Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Nista bolje za vikend od dobre terije zavere :)

elitemadzone.org :: MadZone :: Nista bolje za vikend od dobre terije zavere :)
(Zaključana tema (lock), by Ivan Dimkovic)
Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 51775 | Odgovora: 212 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 732
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+593 Profil

icon Re: Nista bolje za vikend od dobre terije zavere :)15.08.2015. u 16:55 - pre 105 meseci
Mislim da su te statistike glupost. Ne može se tako zaključivati. Mora da se urdio ozbiljnije ispitivanje i da se pokaže ako su vakcine štetne na koji način deluju i dovode do ne željenih dejstva. Da vakcine nisu efikasne to je glupost, dokazano je vakcine su odgovorne za izkorenjavanje bolesti koje su bile česte.
To opet ne znači da je svaka vakcina efikasna i da je svaka apsolutno bezbedna.
 
0

2012

Član broj: 296004
Poruke: 248



+926 Profil

icon Re: Nista bolje za vikend od dobre terije zavere :)15.08.2015. u 19:29 - pre 105 meseci
Citat:
dusanbossMislim da su te statistike glupost. Ne može se tako zaključivati. Mora da se urdio ozbiljnije ispitivanje i da se pokaže ako su vakcine štetne na koji način deluju i dovode do ne željenih dejstva. Da vakcine nisu efikasne to je glupost, dokazano je vakcine su odgovorne za izkorenjavanje bolesti koje su bile česte.
To opet ne znači da je svaka vakcina efikasna i da je svaka apsolutno bezbedna.


Statistika je teska glupost i veliki bauk za neuke, a ima i jos jednu veliku manu. Naime, kako se statistika upotrebljava od strane strucnih i kvalifikovanih lica zna da pokaze mnogo toga neprijatnog jer je kao grana matematike dosta surova i nemilosrdna. Zbog toga ljudi veoma cesto zele da manipulisu statistikom, a neuki bi je rado ukinuli i zabranili.


Sto se tice studija i dokazivanja.

Ima nesto sto se zove teret/obaveza dokazivanja, to znaci da kakda se dokazuje stetnost necega dokazuje se tako sto se dokazuje da je nesto stetno, a ne dokazuje se stetnost tako sto se od nekoga trazi da dokaze da nesto nije stetno.

Prevod za "brzo mislece".

Ako neko tvrdi da je vakcina stetna i da izaziva autizam treba to i dokazati naucnom studijom, a ne traziti da drug pravi naucne studije i da dokazuje da vakcina ne izaziva autizam. Ovo sto rade zagovornici nevakcinisanja je obicno izvrtanje teza.



 
0

biciklista

Član broj: 17425
Poruke: 91



+722 Profil

icon Re: Nista bolje za vikend od dobre terije zavere :)15.08.2015. u 20:50 - pre 105 meseci
Umeš da prilično dobro manipulišeš, ali teret dokaza je ipak na drugoj strani, osim ako ne smatraš da čarobne reči "nauka", "medicina" i slično oslobađaju svake odgovornosti i za izgovorenu reč i za činjenje odnosno nečinjenje. Dakle, pokaži nam neku studiju koja jasno, nedvosmisleno i precizno ukazuje na dobrobiti vakcinisanja. Ako ne, evo ja "naučnik", predlažem tebi da tri puta dnevno udaraš kamenom sebe u glavu(svaka seansa 20 udaraca). Ja sam naučnik i u ono što kažem se ne sme sumnjati, jer ja sam pošten, pravičan, pravedan, human, nesebičan. Kamen za jednokratnu upotrebu(10 - 20 udaraca) možete nabaviti kod mene po simboličnoj ceni od 10 evra po komadu. Samo da znate, država i ja smo napravili dogovor da kamenje prodajem samo ja, a još bi trebalo da znate da je ova vrsta terapije zakonom propisana kao obavezna. Jesam li rekao da pre kupovine potpisujete dokument kojim potvrđujete da me nećete tužiti za eventualne neželjene posledice?
 
0

jablan

Član broj: 8286
Poruke: 4541



+711 Profil

icon Re: Nista bolje za vikend od dobre terije zavere :)15.08.2015. u 21:03 - pre 105 meseci
Svako ko dovodi u pitanje bazičnu dobrobit vakcina ne zaslužuje diplomu za završenu osnovnu školu jer se te stvari uče tamo. Zato nam tako i ide i zato i jesmo tu gde jesmo. Ako je za utehu, ni drugde u svetu situacija nije mnogo bolja, i pored najboljih mogućih izvora informacija, zatucanost cveta svugde, kao da je srednji vek.
 
+2

biciklista

Član broj: 17425
Poruke: 91



+722 Profil

icon Re: Nista bolje za vikend od dobre terije zavere :)15.08.2015. u 21:11 - pre 105 meseci
 
0

ssi

Član broj: 305920
Poruke: 333
*.dynamic.sbb.rs.



+377 Profil

icon Re: Nista bolje za vikend od dobre terije zavere :)15.08.2015. u 21:17 - pre 105 meseci
Citat:
biciklista:
Citat:
biciklista:Jednu jedinu.




Pocni odavde:

http://www.cdc.gov/vaccinesafety/library/2013-2014_pubs.html

Naravno bice ti potrebno poznavanje medicine koje ti naravno nemas.

Imas i ovo:

http://www.cdc.gov/vaccinesafe...StudiesonVaccinesandAutism.pdf

Vaccines and Autism: A Summary of CDC Conducted or Sponsored Studies


Naravno, posto su ovo radili strucni ljudi a ne neki priuceni mastiljar, ti ces reci da ne prihvatas to.

Eh da i nije na Youtube.

[Ovu poruku je menjao ssi dana 15.08.2015. u 22:56 GMT+1]
 
+1

2012

Član broj: 296004
Poruke: 248



+926 Profil

icon Re: Nista bolje za vikend od dobre terije zavere :)15.08.2015. u 21:21 - pre 105 meseci
Citat:
jablan: Svako ko dovodi u pitanje bazičnu dobrobit vakcina ne zaslužuje diplomu za završenu osnovnu školu jer se te stvari uče tamo. Zato nam tako i ide i zato i jesmo tu gde jesmo. Ako je za utehu, ni drugde u svetu situacija nije mnogo bolja, i pored najboljih mogućih izvora informacija, zatucanost cveta svugde, kao da je srednji vek.


Ima jedno jednostavno objasnjenje. Kad su ljudi bili nepismeni i zatucaniji mogli su da shvate i da razumeju da je smrtost medju decom nesto sasvim normalno i da nije moguce da svako ko se rodi da cedocekati starost. Jednostavno, nije moguce, pa su zbog toga imali vise dece, jedan deo nece preziveti, ali ce jedan deo docekati duboku starost. Vremenom se to promenilo i sada ljudi ne mogu razumeti da svako ko se rodi ne mora i da prezivi, ne mora biti zdrav i jednostavno moze biti smrtnosti i medju decom. Sto bi se reklo, neko je napravljen od "loseg materijala" i dozivece svoj drugi rodjendan, ali nece treci. Neko ce biti zdrav, ali neko ce se razboleti jos u decijem dobu, to je priroda i protiv toga se ne moze.
Medjutim, roditelji to ne zele prihvatiti, ne mogu se pomiriti da su napravili "los proizvod" i da je sasvim prirodno da neka deca obole, a neka i umru jos u ranoj fazi zivota. U tome je sustina problema.
Ako statistika kaze da je smrtnost u periodu do 15 godine toliko i toliko, onda je to nesto sto je prihvatljivo i normalno, e sada bi neko da smrtnost bude 0%, kao i broj obloelih. To je nemoguce, priroda to ne dozvoljava. Onda je neko to uocio i zarad samoafirmacije i skretanja paznje na sebe pokrenuo pricu da su tome krive vakcine.
 
0

jablan

Član broj: 8286
Poruke: 4541



+711 Profil

icon Re: Nista bolje za vikend od dobre terije zavere :)15.08.2015. u 21:22 - pre 105 meseci
Citat:
Moje najveće razočarenje u životu je internet. Kada sam ga prvi put video na Sajmu knjiga u Beogradu 1995. pomislio sam "bog te, za deset godina svi će znati sve, svi će biti pametni, čovečanstvo će biti - zju!" A oni su uspeli da od njega naprave najveći alat za odvlačenje pažnje i zaglupljivanje. Kada je internet osvajao, svi su bili na interentu. Danas su svi na dva sajta.


...jer mnogo je lakše ložiti se na teorije zavere za neuke sa Youtuba nego zaista sesti i naučiti nešto korisno.
 
+2

jablan

Član broj: 8286
Poruke: 4541



+711 Profil

icon Re: Nista bolje za vikend od dobre terije zavere :)15.08.2015. u 21:31 - pre 105 meseci
Citat:
2012: e sada bi neko da smrtnost bude 0%, kao i broj obloelih

Ali smrtnost i jeste jako blizu nule, između ostalog upravo i zbog vakcina.

Ljudi danas omalovažavaju nauku zato što im je ljudsko znanje toliko dostupno. Što bi se neko mučio i učio škole kad može da ode na net i nađe sve odgovore? Nauka je demokratizovana na najgori mogući način - glas jednog Youtube šarlatana koji "otkriva veliku zaveru iza vakcina" ima istu težinu kao i glas naučnika koji je ceo život posvetio nekom malom parčetu neke naučne teorije.
 
0

biciklista

Član broj: 17425
Poruke: 91



+722 Profil

icon Re: Nista bolje za vikend od dobre terije zavere :)15.08.2015. u 21:33 - pre 105 meseci
Šta, ne verujete da je moje kamenje lekovito? Požurite u apoteke dok ga još ima, znate li koliko je naša država neodgvorna. Samo da znate, neće biti sledeće isporuke, dok mi ovu ne plate.
 
0

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Nista bolje za vikend od dobre terije zavere :)15.08.2015. u 21:37 - pre 105 meseci
Znači svi dokazi o zaveri se svode na Youtube. Klasika.
 
0

2012

Član broj: 296004
Poruke: 248



+926 Profil

icon Re: Nista bolje za vikend od dobre terije zavere :)15.08.2015. u 21:38 - pre 105 meseci
Citat:
biciklista:
Umeš da prilično dobro manipulišeš, ali teret dokaza je ipak na drugoj strani, osim ako ne smatraš da čarobne reči "nauka", "medicina" i slično oslobađaju svake odgovornosti i za izgovorenu reč i za činjenje odnosno nečinjenje. Dakle, pokaži nam neku studiju koja jasno, nedvosmisleno i precizno ukazuje na dobrobiti vakcinisanja. Ako ne, evo ja "naučnik", predlažem tebi da tri puta dnevno udaraš kamenom sebe u glavu(svaka seansa 20 udaraca). Ja sam naučnik i u ono što kažem se ne sme sumnjati, jer ja sam pošten, pravičan, pravedan, human, nesebičan. Kamen za jednokratnu upotrebu(10 - 20 udaraca) možete nabaviti kod mene po simboličnoj ceni od 10 evra po komadu. Samo da znate, država i ja smo napravili dogovor da kamenje prodajem samo ja, a još bi trebalo da znate da je ova vrsta terapije zakonom propisana kao obavezna. Jesam li rekao da pre kupovine potpisujete dokument kojim potvrđujete da me nećete tužiti za eventualne neželjene posledice?


Veoma los prim si uzeo, medjutim iskoristicu tvoj primer da ti objasnim gde je tvoja greska.

Zaboravio si da navedes zbog cega se treba udarati kamenom u glavu, a to je kljucan momenat. Svaka vakcina ima razlog/cilj zasto se praktikuje. To je presudno u celoj prici i ti si to namerno izostavio, evo i zasto:

Ako ja imam glavobolju ili recimo kurcobolju i ti mi preporucis kao lek ili kao prevenciju (uloga vakcine) udaranje kamenom u glavu, ali gle cuda, meni od tog udaranja kamenom u glavu prodje kurcobolja ili ako pocnem na vreme sa udaranjem u glavu nikad ne dobijem kurcobolju, onda je tvoja metoda dobra. Ako to praktikuje 1000 osoba i od toga 980 ima pozitivne rezultate, onda je udaranje kamenom u glavu odlicna metoda prevencije ili lecenja ili suzbijanja kurcobolje, ima 20 njih kod kojih nema rezultata ili ima nus pojava, recimo otok jaja, ali jebbiga, to je dobra metoda, ovih 20 -toro nije toliko ni vazno.
Kada dokazujemo delotvornost neke metode (vakcine), dokazujemo tako sto vidimo ukupan broj aplikacija i ukupan broj gresaka ili nus pojava.
Ne moze se traziti da neko dokazuje da nece biti bas nikakvih nezeljenih pojava ili da je 100%pouzdana, pa ako neko ne dokaze 100% efikasnosti izvrtati pricu i tvrditi kako je metoda losa samim time sto nije 100% delotvorna i pouzdana.
Ja sam ovo objasnjavao vec jednom, ali nije mi tesko da ponovim. Vama koji dokazujete stetnost ostaje da dokazete da je stetnost vakcina veca od korisnosti.
Takodje treba da dokazete da se nijedna nus pojava ne bi dogodila da nije bilo aplikacije vakcine.
 
0

biciklista

Član broj: 17425
Poruke: 91



+722 Profil

icon Re: Nista bolje za vikend od dobre terije zavere :)15.08.2015. u 21:50 - pre 105 meseci
http://www.whale.to/vaccine/vaccine_autism_proven.html
 
0

ssi

Član broj: 305920
Poruke: 333
*.dynamic.sbb.rs.



+377 Profil

icon Re: Nista bolje za vikend od dobre terije zavere :)15.08.2015. u 22:02 - pre 105 meseci


Ne, to je sarlatan:

https://en.wikipedia.org/wiki/Brian_Hooker_(bioengineer)

In 1985, Dr. Hooker earned his bachelor of science degree in chemical engineering.


To je hemicar.... sto znaci da nije neurolog ili imunolog.

Trazi dalje.

 
0

biciklista

Član broj: 17425
Poruke: 91



+722 Profil

icon Re: Nista bolje za vikend od dobre terije zavere :)15.08.2015. u 22:14 - pre 105 meseci
Hemičari nisu naučnici! Čovek se uči dok je živ.
 
0

2012

Član broj: 296004
Poruke: 248



+926 Profil

icon Re: Nista bolje za vikend od dobre terije zavere :)15.08.2015. u 22:20 - pre 105 meseci
Citat:
biciklista: Hemičari nisu naučnici! Čovek se uči dok je živ.


Sto ne nadjes nekog geograficara ili ekonomistu, takodje mogu biti naucnici samo se slabo razumeju u vakcine.
 
0

ssi

Član broj: 305920
Poruke: 333
*.dynamic.sbb.rs.



+377 Profil

icon Re: Nista bolje za vikend od dobre terije zavere :)15.08.2015. u 22:22 - pre 105 meseci
Citat:
biciklista: Hemičari nisu naučnici! Čovek se uči dok je živ.


Moze onda i fizicar :)

Nadji imunologa ili neurologa i njegovu studiju.... naravno ne osporenu.
 
0

biciklista

Član broj: 17425
Poruke: 91



+722 Profil

icon Re: Nista bolje za vikend od dobre terije zavere :)15.08.2015. u 22:30 - pre 105 meseci
Citat:
2012:Sto ne nadjes nekog geograficara ili ekonomistu, takodje mogu biti naucnici samo se slabo razumeju u vakcine.


Kaže se geograf, trolčino.

 
0

ssi

Član broj: 305920
Poruke: 333
*.dynamic.sbb.rs.



+377 Profil

icon Re: Nista bolje za vikend od dobre terije zavere :)15.08.2015. u 22:41 - pre 105 meseci
Citat:
biciklista: Kaže se geograf, trolčino.



Ocigledno je da veze sa temama nemas. Nadji nesto trece.
 
0

2012

Član broj: 296004
Poruke: 248



+926 Profil

icon Re: Nista bolje za vikend od dobre terije zavere :)15.08.2015. u 22:52 - pre 105 meseci
Citat:
biciklista:
Citat:
2012:Sto ne nadjes nekog geograficara ili ekonomistu, takodje mogu biti naucnici samo se slabo razumeju u vakcine.


Kaže se geograf, trolčino.



Evo tebi jedan geograficar, tebi bi trebao jedan ovakav da ti pojaca redove.

http://youtu.be/aDH0CTrvDIQ
 
0

elitemadzone.org :: MadZone :: Nista bolje za vikend od dobre terije zavere :)
(Zaključana tema (lock), by Ivan Dimkovic)
Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 51775 | Odgovora: 212 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.