Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Nista bolje za vikend od dobre terije zavere :)

elitemadzone.org :: MadZone :: Nista bolje za vikend od dobre terije zavere :)
(Zaključana tema (lock), by Ivan Dimkovic)
Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 51782 | Odgovora: 212 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

biciklista

Član broj: 17425
Poruke: 91



+722 Profil

icon Re: Nista bolje za vikend od dobre terije zavere :)13.08.2015. u 20:38 - pre 106 meseci
 
0

biciklista

Član broj: 17425
Poruke: 91



+722 Profil

icon Re: Nista bolje za vikend od dobre terije zavere :)13.08.2015. u 21:38 - pre 106 meseci
 
0

ssi

Član broj: 305920
Poruke: 333
*.static.sbb.rs.



+377 Profil

icon Re: Nista bolje za vikend od dobre terije zavere :)14.08.2015. u 12:03 - pre 106 meseci
@biciklista to se zove pseudonauka.

Sto se protivnika vakcinacije - to su budale. U srbiji ih predvodi prevarant "dr" Sladza Velkov. Zena se predstavlja kao lekar iako to nije. Ona nema diplomu medicinskog fakulteta.

Sto se tice te na youtube videu - to je propali lekar.


To sto ti u nesto "verujes" ili mislis kada su vakcine u pitanju ne vredi ni koliko pola ispusene lule duvana. To je toliko beskorisno da je to neverovatno.

Kome treba verovati ?

Strucnim ljudima koji rade po bolnicama i domovima zdravlja. Znaju oni jako dobro sta rade.

Da li vakcine predstavljaju rizik ? Da naravno.

Pre nego sto pocnes da cvilis kako si u pravu i kako trazis da ti neko garantuje 100% za neki lek ili vakcinu.

Pa vidis to nije moguce, zato sto se ljudi izmedju sebe razlikuju.

Kada su lekovi u pitanju - nema 100% garancije - sledeci put kada popijes kafetin ili aspirin moze da se desi da padnes
i da se vise nikada ne probudis. Pise u uputstvu koje stize sa lekom.


Sto se tice kojekavih glupavih dijagrama koji pokazuju vezu izmedju broja otkrivenih slucajeva autizma i broja proizvedenih automobila,
mobilnih telefona ili upotrebe "organske" hrane ( nestrucne budale svasta povezuju ) to su glupost.
 
+3

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 732
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+593 Profil

icon Re: Nista bolje za vikend od dobre terije zavere :)14.08.2015. u 14:42 - pre 106 meseci
Cepljenje :) prvi put čujem reč. Teorija da su vakcine beskorisne i jako štetne je po meni glupost. Sa druge strane zavere farmaceutskih giganata su vemo realne i muguće na najrazličitije načine. Kada je u pitanju zdravlje ljudi ne štede novac. Velike pare su u igri da bi sve bilo ver,čist i pošteno.
Naravno da verujem savremenoj medicini. Što neznači da nema zlopotreba i da ljudka pohlepa neć preći preko hipokratove i drgih zakletva.

Stanje u našem zdravstvu je gore od očajnog. Pogotovo zdravstveni centri po manjim mestima. Doktori i dalje daju dijagnoze odokativnom metodom što je u 21. veku suludo. Ako imate na primer neku kožnu infekciju. Doktor ce je pogledati ,zaključiti na osnovu izgleda o kom oboljenju se radi i neretko vam prepisati preparat od preko 1000 din i ako postoji lek sa istim dejstvom i gotovo istim sastavom koji je na listi ili košta i do 10 puta manje.
Normalni doktor bi dao da se uradi analiza pa tek onda prepisao adekvatan lek.
 
0

anon142305

Član broj: 142305
Poruke: 1492



+1542 Profil

icon Re: Nista bolje za vikend od dobre terije zavere :)14.08.2015. u 14:57 - pre 106 meseci
Citat:
dusanboss:
Stanje u našem zdravstvu je gore od očajnog. Pogotovo zdravstveni centri po manjim mestima.

Nazalost, ovo je tacno. Cuo sam za par slucajeva, tuga da te uhvati.
U unutrasnjosti slaba strucnost, u vecim mestima korupcija, svi cute...
 
0

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 732
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+593 Profil

icon Re: Nista bolje za vikend od dobre terije zavere :)14.08.2015. u 16:14 - pre 106 meseci
Kod nas je postalo normalno da se doktor časti. I ako on dobija platu (ne toliko lošu) a, ja plaćam osiguranje i to iz svog džepa. Primetio sam da te neke sestre čak gledaju ispod oka ako ne počastiš. U faznu "sram te bilo ne znaš osnovnu kulturu"
Jednom ja bio da pokupim neke laboratorijske rezultate za tetku. Odem ja i setra mi kaže gotovi su rezultati i zamoli me da odem da joj kupim kafu (barem sam ja tako rezumeo).
Pošto stvarno nisam imao novac kod sebe a, i predpostavio sam da samo želi da joj učinim uslugu pošto ona valda ne može da izlazi sa posla.Ja joj zatražim novac jer se ona nije hvatala za novčanik a, ona mi kaže "neka onda ništa" i da mi one rezultate uz ljutit izraz na licu.
Tek sam na putu do kuće u neverici shvatio šta se zapravo desilo.
 
0

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Nista bolje za vikend od dobre terije zavere :)14.08.2015. u 16:30 - pre 106 meseci
Citat:
IUOP_1: U unutrasnjosti slaba strucnost, u vecim mestima korupcija, svi cute...

Pa naravno, ali to je zato sto se ode na studije u veliki grad i tamo ostane i nakon zavrsetka studija. Masovna pojava i ne od juce nego decenijama unazad. ("zasto bih kao akademski gradjanin i diplomirani lekar radio u nekoj selendri" - to se culo cesto... to sto je i dosao iz te iste selendre, to se zaboravilo vec prve godine studija gde se u pocetku govori "idem malo kuci na par dana" pa kako vreme prolazi "idem u selo na kratko" pa onda "necu biti tu nekoliko dana"... nisu samo lekari u tom fazonu...)

Citat:
dusanboss: Kod nas je postalo normalno da se doktor časti. ...

I ovo nije tacno a cesto se kaze, pominje, prica. Cascavanje doktora je nesto sto je bilo uobicajeno od kad znam za sebe, sto znaci jos u proslom veku.


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
0

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 732
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+593 Profil

icon Re: Nista bolje za vikend od dobre terije zavere :)14.08.2015. u 16:46 - pre 106 meseci
Na ravno da je čašćavanje doktora vuče koreni iz pršlog veka tj. iz doba hiperinflacije kad su šverceri i dileri zaradjivali neuporedivo više od doktora. Tada je nastala ta praksa. Problem je što ze zadržala do današnjih dana i ako su plate postale sasvim solidne u odnosu na ostatak zanimanja.
Da li je ta praksa postojala i pre 90. ne znam. Moraće neko stariji da odgovori. Verujem da je uvek toga bilo ali ne u ovoj meri i da se nije dava novac i skupoceni pokloni.
 
0

anon142305

Član broj: 142305
Poruke: 1492



+1542 Profil

icon Re: Nista bolje za vikend od dobre terije zavere :)14.08.2015. u 16:59 - pre 106 meseci
Jedna stvar je cascavanje doktora nakon izvrsene usluge.
Druga stvar je kad se o ceni dogovara i onda plati pre izvrsene usluge.
A dogovar obuhavata bolji tretman, lekove kojih ima manje, pa se cuvaju (za svoje ljude i za one koji plate) i sl.
Mislim da tu spada i preusmeravanje ka privatnim klinikama, gde radi isti ti lekari.
 
0

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Nista bolje za vikend od dobre terije zavere :)14.08.2015. u 17:09 - pre 106 meseci
Pa i nekada isto. Ako se zelelo da se angazuje dobar/poznat lekar onda se dolazilo do njega pre izvrsene "usluge" a bilo je skupo. U principu se cifre ne mogu porediti ali je i nekada bilo vise hiljada nekih stranih novaca.

Citat:
dusanbossa li je ta praksa postojala i pre 90. ne znam. Moraće neko stariji da odgovori. Verujem da je uvek toga bilo ali ne u ovoj meri i da se nije dava novac i skupoceni pokloni.

Pa nema stariji od mene, ja sam ili najstariji ili medju najstarijima. Kazem, od kad znam za sebe se davalo doktorima, i velika kinta i jako skupi pokloni.


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
0

2012

Član broj: 296004
Poruke: 248



+926 Profil

icon Re: Nista bolje za vikend od dobre terije zavere :)14.08.2015. u 23:09 - pre 105 meseci
Podmicivanje lekara pocinje od 70-tih (tako kazu), ja ne podrzavam podmicivanje lekara, ali ga u potpunosti razumem. Jednostavno, to je bila neminovnost, nesto sto se moralo dogoditi prije ili kasnije, gledajuci orgavnizaciju drusta i odnose koji su vladali.

Da ne budem pogresno shvacenje, ali nije moglo drugo da se ocekuje u drustvu gde su komunisti pozeleli da budu burzuji i gde je stujordesa imala vecu platu od doktora specijaliste. Ne ide to tako, ne moze se ocekivati da neko potrosi pola zivota u ucenju, da ima odgovornost za ljudske zivote, a da dobije platu od koje moze da istera pola meseca. Logicno je bilo za ocekivati da ce se doktori setiti kako da sebi povecaju platu i sebu priuste kvalitetan zivot.
 
0

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 732
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+593 Profil

icon Re: Nista bolje za vikend od dobre terije zavere :)15.08.2015. u 03:07 - pre 105 meseci
Jeste 2012. A zašto se to zadržalo do današnjih dana kad doktori imaju fine plate a usluga je čak i ako podmitiš jako loša.
A odgovornost za ljudske živote? Sa tim se ne bih složio.
 
0

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2611 Profil

icon Re: Nista bolje za vikend od dobre terije zavere :)15.08.2015. u 03:21 - pre 105 meseci
Citat:
dusanboss:
Da li je ta praksa postojala i pre 90. ne znam. Moraće neko stariji da odgovori. Verujem da je uvek toga bilo ali ne u ovoj meri i da se nije dava novac i skupoceni pokloni.


Otkad je ljudi i doktora to se radilo. Pre 90.-ih se davalo, i niko nije ni obracao paznju na to, svima lepo i bole ih tuki. Davalo se i sestrama, praksa je bila da kad god dodjes u posetu ili si zadovoljan lecenjem, das poklon i sestrama i doktorima. Davalo se kao i sad bombonjera, viski i sl. Samo sada razapnu i tebe i doktora ako primi neku flasu pica ili cokoadu u znak zahvalnosti, a isti ti koji te kaznjavaju, pokrali su pola drzave...Sve se izmenilo...

Da se razumemo, pricam ovde o poklonima, a ne o mitu da , recimo, doktor trazi toliko i toliko eur kako bi moju baku operisao preko reda i sl. Za mene to je najgori sljam.
(c) 1982 sinclair research ltd
 
0

vlada131
Niš

Član broj: 222787
Poruke: 14
*.dynamic.sbb.rs.



+168 Profil

icon Re: Nista bolje za vikend od dobre terije zavere :)15.08.2015. u 05:33 - pre 105 meseci
Citat:
ssi:
@biciklista to se zove pseudonauka.

Sto se protivnika vakcinacije - to su budale. U srbiji ih predvodi prevarant "dr" Sladza Velkov. Zena se predstavlja kao lekar iako to nije. Ona nema diplomu medicinskog fakulteta.



A što je najgore, zbog takvih likova i njihove kampanje polako se pojavljuju opet bolesti koje su davno iskorenjene ili suzbijene na najmanju moguću meru, jer roditelji nasedaju na ovakva lupetanja i ne žele da vakcinišu decu.


[Ovu poruku je menjao vlada131 dana 15.08.2015. u 06:49 GMT+1]
 
+1

biciklista

Član broj: 17425
Poruke: 91



+722 Profil

icon Re: Nista bolje za vikend od dobre terije zavere :)15.08.2015. u 12:14 - pre 105 meseci
Možda se pojavljuje, ali kod nevakcinisanih, vakcinisani mogu mirno da spavaju, štiti ih vakcina.

 
0

anon142305

Član broj: 142305
Poruke: 1492



+1542 Profil

icon Re: Nista bolje za vikend od dobre terije zavere :)15.08.2015. u 12:51 - pre 105 meseci
Citat:
biciklista:
vakcinisani mogu mirno da spavaju, štiti ih vakcina.


Koliko je samo rasireno ovo nemam pojma o cemu pricam, al ipak cu da pricam, to je cudo jedno.

>>sto puta ponovljeno objasnjenje o imunitetu i vakcinama<<
 
0

ssi

Član broj: 305920
Poruke: 333
*.dynamic.sbb.rs.



+377 Profil

icon Re: Nista bolje za vikend od dobre terije zavere :)15.08.2015. u 12:57 - pre 105 meseci
Citat:
biciklista: Možda se pojavljuje, ali kod nevakcinisanih, vakcinisani mogu mirno da spavaju, štiti ih vakcina.



Da znas kako vakcine deluju, ne bi ovako lupetao.

Vidis vakcine sadrze umrtvljene ili oslabljene oblike raznih zaraznih bolesti. Primanjem vakcina, trenira se imuni sistem.

Razumes, daje se imunome sistemu polu-nokautiran protivnik da ga prouci i nauci kako da ga ubije.

On "uci" kako da se bori protiv zaraznih bolesti. Znas, posto imuni sistem nije 100% efektivan nije ni vakcina.

Da, ne bori se vakcina protiv zaraznih bolesti vec imuni sistem treniran za to.

Da nema vakcina, imuni sistem ne bi imao priliku da uci.

.
.
.

Ali... ti bas nemas kapaciteta da shvatis ovo gore zar ne ?


 
+2

biciklista

Član broj: 17425
Poruke: 91



+722 Profil

icon Re: Nista bolje za vikend od dobre terije zavere :)15.08.2015. u 12:58 - pre 105 meseci
 
0

ssi

Član broj: 305920
Poruke: 333
*.dynamic.sbb.rs.



+377 Profil

icon Re: Nista bolje za vikend od dobre terije zavere :)15.08.2015. u 13:02 - pre 105 meseci
Citat:


Idi do osnovne skole koju si zavrsio, vrati im diplomu i reci da bi hteo da krenes od pocetka.
 
0

biciklista

Član broj: 17425
Poruke: 91



+722 Profil

icon Re: Nista bolje za vikend od dobre terije zavere :)15.08.2015. u 13:13 - pre 105 meseci
Citat:
Vakcine nisu 100% efikasne. Nazalost, to je tako.


Citat:
Znas, posto imuni sistem nije 100% efektivan nije ni vakcina.


Ma da li je moguće?

 
0

elitemadzone.org :: MadZone :: Nista bolje za vikend od dobre terije zavere :)
(Zaključana tema (lock), by Ivan Dimkovic)
Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 51782 | Odgovora: 212 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.