapitace se da li da krene. Cinjenica je da moras imati nekog iskustva u borilackim sportovima da bi simulirao neke potencijalne situacije. Ali, definitivno ce pomoci to da znas gde da udaris.

Ja sam inace protiv tuce. Ne vidim svrhu toga. Kod mene u gradu je za pretprosli docek bila tuca ispred kafica koja se zavrsila tragicno za jednog momka. On cak nije ni poceo tucu vec je krenuo da rastavlja dvojicu i dobio je udarac s ledja u glavu i nakon toga pao i udario glavom o metalni drzac za bicikle i umro par sati kasnije. A sve to zbog par pijanih budala koji misle da su svemocni dok su pod dejstvom alkohola...
Use Your Mind. Or someone else will.
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.dynamic.sbb.rs.



+2283 Profil

icon Re: Kako to izgleda kad se desi nekom drugom - tema za razmišljanje09.03.2009. u 22:12 - pre 184 meseci
Ima li negde u Srbiji da se kupi suzavac?
Citat:
ventura: Prema tome ako se to nekad nekome desi, najpametnije je predati sve što traži...

A ako ti trazi da ti udje malo od pozadi, samo mirno skinuti gace i naguziti se?
kad smo vec kod toga, svojevremeno me jedna zena - zrtva silovanja - zamolila da joj potrazim sprej suzavac na Internetu i u celoj Srbiji nisam nasao nijedan. Ima li toga negde? Moze i na PP.

Citat:
Dal' se neko od vas stvarno potukao (istovremeno) sa vise njih????

Jesam jednom i mogu da potvrdim to sto kazes - ne da se ne mozes suprotstaviti, nego ne stizes da vidis ko te bije!
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
93.86.230.*



+558 Profil

icon Re: Kako to izgleda kad se desi nekom drugom - tema za razmišljanje10.03.2009. u 00:57 - pre 184 meseci
Ovde je valjda suzavac ilegalan pa ga verovatno zato i nema,ali treba da ima biber sprejeva. Sto se tice ovih ludaka, meni je pa nenormalno tvrditi kako je normalno da takvi haraju, a kao komentar na delatnost takvih mislim da ima dve mogucnosti, ako se vec krece covek tamo gde ima takvih, ili da im covek da to sto traze, ili da naglo cimne nozekanju umesto novcanika i prekolje najblizeg na licu mesta bez grize savesti, i to namerno da izvrsi klanje jednim potezom ili bodenje u vrat, a onda se lepo i polako udalji. Ne zbog ovih ludaka, oni ce pobeci cim prvi bude preklan, nego da da ga ne bi uvatili pa osudili zato sto je ucinio to bogougodno delo ciscenja gamadi, jer u danasnje vreme imaju oni takav neobican obicaj. Kad bi mene pustili da biram ja bih to istrebio do poslednjeg, a posle sistematski da se trebi kukolj, cim se pojave indicije da ce da neko postane takav. Eventualno da se drze pod sedativima non stop i da se nabiju u rudnik da rmbaju. Nego to ne moze, uveli nekakva ljudska prava, sta da radis.
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
93.86.148.*



+6455 Profil

icon Re: Kako to izgleda kad se desi nekom drugom - tema za razmišljanje10.03.2009. u 01:14 - pre 184 meseci
Citat:
Darko Nedeljković
A ako ti trazi da ti udje malo od pozadi, samo mirno skinuti gace i naguziti se?


A tvoj predlog je... ?? Suprotstaviti se, dobiti nož na par random mesta u grudnom košu i nadati se najboljem?

Koliko šmekera, žestokih momaka i mačo tipova na jednom mestu... wow... privilegija mi je da sam na ovakvom forumu, svi žive za fajt...

I samo da dodam... Nisam poput većine vas ovde... Pička sam, nisam se nikad tukao u životu, uglavnom sam imao privilegiju da konflikte rešavam glavom, za razliku od drugih koji su morali da ih rešavaju pesnicama...
 
Odgovor na temu

Challenger

Član broj: 37755
Poruke: 156
93.86.3.*



+1 Profil

icon Re: Kako to izgleda kad se desi nekom drugom - tema za razmišljanje10.03.2009. u 02:49 - pre 184 meseci
^ Naravno da je najbolje konflikte resiti "glavom", ali to jednostavno ne vredi ni pokusavati sa odr. profilom ljudi...
Sto se tice ostalog, iskreno, ja bih pre "nož na par random mesta u grudnom košu" nego tuki u bulju, pa sad ne znam jel' to normalno, ali tako je.

p.s. Jel' vidjao neko one fancy britve/nozeve/nozice (sta li su vec) negde kod nas? Ili cu morati da uzmem negde napolju?
 
Odgovor na temu

Laki_Gen
Beograd

Član broj: 156057
Poruke: 634
*.adsl.verat.net.



+7 Profil

icon Re: Kako to izgleda kad se desi nekom drugom - tema za razmišljanje10.03.2009. u 08:11 - pre 184 meseci
Pricaju Mujo i Haso.
Kaze Mujo Hasi kako su nedavno teroristi oteli avion u kome je i on bio.
Haso: I?
Mujo: Malo vikali, ja cutim. Onda tukli neke ljude, ja cutim. Onda kreunli da siluju zene, e tu meni prekipi i ja viknem da to tako ne moze.
Haso: I sta je onda bilo?
Mujo: Nista, dodjose cetvorica terorista do mene i rekose ili da skacem iz aviona ili da naguze i mene.
Haso: I jesi skako?
Mujo: U pocetku jesam, posle sam se naviako.

Ne znam bas, ako ostanes bez oka, bubrega, ako ti malo proubse creva, pa i samo dva-tri zuba da ti izbiju, velika je to muka.
Ili dati sto eura i progutati ponos????

Ne bih rekao za sebe da sam kukavica, imao sam raznih iskustava sa bilmezima, nisam bas ni "sitan", ali bih u takvoj situaciji debelo razmislio.
Jedno je biti hrabar, a nesto sasvim drugo biti lud.
 
Odgovor na temu

Backy
Branislav Đurković
Treptač svetala
Beograd, Zvezdara

Backy
Član broj: 54113
Poruke: 2303
79.101.227.*

Jabber: backy@elitesecurity.org
ICQ: 231979809
Sajt: www.elitesecurity.org/o/p..


+121 Profil

icon Re: Kako to izgleda kad se desi nekom drugom - tema za razmišljanje10.03.2009. u 08:13 - pre 184 meseci
@Challenger
takvih noževa ima i kod kineza i u army shopu, a ona poslednja olovka košta nešto manje od 1000din
aka Vitez Koja
::
日本光学工業株式会社 :: One photo out of focus is a mistake, ten
photo out of focus are an experimentation, one hundred photo out of focus are a
style.
 
Odgovor na temu

boki78
Bojan Cvetković
Pančevo

Član broj: 30874
Poruke: 285
*.adsl-2.sezampro.yu.



+65 Profil

icon Re: Kako to izgleda kad se desi nekom drugom - tema za razmišljanje10.03.2009. u 09:22 - pre 184 meseci
Tema je vrlo zanimljiva i mislim da je cilj teme pomoci ljudima sta da rade u takvoj nezgodnoj situaciji. Prvo i najbitnije mozda da se pokusa izbeci dolazenje u takvu situaciju, znaci sto manje sam setati nocu po sumnjivim i manje sumnjivim delovima grada. Sto se tice ponasanja u samoj takvoj situaciji mislim da tu odgovor nije uopste jednostavan jer poznata je ona narodna "Dva losa ubise Milosa", odnosno hocu da kazem da ako u takvoj situaciji neko planira da pruzi otpor velika je verovatnoca da ce ishod mnogo manje zavisiti od njega samog i tog sto uradi ako u situaciji ima tri ili vise napadaca. Dovoljno je da napadaci budu prosecni i bicete vec u problemu. Da ne govorim ako su naoruzani. Takodje mislim da je glupo izvlacenje bilo kakvog oruzja ako nista spremni da ga upotrebite ali ako ste spremni tu onda mozete sebi napraviti problem. Ne radi se o tome da ja savetujem ovde ljude da popuste, ja sam sam vrlo impulsivan i ne znam kako bih reagovao, ali ovo pisem hladne glave i kada imam vremena da razmislim o svim mogucnostima. Mozda recimo nije losa varijanta sa laznom pandurskom znackom i hvatanjem na buku ili pomenutim biber sprejom ako moze da se nabavi. Uglavnom svaka situacija je razlicita i u svakoj vas pogresno reagovanje moze skupo kostati, nekada je pogresno pruziti otpor a nekada popustiti. Pored toga sto je svaka situacija razlicita i mi smo svi razliciti, razlicite snage i vestine, pa treba i to uzeti u obzir. Uglavnom pamet u glavu, ostati hladnokrvan i dobro razmisliti da li napadati ili ne.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Kako to izgleda kad se desi nekom drugom - tema za razmišljanje

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7

[ Pregleda: 32989 | Odgovora: 134 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.